Mieszkania na sprzedaż nad morzem zyskują dużą popularność nie tylko wśród prywatnych kupujących, ale również inwestorów indywidualnych. Dostrzegają oni potencjał drzemiący w turystyce, który ma przełożenie w obłożeniu hotelowych apartamentów. Prywatne kwatery coraz częściej spotykają się z zainteresowaniem ze strony osób, które planują spędzić urlop w nadmorskiej miejscowości. To właśnie one w dużej mierze skłaniają inwestorów do lokowania pieniędzy w prywatne apartamenty do wynajęcia.

Spis treści:
Przybywa lokali na sprzedaż blisko Bałtyku
Liczy się panorama za oknem
Inwestorzy nastawieni na zysk
Lokale mieszkalne, które najszybciej znajdują właścicieli
Internet pomocny przy wynajmie
Jak urządzić nadmorskie M.?
Lokal mieszkalny musi być komfortowy
Dalszy rozwój na horyzoncie
Kredyty hipoteczne mniej dostępne

Rośnie oferta mieszkań na sprzedaż nad morzem

Na terenie całego kraju przybywa nowych, mieszkaniowych projektów inwestycyjnych - wśród nich są atrakcyjne mieszkania na sprzedaż nad morzem. Oferta nieruchomości dostępnych w miejscowościach blisko morza cały czas się poszerza. Co więcej, przybywają tu nie tylko inwestycje mieszkaniowe skierowane do prywatnych osób, planujących zamieszkać w nadmorskim lokalu mieszkalnym. Zwiększa się również liczba inwestycji, które są nastawione typowo pod inwestorów, oferując prywatne lokale mieszkalne na wykup. Są to swego rodzaju aparthotele, z tym że właściciel każdego z nich sam musi zarządzać kalendarzem wynajmów.

Miejsce do życia z widokiem na morze

Dla wielu osób, które poszukują lokalu mieszkalnego w nadmorskiej miejscowości, taka lokalizacja jest spełnieniem marzeń. Bliskość morza, szum fal słyszalny po otwarciu okien, morska bryza. Wszystko to kojarzy się z bardzo wakacyjnym klimatem. Osoby, dla których bliskość do morza ma ogromne znaczenie, niejednokrotnie decydują się na przeprowadzkę do miejscowości oferującej jego bliskość. Miłośnicy morza przy wyborze idealnego M., kierują się często widokiem, jaki rozpościera się z okien. Wspaniała panorama morza każdego poranka ma dla nich ogromne znaczenie. Z tego względu swoje kryteria poszukiwania opierają na tym kluczowym czynniku. Nie jest to oczywiście regułą, jednak zainteresowanie lokalami mieszkalnymi oferującymi piękne widoki za oknem, jest zdecydowanie większe, niż pozostałych mieszkań.

Wakacyjne apartamenty cieszą portfele inwestorów

Wakacyjne apartamenty interesują nie tylko prywaciarzy, ale również inwestorów. Przedsiębiorcy, którzy planują ulokować swoje oszczędności na rynku nieruchomości, dość często decydują się na zakup lokalu mieszkalnego. Dzięki temu zyskują możliwość wynajmowania nabytego apartamentu osobom trzecim, które de facto – poprzez comiesięczne wpłaty z tytułu wynajmu – będą spłacały kredyt hipoteczny zaciągnięty na zakup tej nieruchomości. Po jej całkowitym spłaceniu inwestor może podjąć decyzję, czy w dalszym ciągu chce wynajmować lokal mieszkalny, czy może woli go sprzedać po dobrej cenie rynkowej i zyskać tym samym spory zastrzyk gotówki. Jeszcze korzystniejszą sytuację mają inwestorzy, którzy nabywają lokal mieszkalny za gotówkę. Nie muszą przejmować się żadnym kredytem, a fundusze pozyskane z tytułu wynajmu apartamentu stanowią dla nich niemal czysty zysk.

Jakie mieszkania na sprzedaż nad morzem najszybciej znikają z rynku?

Zdecydowanie największym zainteresowaniem ze strony kupujących cieszą się mieszkania i domy na sprzedaż nad morzem, które oferują piękne widoki za oknem i bliskość piaszczystej plaży. Idealnie, jeśli po wyjściu z budynku praktycznie od razu można znaleźć się przy brzegu morza. Popularnością cieszą się też inwestycje, które są oddalone do kilku minut drogi pieszo od nadmorskiego molo. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się inwestycje, które położone są daleko od morza, bez widoku na morskie fale i wymagające podjechania do plaży komunikacją miejską bądź prywatnym samochodem. Środek transportu jest po części uzależniony od wielkości miejscowości i stopnia jej rozwinięcia. Oczywiście za piękny widok na morze trzeba dużo więcej zapłacić, jednak kupujący w pełni zdają sobie z tego sprawę.

Dokumenty przy zakupie mieszkania
fot. pexels.com

Portale internetowe pomagają w reklamie prywatnych kwater

Inwestorzy, którzy pokusili się o zakup nadmorskiego apartamentu, mają obecnie ułatwioną drogę promocji swojej prywatnej kwatery. Z pomocą przychodzą popularne portale internetowe, dające możliwość bookowania wybranego apartamentu i dokonania opłaty za wynajem drogą online. Nie ma więc konieczności zakładania strony internetowej czy wykupowania dodatkowych reklam, chociaż oczywiście takie środki pozwolą inwestorowi dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Aranżacja mieszkania na sprzedaż nad morzem

Jak urządzić nadmorski apartament? Jeśli mieszkanie na sprzedaż nad morzem zostało nabyte pod cele inwestycyjne, to dobrze, aby zachowało nadmorski klimat. Osoby planujące urlop z pewnością będą chciały czuć w apartamencie wakacyjny klimat. Wnętrze powinno być jednak stonowane i niezbyt przesadnie ozdobione. Dzięki temu jest szansa na to, że apartament przypadnie do gustu większej liczbie potencjalnych najemców.

Najemcy zwrócą uwagę na udogodnienia

Osoby, które planują wakacyjny pobyt nad morzem, z pewnością zwrócą uwagę na udogodnienia, jakie oferuje wynajmujący. Najlepiej więc jeszcze na etapie wyboru idealnego M., inwestor powinien zweryfikować atrakcyjność lokalu mieszkalnego pod kątem jego przyszłych najemców. Jeśli z kwatery mają korzystać turyści, to dobrze, aby mogli swobodnie zaparkować na terenie inwestycji. Atutem jest też klimatyzacja wewnątrz lokalu mieszkalnego, która pozwoli ochłodzić się najemcom w gorętsze dni. Jeśli w budynku znajduje się winda, to zdecydowanie lepszym wyborem będą mieszkania położone na wyższych piętrach. Będzie z nich można podziwiać panoramę okolicy. Jeśli windy nie ma, to trafniejszym wyborem będą lokale mieszkalne położone na parterze. Właściciel apartamentu musi pamiętać o tym, ze turyści z pewnością przyjadą z ciężkimi bagażami, a wnoszenie ich po schodach nie stanowi atrakcyjnego rozwiązania.

Rynek nieruchomości nad morzem będzie się wciąż rozwijał

Obserwując bieżącą sytuację na rynku nieruchomości, można się spodziewać, że sektor nieruchomości nad morzem będzie się sukcesywnie rozwijał. Prywatnych inwestorów, którzy dostrzegają w kwaterach na wynajem sposób na biznes, z roku na rok przybywa. Rośnie też liczba osób, które planują na stałe zamieszczać w nadmorskim kurorcie. Deweloperzy widzą rosnący popyt, i starają się zapewnić odpowiednią podaż, poprzez dostarczanie na rynek kolejnych osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu można liczyć na stałe wzbogacanie się segmentu mieszkaniowego w nadmorskich miejscowościach.

Wysokie stopy procentowe mogą być problemem

Przeszkodą do realizacji celów inwestycyjnych może być obecnie bankowa rzeczywistość. Jeśli inwestor chce kupić lokal mieszkalny przy wsparciu kredytu hipotecznego, musi się liczyć z wysoką ratą. Obecnie stopy procentowe są na bardzo wysokim poziomie, a z rynku płyną głosy, że to jeszcze nie koniec podwyżek. Część inwestorów, jak również prywatnych kupujących, woli się więc obecnie wstrzymać z decyzją o zakupie mieszkania nad morzem, i woli poczekać na bardziej dogodny okres na rynku.