Mieszkania na sprzedaż w górach coraz bardziej zachwycają swoim standardem. Deweloperom nie brakuje pomysłów na przyciągnięcie do swoich górskich inwestycji osób zainteresowanych nabyciem M. Swoje oferty kierują zarówno do prywatnych osób, które chcą kupić lokal mieszkalny, aby w nim zamieszkać, jak i do przedsiębiorców, którzy chcą je nabyć w celach inwestycyjnych.

Spis treści:
Górskie miejscowości mają się czym pochwalić na rynku nieruchomości
Czego chcą kupujący?
Lokale mieszkalne, które najszybciej znajdują nabywców.
M. z drugiej ręki także atrakcyjne.
Zalety M. w górach.
Piękne widoki sporo kosztują.
Lokale mieszkalne z pierwszej ręki.
Atrakcyjne inwestycje mieszkaniowe.

  Bogata oferta mieszkań na sprzedaż w górach.

Góry corocznie przyciągają rzesze turystów. Nie dziwi więc fakt, że przybywają tutaj również deweloperzy, którzy dostarczają na rynek nowe mieszkania na sprzedaż w górach. W ostatnich latach przybyło na tyle dużo nowych inwestycji mieszkaniowych, że kupujący mają naprawdę szeroki wachlarz wyboru. Mogą wybierać od kompaktowych kawalerek, po duże i przestronne apartamenty.

Deweloperzy wiedzą, co dobre dla kupujących.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że ich oferta przyciąga dwie różne grupy kupujących. Pierwszą są prywatne osoby, które planują nabycie lokum mieszkalnego dla siebie. Drugą grupę odbiorców stanowią przedsiębiorcy, którzy planują zainwestowanie na rynku mieszkaniowym. Te dwie grupy kierują się nieco innymi kryteriami wyboru. Deweloperzy starają się więc dostarczać na rynek na tyle zróżnicowane mieszkania na sprzedaż w górach, aby każdy kupujących znalazł taki lokal, który w pełni będzie odpowiadał jego indywidualnym oczekiwaniom.

                          Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:mieszkania na sprzedaż

 

Jakie mieszkania na sprzedaż w górach najszybciej znikają z rynku?

Jakiego rodzaju mieszkania na sprzedaż w górach przyciągają największą liczbę osób zainteresowanych ich nabyciem? Zdecydowanie w błyskawicznym tempie z rynku znikają kawalerki. Odznaczają się atrakcyjną ceną, więc nie dziwi fakt, że stanowią łakomy kąsek nawet dla drobnych inwestorów indywidualnych, którzy nie dysponują ogromnym budżetem. Na zakup jednopokojowego mieszkania łatwiej będzie również uzyskać kredyt hipoteczny w banku, więc nie dziwi fakt, że kawalerki interesują również prywatnych kupujących, nie tylko inwestorów. Dużą popularnością cieszą się także dwupokojowe lokale mieszkalne. Dodatkowo rośnie zainteresowanie luksusowymi apartamentami o co najmniej trzech pokojach.

Rynek wtórny także wart uwagi.

Osoby, które chcą nabyć lokal mieszkalny otoczony malowniczymi górami, pod uwagę powinny brać nie tylko rynek pierwotny, ale również wtórny. Używane M. odznaczają się często bardzo atrakcyjną lokalizacją. Dodatkowo najczęściej są to wykończone mieszkania na sprzedaż w górach. Dzięki temu istnieje możliwość zamieszkania w nich zaraz po zakupie. Zmianę aranżacji wnętrz kupujący może odłożyć na później, kiedy zgromadzi wystarczające środki finansowe.

Mieszkania na sprzedaż w górach z zaletami dla kupujących.

Górskie lokale mieszkalne posiadają wiele zalet. Do największej należy zaliczyć krajobraz. Bliskość natury staje się dla ludzi coraz bardziej znacząca. Fakt, że w miastach roślinności jest coraz mniej, skłania wiele osób do poszukiwania miejsca do życia gdzie indziej. Górskie miejscowości oferują nie tylko ciszę i spokój. To doskonałe miejsce do życia dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Górskie wspinaczki, trasy rowerowe, stoki marciarskie – to atrakcje, jakie mieszkaniec górskiej miejscowości może mieć na co dzień. Nie należy zapominać o wyjątkowym klimacie oraz wspaniałych krajobrazach, jakie gwarantują miejscowości położone blisko gór.

                             Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:mieszkania na sprzedaż

 

 

Za widok na góry trzeba zapłacić.

Oczywiście nie ma nic za darmo. Lokale mieszkalne położone w górskich miejscowościach potrafią naprawdę słono kosztować. Niemniej inwestorzy – zarówno Ci prywatni, jak i biznesowi – zdają się tym faktem nie zrażać. Widok na malownicze góry zdaje się jednak rekompensować smutek po uszczuplonym portfelu. Mieszkanie na sprzedaż w górach może także okazać się doskonałą lokatą kapitału, ponieważ wartość takiego lokum może na przestrzeni lat wzrosnąć. Wszystko zależy od dynamiko cen na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce.

Jakie mieszkania na sprzedaż w górach oferuje rynek pierwotny?

Postanowiliśmy przyjrzeć się, jakie mieszkania na sprzedaż w górach ma obecnie do zaoferowania rynek pierwotny. Pod uwagę wzięliśmy dwie przykładowe miejscowości: Zakopane i Karpacz. Inwestycji w poszczególnych miejscowościach jest naprawdę sporo. Kupujący mają szeroki wachlarz ofert do wyboru. Mogą więc uzależnić swój wybór zarówno od pożądanych cech lokalu mieszkalnego, jak również ceny za metr kwadratowy M.


                      Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:mieszkania na sprzedaż

 

Przykładowe inwestycje w górskich miejscowościach.

Poniżej prezentujemy przykładowe inwestycje deweloperskie, jakie dostępne są obecnie na rynku w Zakopanem i Karpaczu.

- Zakopane:
Inwestycją, jaka może posłużyć za przykład projektu w Zakopanem, mogą być chociażby Apartamenty Zakopiańskie. Deweloper w taki sposób przygotował inwestycję, aby jej oferta skierowana była zarówno do prywatnych osób, które chcą zamieszkań na osiedlu, jak również do inwestorów, którzy planują czerpać zyski finansowe z tytułu wynajmu nabytego lokalu mieszkalnego. Architektura nowoczesnego kompleksu mieszkalnego została zaprojektowana w taki sposób, żeby nawiązywać do regionu zakopiańskiego. W ramach inwestycji mieszkaniowej deweloper dostarczy na rynek 241 nowoczesnych, wykończonych apartamentów. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców inwestycji Apartamenty Zakopiańskie, oddana zostanie strefa rekreacyjna. W strefie tej na mieszkańców czekać będą: sauna sucha, sauna morka, jacuzzi, miejsce wypoczynkowe z leżakami, siłownia oraz sala zabaw oraz brodzik wodny ze zjeżdżalnią.
Z większości mieszkań na sprzedaż w górach będzie się rozpościerał wspaniały widok na Tatry. Kupujący mogą wybierać spośród lokali mieszkalnych o powierzchni od 27,96 metrów kwadratowych do 79,39 metrów kwadratowych. Deweloper w ramach projektu przeznacza do sprzedaży komfortowe kawalerki, lokale dwu- oraz trzypokojowe. Kupujący ma możliwość wybrania spośród dwóch pakietów wykończenia apartamentu: podstawowego i premium, przy czym do wyboru są trzy style projektu.
Zaletą, jaką deweloper oferuje inwestorom, jest możliwość przejęcia od nich apartamentu w zarządzanie. Zadba o grafik wynajmów, porządek w apartamencie oraz jego odpowiedni stan techniczny. Oferta prezentuje się więc jak w przypadku aparthoteli.
Amatorzy aktywnego wypoczynku nie muszą obawiać się o sprzęt sportowy – mogą go zdeponować w pomieszczeniu służącym do przechowywania sprzętu. Parkingi będą znajdowały się w podziemnej hali garażowej oraz na parkingu zewnętrznym. Deweloperem inwestycji jest JHM DEVELOPMENT S.A.

- Karpacz:
Inwestycja Gate Karpacz jest kameralnym projektem inwestycyjnym, który oferuje atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w górach.  Inwestycja apartamentowa znajduje się tuż przy wjeździe do Karpacza. Budynek liczy dwie kondygnacje, na których rozlokowanych jest 10 apartamentów. Każdy z nich został przez dewelopera zaprojektowany tak, aby M. było funkcjonalne i komfortowe.
W okolicy znajdują się nowoczesne stacje narciarskie, malownicze trasy zjazdowe i biegowe, górskie szlaki zachęcające do codziennych spacerów, zamki, muzea oraz Karkonoski Park Narodowy. Możliwe jest wykończenie nabytego apartamentu pod klucz.
Również w przypadku tej inwestycji deweloper kieruje swoją ofertę do prywatnych kupujących, ale również przedsiębiorców. Firma Top Resorts Sp. z o. o. , która odpowiada za realizację inwestycji, oferuje zarządzanie najmem apartamentu. Zajmie się obsługą najmu, utrzymaniem lokalu mieszkalnego w czystości i dobrym stanie technicznym, promocją itp.

Jak widać po powyższych przykładach, deweloperzy, którzy realizują inwestycje oferujące mieszkania na sprzedaż w górach, tworzą na tyle uniwersalne inwestycje, że przyciągną one i prywatnych kupujących, i inwestorów.

 

                                                         Magdalena Łozowicka Redaktor naczelna Komeracja24.pl