Nabycie taniego mieszkania na sprzedaż wydaje się w obecnych czasach mało prawdopodobne. W dużych miastach jest to w zasadzie niemożliwe.

Nawet lokale mieszkalne przeznaczone do remontu wystawiane są na sprzedaż po wysokich cenach rynkowych. Czy istnieje zatem szansa na to, aby osoba poszukująca lokalu mieszkalnego nabyła go za kwotę do 250 000 złotych? Jak się okazuje po przejrzeniu ofert sprzedaży w biurze WGN, na rynku dostępne są niedrogie M.

Za niską ceną stoją jednak ustępstwa, na jakie musi przystać nabywca lokum, jak na przykład lokalizacja w małym mieście, konieczność remontu lub mało atrakcyjna dzielnica mieszkalna. Niemniej w cenie tej można znaleźć naprawdę wygodne do życia lokale mieszkalne.

 

Spis treści:

Niedrogie lokale mieszkalne poszukiwane

Coś za coś?

Lokale mieszkalne, w które warto zainwestować

Dobra lokata kapitału?

Biuro nieruchomości pomoże znaleźć idealne M.

Wsparcie banku nieocenione przy nabywaniu lokali mieszkalnych

Tanich M. będzie więcej?

 

Tanie mieszkania na sprzedaż to już rzadkość

Tanie mieszkania na sprzedaż coraz częściej znikają z rynku. Wykupowane są nawet te lokale mieszkalne, które położone są w małych miejscowościach lub mało atrakcyjnej dzielnicy. Równie szybko wykupowane są lokale mieszkalne przeznaczone do remontu. Jeszcze nie tak damo temu nabycie taniego mieszkania na sprzedaż, które wymaga remontu, nie stanowiło większej trudności. Obecnie jednak również lokale wymagające modernizacji i prac remontowych wymagają posiadania zasobnego portfela.

Niższa cena, mniej dogodności

Osoby, którym zależy na nabyciu lokalu mieszkalnego do kwoty 250 000 złotych, muszą liczyć się z koniecznością pójścia na ustępstwa. Oznacza to, że muszą zmodyfikować swoje dotychczasowe kryteria poszukiwania, aby zmieścić się w ustalonym budżecie.

Najprostszym sposobem jest rezygnacja z dużego metrażu i kupienie lokalu mieszkalnego, który będzie miał mniej pokoi. Na niższą cenę M. wpłynie też mniej atrakcyjna lokalizacja oraz gorszy standard nieruchomości.

Nie oznacza to jednak wcale, że w kwocie 250 000 złotych nie da się nabyć przyzwoitego lokalu mieszkalnego. Wręcz przeciwnie, na rynku znajduje się dużo perełek, które wystarczy odświeżyć lub wyremontować, aby zyskać wspaniałą przestrzeń do życia.

Perełki, które czekają na drugie życie

Jak się okazuje, niska cena nie zawsze idzie w parze z wadami. Dla przykładu, tanie mieszkanie na sprzedaż może mieć bardzo dogodną lokalizację, ale wymagać generalnego remontu.

Osoba, która kupi je w niskiej cenie i wyremontuje, uzyska wspaniałe, nowoczesne lokum mieszkalne. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ofert, które naszym zdaniem są warte uwagi potencjalnych kupujących.

Oferty te pochodzą z biur WGN. WGN Jaworzno pośredniczy w sprzedaży lokalu mieszkalnego w Katowicach, którego cena ofertowa wynosi 169 000 złotych. Jest to tanie mieszkanie na sprzedaż zlokalizowane na 1 piętrze, w 4.piętrowym budynku mieszkalnym. M. oferuje 2 pokoje z aneksem kuchennych, łazienkę oraz przedpokój, rozlokowane na powierzchni 30,02 metrów kwadratowych powierzchni.

Kupujący otrzyma w cenie pomieszczenie piwniczne. Atutem inwestycji jest cicha, spokojna okolica. Osiedle położone jest blisko lasy. W najbliższej okolicy znajdują się: szkoła, przedszkole, przychodnia, sklepy handlowo-usługowe, plac zabaw oraz przystanki komunikacji miejskiej. Jest to doskonała oferta dla osób, którym zależy na mieszkaniu w dużym mieście, ale niekoniecznie blisko centrum.

Innym przykładem może być lokal mieszkalny w kamienicy w miejscowości Szprotawa. Nad ofertą sprzedaży czuwa WGN Szprotawa. Lokal mieszkalny oferuje 2 pokoje, rozmieszczone na powierzchni 61,51 metrów kwadratowych.

Atutem lokalu mieszkalnego jest jego usytuowanie w ścisłym centrum miasta, z widokiem na Ratusz. Do lokalu mieszkalnego przynależy komórka lokatorska oraz piwnica. Tanie mieszkanie na sprzedaż wymaga remontu. Cena ofertowa nieruchomości mieszkalnej wynosi zaledwie 159 000 złotych.

WGN Nowa Sól jest agentem sprzedaży atrakcyjnego lokum mieszkalnego, które znajduje się na parterze kamienicy w Nowej Soli. Lokal mieszkalny znajduje się na parterze i oferuje 2 pokoje na 52 metrach powierzchni. W lokalu mieszkalnym wymieniono instalację elektryczną oraz wodno – kanalizacyjną, natomiast sam budynek przeszedł remont dachu.

Okolica zapewnia dostęp do szkoły, kościoła, punktów handlowych i usługowych, parku, placu, urzędów oraz komunikacji miejskiej. Cena ofertowa M. wynosi 250 000 złotych. Do lokalu mieszkalnego przynależy piwnica oraz dwie komórki lokatorskie.

Tanie mieszkania na sprzedaż jako inwestycje?

Tanie mieszkania na sprzedaż to nie tylko atrakcyjna alternatywa dla osób poszukujących własnego M. To także doskonała okazja do nabycia nieruchomości w niskiej cenie dla inwestorów.

W zależności od lokalizacji oraz stanu technicznego i wykończenia lokum mieszkalnego, inwestorzy mogą zarabiać na dwa sposoby. Pierwszą z możliwości jest wynajmowanie lokalu mieszkalnego i czerpanie z tego tytułu stałych, comiesięcznych zysków. Drugą możliwością jest generalny remont lokalu mieszkalnego i wystawienie go do sprzedaży po dużo wyższej cenie.

Pośrednik nieruchomości pomoże w znalezieniu odpowiedniej oferty

Przy poszukiwaniu idealnego lokalu mieszkalnego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Osobą, która pomoże w szybkim wyszukaniu możliwie dopasowanych do kupującego ofert, jest pośrednik w obrocie nieruchomościami.

Przedstawi on swojemu klientowi oferty tanich mieszkań na sprzedaż. Pomoże również w dopięciu transakcji, od sprawdzenia dokumentacji technicznej nieruchomości, po towarzyszenie przy podpisaniu umowy notarialnej. Pośrednik może ponadto wynegocjować dla swojego klienta dużo bardziej atrakcyjną cenę transakcyjną. Jego wsparcie w procesie nabywania lokalu mieszkalnego może okazać się nieocenione.

Kredyt hipoteczny wsparciem przy nabyciu taniego mieszkania na sprzedaż

Kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem przy nabywaniu tanich mieszkań na sprzedaż. Kupujący nie musi wówczas dysponować bardzo dużym wkładem własnym.

W zależności od banku, minimalny wkład własny wynosi bowiem od 10 do 20 % i uzależniony jest od ceny nabywanej nieruchomości. Im więc tańszy lokal mieszkalny, tym niższy minimalny wkład własny potencjalny kredytobiorca będzie musiał posiadać w swoim portfelu.

Czy niedrogich lokali przybędzie?

Pomimo niekorzystnej sytuacji na rynku w Polsce, deweloperzy cały czas starają się starczać na rynek kolejne inwestycje mieszkaniowe. W ramach realizowanych przez nich projektów do sprzedaży trafiają nie tylko duże M., ale również kawalerki oraz sporo 2.pokojowych lokali mieszkalnych.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że obecnie ciężko jest klientom uzyskać kredyt hipoteczny. Wielu kupujących, nawet jeśli posiłkuje się własną gotówką, zachowuje ostrożność.

Czy oznacza to, że w najbliższym czasie wzrośnie liczna tanich mieszkań na sprzedaż? O takim scenariusz kupujący mogą póki co pomarzyć.

Utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie ceny za materiały budowlane i wykończeniowe narzucają deweloperom wysokie stawki za metr kwadratowy lokali mieszkalnych, które wprowadzają do sprzedaży.

 

~ Magdalena Łozowicka /Starszy Analityk Komercja24.pl