Mieszkania do remontu na sprzedaż to prawdziwa gratka dla inwestorów oraz osób, które poszukują niedrogiego lokum mieszkalnego, które mogłyby wyremontować. Poznań ma takim osobom całkiem sporo do zaoferowania. Warto przyjrzeć się ofercie stolicy Wielkopolski. Sektor mieszkaniowy stale się tu rozwija. Kupujący chętnie wybierają lokale mieszkalne z rynku pierwotnego. Na rynek trafiają też M., które wymagają mniejszego wkładu finansów, a większego wkładu pracy, aby znowu przypominały miejsce do życia. To właśnie tym ofertom chętnie przyglądają się inwestorzy, którzy liczą na pomnożenie posiadanego kapitału.

Spis treści:

Lokal mieszkalny, który wymaga wkładu finansowego – atrakcyjny, czy nie?

Dla kogo są atrakcyjne tego rodzaju lokale mieszkalne?

Stolica Wielkopolski ma kupującym sporo do zaoferowania

Remont wystarczy, aby zyskać wspaniałą nieruchomość

Na co można przeznaczyć nabyty lokal mieszkalny?

Poszukiwania – czas, start… Podsumowanie

Mieszkania do remontu na sprzedaż atrakcyjne dla inwestorów

Mieszkania do remontu na sprzedaż stanowią atrakcyjny segment rynku lokali mieszkalnych dla inwestorów w Polsce. Tego rodzaju lokale o charakterze mieszkalnym cechują się często atrakcyjną ceną. O ile rzeczywiście wymagają wkładu finansowego, aby doprowadzić je do odpowiedniego stanu, to są to nieruchomości kryjące duży potencjał. Nie dziwi więc fakt, że inwestorzy tak chętnie rozglądają się za nimi po rynku ofert.


fot. Pixabay

Również osoby prywatne chętnie kupują zdewastowane M.

Nie tylko inwestorzy, ale również prywaciarze poszukują atrakcyjnych M., które można wyremontować. Do takiego wyboru zachęca ich niska cena lokalu mieszkalnego. Na zakup takiego mieszkania do remontu na sprzedaż może sobie pozwolić osoba, która nie dysponuje odpowiednio wysokim budżetem na zakup nowego M. W zależności od tego, jak dużym budżetem dysponuje kupujący, może on remontować lokal mieszkalny partiami, pomieszczenie po pomieszczeniu i wykańczać M. w okresach przypływu gotówki. Jeszcze jedną zaletą mieszkań do remontu na sprzedaż jest fakt, że nabywając je tanio, w kieszeni kupującego pozostaje większa kwota, którą będzie mógł przeznaczyć na remont i wykończenie. Będzie on mógł urządzić lokal mieszkalny całkowicie od podstaw, wedle własnych preferencji i całkowicie pod swój gust, co również stanowi bardzo duży atut.

Poznań a atrakcyjną ofertą w sektorze mieszkaniowym

Stolica Wielkopolski cały czas notuje zainteresowanie ze strony nabywców lokali mieszkalnych. Dzięki zadowalającemu popytowi, miasto przyciąga także deweloperów. Realizują oni nowe projekty inwestycyjne na terenie poszczególnych dzielnic. Pojawianie się na rynku nowych lokali mieszkalnych, w atrakcyjnej lokalizacji i oferujących możliwość bardziej komfortowego zamieszkania, skłania czasem osoby posiadające już M. do zmiany miejsca do życia. W efekcie na rynek wtórny trafiają kolejne lokale mieszkalne, które wymagają albo odświeżenia, albo generalnego remontu.

fot. Pixabay

Potencjał ukryty w mieszkaniach do remontu na sprzedaż

Czy mieszkania do remontu na sprzedaż rzeczywiście są aż tak atrakcyjne? Jak najbardziej, jest to dobry sposób na lokatę kapitału zarówno dla prywatnych nabywców, jak i inwestorów indywidualnych. Może posłużyć doskonale jako lokal mieszkalny, lub jako inwestycja kapitału inwestorskiego. Nieruchomości uznawane są od lat za stabilny i bezpieczny rodzaj inwestycji. Inwestorzy nie tylko nie obawiają się, że nie stracą zainwestowanych pieniędzy, ale też wychodzą z założenia, że mogą zarobić na nabytej nieruchomości.

Pomysły na adaptację lokalu, który ma zyskać nowe życie

Jak wspomnieliśmy, lokale mieszkalne mogą stanowić doskonałą lokatę kapitału. W jakim celu inwestor może wykorzystać nabyte M.? Mieszkania do remontu na sprzedaż mogą sprawdzić się doskonale jako lokale mieszkalne na wynajem. W tym przypadku istotna jest ich lokalizacja, na przykład blisko uczelni wyższych lub centrum miasta. Zapewni to inwestorowi większe zainteresowanie lokale mieszkalnym do wynajęcia. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie M. jest prze aranżowanie go na lokal biurowy lub usługowy. Wiele małych firm ceni sobie możliwość wynajęcia lokalu mieszkalnego, zamiast tradycyjnego lokalu biurowego zlokalizowanego w nieruchomości o charakterze komercyjnym. Lokal mieszkalny może również zostać zaadaptowany na apartament na wynajem krótkoterminowy. Może to być M. wakacyjne, lub skierowane do gości biznesowych, którzy odbywają podróże służbowe.

fot. Pixabay

Gdzie szukać mieszkań do remontu na sprzedaż?

Osoby zainteresowane nabyciem mieszkania do remontu na sprzedaż niejednokrotnie mają problem z ustaleniem, gdzie najlepiej ich poszukiwać. Ofert sprzedaży lokali mieszkalnych tego rodzaju jest zazwyczaj niewiele na różnego rodzaju portalach mieszkaniowych. W gazetach również ciężko o tego typu oferty. Gdzie zatem szukać atrakcyjnych ofert nieruchomości o charakterze mieszkalnym? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego doradcy ds. nieruchomości. Na początku współpracy określi on z inwestorem wszystkie istotne kryteria poszukiwań, czyli między innymi cena nieruchomości (budżet, jakim dysponuje klient), lokalizacja, wartości dodane jak zapewnione miejsce parkingowe czy winda w budynku, przeznaczenie mieszkania do remontu na sprzedaż. Istotne jest bowiem, czy lokal mieszkalny ma stanowić prywatne miejsce do życia, czy może doradca ds. nieruchomości będzie musiał poszukać lokalu mieszkalnego, który będzie atrakcyjny w oczach przyszłych najemców. Mowa tu więc o lokalach mieszkalnych nabywanych typowo w celach inwestycyjnych, których zadaniem jest pomnażanie dotychczasowego kapitału finansowego inwestora.

Ponadto doradca ds. nieruchomości wesprze klienta w kwestiach technicznych, podpowie na co zwrócić uwagę. Będzie też towarzyszył przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży. Zaletą skorzystania ze wsparcia doradcy ds. nieruchomości jest fakt, że może on dodatkowo wynegocjować atrakcyjniejsze warunki nabycia nieruchomości. Ponadto, poprzez wyręczenie swojego klienta w poszukiwaniach i negocjacjach, doradca ds. nieruchomości pozwala swojemu klientowi na zaoszczędzenie jeszcze jednej, bardzo istotnej rzeczy – prywatnego czasu. Jak wiadomo, tego nigdy nie jest za wiele. Zamiast marnować cenne chwile na poszukiwanie mieszkania dl remontu na sprzedaż, klient biura nieruchomości może skupić się na własnych sprawach.

Deweloperzy stale rozwijają ofertę w Wielkopolsce

Czy sektor lokali mieszkalnych w województwie Wielkopolskim będzie się w dalszym ciągu rozwijał? Wiele wskazuje na to, że ten region przypadł deweloperom do gustu. Można się spodziewać, że na poznański rynek będzie trafiało coraz więcej nowych lokali mieszkalnych. Będą one przyciągały nowych nabywców oraz osoby, które planują zmianę dotychczasowego M. W efekcie można oczekiwać, że na rynek będą przybywać kolejne, starsze mieszkania do remontu na sprzedaż. Ich dotychczasowi właściciele będą bowiem zmieniać lokalizację na bardziej atrakcyjną. Ważny też będzie dla nich standard nowego lokalu mieszkalnego, do którego będą się przeprowadzać. Tymczasem stare M. trafią na rynek mieszkań do remontu na sprzedaż.