Popularność apartamentów na sprzedaż rośnie z roku na rok. Polacy chcą mieszkać coraz bardziej komfortowo. Nie dziwi więc fakt, że coraz wnikliwiej przyglądają się ofercie ekskluzywnych mieszkań przeznaczonych do sprzedaży. Kupujących interesuje zarówno rynek pierwotny, jak również wtórny. Poza nabywaniem nieruchomości z segmentu premium na własny użytek, coraz częściej na celownik biorą je również inwestorzy indywidualni.

 

Spis treści:

Luksusowe mieszkania wabią zaletami.
Rynek nie sprzyja zakupowi nieruchomości.
Czego oczekują osoby kupujące?
Pomoc biura nieruchomości dobrym rozwiązaniem.
Szeroki wachlarz ofert w dużych miastach.
Oferty na rynku pierwotnym.
Remont we własnym zakresie daje satysfakcję.
Gotowy projekt pozwoli oszczędzić czas.
Ofert wciąż przybywa.
Dobre również na cele komercyjne.

 

 Apartamenty na sprzedaż zyskują większą popularność wśród kupujących.


Wzrost zainteresowania apartamentami na sprzedaż nie powinien nikogo dziwić. Polacy coraz wyżej stawiają poprzeczkę sektorowi mieszkaniowemu. Zależy im na jak najwyższym komforcie mieszkania i dodatkowych udogodnieniach. Prywatne miejsce parkingowe w podziemny garażu, cichobieżna winda, czy klimatyzacja w każdym pomieszczeniu, to coraz częściej weryfikowane kwestie. Deweloperzy w pełni zdają sobie sprawę z rosnących wymagań kupujących, dlatego starają się dostarczać na rynek możliwie najwyższe jakości lokale mieszkalne. Nie da się jednak ukryć, że w obecnych czasach nie jest to łatwe zadanie.

 

Sektor mieszkaniowy konta galopujące stopy procentowe.

 

Przeszkodą – zarówno dla deweloperów, jak i kujących – jest niestabilna sytuacja gospodarcza w kraju. Z uwagi na rosnące ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych, deweloperzy oddają lokale mieszkalne w niższym standardzie, niż kupujący mogliby oczekiwać za daną cenę za metr kwadratowy. Również sytuacja samych kupujących nie jest lepsza. Z uwagi na rosnące stopy procentowe, zdolność kredytowa Polaków maleje. Przez to deweloperzy pozostają ostrożni, jeśli chodzi o luksusowe projekty mieszkalne, ponieważ zdają sobie sprawę z możliwych trudności ze sprzedażą ekskluzywnych mieszkań.


Jakie apartamenty na sprzedaż interesują kupujących?


Jakie oferty najczęściej zwracają ku sobie wzrok kupujących? Dla najbardziej wymagających liczy się doskonała lokalizacja w prestiżowej inwestycji mieszkaniowej lub w inwestycji typu mixed-use. Przykładem może być wrocławska nieruchomość Sky Tower, w które wydzielona jest część biurowa, pasaż handlowy oraz apartamentowce. Kupujący zwracają uwagę na jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrz lokalu mieszkalnego. Malownicze widoki za oknem będą stanowiły dodatkowy plus. Wartością dodaną będą również takie udogodnienia, jak prywatne miejsce parkingowe, monitoring osiedla, całodobowa ochrona oraz klimatyzacja w budynku.


Bezpiecznie kupić przy wsparciu pośrednika.


Jeśli kupującemu zależy na szybkim znalezieniu atrakcyjnego mieszkania z segmentu premium w dobre cenie za metr kwadratowy, może skorzystać ze wsparcia pośrednika nieruchomości. Osoba taka nie tylko prześwietli oferty dostępne na rynku, ale również zweryfikuje je pod kątem prawnym, zadba o przygotowanie umowy w biurze notarialnym oraz – co niezmiernie istotne – pomoże w wynegocjowaniu możliwie najbardziej atrakcyjnej ceny za metr kwadratowy apartamentu na sprzedaż. W efekcie współpraca z pośrednikiem może się kupującemu bardzo opłacić.

 

Gdzie oferta apartamentów na sprzedaż jest najbardziej różnorodna?


Kupujący, którym zależy na dużym wyborze apartamentów na sprzedaż, powinni skierować swój wzrok w kierunku dużych aglomeracji miejskich. Bogata oferta luksusowych mieszkań dostępna jest w Warszawie. Również inne duże miasta regionalne, takie jak Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Kraków itp. posiadają oferty atrakcyjnych mieszkań z segmentu premium przeznaczonych do sprzedaży.
Znacznie mniej efekt tego rodzaju znajdziemy w mniejszych miejscowościach, które nie są nastawione na budowanie prestiżowych projektów inwestycyjnych w sektorze mieszkaniowym.

                      Zdjęcie pochodzi z oferty:mieszkania na sprzedaż


Nie tylko od dewelopera.


Poszukiwania idealnego mieszkania z segmentu premium nie powinny być ograniczane jedynie do rynku pierwotnego. Również rynek wtórny ma wiele do zaoferowania. Ekskluzywne lokale mieszkalne z drugiej ręki często są już urządzone w luksusowym stylu. Wystarczy, ze nowy właściciel spersonalizuje wnętrze pod swój gust poprzez drobną korektę wystroju. Pozwoli mu to zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, które normalnie musiałby wydać na urządzenie ekskluzywnego mieszkania.

 

Samodzielny remont luksusowego mieszkania.


Kupujący, którym zależy na samodzielnym urządzeniu wnętrz nowego lokalu mieszkalnego z segmentu premium, mogą posiłkować się inspiracjami z Internetu. Obecnie funkcjonuje co najmniej kilka znanych portali, która dają taką możliwość. Samodzielne urządzanie wnętrza lokum daje z pewnością wiele satysfakcji i pozwala na maksymalną personalizację pomieszczeń.

 

 


Aranżacja przy wsparciu projektanta wnętrz.


Osoby, które nie czują się na siłach żeby samodzielnie urządzać ekskluzywne mieszkanie, mogą zlecić to projektantowi wnętrz. Przygotuje on różne wersje projektów i właściciel nieruchomości będzie mógł wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada. Plusem przy takim rozwiązaniu jest podanie przez projektanta orientacyjnych kosztów realizacji projektu. Nie zawsze jednak pokrywają się one z rzeczywistością, co należy mieć na uwadze. Mimo wszystko decydując się na współpracę z projektantem wnętrz, właściciel nieruchomości zyska gotowe wizualizacje wnętrz swojego M.

                             Zdjęcie pochodzi z oferty:mieszkania na sprzedaż

 


Rynek apartamentów na sprzedaż wciąż się nasyca.


Luksusowych apartamentów na sprzedaż wciąż przybywa. Wprawdzie inwestycji z segmentu premium w dalszym ciągu nie ma na rynku tak dużo, aby mogły konkurować z segmentem standardowym, jednak ich liczba wyraźnie rośnie. Ceny materiałów wykończeniowych może i idą w górę, ale nie przyczynia się to do obniżenia oczekiwań co do standardu wśród kupujących. Bardzo możliwe, że w przyszłości nieruchomości z segmentu premium będą stanowiły większy kawałek rynkowego tortu, niż na obecną chwilę.


Dobre również pod inwestycję.


Nieruchomości z segmentu premium nie są kupowane jedynie pod własne cele mieszkaniowe. Coraz częściej nabywają je inwestorzy, którzy dostrzegają w nich potencjał. Apartamenty na sprzedaż stwarzają bowiem możliwość zarobku.
Pierwszym ze sposobów jest zakup luksusowego mieszkania i wykończenie go w wysokim standardzie. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to nieruchomość z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego. Bardziej istotny jest efekt końcowy. Odnowione M. właściciel może wystawić do sprzedania po jeszcze wyższej cenie rynkowej.
Drugim sposobem jest uzyskiwanie stałych, comiesięcznych przychodów z tytułu wynajmu luksusowego lokum. Atrakcyjną formą jest także wynajmowanie luksusowego mieszkania jako apartamentu wakacyjnego. Wbrew pozorom, na najmie krótkoterminowym można niekiedy zarobić więcej, niż przy wynajmowaniu nieruchomości w okresie pełnego miesiąca kalendarzowego.
Luksusowa nieruchomość może więc stanowić nie tylko doskonałe miejsce do życia dla osób lubiących wysoki standard. To także doskonały sposób na biznes – lokatę posiadanego kapitału i pomnażanie środków finansowych w tytułu wynajmu bądź odsprzedaży wyremontowanej nieruchomości z segmentu premium.

 

Magdalena Łozowicka
Redaktor naczelna Komeracja24.pl