Informacje korporacyjne

Nowe Biuro WGN w Krakowie

Nowe Biuro WGN w Krakowie

Pan Piotr Makulski to drugi z nowych Partnerów przystępujących do Grupy WGN w dniu 27.09.2023r. Otworzy on swoje biuro w Krakowie. Cieszymy się, że Pan Piotr wstąpił w szeregi Grupy WGN. Dla przypomnienia staramy się w jednym miesiącu przyłączać maksymalnie dwóch nowych Partnerów.

„Już od kilku lat nosiłem się z zamiarem otwarcia biura nieruchomości. Z uwagi na to iż sam na własny rachunek kupowałem i sprzedawałem głównie mieszkania w Krakowie, rynek ten już od dawna mnie interesował, dlatego stwierdziłem, że nie warto dłużej czekać i trzeba działać, dlatego postanowiłem przyłączyć się do Grupy WGN. Posiadam doświadczenie w usługach, głównie z dziedziny reklamy i marketingu oraz ubezpieczeń, uważam, że przyda się to w prowadzeniu biura nieruchomości a dodatkowo dobra reklama i marketing przełoży się na rozpoznawalność i obroty mojego biura. Przez ostatnie lata zdobyłem doświadczenie również w usługach turystycznych."

 


Piotr Makulski WGN Kraków 

 

"Rozpoczynanie działalności w tej branży bez bazy nieruchomości, wsparcia know-how oraz specjalistycznych szkoleń jest bardzo trudne. Zdecydowanie łatwiejsza jest współpraca z firmą która ma już ugruntowaną pozycje na rynku i może dostarczyć odpowiednie wsparcie i wiedzę. WGN daje wszelkie niezbędne narzędzia oraz wsparcie i swoje doświadczenie, aby ze spokojem otworzyć biuro nieruchomości, uniknąć popełniania błędów i skupić się na zdobywaniu klientów i przeprowadzanie udanych transakcji."

Skąd wziął się u Pana pomysł na franczyzę z Grupą WGN?

Przez dłuższy czas obserwacji rynku nieruchomości na pierwszy plan wysuwała się marka WGN, nie raz trafiałem na logo WGN na portalach internetowych a także w social-mediach co przykuło moją uwagę. Przystąpienie do Grupy WGN to był najlepszy wybór z pośród kilku firm oferujących franczyzę. Zaciekawiła mnie również oferta na stronie franczyza.wgn.pl, która jasno opisywała zasady współpracy i możliwe korzyści do osiągnięcia.
Przewagą marki WGN nad konkurencyjnymi sieciami jest długoletnie doświadczenie w branży – ponad 32 lata oraz dobrze rozwinięta sieć, która sięga blisko 100 biur, a co za tym idzie rozpoznawalność marki na rynku nieruchomości. Zauważyłem, że Kraków potrzebuje biura WGN, aby jeszcze więcej klientów poznało profesjonalizm, skuteczność i bezkonkurencyjność WGN. Istotnym czynnikiem są również konkurencyjne koszty wejścia i duża niezależność w prowadzeniu działalności, a to stanowi dla mnie ogromną wartość."

Panu Piotrowi życzymy wspaniałych transakcji oraz wielu sukcesów zawodowych!

Nowy Partner Grupy WGN w Poznaniu

Nowy Partner Grupy WGN w Poznaniu

W dniu 27.09.2023r. do Grupy WGN przyjęliśmy kolejnych dwóch Partnerów franczyzowych. Jedno z biur otworzy Pani Karolina Mączyńska w Poznaniu, która marzy o zajmowaniu się nieruchomościami Premium i komercyjnymi.

 „Pomysł na pracę związaną z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami wziął się u mnie z potrzeby uchronienia ludzi  przed utratą dorobku często ich życia czy osób im najbliższych. Złożoność rynku nieruchomości i nierzadko wysoki stopień skomplikowania transakcji powoduje, że do jej przeprowadzenia udział pośrednika jest nieodzowny celem uzyskania bezpieczeństwa transakcji, które poza już najważniejszym czyli wiedzą i doświadczeniem pośrednika zapewnia dodatkowo ubezpieczenie OC, jakie każde biuro obrotu nieruchomościami posiadać ma obowiązek.”


Karolina Mączyńska WGN Poznań

Dlaczego zdecydowała się Pani przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro?

 "Sieć franczyzowa zapewnia mi gwarancję najwyższej jakości. Franczyzodawca posiada sprawdzony model biznesowy, system sprzedaży, marketingu, udostępnia mi know-how, szkolenia kompetencyjne. Otwierając biuro nieruchomości samodzielnie dobrych szkoleń musiałabym szukać na własną rękę, uczyć się na własnych błędach, którym mogę zapobiec czerpiąc z doświadczenia franczyzodawcy, jego działu prawnego, do którego to mogę zgłosić się z konkretnym przypadkiem. Ważna jest również rozpoznawalność marki, która budzi tak duże zaufanie wśród klientów.
WGN posiada blisko 100 biur franczyzowych w całym kraju i działa również poza jego granicami, co daje mi możliwość szeroko rozumianej współpracy z biurami sieci z innych regionów dla potrzeb klienta"

Skąd dowiedziała się Pani o WGN?

"Z racji tego, iż pracowałam już w branży nieruchomości znajome mi są biura obrotu nieruchomościami działające w moim regionie, czy to z racji podejmowanej współpracy między agentami, czy po prostu rozeznaniu się w konkurencji. Biura WGN widziałam również na ulicach mojego miasta, a dokładniej zaznajomiłam się z firmą za pośrednictwem strony internetowej, obserwuję również profil Państwa firmy w mediach społecznościowych." 

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ?

 "Czynników, które zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami było naprawdę wiele, a główne z nich to:

 - brak ograniczenia terytorialnego, to ważne w wielu względów, jak np. Klienci zainteresowani współpracą czy posiadający już z nami umowę mają nieruchomość np. Na Mazurach i chcieliby, abyśmy to my zajęli się pośrednictwem, dzięki braku ograniczeń terytorialnych spokojnie mamy taką możliwość, a dzięki temu, iż sieć posiada wiele swoich oddziałów daje możliwość podjęcia współpracy z innym biurem sieci bez konieczności odsyłania klienta;

 - w WGN jako Partner zachowuję swobodę działania, bez narzucania wielkości zespołów i ich wynagradzania, wysokości prowizji, planów sprzedażowych, przy jednoczesnym kompleksowym wsparciu Centrali WGN, dla mnie to ogromna zaleta, ponadto 100% wypracowanego zysku zostaje dla mnie, a pozostałe opłaty są jasno określone w umowie;

 - brak zakazu konkurencji to coś, co zaciekawiło mnie bardzo, ze względu na to, jakie wzbudziło we mnie zaufanie do Sieci. Sieć, która daje wartości, wywiązuje się ze zobowiązań, dba o Partnera nie ma powodu obawiać się, iż Partner będzie wolał działać na własną rękę, to pierwsze co przychodzi na myśl. 

 - możliwość dodatkowego dochodu czy to przez pośrednictwo finansowe czy np. uzyskanie dodatkowego dochodu z działalności deweloperskiej, ubezpieczeń, zarządzania nieruchomościami, remontów, home stagingu. Daje to możliwość kreatywnego rozwijania działalności, a klientom zapewnia kompleksową obsługę, która przy nieruchomościach Premium jest moim zdanie nader znacząca." 

Jakim rynkiem chce się Pani głównie zajmować? Czy może nie ogranicza się Pani do jednego typu nieruchomości?

 "Największy nacisk chciałabym położyć na nieruchomości Premium oraz nieruchomości komercyjne. Do tej pory nie miałam takowej sposobności, a od zawsze było to wymarzonym punktem docelowym w mojej karierze. Z mojej wiedzy na dzień dzisiejszy wynika, iż niskie na tle Europy ceny, dobra lokalizacja i w miarę stabilna sytuacja polityczna i gospodarcza powinny sprzyjać rozwojowi i podnosić wartość rynku nieruchomości Premium w Polsce, a niski wciąż próg wejścia to większy potencjał do wzrostów w niedalekiej przyszłości. Dobra luksusowe nie tracą na wartości i potrafią oprzeć się światowym kryzysom."

Czy posiada Pani doświadczenie w usługach?

 "Od początku kariery zawodowej związana jestem z usługami i  sprzedażą, a dzięki prowadzeniu własnych działalności ukierunkowana jestem na najwyższą jakość obsługi klienta. Zawsze staram się zrozumieć potrzeby drugiej strony i znaleźć najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji. Relacje z klientem buduję poprzez wysokie zaangażowanie, dobrą komunikację oraz uczciwość, które są dla mnie podstawą każdego działania."

 

Pani Karolinie życzymy wielu udanych transakcji oraz rozwoju w pośrednictwie nieruchomościami! 

We wrześniu br. minęło 10 lat

We wrześniu br. minęło 10 lat

W dniu 22 września br. Tomasz Kazuś, Dyrektor Oddziału WGN w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadził kolejną spektakularną transakcję sprzedaży nieruchomości. Przedmiotem sprzedaży był kompleks hal wraz z terenem o powierzchni ponad 8 ha w miejscowości Witnica pod Gorzowem Wielkopolskim.

 

To naprawdę wielka i niesamowita satysfakcja, ponieważ nasze Biuro, a tym samym Ja z pośród wielu Biur Nieruchomości w naszej okolicy zostaliśmy wybrani do współpracy.

I co najlepsze? Cala sprzedaż trwała 4 miesiące. Kosztowało do wiele pracy, nerwów i zachodu, ale było warto.

 

 Sprzedana nieruchomość komercyjna w Witnicy

Co wpłynęło na ten sukces?

-Doświadczenie, wiedza,

-Odpowiedni marketing i promocja,

-Partnerska współpraca ze stronami,

-Umowa na wyłączność,

-Zaufanie stron do marki WGN, 

oraz 

-Pełna i jasna komunikacja. 

 

Te elementy nie tylko wpłynęły na przebieg transakcji, ale jak mam nadzieję na dalszą przyszłość Kontrahentów. 

 

W tym miesiącu minęło 10 lat odkąd reprezentuję markę WGN, a praktycznie każdy mój dzień to ciągłe planowanie strategii sprzedażowych i analiza rynku nieruchomości. Pośrednictwo nieruchomościami to praca do której nikt mnie „nie zaprosił", a wielu nie dawało żadnych szans praca bez żadnej podstawy i bez umowy o pracę bywała czasem cholernie ciężka, ale podszedłem do tego inaczej. Nie przejmowałem się na początku brakiem transakcji, cały czas obmyślałem co powinienem zrobić więcej, aby mieć więcej. I wiecie co, było warto.

 

Dlatego  dla wszystkich tych, którzy mają ciężkie chwile w życiu, brak wsparcia, kasy, pomocy od kogokolwiek mam przekaz - nie bójcie się marzyć, planować i patrzeć daleko w przyszłość. To na pozór takie proste, ale w czasach, gdzie często internet zaśmieca nasze umysły, wielu z nas po prostu o tym zapomina.

 

Dziękuję Wszystkim tym którzy Są, wspierają i w pozytywny sposób wpływają na nasze Biuro

Trzymajcie się zdrowo

Mimo niepogody z uśmiechem na twarzy zdejmowałem dzisiaj baner ze sprzedanej nieruchomości.”

 

Życzymy Panu Tomaszowi wielu wspaniałych chwil w zawodzie nieruchomisty oraz dalszych sukcesów zawodowych. Gratulujemy !

Kolejne Biuro WGN na Śląsku – tym razem w Jastrzębiu Zdroju!

Kolejne Biuro WGN na Śląsku – tym razem w Jastrzębiu Zdroju!

Wraz z przystąpieniem do Grupy WGN Biura WGN w Szczecinie, grono WGN zasilił również Pan Daniel Białończyk, który otwiera swoje Biuro w Jastrzębiu Zdroju.

„Na pomysł rozpoczęcia przygody z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami naprowadził mnie znajomy, który od jakiegoś czasu działa w branży. Mam pewność, że jest to droga, którą można podążać z sukcesami.
Mam świadomość, iż przynależność do tak dużej sieci daje dodatkowe możliwości. Wielką szansą dla rozpoczynających swoją pracę agentów jest współpraca sprzedażowa pomiędzy biurami WGN. Liczę również na wymianę doświadczeń między Partnerami, którzy od lat mają znakomite wyniki sprzedażowe.


Daniel Białończyk WGN Jastrzębie-Zdrój

W swojej działalności nie będę się ograniczać do konkretnego segmentu nieruchomości. Rynek nieruchomości stale się zmienia, co powoduje, że trzeba być elastycznym. Mam jednak świadomość, że WGN umożliwi mi dotarcie również do klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości Premium jak i inwestycyjnych.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w usługach, co niewątpliwie przekłada się na dobry kontakt z klientem”.

Życzymy Panu Danielowi sukcesów zawodowych i finansowych.

Przedstawiamy Państwu nowego Partnera WGN w Szczecinie

Przedstawiamy Państwu nowego Partnera WGN w Szczecinie

 

W dniu 29 sierpnia 2023 r. zostały podpisane dwie Franczyzy na biura przedstawicielskie WGN w Szczecinie i w Jastrzębiu Zdroju.

 

Pan Patryk Majewski będzie prowadził biuro nieruchomości w Szczecinie:

„Sądzę że rynek nieruchomości jest najlepszą opcją dalszego mojego rozwoju, dlatego pragnę rozwijać się w tym lukratywnym zawodzie.

Podjąłem decyzję o współpracy w sieci franczyzowej Grupy WGN, gdyż posiada wieloletnie doświadczenie na rynku oraz rozpoznawalność marki.

Dzięki tym atutom będę mógł osiągać ponadprzeciętne wyniki zawodowe i finansowe.

 

 Patryk Majewski, WGN Szczecin

 

WGN jest wszechobecne, to lider w obrocie nieruchomościami, który od 32 lat systematyczne rozwija się i góruje na rynku. Obserwując rynek nieruchomości ciężko by było nie dowiedzieć się o tak rozpoznawalnej marce jaką jest WGN.

Dzięki doświadczeniu WGN na rynku oraz wsparciu biznesowemu, które WGN oferuje na początku drogi będzie mi łatwiej rozwinąć skrzydła.

Wierzę, że dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w handlu ogólnym, odniosę sukces w nieruchomościach.”

Grupa WGN życzy Panu sukcesu !

 

 

 

Kolejne Biuro WGN, tym razem w Poznaniu

Kolejne Biuro WGN, tym razem w Poznaniu

W dniu 26.07.2023r. przyłączono do Grupy WGN nowego Partnera franczyzowego Panią Marzenę Pilecką. Pani Marzena posiada 15-letnie doświadczenie w branży finansowej.

„W przeszłości, pracując w branży finansowej zajmowałam się kredytami hipotecznymi, inwestycjami, ubezpieczeniami, a to wszystko jest powiązane z nieruchomościami. Podjęłam decyzję, że to będzie odpowiednia dziedzina, w której mogę się dalej rozwijać”.


Marzena Pilecka
fot. WGN

 Dlaczego zdecydowała się Pani przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro?

„Współpraca z siecią franczyzową to wiele możliwości - poznanie nowych osób, wymiana doświadczenia, szkolenia i zdobywanie wiedzy od specjalistów, ale przede wszystkim współpraca z największym polskim koncernem w obrocie nieruchomościami jakim jest WGN. Samodzielne otwarcie biura nie daje takich możliwości, jestem o tym przekonana, chociażby fakt iż oferty pośredników WGN są publikowane na ponad 160 portalach, social-mediach, a także we własnych wydawnictwach”.

Skąd dowiedziała się Pani o WGN?

„Korzystałam w przeszłości z usług biura WGN i ujął mnie profesjonalizm oraz miła atmosfera, dlatego też pierwsze kroki skierowałam do WGN i uważam, że to jest trafna decyzja”.

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ?

„Przyznam szczerze, że nie badałam konkurencji, dla mnie WGN to lider - największa polska sieć biur w obrocie nieruchomościami i to z pewnością jest też największą przewagą Wielkiej Giełdy Nieruchomości; szereg nagród i wyróżnień dla Firmy, osób ją tworzących oraz Pana Prezesa, Ikony Biznesu, Diament 30-lecia Polskiej Transformacji, Złota Perła QI 2022 i wiele innych, nietuzinkowe podejście do rozwoju i ekspansji Firmy - pierwsze biuro Franczyzowe w 1993 roku. Również motto wskazuje na profesjonalizm: Bycie liderem zobowiązuje”.

Pani Marzena posiada szerokie i wieloletnie doświadczenie w usługach, szczególnie w obsłudze osobistej Klienta oraz Klienta Biznesowego. Była prelegentem na Konferencjach Biznesowo-Inwestycyjnych. Pracę w branży finansowej rozpoczęła od stanowiska Doradcy, osiągnęła kilka sukcesów osobistych - zarówno indywidualnych oraz z zespołem którego była Liderem. Następnie otrzymała awans na stanowisko Regionalnego Kierownika Sprzedaży, pod opiekę przydzielono jej województwo świętokrzyskie i tam budowała zespół Doradców oraz biuro od podstaw. 

Jej zespół liczył około 100 osób. W tym czasie odbyła mnóstwo szkoleń miękkich: planowania i rozwoju osobistego, coachingu, motywacyjnych, zarządzania czasem i zespołem, jak prowadzić negocjacje i wiele innych. A także szkolenia specjalistyczne - inwestycje finansowe; szkolenia kredytowe, ubezpieczeniowe, odszkodowawcze, windykacyjne, rozmowy z trudnymi Klientami, jak poprowadzić rozmowę przez telefon itp. Natomiast jak sama podsumowuje "zawsze staram się podążać za zmianami zachodzącymi na rynku, dokształcać się i rozwijać".

Pani Marzenie życzymy dalszego rozwoju i sukcesów w Grupie WGN

 

Nowy Partner WGN – kolejny na Śląsku

Nowy Partner WGN – kolejny na Śląsku

Grupa WGN stale się powiększa o nowych Partnerów franczyzowych, w dniu 03.07.2023 r. szeregi WGN zasiliła Pani Monika Palka-Szlijan, która poprowadzi biuro w mieście Rydułtowy w woj. śląskim.

Pani Monika pracowała jako pośrednik nieruchomości przez krótki czas, ale wspomina, że był to czas bardzo intensywny. Ma świadomość, że jest to praca bardzo wymagająca, ale jak sama podkreśla „bardzo dobrze się w niej czuję i jestem bardzo dobrym pośrednikiem”.


Monika Palka - Szlijan WGN Rydułtowy

 

 Dlaczego zdecydowała się Pani przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro?

Moje doświadczenie zawodowe wskazuje na to, że bardzo dobrze radzę sobie z działalnością gospodarczą, w związku z tym zdecydowałam się na franczyzę z Grupą WGN. Sieć franczyzowa daje większe możliwości jeśli chodzi o rozpoznawalność biura. WGN ma doświadczenie, którego na początku drogi bardzo brakuje. Wsparcie marketingowe oraz pomoc w początkowych etapach prowadzenia biura przekonały mnie do przystąpienia do franczyzy WGN.

 

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ?

 Zanim zdecydowałam się właśnie na WGN sprawdziłam 4 sieci konkurencyjne. WGN  pokonał konkurencję, dzięki Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN - Pani Luizie Stasiak, jej kompetencja i silne argumenty działania w stabilnej, rozpoznawalnej marce najbardziej przekonały mnie, dlatego zdecydowałam się na przystąpienie właśnie do Grupy WGN.

 

Jakim rynkiem chce się Pani głównie zajmować? Czy może nie ogranicza się Pani do jednego typu nieruchomości?

Chcę zajmować się głównie rynkiem wtórnym. Każde pozyskane mieszkanie będzie dla mnie satysfakcją i możliwością sfinalizowania transakcji. Przede wszystkim będę się koncentrować na umowach na wyłączność, daje mi to większą gwarancję sprzedaży, a co za tym idzie zarobku.

 

Pani Monice życzymy wielu sukcesów zawodowych.

 

 

Kolejne nietuzinkowe, eleganckie Biuro WGN

Kolejne nietuzinkowe, eleganckie Biuro WGN

Jesienią 2022 roku Oddział WGN w Sosnowcu kontynuował działalność w nowej lokalizacji przy głównym deptaku miasta, na ul. Modrzejowskiej, ale tym razem pod numerem 20.

Nowe biuro jest przestronne, gustownie zaaranżowane i może być natchnieniem dla niejednego Partnera WGN.

Właściciele biura - Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk wspólnie działają w Grupie WGN już 10 lat i są od prawie samego początku w grupie absolutnych liderów.

 


Biuro WGN przy głównym deptaku Sosnowca


WGN Sosnowiec - to tu finalizuje się umowy


WGN Sosnowiec - Strefa przyjmowania klientów


Biuro WGN Sosnowiec w swojej okazałości


Wnętrze biura utrzymane jest w tonacji bieli, czerni i szarości, czyli elegancko i ponad czasowo, a co najważniejsze to w Gentelmenskim stylu.

Gratulujemy !

 

Nowe Biuro WGN Gdańsk wszystkich zachwyca!

Nowe Biuro WGN Gdańsk wszystkich zachwyca!

W 2023 roku Pani Katarzyna Stachowska-Jurgiel otworzyła biuro w nowej lokalizacji przy ul. Wałowej 23 B w Gdańsku. Wcześniej od 3 lat prowadziła biuro przy al. Grunwaldzkiej. Nowy lokal, a zwłaszcza jego aranżacja robi wrażenie. Wnętrze zostało urządzone z dbałością o każdy najmniejszy detal, świetnie dobrane meble, wspaniały klimat. To wszystko sprawia, że w tym biurze klienci chętnie złożą zlecenia sprzedaży nieruchomości na wyłączność.
Na ostatnim Kongresie Grupy WGN właśnie to biuro zebrało najwięcej pozytywnych opinii, bezapelacyjnie wygrywając Plebiscyt na Najpiękniejsze Wnętrze Biura WGN roku 2022/2023. Gratulujemy!

Biuro WGN w Gdańsku z zewnątrz

Biuro WGN w Gdańsku - główna sala


Biuro WGN w Gdańsku - sala spotkań z klientami


Biuro WGN w Gdańsku - wnętrze


Biuro WGN w Gdańsku - pierwszy kontakt z klientem


Biuro WGN w Gdańsku - strefa negocjacji przy kawie

Dla wielu Partnerów Grupy WGN to Biuro może stać się inspiracją i zachęcić do mniejszych lub większych zmian wnętrz swoich biur nieruchomości.

 

Perła WGN dla Zdzisława Kaczmarka

Perła WGN dla Zdzisława Kaczmarka

W kwietniu 2023 r. na Uroczystej Gali Awards Broker WGN w Stęszewie oprócz wyróżnień i głównej nagrody Orła Brokera wręczono nadzwyczajną nagrodę, jako podziękowanie za zaangażowanie i wieloletnią współpracę (27 lat w Grupie WGN!) Zdzisławowi Kaczmarkowi.

Zdzisław Kaczmarek prowadził biuro WGN w Ostrowie Wielkopolskim, był jednym z pierwszych Partnerów WGN dołączając do Grupy w 1996 r.,
po latach przekazał swoją dobrze prosperującą firmę drugiemu pokoleniu tj. synowej i synowi – Annie i Marcinowi Kaczmarek.
Nadmienić należy, że jest to już 7 biuro, które prowadzi drugie pokolenie w Grupie WGN, co dowodzi, że jest to pewny biznes na lata.
Centrala WGN dziękuje Panu nie tylko za 27 lat owocnej i profesjonalnej współpracy, ale również za kontynuację w drugim pokoleniu.


Wręczenie Perły WGN za całokształt działalności w Grupie WGN Zdzisławowi Kaczmarkowi

Witamy kolejnego Partnera WGN w Warszawie

Witamy kolejnego Partnera WGN w Warszawie

30 marca br. Koncern WGN podpisał dwie kolejne umowy franczyzowe na przyjęcie nowych Partnerów – Emilii Skrzypczak na WGN Gryfice i Armanda Ptaszkiewicza na WGN Warszawa. 

W sumie od początku roku w ciągu 3-ch miesięcy podpisano aż 6 umów franczyzowych, co świadczy o bardzo dobrej ofercie WGN dla nowych przedsiębiorców.

 

Wcześniej w styczniu 2023 roku przyłączono biuro w Świebodzinie, następnie nastąpiło oficjalne przejęcie biura WGN w Ostrowie Wielkopolskim przez drugie pokolenie (tutaj należy zaznaczyć, że to już 7 biuro przejęte przez dzieci właścicieli), a w marcu przyłączono cztery biura w Zawierciu, Kielcach, Gryficach i w Warszawie.

Armand Ptaszkiewicz będzie otwierał swoje biuro WGN w Warszawie, a pomysł na otwarcie własnego oddziału wynikał z pozytywnych wniosków jak i obserwacji jakie sukcesy w obrocie nieruchomościami odniosła jego rodzina. Pan Armand oczekuje spektakularnych sukcesów i ciekawej kariery.

„Uważam, że zdecydowanie łatwiej i lepiej jest korzystać z doświadczeń wieloletnich niż od początku w trudnych czasach budować od podstaw własną firmę. Błędy i nauka często kosztują bardzo dużo zdrowia psychicznego i materialnego ryzyka.”

 

Armand Ptaszkiewicz / WGN Warszawa

 

Co zdecydowało o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ?

„Czynniki praktyczne! Rozsądna opłata franczyzowa, rezygnacja franczyzodawcy z pobierania opłat procentowych od obrotu na rzecz stałej opłaty miesięcznej. Umiejętne prowadzenie rozmów w czasie zapoznawania się z warunkami. Ogólnie ciekawa oferta franczyzy.

Interesuje mnie rynek nieruchomości premium ze względu na wyższe dochody od sprzedaży i ciekawsze obiekty do wynajmu czy sprzedaży.

Posiadam duże doświadczenie w usługach. Ponad 20 lat w architekturze użytkowej, uzyskałem kontakt praktyczny z klientami oraz nie mniejszy staż w usługach gastronomicznych.”

 

Życzymy Panu Armandowi realizacji planów zawodowych i osiągania sukcesów finansowych!

 

 

Kolejne dwa nowe Biura WGN – tylko w marcu przyłączono 4 nowe Oddziały

Kolejne dwa nowe Biura WGN – tylko w marcu przyłączono 4 nowe Oddziały

30 marca br. Grupa WGN przyjęła kolejnych dwóch Partnerów – Emilię Skrzypczak na WGN Gryfice i Armanda Ptaszkiewicza na WGN Warszawa. 

W sumie tylko w marcu WGN otwiera 4 nowe oddziały w miastach: Zawiercie, Kielce, Gryfice i Warszawa.

 

Pani Emilia Skrzypczak uruchomi swoje biuro w Gryficach, ale już posiada własne nieruchomości oraz grunty.

Planuję zakup kolejnych nieruchomości i chcę mieć najlepsze możliwości zdobycia ofert oraz ciekawe możliwości współpracy dla siebie i ewentualnych klientów. Planuję rozszerzyć działalność zarządzania najmem w swoim regionie – zarządzać nie tylko swoimi nieruchomościami.

 

fot. WGN - Emilia Skrzypczak / WGN Gyfice

Zdecydowałam się przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otwierać biuro, żeby móc stać się elementem całości, która już funkcjonuje i przez lata działalności może przedstawić jasne i klarowne statystyki co do swoich faktycznych osiągnięć. Nawet jeżeli kilkudziesięciu agentów działa na własny rachunek, cała Grupa WGN tworzy już wynik, który bardzo przekonuje do profesjonalizmu i zaufania. Ponadto jako samodzielny agent miałabym mniejsze możliwości konsultacji i zdobywania wiedzy.”


Na pytanie, co zdecydowało o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ? Pani Emilia odpowiada:

„Przede wszystkim lata doświadczenia oparte o prawdziwe dane. Logo, które daje poczucie profesjonalizmu oraz solidne zaplecze know-how.

W najbliższej przyszłości chęć podjęcia transakcji zagranicznych – jestem w trakcie podnoszenia poziomu języka angielskiego, a w planach również naukę języka hiszpańskiego.

 

Po zakupie własnych nieruchomości oraz rozpoczęciu współpracy w zakresie ubezpieczeń postanowiłam oprzeć plany życiowe o działalność, która będzie w stanie zapewnić stabilną przyszłość nie tylko mnie ale i moim potencjalnym klientom. Będą mogli liczyć na najlepszą opiekę od pierwszej do ostatniej wizyty w naszym biurze. Od momentu decyzji kupna lub sprzedaży nieruchomości przez sprawne i bezpieczne przejście przez formalności urzędowe, zdobycie finansowania, po ubezpieczenie nieruchomości jak i samego siebie oraz członków rodziny przed nieoczekiwanymi przypadkami.”

 

Centrala WGN życzy zrealizowania wszystkich swoich planów biznesowych!

Chcę współpracować i uczyć się od najlepszych – nowe Biuro WGN

Chcę współpracować  i uczyć się od najlepszych – nowe Biuro WGN

Dnia 20 marca br. Sebastian Jagusiak przystąpił do Grupy WGN otwierając Biuro w Zawierciu.

 

Dlaczego zdecydował się Pan przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro oraz jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ?

WGN jest liderem na rynku nieruchomości w Polsce, a ja chcę współpracować z najlepszymi i uczyć się tylko od najlepszych. 

Bycie częścią Grupy WGN jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem oraz prestiżem.

Klienci, którzy decydują się na współpracę z Wielką Giełdą Nieruchomości mają  gwarancję bezpiecznych transakcji oraz obsługi na najwyższym poziomie. 

 

Jakim rynkiem chce się Pan głównie zajmować?

Bardzo dobrze czuję się w nieruchomościach komercyjnych, a w ostatnim czasie  zainteresował mnie również rynek nieruchomości PREMIUM.

Moim zdaniem, jednak warto być  elastycznym i nie ograniczać się tylko do jednego typu nieruchomości.

 

Sebastian Jagusiak

Od kilku lat zdobywam doświadczenie oraz pogłębiam swoją wiedzę na temat obrotu nieruchomościami pracując z profesjonalistami w biurze WGN w Myszkowie.

Praca w nieruchomościach to dla mnie przede wszystkim ogromna pasja z której czerpię mnóstwo radości oraz satysfakcji.

Dołożę wszelkich starań, aby stworzyć oddział, w którym klienci będą mogli skorzystać nie tylko z pomocy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami czy też wyboru najkorzystniejszej oferty kredytowej.

W naszych propozycjach znajdą się dodatkowe usługi takie jak np. budowa domów, obiektów komercyjnych czy też wykończenia pod klucz.

 

Życzymy wielu sukcesów i realizacji wszystkich swoich zamierzeń !

 

 

 

 

 

 

Kolejne biuro - tym razem w Kielcach zostało przyłączone do Grupy WGN

Kolejne biuro - tym razem w Kielcach zostało przyłączone do Grupy WGN

W dniu 13.03.2023r. Grupa WGN przyjęła w swoje szeregi Panią Małgorzatę Żak, która postanowiła otworzyć oddział WGN w Kielcach.

Dlaczego zdecydowała się Pani przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro?

Przede wszystkim przemawia do mnie możliwość działania pod szyldem wiodącego i renomowanego koncernu WGN oraz możliwość korzystania z pomocy i wiedzy osób z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości, która podparta jest wieloma sukcesami. Pierwszy raz pomysł zajmowania się nieruchomościami pojawił się w mojej głowie około 17 lat temu, gdy wybierałam kierunek moich studiów, ale dopiero teraz odważyłam się go zrealizować. Od zawsze była to dziedzina, która mnie interesowała oraz w mojej ocenie ma ogromny potencjał przyszłościowy.

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami ?

Renoma, rozpoznawalność w obszarach wielkomiejskich i nie tylko, a przede wszystkim bardzo dobra opinia wśród klientów.


Jakim rynkiem chce się Pani głównie zajmować? Czy może nie ogranicza się Pani do jednego typu nieruchomości?

Nie ograniczam się do jednego typu nieruchomości, jestem otwarta na każde wyzwanie. Mam doświadczenie w usługach i to łącznie 12 lat pracy w bankowości oraz edukacji.

 

Życzymy Pani Małgorzacie wielu sukcesów zawodowych i finansowych!

 

 

Bez ryzyka nie ma sukcesu

Bez ryzyka nie ma sukcesu

Wywiad z Leszkiem Michniakiem dla miesięcznika FRANCHISING

 

Franczyza w obrocie nieruchomościami w latach 90-tych to było pionierskie, bardzo nowatorskie przedsięwzięcie na polskim rynku


Leszek Michniak, prezes Grupy WGN, z wykształcenia jest architektem. Nieruchomości zawsze były mu zatem bliskie. Na poważnie zaczął działać w branży w 1990 r., uruchamiając własny pomysł.

To był odrębny dział Giełda Nieruchomości przy pierwszej prywatnej w Polsce telewizji ECHO we Wrocławiu.
- Już po kilku miesiącach okazało się, że stworzyłem bardzo dochodowy biznes – wspomina Leszek Michniak.
W kolejnym roku otworzył WGN – Wrocławską Giełdę Nieruchomości. Już w 1992 r. ruszył drugi oddział tej firmy. W 1993 r. działały w sumie trzy biura, w tym pierwsze franczyzowe.
- Zdałem sobie sprawę z tego, że nadzorowanie biznesu na odległość, nawet w jednym dużym mieście, sprawia wiele trudności – opowiada Leszek Michniak.
Wtedy skontaktował się z nim człowiek z Jeleniej Góry, zainteresowany otwarciem biura pod marką WGN w swoim mieście.
- Wrócił on z Kanady i przekonywał mnie, że forma prowadzenia biznesu pod cudzą marką w całej Ameryce bardzo dobrze się sprawdza. Postanowiłem zaryzykować i spróbować – mówi Leszek Michniak.
To była dobra decyzja, choć wówczas dosyć odważna. Dzisiaj większość Polaków wie, na czym polega franczyza. Ale w latach 90-tych nie wiedział prawie nikt.
- Franczyza w obrocie nieruchomościami w latach 90-tych to było pionierskie, bardzo nowatorskie przedsięwzięcie na polskim rynku – mówi Leszek Michniak.
Od podstaw stworzył on umowę franczyzową, która wtedy liczyła zaledwie cztery strony. W kolejnych latach ewoluowała, do formy, którą ma dzisiaj. Zabezpiecza interesy zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.
Działalność pierwszego biura franczyzowego pokazała szefowi WGN, że franczyza się sprawdza i pozwala rozwijać biznes. Firma oprócz budowy sieci otwierała też jednak kolejne własne oddziały. W 1993 r. ruszył oddział w Katowicach, rok później w Gdyni a dwa lata później w Warszawie. Powstawały też kolejne biura franczyzowe w Ostrowie Wielkopolskim, Bolesławcu i Słupsku.
- Dzisiaj są one prowadzone już przez drugie pokolenie naszych partnerów – mówi Leszek Michniak.

 


Fot. WGN - Leszek Michniak i Leszek Hardek prezes PFRN

 

Od początku funkcjonowania WGN pod sterami Leszka Michniaka działa prężnie. Pod koniec lat 90-tych Grupa WGN zaczęła rozwijać segment obrotu nieruchomościami komercyjnymi, zabytkowymi oraz premium.
- Szybko znaleźliśmy się w ścisłej czołówce graczy tego segmentu rynku nieruchomości w Polsce i w Europie Środkowej- mówi Leszek Michniak.
W 2000 r. w grupie działało już 48 biur. Siedem lat później firma nawiązała współpracę z amerykańskim koncernem obrotu nieruchomościami Realty Executives International. To pozwoliło jej rozszerzyć działalność na kolejne 28 państw poza Polską. W 2011 r. w WGN ruszyło doradztwo kredytowe, a w 2017 r. zaczęły działać trzy franczyzowe oddziały deweloperskie WGN Development. Rok później firma zmieniła nazwę z Wrocławskiej na Wielką Giełdę Nieruchomości. Założyła też Akademię Nieruchomości, żeby kształcić profesjonalistów działających na rynku.
Dzisiaj w sieci WGN działa ponad 100 biur. Pracuje w nich ponad 650 osób.
- Jesteśmy największym koncernem nieruchomości w Polsce i jednym z największych w Europie – mówi Leszek Michniak.
W minionym roku WGN przeprowadziła ponad 13,6 tys. transakcji, sprzedając nieruchomości o wartości ponad 3 mld zł, a udział marki na rynku obrotu nieruchomościami wyniósł blisko 2 proc. całego wolumenu transakcji w Polsce.
Leszek Michniak wspomina, że prowadzenie agencji w latach 90-tych było łatwiejsze, ponieważ firm nie ograniczało tak wiele regulacji jak dzisiaj. Ponadto konkurencja była znikoma.

- Kiedy otwierałem WGN, to w samym Wrocławiu działało kilka biur nieruchomości. Dzisiaj jest ich kilkaset. To skutkuje bardzo dużą konkurencją i walką o klienta. Poza tym nowo powstałe biura działając samotnie często nie są w stanie przetrwać jednego roku, gdyż trudniej jest się przebić na rynku – mówi Leszek Michniak.
Biura nieruchomości w latach 90-tych miały jednak inne wyzwania. Na przykład trudniej niż dzisiaj bez programów graficznych i internetu reklamowało się nieruchomości.
- Samodzielnie opracowywałem projekty i rysowałem rzuty. Miałem też kamerę, więc montowałem prezentacje, które były pokazywane w telewizji. Dzięki temu klienci mogli zobaczyć żywy obraz – opowiada Leszek Michniak.
Klientów zdobywało się przede wszystkim przeglądając ogłoszenia w prasie. Dzisiaj wszystko jest w sieci. Internet wymaga też jednak, żeby każdą nieruchomość zaprezentować i opisać jak najlepiej. Potrzebne są dobrej jakości zdjęcia oraz atrakcyjna aranżacja wnętrza, która uwydatni wszystkie jego atuty.
- Niektóre nasze biura zajmują się tzw. home stagingiem, czyli przygotowywaniem mieszkań do sprzedaży. Klienci oczekują od nas tego, żeby nieruchomość została dobrze opakowana i wyglądała możliwie najlepiej. Wtedy chętniej decydują się na zakup. Nie każdy ma tak dużą wyobraźnię, żeby stwierdzić, czy dane mieszkanie ma potencjał, jeśli nie zobaczy na własne oczy, jak dobrze może wyglądać – mówi Leszek Michniak.
Bardzo ważna jest także dzisiaj duża baza ofert i odpowiednia promocja nieruchomości w sieci.

 


fot. WGN - Pierwszy kawałek kolejnych 25 lat WGN


Zdaniem Leszka Michniaka, w ciągu 30 lat prowadzenia takiego biznesu, zarządzanie nim niewiele się zmieniło, ale przybyło obowiązków i wyzwań. Aby im łatwiej sprostać, warto tworzyć dobrą atmosferę w grupie.

- Nasze biura nie są  dla siebie konkurentami, tylko partnerami. Co czternasta transakcja jest robiona wspólnie z innym biurem WGN – mówi Leszek Michniak.
Kiedyś wystarczyło, że agent pokazał nieruchomość i przygotował umowę przedwstępną. Dzisiaj ma on dużo więcej obowiązków i musi mieć odpowiednią wiedzę. Wynika to między innymi z tego, że  przepisy są coraz bardziej skomplikowane. Zmieniają się też oczekiwania klientów. Do rozwoju większego profesjonalizmu na tym rynku przyczynia się ponadto duża konkurencja, która wymusza  ciągłe poszukiwanie nowych pomysłów, podnoszenie poprzeczki, kreowanie coraz lepszych rozwiązań.
-Trzeba być też cały czas na bieżąco, zdobywać nową wiedzę i nadążać za zmieniającymi się przepisami. Aby być konkurencyjnym, konieczne jest też na przykład posiadanie w ofercie możliwości załatwienia kredytu oraz działów prawnych, które czuwają nad bezpieczeństwem transakcji, zwłaszcza wielomilionowych– tłumaczy Leszek Michniak.
Jego zdaniem przyszłość na rynku nieruchomości należeć będzie do dużych graczy zwłaszcza sieciowych biur, o ustabilizowanej pozycji, działających profesjonalnie i dbających o bezpieczeństwo klientów.
- Klienci będą wybierać markę sprawdzoną z dużym doświadczeniem na rynku. Najlepszą rekomendacją WGN jest to, że w ostatnim czasie 14 biur przeszło do nas z konkurencyjnych sieci, a 7 biur prowadzi już drugie pokolenie WGN-owców – mówi Leszek Michniak.
Zauważa on, że z powodu wojny w Ukrainie, inflacji i trudnodostępnych kredytów w drugim półroczu ubiegłego roku liczba transakcji spadła o blisko 30 proc. Ale w tym roku rynek wraca już na właściwe tory.
- Od początku roku odnotowaliśmy większą liczbę klientów gotówkowych, którzy kupują nieruchomości głównie w celach inwestycyjnych – mówi Leszek Michniak.

 

Dominika Pronarska / Franchising

 

 

Drugie pokolenie w Biurze WGN Ostrów Wlkp.

Drugie pokolenie w Biurze WGN Ostrów Wlkp.

W dniu 24 stycznia 2023 roku Anna i Marcin Kaczmarek oficjalnie przejęli Biuro WGN w Ostrowie Wielkopolskim.

Tego też dnia Zdzisław Kaczmarek przeszedł na zasłużoną emeryturę, co nie oznacza jednak, że zapomni o WGN.

Oddział WGN w Ostrowie Wielkopolskim otwierał w 1996 roku Zdzisław Kaczmarek.

Podczas 48 Kongresu WGN, który odbył się w kwietniu 2019 miała miejsce uroczysta Gala Awars Broker WGN podczas której wręczono statuetkę Orła Brokera WGN za rok 2018 Annie, Marcinowi i Zdzisławowi Kaczmarek.

Biuro WGN prowadzone przez zgrane rodzinne trio: Zdzisława Kaczmarka, Marcina i Annę Kaczmarków we współpracy ze stałym zespołem Agentów zostali Laureatami Orła WGN za długoletnią i owocną współpracę, wysoki poziom świadczonych usług, promocję marki WGN na rynku, dużą liczbę transakcji oraz imponujący obrót.

Biuro jest oceniane jako rzetelne, skuteczne i z wysokim poziomem wiedzy Agentów, a opinie prowadzących Biuro są cytowane w dziennikach i w telewizji. 

 


Poza usługami pośrednictwa Biuro oferuje swoim Klientom także: doradztwo kredytowe w ramach WGN Kredyty oraz wycenę nieruchomości w ramach WGN Wyceny.

Agenci współpracujący z Biurem są często wyróżniani jako najlepsi Doradcy miesiąca.

Życzymy drugiemu pokoleniu samych sukcesów !

zobacz film  - Laureci Orła WGN

 

 

Nowe Biuro WGN w Świebodzinie

Nowe Biuro WGN  w Świebodzinie

W dniu 4 stycznia 2023 roku do największej sieci franczyzowej WGN w Polsce dołączył nowy Oddział w Świebodzinie przy ul. Sukinniczej 22 w województwie lubuskim.

 

Dyrektorem biura jest Sylwester Kłos.

Pan Sylwester od ponad 20 lat pracuje w sektorze usług, a od 5 lat zajmuje się również pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych.

Patrząc na doświadczenie obu Panów nie można dziwić się, że wybrali oni właśnie pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, które jest ich pasją.

 

Sylwester Kłos, Dyrektor Biura WGN Świebodzin

 

„Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami to ogromnie przyjemna, dająca wiele satysfakcji praca, przede wszystkim wtedy gdy utrwalimy w naszej własnej świadomości, że priorytetem jest i zawsze pozostanie w pierwszej kolejności realizacja marzeń i planów naszych klientów. Ale również należy pamiętać, że jest to praca wymagająca samodyscypliny, poświęcenia i zaangażowania, cechy bez których trudno gdziekolwiek odnieść sukces.

Dobrze jest mieć za plecami partnera o ugruntowanej, wieloletniej pozycji na rynku, szczególnie w momencie uruchamiania nowego projektu [...]”


Dzięki silnej pozycji WGN na rynku, rozpoznawalności wśród klientów oraz obserwowaniu sukcesów Naszych długoletnich Partnerów, po raz kolejny Grupa WGN nie miała sobie równych.

„Zdecydowanie pierwszym kryterium wyboru to pozycja oraz rozpoznawalność marki, następnie warunki współpracy [...] znacznie różniące się od ofert konkurencji, do tego sprawdzone w praktyce narzędzia, wspólny marketing lokalny i międzynarodowy. 

Duże znaczenie ma również klimat wewnętrzny, poprawne relacje, satysfakcja i zadowolenie ze współpracy partnerów w strukturach organizacji.“

Oddział WGN w Świebodzinie głównie zajmować się będzie zaspokojeniem potrzeb lokalnych mieszkańców miasta i jego okolic. Wraz z rozwojem biura otworzy się ono na nowe możliwości rynkowe tj. Nieruchomości premium, grunty inwestycyjne oraz rekreacyjne.

Nabyte doświadczenie, pasja do wykonywanej pracy oraz współpraca jest idealnym połączeniem, które stanowią nasi nowi Partnerzy. Jako cała społeczność WGN bardzo się cieszymy, że do szeregów Naszej Grupy Franczyzowej dołącza właśnie taki Partner.

Życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz finansowych.


Witamy w Grupie WGN!

 

 

 

Kolejny nowy Partner WGN - Białystok

Kolejny nowy Partner WGN  - Białystok

W dniu 3 listopada do Grupy WGN przyłączono dwóch Partnerów - WGN Orzesze Tychy oraz WGN Białystok.

Partnerami Grupy WGN tym razem zostali - Joanna Nerkowska i Jacek Kuźmicki.

Od 12 lat zajmujemy się pośrednictwem finansowym. Wychodząc naprzeciw naszym Klientom kredytowym, którzy potrzebowali naszej pomocy w zakresie poszukiwania (na ich rzecz) nieruchomości, zatrudniliśmy  doradcę, który zajmował się obrotem nieruchomości. W chwili obecnej zdecydowaliśmy się znacznie rozszerzyć działalność z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z uwagi na naszą dużą wiedzę w tym zakresie, potrzeby naszych wieloletnich Klientów oraz potrzeby rynku.

Jako pośrednicy finansowi od lat należymy do Grupy ANG SA co dało nam łatwiejszy dostęp do systemów i regulacji prawnych oraz bankowych. Sieciowy CRM umożliwił sprawniejsze działanie i zarządzanie pracującymi z nami doradcami. Działanie w grupie umożliwia korzystanie z wypracowanych już zasad, ścieżek, procedur, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas i zająć się bezpośrednio obsługą Klienta i sprzedażą, a nie czynnościami dodatkowymi choć niezbędnymi przy tego rodzaju działalności. Dlatego też zdecydowaliśmy się i w obszarze nieruchomości działać wspólnie ze znaną na rynku MARKĄ i GRUPĄ, która ma duże doświadczenie i sukcesy.

Marka WGN znana nam była na rynku, bo od lat działamy w takim samym obszarze usług.

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami?

Ujęły nas klarowne zasady współpracy, czytelne wymagania, nacisk na wysoką JAKOŚĆ usług przy równoczesnym zachowaniu dużej samodzielności Franczyzobiorcy. Bardzo ważne dla nas były też pozytywne opinie zarówno Klientów jak i współpracowników WGN, bo zawsze jakość usług i zadowolenie Klienta stawialiśmy na pierwszym miejscu. GRUPA ANG z którą działamy w zakresie pośrednictwa kredytowego tworzona była jako spółdzielnia, stąd też poszukiwaliśmy podobnych wartości i zasad działania wśród Franczyzodawców. Zależało też nam na etyczności postępowania zarówno wobec Klientów jak i współpracowników. Zdecydowaliśmy się na WGN ponieważ jej działanie opiera się na wspólnym, odpowiedzialnym biznesie - nie na zasadach korporacyjnych. W korporacji czasami "gubiony jest interes Klienta". Nam zależy na partnerstwie w biznesie i działaniach bez misselingu wobec naszych Klientów.

od lewej - Joanna Nerkowska, Jacek Luźmicki

 

Jakim rynkiem chcą się Państwo głównie zajmować? Czy może nie zamierzają się Państwo ograniczać tylko do jednego typu nieruchomości?

Interesuje nas sprzedaż domów i mieszkań, co już w niewielkim zakresie prowadziliśmy. Ponieważ nasi Klienci kredytowi należeli do segmentu Klienta zamożnego, dlatego ten obszar działania jest nam najbliższy. Choć chcielibyśmy zając się również nieruchomościami komercyjnymi. Nabyta przez lata duża wiedza w zakresie nieruchomości gruntowych spowodowała, że  jest to nasz ulubiony typ nieruchomości. Z uwagi na powyższe, na ten moment nie chcemy ograniczać naszego działania tylko do jednego typu nieruchomości. 

 

 

Nowy GŁÓWNY MENADŻER ds. rozwoju Grupy WGN

Nowy GŁÓWNY MENADŻER ds. rozwoju Grupy WGN

 

Z dniem 3 listopada 2022 r. Luiza Stasiak została nowym Głównym Menadżerem ds. Rozwoju Grupy WGN. Warto zaznaczyć, że wygrała konkurencję na to stanowisko z blisko 50 kandydatami.

 

„Moim nadrzędnym celem będzie stałe budowanie siły marki WGN na polskim i zagranicznym rynku nieruchomości. Jestem absolwentem Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Luiza Stasiak

 

We współpracy z Zespołem będę czuwać nad dynamicznym rozwojem sieci franczyzowej. Będę miała przyjemność wspierać Partnerów na każdym etapie przygody z Grupą WGN.”

Luiza Stasiak, kontakt – 71 337 84 05, 609 130 707, e-mail – l.stasiak@wgn.pl

Nowe biuro WGN w Orzeszu Tychy

Nowe biuro WGN w Orzeszu Tychy

W dniu 03.11.2022 do Grupy WGN przyłączono dwa nowe biura w Orzeszu Tychy i w Białymstoku.

Nowym partnerem Grupy WGN w Orzeszu Tychach została Pani Klaudia Czerwik-Nowrot.  

Nieruchomości zawsze były, są i będą, dlatego naszym zdaniem jest to pewna branża na długoterminowy biznes. Już od dłuższego czasu interesowało nas zagadnienie obrotu nieruchomościami. Wykorzystując nasze doświadczenie w handlu i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wpadliśmy na wspólny pomysł, aby spróbować swoich sił w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami w ramach Grupy WGN

Szukaliśmy solidnego partnera do współpracy na zasadach franczyzy oraz aby była to firma z rozpoznawalną marką, z tradycjami jak i ugruntowaną pozycją na rynku. Zdecydowaliśmy się na współpracę z WGN, która oferuje najlepsze na rynku warunki współpracy.

 

 

Bycie częścią stabilnej organizacji jest również dużym atutem, zwłaszcza na początkowym etapie działalności. Inną istotną dla nas kwestią jest oferowany szeroki wachlarz szkoleń i wsparcia.

 

Gratulujemy przyłączenia się do Grupy WGN i życzymy samych sukcesów zawodowych i finansowych.

Dobre prognozy wypływające z 26. Konwentu WGN

Dobre prognozy wypływające z 26. Konwentu WGN

Dnia 23 września 2022 roku odbył się  w tym roku już drugi 26.Konwent Dyrektorów i Menadżerów Grupy WGN.

 

W dobie wysokich kredytów, wysokiej inflacji i sytuacji geopolitycznej, kiedy na rynku pozamykało się około 25-30 % konkurencyjnych agencji nieruchomości - ten Konwent cieszył się dużym zainteresowaniem.

Grupa WGN wprawdzie nie odczuwa kryzysu, wyniki zrealizowanych transakcji są porównywalne do poprzedniego roku, to jednak wypracowano strategię jeszcze większej ekspansji reklamowej i promocyjnej ofert nieruchomości.

 

WGN do końca roku ma już zakontraktowane przyłączenie kolejnych 7 Oddziałów franczyzowych. Uczestnicy Konwentu podkreślali sukcesy jakie w ostatnim roku osiągnęła Grupa. Mianowicie  - powiększenie ilości ofert na wyłączność - już 62 %, a jeszcze nie tak dawno temu, bo zaledwie 3 lata temu było 24 %.

Również sukcesem jest średni staż pracy agentów/doradców ds. nieruchomości - ponad 8 lat. Świadczy to o stabilnych zarobkach i dobrych przychodach Oddziałów.

 

Podsumowując można stwierdzić, że WGN nie odczuwa jako takiego kryzysu na rynku nieruchomości, a wypracowana strategia pozwoli dalej utrzymać pozycje numer jeden na rynku nieruchomości.

Grupa WGN chciałaby zakończyć ten rok podobnymi wynikami jak w poprzednim, a mianowicie zrealizowaniem przez poszczególne Oddziały 200, a nawet 300 transakcji.

 

 

Nowy Partner z Wrocławia w Grupie WGN

Nowy Partner z Wrocławia w Grupie WGN

 

W dniu 19 sierpnia 2022 r. Grupa WGN powiększyła się o nowy oddział, tym razem we Wrocławiu. Nowym Partnerem jest Dominika Baran, która uruchamia swoje biuro przy ul. Sienkiewicza 34 A we Wrocławiu.

 

„Jestem zaszczycona, iż mogę być ułamkiem potężnej Grupy, jaką jest Firma WGN. Ten niewielki ułamek mam nadzieję, że okaże się być jednak wielki w kontekście całego przedsięwzięcia.

Współpraca z WGN to dla mnie nowe szanse i możliwości. Do tej pory nieruchomości były mi znane ze strony najmu. Jednak to sprzedaż idzie ze mną przez całe życie oraz wysokie ambicje - to popchnęło mnie do wejścia w nieruchomości głębiej.

WGN daje niezwykłe poczucie bezpieczeństwa swoim Partnerom, ale przede wszystkim klientom. Dla Partnerów wsparcie w postaci szkoleń, konwentów, kongresów szkoleniowych działu prawnego (od zadań specjalnych), reklamy i wielu innych.

 

Dominika Baran, WGN Wrocław / Sienkiewicza

 

To wszystko przekłada się na wiedzę i umiejętności, które będę mogła pogłębiać, co z pewnością odczują klienci. To znowu spowoduje, że poczują, że ich posiadłości są we właściwych rękach.

Wszystko to potwierdzają sukcesy wielu już Partnerów Grupy WGN oraz ich pracowników.

Cieszę się, że jestem częścią tej Grupy.”

 

Życzymy Pani Dominice samych sukcesów zawodowych i rozpoczęcia pięknej przygody z nieruchomościami

SIŁA MARKI WGN - w swojej historii zrealizował ponad 225 tysięcy transakcji.

SIŁA MARKI WGN - w swojej historii zrealizował ponad 225 tysięcy transakcji.

 

Zobacz film  - Siła Marki WGN

 

 

Nowe biuro - WGN Mielec

Nowe biuro - WGN Mielec

 

Dnia 19 maja 2022 roku Grupa WGN poszerzyła się o nowego Partnera Franczyzowego. Nowe biuro będzie uruchomione w Mielcu.

 

 

Mirosław Bąk, właściciel i dyrektor biura WGN w Mielcu, już siedem lat wcześniej zrobił studia podyplomowe o specjalności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jak sam mówi: „marzenia trzeba spełniać i je realizować”. Z tego też powodu zrodził mu się pomysł na kolejny biznes, który chce zrealizować właśnie teraz.

 

Pan Mirosław zdecydował się przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro – jako podstawowy atut wymienia „bycie w strukturach przedsiębiorców i możliwości korzystania z ich doświadczeń”. Dodatkowo pozwala to na wymianę poglądów oraz, jak sam zaznacza, wspólne realizacje sprzedaży pomiędzy oddziałami. Kolejnym elementem wymienianym przez Pana Mirosława to pomoc prawna oraz dostosowanie się do zmian przepisów, które są przekazywane franczyzobiorcom poprzez szkolenia. Interpretacja przepisów jest łatwiejsza w grupie specjalistów.

 

O WGN dowiedział się poprzez jedno ze spotkań biznesowych, w których uczestniczył. Poznał tam jednego z dyrektorów Grupy WGN, który opowiadał o prowadzeniu biznesu w ramach franczyzy.

 

Na pytanie o czynniki przeważające WGN nad konkurencyjnymi sieciami franczyzowymi Pan Mirosław odpowiedział następująco:

„WGN to firma z polskimi tradycjami i kapitałem, która posiada doświadczenie na wciąż rozwijającym się rynku nieruchomości w Polsce”.

 

Nowemu Partnerowi Franczyzowemu nie brakuje także doświadczenia w usługach. Wskazuje, że w szeroko pojętych usługach ma aż osiemnaście lat doświadczenia i co ważne, to doświadczenie „z każdym rokiem procentuje, bardzo dobry kontakt z klientem jest dla mnie najważniejszy”.

 

Nowy Partner zauważa, że rynek nieruchomości stale się zmienia. Dlatego też uznaje, że należy być elastycznym, a jako że nie boi się wyzwań, na pytanie o to, jakim rynkiem głównie chce się zajmować, wskazuje, że podejmie się także niszowymi segmentami rynku nieruchomości w Polsce, które są obarczone wadami prawnymi.

 

Gratulujemy dołączenia do największej w Polsce sieci obrotu nieruchomościami WGN i tym samym życzymy sukcesów w obszarze finansowym oraz zawodowym.

Witamy w Grupie WGN!

 

25 Konwent Dyrektorów i Menadżerów WGN - relacja

25 Konwent Dyrektorów i Menadżerów WGN - relacja

 

 

W Hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu 20 maja 2022 r. odbył się Jubileuszowy 25 Konwent Dyrektorów i Menadżerów Grupy WGN. Uczestniczyło w nim 58 szefów Oddziałów Koncernu WGN, którzy uznali to spotkanie za najważniejsze wydarzenie w tym sezonie.

 

Podczas Konwentu przedstawiono i omówiono m.in. bieżącą pozycję marki WGN jako lidera na rynku (ponad 30 lat doświadczenia), a także plany i strategię rozwoju Grupy WGN na najbliższy rok.

 

 

Miały miejsce także dwie ciekawe debaty prowadzone przez Roksanę Białecką, podczas których dyskutowano chociażby o najlepszych modelach prowadzenia biur, budowania stabilnych, silnych zespołów sprzedażowych czy nt. osiągania rekordowych wyników finansowych.

 

Punktem dnia była Uroczysta Ceremonia wręczenia Statuetki i Wyróżnień ORŁA BROKERA WGN 2021 prowadzona przez Dagmarę Komarnicką. Zwycięzcą  prestiżowej nagrody został Szymon Tamborski z WGN Poznań / Grunwald.

 

Trzy równorzędne Wyróżnienia Orła Brokera trafiły do WGN Bolesławiec, WGN Częstochowa i  WGN Polkowice / Szprotawa / Nowa Sól / Żagań.

Wszyscy nagrodzenie uzyskali w zeszłym roku rekordowe wyniki sprzedażowe, nawet siedmiocyfrowe.

Specjalne Wyróżnienie za wysoki, innowacyjny poziom usług otrzymał WGN Sosnowiec / Modrzejowska.

 W Konwencie udział wzięły też notariusz Beata Janowska oraz radca prawny Aleksandra Jurak – członek Rady Polityki WGN.

Plany Grupy WGN na rok 2022 to m.in. rozbudowa sieci WGN o 30 nowych Oddziałów i powtórzenie sukcesu z roku 2021 tj. zrealizowanie co najmniej ponad 15 tysięcy bezpiecznych transakcji.

 

 

Nowe Biuro WGN w Warszawie

Nowe Biuro WGN w Warszawie

 

 

Dnia 11 maja 2022 roku WGN powitał nowego Partnera Franczyzowego w Warszawie.

 

Właścicielem, jak i dyrektorem nowego biura jest Pan Wojciech Pietrzak. Chociaż Pan Wojciech dopiero rozpoczyna współpracę z WGN-em, to nie znaczy, że wcześniej nie zajmował się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Wręcz przeciwnie – jak sam twierdzi, ma doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych, choć była to raczej praca dodatkowa; a zatem będzie to jego kontynuacja pracy. Konsekwencją rozwinięcia działalności w pośredniczeniu w obrocie nieruchomościami jest założenie biura. Pan Wojciech ma wizję świetnie funkcjonującego i prosperującego biura jako wyspecjalizowanego zespołu.

Zapytany o to, dlaczego zdecydował się dołączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro, szybko wyjaśnił, jak pragmatyczne i efektywne jest to rozwiązanie. Pan Wojciech widzi ogromną wartość rozpoczęcia pracy w istniejącym i dobrze działającym systemie. Zakładając biuro samodzielnie, musiałby spędzić dużo czasu na nauce i korygowaniu popełnionych błędów, które niewątpliwie by wystąpiły. W przypadku dołączenia do sieci franczyzowej – Pan Wojciech zdaje się na bogate doświadczenie osób, które początki i popełnione błędy mają za sobą, metodą prób i błędów wypracowały rozwiązania. Nie widzi powodu, dlaczego miałby nie oszczędzić czasu i nie skorzystać z tej wiedzy.

 

 

O WGN dowiedział się z kolei, gdy przeglądał różne sieci franczyzowe, ich oferty oraz umiejscowienie biur w kraju. Decyzja padła na WGN.

Pan Wojciech, mówiąc o swoim biurze w Grupie WGN, nie chce ograniczać się do jednego obszaru rynku, do jednego typu nieruchomości. Mając już doświadczenie w nieruchomościach komercyjnych, chce rozwinąć się na rynek mieszkaniowy. Planuje stworzyć wyspecjalizowane zespoły osób, które będą zajmowały się odpowiednio do kwalifikacji konkretnym typem nieruchomości.

Chcemy najmocniej pogratulować dołączenia do największej w Polsce sieci obrotu nieruchomościami WGN. Tym samym życzymy samych sukcesów w obszarze finansowym oraz zawodowym.

 

Witamy w Grupie WGN!

Cała prawda o WGN - kwiecień 2022

Cała prawda o WGN - kwiecień 2022


Na rynku – 31 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - blisko 100.

W okresie styczeń-kwiecień 2022 do Grupy WGN przyjęto 5 Partnerów.

Średni staż na rynku Biura WGN – ponad 13 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez KOLEJNE POKOLENIE - 7.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 650 w tym około 570 agentów.

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN – ponad 8 lat.

Ilość transakcji – od stycznia do kwietnia 2022 ponad 4 700.

Ilość transakcji  w 2021 r.- ponad 15 000 o wartości ponad 3 miliardy PLN.    

Udział marki na rynku obrotu nieruchomościami wyniósł ponad 2 % całego wolumenu transakcji w Polsce.

Ilość transakcji w historii WGN ponad 220 000.

Średnia ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc – ponad 2,1.

Ilość wejść na flagowy portal WGN.pl w roku 2021 – ponad 1,8 miliona.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Ilość wejść na flotę portali WGN w roku 2021 – ponad 2,5 miliona

Jedyny wydawca w Polsce wśród pośredników dwóch tytułów prasowych – „APARTAMENTY REZYDENCJE” i „INVESTMENT PROPERTIES WGN GROUP”.

Własna flota specjalistycznych portali Centrali i Partnerów WGN – 55.

Promocja każdej nieruchomości zgłoszonej do WGN – na wszystkich portalach i serwisach – ponad 150, w tym między innymi na Morizon, Gratka, Onet, Oferty.net, Domiporta, Klikmapa, Otodom.

Najlepsza 10. Agentów zrealizowała w roku 2021 aż 1020 transakcji.

Najlepsza Agentka Ewa Zawrotniak-Cawricz z WGN Bolesławiec – 132.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 43%.

Ilość ofert na wyłączność w stosunku do całej bazy – ponad 58 %.

Skuteczność sprzedaży wyniosła blisko 90%.                                                   

Najlepsze Oddziały WGN sprzedają rocznie powyżej 200, a nawet ponad 300 nieruchomości.

Wyspecjalizowane portale WGN w poszczególnych kategoriach:
Komercja24.pl, Propertyjournal.pl – w szczególności komercyjne i inwestycyjne.
Ekskluzyw.pl, Apartamentyrezydencje.com, Apartamentypolska.com.pl – w szczególności premium tj. apartamenty, rezydencja, posiadłości, pałace, zamki.
Dzialki.pl - w szczególności tereny, grunty, działki.
Wgnkredyty.com - pośrednictwo kredytowe.

 

 

 

 

Pożegnanie Pawła Kawy

Pożegnanie Pawła Kawy

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pawła Kawy

naszego kilkunastoletniego Partnera Grupy WGN Nieruchomości - współwłaściciela i Dyrektora Biura WGN Tarnów oraz współwłaściciela Biura WGN Dębica.

Nie tylko my, ale całe środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami w Polsce straciło doświadczonego i cenionego specjalistę. Paweł pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci.
Rodzinie i Bliskim przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

Prezes Zarządu, współpracownicy i cała Grupa WGN Nieruchomości

 

Kolejne Biuro WGN w Poznaniu

Kolejne Biuro WGN w Poznaniu

W dniu 11.04.2022 roku do WGN przystąpił nowy Partner Franczyzowy w Poznaniu.

 

Dyrektorem a zarazem właścicielem nowo powstałego biura została Pani Estera Szeląg, która swoją przygodę z WGN, pracując jako pośrednik w biurze nieruchomości WGN w Poznaniu. Jak sama wskazuje, doświadczenie to :
” (...) dało mi mobilizację do otworzenia własnego oddziału "

 

Pani Estera posiada umiejętność pracy z drugim człowiekiem, to ważna cecha w tej branży.

3-letnia praca z klientami w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami dała mi doświadczenie oraz nauczyła mnie, że pośrednictwo to złożony proces, gdzie akt notarialny umowy sprzedaży czy umowa najmu jest tylko jednym z elementów naszej misji jako pośredników. Na każdym etapie współpracy klient powinien zostać otoczony opieką, czuć się bezpiecznie oraz komfortowo z pośrednikiem i znaleźć szereg odpowiedzi na nurtujące go wątpliwości.”

 

 

Zapytana, dlaczego wybrała dołączenie do Grupy franczyzowej WGN, zamiast samodzielnie otworzyć biuro odpowiedziała, że to w Grupie leży siła i dużo łatwiej jest osiągnąć sukces przynależąc do takiej, która daje wsparcie oraz możliwość wymiany doświadczeń.

„Sieć franczyzowa WGN w mojej ocenie powoduje lepszą rozpoznawalność marki oraz efekt synergii całej Grupy. Z mojego doświadczenia wynika, że zdecydowanie łatwiej jest odnieść sukces będąc członkiem dużej, stabilnej organizacji. Obecność w sieci franczyzowej daje również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy agentami z różnych oddziałów.''

Jak się okazuje, marka WGN po raz kolejny nie ma sobie równych w przygotowaniu Partnerów do pracy na rynku nieruchomości, dzięki licznym szkoleniom i kongresom. Poza precyzją, ogromem wiedzy i doświadczenia, marka WGN to również wspaniali ludzie, którzy ją tworzą – wprowadzają atmosferę i wspierają się na każdym kroku.

Marka WGN posiada najlepszy znany mi model biznesowy. Możliwość uczestnictwa w kongresach oraz szkoleniach prowadzonych przez wykładowców to kolejny atut. Dodatkowo wspaniała atmosfera i współpraca pomiędzy oddziałami w całej Polsce, które dane mi było zaznać do tej pory przeważył ostatecznie o wyborze WGN.”

 

 Pani Estera nie zamierza ograniczać się do jednego typu  nieruchomości. Jej początkowym planem jest skupienie się na rynku wtórnym oraz sprzedaży działek budowlanych w okolicach Poznania.

 

Jeszcze raz niezmiernie gratulujemy dołączenia do największej w Polsce sieci obrotu nieruchomościami WGN i życzymy samych sukcesów w obszarze finansowym oraz zawodowym.

 

Witamy w Grupie WGN!

 

 

 

USA, partner WGN Group

W 2007 r. GRUPA WGN nawiązała strategiczną współpracę partnerską z amerykańskim Koncernem REALTY EXECUTIVES INTERNATIONAL (REI) dzięki której przeprowadza transakcje transatlantyckie w obrocie nieruchomościami.

Jeżeli planujesz zakup lub wynajem nieruchomości w USA, Kanadzie lub w Meksyku, zgłoś się bezpośrednio do naszych Partnerów z REI: Danuta Hansen lub Chris Budz.

 
Danuta Hansen
Broker, CIPS, SFR
Chris Budz
Managing Broker Owner

Realty Executives Elite (127th St)
15400 127th Street

Lemont, IL 60439

Direct Phone: 708-370-0069

Fax: 630-243-8640

Realty Executives Elite (127th St)
15400 127th Street

Lemont, IL 60439

Direct Phone: 630-243-9500

Mobile Phone: 630-660-9642 

WGN otworzył nowy Oddział.

WGN otworzył nowy Oddział.

 W dniu 13 stycznia 2022 roku, do WGN przystąpił kolejny Partner Franczyzowy.

 

           Nowy Oddział największej sieci obrotu nieruchomościami zlokalizowany jest w Koszalinie - Sianowie w województwie zachodnio-pomorskim. Dyrektorem nowo powstałego Biura, a zarazem jego właścicielem jest Marta Sobczyk. Pani Marta posiada duże doświadczenie w sektorze handlu, które nabyła podczas prowadzenia sklepów w Koszalinie. Pomysł na otwarcie biura nieruchomości jak sama wskazuje narodził się z pasji oraz hobby.

 

Nieruchomościami interesuję się od dawna. Analizę rynku zawsze traktowałam jako hobby. Z ciekawością i bardzo często z dużym niedowierzaniem obserwowałam, jak duży jest popyt na nieruchomości. Zaskakujące dla mnie było, w jak szybkim tempie znikają z ofert zarówno małe mieszkania, luksusowe rezydencje jak i również obszerne grunty pod inwestycje. Stąd pomysł dlaczego nie połączyć pracy z pasją.”

Pani Marta odkryła markę WGN Nieruchomości podczas analizy prowadzonych franczyz w Polsce na portalu franchising.pl. Zdecydowała się na przyłączenie do Grupy WGN Nieruchomości, doceniając silnie wypracowane standardy, pozycję na rynku oraz  wieloletnie doświadczenie.

 

 „[...] sieć franczyzowa daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa - takie przeświadczenie, które sprawia, że w razie wątpliwości można skonsultować z kimś bardziej doświadczonym, pozostając przy tym nadal niezależnym w swoim działaniu.

Przejrzyste, czytelne i klarownie wytłumaczone zasady franczyzy. Uczciwe warunki współpracy. Rozpoznawalność marki. Ilość otwartych biur. Analizy i rankingi jakie prowadzi WGN. Świetne jest też to, że wchodząc na strony z informacjami o franczyzie WGN, ja, jako przyszły potencjalny franczyzobiorca, od razu odnoszę wrażenie, że sieć "czuwa" nad swoimi partnerami - poprzez to że są zdjęcia partnerów i ich biur, opis historii powstania, przedstawienie pośredników, sukcesy pośredników. Widać że tu nie ma obojętności względem partnerów.”

 

Nowy Oddział WGN w Koszalinie - Sianowie prowadzony przez Panią Martę, planuje stale się rozwijać i nabywać doświadczenia w każdym sektorze nieruchomości.

 

Życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz finansowych całemu zespołowi, który stworzy Nasz Nowy Parter.


Witamy w Grupie WGN!

 

 

 

WGN nie zwalnia tempa - 10 miesięcy 2021 roku

WGN nie zwalnia tempa - 10 miesięcy 2021 roku

 

WGN nie zwalnia tempa – podsumowanie 10 miesięcy 2021 roku. Koncern WGN wszedł już w 31 rok swojej obecności na rynku.

 

Od początku roku Agenci WGN przeprowadzili blisko 12 700 transakcji uszczęśliwiając tym samym ponad 25 000 klientów. Jest to absolutny rekord w historii Koncernu WGN.

Topowa grupa agentów z listy TOP 4+ (agenci, którzy realizują w miesiącu 4 i więcej transakcji) przeprowadza średnio miesięcznie po około 6,8 transakcji.

Również rekordowo w tym okresie przyjęto do Grupy WGN 12 nowych Oddziałów oraz 4 -ech dotychczasowych Partnerów otworzyło kolejne własne Biura WGN w innych miastach. W sieci WGN działają obecnie 94 biura świadczące usługi szeroko pojętego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, w których pracuje ponad 570 m.in. agentów, doradców i ekspertów finansowych. Jest duża szansa, że w tym roku ilość biur WGN przybliży się do stu.

Średni staż Oddziałów Franczyzowych w Grupie WGN wynosi średnio blisko 10 lat, co jest  wartością dodaną dla Koncernu, a zarazem najlepszym dowodem, że właściciele Oddziałów w pełni wykorzystują narzędzia oferowane przez WGN osiągając wysokie przychody.

 Innym sukcesem WGN jest rosnące zaufanie klientów, co przekłada się bezpośrednio na stały wzrost zawieranych z klientami umów na wyłączność, które w Grupie WGN stanowią obecnie 48 % wszystkich zleceń sprzedaży i wynajmu. Warto zaznaczyć, że na koniec roku 2020 oferty na wyłączność stanowiły 28 %.

 

WGN otwiera nowy oddział tym razem w Mikołowie

WGN otwiera nowy oddział tym razem w Mikołowie

W dniu 6 października 2021 roku, do WGN przystąpił kolejny Partner Franczyzowy. Nowy oddział największej sieci obrotu nieruchomościami zlokalizowany będzie w Mikołowie na Śląsku.

Dyrektorem nowo powstałego oddziału została Izabela Strzelec, a właścicielem biura Mariusz Kaczmarczyk.

Pan Mariusz posiada 20-sto letnie doświadczenie w sektorze handlu oraz sprzedaży, które nabył podczas prowadzenia własnej firmy.

 „Decyzja o rozpoczęciu działalności w sektorze nieruchomości uwarunkowana jest przede wszystkim doświadczeniem, a oddział WGN w Mikołowie będzie stanowić dopełnienie firmy „matki”, która jest silnie związana ze sprzedażą”.

Oddział WGN w Mikołowie, prowadzony będzie przez Panią Izabelę, która ma 7 letnie doświadczenie w branży nieruchomości, nabyte na stanowisku managera, w konkurencyjnej sieci franczyzowej.

Kolejny z naszych partnerów zdecydował się na przyłączenie do Grupy WGN Nieruchomości, nie rozważając nawet otwarcia samodzielnego biura ze względu na szerokie wsparcie Partnera, wysoką pozycję na rynku, a zwłaszcza jego 30-letnie doświadczenie.


Wsparcie jakie od Państwa otrzymujemy, wysoka pozycja firmy WGN na rynku oraz postrzeganie przez klientów Państwa marki, nie pozostawiła nam nawet cienia wątpliwości”.

Rozbudowana sieć franczyzowa, rozpoznawalność na rynku krajowym jak i międzynarodowym, stałe wsparcie oraz opieka nad Partnerami sprawiła, ze WGN nie miał sobie równych.

„Nie rozważaliśmy nawet innej sieci franczyzowej, do której moglibyśmy się przyłączyć. Od samego początku nasza decyzja była uwarunkowana na WGN.”

Nowo powstały oddział w Mikołowie, będzie zajmować się głównie rynkiem wtórnym mieszkań oraz domów, jednakże Nasi nowi Partnerzy pragną powoli wdrażać się w zasady funkcjonowania rynku pierwotnego.

Wspaniale dobrany duet Pani Izabeli oraz Pana Marka, współpracuje ze sobą  od 16 lat.

Życzymy minimum drugie tyle wspólnych lat z WGN Nieruchomości oraz wielu sukcesów zarówno zawodowych jaki finansowych.

Witamy w Grupie WGN.

 

Małgorzata Rzęśnicka

Specjalista ds. marketingu i mediów

 

 

 

Klienci mają zaufanie do WGN – blisko 50 % ofert jest na wyłączność

Klienci mają zaufanie do WGN – blisko 50 % ofert jest na wyłączność

 

Dzięki ugruntowanej pozycji WGN na rynku nieruchomości, doświadczeniu, bezpiecznym transakcjom i skuteczności w szybkiej sprzedaży i wynajmie  - na dzień 30 września 2021 odnotowaliśmy w bazie ofert mlsWGN 48 % umów pośrednictwa z klauzulą wyłączności.

 

Oferty na wyłączność stanowiące aż około 50 % całej bazy WGN maja znaczący udział w rekordowych wynikach sprzedażowych. Trzy kwartały 2021 roku zamykane są ponad 11 tysiącami zrealizowanych transakcji. Dokładne wyniki tego kwartału będą znane za kilka dni.

Przyczyną sukcesu niewątpliwie jest dobra promocja ofert na ponad 150 portalach i serwisach nieruchomościowych, ale też systematyczne szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe WGN-owców.

Umowy z klauzulą wyłączności to umowy, które w wielu krajach o długiej historii zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami są jedyną formą współpracy z Klientem.

Umowy tzw. otwarte nie dają dużej skuteczności sprzedaży jak umowy na wyłączność, dlatego WGN ma w planach w przyszłym roku zbliżyć się do 60 % ofert na wyłączność.

WGN-owcy mają zawsze przed sobą rachunek ekonomiczny, który powinien im gwarantować zwrot ponoszonych znaczących nakładów reklamowo-marketingowych jak również zaangażowania i wiedzy, a taką gwarancję dają umowy na wyłączność. Ponadto z analiz praktyków wynika jednoznacznie, że nieruchomości przyjęte do sprzedaży na wyłączność mają skuteczność w finalizacji w ponad 90 %, a oferty tzw. otwarte zaledwie kilkanaście procent.

 

 

 

Trzeba mieć pewien dystans do tego, co dzieje się dookoła

Trzeba mieć pewien dystans do tego, co dzieje się dookoła

 

Nie wolno zbytnio się przejmować, trzeba po prostu dobrze robić swoje. I inwestować w swój rozwój i zdobywanie wiedzy, to zawsze procentuje.” 

 

 

Tomasz Kazuś przez pięć lat pracował jako doradca ds. nieruchomości w biurze WGN w Gorzowie Wielkopolskim. - To była moja pierwsza poważna praca – opowiada Tomasz Kazuś. - Zaczynałem od zera, bez żadnego doświadczenia w tej branży. Ale dzięki własnej chęci rozwoju i pomocy współpracowników nauczyłem się wszystkiego.

Jak mówi, ten zawód pozwala rozwijać się w wielu kierunkach: jest się trochę fotografem, trochę projektantem wnętrz, marketingowcem, operatorem drona i oczywiście sprzedawcą. Potrzebne są tzw. umiejętności miękkie, czyli umiejętność negocjacji, rozmowy z trudnymi klientami. Nie wolno też dopuścić do stagnacji i rutyny – na bieżąco należy śledzić zmiany w prawie, w trendach rynkowych.

Z czasem w głowie Tomasza Kazusia zaczęła kiełkować myśl o tym, aby otworzyć własne biuro. - Jednak rynek był w tym czasie nieprzewidywalny, trochę niestabilny – opowiada. - Czekałem więc na odpowiedni moment. W międzyczasie ukończyłem studia z zarządzania przedsiębiorstwem.

Odpowiedni moment przyszedł sam. - Właściciel biura, w którym pracowałem, zaproponował mi jego przejęcie, bo sam zmienił swoje plany życiowe – wspomina Tomasz Kazuś. - I zdecydowałem się.

Nasz rozmówca przyznaje, że miał łatwiejsze wejście w biznes niż standardowo początkujący przedsiębiorca. - Przez pięć lat pracowałem w tym biurze i widziałem, jakie są obroty, koszty prowadzenia biznesu, na jakie zyski mogę liczyć w perspektywie miesiąca, dwóch, trzech – mówi franczyzobiorca WGN. - Przejmowałem tez placówkę z ugruntowaną pozycją, okrzepłą na rynku. Przekazana Księga Know- How WGN stanowiła fundament rozwoju i wiedzy na temat prowadzenia biura nieruchomości. Nie zaczynałem więc od zera. To pozwoliło mi uniknąć wielu zmartwień.

 

 

Jeśli się komuś wydaje, że w związku z tym Tomasz Kazuś mógł tylko odcinać kupony od już rozkręconego biznesu, jest w błędzie. Po pierwsze w swoim biurze został... sam. - Tak się złożyło, że w tym momencie nie było innego doradcy ani pośrednika, musiałem dopiero zbudować własny zespół – wspomina franczyzobiorca. - Ale na początku mogłem liczyć tylko na to, co sam wypracuję.

Po drugie 5-letnie doświadczenie zawodowe i przekazana wiedza przez Centralę WGN pozwoliły mu na bezpieczne zmierzenie się w praktyce z  prowadzeniem firmy – kalkulować koszty, dzielić budżet, z czasem rekrutować pracowników i nimi zarządzać. - Obowiązków mam teraz znacznie więcej - nie ukrywa Tomasz Kazuś. - Tym bardziej, że – choć dziś ma trzyosobowy zespół pośredników - sam nadal zajmuję się bezpośrednią obsługą klientów, a nie tylko zarządzaniem firmą.

Co daje mu własny biznes? - Większy komfort pracy – twierdzi franczyzobiorca WGN. - Mam pełną decyzyjność, sam kieruję rozwojem firmy, decyduję o doborze pracowników, dysponuję budżetem. Owszem, dzień pracy mi się wydłużył. Ciężko na dłużej rozstać się z telefonem, nawet w weekend czy na urlopie. Ale też zawód pośrednika nieruchomości należy do tych, w których ciężko jest o normowany czas pracy. Umawiamy się z klientami o różnych porach dnia, bywa, że w weekendy. Byłem do tego przyzwyczajony.

Tomasz Kazuś przyznaje, że poziom odpowiedzialności przy prowadzeniu firmy jest dużo większy, niż przy pracy na etacie. Chociażby z tego względu, że od dobrego funkcjonowania biznesu zależy też los jej pracowników. - Dlatego przedsiębiorca powinien mieć pewne cechy charakteru: determinację, odwagę – podkreśla Tomasz Kazuś. - Uważam jednak, że można je wypracować. - Trzeba też mieć pewien dystans do tego, co dzieje się dookoła. Np. do konkurencji. Nie wolno zbytnio się nią przejmować, trzeba po prostu dobrze robić swoje. I inwestować w swój rozwój i zdobywanie wiedzy, to zawsze procentuje. 

 

Tomasz Kazuś

Właściciel Biura WGN w Gorzowie Wielkopolskim

Wypowiedź dla miesięcznika Franchising

 

 

WGN wśród najlepszych

WGN wśród najlepszych

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że oddział WGN w Sosnowcu znalazł się wśród 10 najlepszych biur obrotu nieruchomościami w Katowicach.

W zestawieniu opublikowanym na portalu money.pl Oddział WGN w Sosnowcu został doceniony za profesjonalizm, wiedzę oraz najwyższe sztandary obsługi klienta. Biuro prowadzone przez  Rafała Kampczyka i Krzysztofa Badana pośredniczy w sprzedaży wszelkiego rodzaju nieruchomości w tym komercyjnych, luksusowych oraz zabytkowych, oferując swoim klientom kompleksową obsługę.

 

10 najlepszych biur nieruchomości w Katowicach do Twojej dyspozycji wg money.pl:

Grupa WGN Sosnowiec

GELTAG

Śląskie Centrum Nieruchomości

EstateStreet

HOUSE & HOME

RE/MAX Carbon

Consensus Nieruchomości

Realton Nieruchomości

ESTATE GROUP

Biuro Nieruchomości MIASTORAMA

 

Profesjonalne sesje zdjęciowe, filmy promocyjne oraz szeroko zakrojone działania marketingowe sprawiają, że oferty biura WGN w Sosnowcu są wyjątkowo atrakcyjne. Należy również wspomnieć, że klienci WGN są otoczeni opieką prawną podczas całego procesy transakcji, a w razie potrzeby jest także możliwa pomoc związana z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Za sukcesem duetu Kampczyk & Badan stoi także doświadczenie zdobyte we flippingu, doskonale wyszkolony zespół agentów oraz zaplecze marketingowe. Oddział WGN Sosnowiec wielokrotnie udowadniał, że jest liderem na rynku a potwierdzają to liczne nagrody oraz wyróżnienia, w tym: tytuł Orła Nieruchomości za rok 2021 czy Wyróżnienie Orła Brokera WGN za 2020 rok.

Kolejny sukces Oddziału WGN na lokalnym rynku potwierdza, że WGN jest liderem na ogólnopolskim rynku nieruchomości. Know-how oparte na ponad 30letnim doświadczeniu w branży to nie tylko teoretyczne standardy, ale przepis na realny sukces w branży obrotu nieruchomościami.

Dyrektorom Oddziału WGN w Sosnowcu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

 

 

Historyczny moment dla Grupy WGN

Historyczny moment dla Grupy WGN

 

W sierpniu 2021 Ewa Rybczyńska i Marek Świdziński podpisali umowę franczyzową na otwarcie kolejnego biura pod logiem WGN. Czwarty Oddział tego duetu zostanie otwarty w Żaganiu w województwie lubuskim.

 

Jest to historyczny moment dla całej sieci WGN, ponieważ do tej pory żaden z Partnerów Grupy WGN nie prowadził takiej liczby własnych oddziałów. W czym tkwi sekret sukcesu duetu Rybczyńska Świdziński?

Obydwoje dyrektorzy są zgodni i udzielają prostej odpowiedzi:

„To ludzie! Podstawą dobrze prosperującego biura nieruchomości są agenci. Zwracamy szczególną uwagę na ludzi jakich zatrudniamy i nie szczędzimy czasu na ich szkolenie. Prowadzimy cykliczne szkolenia, nasi agenci zawsze mogą się zgłosić o pomoc. Odpowiadamy na wszystkie pytania i zawsze jesteśmy do dyspozycji. W budowaniu zespołu ważne są także relacje poza biurem, dlatego też regularnie spotykamy się poza biurem, integrujemy się, wyjeżdżamy na weekendy. Dobra atmosfera przekłada się bezpośrednio na relacje zawodowe. Nasi agenci po prostu ze sobą współpracują.

Kolejnym ważnym aspektem jest system motywacyjny. Organizujemy wewnętrzne konkursy dla najlepszych agentów w zespole. Nagradzamy zaangażowanie i ciężką pracę, co po prostu motywuje agentów do stawania się coraz lepszymi i to przekłada się na wyniki. Lipiec 2021 roku był najlepszym miesiącem w naszej działalności, przeprowadziliśmy około 70 transakcji a 8 agentów zostało zgłoszonych do TOP 4+ AGENTÓW WGN.”

 

Zespół agentów w (jeszcze) trzech biurach liczy obecnie 21 osoby. Biura dysponują również flotą własnych, obrandowanych samochodów, co zwiększa rozpoznawalność agentów i marki WGN na lokalnym rynku.

 

 

I półrocze 2021 roku w WGN na dużym plusie

I półrocze 2021 roku w WGN na dużym plusie

W ciągu 6 miesięcy br. WGN zrealizował ponad 7 300 transakcji.

 

I półrocze br. jak nigdy dotąd nie było dla WGN tak udane. W ciągu 6 miesięcy WGN zrealizował ponad 7300 transakcji. Jest to o tyle niespodziewane ze względu na cały czas panującą na świecie pandemie.  Warto wspomnieć, że w całym roku 2020 WGN przeprowadził 9 400 transakcji. Z pewnością wpływ na ten sukces mają sprzyjające warunki na zakup nieruchomości w postaci tanich kredytów, a także ucieczka z lokat bankowych i rosnąca inflacja. Ponadto WGN posiada w ofercie coraz więcej ofert na wyłączność, które stanowią ponad 28 % całej bazy nieruchomości.

 

 


WGN w liczbach – I półrocze 2021:

Na rynku – ponad 30 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - 87,

Średni staż na rynku Biura WGN – blisko 9 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez drugie pokolenie - 6.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 570 w tym około 480 agentów

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN – ponad 6 lat.

Ilość transakcji w I półroczu 2021 - ponad  7 300.

Ilość transakcji w historii WGN – około 210 000.

Ilość zadowolonych klientów - ponad 420 000.

Średnia ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc – 2,2.

Ilość wejść w I półroczu 2021 na portal WGN.pl – blisko 1 milion.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Własne 2 tytuły wydawnicze – „APARTAMENTY REZYDENCJE” i „INVESTMENT PROPERTIES WGN”.

Własna flota tematycznych portali Centrali i Partnerów WGN - 53.

Promocja każdej nieruchomości WGN na portalach, serwisach i subdomenach - ponad 150.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 39%.

Ilość ofert na wyłączność w stosunku do całej bazy – ponad 32 %.

 

Prezentacja ofert w największej ogólnopolskiej bazie ofert MLS-WGN - system wielokrotnej wymiany ofert nieruchomości oraz informacji i współpracy pomiędzy biurami WGN.

Partnerem strategicznym Grupy WGN jest amerykański Koncern Obrotu Nieruchomościami REALTY EXECUTIVES INTERNATIONAL.

 

 

 

Znajdź to, co kochasz, a potem kogoś, kto ci za to zapłaci

Znajdź to, co kochasz, a potem kogoś, kto ci za to zapłaci

 

W dniu 17 maja 2021 r. Kapituła WGN ogłosiła czterech Laureatów prestiżowych równorzędnych Wyróżnień Orła Brokera WGN za rok 2020.

 

Jednymi z czterech laureatów zostali Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk prowadzący dwa Biura WGN w Sosnowcu i w Tarnowskich Górach.

WYRÓŻNIENIE Brokera 2020 dla WGN Sosnowiec i Tarnowskie Góry zostało przyznane za profesjonalizm, imponującą ilość transakcji zaangażowanie w promocje marki WGN.

W Grupie WGN od 2013 roku.

„Nasz pomysł na prowadzenie biura nieruchomości z sukcesem od tylu lat, to przede wszystkim uśmiech i frajda z wykonywanego hobby w ramach sieci WGN. Dlaczego nazywamy to hobby, a nie pracą? Bo sprzedawanie domów, mieszkań, działek czy różnego rodzaju obiektów komercyjnych, rozwiązywanie spraw wydających się nie do rozwiązania, handlowanie i negocjowanie są naszą codzienną przyjemnością.

Profesjonalna fotografia i filmy, własne działy – marketingowy, prawny i kredytowy, organizacja szkoleń czy dni otwartych są dla nas jedynie narzędziami do wykonywania tego, co lubimy najbardziej – spotykania się z fajnymi ludźmi, pomagania przy transakcjach i miesiąc w miesiąc realizowania ich dużej ilości, co przynosi pieniądze nam i naszym Klientom.

Dzięki takiemu podejściu nie dość, że we dwóch udaje się nam świetnie współpracować przez tyle lat, to dodatkowo skompletowaliśmy fantastyczny zespół Doradców, który jest dla nas rewelacyjnym wsparciem każdego dnia. Nasz wspólny entuzjazm jest gwarancją naszego sukcesu dziś, jutro, pojutrze i jeszcze przez wiele, wiele lat!”

Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk

Nowy Oddział WGN w Sławnie

Nowy Oddział WGN w Sławnie

Grupa WGN powiększyła się o kolejne biuro! Pani Katarzyna Pietrzak podpisała umowę franczyzową, na podstawie której powstanie oddział WGN w Sławnie.

 

 

Pani Katarzyna opowiada dlaczego zdecydowała się na branżę nieruchomości oraz jak to się stało, że postanowiła nawiązać współpracę z Grupą WGN.

 

„W moim życiu zawodowym pojawiła się luka spowodowana koniecznością zakończenia prowadzonej działalności. Na skutek pandemii musiałam znaleźć nowa ścieżkę. Szukając pomysłu na nowe przeglądałam ogłoszenia internetowe. Była tam informacja o pracy dla agenta nieruchomości w biurze WGN. Zapukałam i zostałam. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Wtedy zrozumiałam, że właśnie to będę robić.

 

Znana i ugruntowana pozycja WGN to dowód, że wszystko jest ok, Możliwość samodzielnej pracy  w oparciu o silnego i doświadczonego partnera to ogromny bonus. Myślę, że  Pomorze to doskonała lokalizacja dla kolejnego przedstawicielstwa. Doskonale sprzedają się działki w tych rejonach i na tym właśnie chcę się skupić.


Dlaczego franczyza WGN? Ponieważ otrzymuję praktycznie całą niezbędną wiedzę na temat bezpiecznego prowadzenia biura od franczyzodawcy. Zdejmuje to ze mnie konieczność przecierania szlaku, szukania niezbędnej wiedzy, kompletowania dokumentów. Otrzymuję wszystko na tacy, zastaje mi tylko zaangażowanie, z wykorzystaniem gotowych narzędzi. Podoba mi się to. Samodzielnie tworzone od podstaw biuro obarczone jest moim zdaniem zbyt wysokim ryzykiem.

 

WGN pojawiło się na mojej drodze w trudnym dla mnie czasie, trochę przypadkiem. podjęłam współprace  jako agent w biurze WGN i po niedługim czasie poczułam, ze chcę więcej.”

 

Pani Katarzynie gratulujemy i życzymy samych zawodowych sukcesów.

 

 

Od 12 lat jestem pod skrzydłami WGN

Od 12 lat jestem pod skrzydłami WGN

W dniu 17 maja 2021 r. kapituła ogłosiła czterech Laureatów prestiżowych równorzędnych Wyróżnień Orła Brokera WGN za rok 2020.

 

Jednym z czterech laureatów została Mariola Teszler prowadząca od 2009 roku Oddział WGN franczyzowy w Ustroniu.

WYRÓŻNIENIE Brokera 2020 dla WGN Ustroń zostało przyznane za imponującą ilość transakcji na trudnym rynku, wysoką skuteczność oraz  zaangażowanie w promocje marki WGN.

 

Od 12 lat jestem pod skrzydłami WGN i  jestem dumna, że tyle lat ciężkiej pracy zostało nagrodzone, że dotarłam do miejsca, w którym teraz się znajduję.

Cieszę się , że mogę reprezentować godnie Koncern WGN i przynosi to chlubę tak mnie, jak i firmie - razem dążymy do wspólnego celu.

Gdy wchodziłam w biznes związany z obrotem nieruchomościami potrzebowałam wiele samozaparcia i uporu, aby wybić się na tak trudnym rynku do tego w dobie szalejącego kryzysu, nie było to łatwe,  a wręcz piekielnie trudne.

12 lat ciężkiej pracy w poznawania rynku, negocjacji z klientami wielkiej odpowiedzialności, jednak gdy teraz patrzę wstecz, muszę stwierdzić jedno, było warto.

 

3 sentencje którymi się kieruję:

nie oglądać się na konkurencję, oni zostaną w tyle,

ustanawiać sobie cel i dążyć  wprost do niego,

nie poddawać się, wierzyć w siebie.

 

Oczywiście dziękuję mojemu zespołowi za wkład w sukces , który odnieśliśmy.

Ja i mój  zespół bardzo poważnie traktujemy każdego klienta, sprawdzamy szczegółowo każdą nieruchomość i zawsze mówimy prawdę o nieruchomości, nawet jeśli ma poważne wady. Oczywiście pomagamy w rozwiązaniu wszelkich problemów, w miarę naszych możliwości.

 

Oferta naszych usług nie sprowadza się tylko do sprzedaży i wynajmu nieruchomości, ale świadczymy usługi dodatkowe:                                                                      

- pomagamy w załatwieniu kredytu,

  • przepisywaniu mediów,  
  • załatwianiu ekip remontowo budowlanych,  
  • w razie potrzeby załatwiamy prawników, geodetów, rzeczoznawców i innych potrzebnych specjalistów do zrealizowania transakcji.

 

A ponieważ pracujemy tylko na zasadach wyłączności, to nasze oferty muszą być na najwyższym poziomie, czyli profesjonalne opisy, zdjęcia, świetnie wypozycjonowana reklama.

Staramy się, myślę, że z dobrym skutkiem intensyfikować dobrą opinię o Grupie WGN, a świadczyć o tym może fakt, iż jesteśmy polecani przez klientów.

Dziękujemy bardzo za docenienie naszych starań i ciężkiej pracy.

 

Mariola Teszler

Dyrektor Oddziału WGN Ustroń

 

 

Marka i know-how pomagają w biznesie, zwłaszcza gdy jesteś w nim początkującym przedsiębiorcą.

Marka i know-how pomagają w biznesie, zwłaszcza gdy jesteś w nim początkującym przedsiębiorcą.

 

 

Dnia 25 maja 2021 Pan Gabriel Kromski podpisał umowę franczyzową na otwarcie biura WGN w Ząbkowicach Śląskich. Warto odnotować, że od początku roku Grupa WGN powiększyła się już o 10 nowych Oddziałów.

 

Nowy Partner wraz z zespołem na rynku finansowym działa z sukcesem od 5 lat.

Zauważyliśmy, że nasze biznesy się uzupełniają. Często kredytujemy zakup nieruchomości w postaci kredytów hipotecznych czy firmowych inwestycyjnych. Klienci dzisiaj chcą być obsługiwani kompleksowo i zaoszczędzić swój cenny czas.- mówi Pan Gabriel.

 

Na wspólpracę z marką WGN zdecydował się ze względu na jej bardzo dużą rozponawalność na rynku nieruchomości, a co ważne znajomość marki jeszcze z czasów studiów oraz rekomendację znajomych i klientów. 

Porównując oferty na rynku w WGN mieliśmy dogodne warunki i koszty wejścia w ten biznes jak i jego utrzymania.- mówi Pan Gabriel.-  Zdarza się nam również kredytować nieruchomości, w których sprzedaży pośredniczy WGN.


Formę współpracy franczyzowej znał już od dawna.

Jako spółka rozpoczęliśmy współpracę z Bankami na poziomie właśnie oddziałów franczyzowych, partnerskich. Tam nam się to sprawdziło.- mówi Pan Gabriel-  Marka i know-how pomagają w biznesie, zwłaszcza gdy jesteś w nim początkującym przedsiębiorcą.

 

Panu Gabrielowi i całemu Zespołowi życzymy wiele sukcesów zawodowych i finansowych. Witamy w Grupie WGN.

 

Mój sukces to WGN – Katarzyna Stachowska Jurgiel

Mój sukces to WGN – Katarzyna Stachowska Jurgiel

 

W dniu 17 maja 2021 r. kapituła ogłosiła czterech Laureatów prestiżowych równorzędnych Wyróżnień Orła Brokera WGN za rok 2020.

 

Jednym z czterech laureatów została Katarzyna Stachowska – Jurgiel prowadząca Oddział WGN franczyzowy w Gdańsku.

WYRÓŻNIENIE Brokera 2020 dla WGN Gdańsk zostało przyznane za wysoki poziom obsługi Klienta, modelowe prowadzenie biura i zaangażowanie w promocje marki WGN.

W Grupie WGN jest dopiero od 2019 roku.

Wypowiedź Laureatki:

Niezawodny zespół doradców ds. nieruchomości, wysokiej jakości świadczone usługi , umiejętność słuchania  oraz stworzenia relacji z klientem to główne źródła, które wpłynęły na sukces oddziału WGN Gdańsk. Bez kapitału ludzkiego złożonego z moich wysoce zaangażowanych w pracę agentów nie byłoby tak imponujących efektów. Widząc ich trud oraz świadomość wykonywanego zawodu staram się wspierać  ich działania dodatkowymi narzędziami marketingowymi , które pozwalają  dotrzeć do szerokiej grupy klientów.

 

Duża aktywność w social media we współpracy z zewnętrzną agencją marketingową przynosi również niewspółmierne korzyści w postaci rozpoznawalności firmy WGN Gdańsk oraz dużego zaufania ze strony Klientów. Nieobojętna pozostaje współpraca z innymi oddziałami WGN , która niejednokrotnie przełożyła się na finalizację umów sprzedaży nieruchomości . Sukces nie jedno ma imię , ale dzisiaj mogę powiedzieć ,że sukces to WGN Gdańsk czyli moi współpracownicy i ja z nimi na czele za co im z całego serca dziękuję

 

Katarzyna Stachowska-Jurgiel

Dyrektor Oddziału WGN Gdańsk

 

 

 

WGN to najlepszy wybór w moim życiu zawodowym – Artur Kupis WGN Częstochowa

WGN to najlepszy wybór w moim życiu zawodowym – Artur Kupis WGN Częstochowa

 

Do Grupy WGN dołączyłem w 2016 r., przechodząc z konkurencyjnej sieci. Jak się okazało, był to najlepszy wybór w moim życiu zawodowym.

 

Do odniesienia sukcesu w biznesie z jednej strony nie potrzeba posiadać tajemnej wiedzy, z drugiej strony okazuje się, że tylko nieliczni ten sukces osiągają.

Zgodzimy się chyba wszyscy, że najważniejszym aspektem pracy w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest zbudowanie dobrych relacji z klientami.

Aby tak się stało, pośrednik musi być osobą, do której klient będzie miał pełne zaufanie. Aby to zaufanie zbudować, pośrednik powinien być wiarygodny, wierzyć w to co mówi, a przede wszystkim wierzyć w swoje umiejętności.

Pośrednik musi także utrzymywać stały kontakt z klientem, trwający od nawiązania współpracy aż do jej zakończenia, a nawet jeszcze dłużej.

Zbudowanie profesjonalnych relacji z klientem często skutkuje przeprowadzeniem udanej transakcji. A to z kolei sprawia, że zadowolony klient będzie polecał pośrednika swoim znajomym.

Poziom na jakim funkcjonuje biuro nieruchomości uzależniony jest od wszystkich osób, które pracują w tym biurze.

Właściciel biznesu, który w moim przypadku pełni również funkcję dyrektora oddziału WGN – to od niego zależy najwięcej. Jeżeli właściciel nie będzie odpowiednio zaangażowany, jego biznes nie będzie poprawnie funkcjonował.

Właściciel musi znać swoją wartość, wierzyć w siebie, nigdy nie zwątpić. Musi dawać swoim postępowaniem pozytywny przykład współpracownikom. Szef musi być optymistą, i właśnie tym optymizmem powinien zarażać swoje koleżanki i kolegów z pracy.

 

Drugim obszarem, bez którego sukces biura byłby niemożliwy, są właśnie pracownicy – agenci nieruchomości.

Oddział WGN w Częstochowie tworzy grupa doświadczonych i zgranych agentów. Wszyscy dbamy o to, aby atmosfera w biurze była jak najlepsza.

Agent, który chce być skuteczny musi oczywiście wykazać się odpowiednim zaangażowaniem w pracę, a także wysoką kulturą osobistą.

Agenci oddziału WGN w Częstochowie świetnie współpracują ze sobą. Często skutkuje to przeprowadzeniem wspólnych transakcji, w których jeden agent współpracuje z klientem sprzedającym nieruchomość, podczas gdy drugi agent z naszego oddziału obsługuje klienta kupującego.

Zarówno dla dyrektora oddziału, jak i samego agenta, nie ma przyjemniejszej rzeczy, niż usłyszenie z ust klienta pochwał pod adresem agenta za sprawnie i bezpiecznie przeprowadzony proces sprzedaży/zakupu nieruchomości.

 

 

W końcu – bycie częścią sieci WGN daje nam dużo większe możliwości, niż działanie w pojedynkę.

Agencja sieciowa WGN stwarza swoim partnerom świetne warunki do rozwoju i prowadzenia odnoszącego sukcesu biura nieruchomości.

Renoma marki WGN istniejącej od 30 lat oraz fakt, iż sieć posiada ponad 80 biur w całym kraju, powoduje że klienci darzą nas zaufaniem i chętnie podejmują z nami współpracę.

Często zgłaszają się do nas klienci zlecając nam do sprzedaży duże, droższe nieruchomości z rynku Premium, takie jak biurowce, obiekty przemysłowe, czy duże grunty inwestycyjne. Nad przyjętą do sprzedaży ofertą nieruchomości pracuje kilkuset agentów WGN nie tylko w Częstochowie, ale we wszystkich oddziałach sieci w całym kraju. Klient zlecając nam do sprzedaży taką nieruchomość ma więc gwarancję wysokiej jakości obsługi, a przede wszystkim skuteczności naszych działań.

To wszystko powoduje, że pomimo funkcjonowania na rynku częstochowskim kilkudziesięciu innych biur nieruchomości, praktycznie nie odczuwamy obecności konkurencji.

Na marginesie warto wspomnieć, iż od 2017 roku zajmujemy się także sprzedażą nieruchomości w Hiszpanii. W latach 2017-2019 udało nam się skutecznie przeprowadzić kilkanaście transakcji sprzedaży nieruchomości na Costa Blanca oraz Costa del Sol. W ubiegłym roku nastąpiło ochłodzenie popytu na hiszpańskie nieruchomości, związane z pandemią koronawirusa, jednakże sytuacja pomału wraca do normy i odnotowujemy coraz większe zainteresowanie klientów z Polski zakupem nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu.

W imieniu swoim oraz pracowników naszego oddziału pragnę podziękować centrali WGN za uznanie oraz przyznanie prestiżowego Wyróżnienia Orła Brokera WGN za rok 2020.

Jednocześnie, po upływie zaledwie 5 miesięcy bieżącego roku, mogę śmiało zapowiedzieć, że rok 2021 będzie dla naszego oddziału jeszcze lepszy niż rok poprzedni

 

Artur Kupis

Dyrektor Oddziału WGN Częstochowa

 

Jak utrzymać poziom zarobków z korporacji, ale jednocześnie być na swoim

Jak utrzymać poziom zarobków z korporacji, ale jednocześnie  być na swoim

Rafał Kampczyk i Krzysztof Badan poznali się w Open Finance. Rafał Kampczyk był zastępcą kierownika w katowickim oddziale tej firmy i prowadził oddział w Rybniku, gdzie sprawował funkcję dyrektora. Dostał wyróżnienie doradcy roku i został zauważony przez kadrę zarządzającą. Krzysztof Badan również był zastępcą kierownika w katowickim oddziale tej firmy, a następnie w Dąbrowie Górniczej. Wspólnie braliśmy udział we wdrożeniu w firmie projektu trenerskiego – opowiada Rafał Kampczyk.

 


W jego trakcie bliżej poznał się z Krzysztofem Badanem. To on wpadł na pomysł otworzenia biznesu w branży nieruchomości.
- W wieku 26 lat zachorowałem na ospę i mając dłuższą przerwę od pracy zastanawiałem się, co zrobić, żeby utrzymać poziom zarobków z korporacji, ale jednocześnie  być na swoim. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem będzie uruchomienie biura sprzedaży nieruchomości na Śląsku – opowiada Krzysztof Badan.
Dodaje, że praca w korporacji jest niesamowicie ciekawa i rozwijające, ponieważ uczy nawyków, systematyki pracy, pracy pod presją. Jednak na dłuższą metę potrafi być wyniszczająca - trwa od rana do wieczora, również w weekendy, zawsze na wysokich obrotach.
- Obaj byliśmy mocno wypaleni i zmęczeni – przyznaje Rafał Kampczyk.
Spotkali się, porozmawiali i postanowili uruchomić biuro sprzedaży nieruchomości. Na tamtym etapie mieli jeszcze dwóch wspólników.
- Chcieliśmy postawić firmę na dwóch, niezależnych od siebie, ale uzupełniających się, nogach – nieruchomościowej i kredytowej – tłumaczy Rafał Kampczyk.

 Doszli do wniosku, że lepiej wystartować pod znaną marką, niż samodzielnie uruchamiać agencję nieruchomości od zera.
- Wiedzieliśmy, że jak wystartujemy od zera, to po pierwszym spotkaniu pewnie przekonamy do siebie klientów, ale nie będzie za nami stała żadna silna marka i tradycja. Nawet, jeśli wymyślimy silną nazwę, która chwyci, to dla klientów liczy się właśnie bezpieczeństwo i doświadczenie w branży. Działając pod skrzydłami WGN mamy poparcie marki mocno rozpoznawalnej na rynku. Od pierwszych spotkań z klientami możemy mówić, że nasza firma zajmuje się rynkiem nieruchomości ponad 20 lat (a obecnie 30) i liczy ponad 90 oddziałów – opowiada Rafał Kampczyk.
Ponadto WGN przekonało ich do siebie kosztami współpracy.
- Były one stosunkowo niewysokie w porównaniu do innych franczyz. Koszty wejścia to zaledwie kilka tys. zł, a opłata miesięczna wynosi 1200 zł i jest stała, niezależna od przychodu – mówi Krzysztof Badan.
Przy tym, jego zdaniem, plusem WGN jest fakt, że firma daje franczyzobiorcom dużą swobodę, jeśli chodzi o działanie.
- Dzięki temu pomimo, że jesteśmy częścią większej organizacji, to atmosfera jest tutaj zupełnie inna niż w dużych firmach. Nie ma ścisłych i rygorystycznych poleceń z góry, dzięki czemu możemy bardzo dobrze wykonywać swoje zadania. To daje nam kreatywną wolność, którą sobie bardzo cenimy – mówi Krzysztof Badan.
Współpraca w ramach franczyzy pomaga w szczególności przy sprzedaży nieruchomości o większej wartości.
- Klienci, posiadający drogie nieruchomości – domy, obiekty komercyjne czy hotele, chcą współpracować z dużymi biurami, ponieważ dobrze wiedzą, że takie nieruchomości nie sprzedają się lokalnie. Powierzając je większej sieci, czują się też bezpieczniej, bo wiedzą, że przy całym procesie sprzedaży są wsparci przez profesjonalny dział prawny i marketingowy – mówi Krzysztof Badan.
Generalnie, zdaniem franczyzobiorców WGN, działając na własną rękę też poradziliby sobie na rynku.
- Jednak dzięki temu, że stoi za nami silny brand, radzimy sobie jeszcze lepiej – mówi Krzysztof Badan.

 Ich pierwsze biuro w Sosnowcu ruszyło osiem lat temu.
- Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do działania po szkoleniach i dzięki wcześniejszemu doświadczeniu. Dzięki temu już w pierwszym miesiącu od startu znaleźliśmy się w topach sprzedaży WGN. Sprzedaliśmy osiem nieruchomości i wszystkie umowy mieliśmy na wyłączność – opowiada Rafał Kampczyk.
Dość szybko zdecydowali o rezygnacji z działu finansowego i rozstaniu z dwoma pozostałymi wspólnikami.
- Doszliśmy do wniosku, że szkoda nam czasu i energii na dział finansowy. Zapewniliśmy sobie outsourcing w tym zakresie. Mamy dzisiaj dwóch świetnych doradców, którzy obsługują kwestie kredytowe, ale z zewnątrz – mówi Rafał Kampczyk.
Co więcej, obecnie zainteresowanie ich usługami jest tak duże, że ciągle muszą myśleć o tym jak przy tak dużej ilości pracy nadal zachować wysoki poziom obsługi.
- Od wielu lat, to klienci sami zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc. Przychodzą głównie z polecenia od innych zadowolonych osób lub po sprawdzeniu nas i poziomu naszej pracy w Internecie. Dzisiaj pracy mamy tak dużo, że czasem nie możemy zająć się wszystkimi zleceniami, więc np. praktycznie zrezygnowaliśmy z pośrednictwa w wynajmie – opowiada Krzysztof Badan.
Dodaje, że w najbliższym czasie planują zatrudnić kolejnych doradców, którzy pomogą im obsłużyć liczne zlecenia. Pandemia nie spowolniła sprzedaży. W jej trakcie w minionym roku otworzyli kolejne biuro WGN w Tarnowskich Górach.
- To bardzo przemyślana decyzja. W czasie zeszłorocznej pandemii przeprowadziliśmy analizę rynku i wyszło nam, że tam jest najwięcej domów, działek i terenów na sprzedaż. A my chcemy jeszcze mocniej uderzyć w ten segment – mówi Rafał Kampczyk.
Ich plan zakłada, że właśnie w Tarnowskich Górach będzie się mieściło główne biuro, ale w kolejnych miejscowościach powstanie kilka mniejszych.
- To będą takie biura satelity, które ułatwią przyjmowanie klientów lokalnie i podpisywanie umów tak, by mieli do nas bliżej – mówi Rafał Kampczyk.

Zdaniem franczyzobiorców WGN na ich sukces złożyło się kilka przyczyn.
Po pierwsze dobry start zapewniła im praca najpierw w firmie ubezpieczeniowej, a następnie w finansowej. Ponadto już wcześniej zajmowali się inwestowaniem w nieruchomości, mieli więc odpowiednią wiedzę zarówno finansową, prawną jak i inwestycyjną.
- Od początku byliśmy w stanie polecać naszym klientom dobre firmy budowlane, remontowe czy ekipy do wykończenia domu i nawet podpowiedzieć, ile to wszystko będzie kosztowało – mówi Krzysztof Badan.
Dodaje, że w tej branży bardzo ważna jest też odpowiednia prezencja.
Jednak tym, co zdaniem franczyzobiorców WGN w największej mierze wpływa na ich sukces, jest nietypowe dla polskiego rynku podejście do klientów.
- My, w przeciwieństwie do większości biur działających w Polsce, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia od kupujących nieruchomość. Naszym klientem jest osoba, która dostarcza nam towar do sprzedaży, czyli sprzedający. To z nim podpisujemy umowę i od niego podbieramy wynagrodzenie, ustalone kwotowo, a nie procentowo – tłumaczy Rafał Kampczyk.
Dodaje, że w ten sposób działa duża część zachodniego rynku (w tym amerykańskiego), a w Polsce nie wiedzieć czemu przyjęło się, że za sprzedaż nieruchomość należy skasować obie strony transakcji.
- Wydaje nam się to jednak nierynkowym podejściem. Np. kupując auto w salonie lub komisie nikt się nie zastanawia, ile sprzedawca ma z niego prowizji. Tak samo jest z nieruchomościami – kupujący nie powinien zastanawiać się ile zarabia agent, podpisywać umowy gdzieś po klatkach schodowych czy na szybko w aucie, tylko skupić się na samej nieruchomości, a następnie na kupieniu jej za określoną w Internecie cenę bez żadnych niespodzianek. Naszym zdaniem agent, który sprzedaje powierzoną mu nieruchomość i podbiera wynagrodzenie od dwóch stron, zachowuje się - np. przy negocjacjach - tak, jak prawnik, który reprezentuje przy rozwodzie zarówno żonę jak i męża. Oczywiście szanujemy to, że każdy ma prawo prowadzić biuro nieruchomości jak mu wygodniej, ale nasz system pracy jest najbardziej efektywny. Naszym zadaniem jest znalezienie osoby, która daną nieruchomość kupi za ustaloną cenę i nie jest zaskakiwana żadnymi dodatkowymi kosztami – tłumaczy Rafał Kampczyk.

 Rynek obecnie sprzyja agencjom nieruchomości. Popyt na domy, mieszkania i działki jest bardzo duży, a ceny cały czas rosną.
- Zdecydowanie agencje nieruchomości mają dzisiaj rewelacyjne warunki do rozwoju i zarabiania pieniędzy. My mamy bardzo dużo pracy, na tyle dużo, że aby obsłużyć kolejnych klientów, którzy się do nas zgłaszają z ofertą sprzedaży nieruchomości, musimy szkolić i rekrutować kolejnych doradców, a także otwierać nowe oddziały WGN – mówi Rafał Kampczyk.

Na tym rynku powstaje też coraz więcej konkurencji. Ale Rafałowi Kampczykowi i Krzysztofowi Badanowi to nie przeszkadza.
- Od momentu, kiedy nie są potrzebne żadne licencje do tego, żeby sprzedawać nieruchomości, na rynku powstaje wiele nowych biur. Jedne z nich radzą sobie lepiej, inne gorzej. Są też takie, które nie przetrwały próby czasy. Dla nas konkurencja nie jest jednak żadną przeszkodą, gdyż klienci przeważnie zgłaszają się do nas sami lub bardzo często są z polecenia - mówi Krzysztof Badan.

 

źródło FRANCHISING

WGN sfinalizował w tym roku już ponad 4600 transakcji

WGN sfinalizował w tym roku już ponad 4600 transakcji

 

W dniu 21 maja 2021 r. o godz. 14.00 rozpocznie się XXIII Konwent Dyrektorów Grupy WGN.

 

Na konwencie nastąpi podsumowanie dotychczasowych działań Grupy WGN oraz przedstawienie kierunków strategii dalszego rozwoju. Dyrektorzy oddziałów będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami w osiąganiu indywidualnych sukcesów, a one na przykładzie ostatnich czterech miesięcy są imponujące.

W pierwszych miesiącach 2021 roku WGN sfinalizował ponad 4600 transakcji, co jest absolutnym rekordem nie tylko w skali Grupy WGN. Tylko sami agenci z listy TOP 4+ w tym czasie zrealizowali 688 transakcji. Średnio na 1 agenta WGN przypada w tym czasie 2,3 transakcje w miesiącu. Te rezultaty w sposób znaczący wpływają na stabilność zespołów agentów i konsekwentny rozwój Grupy WGN.

Bezpośrednio przy obrocie nieruchomościami pracuje blisko 500 agentów, przy wszystkich zatrudnionych w WGN – około 570 osób.

Od początku roku 2021 uruchomiono kolejnych 7 Oddziałów WGN. W najbliższych dniach będą podpisane następne dwie umowy, a na weryfikację czeka kolejnych 11 kandydatów.

Warto też odnotować, że 7 Partnerów zamierza jeszcze w tym roku uruchomić kolejne swoje oddziały w innych miastach.

Konwent Dyrektorów odbędzie się w systemie online.

Wszystkie dotychczasowe działania wypracowane na poprzednich Konwentach są konsekwentnie realizowane i przynoszą oczekiwane wyniki. Konsekwencją tego jest zwiększająca się liczba transakcji w porównaniu każdego roku do roku.

WGN otwiera już 7 Oddział w tym roku, tym razem w Świdnicy

WGN otwiera już 7 Oddział w tym roku, tym razem w Świdnicy

 

10 maja 2021 roku została podpisana umowa franczyzowa, na mocy której zostanie uruchomiony kolejny Oddział WGN tym razem w Świdnicy, przy ulicy Komunardów 8.

Nowy Oddział otwierają Państwo Joanna i Marek Lipińscy. Nowi franczyzobiorcy zdecydowali się na współpracę z WGN, ponieważ jak sami podkreślają: „na lokalnym rynku jest wiele biur obrotu nieruchomościami. Nie chcieliśmy być kolejnym bezimiennym, przeciętnym biurem.

Współpraca z WGN niesie za sobą pewne wartości i standardy. Przyłączenie do dużej sieci, która od lat jest liderem na rynku nieruchomości to gwarancja najwyższych usług, które przyciągają klientów.”

 

Sieć WGN, która istnieje od 1991 roku zapewnia nowym Partnerom kompleksowe wsparcie. Franczyza WGN to sprawdzone rozwiązania, autorskie know-how, wsparcie ekspertów oraz działu prawnego.

 

Joanna i Marek Lipińscy

Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to unikatowy na polskim rynku nieruchomości zestaw narzędzi gwarantujących sukces. WGN to rozpoznawalna, stabilna marka, która przekazuje swoje doświadczenie, dzięki czemu nasi Partnerzy wyróżniają się na rynku jakością świadczonych usług oraz profesjonalizmem.

 

Model franczyzowy, jaki oferuje WGN to gwarancja bezpieczeństwa oraz ponadprzeciętnych dochodów. Markę WGN budują przede wszystkim ludzie: eksperci w swoich dziedzinach, pasjonaci oraz doświadczeni doradcy ds. nieruchomości, którzy dzielą się swoją wiedzą.

Fundamentem systemu franczyzowego WGN jest kreatywna wolność i samodzielność - każde biuro WGN jest niezależne i działa na własny rachunek zatrzymując 100 % wypracowanego przez siebie przychodu.

 

Zdecydowaliśmy się 7 lat temu na franczyzę WGN

Zdecydowaliśmy się 7 lat temu na franczyzę WGN

W minionym roku rozpoczynała się pandemia i zbliżał się kryzys. Byłem przekonany, że będziemy mieli powtórkę z 2008 roku, kiedy to doszło do załamania na rynku i dużej redukcji cen nieruchomości trwającej aż do 2013 roku. 

Dzisiaj oczywiście ceny już mocno przekroczyły poziom sprzed 2008 r. Część analityków już od dwóch lat mówi, że zaraz przyjdzie korekta i wszystko się zredukuje, ale tak się nie dzieje. Wciąż mamy duży boom na rynku, a ceny, włącznie z cenami materiałów budowlanych oraz wykonawstwa, cały czas rosną. I nie wygląda na to, żeby to się miało zmienić. Deweloperzy i inwestorzy są przekonani, że hossa będzie dalej trwała.

Dlaczego ceny nieruchomości oszalały?

Powodów jest wiele. Na pewno kluczowym są rekordowo niskie stopy procentowe, które z jednej strony powodują, że raty są bardzo niskie, a przez to kredyty bardziej przystępne; a z drugiej strony niskie oprocentowanie lokat, wraz z rosnącą inflacją, powoduje duży napływ kapitału inwestycyjnego na rynek nieruchomości. Dodatkowymi czynnikami są m.in. bardzo mocny wzrost wynagrodzeń, który miał miejsce w ostatnich kilku latach; przypływ osób zza wschodniej granicy, które się u nas zadomowiły, kupują nieruchomości i zakładają rodziny oraz stały deficyt mieszkań, który występuje w naszym kraju.

Czy to dobry moment na zakup mieszkania?

Myślę, że czas na realizację marzeń zawsze jest dobry. Jednak na pytanie, czy warto dzisiaj zainwestować w nieruchomość, bardzo trudno odpowiedzieć. Rynek mieszkaniowy jest nieprzewidywalny. Z jednej strony ceny rosną do absurdalnych poziomów, a tempo tego przyrostu jest bardzo szybkie. O inwestowaniu w nieruchomości myśli dzisiaj wiele osób, które się na tym nie znają. Mówi się, że gdy taksówkarz opowiada Ci o tym jakie akcje kupił, to czas ewakuować się z rynku i tak to obecnie wygląda, że o „flipowaniu” myślą osoby, które nigdy wcześniej nieruchomościami się nie zajmowały. Z drugiej jednak strony profesjonalni inwestorzy i deweloperzy są przekonani, że ceny będą rosły dalej. Ci pierwsi kupują bez wahania, ci drudzy rozpoczynają coraz więcej nowych budów.Czy to dobry moment na otwarcie agencji nieruchomości?

Zdecydowanie agencje nieruchomości mają dzisiaj rewelacyjne warunki do rozwoju i zarabiania pieniędzy. My mamy bardzo dużo pracy, na tyle dużo, że aby obsłużyć kolejnych klientów, którzy się do nas zgłaszają z ofertą sprzedaży nieruchomości, musimy szkolić i rekrutować kolejnych doradców, a także otwierać nowe oddziały. Co więcej, ruch w interesie nie zmniejszył się niemal wcale z powodu koronawirusa. Tylko od połowy marca i w kwietniu ubiegłego roku zaobserwowaliśmy niewielki zastój spowodowany lockdownem, ale później każdy kolejny miesiąc jest lepszy od poprzedniego.

Czy na rynku agencji nieruchomości jest duża konkurencja?

Od kiedy nie potrzeba licencji uprawniającej do działania na rynku pośrednictwa nieruchomości, coraz więcej osób para się tym zajęciem. Przybywa biur nieruchomości na rynku, więc i konkurencja jest spora. Jednak my na swoim terenie działania w ogóle nie odczuwamy jej obecności. Mamy dużo pracy, a klienci przeważnie zgłaszają się do nas sami lub bardzo często są z polecenia.

Dlaczego warto otworzyć biuro nieruchomości we franczyzie?

Działanie pod szyldem znanej marki WGN, z ugruntowaną pozycją na rynku, bardzo pomaga przy pozyskiwaniu i sprzedaży nieruchomości,szczególnie tych komercyjnych czy prestiżowych. Dzięki temu już od momentu startu działania na rynku, jesteśmy wiarygodni i profesjonalni dzięki know how. Sam proces sprzedaży również wygląda całkowicie inaczej, gdy angażuje się w niego ponad 80 biur w całym kraju, aniżeli lokalne biuro z kilkoma pracownikami. Dodatkowo już od momentu startu działania na rynku, jesteśmy wiarygodni.

Zdecydowaliśmy się na franczyzę WGN, ponieważ to firma, która ma dobrą pozycję na rynku nieruchomości, a koszty wejścia we współpracą są nieduże w porównaniu do innych franczyz. W jej ramach mamy też dużą swobodę, jeśli chodzi o sposób działania. Z jednej strony należymy więc do dużej sieci, z drugiej mamy taką kreatywną wolność, którą sobie bardzo cenimy. Ponadto współpraca w ramach większej sieci to także możliwość wielu szkoleń i wymiany doświadczeń z osobami, które działają w tym samym systemie.

 


Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk

Właściciele Biur WGN w Sosnowcu i w Tarnowskich Górach

 

żródło - franchising.pl

 

 

Marek Świdziński otworzył swój kolejny, trzeci Oddział WGN!

Marek Świdziński otworzył swój kolejny, trzeci Oddział WGN!

 

9 marca 2021 roku Marek Świdziński podpisał umowę franczyzową na podstawie, której otwiera swoje trzecie biuro nieruchomości pod szyldem WGN.

 

 

Kolejny oddział WGN powstanie w Nowej Soli przy ulicy Wrocławskiej 3. Ze względu na prężny rozwój swoich dwóch biur w Polkowicach i Szprotawie oraz ponad przeciętne wyniki finansowe decyzja o utworzeniu kolejnego oddziału była niejako naturalna. Pan Marek na pytanie o przepis na taki sukces bez wahania odpowiada, że sekret to zespół, marka WGN oraz znajomość lokalnego rynku. Obecnie w biurach w Polkowicach i Szprotawie pracuje 20 agentów. W zestawieniu dziesięciu najlepszych Doradców Grupy WGN listy TOP4+ za rok 2020 aż trzy osoby są agentami tych biur.

Franczyza WGN to nie tylko możliwość rozwoju i współpracy z najlepszymi, ale także przestrzeń dla naszych Partnerów do swobodnego wykorzystania dostarczonych narzędzi. Agenci pracujący w Grupie WGN to specjaliści potwierdzający, że silna pozycja WGN to nie jest przypadek. Dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi pozyskują zaufanie nawet najbardziej wymagających klientów, a ilość i jakość przeprowadzonych transakcji jest imponująca.

Centrala WGN życzy Markowi Świdzińskiemu dalszego rozwoju na rynku nieruchomości a wszystkim Agentom z nim współpracującym wielu transakcji w tym spektakularnych.

 

Rok 2020 – WGN w liczbach na PLUSIE

Rok 2020 – WGN w liczbach na PLUSIE

 

Rok 2020 był wyjątkowy w historii świata ostatniego półwiecza.

Okres pandemii to na pewno trudny czas i wyzwanie dla przedsiębiorców i klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. W początkowej fazie tego roku tj. od marca do maja 2020 r. wszyscy byliśmy poważnie zaniepokojeni nową sytuacją, jak w tym czasie mają pracować agenci Grupy WGN. W tym czasie było większe przerażenie u agentów i klientów niż w drugiej połowie roku, pomimo, że ilość zakażeń była kilkadziesiąt razy większa. Po prostu większość z nas dostosowała się do nowych realiów.

Już 10 marca 2020 r. WGN opracował i wdrożył dla agentów i pracowników administracyjnych w Centrali i w Oddziałach szczegółowe PROCEDURY WGN ANTYKOWIDOWE, które następnie w zależności od sytuacji epidemicznej w Polsce modyfikował wprowadzając kolejne obostrzenia. To pozwoliło Grupie WGN i jej klientom przejść bezpiecznie przez dotychczasowy okres 11 miesięcy.

 

Również Centrala WGN dla swoich Partnerów/Franchisebiorców wyszła naprzeciw zwalniając częściowo z opłat licencyjnych. Ponadto w miesiącach maj i czerwiec zdecydowana większość Oddziałów WGN pozyskała subwencje i dotacje rządowe dla swoich działalności. Te wszystkie działania pozwoliły całej Grupie WGN już od czerwca 2020 wyjść na prostą, a najbardziej rekordowymi miesiącami pod względem przeprowadzonych transakcji były cztery miesiące: lipiec, sierpień, wrzesień i październik zeszłego roku, kiedy ilość transakcji była wyższa średnio o 12 % do analogicznych miesięcy w roku 2019.

Tutaj trzeba jednak wspomnieć, że w kwietniu i maju ilość transakcji spadła do 27 % do podobnego okresu rok wcześniej.

W wdrożonych procedurach w Grupie WGN dokładnie określono jak bezpiecznie obsługiwać klientów w wydzielonych sektorach, przeprowadzać prezentacje nieruchomości i finalizować transakcje.

W 2020 roku Grupa WGN przeprowadziła ponad 9 400 transakcji. W tym samych 10 najlepszych agentów Grupy WGN zrealizowało aż 746 transakcji, co stanowi ponad 8 % wszystkich transakcji.  

Na takie wyniki sprzedaży jak zawsze ma wpływ profesjonalizm i skuteczność wynikające dodatkowo z 30 letniego doświadczenia na rynku. Na pewno też przyczynia się do tego ogromne zaufanie klientów do sprawdzonej, renomowanej marki, którzy polecają WGN innym.

W Grupie WGN pracuje ponad pół tysiąca osób, z czego blisko 460 to agenci i doradcy ds. nieruchomości. Każdy z agentów/doradców w ciągu 2020 roku przeprowadził średnio 20,4 transakcje, co w czasie pandemii stanowi bardzo dobry wynik.

Biuro WGN w Warszawie - Laureat WNĘTRZE ROKU 2020

 

Biuro WGN w Elblągu - Laureat WNĘTRZE ROKU 2019

 

Warto też zauważyć, że na sukces złożyła się duża flota portali i serwisów Grupy WGN. Każda zgłoszona oferta nieruchomości przez klientów trafia do ponad 150 wyszukiwarek nieruchomości, a flagowy portal wgn.pl w 2020 roku wg Analytics Google odnotował blisko 1,9  mln odwiedzin.

 W 2020 roku do Grupy WGN przystąpiło 6 nowych Partnerów oraz jeden Franchisebiorca otworzył drugi swój oddział. Natomiast z powodów losowych zakończono współpracę z trzema Oddziałami. Jak na trudny rok bilans Oddziałów jest na plusie.

Na koniec roku 2020 Grupa WGN liczyła 83 Oddziały Obrotu Nieruchomościami i Działalności Deweloperskich utrzymując tym samy pozycję lidera na rynku nieruchomości.

Warto zaznaczyć, że branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie.

 

 

WGN 2020 w liczbach:

Na rynku - 30 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - 83.

Średni staż na rynku Biura WGN - 9 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez drugie pokolenie - 7.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 500, w tym 460 agentów.

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN –7 lat.

Ilość transakcji w 2020 - ponad  9 400.

Ilośc transakcji w historii 30 lat - ponad 200 000.

Ilość zadowolonych klientów - ponad 410 000.

Ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc - 1,8.

Ilość wejść w 2020 na flagowy portal WGN.pl – blisko 1,9 mln.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Własne tytuły wydawnicze - 2.

Ilość własnych tematycznych portali Grupy WGN - 52.

Promocja nieruchomości WGN na portalach, serwisach i subdomenach - ponad 150.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 38%.

stan na grudzień 2020

 

 

Leszek Michniak

 

 

WGN Gorzów Wielkopolski i jego historia.

WGN Gorzów Wielkopolski i jego historia.

 

Oddział WGN w Gorzowie Wielkopolskim powstał w 2012 roku. Jest na rynku 8,5 roku, czyli tyle, ile wynosi średni staż biur w Grupie WGN (dane styczeń 2021) . I ten wynik świadczy o wielkiej stabilności marki WGN. Nadmienić również należy, że średni staż pracy w WGN, to blisko 5 lat.

 

Tomasz Kazuś - właściciel Biura WGN Gorzów Wlkp.

 

Tomasz Kazuś zaczął pracę agenta nieruchomości w biurze WGN zaraz po studiach, w 2013 roku.

- To była pierwsza poważna praca, w którą się zaangażowałem. Zaczynałem od zera, bo nie miałem ani wiedzy ani doświadczenia. Pomogło mi jednak wsparcie współpracowników oraz chęć do samorozwoju. Czytałem dużo literatury i materiałów związanych z branżą. Zrobiłem też licencję pośrednika – opowiada Tomasz Kazuś.

 

W miarę jak zapoznawał się z firmą WGN, jakie daje możliwości rozwoju zawodowego i finansowego, coraz poważniej myślał, żeby uruchomić własny Oddział pod tą marką. Niepowtarzalna okazja nadarzyła się pod koniec września 2018 r.

- Właściciel gorzowskiego oddziału, w którym pracowałem, zaproponował mi przejęcie biura, gdyż zmieniły mu się plany życiowe. Uznałem, że to doskonała okazja, żeby prowadzić własne biuro, gdyż znałem dobrze markę WGN, całą sieć oraz jej strukturę z różnych spotkań integracyjnych i szkoleniowych.– opowiada Tomasz Kazuś.

 

Zdecydował się na przejęcie biznesu od swojego dotychczasowego pracodawcy. Historycznej decyzji nie żałuje.

- Już wtedy WGN to była marka dobrze znana nie tylko w Gorzowie Wielkopolskim, ale w całym kraju. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że zgłasza się do nas wielu klientów, którzy z góry zakładają, że to nam będą przekazywać nieruchomości i to na wyłączność, ponieważ znają WGN i standardy jej pracy – mówi Tomasz Kazuś.

Docenia on fakt, że wraz z istniejącym biurem mógł przejąć pewien system pracy i od razu zacząć działać, bez konieczności zastanawiania się, co i w jaki sposób robić, czy też jak się reklamować. To wszystko franczyzobiorcy dostają w pakiecie – podkreśla Tomasz Kazuś.

 

 Biuro WGN w Gorzowie Wlkp

 

Jego zdaniem dużym plusem współpracy z WGN jest także  fakt, że można liczyć na wsparcie franczyzodawcy, a to jest ważne w biznesie.

- Jeśli pojawiają się problemy z trudną transakcją, czy nietypowym stanem prawnym, zawsze wiem, do kogo mogę się zwrócić, żeby móc liczyć na pomoc. Współpracujemy też  z agentami z biur WGN w innych lokalizacjach – mówi Tomasz Kazuś.

Jedynym minusem, który dostrzega, jest fakt, że w czasie pandemii spotkania zostały mocno ograniczone.

- Obecnie jest zbyt mało okazji, podczas których zawsze omawiane były wspólne kierunki działania i zapadały ważne decyzje.  To jest niestety efekt pandemii – mówi Tomasz Kazuś.

 

Właściciel gorzowskiego Oddziału WGN podkreśla, że kluczowa w prowadzeniu biura nieruchomości jest chęć do ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy jednym słowem podnoszenia kwalifikacji zawodowej.

- Staram się stale rozwijać, ponieważ ten rynek cały czas się zmienia. Trzeba być na bieżąco choćby z przepisami. Na pewno nie jest to praca dla kogoś, kto chciałby przychodzić do biura, żeby wypić kawę i wykonać kilka telefonów, a od czasu do czasu pokazać nieruchomość. Trzeba się naprawdę postarać – mówi Tomasz Kazuś.

 

Jego zdaniem na rynku nie poradzą sobie osoby, które nie są otwarte na nową wiedzę.

- Oprócz tego trzeba być uczciwym, kompetentnym i profesjonalnym. To nie jest łatwy pieniądz. Klienci też często zaskakują swoją dzisiaj wiedzą i obeznaniem. Dużo ludzi zanim podejmuje sprzedaż swojej nieruchomości, samodzielnie szuka różnych informacji w internecie – opowiada Tomasz Kazuś.

 

Dodaje, że przy nastawieniu tylko na pieniądze trudno byłoby odnieść sukces.

- Trzeba zainwestować swój czas i energię, w to co się robi, dopiero wtedy można liczyć na efekty – radzi Tomasz Kazuś.

 

W jego biurze pracują cztery osoby. Oddział jest rentowny od samego początku.

- W WGN nauczyłem się planowania sprzedaży. Kiedy przejmowałem biuro, miałem już zaplanowane kolejne transakcje na kolejne miesiące, które potem kontynuowałem. W zasadzie cały czas jest tak, że jak kończy się jedna transakcja, to rozpoczynają się kolejne. Nie mam przestojów – mówi Tomasz Kazuś.

 

 Nawet w czasie pandemii biura WGN miały co robić osiągając rekordowe ilości transakcji. W ostatnim czasie nawet chętnych na zakup nieruchomości pojawia się więcej niż wcześniej.

- Jest więcej transakcji w ogóle i coraz więcej tych największych. Wydaje się, że hossa na rynku jest spowodowana tym, że  każdy chce gdzieś ulokować pieniądze nie wiedząc co  będzie dalej. Lokaty się nie opłacają, dużo ludzi ma spore oszczędności i obawia się inflacji. Szukają alternatywy dla lokat. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy na tym rynku wciąż będzie się dużo działo – mówi Tomasz Kazuś.

 

Tekst jest częścią wywiadu Tomasza Kazusia dla serwisu franchising .pl

 

 

 

Nowe, eleganckie Biuro WGN w Warszawie

Nowe, eleganckie Biuro WGN w Warszawie

Nowe eleganckie biuro w Warszawie zlokalizowane jest przy ul. Szulborskiej 3/5 przy rogu ul. Sowińskiego.

Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz urządzili swoje biuro z miłością do WGN, z pietyzmem i dbałością o wszystkie szczegóły.

Specjalizują się z pasją w nieruchomościach premium zwłaszcza w rezydencjach, posiadłościach, willach i apartamentach. Mają na swoim koncie już wiele spektaluranych transakcji.

Każdą nieruchomość powierzoną przez klientów przygotowują z sercem i pełnym zaangażowaniem do sprzedaży lub wynajmu. Każdej powierzonej do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości wykonują sami profesjonalną sesję zdjęciową, dlatego szybko znajdują nabywców.

Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz

 

A to ruchomość "maskotka" właścicieli biura

 

Centrala WGN życzy samych udanych transakcji.

WGN z pasją sprzedaje i wynajmuje nieruchomości premium

WGN potwierdza pozycje lidera

WGN potwierdza pozycje lidera

1 października 2020 roku Pani Agnieszka Niechciał podpisała umowę franczyzową na otwarcie kolejnego biura WGN w Katowicach. Nowy Oddział powstanie przy ulicy Staromiejskiej 3, czyli w samym sercu miasta.

Każdy nowy Partner swoim doświadczeniem i zaangażowaniem wnosi cegiełkę do budowania pozycji lidera sieci WGN na rynku. Pani Agnieszka Niechciał to artystyczna dusza posiadająca wykształcenie plastyczne oraz doświadczenie graficzne. Posiada również ponad 3 letnie doświadczenie w pracy z nieruchomościami.

Zajmowała się zarządzaniem nieruchomościami oraz najmem zarówno krótkoterminowym jak i długo terminowym, aranżacją wnętrz oraz home standingiem. Dlaczego więc osoba ze znajomością branży, rynku oraz własnym doświadczeniem zdecydowała się na współprace w ramach sieci franczyzowej? WGN to największy polski koncern obrotu nieruchomościami (82 Oddziały), który zapewnia wszystkim swoim Partnerom wsparcie na każdym etapie.

Pani Agnieszka stwierdziła, że „działanie pod skrzydłami solidnej marki, z tak długą tradycją to olbrzymi komfort pracy. Wsparcie od strony prawnej i merytorycznego przygotowania daje pewność i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.” WGN zapewnia swoim Partnerom, przez cały okres współpracy, wsparcie działy prawnego, graficznego, informatycznego oraz dedykowanego opiekuna. Co już na starcie wpływa na ograniczenie wydatków oraz czasu na uruchomienie biura i procesjonalny marketing.

Rozpoznawalność marki WGN na terenie całej Polski jest bardzo ważnym aspektem, szczególnie dla osób chcących rozpocząć swoja przygodę z obrotem nieruchomościami, w tym zwłaszcza komercyjnymi i z sektora premium. Charakterystyczne, granatowo-czerwono-białe logo WGN jest doskonale rozpoznawalne przez klientów i jest jednoznacznie kojarzone z profesjonalizmem i skutecznością. Silna i ugruntowana pozycja na rynku to bezpieczeństwo i gwarancja sukcesu i to już na początku uruchomienie biura.

 

Pani Agnieszce życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Biuro: Katowice- Śródmieście 

WGN nie zwalnia- kolejny Oddział w województwie Łódzkim

WGN nie zwalnia- kolejny Oddział w województwie Łódzkim

17 września 2020 Pan Grzegorz Kwiecień podpisał umowę franczyzową z siecią WGN, tym samym powołując do życia kolejne Biuro WGN w województwie łódzkim.

Nowy Oddział WGN powstanie w Pajęcznie, skąd pomysł na biuro nieruchomości w tak niewielkim mieście? Odpowiedź jest prosta: z zapotrzebowania. Pan Grzegorz od lat prowadzący biznes na tamtejszym terenie dostrzegł duży potencjał rynku. Podkreślił, że WGN-owe know-how w połączeniu z doświadczeniem biznesowym i chłonnym rynkiem jest gwarancją sukcesu.

Franczyza WGN to nie tylko sprawdzony model biznesowy, to także prawdziwa Sieć kontaktów i współpracy biznesowej oddziałów z całej Polski. Dzięki wysokim standardom obowiązującym w Grupie WGN marka może pochwalić się, unikatowa na skale kraju - opinią profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie obrotu nieruchomościami. Jest to bezcenna wartość, która wpływa na postrzeganie Grupy WGN przez potencjalnych klientów w całej Polsce.

Model franczyzowy WGN zapewnia wszystkim Partnerom wsparcie, wiedzę a przede wszystkim sprawdzone rozwiązania zarówno w pracy z klientem jak i w kwestii rozwiązań prawnych. Sieć WGN daje unikatową możliwość rozwoju Partnerom, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i sukces. Taki wachlarz rozwiązań i możliwości połączony z szeroko zakrojonym marketingiem oraz rozpoznawalnością marki jest gwarancją sukcesu w branży obrotu nieruchomościami w każdej lokalizacji. Co więcej, system szkoleń, autorskie know-how oraz helpdesk jest po prostu oszczędnością czasu i środków. Przyłączenie do Największego w Polsce Koncernu Obrotu Nieruchomościami to sprawdzony pomysł na biznes, który opiera się na połączeniu wiedzy z doświadczeniem. Wypracowane procedury stanowią wizytówkę Sieci WGN- 

Panu Grzegorzowi życzymy sukcesów na nowym polu działalności oraz satysfakcji zawodowej.

WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

W obecnej dobie na rynku nieruchomości najlepiej sobie radzą firmy z długoletnim stażem oraz te zrzeszone w dużych sieciach franczyzowych. Dzięki obecności w sieci franczyzobiorcy ponoszą mniejsze koszty prowadzenia działalności niż indywidualne biura. Wypracowane w tym czasie procedury WGN pozwoliły utrzymać z sukcesem dotychczasowy stan ilości biur oraz liczby agentów.

Pomimo ostrożności, którą od marca obserwujemy wśród klientów Grupy WGN, w podejmowaniu decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości, z satysfakcją możemy ogłosić powrót do normalności. Najlepszym przykładem jest lipiec br., który okazał się najlepszym miesiącem pod względem ilości transakcji w ciągu ostatnich czterech lat.

- Ale można powiedzieć - życie nie znosi próżni. W przeciwności do innych sieci franczyzowych związanych z usługami, to właśnie sektor obrotu nieruchomościami, w obecnym czasie, okazuje się być najlepszą branżą usługową. Większość Biur zrzeszonych w Grupie WGN nie tylko nie straciła w ostatnim czasie agentów ale wręcz rozbudowuje swoje zespoły sprzedażowe. – mówi Prezes Leszek Michniak. – I tak: w miesiącu lipcu br. Grupa WGN zrealizowała blisko 900 transakcji, dzięki czemu od początku roku zanotowaliśmy w sumie ponad 4700 realizacji. Jest to w skali Polski wynik rewelacyjny.

Klienci, którzy odkładali decyzję o zakupie czy sprzedaży nieruchomości na okres bardziej stabilny, powracają do tematu i pośpiesznie realizują swoje plany.

- Okres pandemii wprowadził spowolnienie w transakcjach np. na trójmiejskim rynku nieruchomości. Większość klientów popytowych zrezygnowała z zakupu nieruchomości, a sprzedający lawinowo wycofywali swoje oferty ze sprzedaży bojąc się o zbyt duży spadek cen na rynku. Na szczęście, obecna rzeczywistość przypomina czas sprzed pandemii. Klient zaakceptował panujące realia w kraju. Dzięki czemu zarówno sprzedaż, jak i kupno nieruchomości powróciły do świetności sprzed kilku miesięcy – mówi Katarzyna Stachowska – Jurgiel, Dyrektor Biura Franczyzowego WGN w Gdańsku.- Zauważam jednak pewną prawidłowoś , która nie miała miejsca w przeszłości - w segmencie premium przeprowadzamy w większości transakcje gotówkowe. Jestem przekonana, że ta trudna sytuacja pokazała, iż rynek nieruchomości jest w stanie się obronić i jeżeli nawet powtórnie przyjdzie zmierzyć się nam z taką sytuacją, to na pewno przetrwamy i wyjdziemy z niej znowu silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia.Okres pandemii pokazał również, że ludzie coraz większą uwagę przykładają do zajmowanej przestrzeni w swoich mieszkaniach, nie chcą być ograniczani do minimum lokalowego. Zamknięcie w domach zmusiło ludzi do zweryfikowania swojej sytuacji i tego, w jakich warunkach może im przyjść spędzić kolejną falę zachorować i idącymi za nią obostrzeniami. Dlatego też klienci często zgłaszają się do Biur WGN w celu przeprowadzenia podwójnej transakcji – zlecają zaufanemu agentowi sprzedaż mieszkania, jak i w następnej kolejności znalezienie dla niego nowej nieruchomości – większego mieszkania, gruntu lub domu.

- Odnotowujemy wzmożone zainteresowanie klientów i inwestorów gruntami oraz domami. I na tym polu wyróżniamy się profesjonalizmem- zauważa Ewa Syrenicz- Tryburska, Dyrektor Biura Franczyzowego WGN Szczecin Prawobrzeże 01. - Grunty bywają dla niektórych agentów trudnym tematem, często trzeba większej czujności na niektóre kwestie, jak np. dostęp do drogi. Agent w takim przypadku musi być nie tylko pośrednikiem, ale przede wszystkim doradcą, który służy swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą. A tę wiedzę zdobywają franczyzobiorcy na starcie a agenci WGN podczas wewnątrzsieciowych szkoleń.

Pod względem rozwoju sieci franczyzowej zauważamy niezmienne zainteresowanie potencjalnych kandydatów otworzeniem własnego biura nieruchomości pod szyldem WGN. Od marca br. do Grupy zostały przyłączone 4 kolejne Biura a w miesiącu sierpniu planowane jest otwarcie następnego biura w Tarnowskich Górach. Będzie to już drugi oddział dotychczasowych Partnerów Franczyzowych z Biura w Sosnowcu.

- Aktualnie weryfikujemy aż siedmiu potencjalnych franczyzobiorców. Dlaczego kandydaci wybierają nas w trudnych czasach? W okresie kryzysu jakim jest pandemia w usługach utrzymują się głównie firmy z długoletnim doświadczeniem, jak WGN (30 lat na rynku) - mówi Dagmara Komarnicka, Główny Manager rozwoju sieci franczyzowej WGN - Przedsiębiorcy oczekują od silnego partnera franczyzowego doświadczenia, skuteczności w każdej sytuacji, umiejętności rozwijania z sukcesem swojego biznesu. Podsumowując, z dumą mogę powiedzieć - WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

 

 

 

Zarząd Spółki WGN powierzył obowiązki Dyrektora Nieruchomości Lidii Dołhan.

Zarząd Spółki WGN powierzył obowiązki Dyrektora Nieruchomości Lidii Dołhan.

Zarząd WGN Nieruchomości Sp. z o.o., największego franchisedawcy w nieruchomościach w Polsce mianował Lidię Dołhan na Dyrektora ds. Nieruchomości w Centrali WGN. Lidia Dołhan jest związana z WGN od 2006 roku. Przechodziła wszystkie szczeble zawodowe w sektorze nieruchomościowym, zaczynając od działów: najmu i mieszkaniowego, aby po trzech latach na dobre zakotwiczyć w Dziale Nieruchomości Komercyjnych.

Lidia Dołhan WGN

Właśnie w tym dziale odnosi sukcesy zawodowe, a współpraca z inwestorami daje jej i inwestorom pełną satysfakcję. W 2019 roku Spółka mianowała Lidię Dołhan na Starszego Doradcę ds. Nieruchomości. W Grupie WGN ten tytuł otrzymują tylko Profesjonaliści o ponad przeciętnych wynikach, dużej wiedzy i ponad 10-letnim doświadczeniu w nieruchomościach.

Zarząd życzy Pani Lidii dalszych sukcesów zawodowych !

Franczyza WGN również w dobie pandemii wzbudza zainteresowanie.

Franczyza WGN również w dobie pandemii  wzbudza zainteresowanie.

Jak wynika z naszych obserwacji pandemia nie osłabiła zainteresowania ofertą współpracy franczyzowej Grupy WGN.

– Każdego dnia otrzymujemy mnóstwo pytań od zainteresowanych o możliwość współpracy – mówi Dagmara Komarnicka, główny menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN. - Wiele osób ma ostatnio więcej czasu, zwłaszcza osoby szukające biznesu, w który można zainwestować. Jedni myślą o przebranżowieniu się, inni o poszerzeniu zakresu usług albo o alternatywie dla pracy w korporacji. A rynek nieruchomości ciągle jest bardzo atrakcyjny, mimo pandemii ma się całkiem nieźle.

Kto może zostać Partnerem WGN?

Partnerem WGN może zostać zarówno osoba bez doświadczenia w branży, jak i pośrednik z długim stażem pracy. – Osoby bez doświadczenia wbrew pozorom są dla nas bardzo cenne, ponieważ nie posiadają nawyków z poprzednich miejsc pracy, a nasze know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń zapewnia im szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy i wejście w wypracowane i sprawdzone procedury WGN – tłumaczy Dagmara Komarnicka.

Kandydaci na partnerów WGN powinni dysponować lokalem o powierzchni min. 30 m2, w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, najlepiej z witryną (preferowany parter). Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej kasetonu o powierzchni min. 3,5 m2. – Oferujemy pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod biuro. Wspieramy także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – dodaje Dagmara Komarnicka.

Franczyza w nieruchomościach nie musi być droga.

Szacowana kwota potrzebna na otwarcie biura to 10-15 tys. zł. Kwota ta zawiera opłatę startową na rzecz WGN (4 000 zł netto), marketing lokalny oraz pierwsze koszty związane z prowadzeniem działalności, jak urządzenie i obrandowanie lokalu Aby ułatwić partnerom start centrala zwalnia z opłat miesięcznych przez pierwsze dwa miesiące współpracy. Franczyzodawca zaznacza, że zwrot wkładu własnego następuje już po dwóch - trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Ekspansja WGN na kolejne miasta w Polsce i w Europie.

Obecnie WGN ma cztery biura własne, 74 oddziały franczyzowe w Polsce i w Hiszpanii. W drugiej połowie roku marka chce skupić się na jeszcze większym pozyskiwaniu i obsłudze klientów również z zagranicy. – Jak wyraźnie pokazują nasze statystyki, aż 14 proc. użytkowników pochodzi z rynku międzynarodowego. W 2020 roku chcemy nadal powiększać sieć biur o kolejne miasta na mapie Polski oraz Europy. Planujemy wprowadzenie nowych narzędzi służących do promocji Grupy WGN na rynku międzynarodowym – dodaje Dagmara Komarnicka.

PRACA POŚREDNIKA WGN w dobie epidemii - wybrane fragmenty procedur WGN

PRACA POŚREDNIKA WGN w dobie epidemii -  wybrane fragmenty procedur WGN

W związku z częściowym odmrażaniem gospodarki WGN spodziewa się od maja br. większego zainteresowania zakupem i wynajmem nieruchomości.

Agenci muszą dopilnować, aby klient bezwzględnie zdezynfekował ręce przy wejściu do Sali Obsługi Oddziałów WGN oraz był w maseczce. Ponadto powinien być posadowiony minimum 1,5 metra od prowadzącego agenta.

WGN dopuszcza zawieranie umów z klientami drogą mailową. Prezentacje powinny być bezwzględnie przeprowadzane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uprzedzić należy, aby klienci na prezentacji bezwzględnie mieli założone maseczki i rękawiczki ochronne. Ponadto każdy klient powinien powiadomić agenta czy nie jest na kwarantannie. Dopuszcza się, aby na prezentacje umawiać klientów bez obecności agenta, dbając o procedury pokwitowania przyjęcia oferty i prezentacji. Wszystkie czynności muszą być dokumentowane zgodnie z procedurami w dokumentowanej historii klienta.

 

 

W obecnej, trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać, że z czasem wszystko wróci do normy, a z całego kryzysu najprawdopodobniej wyjdziemy silniejsi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

 

 

WGN umacnia swoją pozycję

WGN umacnia swoją pozycję

W dniu 25.02.2020 została podpisana umowa franczyzowa, na podstawie której Pan Dariusz Szlachta odtworzy swoje biuro WGN w Zawierciu.

Podczas rozmów z nowymi Partnerami często pada pytanie dlaczego zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z nieruchomościami. Pan Dariusz opowiedział nam wyjątkową historię o pasji, która teraz stanie się jego pracą. Nowy Partner jest pasjonatem lokalnej historii i zabytkowych nieruchomości. Działanie pod szyldem WGN pozwoli na obrót właśnie takimi obiektami, z historią i duszą. Prawie 30 letnia obecności marki WGN na rynku pozwoliła na wypracowanie pozycji lidera w obrocie nieruchomościami z kategorii premium a w tym także zabytkami.

Ponadto Grupa WGN poza możliwością pracy pod znanym szyldem zapewnia unikatowe wsparcie swoim Partnerom. Franczyza WGN to pakiet szkoleń (szkolenie startowe i cykliczne), wsparcie działu prawnego (bieżące doradztwo), sprawdzone kwow-how (ponad 200 dokumentów) oraz dedykowany opiekun. Każdy z naszych Partnerów jest traktowany indywidualnie, to do jego potrzeb dostosowywane jest szkolenie.

WGN to przede wszystkim ludzie a nie sztywne wytyczne czy przepisy. Takie podejście zapewnia naszym Partnerom swobodę działania a co za tym idzie rozwój i realizowanie swoich pasji. Każde biuro jest inne a przez to wyjątkowe, jednak bezwzględnie łączy nas skuteczność, profesjonalizm przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa transakcji. 

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

W dniach 22 i 23 lutego w Ergo Arenie w Gdańsku odbędą się Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.  Biura WGN Spain i WGN Gdańsk zdecydowały połączyć siły i wziąć wspólnie udział w tych największych na Pomorzu targach mieszkaniowych.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to impreza poświęcona nieruchomościom.Odwiedzający Ergo Arenę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków, czy architektów wnętrz oraz pośredników ds.nieruchomości. Swoją obecność na Targach zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in..: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Hossa, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.


Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czeka też bezpłatny katalog "Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe", w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży w Trójmieście i okolicach oraz w Hiszpanii. Doradcy Biura Nieruchomości WGN w Hiszpanii oraz Biura Nieruchomości WGN w Gdańsku na stoisku targowym z logo WGN Nieruchomości prezentować będą oferty nieruchomości w Hiszpanii .

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE Ergo Arena WSTĘP WOLNY
22 lutego (sobota): 10.00-17.00
23 lutego (niedziela): 10.00-16.00

 

Kontakt: 

WGN Spain
WGN Gdańsk

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Wieloletni współpracownicy Beata Krupa, Wojciech Walkowiak oraz Marek Świdziński w dniu 29 stycznia 2020 r. przejęli dotychczasowe biura: w Szprotawie i Polkowicach.

Beata Krupa i Wojciech Walkowiak są jednymi z najlepszych doradców w Grupie WGN. Regularnie pojawiają się w rankingach Najlepszych Agentów, zarówno miesięcznych, jak i rocznych. W 2020 staną przed kolejnym zawodowym wyzwaniem. Samodzielne prowadzenie biura to duża odpowiedzialność ale i satysfakcja.

Nowym Partnerom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


WGN stawia na ekologię

WGN stawia na ekologię

WGN stawia sobie za cel ciągły rozwój i promowanie nowoczesnych rozwiązań. Kwestie ekologiczne są dla WGN-u bardzo ważne.

Jednym z przykładów szeroko zakrojonych działań proekologicznych jest wybór samochodów elektrycznych i tak np. Oddział WGN Warszawa Mokotów wprowadza praktyczny a przede wszystkim ekologiczny miejski samochód.  

 

Sami musicie przyznać, że tzw. elektryk warszawskiego Biura jest nie tylko zgodny z duchem ekologicznym ale również jest to ładny „gadżet”.

 

 

 

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

Do tej pory marka WGN kojarzyła się jako specjalista od obrotu nieruchomościami premium (apartamenty, luksusowe domy, posiadłości, pałace itp.) oraz nieruchomości inwestycyjnych.

Od tego roku Grupa WGN poszerzyła ofertę o sprzedaż mieszkań i domów z rynku pierwotnego, zarówno w Polsce, jak i za granicą – głównie w Hiszpanii, Bułgarii czy też Turcji.

W sumie WGN ma przedsięwzięć deweloperskich aż 363, z czego 24 jest na wyłączność. Łącznie jest to ponad 7 000 mieszkań, apartamentów, domów i rezydencji. . Na rynku krajowym w ofercie WGN znalazły się najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne lokalne inwestycje, a także nowe apartamenty w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Wrocławia, Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta.

 Przewidujemy, że w 2020 roku oferta WGN będzie się dynamicznie zwiększała za sprawą niesłabnącej aktywności deweloperów. Warto podkreślić, że Grupa WGN systematycznie wzbogaca się o oferty nowych inwestorów i zyskuje nowe działy dedykowane tylko obsłudze inwestycji rynku pierwotnego. W Grupie WGN nie brakuje również inwestorów budujących własne zespoły nowych apartamentów na sprzedaż, których łączy wspólna platforma WGN DEVELOPMENT.

Rynek pierwotny jest dobrym uzupełnieniem sektora mieszkaniowego na rynku wtórnym, w którym to WGN ma silną pozycję. W ciągu 11 miesięcy 2019 roku WGN przeprowadził ponad 10 000 transakcji, z czego w sektorze mieszkaniowym było ponad 81%.

WGN posiada wszelkie narzędzia, które pozwalają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji na rynku pierwotnym. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze mieszkania i uzyskaniu finansowania w postaci kredytu hipotecznego.

 

https://rynekpierwotny.wgn.pl/

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

Gwiazdy WGN błyszczą na każdej ściance, zwłaszcza podczas Kongresów WGN.

W jednym miejscu i w jednym czasie jest ich ponad setka. Wszyscy ciężko pracują w swoim zawodzie ale również doskonale się bawią.

 od lewej: Justyna Klementowska, Małgorzata Pakuła, Katarzyna Pawłowska, Lidia Dołhan,
Jarosław Wójtowicz, Marta Bobin, Agnieszka Prądzyńska WGN Wrocław

 

WGN Tarnów: Jan Szatko, Konrad Nowiński, Paweł Kawa i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 WGN Spain: Victor Alejandro Campos, Victoria Alejandra Gracia Lomax, Anselmo Guillen Rios, Ewelina Bołoz, Prezes EIN Jacek Kolibski, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 od lewej: Katarzyna Stachowska- Jurgiel, Sylwia Kowalik, Małgorzata Wodzyńska, Łukasz Wrona WGN Gdańsk

 

 

od lewej: Zbigniew Biały, Grzegorz Wincenciak, Ewa Goryszewska, Zbigniew Żak, Marta Bauman WGN Brodnica 

 

 

od lewej: Ewa Konopska WGN Głogów, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław, Ewa Rybczyńska WGN Głogów, Wojciech Walkowiak WGN Szprotawa, Sandra Wolna WGN Wrocław 

 

 

 
od lewej: Aneta Paziewska WGN Katowice, Artur Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Justyna Wołosowicz WGN Katowice, Joanna Wyrwol WGN Jaworzno 

 Tomasz Kazuś WGN Gorzów Wielkopolski i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Rafał Kampczyk WGN Sosnowiec /ul. Modrzejowska

 

 

 od lewej: Konrad Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Maciej Więzowski WGN Inowrocław, Piotr Żuczkowski WGN Chrzanów, Andrzej Gorzelańczyk WGN Inowrocław, Piotr Gałązka WGN Szczecin /pl. Lotników

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Prezes EIN Jacek Kolibski

 

 Agnieszka Konopka i Dariusz Włodara WGN Radomsko

 

 

  Grzegorz Brzozowski WGN Elbląg i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Gabriela Szozda i Anna Łakomska WGN Legnica

 


 Estera Szeląg i Szymon Tamborski WGN Poznań / ul. Grunwaldzka

 

 

 Ewa i Piotr Żuczkowscy WGN Chrzanów

 

 

 Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz WGN Warszawa Ochota

 

 

 Jarosław Wójtowicz i Katarzyna Pawłowska WGN Wrocław

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN regularnie od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Targi te to jedne z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych wydarzenie poświęconych światowym i europejskim rynkom nieruchomości.

 

Tegoroczna, 22 edycja, zgromadziła ponad 2000 wystawców oraz ekspertów, dziennikarzy, polityków, inwestorów z całego świata. Szacuje się, że Expo Real 2019 odwiedziło ponad 45 000 osób.

Bogactwo ofert inwestycyjnych prezentowanych na Expo Real było znaczące. Wzrost zainteresowania ofertą inwestycyjną Polski odnotowują nie tylko uczestnicy targów reprezentujący Grupę WGN, ale również pozostali wystawcy.

Zauważyć można rosnącą popularność polskich regionów, które posiadają wiele interesujących ofert inwestycyjnych.

WGN przygotował na tę edycję targów ponad 500 wyselekcjonowanych, najciekawszych nieruchomości komercyjnych z całego kraju. Jak każdego roku, WGN miał okazję do odbycia kilkudziesięciu inspirujących rozmów, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania dotychczasowych.

Potwierdziło się, że marka WGN jest rozpoznawalna, i to już nie tylko wśród polskich uczestników targów. Coraz większa liczba inwestorów zagranicznych zaczyna rozpoznawać WGN jako interesującego partnera do rozmów albo przynajmniej kojarzy WGN jako dobrą i znaczącą markę na międzynarodowym rynku. Dostrzegalne jest ponadto zarówno wśród przedstawicieli miast i regionów, jak i inwestorów z sektora prywatnego, zapotrzebowanie na możliwości rozwijania kontaktów biznesowych i marketingowych.

WGN posiada właściwe narzędzia, aby spełnić oczekiwania nieraz bardzo wymagających partnerów.

Obecność WGN na targach w Monachium to okazja, aby dotychczasowe doświadczenie znacząco poszerzyć i sprostać międzynarodowym standardom. WGN zawsze realizuje wielkie transakcje dbając o ich profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Zobacz film WGN na Expo Real 2019

 

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Oddział WGN Spain powstaje w San Pedro del Pinatar przy ulicy Avenida de Taibilla 1 w prowincji Murcja.

Pani Ewelina Boloz reprezentuje hiszpańskie konsorcjum, które w sierpniu 2019 podpisało umowę franczyzową z Grupą WGN.  Nowi Partnerzy zdecydowali się na otwarcie biura pod szyldem WGN ponieważ działając na tamtejszym rynku nieruchomości odnotowano rosnące zainteresowanie obywateli polskich zakupem nieruchomości na terenie Hiszpanii, dlatego też zapadła decyzja o kompleksowej obsłudze sprzedaży nieruchomości przy wsparciu doświadczonego polskiego Partnera.

Popularność inwestowania w hiszpańskie nieruchomości wynika  z atrakcyjnych cen, łatwości otrzymania kredytu oraz bliskości pięknych plaż i gwarancji dobrej pogody. Te argumenty przekonują Polaków, którzy kupują apartamenty w Hiszpanii i spędzają tam między innymi emeryturę. Roczny koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii jest niższy niż w Polsce (brak nakładów finansowych na ogrzewanie) to miedzy 200-800 euro rocznie opłata za wspólnotę plus około 200 euro rocznie z tytułu podatku od nieruchomości. Co więcej rosnąca liczba tanich połączeń lotniczych z Polską dodatkowo przekonuje polskich klientów.

Obecnie WGN jest największa siecią franczyzową w sektorze obrotu nieruchomościami co zapewnia bezpieczeństwo współpracy na terenie całego świata. Ważnym  czynnikiem dla nowych Partnerów była także ponad 28 letnia obecność Grupy na rynku. Wieloletnie doświadczenie to kompleksowa pomoc w sprzedaży nieruchomości, profesjonalizm oraz dowód na zadowolenie klientów i efektywność Grupy. Baza ofert WGN znajduje się na najważniejszych portalach, używane są   nowoczesne technologie oraz kreatywny marketing. WGN uczy nowych Partnerów współczesnych technik sprzedażowych oraz negocjacyjnych.

Ważnym argumentem dla międzynarodowych Partnerów jest udział Grypy WGN na największych targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium.

Konsorcjum, które stało się Partnerem franczyzowym WGN było przez 20 lat profesjonalnie związane ze sprzedażą i promocja nieruchomości w południowo–wschodnim rejonie Hiszpanii (głównie: Javea, Santa Pola, Arenales del Sol, Guardamar de Segura, Torrevieja, Orihuela Costa, Mil Palmeras, San Pedro del Pinatar, Santiago de la Ribera). Do tej pory zrealizowali budowę ponad 4 000 nieruchomości ! Obecnie działalność została poszerzona o wyszukiwanie nieruchomości, dopasowanie ich do potrzeb klientów, potencjału inwestycyjnego i oczekiwań finansowych.

Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomość jest opłacalne z kilku powodów.

Po pierwsze atrakcyjne warunki turystyczne. Piękne krajobrazy, wyśmienita kuchnia śródziemnomorska, optymizm Hiszpanów daleki od stresów, słoneczna pogoda i średnia temperatura w zimie w Rejonie Costa Calida  20 stopni Celsjusza, bogate dziedzictwo kulturowe, zabytki, obiekty i wydarzenia kulturalne.

Po drugie korzystna sytuacja gospodarcza w Hiszpanii, która tworzy dogodne warunki do inwestowania. Wcześniejszy kryzys spowodował spadek cen nieruchomości, które obecnie można nabyć po niezwykle atrakcyjnych cenach. Z analiz Tinsa, hiszpańskiego biura, które zajmuje się wyceną nieruchomości, opublikowanym na portalu amp.expansion.com wynika ze w roku 2019 możemy spodziewać się wzrostu cen nieruchomości na poziomie ok 5-7% w dużych miastach a nawet 10%.Warto zaznaczyć iż w 2019 przewiduje się wzrost czynszów o ok 10%.

WGN wita nowych Partnerów

WGN wita nowych Partnerów

19.08.2019 podpisano kolejną umowę franczyzową w tym kwartale. Państwo Monika i Grzegorz Brzozowscy otworzą biuro WGN w Elblągu.

Nowi Partnerzy Grupy WGN posiadają ponad 9- letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Rozpoczęcie przygody z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami stało się więc naturalnym rozszerzeniem działalności. Państwo Brzozowscy odnieśli już pierwsze sukcesy we flipingu a przyłączenie do największej sieci obrotu nieruchomościami w Polsce pozwoli im na bezpieczne wejście na rynek nieruchomości.

Dzięki ponad 8- letniej obecności na rynku Grupa WGN zapewnia swoim Partnerom sprawdzone, a przede wszystkim skuteczne know-how. Nowi franczyzobiorcy podkreślają, że przystąpienie do WGN, sieci o ugruntowanej pozycji lidera na rynku, zapewnia bezpieczeństwo, bogate zaplecze (autorski system Inet, help desk, doświadczony dział prawny, pakiet dokumentów niezbędnych do prowadzenia biura, cykliczne szkolenia) oraz ciągłą możliwość rozwoju.

Na stałe powiększanie sieci biur franczyzowych WGN wpływa również stosunkowa łatwość przystąpienia do Grupy, konkurencyjne warunki finansowe i pomoc Centrali w uruchomieniu biura. Duża liczba Oddziałów WGN w całej Polsce to nie tylko bezpieczeństwo dla Partnerów, ale co ważniejsze, dowód zaufania od zadowolonych klientów sieci. Co więcej, sieć 80 biur to przede wszystkim ludzie. Profesjonaliści i eksperci, którzy każdego dnia pracują na pozycje lidera WGN w Polce.

Bardzo nam miło, że do tego elitarnego grona dołączyli nowi Partnerzy. Wierzymy, że dzięki przyłączeniu do sieci WGN osiągną spektakularny sukces na rynku nieruchomości.

„WGN nauczyło mnie wszystkiego”- Rozmowa z Dyrektorem jednego z najprężniej działających biur Grupy WGN

„WGN nauczyło mnie wszystkiego”- Rozmowa z Dyrektorem jednego z najprężniej działających biur Grupy WGN

Biuro WGN w Szczecinie (Plac Lotników), którego dyrektorem jest Pan Piotr Gałązka działa pod szyldem WGN już 7 lat. Oddział odniósł wiele sukcesów między innymi realizując spektakularne transakcje w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz premium. Nasz Partner w 2014 roku zdobył tytuł Orła Brokera WGN za całokształt pracy, rozwój biura oraz imponujące wyniki. Kolejnym krokiem w karierze Pana Piotra w Grupie WGN było otwarcie w 2018 roku WGN Development.

Jednak jak zaczęła się Pana przygoda z Grupą WGN?

„Zanim trafiłem pod skrzydła WGN przez trzy lata prowadziłem swój biznes. Byłem małym przedsiębiorcą, który zdecydował się na zmianę perspektywy biznesowej. Siedem lat temu postanowiłem dołączyć do marki już znaczącej. WGN był doskonałym wyborem. Od samego początku działalności mogłem liczyć na pomoc franczyzodawcy. Szkolenia, pomoc help desk, pomoc prawna, czy pomoc przy realizacji umów. A szkolenia, które odbywają się co sześć miesięcy, ciągle rozwijają moje umiejętności.”

WGN wykorzystując swoją wiedze i doświadczenie zdobyte dzięki 28 letniej obecności na rynku polskim jak i międzynarodowym, pomaga swoim Partnerom już na etapie wyboru biura. Co Pan sądzi o wymaganiach stawianych potencjalnym Partnerom?

 „Konkretne wymagania, które stawia franczyozdawca uważam za wielki plus. Dobra lokalizacja oraz wygląd miejsca mają przełożenie na zaufanie klientów. WGN nauczył mnie wszystkiego. W tej chwili nie jestem maklerem, a deweloperem. WGN stawia przede wszystkim na rozwój. Marka dała mi narzędzia, które mnie odpowiednio ukierunkowały. Dzięki nim zdobyłem konieczną wiedzę, aby z sukcesem prowadzić swoją działalność.”

 Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez potencjalnych franczyzobiorców dotyczy tego czy, aby przystąpić do Grupy WGN koniecznie trzeba posiadać doświadczenie w branży. Jakie jest Pana zdanie na ten temat?

 „Doświadczenie jest mile widziane. Ale WGN bardzo dobrze szkoli przyszłych franczyzobiorców. Franczyzodawca nauczył mnie jak rekrutować pracowników.”

Pan Piotr podkreśla również, że w branży nieruchomości ważna jest konsekwencja działania i każdy potencjalny Partner WGN powinien posiadać taką cechę. Zaangażowanie powinno dotyczyć każdego etapu prowadzonej działalności: od inwestycji w ładne, estetyczne biura po zbudowanie dobrego zespołu ludzi.

 

 Z Piotrem Gałązką, Dyrektorem Oddziału WGN w Szczecinie rozmawiała Sandra Wolna, Redaktor Naczelna wgn.pl

 

 

Zza kulis WGN

Zza kulis WGN

Niepisaną tradycją stało się, że na portalu WGN.pl prezentujemy zdjęcia zza kulis WGN. Tym razem przygotowaliśmy fotoreportaż z ostatnich Kongresów WGN.

Możemy zdradzić, że trwają przygotowania do kolejnego, już 49 Kongresu Szkoleniowego WGN. Jak zawsze WGN-owcy będą mieli okazje nie tylko poszerzyć i zaktualizować swoją branżową wiedzę ale również zrelaksować się w dobrym towarzystwie.

Jak widać na poniższych zdjęciach Kongresy Szkoleniowe WGN to nie tylko profesjonalne wykłady i warsztaty ale również doskonała zabawa oraz możliwość nawiązania i utrzymania kontaktów, również biznesowych.

                                                                                        
od lewej: Leszek Michniak, Prezes Grupy WGN, Leszek A. Hardek, były Prezydent PFRN

 

 

                                                           
od lewej: Piotr Żuczkowski, Parterzy WGN z Real Executives: Chris Budz oraz Danuta Hansen, Wojciech Merchelski, Małgorzata Cnotek

 

                                                                                                         
  

                                                                                                  
  od lewej: Karolina Jaworska, Karolina Mydłowska, Magdalena Paluch


 

 

                                                                                             
od lewej: Andrzej Gorzelańczyk, Jadwiga Kubicz, Adam Mleczko, Mariusz Jachowski

 

                                                                                              
od lewej: Ewa Rybczyńśka, Wojciech Walkowiak, Ewa Konopska, Beata Krupa

 

 

                                                                                             
  od lewej: Krzysztof Janoś, Konferansjer,  Leszek Michniak, Piotr Żuczkowski

                                                                                

 

                                                                                      
 od lewej: Jacek Kolibski, Prezes EIN, Ewa Klos-Rychter, Radca prawny

 

 

                                                                            
                                                                                              
  od lewej: Magdalena Paluch, Karolina Mydłowska, Paulina Michniak

 

 

                                                                                               
       od lewej: Zbigniew Biały, Leszek Michniak, Rafał Kampczyk

 

 
WGN Szczecin, pl. Lotników (i Prezes) podczas robienia selfie

 

 

Uroczysta Wielka Gala Broker Awards WGN

 

                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                      

 

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies