Znalezienie idealnej nieruchomości inwestycyjnej na sprzedaż często wymaga czasu i doświadczenia. Dotyczy to zwłaszcza obiektów komercyjnych, przy zakupie których trzeba wziąć wiele istotnych elementów. Czy polski rynek ma co zaoferować inwestorom? Po przyjrzeniu się ofertom dostępnym na rynku łatwo się domyślić, że tak – i to całkiem sporo. Jakie nieruchomości inwestycyjne czekają na nabywców? O tym w poniższym artykule.

Spis treści:

Obiekty komercyjne, które czekają na właściciela

Działki także w cenie

Agent ds. nieruchomości pomocny przy wyborze

Co oferują biura WGN?

Podsumowanie

Rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

W Polsce sektor komercyjny jest dobrze rozwinięty. Nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż nie brakuje, co sprawia, że rynek ten jest atrakcyjny zarówno dla krajowych, jak również zagranicznych inwestorów. Oferta budynków o charakterze komercyjnym jest szeroka i zróżnicowana. To samo dotyczy gruntów komercyjnych, które również wzbogacają inwestorskie portfele. Co inwestorzy biorą pod uwagę? Przede wszystkim, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, muszą oszacować swoje możliwości finansowe. Dokładne oszacowanie budżetu oraz posiadanie zapasu gotówki na nieprzewidziane wydatki pomoże uchronić się inwestorowi przed problemami finansowymi po zakupie obiektu. Tym co również jest ogromnie ważne, jest lokalizacja obiektu.

Odpowiednie usytuowanie na mapie danego regionu może mieć kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli firma zajmuje się spedycją i wymaga skomplikowanej logistyki. W przypadku miejskich biznesów inwestor powinien wziąć pod uwagę, jaki jest poziom konkurencji w najbliższym otoczeniu. Jeśli działalności o podobnym lub wręcz identycznym profilu jest w okolicy dużo, inwestor może mieć problem z wybiciem się na rynku i utrzymaniem konkurencyjności. Dotyczy to zarówno takich projektów, jak lokale handlowe, hotele czy centra konferencyjne. Lokalizacja powinna zostać ustalona w oparciu o profil działalności przedsiębiorstwa. Jedni przedsiębiorcy będą preferowali ścisłe centrum, podczas gdy dla innych bardziej dogodna będzie lokalizacja na obrzeżach miasta. Kolejnym istotnym kryterium poszukiwań jest określenie rodzaju obiektu, jaki inwestor będzie chciał nabyć. Czy firma potrzebuje dużej nieruchomości inwestycyjnej na sprzedaż, czy może na jej bieżące potrzeby wystarczy mały obiekt? Dodatkowo inwestor powinien określić, czy jego lokal lub budynek ma być odwiedzany przez klientów i kontrahentów, czy jedynie przez pracowników. W przypadku pierwsze opcji należy bowiem pamiętać o tym, że budynek powinien posiadać reprezentatywne pomieszczenie konferencyjne, które będzie mogło służyć spotkaniom biznesowym.

Czy w najbliższych latach planowana jest ekspansja przedsiębiorstwa, czy raczej właściciel firmy chce utrzymać ją na bieżącym poziomie. Na wszystkie te pytania inwestor musi sobie odpowiedzieć, jeszcze zanim rozpocznie poszukiwania idealnego lokalu.


fot. WGN Wrocław / Hala na sprzedaż - Jawor

Nie tylko budynki, ale również grunty

Poza budynkami, w centrum zainteresowania inwestorów znajdują się także działki komercyjne. Deweloperzy oraz prywatni inwestorzy chętnie budują portfele gruntów, którymi mogą zarządzać w zależności od aktualnych potrzeb. Posiadane działki mogą wykorzystać na różne sposoby. Pierwszym z nich jest realizacja własnego projektu komercyjnego na terenie posiadanego gruntu komercyjnego. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że inwestor nie musi tracić czasu na poszukiwanie wolnej działki. Drugim pomysłem jest zabudowanie działki i jej sprzedaż po dużo wyższej cenie.

Ostatnim sposobem na pomnożenie inwestorskiego kapitału może być przetrzymanie działki inwestycyjnej i jej sprzedaż w momencie, kiedy ceny gruntów w okolicy pójdą w górę.

Jaką nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż wybrać? Pomoże Ci w tym doradca

Przy wyborze odpowiedniej nieruchomości inwestycyjnej na sprzedaż inwestor może samodzielnie poszukiwać idealnego obiektu. Może też powierzyć te poszukiwania profesjonalnemu doradcy ds. nieruchomości. Zajmie się on w imieniu inwestora poszukiwaniami odpowiednich obiektów, co pozwoli przedsiębiorcy na zaoszczędzenie własnego czasu. Dodatkowo przygotuje umowę i będzie towarzyszył inwestorowi przy podpisaniu umowy u notariusza. Dodatkowo doradca ds. nieruchomości może również wynegocjować dla swojego klienta atrakcyjniejszą cenę nabycia lub warunki nabycia.


fot. WGN Nowa Sól / Budynek usługowy na sprzedaż w Nowej Soli

Nieruchomości inwestycyjne na sprzedaż na wyłączność w ofercie biur WGN

Biura WGN posiadają wiele atrakcyjnych ofert nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty. Przedstawiają one konkretne nieruchomości inwestycyjne na sprzedaż, wraz z ich cenami i powierzchnią budynku oraz działki.

WGN Wrocław Commercial jest wyłącznym agentem sprzedaży obiektu komercyjnego położonego w miejscowości Jawor. Jest to hala produkcyjna o powierzchni 697 metrów kwadratowych. Budynek posadowiony jest na działce o powierzchni 2694 metrów kwadratowych. Dojazd do obiektu zapewniony jest z trasy szybkiego ruchu S3. Cena ofertowa nieruchomości inwestycyjnej na sprzedaż wynosi 1 650 000 złotych.

Kolejną propozycją jest oferta pochodząca z biura WGN Wrocław. Biuro to jest wyłącznym agentem sprzedaży obiektu. Na sprzedaż wystawiony jest magazyn zlokalizowany w Dzierżoniowie. Na działce o powierzchni 26039 metrów kwadratowych zlokalizowanych jest kilka budynków o charakterze komercyjnym. Nieruchomość inwestycyjna na sprzedaż kosztuje 2 900 000 złotych.

WGN Nowa Sól jest wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnego obiektu o charakterze komercyjnym, położonego w miejscowości Nowa Sól. Budynek o powierzchni 396 metrów kwadratowych posiada 3 kondygnacje. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 720 metrów kwadratowych. Jest to budynek o charakterze usługowym. W chwili obecnej obiekt funkcjonuje jako hostel, który przynosi stały dochód z tytułu wynajmu pokoi. Cena ofertowa nieruchomości inwestycyjnej na sprzedaż wynosi 1 399 000 złotych.

Po znalezieniu idealnej oferty, doradca ds. nieruchomości pomoże domknąć transakcję

Kiedy inwestor wybierze idealną dla siebie ofertę, doradca ds. nieruchomości pomoże mu w domknięciu transakcji. Zweryfikuje wszelkie kwestie formalne, sprawdzi czy nieruchomość inwestycyjna na sprzedaż nie jest obciążona hipoteką itp. Korzystanie ze wsparcia doradcy ds. nieruchomości przy nabywaniu obiektów o charakterze komercyjnym jest bardzo popularnym zabiegiem. Inwestor nie tylko zyskuje większą pewność, że obiekt spełnia wszelkie wymagania, ale także zaoszczędza prywatny czas, który może poświęcić na inne czynności. Inwestowanie w obiekty komercyjne może stanowić lukratywną inwestycję. Jednak jest także obciążone ryzykiem inwestycyjnym, z którym osoba nabywająca obiekt musi się liczyć. Kwestie formalne oraz prawne mogą nastręczać trudności. Do tego inwestor traci na to wszystko swój cenny czas. Choćby z tego względu pomoc doświadczonego doradcy ds. nieruchomości może się okazać nieoceniona.