Zimowe apartamenty w górach na sprzedaż są dobrą formą lokaty kapitału. Nieruchomości cały czas są chętnie wybierane przez inwestorów. Inwestycja w nie uważana jest za stabilną i bezpieczną. Obecna pogoda skłania inwestorów do weryfikacji oferty sprzedaży nieruchomości w górskich kurortach.
  Jakie nieruchomości są obecnie wystawione na sprzedaż, co będzie budowane w ciągu najbliższych lat, jak kształtują się ceny w poszczególnych lokalizacjach – wszystko to inwestorzy biorą pod lupę.

 

 

Spis treści:

Luksusowe mieszkania na celowniku inwestorów i najemców 

Malownicze widoki, sport i relaks

Nieruchomości do sprzedaży w górach

M. z drugiej ręki także interesują nabywców

Inwestycja w nieruchomość wciąż popularna

 

Apartamenty w górach na sprzedaż jako segment premium sektora mieszkaniowego

  Apartamenty w górach na sprzedaż cieszą się swoją popularnością, ponieważ posiadają wiele zalet, które cenią sobie inwestorzy. Mieszkania te często są urządzone ze smakiem, są luksusowe, a do tego dobrze zlokalizowane. W wielu inwestycjach można nabyć lokal oferujący wspaniały widok na malownicze góry. Tego rodzaju lokale mieszkalne kupują chętnie zarówno inwestorzy, jak również osoby prywatne, które poszukują idealnego miejsca do życia.
  Nieruchomości z segmentu premium mogą dodatkowo poszczycić się wysokim poziomem stabilności cen. Można więc uznać, że sektor premium stanowi obecnie względnie bezpieczną i stabilną lokatę kapitału. W górskich miejscowościach stale przybywa nowych projektów inwestycyjnych. Z łatwością można zauważyć, że są to inwestycje pochodzące właśnie z sektora premium, których właściciele liczą na zainteresowanie ze strony najemców, którzy cenią sobie wygodę i luksus. W parze z nimi będzie oczywiście szła względnie wysoka cena za wynajem prestiżowego lokum mieszkalnego.

Zalety górskich miejscowości

  Górskie miejscowości cieszą się dużą popularnością nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również poza nim. Dla inwestorów, którzy liczą na uzyskanie przychodów z tytułu wynajmu lokum, oznacza to możliwość uzyskania sporych zysków. Co więcej, w przypadku, kiedy inwestor poszukuje apartamentu w górach na sprzedaż, może wybrać takie mieszkanie, z którego będzie mógł również sam korzystać.   Podobnie, jak w inwestycjach typu condo, inwestor będzie miał możliwość czerpania zysków z wynajmu lokalu mieszkalnego, jak również korzystania z niego we własnym zakresie, na przykład w sezonie urlopowym.
  Turyści odwiedzają góry w sezonie zimowym, kiedy mogą oddać się typowo górskim sportom, jak jazda na nartach czy desce, jak również w sezonie letnim – kiedy mogą rozkoszować się obcowaniem z łonem natury w ciepłe dni.

fot. WGN Bolesławiec Hotel na sprzedaż w Karpaczu

Deweloperzy z atrakcyjną ofertą apartamentów w górach na sprzedaż

  Deweloperzy mogą poszczycić się atrakcyjną ofertą apartamentów w górach na sprzedaż. Chodzi o inwestycje typu condo, w których oferują oni swoim klientom i partnerom biznesowym możliwość nabycia pojedynczych lokali mieszkalnych w ramach większej inwestycji. Mowa tu zarówno o inwestycjach apartamentowych, przypominających typowo mieszkalną zabudowę jednak w segmencie premium, oraz obiektach typu hotelowego.
  Condohotele dają inwestorowi możliwość nabycia jednego pokoju, który będzie przynosił mu zyski z tytułu wynajmu. Zarówno w inwestycjach hotelowych, jak i tych mieszkaniowych, typowany jest zarządca budynku. Obsługa obiektu zajmie się utrzymaniem pokoju lub mieszkania w należytym stanie technicznym, zadba też o porządek oraz będzie zarządzać kalendarzem wynajmów. Właściciel pokoju lub mieszkania będzie więc czerpał czyste zyski, bez konieczności angażowania się w projekt.

Lokale z rynku wtórnego także godne uwagi

  Dobrym sposobem na inwestycję jest również nabycie lokalu mieszkalnego z rynku wtórnego. Inwestor może wyremontować lokum i odnowić je według własnych upodobań. Dzięki takiemu rozwiązaniu może zaoszczędzić pieniądze, które wyda na uposażenie mieszkania, lub zachowa w portfelu.
  Lokale z drugiej ręki stanowią doskonałą alternatywę dla apartamentów w górach na sprzedaż od dewelopera. Często nieruchomości takie są bardzo dobrze zlokalizowane, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli lokal mieszkalny ma służyć w celach zarobkowych, jako mieszkanie pod wynajem dla turystów.

Apartamenty w górach na sprzedaż dobrą lokatą kapitału

  Osoby, które poszukują atrakcyjnych apartamentów w górach na sprzedaż nie zawsze myślą o pomnażaniu swojego kapitału za pomocą wynajmu nieruchomości. Niektórzy wolą inne rozwiązanie, którym jest odsprzedaż z zyskiem. Inwestor kupuje lokum mieszkalne, remontuje je i po czasie odsprzedaje z zadowalającym zyskiem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie chcą angażować się w długoletni projekt, a niskie, comiesięczne przychody nie stanowią dla nich atrakcyjnej formy zarobku. Nabycie, wyremontowanie i sprzedaż nieruchomości może im bowiem przynieść dużo większy, chociaż oczywiście jednorazowy, zastrzyk gotówki.
  Mieszkania w górach zyskują na wartości. Nowe inwestycje powstają w coraz większej odległości od centrów miejscowości. Oznacza to, że im dalej od serca miasteczka, tym trudnej jest właścicielom nieruchomości pozyskać najemców. Częstym zabiegiem jest obniżanie ceny za wynajem, ale to rozwiązanie nie jest zadowalające dla wielu inwestorów. Z tego względu starają się oni kupić możliwie najbardziej atrakcyjnie zlokalizowane lokale mieszkalne, które zapewnią im stałą, wysoką liczbę zapytań o możliwość wynajęcia lokum turystycznego.

Sektor mieszkaniowy w segmencie premium w 2023 roku

  Jak będzie prezentowała się sytuacja w sektorze mieszkaniowym w bieżącym roku? Jeśli chodzi o apartamenty w górach na sprzedaż, to można się spodziewać, że deweloperzy zachowywać się będą rozsądnie.   Na rynek będą wprawdzie trafiać nowe projekty inwestycyjne, jednak nie należy się spodziewać, że nowych inwestycji będzie dużo. Zarówno deweloperzy, jak i prywatni inwestorzy, są pełni obaw o najbliższą przyszłość sektora nieruchomości na wynajem. Wprawdzie polska turystyka przeszła metamorfozę i od momentu wybuchu pandemii i czasowego lockdownu, jaki został nałożony na Polaków, wzrosła liczba turystów spędzających wakacje w kraju, to jednak deweloperzy zachowują powściągliwość. Obecnie uzyskanie kredytu hipotecznego w banku stało się trudniejsze ze względu na zaostrzoną politykę bankową.
  To oznacza, że mniejsza liczba prywatnych inwestorów niegotówkowych będzie mogła pozwolić sobie na poszukiwania apartamentu w górach na sprzedaż. Kolejną kwestię jest fakt, że również deweloperzy mają większe trudności z uzyskaniem bankowego wsparcia. Można się spodziewać, że w 2023 roku do użytku będą oddawane nowe inwestycje w górach, a kolejne są w fazie projektowania i niedługo na placach budowy wbite w ziemię zostaną pierwsze łopaty. Właściciele nieruchomości będą przykładali dużą uwagę do procesu komercjalizacji swoich nieruchomości. Sektor premium będzie w dalszym ciągu utrzymywał w miarę wysokie ceny, dzięki czemu ten sektor rynku nieruchomości zachowa większą stabilizację.