Nie od dziś wiadomo, że dobrze zlokowalizowane apartamenty na sprzedaż mogą zarabiać przez cały rok. Sezon letni i likwidacja obostrzeń związanych z koronawirusem otworzyły drogę do wakacyjnych wyjazdów. To dobry czas dla inwestorów, którzy zdecydowali się zarabiać na najmie turystycznym.

Spis treści:
Inwestycja w nieruchomości nad morzem i w górach
Bogata oferta WGN
Aparthotel - połaczenie mieszkania i hotelu
Czy opłaca się budować aparthotele?
Gdzie inwestować w zakup apartamentu?


Apartament na sprzedaż w kurorcie to idealna inwestycja

Posiadanie atrakcyjnego apartamentu na sprzedaż nad morzem czy w górach, prócz niewątpliwej wady, jaką jest cena, ma szereg zalet. Na tak dużą inwestycję mogą sobie pozwolić tylko nieliczni Polacy, choćby z powodu wysokich cen mieszkań w znanych, letnich czy zimowych kurortach.

Posiadanie nieruchomości w popularnym kurorcie to świetna opcja dla tych, którzy chcą o każdej porze roku spędzić w tym miejscu swój wolny czas. Odpada wtedy rezerwacja noclegów i koszt z tym związany. W czasie, kiedy nie spędzamy tam czasu, możemy na krótkie okresy czasu wynajmować mieszkanie lub dom. Ważna jest jednak lokalizacja. Nad morzem i w górach zdecydowanie liczy się widok. Bardzo atrakcyjnymi nadmorskimi nieruchomościami są te w pierwszej linii zabudowania. Ludzie chętniej zapłacą za nieruchomość z widokiem na morze. Te, oddalone choćby o kilometr dalej, nie będą już tak atrakcyjne.

To, czy opłaca się inwestować, zależy też od ceny nieruchomości. Średnie ceny za metr kwadratowy nad morzem wynoszą ok. 7-8 tys, czyli porównywalnie, do cen za metr kwadratowy we Wrocławiu, a ten z kolei do najtańszych nie należy. Prawdziwe bomby cenowe są na Półwyspie Helskim, tu za metr kwadratowy zapłacimy nawet 20 tys zł!.*[komercja24.pl]

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: apartament na sprzedaż w woj. pomorskim

WGN Nieruchomości posiada w swojej ofercie atrakcyjne oferty nadmorskich mieszkań.

Szczególnie polecamy te w okolicach Szczecina lub Mielna, gdzie trafiają się prawdziwe perełki. Przykładowo, za luksusowy apartament zlokalizowany w samym centrum Szczecina o powierzchni prawie 100 m2 zapłacimy prawie 1 mln zł. Natomiast za mieszkanie pod inwestycję w Szczecinie zapłacimy 620 tys. zł. W ofercie WGN możemy znaleźć również wiele unikatowych nieruchomości z Trójmiasto. Przykładowo cena za apartament w Gdańsku z widokiem na morze o powierzchni ponad 100 m2 wynosi 1,8 mln zł., natomiast w Gdyni za mieszkanie o podobnej powierzchni w prestiżowej dzielnicy możemy zapłacić aż ponad 1 mln zł.

WGN ma w swojej ofercie nie lada gratkę. Trzypokojowe mieszkanie w Ustroniu z widokiem na Czantorię. W Beskidach możemy również wybierać w bogatej ofercie domów i pensjonatów. Pensjonat w Szczyrku – rajem dla narciarzy – o powierzchni 510 m2 WGN pozyskał na sprzedaż za kwotę prawie 3 mln.

Apartament na sprzedaż plus hotel równa się aparthotel

Aparthotele swoją popularność zawdzięczają temu, że dają większą swobodę niż hotele i często są tańszym rozwiązaniem niż samodzielne apartamenty na sprzedaż. Czteroosobowa rodzina w hotelu z reguły jest skazana na wynajęcie dwóch dwuosobowych pokojów. W aparthotelu mogą wynająć apartament, który składa się z dwóch sypialni i salonu z aneksem kuchennym. Wszyscy są razem, dysponują przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, choćby do obejrzenia wieczorem filmu w telewizji, ale jednocześnie nie „wchodzą sobie na głowę” – można zaszyć się w swojej sypialni.

Stąd też nazwa aparthotel – połączenie słów apartament i hotel. Wynajmujemy mieszkanie, ale bez umowy najmu, tylko meldujemy się w nim tak, jak w hotelu. Niektóre aparthotele dysponują podobną infrastrukturą, jak hotele. Może być w nich portiernia, choć nie całodobowa, restauracja, nawet strefa fit, bywa że jest room service. To jednak nie jest najważniejsze, bowiem z reguły są zlokalizowane w turystycznych centrach miast, gdzie wszystkie usługi i rozrywki są na wyciągnięcie ręki. *[republikawnetrz.pl]
 
                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: apartament na sprzedaż w Hiszpanii

 

Lokalizacja apartamentów na sprzedaż 

Przed wyborem apartamentu na sprzedaż warto zwrócić uwagę na lokalizację, czy będzie ona odpowiadać naszym planom. Jeśli zamierzamy korzystać z uroków miasta, to ważne, aby nasz aparthotel był np. blisko rynku, gdzie koncentruje się życie miasta, a jednocześnie jest to miejsce świetnie skomunikowane, więc bez problemu i szybko dostaniemy się do wybranej lokalizacji, do muzeum, które nas interesuje, do parku, zoo czy do aquaparku. Również należy się zorientować, czy standard apartamentu będzie dla nas odpowiedni. *[republikawnetrz]

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: apartament na sprzedaż w Gdańsku

W domki wakacyjne inwestują najczęściej osoby, które same kochają przyrodę i blisko niej spędzają każdą wolną chwilę. Dzięki takiej nieruchomości mogą spędzić urlop np. w ukochanych Bieszczadach, kiedy im się zamarzy. Już na tym etapie mamy zysk – choć nie finansowy. Dom przeznaczony na wynajem tak samo, jak apartament wymaga nakładu czasu. Trzeba przyjąć i pożegnać gości, posprzątać, zrobić drobne naprawy albo uzupełnić zniszczoną zastawę oraz rozreklamować obiekt. Najłatwiej jest wynająć do tego lokalną firmę, z którą podzielimy się zyskiem. Nie zapominajmy, że dom to nie tylko sam budynek, ale i otoczenie. W przeciwieństwie do apartamentu musimy zadbać o ścieżki, kwiaty, drzewa oraz trawę. Ładnie położony domek wakacyjny, w pełni wyposażony do tego z wolnym dostępem do np. drzew owocowych – z pewnością długo nie będzie stał pusty.

Każdy pracujący człowiek zasługuje na odpoczynek i każdy chciałby wyjechać na urlop, i choć na chwilę oderwać się od codzienności. A jak pokazują dane – wakacje w Polsce wybiera coraz więcej osób. Trzeba też wspomnieć, że pandemia odrobinę zmieniła przyzwyczajenia Polaków. Coraz więcej osób szuka domków do wynajęcia, gdzie mogą odpocząć we własnym gronie, spokojnie i bezpiecznie. Nie słabnie również popyt na apartamenty – szczególnie w górach i nad morzem. Lokale w condohotelach z bogatą infrastrukturą to dalej bardzo dobra lokata kapitału. *[morizon.pl]