Prestiżowe nieruchomości inwestycyjne, takie jak hotele, często posiadają sale konferencyjne. Na rynku coraz częściej pojawiają się również niezależne, luksusowe obiekty konferencyjne. Czego mogą oczekiwać przedsiębiorcy, którzy poszukują odpowiedniego miejsca do urządzenia kongresu, szkolenia czy dużej biznesowej konferencji?

Spis treści
Obiekty z ofertą dla przedsiębiorców
Koronawirus nie wykluczył organizacji biznesowych spotkań
Stacjonarnie czy online? Złoty środek
Co oferuje rynek nieruchomości?
Obiekty konferencyjne w Polsce
Obiekty hotelowo-konferencyjne dobre na kilkudniowe wydarzenia

Nieruchomości inwestycyjne z coraz nowszymi rozwiązaniami dla biznesu

Sektor biznesu cały czas się rozwija, przez co nieruchomości inwestycyjne są coraz bardziej rozchwytywane. Na rynek wchodzą nowe technologie a organizatorzy wydarzeń chcą, aby kolejne edycje przebijały pod kątem rozmachu organizacji poprzednie edycje cyklicznych wydarzeń, takich jak szkolenia czy konferencje biznesowe. Obecnie nieruchomości z konferencyjnym zapleczem zapewniają w standardzie projektor, który umożliwia prezentację materiałów multimedialnych. Jest to jedno z podstawowych urządzeń, jakie powinno znaleźć się w sali konferencyjnej. Sala do organizacji wydarzeń biznesowych powinna także posiadać wysokiej jakości nagłośnienie. Sala powinna mieć na wyposażeniu wzmacniacze i odpowiednią liczbę mikrofonów, najlepiej bezprzewodowych, które umożliwią mówcy swobodne poruszanie się. Istotna jest także akustyka w sali. Dobrze, jeśli pomieszczenie jest odpowiednio wygłoszone, co zapewni komfortowe przekazywanie informacji uczestnikom wydarzenia. Kolejną ważną rzeczą, na jaką zwracają uwagę organizatorzy wydarzeń biznesowych, jest układ sali i możliwość jej podziału. Istotny jest przy tym układ krzeseł, od którego zależy, ile osób pomieści sala konferencyjna. Nieruchomości inwestycyjne, które dbają by ich sale konferencyjne były na najwyższym poziomie, mają na wyposażeniu białe ekrany do rzutników oraz tablice magnetyczne. Nie zapominają również o nieprzepuszczających światła zasłonach, lub roletach, których prowadzący szkolenia czy konferencje mogą użyć dla swojej wygody. Istotne jest także to, w jakim miejscu organizowane będą przerwy kawowe. Podczas ich trwania uczestnicy wydarzenia powinni mieć zapewnione komfortowe stoliki do rozmów w kuluarach. Istotne są także takie kwestie jak łatwy dostęp do toalet, recepcji czy pracowników obsługi.

Pandemia wstrzymała wydarzenia biznesowe, ale tylko chwilowo

Pandemia koronawirusa była czymś, czego nikt się nie spodziewał i na co nie był przygotowany. W okresie lockdownu miejsca do organizacji konferencji biznesowych całkowicie odeszły w zapomnienie. Z racji tego, że Polacy wykonywali pracę zdalnie, a nieruchomości takie jak hotele i obiekty konferencyjne zostały zamknięte, przedsiębiorcy musieli szybko znaleźć nową formę organizacji swoich wydarzeń. Szkolenia, kongresy i cykliczne konferencje zostały przeniesione do Internetu i odbywały się w formie webinarów. Oczywiście taka forma organizacji wydarzeń biznesowych okazała się tańsza i łatwiejsza w organizacji, to jednak nie zastąpiła wydarzeń stacjonarnych. Gdy lockdown został zniesiony, a nieruchomości inwestycyjne na powrót zaczęły się otwierać na wydarzenia biznesowe, firmy na powrót zainteresowały się ofertą organizacji stacjonarnych wydarzeń biznesowych. Zarówno organizatorom jak i uczestnikom takich wydarzeń brakowało spotkań, wspólnych rozmów podczas przerw kawowych i nawiązywania nowych biznesowych znajomości.

Nieruchomości inwestycyjne
fot.pexels.com

Konferencje hybrydowe ciekawą alternatywą

Nie wszyscy przedsiębiorcy zdecydowali się jednak na powrót do w pełni stacjonarnej formy organizacji wydarzeń. Wprawdzie lockdown obecnie nie obowiązuje, jednak w dalszym ciągu wiele osób obawia się zarażenia koronawirusem. Z tego względu przedsiębiorcy i osoby prywatne, które organizują swoje wydarzenia biznesowe, poszukują form organizacji szkoleń i konferencji, które odpowiadałyby wszystkim uczestnikom. Interesującą alternatywą dla konferencji organizowanych stacjonarnie, a także tych mających formę online, są konferencje hybrydowe. Coraz więcej nieruchomości inwestycyjnych jest przystosowywanych do takiej formy organizacji biznesowych wydarzeń. W przypadku konferencji hybrydowej oraz z sali konferencyjnej emitowany jest na żywo online. Dzięki temu udział w szkoleniu mogą wziąć osoby, które obawiają się, lub z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w stacjonarnej formie wydarzenia. W zależności od skali wydarzenia, na sali konferencyjnej może znajdować się włącznie prowadzący i zaproszeni prelegenci, lub również uczestnicy wydarzenia w formie stacjonarnej. To bardzo dobre rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby większej ilości uczestników. Dzięki temu organizatorzy wydarzenia mogą się spodziewać większego nim zainteresowania.

Nieruchomości inwestycyjne z ofertą konferencyjną

Organizacja konferencji i szkoleń biznesowych jest w obecnych czasach tak popularna, że coraz więcej nieruchomości inwestycyjnych posiada ofertę konferencyjną. Szkolenie czy inne wydarzenie biznesowe można zorganizować zarówno w hotelach, jak i samodzielnych obiektach konferencyjnych. Wybór odpowiedniego miejsca zależy od prywatnych preferencji organizatora.

Obiekty konferencyjne

Nieruchomości, takie jak samodzielne sale konferencyjne, zaczynają coraz częściej pojawiać się na polskim rynku. Zapotrzebowanie na komfortowe miejsca do organizacji wydarzeń biznesowych cały czas rośnie. Pomimo post pandemicznej sytuacji na rynku, organizatorzy wydarzeń biznesowych dbają, aby trzymały one wysoki, profesjonalny poziom. Organizacja szkolenia czy konferencji na terenie nieruchomości, takiej jak wolnostojący obiekt konferencyjny, niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim uczestnicy wydarzenia mają zapewnioną większą prywatność, niż w przypadku organizacji tego typu wydarzeń w hotelach, gdzie obecni są również inni goście obiektu. Obiekty konferencyjne często mają do swojej dyspozycji obszerne parkingi, które przeznaczone są tylko dla uczestników spotkań biznesowych. Jest to kolejna przewaga nad obiektami hotelowymi, gdzie uczestnicy szkoleń i konferencji współdzielą parking z gośćmi pokoi hotelowych. Nieruchomości, takie jak obiekty konferencyjne, są też zazwyczaj dużo mniejsze, niż obiekty hotelowo-konferencyjne. Wbrew pozorom jest to zaleta, gdyż uczestnicy wydarzeń biznesowych mają zapewnione wszystko na mniejszej powierzchni i nie muszą pokonywać dużych odległości, co przy tego typu imprezach, gdzie czas przerw itp. jest ograniczony, jest jednak dość kłopotliwe.

Hotele z ofertą dla biznesu

W przypadku kilkudniowych konferencji, z pewnością bardziej wygodne będzie zorganizowanie wydarzenia w hotelu. Dzięki temu jego uczestnicy będą mieli zapewnione w jednym obiekcie miejsce szkoleniowe oraz pokoje noclegowe. Hotele zapewniają również dostęp co restauracji, dzięki czemu uczestnicy szkoleń i konferencji mogą liczyć na zapewniony posiłek w ciągu trwania całego wydarzenia. Nieruchomości poświęcone organizacji konferencji i innych spotkań biznesowych coraz częściej powstają na polskim rynku. Dzięki temu organizatorzy takich wydarzeń mogą dopasować odpowiednie miejsce do ich organizacji. Zarówno hotele z ofertą noclegowo-konferencyjną jak i wolnostojące obiekty konferencyjne mają swoje zalety oraz wady. Wybór odpowiedniego miejsca do organizacji biznesowego spotkania pozostaje w gestii organizatora.