Mieszkania willowe na sprzedaż stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnego budownictwa. To kompromis pomiędzy lokalem mieszkalnym, a zaletami płynącymi z posiadania domu jednorodzinnego. Na rynku nieruchomości mieszkalnych w Polsce pojawia się coraz więcej projektów inwestycyjnych oferujących tego rodzaju lokale mieszkalne. Również w ofercie biur WGN można natrafić na atrakcyjne propozycje.

Spis treści:

Klimatyczne lokale mieszkalne na celowniku nabywców
Niestandardowe budownictwo w cenie
Dobre miejsce do zamieszkania
Plusy M. w willach
Biura WGN z atrakcyjną ofertą
Klimat, niska zabudowa i inne zalety

Unikatowe mieszkania willowe przyciągają kupujących

Nieruchomości, takie jak mieszkania willowe, nie są często spotykane na polskim rynku. Oczywiście lokali mieszkalnych tego rodzaju przybywa, jednak póki co jest ich stosunkowo niewiele. W celu znalezienia dogodnej oferty warto nawiązać z nami kontakt. Tego rodzaju miejsca do życia przyciągają kupujących, którzy cenią sobie ich liczne walory. Lokale mieszkalne w willowym klimacie dają właścicielom możliwość wyjścia do ogrodu. Często bowiem do budynku przynależy działka, z której mogą wspólnie korzystać wszyscy mieszkańcy. Dodatkowo tego rodzaju lokale mieszkalne cechują się przestronnymi pomieszczeniami oraz często wysokimi, jak w przypadku kamienic, sufitami. Ich nabywcy cenią sobie ponadto kameralną zabudowę oraz nietuzinkowość. Wszystko to sprawia, że mieszkania te mogą być doskonałym miejscem do życia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak również kupujących ceniących sobie nieszablonowe przestrzenie do życia.

Lokal mieszkalny w willi ciekawą alternatywą

Tego rodzaju unikatowe lokale mieszkalne dostępne w willach wyróżniają się na rynku. Mogą stanowić zarówno komfortowe, jak również prestiżowe lokum do zamieszkania. Mogą również zostać przeznaczone pod działalność gospodarczą, na przykład jako siedziba biura księgowego lub innego o charakterze usługowym. Z pewnością lokale mieszkalne, które znajdują się w willowych budynkach, stanowią ciekawą opcję wyboru.

Mieszkania willowe lepszym wyborem niż dom?

Można się zastanawiać, czy wybór mieszkania willowego będzie lepszy, niż inwestycja w tradycyjny dom. Oczywiście, jak najbardziej – w sytuacji, kiedy kupujący nie dysponuje odpowiednim budżetem, aby nabyć wolnostojącą nieruchomość, mieszkanie to może stanowić bardzo atrakcyjną alternatywę. Własny dom zapewnia nie tylko dużą przestrzeń do życia, ale również wartości dodane, jak choćby ogród. Również lokale mieszkalne znajdujące się w budynkach willowych często mają dostęp do własnych, ogrodzonych ogródków. Dzięki temu wspólnota mieszkaniowa może stworzyć na takiej działce idealne miejsce do rekreacji dla mieszkańców, lub przeznaczyć ją na strefę wypoczynkową. Lokal mieszkalny tego rodzaju to również lepszy wybór dla osób, którym zależy na kameralnej zabudowie oraz dostępowi do ogrodu, jednak nie potrzebują aż tak dużej powierzchni mieszkalnej, jaką oferują domy.

Zalety klimatycznych lokali mieszkalnych

Osoby, które poszukują klimatycznego lokalu mieszkalnego, powinny z całą pewnością zwrócić swoje spojrzenia ku willowym budynkom. Często obiekty tego rodzaju posiadają przestronne tarasy. Co więcej, wiele budynków jest podpiwniczonych, co daje mieszkańcom możliwość korzystania z prywatnych piwniczek, lub jednej ogólnodostępnej przestrzeni. Mieszkania willowe to lokale z klimatem, tzw. „duszą”, zachwycające niecodzienną elewacją oraz stosunkowo niską, kameralną zabudową. Wszystko to sprawia, że w oczach wielu kupujących stanowią wyjątkowo atrakcyjne miejsca do zamieszkania.

Mieszkania willowe na sprzedaż w ofercie biur nieruchomości WGN

W ofercie biur WGN znajdują się obecnie atrakcyjne, godne uwagi mieszkania willowe na sprzedaż. Poniżej prezentujemy informacje na temat przykładowych ofert, które obrazują, co oferują tego rodzaju lokale mieszkalne, oraz w jakiej cenie można je nabyć.

Mieszkania w willi
fot. pexels.com

Inowrocław

Pierwsza z przykładowych ofert skierowana jest raczej do inwestorów. Budynek będący przedmiotem sprzedaży mieści się w Inowrocławiu w województwie Kujawsko-Pomorskim. Oferta znajduje się pod opieką biura WGN Inowrocław. Kameralny, dwupiętrowy budynek jest usytuowany jedynie 100 metrów od Parku Solankowego. Każde z pięter posiada prawie 169 metrów powierzchni użytkowej. Powierzchnia ta podzielona jest na każdym z pięter na trzy osobne lokale mieszkalne. Stan techniczny budynku, który został oddany do użytku w 1935 roku, zezwala na zamieszkanie od zaraz. Willa została wystawiona na sprzedaż za 1 475 000 złotych, co daje 4372 złote za metr kwadratowy nieruchomości.

Sopot

Kolejnym przykładem jest mieszkanie w willi w Sopocie. Oferta znajduje się pod opieką WGN Gdańsk. Lokal mieszkalny zlokalizowany jest w unikatowej willi utrzymanej w stylu secesyjnym. Budynek został oddany do użytku w 1920 roku. M. znajduje się na parterze trzypiętrowego budynku, oferuje dwa pokoje i 51 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Dodatkowym atutem jest bliskość morza, która wynosi około 700 metrów. Budynek posiada ogródek, który jest oddany do dyspozycji mieszkańców. Na posesji znajduje się również dodatkowy parking, co stanowi dużą wartość dodaną. Lokal mieszkalny został wystawiony na sprzedaż za 599 000 złotych, co daje 11 745 złotych za metr kwadratowy.

Ostrów Wielkopolski

W Ostrowie Wielkopolskim znajduje się atrakcyjna oferta dotycząca sprzedaży lokalu mieszkalnego w willi, która prowadzona jest przez biuro WGN Ostrów Wielkopolski. Lokal mieszkalny o powierzchni prawie 97 metrów kwadratowych oferuje cztery pokoje. M. znajduje się na pierwszym piętrze w trzykondygnacyjnym budynku. Mieszkanie w willi jest gotowe do zamieszkania. Do lokalu mieszkalnego przynależy przestronny balkon. Ponadto do dyspozycji właściciela lokum mieszkalnego oddane są również dwie piwnice. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 390 000 złotych, do daje kwotę rzędu 4027 złotych za metr kwadratowy lokum mieszkalnego.

Świdnica

WGN Świdnica również posiada w swojej ofercie atrakcyjną propozycję sprzedaży willowego lokum mieszkalnego, usytuowanego w budynku oddanym do użytku w 1960 roku. Jest nim M. zlokalizowane w Świdnicy, na parterze trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Lokum posiada trzy pokoje i oferuje 84 metry kwadratowe komfortowej powierzchni do życia. Mieszkanie w willi przeznaczone jest do własnej aranżacji i wyposażenia. Do lokalu mieszkalnego w Świdnicy przynależą dwie piwnice. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 250 000 złotych, co daje 2976 złotych za metr kwadratowy lokum mieszkalnego.

Ciekawa alternatywa

Lokale mieszkalne usytuowane w willach stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla nowoczesnego budownictwa. Urzekają niepowtarzalnym klimatem, piękną elewacją oraz niską zabudową. Bardzo dużym atutem są w ich przypadku ogrody oraz piwnice, z których mogą korzystać mieszkańcy budynków. Z pewnością podczas poszukiwań idealnego M., warto zwrócić na nie uwagę. Należy się przy tym spieszyć, ponieważ tego rodzaju lokali mieszkalnych jest na rynku sprzedaży stosunkowo niewiele.