Pomimo trudnych obecnie czasów na rynku nieruchomości w Polsce, mieszkania willowe cieszą się niemałym zainteresowaniem ze strony nabywców. Zainteresowane są nimi osoby o wysokich wymaganiach względem miejsca, które mają nazywać swoim domem. Tego rodzaju nieruchomości oferują dużą przestrzeń do życia, zapewniającą swobodę oraz większe poczucie prywatności, przy zachowaniu wartości, jaką jest wspólnota mieszkaniowa.

Spis treści:

Luksusowe M. są w cenie

Duży potencjał zarobkowy ukryty w ścianach nieruchomości

Inwestorzy obserwują rynek nieruchomości

Co kupujący biorą pod uwagę?

WGN z atrakcyjnymi ofertami do wyboru

Premium = stabilna inwestycja

 

Mieszkania willowe na sprzedaż magnesem dla nabywców o wysokich wymaganiach

Mieszkania willowe na sprzedaż zaliczyć można do nieruchomości z segmentu premium. To ekskluzywne mieszkania, które oferują połączenie dużego lokalu mieszkalnego z poczuciem mieszkania w domu jednorodzinnym. Mieszkańcy dzielą wprawdzie budynek z sąsiadami, ale zazwyczaj jest ich maksymalnie trzech (w przypadku dużych budynków podzielonych na piętra z dwoma lokalami mieszkalnymi na każdym z nich), jednak coraz częściej sąsiad jest tylko jeden. Przypomina to nieco budynek w zabudowie bliźniaczej, jednak w dalszym ciągu mamy do czynienia ze wspólnotą mieszkaniową. Ponadto mieszkania willowe na sprzedaż nie posiadają wspólnych klatek schodowych, co dodatkowo zwiększa komfort zamieszkania.fot. WGN Bolesławiec / Mieszkanie na sprzedaż w miejscowości Dobra

Nieruchomości z potencjałem inwestycyjnym

Czy nieruchomości o charakterze mieszkalnym mogą stanowić atrakcyjną lokatę kapitału finansowego? Jak najbardziej – lokowanie kapitału w nieruchomości cały czas jest bardzo popularne. Uważa się je za bezpieczną inwestycję. Mieszkania willowe na sprzedaż posiadają duży potencjał inwestycyjny. Można je wykorzystywać nie tylko w celach mieszkalnych, ale również jako miejsce do prowadzenia biznesu, na przykład własnej działalności gospodarczej. Ponadto tego rodzaju prestiżowe lokale mieszkalne mogą posłużyć jako M. na wynajem. Wówczas właściciel nieruchomości zapewni sobie stałe, comiesięczne zyski z tytułu najmu.

Z rosnącej popularności tego rodzaju lokali mieszkalnych z segmentu premium bardzo dobrze zdają sobie sprawę deweloperzy. Starają się oni dostarczać na rynek nieruchomości coraz więcej ofert tego rodzaju. Zwłaszcza na mapie dużych aglomeracji miejskich przybywa tego rodzaju projektów. Deweloperzy chętnie budują również osiedla willowe zlokalizowane poza granicami miast, jednak w niewielkiej odległości od nich. Takie rozwiązanie zapewnia łatwy dojazd do miasta, przy zachowaniu niższych cen zakupu nieruchomości.

Nie tylko osoby prywatne interesują się mieszkaniami willowymi na sprzedaż

Tak, jak pisaliśmy powyżej, mieszkania willowe na sprzedaż stanowią przedmiot zainteresowania nie tylko prywatnych nabywców, ale również przedsiębiorców. Mogą one przynosić swoim właścicielom satysfakcjonujące przychody. Poza najmem tradycyjnym, lokale mieszkalne mogą być wykorzystywane jako M. do najmu krótkoterminowego. Ponadto różnego rodzaju firmy również chętnie wynajmują lokale mieszkalne w celach biznesowych. Atutem jest dla nich duża przestrzeń oraz dostęp do przestronnego tarasu lub ogrodu. Z uwagi na swoje liczne zalety oraz duży komfort zamieszkania, mieszkania willowe na sprzedaż z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony kupujących.

fot. WGN Ustroń / Apartament na sprzedaż - Ustroń

Lokalizacja ma znaczenie. Ale nie jest kluczowym kryterium wyboru

Lokalizacja nieruchomości jest ważna, ale nie gra pierwszych skrzypiec. Niejednokrotnie ważniejszymi kryteriami wyboru jest powierzchnia lokalu mieszkalnego lub odpowiednia ilość pomieszczeń oraz ich rozkład. Nabywcy pod uwagę biorą również poziom rozbudowania pobliskiej infrastruktury handlowo-usługowej. Weryfikują, w jakiej odległości od mieszkania willowego na sprzedaż znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Ważne jest też dla nich połączenie z danej lokalizacji z centrum miasta lub drogami wylotowymi.

Bardzo istotne jest również miejsce do parkowania przed posesją lub na jej terenie. Własny ogród, nawet niewielki, również stanowi ogromną wartość dodaną. Nie należy zapominać o cenie, która coraz częściej brana jesy pod uwagę jako jedno z ważniejszych kryteriów wyboru odpowiedniej nieruchomości.

Interesujące mieszkania willowe na sprzedaż z oferty WGN

Na rynku nie ma obecnie zbyt wiele mieszkań willowych na sprzedaż. Z tego względu inwestorzy oraz osoby prywatne dokładają starań, aby nabyć lokal mieszkalny spełniający ich oczekiwania, zarówno pod względem charakterystyki samego M., jak również jego ceny. Można jednak zaobserwować rosnącą podaż tego rodzaju nieruchomości. Jeszcze kilka lat temu na polskim rynku mieszkań willowych na sprzedaż było naprawdę niewiele.
Obecnie deweloperzy starają się dostarczać na rynek coraz więcej inwestycji tego rodzaju. Można więc założyć, że za kilka lat, kiedy do użytku oddane zostaną kolejne projekty inwestycyjne, wachlarz ofert mieszkań willowych na sprzedaż znacznie się rozszerzy.

WGN Ustroń jest agentem sprzedaży luksusowych apartamentów położonych w Ustroniu. Mieszkanie willowe na sprzedaż oferuje 70 metrów kwadratowych powierzchni, w ramach których dostępne są 3 komfortowe pokoje mieszkalne. Do lokalu mieszkalnego przynależy przestronny taras. Lokum dostępne jest w standardzie deweloperskim. Kupujący może liczyć na dostęp do miejsc parkingowych. Mieszkanie willowe na sprzedaż ma cenę ofertową wynoszącą około 8 900 złotych za metr kwadratowy, co daje cenę końcową w wysokości 624 335 złotych.

WGN Bolesławiec jest wyłącznym agentem sprzedaży luksusowego mieszkania willowego na sprzedaż położonego w miejscowości Dobra. Lokal mieszkalny liczy prawie 75 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje 4 pokoje mieszkalne. Posiada dwie kondygnacje, dzięki czemu można wydzielić część dzienną i nocną. Do M. przynależy również ogród oraz podwójne miejsce parkingowe. Cena za metr kwadratowy wynosi około 8 676 złotych za metr kwadratowy, co daje końcową cenę ofertową w wysokości 650 000 złotych.

Ciekawą ofertę prezentuje WGN Mielec, który jest wyłącznym agentem apartamentu w Mielcu. Nieruchomość liczy około 89 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje 3 przestronne pokoje. Nieruchomość jest w stanie pierwotnym i wymaga wykończenia. Nabywca może liczyć na dostęp do dwóch miejsc parkingowych oraz przestronnego ogródka do własnej aranżacji. Najbliższa okolica jest rozbudowana pod kątem handlowo-usługowym. Równocześnie lokalizacja gwarantuje ciszę, spokój i prywatność. Atrakcyjne mieszkanie willowe na sprzedaż można nabyć w cenie około 5 393 złotych za metr kwadratowy, co daje 480 000 złotych.

fot. Pixabay

Nieruchomości z segmentu premium ze stabilną wartością rynkową

Nieruchomości luksusowe trzymają mocną pozycję na rynku nieruchomości. Ich wartość nie spada tak szybko, jak w przypadku lokali mieszkalnych ze standardowego segmentu. Czasami nawet ich wartość rośnie na tyle, że przy odsprzedaży lokal mieszkalny z segmentu premium przynosi swojemu właścicielowi bardzo zadowalający zysk. Można się spodziewać, że w tej kwestii niewiele się zmieni. Segment premium w dalszym ciągu będzie trzymał na rynku wysoką i stabilną pozycję.