Dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż stanowią doskonałą alternatywę dla domów. Na rynku znajduje się sporo ofert sprzedaży prestiżowych apartamentów, które pomimo lokalizacji w bloku, oferują bardzo dużą przestrzeń do życia, dodatkowo rozlokowaną na dwóch kondygnacjach.
  Tego rodzaju rozwiązanie nie tylko zapewnia mieszkańcom dostęp do większej ilości pokoi, ale również zwiększa poczucie prywatności, dając możliwość oddzielenia strefy dziennej od nocnej na poszczególne piętra.


Spis treści:

Przestronne M. na wagę złota

Własna nieruchomość wolnostojąca nie dla każdego

Dwie kondygnacje do użytku to duża zaleta

Jak prezentują się rynkowe oferty?

Alternatywne rozwiązanie

Dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż gratką dla wymagających nabywców

  Dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż stanowią łakomy kąsek dla osób, którym zależy na dużej powierzchni do zamieszkania zlokalizowanej w obrębie tradycyjnego osiedla mieszkalnego. Chcą one łączyć zalety posiadania za ścianą sąsiadów, bycia w większej wspólnocie, z możliwością komfortowego życia na dużej powierzchni mieszkalnej. Posiadanie pokoi rozlokowanych na dwóch piętrach może być dla mieszkańców bardzo korzystne, zwłaszcza, jeśli posiadają oni dzieci i chcieliby wydzielić dla nich przestrzeń do własnych zajęć.
  Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego. Należy się liczyć z wyższą ceną, jaką będzie trzeba zapłacić za zwiększenie życiowego komfortu. Niemniej na rynku dostępne są tego rodzaju lokale mieszkalne na sprzedaż. Warto im się przyjrzeć, aby lepiej zorientować się, ile tak naprawdę kosztują dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż.

 

fot. Oferta WGN : Dwupoziomowy apartament na sprzedaż - Darłówko

 

Nie każdy chce mieć dom...

  Mogłoby się wydawać, że przy inwestycji w większą ilość metrów kwadratowych, lepiej po prostu kupić dom. Własna nieruchomość zapewnia jeszcze większe poczucie swobody i niezależności. Niemniej jednak są osoby, które nie chcą korzystać z takiego rozwiązania. Powodem nie jest tu zawsze cena, ponieważ zdarza się, że lokale mieszkalne oferujące dwa piętra do życia są w zbliżonej cenie, a nawet droższe od domów. Zwyczajnie nie każdemu odpowiada życie we własnej nieruchomości. Lokale mieszkalne w budynkach międzymieszkaniowych oferują bycie we wspólnocie, ale to tylko jedna z zalet.
  Nad stanem technicznym budynku – w przeciwieństwie do domów, gdzie za wszystko odpowiada właściciel nieruchomości – czuwa zarządca budynku. Mieszkańcy opłacają jedynie stałe, comiesięczne opłaty i nie muszą przejmować się konserwacją budynku, pracami naprawczymi, utrzymaniem czystości wokół inwestycji oraz w samym budynku itp. Zimą nie muszą odśnieżać chodników, ponieważ tym również zajmuje się zarządca inwestycji. Wybór mieszkania zamiast domu z takiej perspektywy wydaje się być naprawdę atrakcyjną opcją.

Zalety przestronnych apartamentów

  Przestronne apartamenty stanowią mieszkaniową odpowiedź dla najbardziej wymagających nabywców. Mogą oni z powodzeniem rozdzielić pomiędzy każde z pięter przestrzeń dla każdego z mieszkańców. Dodatkowo w tego rodzaju lokalach mieszkalnych można wydzielić część dzienną oraz część nocną.
  Takie rozwiązanie zwiększy poczucie prywatności osób zamieszkujących M. Organizując na dolnym poziomie salon i kuchnię, a na górnym pokoje sypialniane, można sprawić, że każdy poczucie się bardziej komfortowo. Kolejnym plusem w przypadku dwupoziomowych mieszkań na sprzedaż są dwie łazienki, każda rozlokowana na jednej kondygnacji. Zwłaszcza rodziny z dziećmi wiedzą doskonale jak bardzo wygodne jest posiadanie więcej niż jednej łazienki.

fot. Oferta WGN : Dwupoziomowe mieszkanie na sprzedaż - Brzeg

 

Dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż wciąż rzadkością na rynku

  Dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż, pomimo swoich licznych zalet, wciąż zaliczają się do rzadkości na rynku nieruchomości w Polsce. Częściej można je spotkać w nowych inwestycjach, gdzie deweloperzy łączą ostatnią kondygnację mieszkalną z poddaszem użytkowym. W efekcie powstaje bardziej atrakcyjna i przestronna przestrzeń do życia. Wraz z podniesieniem metrażu, w górę idzie jednak również cena za takie dwupoziomowe mieszkanie na sprzedaż.
  Jak wiadomo, nie każdego stać na zakup przestronnego apartamentu, w związku z czym tego rodzaju M. często muszą dość długo czekać na nabycie. Ponadto obecnie, w czasach bardzo wysokiej inflacji i zaostrzonych procedur bankowych, które zmniejszyły dostępność kredytów hipotecznych, deweloperzy wolą inwestować w bezpieczniejsze przy sprzedaży metraże. Chodzi tutaj o lokale mieszkalne oferujące 2-3 pokoje, na które łatwiej jest znaleźć nabywców w krótkim czasie.

Przykładowe oferty biur WGN

  Pomimo mniejszej ilości potencjalnych nabywców, na rynku są dostępne tego rodzaju komfortowe lokale mieszkalne. Ile trzeba zapłacić za dwupoziomowe mieszkanie na sprzedaż? Postaramy się przybliżyć cenę nieruchomości na podstawie kilku przykładów, które pochodzą z ofert biur WGN.
  Ciekawą ofertę dwupoziomowego mieszkania na sprzedaż oferuje WGN Bolesławiec, który wystawił na sprzedaż lokum mieszkalne zlokalizowane w miejscowości Dobra. Jest to niewielka miejscowość w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Bolesławiec. Przedmiotem sprzedaży jest piętrowy lokal mieszkalny z ogrodem. M. podzielone jest na dwa poziomy, z czego na pierwszym znajduje się salom, kuchnia, łazienka, przedpokój oraz schody prowadzące na drugą kondygnację. Ta z kolei oferuje pokój z wyjściem na balkon, kolejne dwie sypialnie, łazienkę oraz hol.
  Pierwsza kondygnacja ma powierzchnię 39,99 metrów kwadratowych, natomiast druga kondygnacja ma powierzchnię 34,96 metrów kwadratowych, co daje łącznie metraż całego M. na poziomie 74,95 metrów kwadratowych. Lokal mieszkalny znajduje się na poziomie parteru oraz pierwszego piętra w 4.kondygnacyjnym budynku, który został oddany do użytku w 2019 roku. Cena ofertowa za dwupoziomowe mieszkanie na sprzedaż wynosi 535 000 złotych, co daje około 7 141 złotych za metr kwadratowy apartamentu.       Kolejną propozycją jest oferta z biura WGN Sosnowiec, która dotyczy sprzedaży piętrowego apartamentu zlokalizowanego w miejscowości Mikołów, na osiedlu Sielanka. Do apartamentu przynależy ogród. Budynek został oddany do użytku w 2018 roku. Nabywca zyskuje apartament o powierzchni 128,3 metrów kwadratowych, który oferuje 5 komfortowych pokoi. Przedmiotowy apartament posiada nowe instalacje: elektryczną, gazową, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną oraz piony. Do mieszkania przynależy również prywatny garaż. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 996 000 złotych, co daje około 7 763 złotych za metr kwadratowy luksusowego mieszkania dwupoziomowego na sprzedaż.

Łączenie lokali mieszkalnych dobrym pomysłem na zwiększenie przestrzeni

  Poza zakupem gotowego lokalu mieszkalnego oferującego dwa piętra do zamieszkania, istnieje jeszcze jeden sposób na zyskanie większej przestrzeni do zamieszkania w bloku. Osoba poszukująca idealnego M. może pokusić się o znalezienie na rynku oferty sprzedaży dwóch lokali mieszkalnym w jednym pionie budynku, jeden pod drugim. Po przekształceniu i uzyskaniu zgody na użytkowanie można zaadaptować dwa osobne M. jako jeden lokal mieszkalny, połączony wewnątrz schodami.