Luksusowe mieszkania willowe na sprzedaż, jakie znajdują się na polskim rynku nieruchomości, gwarantują komfort i prestiż pod jednym adresem. Warto zapoznać się z ich ofertą. Są to wprawdzie nieruchomości, które wymagają zasobnego portfela, jednak ich potencjał inwestycyjny jest bardzo duży. To świetny wybór zarówno dla osób prywatnych, którym zależy na ekskluzywnej otoczce, jak również inwestorów, którzy posiadają pomysł na przekształcenie budynku mieszkalnego w nieruchomość o charakterze komercyjnym.

Spis treści:
Prestiżowe lokale mieszkalne
Nie tylko na potrzeby mieszkaniowe
Nieruchomość warta inwestycji
Lokalizacja ma duże znaczenie, lecz jest kwestią indywidualną
Rynek sprzedaży ze skromną ofertą
Nieruchomość jako lokata

Luksusowe wille na sprzedaż – nieruchomości na wysokim poziomie

Osoby, które poszukują nieruchomości premium, powinny zwrócić swoje spojrzenia ku luksusowym mieszkaniom willowym na sprzedaż. Oferta tego rodzaju nieruchomości nie jest szeroka, w związku z czym warto przeglądać bieżącą ofertę na rynku. Atrakcyjne lokale mieszkalne w segmencie premium potrafią w mgnieniu oka znikać z ofert. To idealne nieruchomości dla osób prywatnych, które cenią sobie luksus i prestiż. Mieszkania willowe na sprzedaż przyciągają również inwestorów, którzy mają wobec nich duże plany. Potencjał, jaki kryją w sobie tego rodzaju obiekty, jest bardzo duży.

Inwestorzy dostrzegają potencjał inwestycyjny drzemiący w nieruchomościach mieszkalnych

Nieruchomości o charakterze mieszkalnym dedykowane są nie tylko osobom prywatnym. Mogą stanowić doskonałą inwestycję kapitału. Inwestorzy, którzy posiadają odpowiedni budżet, mogą nabyć je i przekształcić w nieruchomości o charakterze komercyjnym. Tego rodzaju lokale, dzięki swojemu niepowtarzalnemu, luksusowemu klimatowi, mogą sprawdzić się jako prywatne apartamentowce na wynajem krótkoterminowy, luksusowe biura do wynajęcia, prestiżowe lokale usługowe itp. Sposób aranżacji i wykorzystania takiego lokalu zależny jest od możliwości samej nieruchomości oraz pomysłów inwestora.

Luksusowe mieszkania willowe na sprzedaż jako inwestycja lub lokata kapitału

Luksusowe wille na sprzedaż mogą stanowić doskonałą komfortową przestrzeń do życia. Nieruchomości tego rodzaju sprawdzą się również jako inwestycje o charakterze komercyjnym. Dzięki przekształceniu w biuro, lokal lub apartamentowiec pod wynajem, jego właściciel może czerpać stałe, comiesięczne zyski z tytułu wynajmu. Nieruchomości z segmentu premium to także atrakcyjna lokata kapitału, która może procentować w przyszłości. Za kilka lat właściciel nieruchomości może sprzedać ją z zyskiem po wyższej cenie rynkowej.

Willa z ogrodem
fot. pexels.com

W dużym mieście, czy w kameralnym otoczeniu?

Warto zastanowić się nad lokalizacją prestiżowej nieruchomości. W sprzedaży można znaleźć obecnie lokale z segmentu premium zlokalizowane w dużych miastach, jak również takie, którym daleko jest do największych aglomeracji miejskich. Oczywiście im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym często cena nieruchomości również jest wyższa. Nie jest to jednak sztywną regułą. Na cenę wpływa także standard wykończenia wnętrz i jakoś materiałów użytych do wystroju poszczególnych pomieszczeń. Istotnym czynnikiem modelującym cenę nieruchomości są także wartości dodane, jak przynależność ogródka lub tarasu, a także prywatne miejsce parkingowe czy komórka lokatorska. Kupujący zwracają uwagę także na poziom rozbudowania infrastruktury otaczającej nieruchomość.

Inwestorze działaj! Luksusowych mieszkań willowych na sprzedaż jest niewiele

Luksusowych mieszkań willowych na sprzedaż nie ma na rynku zbyt wiele. Dlatego inwestorzy, którzy poszukują tego rodzaju nieruchomości do zakupu, powinni na bieżąco weryfikować ofertę rynkową. Jeśli nieruchomość jest bardzo atrakcyjna, a do tego charakteryzuje się dobrą ceną i strategiczną lokalizacją, to może nie zagrzać długo miejsca na rynku ofert.

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty biur WGN, co ma na celu lepiej zobrazować, jakie nieruchomości oczekują na nowych właścicieli. Lokalizacja, powierzchnia, standard wykończenia, ilość pomieszczeń – wszystko to ma wpływ na końcową cenę. Inwestor, który chce rozpocząć poszukiwania mieszkań willowych na sprzedaż, powinien zorientować się, z jakimi cenami obecnie należy mierzyć się na rynku nieruchomości w Polsce.

WGN Gdańsk jest agentem sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości położonej w Sopocie. Jest to lokal mieszkalny usytuowany w willi w stylu secesyjnym. Atutem inwestycji jest bliskość morza, które znajduje się zaledwie 700 metrów od budynku. Lokal mieszkalny został w pełni przygotowany pod wynajem. Mieszkanie willowe na sprzedaż może zostać przekształcone przez nowego właściciela pod prowadzenie innego rodzaju działalności. Sprawdzi się doskonale jako luksusowe biuro lub lokal usługowy. Przy budynku znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe. Infrastruktura otoczenia jest rozbudowana, oferując szybki dostęp do sklepów i punktów usługowych. Dwupokojowe mieszkanie willowe na sprzedaż ma powierzchnię 51 metrów kwadratowych i oferuje 2 komfortowe pokoje. Cena ofertowa wynosi 599 000 złotych, czyli 11 745 złotych za metr kwadratowy.

W Ostrowie Wielkopolskim na sprzedaż wystawiony został lokal mieszkalny z segmentu premium o powierzchni prawie 110 metrów, oferujący 3 komfortowe i przestronne pokoje. Agentem sprzedaży jest WGN Ostrów Wielkopolski. Lokal usytuowany jest na drugim piętrze w stylowej, zadbanej willi w centrum miasta. Wnętrze przeszło gruntowny remont i zostało wykończone w luksusowym stylu, z materiałów wysokiej jakości. Dodatkowo właścicielowi lokalu przysługuje prawo do korzystania z pomieszczenia w piwnicy. Cena ofertowa za to mieszkanie willowe wynosi 320 000 złotych, co daje kwotę rzędu 2 920 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Lubin posiada w swojej ofercie mieszkanie willowe na sprzedaż zlokalizowane w centrum miasta Lubin. Lokal ma prawie 124,5 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje aż 6 komfortowych pokoi. Jest to lokal w stanie deweloperskim, do samodzielnego wykończenia. W cenę sprzedaży wliczone są 2 komórki lokatorskie oraz garaż. Jest to dwupoziomowy apartament z ogródkiem. może służyć jako lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze komercyjnym. Mieszkanie willowe na sprzedaż ma cenę ofertową w wysokości 620 000 złotych, czyli 4 983 złotych za metr kwadratowy.

Luksusowe nieruchomości utrzymują swoją wartość rynkową

Ceny nieruchomości z segmentu premium uznawane są za stabilne. Prestiżowe nieruchomości nie tracą na wartości tak szybko, jak lokale z segmentu standardowego. Z tego względu inwestorzy chętnie lokują swój kapitał w drogie lokale mieszkalne oraz komercyjne. Obecnie ceny nieruchomości utrzymują się na wysokim poziomie, a nawet – w przypadku segmentu premium – w niektórych regionach rosną. Inwestorzy dysponujący wolnym kapitałem chętnie lokują go w nieruchomości. Co więcej, niejednokrotnie zmieniają ich funkcję mieszkalną na komercyjną, dzięki czemu nabyte nieruchomości nie tylko stanowią lokatę kapitału, ale też przysługują się do jego pomnażania.

 

Magdalena Łozowicka / Redaktor Naczelna Komercja24.pl