Szeroko pojęty sektor hotelarski w Polsce przeżywa obecnie odrodzenie. Po trudnym okresie pandemii, który wpłynął na cały świat, branża turystyczna wychodzi na prostą, a nawet notuje coraz większy rozwój. Inwestorzy ponownie zwracają uwagę na ten segment rynku nieruchomości.

 

Spis treści:

1. Aktualna sytuacja na rynku inwestycji w obiekty turystyczne

2. Inwestycje w hotele i pensjonaty zyskują na popularności

3. Rośnie popularność Polski wśród turystów

4. Weekendowe wypady do luksusowych spa

5. Ciekawa oferta nieruchomości na sprzedaż Grupy WGN

6. Prognozy i potencjał inwestycji w hotele i pensjonaty

 

Aktualna sytuacja na rynku inwestycji w obiekty turystyczne

Rynek hotelarski dość szybko odbudowuje się po okresie kryzysu z ostatnich kilku lat. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w hotele i pensjonaty, dostrzegając ich potencjał w dobie rosnącej popularności turystyki krajowej i zagranicznej. Jest tu spory potencjał, gdyż rynek jest jeszcze nienasycony, oferuje szeroki wybór nieruchomości i wiele nisz do zapełnienia.

Sprzyja temu kilka czynników, m.in. wzrost zamożności Polaków, wprowadzenie szeregu nowoczesnych rozwiązań podnoszących standard, a także fakt, że liczba obcokrajowców, odwiedzających Polskę rośnie z roku na rok. Polska staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją turystyczną - zarówno dla rodaków, jak i dla zagranicznych turystów.

Te zjawiska sprzyjają inwestowaniu na rynku hoteli i pensjonatów na sprzedaż, które notuje coraz wyższą rentowność. Zwłaszcza, że rynek oferuje wiele ciekawych nieruchomości komercyjnych na sprzedaż,  których potencjał można wykorzystać w sektorze turystycznym.

Kolejne nowe obiekty, takie jak hotele, pensjonaty oraz obiekty agroturystyki powstają najczęściej w popularnych turystycznie regionach: Mazury, Zakopane, polskie góry, oraz w dużych miastach jak Trójmiasto, Warszawa, Kraków czy Wrocław. Duży w tym udział również inwestorów indywidualnych, którzy budują swój kapitał, inwestując w turystyczne nieruchomości na wynajem krótkoterminowy.

 

Inwestycje w hotele i pensjonaty zyskują na popularności

Względna stabilność sektora hotelarskiego i jego rentowność sprawiają, że inwestorzy chętnie lokują swoje środki w ten segment rynku nieruchomości. Pensjonaty i hotele na sprzedaż oferują atrakcyjne zwroty z inwestycji, a rosnący popyt na usługi turystyczne zachęca do tego typu inwestycji. Dodatkowo, wiele osób dostrzega wartość dodaną w posiadaniu nieruchomości, która generuje stały dochód oraz daje możliwość korzystania z niej w celach prywatnych.

 

Rośnie popularność Polski wśród turystów

Atrakcyjność Polski jako ciekawego kierunku turystycznego rośnie z każdym rokiem. Polskie miasta i regiony coraz częściej pojawiają się w czołówkach zagranicznych rankingów turystycznych, zarówno na krótkie wyjazdy weekendowe, jak i na dłuższe wakacyjne pobyty. Nasz kraj jest wymieniany w rankingach najciekawszych światowych destynacji jako bezpieczny, atrakcyjny turystycznie i kulturowo, a jednocześnie o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny usług.

Turyści w Polsce doceniają szeroki wybór miejsc o wysokim standardzie i bardzo zróżnicowanej ofercie, od agroturystyki z ekologicznym, regionalnym jedzeniem i jazdą konną po luksusowe hotele butikowe w zabytkowym sercu miasta.

 

Weekendowe wypady do luksusowych spa

Jednym z rosnących trendów jest wzrost popularności krótkich wyjazdów do luksusowych SPA. Polacy coraz częściej decydują się na taki rodzaj wypoczynku, aby zrelaksować się w komfortowych warunkach, zażywając kąpieli, sauny czy masaży.

Wzrost liczby obiektów oferujących wysokiej jakości usługi SPA przyciąga klientów poszukujących wypoczynku na najwyższym poziomie.

W związku ze starzejącym się oraz coraz zamożniejszym społeczeństwem, również sanatoria czy obiekty o charakterze rekreacyjno - uzdrowiskowym cieszą się większą popularnością.

 

Ciekawa oferta nieruchomości na sprzedaż


W ofercie Grupy WGN znajdują się obiekty komercyjne na sprzedaż, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających inwestorów.

Oferują one duży potencjał do wykorzystania: prestiżowe hotele, urokliwe pensjonaty, malownicze obiekty agroturystyczne oraz zabytkowe pałace z potencjałem adaptacyjnym na luksusowe hotele konferencyjne.

Każda z tych nieruchomości łączy w sobie unikalny charakter z dużymi możliwościami inwestycyjnymi, oferując dogodne warunki do stworzenia dochodowych, a zarazem wyjątkowych miejsc wypoczynku.

 

Prognozy polskiego rynku hotelarskiego

Przyszłość sektora hotelarskiego w Polsce wygląda obiecująco. Prognozy na najbliższe lata wskazują na dalszy wzrost liczby turystów oraz rozwój infrastruktury hotelowej. Polska zyskuje na popularności nie tylko wśród rodaków, ale także wśród zagranicznych turystów.

Czynniki, które na to wpływają to m.in. bogata oferta kulturalna, malownicze krajobrazy oraz atrakcyjne ceny w porównaniu do innych europejskich destynacji.

Jednak coraz bardziej istotne w kontekście starzejących się społeczeństw staje się dostosowanie hoteli do potrzeb turystów - seniorów.

Natomiast wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, takich jak automatyzacja systemów zarządzania (np. e-recepcja, elektroniczna karta meldunkowa), przyczynia się do wzrostu średniego przychodu z pokoju hotelowego dzięki obniżeniu kosztów operacyjnych.

 

Podsumowanie

Inwestycje w hotele i pensjonaty na sprzedaż w Polsce zyskują na popularności, oferując atrakcyjne zwroty oraz stabilność. Rośnie liczba turystów krajowych i zagranicznych, a weekendowe wypady do luksusowych SPA stają się coraz bardziej popularne. Jak widać, jest tu spory potencjał dla inwestorów, gdyż rynek jest jeszcze nienasycony, w tendencji wzrostowej i oferuje wiele możliwości.