Mieszkania na sprzedaż z balkonem lub tarasem przyciągają kupujących, którym zależy na tego rodzaju wartościach dodanych. Już w okresie lockdownu Polacy odczuli na własnej skórze, jakim minusem jest często brak balkonu. Po wybuchu pandemii dało się zaobserwować większe zainteresowanie lokalami mieszkalnymi, które posiadają balkon albo taras, który chociaż w pewnym stopniu daje możliwość wyjścia na zewnątrz, poza przestrzeń lokalu mieszkalnego.

Spis treści:

1. Sektor mieszkaniowy cały czas się rozwija

2. Czego poszukują nabywcy?

3. Nie zawsze to, co się wydaje, jest standardem

4. Alternatywa dla balkonu

5. Oferty z bazy WGN

6. Mieszkaniówka rośnie w siłę

Oferta mieszkań na sprzedaż na polskim rynku wciąż się wzbogaca

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż dostępne na polskim rynku nieruchomości, to wachlarz ofert do wyboru jest bardzo szeroki. Jednak nie wszystkie M. mogą zaoferować swoim przyszłym właścicielom dostęp do balkonu lub tarasu. Osoby, którym bardzo na nich zależy, muszą wnikliwie analizować oferty dostępne na rynku. Idealnego lokalu mieszkalnego warto szukać tak na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wówczas osoba poszukująca idealnego dla siebie lokalu mieszkalnego, będzie miała większą pulę ofert do wyboru.

Wartości dodane przyciągają kupujących

Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju wartości dodane przyciągają nabywców. Dla jednych będzie to miejsce parkingowe w podziemnym garażu, dla innych lokalizacja, a jeszcze innych – plac zabaw dla dzieci na osiedlu. Nie brakuje też osób, które przywiązują ogromną uwagę do tego, czy mieszkanie na sprzedaż posiada balkon albo taras. Jak się bowiem okazuje, nie jest to wcale standard i czasami lokal mieszkalny nie posiada dostępu do tego rodzaju udogodnienia.

Warto więc wnikliwie analizować oferty dostępne na rynku, aby uniknąć sytuacji, że brak balkonu albo tarasu wychodzi dopiero podczas osobistej wizyty w lokalu mieszkalnym. Wcześniejsza weryfikacja tego faktu pozwoli obu stronom, zarówno kupującej, jak również sprzedającej, zaoszczędzić cenny czas.

Mieszkania na sprzedaż z balkonem to nie standard

Nie wszystkie mieszkania na sprzedaż dostępne na rynku posiadają balkon lub taras. Co więcej, inwestycji w ramach których kupujący nie mogą liczyć na tego rodzaju udogodnienia, jest całkiem sporo. W dużych aglomeracjach miejskich dobrym przykładem są chociażby 11.piętrowe wieżowce mieszkalne, które posiadają wprawdzie drzwi balkonowe, jednak za nimi znajduje się barierka. Nie ma więc mowy o postawieniu stopy na zewnątrz. Warto rozglądać się więc za inwestycjami bardziej kameralnymi, które częściej oferują dostęp do przestronnych balkonów lub tarasów.

Ogródek zamiast balkonu także doceniany przez nabywców

W przypadku parterowych lokali mieszkalnych nie ma mowy o balkonie cz tarasie. Niemniej taka lokalizacja nie wyklucza wygód dla mieszkańców. Na rynku coraz częściej można trafić na oferty mieszkań na sprzedaż z ogródkiem. Takie oferty spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony nabywców lokali mieszkalnych, którym zależy na możliwości opuszczenia czterech ścian, bez konieczności całkowitego wychodzenia z miejsca zamieszkania. Ponadto własny ogródek daje możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście minusem takiego rozwiązania, w przypadku gdy ogródek przynależy do lokalu mieszkalnego w obrębie osiedla, jest małe poczucie prywatności. Każdy nabywca powinien więc wybrać taką ofertę, która będzie mu najbardziej odpowiadać.

Mieszkania na sprzedaż z balkonem lub ogródkiem poszukiwane!

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż z balkonem albo tarasem i gdzie je znajdziemy? Poniżej prezentujemy przykładowe oferty sprzedaży, które pochodzą z bazy biur WGN.

WGN Poznań Grunwald jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Poznaniu na Starym Mieście. Jest to apartament o powierzchni 103 metrów kwadratowych, który zlokalizowany jest na 3 piętrze w 7.kondygnacyjnym budynku. Mieszkanie na sprzedaż oferuje dostęp do 3 przestronnych pokoi. lokal jest zadbany i wykończony. Z każdego pokoju posiada wyjście na balkon albo loggię, co niewątpliwie stanowi duży plus. Budynek cechuje się zabudową atrialną, a w jego centrum znajduje się dziedziniec z fontanną, ławkami i otoczeniem zieleni. Lokalizacja lokalu mieszkalnego zapewnia szybki i łatwy dostęp do licznych restauracji oraz punktów handowo-usługowych. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 980 000 złotych, co daje 9 515 złotych za metr kwadratowy.

WGN Częstochowa jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego usytuowanego w kamienicy w Częstochowie. Mieszkanie na sprzedaż ma powierzchnię 108 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 3 pokoi. Lokal mieszkalny mieści się na 3 piętrze w 4.kondygnacyjnym budynku o charakterze mieszkalnym. Lokalizacja w ścisłym centrum miasta stanowi dodatkowy atut i zapewnia dobre skomunikowanie z resztą miasta. Lokal mieszkalny stanowi pełną własność. Plusem M. są aż 3 balkony. Na jeden z nich wychodzi się z salonu, na drugi z gabinetu, natomiast na trzeci z kuchni. Lokal mieszkalny wymaga odświeżenia. Dodatkowo przynależy do niego piwnica o powierzchni około 6 metrów kwadratowych, którą nowy właściciel nabywca w cenie lokalu mieszkalnego. Cena ofertowa wynosi 642 600 złotych, co daje 5 950 złotych za metr kwadratowy.

WGN Głogów jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego usytuowanego w nowym budynku w Głogowie. Mieszkanie na sprzedaż pochodzi z rynku pierwotnego. Jego powierzchnia wynosi niemal 74 metry kwadratowe, na których dostępne są 3 przestronne pokoje. Lokal mieszkalny znajduje się na 1 piętrze w 5.kondygnacyjnym budynku. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji miejsca postojowe w garażu podziemnym. Do lokalu mieszkalnego przynależy balkon. Cena ofertowa wynosi 583 968 złotych, co daje 7 900 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Powyższe przykłady obrazują, jak różnorodna jest oferta lokali mieszkalnych, które oczekują obecnie na nowego właściciela. Warto śledzić pojawiające się na bieżąco oferty sprzedaży zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Niekiedy można trafić na prawdziwą okazję. Jak widać na podstawie powyższych przykładów, czasami lokal mieszkalny oferuje nie tylko jeden balkon. Wśród powyższych przykładów znajdują się mieszkania na sprzedaż, które oferują dostęp do aż 3 balkonów w ramach jednego lokalu mieszkalnego. Takie oferty nie trafiają się nazbyt często, dlatego warto je śledzić, aby być na bieżąco z pełną ofertą rynkową.

Podsumowanie sytuacji w sektorze mieszkaniowym

Jak widać, balkon czy taras to nie standard, jednak ofert sprzedaży M. z tą wartością dodaną na polskim rynku nie brakuje. Warto regularnie śledzić oferty dostępne na rynku, ponieważ czasami trafiają się prawdziwe okazje. Najczęściej nie grzeją one długo miejsca wśród ogłoszeń sprzedaży, dlatego warto się śpieszyć.

Deweloperzy cały czas dostarczają na rynek nieruchomości w Polsce nowe inwestycje mieszkaniowe, można się więc spodziewać, że lokali mieszkalnych z balkonami lub tarasami będzie w dalszym ciągu przybywać.