PROGRAM MDM oraz MIESZKANIE PLUS

Mieszkanie Plus we Wrocławiu

Niespełna 1,5 km od Rynku Głównego Starego Miasta we Wrocławiu, przy ul. Kolejowej, powstanie osiedle na ponad 450 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Krakowie

Pierwszy z budynków, powstających w ramach osiedla mieszkaniowego przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej, osiągnął już niemal pełną wysokość. Inwestycja jest realizowana przez spółkę Bartla Development i PFR Nieruchomości S.A. w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowalnych jest jesień 2021 roku.

 

 

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Katowicach

W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku trwa budowa 513 mieszkań na osiedlu Nowy Nikiszowiec. Realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

 

 

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Sianowie

Niespełna dwuhektarowa działka , która została wskazana przez samorząd jest otoczona przez tereny zielone, tylko od zachodu graniczy z wielorodzinną zabudową mieszkaniową.

 

 

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Łowiczu

Mieszkanie Plus w Łowiczu powstanie na niespełna hektarowej działce, objętej zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, położonej w północnej części miasta. W rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot- Skotnickiego powstaną trzy 3- piętrowe budynki, które pomieszczą 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Warszawie

W ramach programu Mieszkanie Plus przy ul. Ratuszowej w Warszawie powstanie 485 mieszkań.

Czytaj więcej

Program MdM- najważniejsze informacje

Mieszkanie dla Młodych czyli w skrócie MdM to rządowy program, którego celem jest wsparcie młodych osób (nie tylko małżeństw) w zakupie lub budowie pierwszej nieruchomości. Program opiera się na systemie dopłat do kredytu hipotecznego, dzięki którym można otrzymać wsparcie na poziomie co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Krakowie

Pierwsze w Krakowie Mieszkanie Plus powstaje na Klinach w południowej części miasta, w atrakcyjnej i dynamicznie rozbudowującej się okolicy. Inwestycja na 3,5-hektarowej działce przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej ruszyła w sierpniu tego roku. W budowie jest 8 trzypiętrowych budynków, które pomieszczą blisko pół tysiąca mieszkań o średnim metrażu 46 m kw. 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus- plany na rok 2020

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 lokali a kolejnych 1907 jest w trakcie budowy, z czego 1244 rozpoczęto w 2019 roku. Jednak spółka PER Nieruchomości zapowiada, ze rok 2020 będzie rekordowy pod względem ilości mieszkań oddanych do użytku. 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus- najczęstsze pytania

Mieszkanie Plus to podstawowy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego podzielony na dwa filary – część rynkową i część społeczną.

Czytaj więcej

Fundusz Mieszkań na Wynajem rozpoczyna budowę w Poznaniu

Dotychczas Fundusz Mieszkań na Wynajem skupywał od deweloperów gotowe budynki. W Poznaniu po raz pierwszy zdecydował się na samodzielną budowę. Do 21 stycznia br. trwa postępowanie na wybór generalnego wykonawcy tej inwestycji.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: podsumowanie roku 2019

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus pochłoną 6 mld zł. Spółka jest na dobrej drodze do realizacji planu, który zakłada budowę ok. 50 tys. mieszkań w ramach projektu.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Toruniu

Projekt toruńskiego Mieszkania Plus przy ul. Okólnej został wykonany przez warszawską pracownię S.A.M.I Architekci.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus- raport z realizacji projektu

Rządowy program Mieszkanie Plus cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród obywateli, jak i przedsiębiorców.

Mieszkanie Plus w Zamościu

Mieszkanie Plus w Zamościu powstanie na niespełna hektarowej działce wskazanej przez samorząd. Teren inwestycji w całości położony jest w obrębie uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego między ulicami Parkową, Konwaliową i Chłodną w zachodniej części miasta.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią

 

Celem uruchomionej ankiety było zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią. Wśród pytań znalazły się m.in. te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, czy obecnej sytuacji mieszkaniowej ankietowanych.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Warszawie

 

Zgodnie z założeniami przy ul. Ratuszowej powstanie osiedle, które pomieści około 500 mieszkań i lokale usługowe w parterach budynków. Na terenie osiedla przewidziany jest plac zabaw oraz miejsce odpoczynku dla seniorów. Aż 30 procent powierzchni działki pozostanie strefą zieloną.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Katowicach

Katowicki Nikiszowiec to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabytkowych dzielnic w Polsce. Dziś, niespełna dwa kilometry od postawionego na początku XX wieku Starego Nikiszowca, trwa nowa budowa. Przy ul. Górniczego Dorobku powstaje Nowy Nikiszowiec – czyli katowickie Mieszkanie Plus.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Radomiu

Ankieta dla osób zainteresowanych inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu ruszyła 24 września 2019 roku. Ankietowani odpowiadali na ponad 20 pytań – zarówno tych dotyczących metrażu, struktury i standardu wykończenia preferowanego lokalu, jak i obecnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i materialnej.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Oławie

Projektowanie Mieszkania Plus w Oławie ruszyło we wrześniu br., kiedy spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią MH architekci.

 

Czytaj więcej

Mieszkania Plus w Skawinie

Projektowanie skawińskiego Mieszkania Plus ruszyło w sierpniu br., kiedy spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią  EMA Studio.  

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Świdniku

Celem uruchomionych ankiet było zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Wśród pytań były zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Oławie i Sianowie

Zawarte pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a projektantami umowy dotyczą wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu

Spółka PFR Nieruchomości uruchomiła przetargi na wybór generalnych wykonawców inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Dębicy

Dębica jest pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym rozpocznie się realizacja rządowego programu "Mieszkania Plus". W planach jest budowa 201 mieszkań o średnim metrażu 51 mkw.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Radomiu

Prace budowlane mieszkań w ramach rządowego programu rozpoczną sie w IV kwartale 2019 roku. Przygotowania do uruchomienia tej inwestycji przebiegają w błyskawicznym tempie.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Kępicach

Rada Miejska Kępic uchwaliła kryteria pierwszeństwa w naborze do Mieszkań Plus budowanych przy ul. Niepodległości w czerwcu 2019 roku. W ramach tej inwestycji budowane są 42 mieszkania w 5 budynkach – 3 z nich mają przeznaczenie mieszkaniowe, a 2 – mieszkaniowo-usługowe. Zgodnie z uchwałą pierwszeństwo w naborze będą miały m.in. rodziny z dziećmi, czy osoby posiadające wyższe wykształcenie.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Łodzi

W Łodzi planowana jest budowa 160 lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Zamościu

Ramach rządowego programy Mieszkanie Plus w Zamościu powstanie 96 mieszkań o średniej powierzchni 55 mkw. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to 4 kwartał 2019 roku.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Świdniku

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w 4 kwartale 2019 rozpocznie się budowa lokali. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 108 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus we Wrocławiu

PFR Nieruchomości S.A. zawarła umowę z projektantami wrocławskiego osiedla.

Czytaj więcej

Mieszkania Plus w Kępicach prawie gotowe

W miejscowości Kępice w województwie pomorskim dobiega końca realizacja projektu budynków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: projekt w Dębicy

Budowa lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Dębicy rozpocznie się w III kwartale 2019 roku. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 200 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: nowe zasady dopłat do czynszów

Nowelizacja ustawy o Krajowych Zasobach nieruchomości, która została uchwalona przez Sejm, wprowadzi również zmiany w dopłatach do czynszów.

Czytaj więcej

Krajowy Zasób Nieruchomości przekazuje grunty pod Mieszkanie Plus

Dzięki nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości pozyskane zostaną grunty pod realizację programu Mieszkanie Plus. W zasobach KZN znajduje się 115 lokalizacji rozsianych po całej Polsce, może na nich powstać aż 63 tysiące mieszkań. Pozyskane grunty należą miedzy innymi do Agencji Mienia Wojskowego i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. 

Czytaj więcej

Prefabrykaty w budowie Mieszkań Plus

Wykorzystanie prefabrykatów w inwestycjach realizowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus jest pomysłem, który pojawił się już na początku istnienia projektu. Mając na uwadze znaczące opóźnienia i niezadowalający stopień realizacji, KZN i PFR Nieruchomości poszukują rozwiązań mających na celu przyspieszenie budowy Mieszkań Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Katowicach

W Katowicach powstanie kolejna inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: Giżycko planuje rozpoczęcie budowy mieszkań

W planach jest wybudowanie 100 mieszkań w centrum Giżycka, w sąsiedztwie sądu i dworca.

Czytaj więcej

Znana pracownia architektoniczna tworzy w ramach programu Mieszkanie Plus

Pracownia 22Architekci zwyciężyła konkurs na projekt osiedla mieszkaniowego, które ma powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Katowicach.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus a Mieszkanie TBS

Czynsze w powstających mieszkaniach w ramach TBS (Towarzystw Budownictwa Społecznego) nie zawsze są niższe  niż w przypadku komercyjnej części programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: lokale „pod klucz” w Oławie

 W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w Oławie, na Dolnym Śląsku powstaną kolejne lokale.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: nowe mieszkania w Witnicy

W ramach rządowego  programu Mieszkanie Plus w Witnicy poiwstanie  4-kondygnacyjny blok z 77 mieszkaniami o powierzchni od 31 do ponad 60 m kw. Rozpoczęcie budowy planuje się w pierwszych miesiącach jest 2020 r.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: gdzie nowe inwestycje?

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus działającego od trzech lat zostało oddanych do użytku ponad 480 lokali mieszkaniowych. Prace nad kolejnymi inwestycjami trwają więc sprawdźmy gdzie w 2019 roku powstaną kolejne mieszkania. 

Czytaj więcej

Mieszkanie na Start – co powinniśmy wiedzieć?

Program Mieszkanie na Start to rządowy system dopłat do czynszu mieszkań na wynajem. Program skierowany jest do pierwszych najemców nowych mieszkań do wynajęcia.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: większość osób ma w perspektywie dojście do własności

Z badań beneficjentów programu Mieszkanie Plus wynika, że większość osób wybiera opcje dojścia do całkowitej własności. W Katowicach przeprowadzono ankiety, z których wynika, że aż 80% respondentów deklaruje chęć najmu z dojściem do własności.

Czytaj więcej

Trwa nabór wniosków w ramach programu Mieszkań Plus w Wałbrzychu

Wystartował nabór do 192 Mieszkań Plus w Wałbrzychu.18 grudnia w Wałbrzychu ruszyła rekrutacja do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu. Do dyspozycji przyszłych najemców są 192 mieszkania wykończone „pod klucz”  przy ulicy Husarskiej. Przyszli najemcy muszą posiadać tzw. zdolność czynszową i spełniać kryteria społeczne określone przez wałbrzyski samorząd

Czytaj więcej

Do użytku oddano 480 nowych mieszkań

Pod koniec 2018 roku w ramach Programu Mieszkanie Plus oddano 480 mieszkań. Planuje się, że w pierwszym kwartale 2019 ukończenie kolejnych 364 lokali. Do nowych mieszkań wprowadzą się lokatorzy w Gdyni, Wałbrzychu i Kępicach.

Czytaj więcej

Osiedle z Mieszkania Plus wyróżnione na COP24

Projekt warszawskiego osiedla „Nowe Jeziorki” został zrealizowany przy ul. Kaczunkowskiej i otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Dostępne osiedle” w konkursie „Polskie Inwestycje Przyszłości” podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus- aktualny stan realizacji programu

W całej Polsce obecnie realizowanych jest 27 projektów, dzięki którym powstanie prawie 10 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Program „Mieszkanie na start” ruszy już w 2019 r.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy dotyczącej rządowego programu „Mieszkanie na start”, która trafi pod obrady rządu. Program zakłada dopłaty do czynszu w pierwszych latach najmu mieszkania.Będzie on skierowany do osób, których zarobki są zbyt wysokie na uzyskanie mieszkania komunalnego, ale jednocześnie dochód nie pozwala na spłatę kredytu hipotecznego. O pierwszeństwie przy ubiegaiu się o dopłaty będą decydować gminy. Planowo program na funkcjonować od stycznia przyszłego roku. 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus – coraz więcej gmin w programie

Liczba gmin, które przystępują do Mieszkania Plus bardzo szybko rośnie. Czy rządowy program zdominuje rynek najmu, a tym samym rynek nieruchomości w naszym kraju? Mimo dużej popularności, jest to mało prawdopodobne. Z powodu Mieszkania Plus wiele może się natomiast zmienić w mniejszych ośrodkach miejskich. 

Czytaj więcej

PKP przekaże jeszcze więcej gruntów Krajowemu Zasobowi Nieruchomości

PKP hojnie dzielą się z państwem należącymi do siebie gruntami. W piątek (5 stycznia) spółka przekazała 108 działek na potrzeby programu Mieszkanie Plus. To nie ostatnia w tym roku taka darowizna ze strony polskich kolei.

Czytaj więcej

Ostatni dzwonek na rządową dopłatę

Zostało tylko kilkanaście dni, by starać się o zakup mieszkania z rządową dopłatą. Po wyczerpaniu środków na 2018 rok, co zdaniem ekspertów może zająć zaledwie kilka dni, program Mieszkanie dla Młodych wygasa.

Czytaj więcej

Znany bank wstrzymał przyjmowanie wniosków o MdM

Jeden z rozpoznawalnych w Polsce banków wstrzymuje nabór wniosków w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych".

Czytaj więcej

MdM - na jak długo starczy pieniędzy?

Rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" ma się ku końcowi. Na jak długo starczy jeszcze pieniedzy?

Czytaj więcej

Mieszkania z MdM w Siechnicach pod Wrocławiem

Format Deweloper przygotował dla swoich klientów atrakcyjną ofertę.

Czytaj więcej

MDM w Gdańsku

W Gdańsku przy ulicy Stężyckiej trwa realizacja inwestycji mieszkalnej OPTIMA.

Czytaj więcej

MdM - słabe wyniki za październik

Program „Mieszkanie dla Młodych” ma się ku końcowi. Już wkrótce rządowy program, z którego Polacy korzystają już od prawie 3 lat, zacznie być wygaszany. Analitycy rynku spodziewali się dużego wzrostu zainteresowania MdM, tymczasem październikowe wyniki rozczarowują.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie w MDM już za 760 zł miesięcznie

Taką ofertę dla swoich klientów przygotował Dom Dewelopment.

Czytaj więcej

MdM - wciąż bardzo duże zainteresowanie

Program Mieszkanie dla Młodych niedługo ustąpi miejsca swojemu nowemu następcy - programowi Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Deweloper umożliwia rezerwację mieszkania z MdM

5 lipca br. Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków na dopłaty do mieszkań w ramach MdM w roku 2017.

 

Czytaj więcej

MDM we Wrocławiu

Jeśli poszukujesz mieszkania dostępnego w programie Mieszkanie dla Młodych, to sprawdź ofertę Spółdzielni Mieszkaniowej OSADA.

Czytaj więcej

Ostatni etap inwestycji Nowy Horyzont

W zachodniej części Wrocławia, na Stabłowicach ruszyła budowa ostatniego etapu osiedla Nowy Horyzynt. 

Czytaj więcej

Archicom i jego nowa inwestycja

Na wrocławskich Krzykach, przy ulicy Opolskiej powstanie nowe, społeczne osiedle.

Czytaj więcej

Mieszkanie dla Młodych a Mieszkanie Plus - różnice w warunkach i adresatach / nie każdy skorzysta na zmianie

Obecnie na rynku króluje program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”. Niedługo jednak triumfy święcić będzie program „Mieszkanie Plus”. Różnice pomiędzy programami są dość znaczące. Niektórzy skorzystają na zmianie programu, inni stracą.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie dla Młodych - mieszkania z dopłatą z programu wciąż dostępne

 

Program „Mieszkanie dla Młodych” ma się ku końcowi, jednak oferta mieszkań dostępnych z rządową dopłatą w dalszym ciągu jest bardzo bogata. Deweloperzy do ostatniego dnia trwania programu będą starali się dotrzeć do możliwie największej liczby potencjalnych nabywców oferowanych przez nich mieszkań.

 

Czytaj więcej

Co dalej z programem MDM ?

Pula pieniędzy do wykorzystania na bieżący rok została wykorzystana już w marcu. 

Czytaj więcej

Apartamenty Lake Park Apartments w Warszawie

W ramach programu Mieszkanie dla Młodych możemy pokusić się o zakup prawdziwych apartamentów w stolicy.

Czytaj więcej

Mieszkania w Krakowie dostępne w MdM

W Krakowie powstaje właśnie kolejna, godna uwagi inwestycja mieszkaniowa, w której będzie można nabyć mieszkanie z dopłatą w ramach MdM.

Czytaj więcej

MDM na wrocławskich Stabłowicach

Na Stabłowicach we Wrocławiu, przy ulicy Stabłowickiej trwa realizacja nowego osiedla mieszkalnego. 

Czytaj więcej

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,6

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies