Mieszkania willowe na sprzedaż wabikiem na kupujących? Polacy chcą mieszkać komfortowo, nawet jeśli oznacza to konieczność przeznaczenia większego budżetu na zakup nieruchomości o charakterze mieszkalnym. Prestiżowe inwestycje w dalszym ciągu przegrywają na ilość ze standardowymi lokalami mieszkalnymi, jednak ich liczba na rynku nieruchomości w Polsce sukcesywnie wzrasta. Deweloperzy dostrzegają bowiem wzmożone zainteresowanie tego rodzaju lokalami mieszkalnymi.

Spis treści:

1. Przestronne lokale mieszkalne na wyciągnięcie ręki

2. Inwestorzy chcą dostarczać na rynek kolejne projekty mieszkaniowe

3. Co oferuje sektor lokali premium?

4. W biurach WGN nie brakuje ciekawych propozycji

5. Prognoza

Mieszkania willowe na sprzedaż – gdzie je dostaniemy?

Sektor mieszkań willowych na sprzedaż w dalszym ciągu się rozbudowuje. Inwestycji nie jest jeszcze na tyle dużo, aby nabywcy mogli wybierać w dowolnej lokalizacji. Mieszkania willowe na sprzedaż często powstają na obrzeżach dużych aglomeracji miejskich, w otoczeniu dużej liczby terenów zielonych i wolnej, póki co, przestrzeni. Z uwagi na to, że działki budowlane są sukcesywnie wyprzedawane a ilość inwestycji w ramach osiedli się zwiększa, dewelopery rozszerzają swoje poszukiwania poza granice miast.

Popularne jest nabywanie przez inwestorów działek budowlanych, które znajdują się w odległości nawet do około 30 km od granic najbliższej, dużej aglomeracji miejskiej. Taka lokalizacja przynosi deweloperowi sporo zalet. Przede wszystkim działki położone poza obrębem dużych miast są tańsze. Dodatkowo deweloper ma większy wybór spośród wolnych jeszcze gruntów, a także może nabyć w określonym przez siebie budżecie większą liczbę gruntów, niż miałoby to miejsce w dużej aglomeracji miejskiej. Kolejnym plusem jest możliwość realizacji inwestycji, które będą stanowiły wabik na kupujących. I takim wabikiem często są właśnie mieszkania willowe na sprzedaż.

Deweloperzy chętni, żeby realizować więcej inwestycji

Deweloperzy z chęcią podejmują się realizacji nowych projektów inwestycyjnych. Zwłaszcza, kiedy ceny działek budowlanych są atrakcyjne. Dzięki niższej cenie zakupu mogą oni kupić większy grunt i zrealizować na nim bardziej luksusowy projekt mieszkaniowy. Należy bowiem pamiętać o tym, że lokale mieszkalne położone z dala od dużych miast muszą przyciągać kupujących innymi zaletami. Jedną z nich jest właśnie standard inwestycji. Ponadto na większych działkach budowlanych deweloperzy mogą realizować ciekawsze projekty inwestycyjne, jak na przykład inwestycje cechujące się niską zabudową mieszkalną, do których przynależą bardzo przestronne tarasy albo prywatne ogródki.

Rynek mieszkań willowych na sprzedaż w Polsce

Sektor mieszkań willowych na sprzedaż w Polsce cały czas się rozwija. Projekty oferujące dostęp do lokali mieszkalnych z sektora premium cieszą się coraz większym powodzeniem. Z uwagi na to deweloperzy przychylniej patrzą na realizację prestiżowych inwestycji. Można się więc spodziewać, że na przestrzeni najbliższych lat mieszkań willowych na sprzedaż będzie przybywać, zwłaszcza w obrębie dużych aglomeracji miejskich, a także w ich najbliższej okolicy. Nie należy zapominać o rynku wtórnym, który także może poszczycić się atrakcyjną ofertą. Lokali mieszkalnych z drugiej ręki jest na rynku sporo, w dodatku wyróżniają się one bardziej zróżnicowanym standardem i lokalizacją. Osoby poszukujące idealnego M. z segmentu premium mogą więc wybierać spośród szerokiego wachlarza nieruchomości do wyboru.

WGN z atrakcyjnymi ofertami

Biura WGN mają w swoich ofertach ciekawe propozycje sprzedażowe. Poniżej prezentujemy przykładowe mieszkania willowe na sprzedaż, jakie znajdują się pod opieką biur WGN.

WGN Szczecin jest wyłącznym agentem sprzedaży mieszkania willowego na sprzedaż, które zlokalizowane jest w Szczecinie. Lokal ma powierzchnię nieco ponad 145 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 4 pokoi. Lokal mieszkalny znajduje się na parterze w 2.kondygnacyjnym budynku. Lokal mieszkalny urządzony jest w wysokim standardzie. Atutem jest dobrze rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa niedaleko inwestycji. Do lokalu mieszkalnego przynależy piwnica o powierzchni nieco ponad 13 metrów kwadratowych. Na nowego właściciela będzie czekał również 2.stanowiskowy garaż z kanałem. Cena ofertowa wynosi 620 000 złotych.

WGN Kościan jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w miejscowości Borowo. Mieszkanie willowe na sprzedaż ma powierzchnię nieco ponad 148,5 metrów kwadratowych i liczy 3 pokoje. Lokal mieszkalny znajduje się na parterze w 2.kondygnacyjnym budynku o charakterze mieszkalnym. Lokal mieszkalny posiada taras oraz ogród, co niewątpliwie stanowi dużą wartość dodaną dla przyszłego właściciela. ogród ma powierzchnię około 200 metrów. Inwestycja znajduje się w okolicy o rozbudowanej infrastrukturze handlowo-usługowej. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 279 000 złotych.

WGN Wrocław jest wyłącznym agentem sprzedaży inwestycji położonej we Wrocławiu, w dzielnicy Śródmieście. Jest to mieszkanie willowe na sprzedaż o powierzchni prawie 169 metrów kwadratowych. Oferuje ono dostęp do 9 pokoi. Lokal mieszkalny mieści się na 1 piętrze w 3.kondygnacyjnym budynku o charakterze mieszkalnym. Stan techniczny wymaga remontu. Do lokalu mieszkalnego przynależą pomieszczenia gospodarcze, garaż 2.stanowiskowy oraz połowa strychu. Jest to bezczynszowy lokal mieszkalny. w pobliżu nieruchomości znajduje się Park Szczytnicki. Lokalizacja zapewnia dogodny dostęp do przystanków komunikacji miejskiej. Cena ofertowa wynosi 2 000 000 złotych. Jak widać na podstawie powyższych przykładów, rozstrzał cenowy w przypadku lokali mieszkalnych potrafi być bardzo duży. Wiele zależy od metrażu, ilości pomieszczeń, powierzchni a także standardu mieszkania willowego na sprzedaż.

Mieszkania na sprzedaż w ramach rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie” – o co chodzi?

Na wzrost zainteresowania mieszkaniami willowymi na sprzedaż wpływ może mieć pojawienie się na rynku nowego rządowego programu – „Pierwsze Mieszkanie”. Dzięki niemu większa liczba Polaków ma szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego. To z kolei przekłada się na większe zainteresowanie polską mieszkaniówką wśród nabywców. Można się więc spodziewać, że rozwijać będzie się na rynku nie tylko segment standardowy, ale także mieszkaniówka premium.

Dalszy rozwój sektora czy zastój?

Czy lokali mieszkalnych z sektora premium będzie przybywać? Obserwując bieżącą sytuację na rynku można liczyć na taki scenariusz. Zainteresowanie lokalami mieszkalnymi wzrosło. Polacy coraz chętniej przeglądają propozycje dostępne na rynku. To z kolei stanowi zachętę dla deweloperów, którzy mogą bardziej entuzjastycznie podchodzić do realizacji nowych projektów mieszkaniowych. Zainteresowaniem cieszy się także sektor wtórny, który z uwagi na to, że oferuje nieruchomości realizowane na większej przestrzeni lat, jest bardziej różnorodny.