Designerskie apartamenty na sprzedaż przyciągają coraz większą liczbę inwestorów. Najczęściej nabywają oni luksusowe nieruchomości z myślą o ich późniejszym wynajmie.

Z uwagi na to, że wymagania i oczekiwania najemców względem lokali mieszkalnych do wynajęcia nieustannie rosną, inwestycja w luksusową nieruchomość może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Spis treści:

Luksusowe mieszkania przyciągają kupujących

Mieszkanie jako lokata kapitału

Umeblowanie od projektanta nada wnętrzom charakteru

Czy musi być drogo?

Dodatkowe plusy na prestiżowych osiedlach

Oferta dla inwestorów indywidualnych

Usytuowanie osiedla jest istotne

Deweloperzy trzymają rękę na pulsie

Apartamenty na sprzedaż w centrum zainteresowania inwestorów indywidualnych

Designerskie apartamenty na sprzedaż przyciągają coraz większą liczbę osób zainteresowanych ich nabyciem. To nieruchomości idealne do lokaty i pomnażania kapitału inwestorskiego.

Z uwagi na poziom, jaki reprezentują tego rodzaju prestiżowe mieszkania, ich właściciele mogą odpowiednio windować ceny za ich późniejszy wynajem.

Sprawdzą się doskonale jako obiekty wakacyjne, jak również pod stały wynajem. Popularne jest również nabywanie prestiżowej nieruchomości, jej wyposażanie i designerskie meble i sprzedaż po jeszcze wyższej cenie.

To idealne lokale mieszkalne dla osób, które cenią sobie wysoką jakość życia.

 

Oferta WGN - Luksusowy aprartament na sprzedaż Gdańsk

Luksusowe mieszkanie to inwestycja w przyszłość

Rośnie liczba inwestorów, którzy są zainteresowani nabyciem luksusowego lokum mieszkalnego. Ekskluzywne mieszkania, które są wystawiane przez właścicieli na wynajem, dają o wiele większe możliwości zarobkowe.

Właściciele M. mogą bowiem pobierać z tytułu wynajmu znacznie większe czynsze, niż za standardowe mieszkania.

Co więcej, luksusowe apartamenty na sprzedaż cechują się tym, że zlokalizowane są w prestiżowych dzielnicach i reprezentatywnych budynkach, dzięki czemu ich popularność utrzyma się na długie lata.

Ekskluzywne mieszkania nie wymagają ponadto tak częstych remontów, gdyż ich elegancki wystrój również na długie lata nie wyjdzie z mody.

Wysoki poziom wyposażenia wnętrz sprawi, że meble nie będą wydawały się najemcom przestarzałe.

 

Oferta WGN - Przestronny aprartament na sprzedaż Gdynia

 

Designerskie apartamenty bardziej zwracają uwagę

Za decyzją inwestorów, którzy rozglądają się za apartamentami na sprzedaż, stoi jeszcze jeden powód takiego wyboru.

Ekskluzywne mieszkania po prostu wyróżniają się na rynku, dzięki czemu przyciągają spojrzenia większej liczby potencjalnych najemców.

Są to najczęściej osoby, które cenią sobie luksusowy styl, nieszablonowy wystrój czy niestandardowy rozkład pomieszczeń.

Luksusowe M. stanowią dla nich nie tylko wygodne miejsce do życia, są również ich wizytówką.

 

Oferta WGN - Nowoczesny aprartament na sprzedaż Tychy

Czy styl kosztuje dużo?

Wielu inwestorów może zachodzić w głowę, czy wystrój luksusowego lokalu mieszkalnego jest drogi. W przypadku nieruchomości przeznaczonych na wynajem, wystarczy postawić na pomysłowość.

Aranżacja wnętrz wcale nie musi dużo kosztować. Istotne, aby wnętrze było urządzone z pomysłem i nadawało wnętrzu klimat.

Najlepiej sprawdzają się proste meble, które można z łatwością dopasować do różnego rodzaju wnętrz. Ponadto są one ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody.

Inwestor może pokusić się o symboliczną, kosztowną ozdobę, na przykład kanapę od projektanta lub nieszablonową rzeźbę, która będzie stanowiła element przyciągający uwagę.

Wnętrze ożywią również nowoczesne obrazy oraz luksusowe oświetlenie.

 

Oferta WGN - Ekskluzywny aprartament na sprzedaż Kołobrzeg

Wartości dodane też mają duże znaczenie

Wielu inwestorów, którzy planują zakup luksusowego lokum mieszkalnego, zwraca baczną uwagę na udogodnienia oferowane w ramach inwestycji.

W przypadku prestiżowych projektów mieszkalnych deweloperzy często starają się zadbać o udogodnienia dla mieszkańców. Można do nich zaliczyć choćby cichobieżną windę.

Atutem jest także prywatna siłownia, z której mogą korzystać mieszkańcy budynku. Spotykane są również osiedlowe chillout roomy, w których znajduje się TV z konsolą, bilard, piłkarzyki itp.

Plusem jest także nie tylko odpowiednio duża liczba naziemnych miejsc parkingowych, ale także podziemny garaż. Właściciele apartamentów na sprzedaż mają wówczas możliwość wykupienia na własność miejsca parkingowego.

Zaletą jest także przynależny do mieszkania przestronny taras lub ogródek (w przypadku lokali mieszkalnych, które są zlokalizowane na parterze budynku).

Liczy się także dobrze zagospodarowane osiedle. Inwestycja powinna zapewniać mieszkańcom duże poczucie prywatności, więc sporą wartością dodaną są nasadzenia drzew i krzewów.

Na niektórych osiedlach pojawiają się nawet paczkomaty, z których mogę korzystać mieszkańcy. Istotny jest także dostęp do rowerowni oraz wózkowni.

Ogromne znaczenie ma także infrastruktura otoczenia. Budynek powinien być zlokalizowany w miejscu, które zapewnia równocześnie prywatność mieszkańcom, jak i daje im możliwość szybkiego skorzystania z oferty okolicznych sklepów i lokali usługowych.

Bliskość restauracji, kina, teatru itp. także stanowi dużą wartość dodaną. Im więcej wartości dodanych oferuje dane osiedle, tym lepiej jest postrzegane przez potencjalnych kupujących.

W efekcie luksusowe mieszkania oferowane w ramach inwestycji zyskują większe szanse na szybkie znalezienie nabywcy.

 

Oferta WGN - Unikalny aprartament na sprzedaż Wrocław

 

Komercyjny charakter apartamentów na sprzedaż

Apartamenty na sprzedaż cieszą się popularnością zarówno wśród prywatnych kupujących, jak również inwestorów indywidualnych, które nabywają je z myślą o późniejszym wynajmie.

Sprawdzają się bardzo dobrze jako luksusowe obiekty noclegowe w miastach, a także jako prestiżowe mieszkania wakacyjne.

Ekskluzywne mieszkania są również chętnie nabywane przez prywatne osoby, które zwyczajnie cenią sobie ich liczne zalety i mają wysokie wymagania w stosunku do prywatnego lokalu mieszkalnego.

 

Oferta WGN - Wyjątkowy aprartament na sprzedaż Gdańsk

Lokalizacja ma znaczenie

Poza samym wystrojem wnętrz w luksusowym mieszkaniu, bardzo istotna jest lokalizacja inwestycji, w której się znajduje. Dotyczy to zarówno prywatnych, luksusowych lokali mieszkalnych, jak i tych nabywanych z myślą o późniejszym wynajmie.

W przypadku luksusowych mieszkań kupowanych na własny użytek, lokalizacja jest praktycznie dowolna i jest uzależniona od indywidualnych preferencji kupującego.

Z kolei jeśli lokal mieszkalny ma zostać przeznaczony na wynajem, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się lokalizacja w prestiżowej dzielnicy lub blisko ścisłego centrum miasta.

Z kolei wakacyjne lokale mieszkalne z wysokiej półki powinny być zlokalizowane na przykład blisko morza, oraz bogatej infrastruktury otoczenia.

Z kolei apartamenty na sprzedaż w górach powinny być zlokalizowane blisko gór i szlaków górskich, a także w lokalizacji zapewniającej dogodny i szybki dostęp do centrum miejscowości, gdzie urlopowicze mogą skorzystać z restauracji i barów.

 

Oferta WGN - Nowoczesny aprartament na sprzedaż Tychy

Luksusowych inwestycji będzie przybywać

Czy liczba prestiżowych inwestycji będzie rosła na polskim rynku nieruchomości? Można założyć, że jak najbardziej. Deweloperzy są świadomi faktu, że zapotrzebowanie na prestiżowe obiekty mieszkaniowe może się zwiększać.

W odpowiedzi na ten popyt, starają się dostarczać na polski rynek nieruchomości inwestycyjnych atrakcyjne apartamenty na sprzedaż.

Oznacza to, że ten sektor rynku na szansę na dalszy, stały rozwój.

 

~ Magdalena Łozowicka, Redaktor Naczelna Komercja24.pl