Nieruchomości komercyjne na sprzedaż cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem wśród inwestorów. Poszukują oni obiektów, w których mogliby prowadzić własną działalność gospodarczą, lub za pomocą których mogliby pomnażać zgromadzony przez siebie kapitał finansowy. Na rynku wciąż dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert. Obecnie przeszkodą przy ich zakupie może być mniejsza dostępność kredytów hipotecznych, przy wsparciu których wielu inwestorów nabywało di tej pory obiekty.

Spis treści:
Obiekty, które przykuwają uwagę inwestorów
Sektor magazynowy cieszy się dużą popularnością
Powierzchnie biurowe też potrzebne, chociaż dynamika sektora jest niższa
Obiekty noclegowe przyciągają turystów i inwestorów
Co oferują biura WGN?
Inwestycje warte inwestora
Podsumowanie

Nieruchomości komercyjne na sprzedaż wciąż z dużym zainteresowaniem w 2023 roku

Nieruchomości komercyjne na sprzedaż w Polsce w 2023 roku stanowią łakomy kąsek nie tylko dla krajowych inwestorów. Interesują się nimi również inwestorzy zagraniczni, którzy w naszym kraju dostrzegają potencjał do rozwoju pod kątem biznesowym. Ich zainteresowanie skupia się na poszczególnych sektorach rynku. Jedni poszukują gruntów pod realizację magazynów, inni z kolei celują w biurowce oferujące powierzchnie na wynajem. Wybór idealnej nieruchomości komercyjnej jest uzależniony od indywidualnych preferencji i celów biznesowych inwestorów.

Magazyny na TOPie

Sektor magazynów bardzo dobrze radzi sobie obecnie na rynku. Inwestycji w tym segmencie stale przybywa. Deweloperzy dostrzegają wysoki popyt i odpowiadają odpowiednio dużą podażą. Magazyny rozsiane są przy tym po mapie całego kraju, co ułatwia przedsiębiorcom wybór obiektu pod kątem najbardziej dogodnej dla nich lokalizacji. Dodatkowo mogą oni zdecydować, czy bardziej będzie im odpowiadało duże centrum logistyczne zlokalizowane na obrzeżach aglomeracji miejskiej lub w pewnej odległości od jej granic, czy może w ich przypadku lepszym wyborem będzie nabycie obiektu zlokalizowanego w ścisłym centrum miasta. Należy się przy tym liczyć z tym, że magazyny miejskie cechują się raczej niewielką powierzchnią, jednak dla niektórych przedsiębiorców to nie wielkość magazynu, lecz jego lokalizacja ma kluczowe znaczenie.

Biurowce rozwijają się w bezpiecznym tempie

Segment biurowy również stara się radzić sobie na rynku. Wprawdzie popyt na biura nie jest tak duży, jak w przypadku magazynów, to jednak również w tym sektorze dostrzegalne jest zainteresowanie ze strony inwestorów. Poszukują oni często nieruchomości, które oferują dające się przekształcić biura pod przyszły wynajem. Chodzi o elastyczne powierzchnie biurowe, które wedle potrzeb można dopasowywać pod wymagania przyszłych najemców obiektów. Najbardziej prestiżowe biurowce powstają w dużych miastach, w ich ścisłych centrach lub w dzielnicach biznesowych. Dla najemców biurowców istotna jest rozbudowana infrastruktura otoczenia, z której będą mogli korzystać pracownicy przedsiębiorstw.

Nowoczesne biuro
fot.: pexels.com

Hotele i pensjonaty rozrastają się na mapie kraju

W ostatnich latach można dostrzec ożywienie w segmencie hotelowym. Wśród turystów wzrosło zainteresowanie krajowymi ofertami wypoczynku, co przełożyło się automatycznie na zwiększenie zainteresowania tym sektorem nieruchomości komercyjnych wśród inwestorów. W efekcie zarówno duże sieciowe hotele, jak i mniejsze, bardziej kameralne pensjonaty, cieszą się zadowalającym obłożeniem, zwłaszcza w okresie urlopowym. Inwestorzy dostrzegając to, zaczęli częściej rozważać możliwość zainwestowania w obiekty o charakterze hotelowym.

Atrakcyjne nieruchomości komercyjne w ofercie biur nieruchomości WGN w 2023 roku

Na rynku nieruchomości komercyjnych na sprzedaż w 2023 roku można znaleźć wiele ciekawych ofert. Wiele z nich w swoich ofertach posiadają biura WGN, które rozsiane są po mapie całego kraju. Poniżej postanowiliśmy zaprezentować przykładowe obiekty do sprzedania. Ma to na celu zobrazowanie, jaki obiekt może nabyć inwestor w przykładowej lokalizacji i cenie. Wszystkie poniższe przykłady są ofertami na wyłączność, nad którymi czuwają poszczególne biura WGN.

Przykładowe obiekty, które czekają na nowych właścicieli

WGN Gorzów Wielkopolski jest wyłącznym agentem sprzedaży malowniczego pensjonatu zlokalizowanego u podnóża Gór Stołowych w Dusznikach-Zdrój. Jest to czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 722 metry kwadratowe. We wnętrzu nieruchomości znajduje się 11 apartamentów. Część z nich jest już umeblowana i gotowa do wynajęcia. Wielkość apartamentów waha się pomiędzy 45 a 73 metrów kwadratowych. Przyszły właściciel może więc dopasować je pod odpowiednią liczbę hotelowych gości. Na terenie wokół budynku znajduje się parking, narciarnia oraz miejsce na zadaszoną rowerownię. Inwestycja otoczona jest przez wspaniałe tereny zielone z wysokimi drzewami. Pensjonat został wystawiony na sprzedaż za 6 100 000 złotych. WGN Wejherowo jest wyłącznym agentem sprzedaży dobrze prosperującego pensjonatu w Łebie, który jest położony zaledwie 2,5 km od Morza Bałtyckiego. Powierzchnia pensjonatu wynosi 1500 metrów kwadratowych. Całość składa się z 3 budynków, w których mieści się 30 apartamentów o powierzchni po 67 metrów kwadratowych każdy. Na terenie działki, która ma powierzchnię 4321 metrów kwadratowych, znajduje się też restauracja, 2 podgrzewane baseny, jacuzzi i sauna. W najbliższym otoczeniu kompleksu wypoczynkowego znajdują się parki i tereny rekreacyjne, a także liczne trasy rowerowe i ścieżki prowadzące nad okoliczne stawy, jeziora i lasy. Pensjonat został wystawiony na sprzedaż za 12 000 000 złotych. WGN Szprotawa jest wyłącznym agentem sprzedaży biurowca zlokalizowanego w Żaganiu. Jest to zabytkowy budynek, który powstał w 1884 roku, a następnie w 1928 roku został rozbudowany. Historyczna kamienica ma powierzchnię 2 687 metrów kwadratowych i jest zlokalizowana na działce o powierzchni 1 633 metrów kwadratowych. Na terenie nieruchomości znajduje się ponadto duży parking i wewnętrzna droga dojazdowa. Dużym atutem biurowca jest jego lokalizacja w centrum miasta. Budynek został wystawiony na sprzedaż za 2 200 000 złotych.

Sektory rynku nieruchomości radzą sobie z niesprzyjającymi warunkami

Na rynku nieruchomości w Polsce znajduje się obecnie wiele obiektów, które czekają na inwestora. Wiele z nich jest ukończona i gotowa do dalszej działalność, inne z kolei potrzebują dofinansowania i doposażenia, aby móc przynosić nowemu właścicielowi należyte dochody. Niemniej oferta polskiego rynku nieruchomości komercyjnych prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Na inwestorów czekają biurowce, pensjonaty, hotele magazyny a także grunty inwestycyjne, na których deweloperzy mogą z powodzeniem realizować swoje projekty. Budynki te są dostępne zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak również z dala od miejskiego zgiełku.

 

Magdalena Łozowicka/Redaktor Naczelna Komercja24.pl