WGN - największy polski koncern obrotu nieruchomościami. To około 100 Oddziałów Obrotu Nieruchomościami i Działalności Deweloperskiej oraz ponad 650 doświadczonych agentów, analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, inwestycji, finansów i przedsięwzięć deweloperskich.

To lider działający z sukcesem od 1991 roku, posiadający największą ofertę na rynku zwłaszcza w segmencie nieruchomości inwestycyjnych i premium.

Grupa WGN od początku swojego istnienia postawiła na profesjonalizm, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa transakcji oraz wszechstronną i kompleksową obsługę klientów. Dzięki ponad 30-letniej obecności na rynku może poszczycić się ogromnym doświadczeniem, które procentuje do tej pory.

W dotychczasowej historii WGN zrealizował ponad 210 tysięcy transakcji na rynku polskim i międzynarodowym.

 

Twórcą WGN jest Leszek Michniak, z wykształcenia architekt.

 

1991 - rozpoczyna się we Wrocławiu historia WGN.

1992 - powstają dwa wrocławskie Oddziały pod nazwą Wrocławska Giełda Nieruchomości.

1993 - przełomowy rok w życiorysie WGN. Otworzono PIERWSZE FRANCZYZOWE BIURO WGN w Jeleniej Górze. Od tego roku datuje się początek budowy największej sieci franczyzowej nieruchomości w Polsce.

Franczyza w obrocie nieruchomościami - było to pionierskie, bardzo nowatorskie w latach 90-tych ubiegłego wieku - przedsięwzięcie na polskim rynku.

1995 - powstała WGN-Nieruchomości Sp. z o.o., której celem było pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz rozwijanie sieci własnych i franczyzowych Oddziałów WGN poza regionem Polski południowo-zachodniej. Dzięki temu powstały w krótkim czasie m. in. własne Oddziały w Gdyni, Katowicach i w Warszawie. Od tej daty WGN-Nieruchomości Sp. z o.o. i Wrocławska Giełda Nieruchomości oraz ich Oddziały Franczyzowe działają pod jedną marką GRUPA WGN.

1999 -  Grupa WGN jako jedyna polska marka zajmująca się obrotem i doradztwem w nieruchomościach, rozpoczęła uczestnictwo w międzynarodowych prestiżowych Targach Nieruchomości i Inwestycji, takich jak: Meeting Point w Barcelonie, NEPIX w Kopenhadze, REFE we Wrocławiu, a regularnie od 2000 roku MIPIM w Cannes i od 2002 roku Expo Real w Monachium.

W tym okresie w Grupie WGN nastąpił dynamiczny rozwój  segmentu obrotu nieruchomościami komercyjnymi, zabytkowymi oraz premium, plasując WGN w ścisłej czołówce graczy tego segmentu rynku nieruchomości w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

2000 - Grupa WGN liczyła już 48 biur w Polsce będąc absolutnym liderem w obrocie nieruchomościami.

2003 - powstały pierwsze Oddziały Franczyzowe poza granicami Polski.

 

 

 

2007 - WGN nawiązał strategiczną współpracę partnerską z amerykańskim Koncernem Obrotu Nieruchomościami REALTY EXECUTIVES INTERNATIONAL, rozszerzając w ten sposób obszar działalności o następne 28 państw. Od tej daty zauważalny jest jeszcze bardziej spektakularny rozwój WGN w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi, w tym na rynku transakcji transatlantyckich.

2010 - Grupa WGN liczyła 68 stabilnych Oddziałów WGN Nierucomości w Polsce i za granicą.

2011 - WGN uruchomił w swoich Oddziałach doradztwo kredytowe pod marką WGN KREDYTY, zapewniając klientom w jednym miejscu również pośrednictwo kredytowe.

2017 - WGN uruchomił kolejną działalność WGN DEVELOPMENT, otwierając 3 Oddziały Deweloperskie, dzięki którym Grupa weszła mocno na rynek deweloperski z własnymi realizacjami inwestycyjnymi.

2018 - Grupa WGN przyjąła pełną nazwę WIELKA GIEŁDA NIERUCHOMOŚCI.

2018 - WGN wraz z Europejskim Instytutem Nieruchomości otworzył AKADEMIĘ NIERUCHOMOŚCI, której celem jest kształcenie Profesjonalistów Rynku Nieruchomości.

2020 - Grupa WGN liczyła 83 Biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, usług finansowych i 3 Oddziały Deweloperskie przeprowadzając w swojej histori ponad 195 000 transakcji.

2021 - WGN przeprowadził rekordową ilość transakcji ponad 15 000 i otworzył kolejne oddziały franczyzowe, zamykając rok 96 biurami WGN. Tym samym w swojej ponad 30-letniej historii przeprowadził ponad 210 tysięcy transakcji, w tym na rynku międzynarowodywym uszczęśliwiając/spełniając marzenia/realizując oczekiwania ponad 420 tysięcy klientów. Na koniec roku 2021 w Grupie WGN pracowało ponad 650 osób.

2021 - nastąpiło przejęcie przez WGN-Nieruchomości Sp. z o.o. aktywów Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości, tym samym nastąpiło wykrystalizowanie i ujednolicenie struktury właścicielskiej na rzecz Spółki WGN.

2022 - Grupa WGN sfinalizowała ponad 13 600 transakcji głównie z rynku inwestycyjno - komercyjnego.

 

WGN jako jedyny wśród Firm Obrotu Nieruchomościami jest wydawcą:

  • kwartalnika "APARTAMENTY REZYDENCJE" prezentującego ekskluzywne nieruchomości premium, wydawnictwo dystrybuowane jest przez sieć  Salonów Prasowych i w systemie E-Prasa.
  • wydawnictwa „INVESTMENT PROPERTIES – WGN GROUP”, przeznaczonego głównie na rynek międzynarodowy, dystrybuowanego m.in. na największych imprezach i targach nieruchomości. Katalog prezentuje wybrane nieruchomości i przedsięwzięcia komercyjne dedykowane dla inwestorów z rynku  międzynarodowego.

 

 

WGN wraz z Polską Giełdą Nieruchomości i Europejskim Instytutem Nieruchomości od 1994 r. wydaje międzynarodowe czasopismo "PROPERTY JOURNAL", które od 2020  wydawane jest w formie online.

Analitycy WGN współpracują z największymi dziennikami, jak Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Polska The Times i stacjami telewizyjnymi, jak również z największymi portalami internetowymi, m.in. onet.pl, wp.pl, interia.p, otodom.pl, komercja24.pl, domiporta.pl przedstawiając raporty i analizy oraz bieżącą sytuację i perspektywy rozwoju rynku nieruchomości, inwestycji i finansów w Polsce i na świecie. 

Dotychczasowy sukces WGN ma swoje fundamenty w Know-How wypracowanym od 1991 roku. Szeroka znajomość rynku, stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych i ciągłe poszukiwanie najlepszych rozwiązań w współpracy z klientami gwarantują bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług zgodną ze Znakiem Jakości - ZJ WGN.

 

 

Grupa WGN i jej członkowie są laureatami blisko 250 prestiżowych nagród i wyróżnień - zobacz:  Nagrody i Wyróżnienia dla WGN.

 

 

Ufff, na razie to koniec, ale ciąg dalszy nastąpi ... :)