PROGRAM MDM oraz MIESZKANIE PLUS

Mieszkania Plus w Skawinie

Projektowanie skawińskiego Mieszkania Plus ruszyło w sierpniu br., kiedy spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią  EMA Studio.  

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Świdniku

Celem uruchomionych ankiet było zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Wśród pytań były zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Oławie i Sianowie

Zawarte pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a projektantami umowy dotyczą wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu

Spółka PFR Nieruchomości uruchomiła przetargi na wybór generalnych wykonawców inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Dębicy

Dębica jest pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym rozpocznie się realizacja rządowego programu "Mieszkania Plus". W planach jest budowa 201 mieszkań o średnim metrażu 51 mkw.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Radomiu

Prace budowlane mieszkań w ramach rządowego programu rozpoczną sie w IV kwartale 2019 roku. Przygotowania do uruchomienia tej inwestycji przebiegają w błyskawicznym tempie.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Kępicach

Rada Miejska Kępic uchwaliła kryteria pierwszeństwa w naborze do Mieszkań Plus budowanych przy ul. Niepodległości w czerwcu 2019 roku. W ramach tej inwestycji budowane są 42 mieszkania w 5 budynkach – 3 z nich mają przeznaczenie mieszkaniowe, a 2 – mieszkaniowo-usługowe. Zgodnie z uchwałą pierwszeństwo w naborze będą miały m.in. rodziny z dziećmi, czy osoby posiadające wyższe wykształcenie.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Łodzi

W Łodzi planowana jest budowa 160 lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Zamościu

Ramach rządowego programy Mieszkanie Plus w Zamościu powstanie 96 mieszkań o średniej powierzchni 55 mkw. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to 4 kwartał 2019 roku.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Świdniku

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w 4 kwartale 2019 rozpocznie się budowa lokali. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 108 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus we Wrocławiu

PFR Nieruchomości S.A. zawarła umowę z projektantami wrocławskiego osiedla.

Czytaj więcej

Mieszkania Plus w Kępicach prawie gotowe

W miejscowości Kępice w województwie pomorskim dobiega końca realizacja projektu budynków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: projekt w Dębicy

Budowa lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Dębicy rozpocznie się w III kwartale 2019 roku. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 200 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: nowe zasady dopłat do czynszów

Nowelizacja ustawy o Krajowych Zasobach nieruchomości, która została uchwalona przez Sejm, wprowadzi również zmiany w dopłatach do czynszów.

Czytaj więcej

Krajowy Zasób Nieruchomości przekazuje grunty pod Mieszkanie Plus

Dzięki nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości pozyskane zostaną grunty pod realizację programu Mieszkanie Plus. W zasobach KZN znajduje się 115 lokalizacji rozsianych po całej Polsce, może na nich powstać aż 63 tysiące mieszkań. Pozyskane grunty należą miedzy innymi do Agencji Mienia Wojskowego i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. 

Czytaj więcej

Prefabrykaty w budowie Mieszkań Plus

Wykorzystanie prefabrykatów w inwestycjach realizowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus jest pomysłem, który pojawił się już na początku istnienia projektu. Mając na uwadze znaczące opóźnienia i niezadowalający stopień realizacji, KZN i PFR Nieruchomości poszukują rozwiązań mających na celu przyspieszenie budowy Mieszkań Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus w Katowicach

W Katowicach powstanie kolejna inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: Giżycko planuje rozpoczęcie budowy mieszkań

W planach jest wybudowanie 100 mieszkań w centrum Giżycka, w sąsiedztwie sądu i dworca.

Czytaj więcej

Znana pracownia architektoniczna tworzy w ramach programu Mieszkanie Plus

Pracownia 22Architekci zwyciężyła konkurs na projekt osiedla mieszkaniowego, które ma powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Katowicach.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus a Mieszkanie TBS

Czynsze w powstających mieszkaniach w ramach TBS (Towarzystw Budownictwa Społecznego) nie zawsze są niższe  niż w przypadku komercyjnej części programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: lokale „pod klucz” w Oławie

 W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w Oławie, na Dolnym Śląsku powstaną kolejne lokale.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: nowe mieszkania w Witnicy

W ramach rządowego  programu Mieszkanie Plus w Witnicy poiwstanie  4-kondygnacyjny blok z 77 mieszkaniami o powierzchni od 31 do ponad 60 m kw. Rozpoczęcie budowy planuje się w pierwszych miesiącach jest 2020 r.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: gdzie nowe inwestycje?

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus działającego od trzech lat zostało oddanych do użytku ponad 480 lokali mieszkaniowych. Prace nad kolejnymi inwestycjami trwają więc sprawdźmy gdzie w 2019 roku powstaną kolejne mieszkania. 

Czytaj więcej

Mieszkanie na Start – co powinniśmy wiedzieć?

Program Mieszkanie na Start to rządowy system dopłat do czynszu mieszkań na wynajem. Program skierowany jest do pierwszych najemców nowych mieszkań do wynajęcia.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus: większość osób ma w perspektywie dojście do własności

Z badań beneficjentów programu Mieszkanie Plus wynika, że większość osób wybiera opcje dojścia do całkowitej własności. W Katowicach przeprowadzono ankiety, z których wynika, że aż 80% respondentów deklaruje chęć najmu z dojściem do własności.

Czytaj więcej

Trwa nabór wniosków w ramach programu Mieszkań Plus w Wałbrzychu

Wystartował nabór do 192 Mieszkań Plus w Wałbrzychu.18 grudnia w Wałbrzychu ruszyła rekrutacja do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu. Do dyspozycji przyszłych najemców są 192 mieszkania wykończone „pod klucz”  przy ulicy Husarskiej. Przyszli najemcy muszą posiadać tzw. zdolność czynszową i spełniać kryteria społeczne określone przez wałbrzyski samorząd

Czytaj więcej

Do użytku oddano 480 nowych mieszkań

Pod koniec 2018 roku w ramach Programu Mieszkanie Plus oddano 480 mieszkań. Planuje się, że w pierwszym kwartale 2019 ukończenie kolejnych 364 lokali. Do nowych mieszkań wprowadzą się lokatorzy w Gdyni, Wałbrzychu i Kępicach.

Czytaj więcej

Osiedle z Mieszkania Plus wyróżnione na COP24

Projekt warszawskiego osiedla „Nowe Jeziorki” został zrealizowany przy ul. Kaczunkowskiej i otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Dostępne osiedle” w konkursie „Polskie Inwestycje Przyszłości” podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus- aktualny stan realizacji programu

W całej Polsce obecnie realizowanych jest 27 projektów, dzięki którym powstanie prawie 10 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Program „Mieszkanie na start” ruszy już w 2019 r.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy dotyczącej rządowego programu „Mieszkanie na start”, która trafi pod obrady rządu. Program zakłada dopłaty do czynszu w pierwszych latach najmu mieszkania.Będzie on skierowany do osób, których zarobki są zbyt wysokie na uzyskanie mieszkania komunalnego, ale jednocześnie dochód nie pozwala na spłatę kredytu hipotecznego. O pierwszeństwie przy ubiegaiu się o dopłaty będą decydować gminy. Planowo program na funkcjonować od stycznia przyszłego roku. 

Czytaj więcej

Mieszkanie Plus – coraz więcej gmin w programie

Liczba gmin, które przystępują do Mieszkania Plus bardzo szybko rośnie. Czy rządowy program zdominuje rynek najmu, a tym samym rynek nieruchomości w naszym kraju? Mimo dużej popularności, jest to mało prawdopodobne. Z powodu Mieszkania Plus wiele może się natomiast zmienić w mniejszych ośrodkach miejskich. 

Czytaj więcej

PKP przekaże jeszcze więcej gruntów Krajowemu Zasobowi Nieruchomości

PKP hojnie dzielą się z państwem należącymi do siebie gruntami. W piątek (5 stycznia) spółka przekazała 108 działek na potrzeby programu Mieszkanie Plus. To nie ostatnia w tym roku taka darowizna ze strony polskich kolei.

Czytaj więcej

Ostatni dzwonek na rządową dopłatę

Zostało tylko kilkanaście dni, by starać się o zakup mieszkania z rządową dopłatą. Po wyczerpaniu środków na 2018 rok, co zdaniem ekspertów może zająć zaledwie kilka dni, program Mieszkanie dla Młodych wygasa.

Czytaj więcej

Znany bank wstrzymał przyjmowanie wniosków o MdM

Jeden z rozpoznawalnych w Polsce banków wstrzymuje nabór wniosków w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych".

Czytaj więcej

MdM - na jak długo starczy pieniędzy?

Rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" ma się ku końcowi. Na jak długo starczy jeszcze pieniedzy?

Czytaj więcej

Mieszkania z MdM w Siechnicach pod Wrocławiem

Format Deweloper przygotował dla swoich klientów atrakcyjną ofertę.

Czytaj więcej

MDM w Gdańsku

W Gdańsku przy ulicy Stężyckiej trwa realizacja inwestycji mieszkalnej OPTIMA.

Czytaj więcej

MdM - słabe wyniki za październik

Program „Mieszkanie dla Młodych” ma się ku końcowi. Już wkrótce rządowy program, z którego Polacy korzystają już od prawie 3 lat, zacznie być wygaszany. Analitycy rynku spodziewali się dużego wzrostu zainteresowania MdM, tymczasem październikowe wyniki rozczarowują.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie w MDM już za 760 zł miesięcznie

Taką ofertę dla swoich klientów przygotował Dom Dewelopment.

Czytaj więcej

MdM - wciąż bardzo duże zainteresowanie

Program Mieszkanie dla Młodych niedługo ustąpi miejsca swojemu nowemu następcy - programowi Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Deweloper umożliwia rezerwację mieszkania z MdM

5 lipca br. Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków na dopłaty do mieszkań w ramach MdM w roku 2017.

 

Czytaj więcej

MDM we Wrocławiu

Jeśli poszukujesz mieszkania dostępnego w programie Mieszkanie dla Młodych, to sprawdź ofertę Spółdzielni Mieszkaniowej OSADA.

Czytaj więcej

Ostatni etap inwestycji Nowy Horyzont

W zachodniej części Wrocławia, na Stabłowicach ruszyła budowa ostatniego etapu osiedla Nowy Horyzynt. 

Czytaj więcej

Archicom i jego nowa inwestycja

Na wrocławskich Krzykach, przy ulicy Opolskiej powstanie nowe, społeczne osiedle.

Czytaj więcej

Mieszkanie dla Młodych a Mieszkanie Plus - różnice w warunkach i adresatach / nie każdy skorzysta na zmianie

Obecnie na rynku króluje program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”. Niedługo jednak triumfy święcić będzie program „Mieszkanie Plus”. Różnice pomiędzy programami są dość znaczące. Niektórzy skorzystają na zmianie programu, inni stracą.

 

Czytaj więcej

Mieszkanie dla Młodych - mieszkania z dopłatą z programu wciąż dostępne

 

Program „Mieszkanie dla Młodych” ma się ku końcowi, jednak oferta mieszkań dostępnych z rządową dopłatą w dalszym ciągu jest bardzo bogata. Deweloperzy do ostatniego dnia trwania programu będą starali się dotrzeć do możliwie największej liczby potencjalnych nabywców oferowanych przez nich mieszkań.

 

Czytaj więcej

Co dalej z programem MDM ?

Pula pieniędzy do wykorzystania na bieżący rok została wykorzystana już w marcu. 

Czytaj więcej

Apartamenty Lake Park Apartments w Warszawie

W ramach programu Mieszkanie dla Młodych możemy pokusić się o zakup prawdziwych apartamentów w stolicy.

Czytaj więcej

Mieszkania w Krakowie dostępne w MdM

W Krakowie powstaje właśnie kolejna, godna uwagi inwestycja mieszkaniowa, w której będzie można nabyć mieszkanie z dopłatą w ramach MdM.

Czytaj więcej

MDM na wrocławskich Stabłowicach

Na Stabłowicach we Wrocławiu, przy ulicy Stabłowickiej trwa realizacja nowego osiedla mieszkalnego. 

Czytaj więcej

Osiedle Optima w Gdańsku

Przy ul. Stężyckiej w Gdańsku Jasieniu trwa realizacja nowego osiedla mieszkalnego.

Czytaj więcej

Nowa inwestycja Archicomu

Trwa realizacja dwóch 6-piętrowych budynków mieszkalnych przy ul. Sołtysowickiej .

Czytaj więcej

Osiedle Nowy Horyzont - spokój wśród zieleni

Nowy Horyzont to kameralne osiedle zlokalizowane w cichej i spokojnej okolicy na Stabłowicach we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Mieszkania we Wrocławiu z garażem w cenie

Kminkowa to nowy kilku etapowy projekt DACH BUDu, który powstanje w historycznej dzielnicy Psie Pole, w obrębie Lipy Piotrowskiej.

Czytaj więcej

Mieszkania na Waniliowej w ramach MdM

DACH BUD Sp. z o.o. tworzy właśnie kolejną inwestycję, realizowaną w dzielnicy Psie Pole, w obrębie Lipy Piotrowskiej, przy ulicy Waniliowej.

Czytaj więcej

Osiedle Przyjaciół w Warszawie - przestrzeń i oaza spokoju

Osiedle Przyjaciół to kameralna inwestycja zlokalizowana na warszawskim Bemowie.

Czytaj więcej

Panorama Grabówki - MDM

Jedynie 5 km za Krakowem i 3 km od Wieliczki powstaje kameralny kompleks budynków jednorodzinnych. 

Czytaj więcej

Osiedle Kwiatów Polnych

W rejonie przy ulicy Staszica w Wasilkowie trwa budowa nowego osiedla domów jednorodzinnych. 

Czytaj więcej

Mieszkanie dla Młodych - koniec programu w 2018 r., ale pieniędzy zabraknie wcześniej

Obowiązujący obecnie rządowy program Mieszkanie dla Młodych ma zostać wygaszony najpóźniej w 2018 roku. To daje kupującym maksymalnie dwa lata na to, aby kupić swoje pierwsze mieszkanie przy jego wsparciu. Analitycy rynku finansowego alarmują jednak, że środków finansowych zabraknie dużo szybciej.

 

Czytaj więcej

Mieszkania w Gdyni w ramach programu MDM

Blisko plaży Mechelinki i Rewy, w dzielnicy Pogóze powstanie osiedle "Na Fali". 

Czytaj więcej

Zastępca MdM - Mieszkanie Plus - jak wpłynie na rynek?

Już wkrótce na rynku pojawi się nowy program rządowy, który równocześnie wygasi obecnie obowiązujący - Mieszkanie dla Młodych. Mowa o programie Mieszkanie Plus.

Czytaj więcej

Nowe Żerniki - Osiedle Rodzinne

Głównym założeniem inwestycji "Nowe Żerniki" było stworzenie nie tylko miejsca do mieszkania, ale również zapewniajacego mieszkańcom dostęp do potrzebnych sklepów i usług.

Czytaj więcej

Kompleks mieszkaniowy "Bukowa Osiedle" w Trzebnicy

"Budowa Osiedle" to inwestycja zlokalizowana w Trzebnicy, któa z całą pewnością zasługuje na uwagę. Jej dużym atutem jest bliskość osiedla domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej

Wschodnia 19 w Nowym Centrum Lubonia


Komfortowy system zapłaty oraz program MDM w nowej inwestycji mieszkalnej.

Czytaj więcej

Mieszkanie dla Młodych - zmiany w limitach cen od II kwartału 2016 roku

Program Mieszkanie dla Młodych w dalszym ciągu przyciąga do rynku nieruchomości mieszkaniowych kupujących, którzy liczą na skorzystanie z dodatkowego wsparcia finansowego. Od 1 kwietnia 2016 roku zmianie uległy obowiązujące dotychczas limity cen.

Czytaj więcej

Osiedle Red Park na Dębcu w Poznaniu

Inwestycja Red Park to dogodna lokalizacja tuż przy Galerii Dębiec w Poznaniu. Mieszkania dostępne są w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Czytaj więcej

Osiedle Odkrywców we Wrocławiu z MdM

Poszukujesz mieszkania dostępnego w programie MdM we Wrocławiu? Sprawdź ofertę Probuild Sp. z o.o.

Czytaj więcej

Nowe limity w programie MDM

Od 1 lipca 2016r. zmieniły się limity w programie "Mieszkanie dla młodych". 

Czytaj więcej

Mieszkania w Toruniu w ramach MdM

W Toruniu nie brakuje wspaniałych inwestycji, dostępnych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Czytaj więcej

Mieszkanie w MdM w Warszawie - Osiedle Praha

Osiedle Praha oferuje mieszkania dostępne w ramach MdM w cenie 6350 zł za metr kwadratowy. Deweloper zaprasza do oglądania mieszkania pokazowego. Czytaj więcej

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,6

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies