Apartamenty nad morzem na sprzedaż stanowią coraz bardziej atrakcyjną formę inwestycji. Przyciągają nie tylko turystów, ale również osoby poszukujące miejsca do zamieszkania podczas biznesowej podróży. Coraz więcej osób upatruje sobie ponadto nadmorskie miejscowości, jako miejsce do życia. Z uwagi na to, że luksusowe apartamenty nad morzem na sprzedaż cieszą się rosnącym zainteresowaniem, deweloperzy decydują się na inwestowanie w nadmorskie projekty mieszkaniowe. W efekcie lokalna oferta staje się coraz bardziej bogata i różnorodna.

Spis treści:
Luksusowe mieszkania jako inwestycja
Stałe źródło przychodów
Rośnie liczba nadmorskich inwestycji mieszkaniowych
Ważne cechy lokalu
Gdzie luksusowe mieszkania sprzedają się najszybciej?
Co jest obecnie w sprzedaży?
Szeroki wachlarz ofert

Apartamenty nad morzem na sprzedaż ciekawą formą inwestycji kapitału

Luksusowe mieszkania cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością. Apartamenty nad morzem na sprzedaż uznawane są za prestiżowe i stwarzające duże możliwości inwestycyjne. Nie dziwi więc fakt, że rośnie zainteresowanie ich zakupem. Deweloperzy dostrzegają potencjał nadmorskich miejscowości i chętnie podejmują się w ich granicach nowych inwestycji, które dostarcza na rynek kolejne apartamenty nad morzem na sprzedaż. Dzięki temu wachlarz wyboru staje się jeszcze szerszy. Stanowi to dodatkową zachętę dla kupujących, gdyż mogą oni wybrać takie lokum, które najbardziej będzie spełniało ich oczekiwania, zarówno mieszkaniowe, jak i inwestycyjne.

                                   Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: apartament na sprzedaż w Gdyni

Komercyjne zyski 

Część osób planujących zakup mieszkania stoi przed dylematem, czy jest to odpowiedni moment na tak dużą inwestycję. Sektor mieszkaniowy pokazał jednak, że dobrze radzi sobie w dobie panującej pandemii koronawirusa. Co więcej, ceny lokali mieszkalnych cały czas pikują w górę, co dotyczy również apartamentów nad morzem na sprzedaż. Wbrew pozorom może więc to być dobry moment na zakup lokalu, póki ceny nie wzrosną jeszcze bardziej. Bieżąca sytuacja stwarza też możliwość zarobkową, ponieważ decydując się na zakup apartamentu nad morzem na sprzedaż, jego właściciel może sprzedać go w momencie, gdy ceny za metr kwadratowy urosną jeszcze bardziej. Oczywiście spory odsetek kupujących decyduje się na zakup już teraz, dopóki ich budżet jest jeszcze w stanie pokryć koszt apartamentu nad morzem na sprzedaż.

Apartamenty nad morzem na sprzedaż stwarzają kilka możliwości zarobkowych. Od sprzedaży luksusowego mieszkania w wyższej cenie, po czerpanie stałych dochodów z jego wynajmu. Popularny jest również najem terminowy, który stanowi ciekawą alternatywę dla osób, które same chcą korzystać z luksusowego mieszkania i wynajmować je jedynie w na przykład okresach wakacyjnych.

Przybywa apartamentów nad morzem na sprzedaż

W nadmorskich miejscowościach stale przybywa inwestycji o charakterze mieszkaniowym. Rośnie też odsetek tych bardziej prestiżowych projektów, jakimi są apartamenty nad morzem na sprzedaż. Dzięki wzmożonej aktywności deweloperów, kupujący naprawdę mają z czego wybierać. Apartamenty nad morzem na sprzedaż dostępne są zarówno w głębi miast, blisko ich centrów, jak i nad samym morzem przy piaszczystych plażach. Dzięki temu osoby, które planują zakup takiego prestiżowego mieszkania mogą wybrać je nie tylko pod kątem najbardziej odpowiedniej ceny, ale i lokalizacji.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem apartamnetu na sprzedaż? 

Osoby, które poszukują atrakcyjnego apartamentu nad morzem na sprzedaż, weryfikują zazwyczaj pełną ofertę na rynku nieruchomości. Porównują ceny w poszczególnych inwestycjach, prestiż osiedla i lokalizację. Istotne są wartości dodane, takie jak bliskość plaży, dzielnicy biznesowej lub ścisłego centrum miasta oferującego dostęp do wieczornych atrakcji miejskich. Ważne jest również samo mieszkanie – jego standard wykończenia oraz rozkład pomieszczeń. Kupujący zwrócą również uwagę na to, czy do apartamentu nad morzem na sprzedaż przynależy balkon lub taras, z którego będą mogli podziwiać nadmorską panoramę. Istotny jest także dostęp do miejsc parkingowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje, które oferują podziemne garaże. Ważny jest także łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Jeśli dodatkowo budynek, w którym znajduje się apartament nad morzem na sprzedaż posiada recepcję, monitoring i ochronę, to są to bardzo istotne wartości dodane.

                                   Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: apartament na sprzedaż w Gdańsku

Miasta, które cieszą się popularnością 

Nadmorskie miejscowości stają się w oczach inwestorów coraz bardziej atrakcyjne. Dla tych biznesowych w dalszym ciągu najbardziej popularne są duże miasta, takie jak Sopot, Gdańsk i Gdynia. Z kolei osoby, które planują zainwestować w apartament nad morzem na sprzedaż z myślą o jego późniejszym podnajmie turystom, powinni zwrócić swój wzrok także ku mniejszym miejscowościom. Władysławowo, Rewal, Mielno, Międzyzdroje, Łeba – to tylko niektóre miejscowości, w kierunku których wzrok turystów jest corocznie zwrócony. Warto więc przemyśleć zainwestowanie właśnie w takich miejscach, gdzie corocznie napływ turystów jest bardzo duży. Zapewni to dostęp do dużej liczby potencjalnych najemców, a więc i dobrego zarobku.

Jakie apartamenty nad morzem na sprzedaż oferuje rynek? 

Oferta apartamentów nad morzem na sprzedaż cały czas się nasyca. Kupujący mogą więc zdecydować, na jakie luksusowe mieszkanie chcą postawić. Ci, którzy planują zakup apartamentu nad morzem na sprzedaż muszą zastanowić się, jaka ma być ich grupa docelowa.

Jeśli stawiają na wynajmowanie luksusowego mieszkania turystom, to zdecydowanie bardziej sprawdzą się apartamenty nad morzem na sprzedaż usytuowane blisko morza, oferujące szybki dostęp do plaży. Trafiają się inwestycje, które posiadają własne, prywatne plaże, wydzielone do użytku tylko dla mieszkańców budynku.

Natomiast jeśli grupę docelową mają stanowić osoby, które odbywają podróże biznesowe i poszukują komfortowego lokum na kilka nocy, to korzystniejsze może być zainwestowanie w lokum usytuowane blisko ścisłego centrum miasta. Wówczas najemcy będą mieli nie tylko łatwy dostęp do biznesowej części miasta, ale i barów oraz restauracji, w których mogą odbywać się biznesowe spotkania.

                                   Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: apartament na sprzedaż w Gdyni

Kupujący mają w czym wybierać 

Oferta deweloperów jeśli chodzi o apartamenty nad morzem na sprzedaż, cały czas się poszerza. Prestiżowych inwestycji mieszkaniowych przybywa na przykład w Trójmieście. Sopot, Gdańsk i Gdynia są bowiem znane nie tylko z turystyki, ale i biznesu. Warto jednak śledzić oferty deweloperskie w mniejszych miejscowościach nadmorskich. Powstaje w nich bowiem coraz więcej prestiżowych projektów, które gwarantują nie tylko luksusowe mieszkanie, ale również spokój oraz wspaniałe widoki na dzikie, niezabudowane jeszcze tereny. Co więcej, cena lokali mieszkalnych w mniejszych miejscowościach jest też zazwyczaj niższa, niż w dużych metropoliach miejskich. Może być to więc skonała okazja do nabycia luksusowego mieszkania w atrakcyjnej cenie.

Apartamenty nad morzem na sprzedaż stanowią atrakcyjną formę inwestowania kapitału z myślą o jego późniejszym pomnażaniu.

 

Magdalena Łozowicka
Redaktor naczelna Komercja24.pl