Informacje korporacyjne

Praca pośrednika WGN w czasie pandemii

Praca pośrednika WGN w czasie pandemii

Ostanie tygodnie br. były wyjątkowe pod wieloma względami. Pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat ma wpływ na wszystkie sektory gospodarki, w tym oczywiście na obrót nieruchomościami. Oto kilka rad WGN, jak efektywnie wykorzystać ten trudny czas.

Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami opiera się na licznych spotkaniach z klientami, prezentacjach wielu nieruchomości oraz utrzymywaniu wielu kontaktów biznesowych. Obecnie, w czasach pandemii, wiele z tych czynności staje się wręcz niemożliwe. Jednak czas spędzony w home office można wykorzystać bardzo efektywnie. Według procedur WGN jednym z przykładów takich działań jest skupienie się na budowaniu bazy klientów (zarówno sprzedających jak i wynajmujących). Prezentacje nieruchomości organizowane są bez uczestnictwa agenta. Zawieranie umów pośrednictwa przeprowadzane są drogą elektroniczną.

Bardzo pomocne okazuje się wykorzystywanie rozwiązań internetowych i nowoczesnych technologii. Podczas prezentacji można wykorzystać wideokonferencje i oprowadzić klienta wirtualnie po nieruchomości. Ciekawym rozwiązaniem staje się nagranie takich prezentacji i przesłanie jej zainteresowanemu klientowi. Kolejnym rozwiązaniem może być zorganizowanie dni otwartych online czy wirtualnych spacerach.

Jednym z kluczowych elementów w tym czasie jest utrzymywanie kontaktu z klientami. Dzięki temu klienci nie czują się pozostawieni sami sobie w trudnej także dla nich sytuacji. Warto w tym czasie również zainwestować w promocję siebie jako tzw. „super” agenta WGN. Jest to idealny moment na założenie profesjonalnego profilu agenta na Facebooku czy biura na Instagramie. Takie działania marketingowe zaowocują większą rozpoznawalnością profesjonalisty na lokalnym rynku. Pamiętajmy, że po zakończeniu pandemii wiele osób będzie zmuszona do szybkiej sprzedaży nieruchomości i wtedy zwrócą się do „znajomego” biura.

Co więcej, warto poświecić czas na zaktualizowanie swojej bazy ofert. Rozbudowanie opisu czy zmiana zdjęć wpłynie na ich atrakcyjność oraz pozycjonowanie. To idealna okazja, żeby zająć się sprawami, które były odkładane na później. WGN-owskie, blisko 30-letnie doświadczenie na rynku pomogło szybko w zorganizowaniu procedur na niebywale trudny czas. To zaowocowało, że w miesiącu marcu Grupa WGN przeprowadziła ponad 750 transakcji.

 

 

Reklama dźwignią handlu

Reklama dźwignią handlu

Tym razem przedstawiamy pomysł reklamowania Oddziału WGN w siłowni!

Baner reklamowy został umieszczony na siłowni Gracja, która znajduje się w 4 gwiazdkowym hotelu w Gorzowie Wielkopolskim.  

„Z uwagi na dużą rotacje różnych ludzi na obiekcie, postanowiłem skorzystać z okazji zaprezentowania siebie jako doradcę ds. nieruchomości WGN”- komentuje Pan Tomasz Kazuś pomysłodawca banneru.

Pan Tomasz Kazuś jest właścicielem prężnie rozwijającego się oddziału WGN w Gorzowie Wielkopolskim, laureatem prestiżowej nagrody Objawienie Roku WGN 2019. Musimy przyznać, że jest to jeden z naszych najbardziej kreatywnych partnerów.

WGN umacnia swoją pozycję

WGN umacnia swoją pozycję

W dniu 25.02.2020 została podpisana umowa franczyzowa, na podstawie której Pan Dariusz Szlachta odtworzy swoje biuro WGN w Zawierciu.

Podczas rozmów z nowymi Partnerami często pada pytanie dlaczego zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z nieruchomościami. Pan Dariusz opowiedział nam wyjątkową historię o pasji, która teraz stanie się jego pracą. Nowy Partner jest pasjonatem lokalnej historii i zabytkowych nieruchomości. Działanie pod szyldem WGN pozwoli na obrót właśnie takimi obiektami, z historią i duszą. Prawie 30 letnia obecności marki WGN na rynku pozwoliła na wypracowanie pozycji lidera w obrocie nieruchomościami z kategorii premium a w tym także zabytkami.

Ponadto Grupa WGN poza możliwością pracy pod znanym szyldem zapewnia unikatowe wsparcie swoim Partnerom. Franczyza WGN to pakiet szkoleń (szkolenie startowe i cykliczne), wsparcie działu prawnego (bieżące doradztwo), sprawdzone kwow-how (ponad 200 dokumentów) oraz dedykowany opiekun. Każdy z naszych Partnerów jest traktowany indywidualnie, to do jego potrzeb dostosowywane jest szkolenie.

WGN to przede wszystkim ludzie a nie sztywne wytyczne czy przepisy. Takie podejście zapewnia naszym Partnerom swobodę działania a co za tym idzie rozwój i realizowanie swoich pasji. Każde biuro jest inne a przez to wyjątkowe, jednak bezwzględnie łączy nas skuteczność, profesjonalizm przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa transakcji. 

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

W dniach 22 i 23 lutego w Ergo Arenie w Gdańsku odbędą się Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.  Biura WGN Spain i WGN Gdańsk zdecydowały połączyć siły i wziąć wspólnie udział w tych największych na Pomorzu targach mieszkaniowych.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to impreza poświęcona nieruchomościom.Odwiedzający Ergo Arenę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków, czy architektów wnętrz oraz pośredników ds.nieruchomości. Swoją obecność na Targach zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in..: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Hossa, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.


Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czeka też bezpłatny katalog "Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe", w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży w Trójmieście i okolicach oraz w Hiszpanii. Doradcy Biura Nieruchomości WGN w Hiszpanii oraz Biura Nieruchomości WGN w Gdańsku na stoisku targowym z logo WGN Nieruchomości prezentować będą oferty nieruchomości w Hiszpanii .

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE Ergo Arena WSTĘP WOLNY
22 lutego (sobota): 10.00-17.00
23 lutego (niedziela): 10.00-16.00

 

Kontakt: 

WGN Spain
WGN Gdańsk

Nowy rok, nowy oddział WGN

Nowy rok, nowy oddział WGN

 

W styczniu 2020 została podpisana umowa franczyzowa z Panem Dariuszem Trzcionką, który otwiera oddział WGN w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Pan Dariusz posiadając już doświadczenia ze współpracą z sieciami franczyzowymi zdecydował się na współpracę z WGN, ponieważ jest liderem w sektorze obrotu nieruchomościami w Polsce. Dla WGN jest to cenny Partner z uwagi na wieloletnie doświadczenie w usługach oraz prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa. Dlatego też przeszedł pozytywnie procedurę przyjęcia w poczet Grupy WGN.

Prawie 30 letnie doświadczenie jakim może poszczycić się Grupa WGN jest potwierdzeniem, że motto WGN profesjonalizm, bezpieczeństwo, skuteczność jest codziennie wcielane w życie przez setki ekspertów w całym kraju.

Przyłączenie do sieci franczyzowej WGN to duże ułatwienie dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z pośrednictwem w nieruchomościach. Zaplecze w postaci rozpoznawalnej marki, know-how, pomocy działu prawnego i doświadczonych agentów a także cyklicznych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Znany szyld to nie tylko rozpoznawalne logo to przede wszystkim pozytywna opinia dziesiątek tysięcy zadowolonych klientów.

WGN to marka pod każdym względem wyjątkowa na polskim rynku. Jest gwarantem sukcesu.

 

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Wieloletni współpracownicy Beata Krupa, Wojciech Walkowiak oraz Marek Świdziński w dniu 29 stycznia 2020 r. przejęli dotychczasowe biura: w Szprotawie i Polkowicach.

Beata Krupa i Wojciech Walkowiak są jednymi z najlepszych doradców w Grupie WGN. Regularnie pojawiają się w rankingach Najlepszych Agentów, zarówno miesięcznych, jak i rocznych. W 2020 staną przed kolejnym zawodowym wyzwaniem. Samodzielne prowadzenie biura to duża odpowiedzialność ale i satysfakcja.

Nowym Partnerom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


Kolejna spektakularna transakcja na koncie WGN

Kolejna spektakularna transakcja na koncie WGN

Zespół doradców z WGN Myszków zrealizował transakcje sprzedaży obiektu handlowego o powierzchni 894 mkw.

 

 

Obiekt znajdujący się w centrum Myszkowa (woj. śląskie) został sprzedany za 1 600 000 zł. W budynku znajduje się część sprzedażowa oraz część socjalna ( o powierzchni ponad 100 mkw). Największym atutem prezentowanej nieruchomości jest jej doskonała lokalizacja przy dworcu PKP, w bezpośrednim sąsiedztwie banków, galerii handlowej i ciągów komunikacyjnych. Budynek, w którym mieścił się sklep Media Expert, z uwagi na tradycję jest idealną propozycją do prowadzenia wielkopowierzchniowej działalności handlowej. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 1210m2.

 

 

WGN stawia na ekologię

WGN stawia na ekologię

WGN stawia sobie za cel ciągły rozwój i promowanie nowoczesnych rozwiązań. Kwestie ekologiczne są dla WGN-u bardzo ważne.

Jednym z przykładów szeroko zakrojonych działań proekologicznych jest wybór samochodów elektrycznych i tak np. Oddział WGN Warszawa Mokotów wprowadza praktyczny a przede wszystkim ekologiczny miejski samochód.  

 

Sami musicie przyznać, że tzw. elektryk warszawskiego Biura jest nie tylko zgodny z duchem ekologicznym ale również jest to ładny „gadżet”.

 

 

ZOBACZ POZOSTAŁĄ FLOTĘ WGN

Trzecie Biuro WGN w Poznaniu.

Trzecie Biuro WGN w Poznaniu.

W dniu 18 grudnia 2019 roku została podpisana umowa franczyzowa na podstawie, której Oskar Latecki otwiera swoje biuro pod szyldem WGN w Poznaniu.

Trzeci  Oddział WGN w Poznaniu powstaje przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5. Pan Oskar zdecydował się na przyłączenie do Grupy WGN, ponieważ prawie 30- letnia obecność marki na rynku świadczy o wysokich standardach obsługi i doświadczeniu oraz ułatwia wejście na rynek. Ugruntowana pozycja WGN na polskim rynku zapewnia nowym Partnerom lepszy start, wiedzę, doświadczenie oraz wsparcie w działaniach marketingowych i reklamowych. Ponadto przyłączenie do największego koncernu obrotu nieruchomościami w Polsce ułatwia wejście w branżę i pozwala na ograniczenie nakładów finansowych i czasowych.

Sieć WGN wyróżnia się na polskim rynku przede wszystkim tradycją, doświadczeniem i profesjonalizmem w działaniu. Prawie 80 biur w całym kraju to dowód na skuteczność autorskiego know-how i systemu cyklicznych szkoleń. Co ciekawe, do Grupy WGN stosunkowo często przechodzą osoby związane z konkurencyjnymi sieciami, uznając, że WGN jest najlepszym wyborem. Wszystkim naszym Partnerom zapewniamy indywidualne podejście i wsparcie dedykowanego opiekuna, działu prawnego i doświadczonych ekspertów. Pan Oskar, korzystając z renomy marki, planuje wyspecjalizować się w obrocie nieruchomościami typu premium.

WGN: żeby być najlepszym trzeba działać z najlepszymi

 

 

Rozmowę przeprowadziła:
Sandra Wolna, redaktor naczelna WGN.pl

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcje z sektora premium

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcje z sektora premium

Grupa WGN jest najstarszym a co za tym idzie najbardziej doświadczonym polskim koncernem obrotu nieruchomościami i niekwestionowanym liderem w sprzedaży nieruchomości premium. Tylko w 2019 roku przeprowadzonych zostanie ok. 10 800 transakcji. WGN Warszawa- Mokotów sfinalizował sprzedaż wyjątkowej nieruchomości z sektora PREMIUM. 

Andrzej Stankiewicz, dyrektor WGN Warszawa- Mokotów, będąc wyłącznym agentem sfinalizował sprzedaż luksusowej rezydencji na Mazurach. Posiadłość znajduje się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich a działka o powierzchni 2 900 m2 posiada własną linię brzegową. Ekskluzywna willa o powierzchni 460,3 m2 została wybudowana w 2000 roku z zachowaniem najwyższych standardów i najlepszej jakości materiałów wykończeniowych. Posiadłość składa się z dwóch budynków mieszkalnych, z których: – pierwszy ma 136,10 m2 powierzchni, oddany został do użytku w 1992 – 1995, i wyremontowany w 2014 roku. Natomiast drugi o powierzchni 234,20 m2 został oddany do użytku w 2003 roku.

Wyjątkowa lokalizacja zapewnia ciszę i bliskość natury, będąc doskonałą ucieczką od zgiełku miasta. Nowy właściciel ma w planach wykorzystywać posiadłość jedynie w celach prywatnych. Cena ofertowa nieruchomości wynosiła prawie 3,5 mln zł, Andrzej Stankiewicz zdradził, że negocjacje były wyjątkowo trudne i trwały kilka godzin.

Należy podkreślić, że w sprzedaży nieruchomości sektora premium bardzo dużą rolę odgrywa profesjonalizm, wiedza oraz doświadczenie. Grupa WGN zapewnia swoim klientom wsparcie na każdym etapie transakcji. Wszystkie nieruchomości w bazie WGN są profesjonalnie przygotowywane do sprzedaży. Nasi specjaliści wiedzą jak ważne są zdjęcia, opisy a przede wszystkim sprawna promocja ofert również międzynarodowym (ok. 14% użytkowników portalu WGN.pl to obcokrajowcy). Wszystkie te elementy sprawiają, że WGN jest liderem na polskim rynku.

Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy.

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

Do tej pory marka WGN kojarzyła się jako specjalista od obrotu nieruchomościami premium (apartamenty, luksusowe domy, posiadłości, pałace itp.) oraz nieruchomości inwestycyjnych.

Od tego roku Grupa WGN poszerzyła ofertę o sprzedaż mieszkań i domów z rynku pierwotnego, zarówno w Polsce, jak i za granicą – głównie w Hiszpanii, Bułgarii czy też Turcji.

W sumie WGN ma przedsięwzięć deweloperskich aż 363, z czego 24 jest na wyłączność. Łącznie jest to ponad 7 000 mieszkań, apartamentów, domów i rezydencji. . Na rynku krajowym w ofercie WGN znalazły się najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne lokalne inwestycje, a także nowe apartamenty w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Wrocławia, Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta.

 Przewidujemy, że w 2020 roku oferta WGN będzie się dynamicznie zwiększała za sprawą niesłabnącej aktywności deweloperów. Warto podkreślić, że Grupa WGN systematycznie wzbogaca się o oferty nowych inwestorów i zyskuje nowe działy dedykowane tylko obsłudze inwestycji rynku pierwotnego. W Grupie WGN nie brakuje również inwestorów budujących własne zespoły nowych apartamentów na sprzedaż, których łączy wspólna platforma WGN DEVELOPMENT.

Rynek pierwotny jest dobrym uzupełnieniem sektora mieszkaniowego na rynku wtórnym, w którym to WGN ma silną pozycję. W ciągu 11 miesięcy 2019 roku WGN przeprowadził ponad 10 000 transakcji, z czego w sektorze mieszkaniowym było ponad 81%.

WGN posiada wszelkie narzędzia, które pozwalają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji na rynku pierwotnym. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze mieszkania i uzyskaniu finansowania w postaci kredytu hipotecznego.

 

https://rynekpierwotny.wgn.pl/

WGN w Gorzowie Wielkopolskim z kolejną sfinalizowaną transakcją sprzedaży kamienicy

WGN w Gorzowie Wielkopolskim z kolejną sfinalizowaną transakcją sprzedaży kamienicy

Z dużą radością oraz dumą informujemy, że biuro WGN Gorzów Wielkopolski, którego właścicielem jest Tomasz Kazuś - zdobywca tytułu Objawienie WGN Roku 2019, sfinalizował sprzedaż kolejnej kamienicy w Gorzowie.

Kamienica usytuowana jest przy zbiegu ulic Łokietka i Dąbrowskiego, w bliskiej odległości centrum miasta. Została zaprojektowana w stylu późnej secesji, o charakterze modernistycznym, całkowicie autorskim, wykonanym metodą "z ręki”. 

Budynek wielosiowy, czterokondygnacyjny, z wysokim poddaszem, doświetlonym lukarnami w połaci dachowej, ze zróżnicowanym wystrojem poszczególnych poziomów i modułów pionowych. Na każdym piętrze znajdowały się po dwa mieszkania o sporych powierzchniach. Dodatkowo za budynkiem znajduje się dawna oficyna. 

Cały budynek stał niewykorzystany przez około 20 lat. Eksmitowany w obawie o zły stan techniczny.

 
Kupującym jest ponownie polski inwestor działający w Niemczech. Firma zakupiła w lipcu br., również za pośrednictwem biura w WGN w Gorzowie Wielkopolskim, kamienicę położoną przy ul. 30-go Stycznia. Inwestor posiada duże doświadczenie przy remontach tego typu obiektów i przywracania ich do świetności. Zapowiada, że również i ta kamienica po renowacji stanie się jedną z piękniejszych kamienic w mieście.

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

Gwiazdy WGN błyszczą na każdej ściance, zwłaszcza podczas Kongresów WGN.

W jednym miejscu i w jednym czasie jest ich ponad setka. Wszyscy ciężko pracują w swoim zawodzie ale również doskonale się bawią.

 od lewej: Justyna Klementowska, Małgorzata Pakuła, Katarzyna Pawłowska, Lidia Dołhan,
Jarosław Wójtowicz, Marta Bobin, Agnieszka Prądzyńska WGN Wrocław

 

WGN Tarnów: Jan Szatko, Konrad Nowiński, Paweł Kawa i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 WGN Spain: Victor Alejandro Campos, Victoria Alejandra Gracia Lomax, Anselmo Guillen Rios, Ewelina Bołoz, Prezes EIN Jacek Kolibski, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 od lewej: Katarzyna Stachowska- Jurgiel, Sylwia Kowalik, Małgorzata Wodzyńska, Łukasz Wrona WGN Gdańsk

 

 

od lewej: Zbigniew Biały, Grzegorz Wincenciak, Ewa Goryszewska, Zbigniew Żak, Marta Bauman WGN Brodnica 

 

 

od lewej: Ewa Konopska WGN Głogów, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław, Ewa Rybczyńska WGN Głogów, Wojciech Walkowiak WGN Szprotawa, Sandra Wolna WGN Wrocław 

 

 

 
od lewej: Aneta Paziewska WGN Katowice, Artur Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Justyna Wołosowicz WGN Katowice, Joanna Wyrwol WGN Jaworzno 

 Tomasz Kazuś WGN Gorzów Wielkopolski i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Rafał Kampczyk WGN Sosnowiec /ul. Modrzejowska

 

 

 od lewej: Konrad Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Maciej Więzowski WGN Inowrocław, Piotr Żuczkowski WGN Chrzanów, Andrzej Gorzelańczyk WGN Inowrocław, Piotr Gałązka WGN Szczecin /pl. Lotników

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Prezes EIN Jacek Kolibski

 

 Agnieszka Konopka i Dariusz Włodara WGN Radomsko

 

 

  Grzegorz Brzozowski WGN Elbląg i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Gabriela Szozda i Anna Łakomska WGN Legnica

 


 Estera Szeląg i Szymon Tamborski WGN Poznań / ul. Grunwaldzka

 

 

 Ewa i Piotr Żuczkowscy WGN Chrzanów

 

 

 Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz WGN Warszawa Ochota

 

 

 Jarosław Wójtowicz i Katarzyna Pawłowska WGN Wrocław

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN regularnie od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Targi te to jedne z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych wydarzenie poświęconych światowym i europejskim rynkom nieruchomości.

 

Tegoroczna, 22 edycja, zgromadziła ponad 2000 wystawców oraz ekspertów, dziennikarzy, polityków, inwestorów z całego świata. Szacuje się, że Expo Real 2019 odwiedziło ponad 45 000 osób.

Bogactwo ofert inwestycyjnych prezentowanych na Expo Real było znaczące. Wzrost zainteresowania ofertą inwestycyjną Polski odnotowują nie tylko uczestnicy targów reprezentujący Grupę WGN, ale również pozostali wystawcy.

Zauważyć można rosnącą popularność polskich regionów, które posiadają wiele interesujących ofert inwestycyjnych.

WGN przygotował na tę edycję targów ponad 500 wyselekcjonowanych, najciekawszych nieruchomości komercyjnych z całego kraju. Jak każdego roku, WGN miał okazję do odbycia kilkudziesięciu inspirujących rozmów, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania dotychczasowych.

Potwierdziło się, że marka WGN jest rozpoznawalna, i to już nie tylko wśród polskich uczestników targów. Coraz większa liczba inwestorów zagranicznych zaczyna rozpoznawać WGN jako interesującego partnera do rozmów albo przynajmniej kojarzy WGN jako dobrą i znaczącą markę na międzynarodowym rynku. Dostrzegalne jest ponadto zarówno wśród przedstawicieli miast i regionów, jak i inwestorów z sektora prywatnego, zapotrzebowanie na możliwości rozwijania kontaktów biznesowych i marketingowych.

WGN posiada właściwe narzędzia, aby spełnić oczekiwania nieraz bardzo wymagających partnerów.

Obecność WGN na targach w Monachium to okazja, aby dotychczasowe doświadczenie znacząco poszerzyć i sprostać międzynarodowym standardom. WGN zawsze realizuje wielkie transakcje dbając o ich profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Zobacz film WGN na Expo Real 2019

 

WGN otwiera koleje biuro w Warszawie

WGN otwiera koleje biuro w Warszawie

17 września 2019 została podpisana umowa franczyzowa na podstawie, której zostanie otwarte biuro WGN w Warszawie.

 

 

Nowy Oddział będzie prowadzony przez Pana Krzysztofa Henrych, który oficjalnie został najmłodszym dyrektorem w sieci WGN. Nowy Partner zaznaczył, że współczesny rynek nieruchomości jest przepełniony agencjami pośredniczącymi w obrocie nieruchomościami, jednak znajduje się miejsce dla biur wspieranych przez największą sieć obrotu nieruchomościami w Polsce.

Grupa WGN działając już 28 lat wypracowała sprawdzony system wdrażania i szkolenia swoich Partnerów. Autorskie know-how zapewnia komplet wszelkich dokumentów, które gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Sieć WGN zapewnia wszystkim swoim Partnerom, wsparcie dedykowanego opiekuna, stałe konsultacje z działem prawnym oraz cykliczne szkolenia.

Ponadto sieć WGN wyróżnia się na rynku przejrzystością zasad współpracy, dużą swobodą w prowadzeniu własnego oddziału oraz atrakcyjną kwotą opłaty za przyłączenie. Warto podkreślić, że przez pierwsze dwa miesiące od podpisania umowy Partnerzy WGN są zwolnieni z wszelkich opłat na rzecz franczyzodawcy, co zapewnia komfort i pozwala płynnie wejść na rynek. Państwo Aleksandra i Krzysztof Henrych otworzą swoje biuro w dzielnicy Żoliborz w Warszawie.

Nowym Partnerom życzymy samych spektakularnych transakcji i zawodowych sukcesów.

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Oddział WGN Spain powstaje w San Pedro del Pinatar przy ulicy Avenida de Taibilla 1 w prowincji Murcja.

Pani Ewelina Boloz reprezentuje hiszpańskie konsorcjum, które w sierpniu 2019 podpisało umowę franczyzową z Grupą WGN.  Nowi Partnerzy zdecydowali się na otwarcie biura pod szyldem WGN ponieważ działając na tamtejszym rynku nieruchomości odnotowano rosnące zainteresowanie obywateli polskich zakupem nieruchomości na terenie Hiszpanii, dlatego też zapadła decyzja o kompleksowej obsłudze sprzedaży nieruchomości przy wsparciu doświadczonego polskiego Partnera.

Popularność inwestowania w hiszpańskie nieruchomości wynika  z atrakcyjnych cen, łatwości otrzymania kredytu oraz bliskości pięknych plaż i gwarancji dobrej pogody. Te argumenty przekonują Polaków, którzy kupują apartamenty w Hiszpanii i spędzają tam między innymi emeryturę. Roczny koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii jest niższy niż w Polsce (brak nakładów finansowych na ogrzewanie) to miedzy 200-800 euro rocznie opłata za wspólnotę plus około 200 euro rocznie z tytułu podatku od nieruchomości. Co więcej rosnąca liczba tanich połączeń lotniczych z Polską dodatkowo przekonuje polskich klientów.

Obecnie WGN jest największa siecią franczyzową w sektorze obrotu nieruchomościami co zapewnia bezpieczeństwo współpracy na terenie całego świata. Ważnym  czynnikiem dla nowych Partnerów była także ponad 28 letnia obecność Grupy na rynku. Wieloletnie doświadczenie to kompleksowa pomoc w sprzedaży nieruchomości, profesjonalizm oraz dowód na zadowolenie klientów i efektywność Grupy. Baza ofert WGN znajduje się na najważniejszych portalach, używane są   nowoczesne technologie oraz kreatywny marketing. WGN uczy nowych Partnerów współczesnych technik sprzedażowych oraz negocjacyjnych.

Ważnym argumentem dla międzynarodowych Partnerów jest udział Grypy WGN na największych targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium.

Konsorcjum, które stało się Partnerem franczyzowym WGN było przez 20 lat profesjonalnie związane ze sprzedażą i promocja nieruchomości w południowo–wschodnim rejonie Hiszpanii (głównie: Javea, Santa Pola, Arenales del Sol, Guardamar de Segura, Torrevieja, Orihuela Costa, Mil Palmeras, San Pedro del Pinatar, Santiago de la Ribera). Do tej pory zrealizowali budowę ponad 4 000 nieruchomości ! Obecnie działalność została poszerzona o wyszukiwanie nieruchomości, dopasowanie ich do potrzeb klientów, potencjału inwestycyjnego i oczekiwań finansowych.

Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomość jest opłacalne z kilku powodów.

Po pierwsze atrakcyjne warunki turystyczne. Piękne krajobrazy, wyśmienita kuchnia śródziemnomorska, optymizm Hiszpanów daleki od stresów, słoneczna pogoda i średnia temperatura w zimie w Rejonie Costa Calida  20 stopni Celsjusza, bogate dziedzictwo kulturowe, zabytki, obiekty i wydarzenia kulturalne.

Po drugie korzystna sytuacja gospodarcza w Hiszpanii, która tworzy dogodne warunki do inwestowania. Wcześniejszy kryzys spowodował spadek cen nieruchomości, które obecnie można nabyć po niezwykle atrakcyjnych cenach. Z analiz Tinsa, hiszpańskiego biura, które zajmuje się wyceną nieruchomości, opublikowanym na portalu amp.expansion.com wynika ze w roku 2019 możemy spodziewać się wzrostu cen nieruchomości na poziomie ok 5-7% w dużych miastach a nawet 10%.Warto zaznaczyć iż w 2019 przewiduje się wzrost czynszów o ok 10%.

WGN wita nowych Partnerów

WGN wita nowych Partnerów

19.08.2019 podpisano kolejną umowę franczyzową w tym kwartale. Państwo Monika i Grzegorz Brzozowscy otworzą biuro WGN w Elblągu.

Nowi Partnerzy Grupy WGN posiadają ponad 9- letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Rozpoczęcie przygody z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami stało się więc naturalnym rozszerzeniem działalności. Państwo Brzozowscy odnieśli już pierwsze sukcesy we flipingu a przyłączenie do największej sieci obrotu nieruchomościami w Polsce pozwoli im na bezpieczne wejście na rynek nieruchomości.

Dzięki ponad 8- letniej obecności na rynku Grupa WGN zapewnia swoim Partnerom sprawdzone, a przede wszystkim skuteczne know-how. Nowi franczyzobiorcy podkreślają, że przystąpienie do WGN, sieci o ugruntowanej pozycji lidera na rynku, zapewnia bezpieczeństwo, bogate zaplecze (autorski system Inet, help desk, doświadczony dział prawny, pakiet dokumentów niezbędnych do prowadzenia biura, cykliczne szkolenia) oraz ciągłą możliwość rozwoju.

Na stałe powiększanie sieci biur franczyzowych WGN wpływa również stosunkowa łatwość przystąpienia do Grupy, konkurencyjne warunki finansowe i pomoc Centrali w uruchomieniu biura. Duża liczba Oddziałów WGN w całej Polsce to nie tylko bezpieczeństwo dla Partnerów, ale co ważniejsze, dowód zaufania od zadowolonych klientów sieci. Co więcej, sieć 80 biur to przede wszystkim ludzie. Profesjonaliści i eksperci, którzy każdego dnia pracują na pozycje lidera WGN w Polce.

Bardzo nam miło, że do tego elitarnego grona dołączyli nowi Partnerzy. Wierzymy, że dzięki przyłączeniu do sieci WGN osiągną spektakularny sukces na rynku nieruchomości.

WGN zrealizował kolejną spektakularną transakcje

WGN zrealizował kolejną spektakularną transakcje

Niezmiernie miło nam poinformować, że Grupa WGN ma na swoim koncie kolejną spektakularną transakcje. Pan Andrzej Gorzelańczyk właściciel biura WGN w Inowrocławiu sfinalizował sprzedaż kolejnej kamienicy. Jest to już 8 sprzedana kamienica w pierwszym półroczu 2019 roku za pośrednictwem agentów z Grupy WGN.

Negocjacje dotyczące sprzedaży kamienicy o powierzchni użytkowej 767 mkw, trwały blisko rok. W budynku znajduje się 10 mieszkań oraz dwa lokale użytkowe. Nowym właścicielem jest osoba prywatna, która planuje dalszy remont budynku, w tym elewacji oraz kontynuacje zawartych już umów.

Warto zaznaczyć, że jest to kolejna transakcja sprzedaży kamienicy przeprowadzona przez Pana Andrzeja Gorzelańczyka, specjalisty od nieruchomości komercyjnych.

Kolejna spektakularna transakcja zrealizowana przez WGN

Kolejna spektakularna transakcja zrealizowana przez WGN

Doradca nieruchomości z biura WGN w Myszkowie, Sebastian Jagusiak przeprowadził transakcje sprzedaży kultowego pensjonatu "Kubalonka" w Istebnej.

Pensjonat znajdujący się w Beskidzie Śląskim był wyłącznie w ofercie WGN od listopada 2018 roku. Obiekt komercyjny o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1200 m2 bezpośrednio graniczy z biegowymi trasami narciarskimi FIS oraz wtapiający się w Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Hotel sąsiaduje z Zamkiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewódzkim Centrum Pediatrii oraz obiektami sportowo-rekreacyjnymi. Na działce o powierzchni 5400m2 znajduje się również zbiornik wodny otoczony lasem iglastym. Proces negocjacji transakcji sprzedaży rozpoczął się w maju 2019 i został sfinalizowany już w lipcu. Cena ofertowa kultowego pensjonatu wynosiła 2 mln zł. Nowy właściciel zamierza przeprowadzić modernizacje obiektu i kontynuować działalność hotelową.

„WGN nauczyło mnie wszystkiego”- Rozmowa z Dyrektorem jednego z najprężniej działających biur Grupy WGN

„WGN nauczyło mnie wszystkiego”- Rozmowa z Dyrektorem jednego z najprężniej działających biur Grupy WGN

Biuro WGN w Szczecinie (Plac Lotników), którego dyrektorem jest Pan Piotr Gałązka działa pod szyldem WGN już 7 lat. Oddział odniósł wiele sukcesów między innymi realizując spektakularne transakcje w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz premium. Nasz Partner w 2014 roku zdobył tytuł Orła Brokera WGN za całokształt pracy, rozwój biura oraz imponujące wyniki. Kolejnym krokiem w karierze Pana Piotra w Grupie WGN było otwarcie w 2018 roku WGN Development.

Jednak jak zaczęła się Pana przygoda z Grupą WGN?

„Zanim trafiłem pod skrzydła WGN przez trzy lata prowadziłem swój biznes. Byłem małym przedsiębiorcą, który zdecydował się na zmianę perspektywy biznesowej. Siedem lat temu postanowiłem dołączyć do marki już znaczącej. WGN był doskonałym wyborem. Od samego początku działalności mogłem liczyć na pomoc franczyzodawcy. Szkolenia, pomoc help desk, pomoc prawna, czy pomoc przy realizacji umów. A szkolenia, które odbywają się co sześć miesięcy, ciągle rozwijają moje umiejętności.”

WGN wykorzystując swoją wiedze i doświadczenie zdobyte dzięki 28 letniej obecności na rynku polskim jak i międzynarodowym, pomaga swoim Partnerom już na etapie wyboru biura. Co Pan sądzi o wymaganiach stawianych potencjalnym Partnerom?

 „Konkretne wymagania, które stawia franczyozdawca uważam za wielki plus. Dobra lokalizacja oraz wygląd miejsca mają przełożenie na zaufanie klientów. WGN nauczył mnie wszystkiego. W tej chwili nie jestem maklerem, a deweloperem. WGN stawia przede wszystkim na rozwój. Marka dała mi narzędzia, które mnie odpowiednio ukierunkowały. Dzięki nim zdobyłem konieczną wiedzę, aby z sukcesem prowadzić swoją działalność.”

 Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez potencjalnych franczyzobiorców dotyczy tego czy, aby przystąpić do Grupy WGN koniecznie trzeba posiadać doświadczenie w branży. Jakie jest Pana zdanie na ten temat?

 „Doświadczenie jest mile widziane. Ale WGN bardzo dobrze szkoli przyszłych franczyzobiorców. Franczyzodawca nauczył mnie jak rekrutować pracowników.”

Pan Piotr podkreśla również, że w branży nieruchomości ważna jest konsekwencja działania i każdy potencjalny Partner WGN powinien posiadać taką cechę. Zaangażowanie powinno dotyczyć każdego etapu prowadzonej działalności: od inwestycji w ładne, estetyczne biura po zbudowanie dobrego zespołu ludzi.

 

 Z Piotrem Gałązką, Dyrektorem Oddziału WGN w Szczecinie rozmawiała Sandra Wolna, Redaktor Naczelna wgn.pl

 

 

WGN jako wyłączny agent sprzedaży sfinalizował sprzedaż kamienicy

WGN jako wyłączny agent sprzedaży sfinalizował sprzedaż kamienicy

WGN zrealizował sprzedaż kamienicy o dużym potencjale inwestycyjnym w centrum Gorzowa Wielkopolskiego.

Kamienia była wystawiona na sprzedaż przez około 1,5 roku, jednak  przez większość tego czasu sprzedaż była wstrzymana na rzecz klientów, z którymi ostatecznie nie doszło do porozumienia. 

Zabytkowy budynek znajdujący się przy ulicy 30- Stycznia został kupiony przez polską firme działającą od lat w Niemczech, która posiada duże doświadczenie przy remontach tego typu obiektów i przywracania ich do świetności. Czterokondygnacyjna kamienica o powierzchni 1692 mkw jest zlokalizowana na działce o powierzchni 509 mkw.

Nieruchomość po renowacji stanie się jedną z piękniejszych kamienic mieście - stanie się  apartamentowcem z częścią użytkową na parterze, w stylu  jaki jeszcze nie zagościł w Gorzowie Wielkopolskim.

 
 

 

 

 

 Zdaniem Tomasza Kazusia, dyrektora biura WGN w Gorzowie Wielkopolskim „Dużym atutem wspomagającym tą skuteczność, jest marka WGN - Wielka  Giełda Nieruchomości, bez której nie byłoby mowy o wielu dużych sukcesach mojego oddziału”. Pan Tomasz ma wieloletnie doświadczenie jako pośrednik, mediator, sprzedawca a do tego marketingowiec, który lubi pomagać w trudnych  transakcjach, gdzie nawet często sam sprzedający traci nadzieję na to, że  znajdzie się szczęśliwiec na jego nieruchomość.

Zza kulis WGN

Zza kulis WGN

Niepisaną tradycją stało się, że na portalu WGN.pl prezentujemy zdjęcia zza kulis WGN. Tym razem przygotowaliśmy fotoreportaż z ostatnich Kongresów WGN.

Możemy zdradzić, że trwają przygotowania do kolejnego, już 49 Kongresu Szkoleniowego WGN. Jak zawsze WGN-owcy będą mieli okazje nie tylko poszerzyć i zaktualizować swoją branżową wiedzę ale również zrelaksować się w dobrym towarzystwie.

Jak widać na poniższych zdjęciach Kongresy Szkoleniowe WGN to nie tylko profesjonalne wykłady i warsztaty ale również doskonała zabawa oraz możliwość nawiązania i utrzymania kontaktów, również biznesowych.

                                                                                        
od lewej: Leszek Michniak, Prezes Grupy WGN, Leszek A. Hardek, były Prezydent PFRN

 

 

                                                           
od lewej: Piotr Żuczkowski, Parterzy WGN z Real Executives: Chris Budz oraz Danuta Hansen, Wojciech Merchelski, Małgorzata Cnotek

 

 

                                                                                                                 
       od lewej: Paweł Dubiago, Piotr Gałązka

 

                                                                                                 
  od lewej: Karolina Jaworska, Karolina Mydłowska, Magdalena Paluch


 

                                                                                             
od lewej: Andrzej Gorzelańczyk, Jadwiga Kubicz, Adam Mleczko, Mariusz Jachowski

 

                                                                                              
od lewej: Ewa Rybczyńśka, Wojciech Walkowiak, Ewa Konopska, Beata Krupa

 

 

                                                                                             
  od lewej: Krzysztof Janoś, Konferansjer,  Leszek Michniak, Piotr Żuczkowski

 

                                                                                                                  
                 Ewa Syrenicz- Tryburska

 

 

                                                                                      
  od lewej: Patryk Zacharek, Tomasz Małek, Małgorzata Pakuła, Agnieszka Prądzyńska

 

                                                                                      
 od lewej: Jacek Kolibski, Prezes EIN, Ewa Klos-Rychter, Radca prawny

 

 

                                                                                    
od lewej: Aleksandra Grzywacz, Monika Krupa, Tomasz Pastuszak, Konrad Wcisło z WGN Lublin

 

 

                                                                                              
  od lewej: Magdalena Paluch, Karolina Mydłowska, Paulina Michniak

 

 

                                                                                               
       od lewej: Zbigniew Biały, Leszek Michniak, Rafał Kampczyk

 

 
WGN Szczecin, pl. Lotników (i Prezes) podczas robienia selfie

 


toast WGN

 

Uroczysta Wielka Gala Broker Awards WGN

 

                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                      

 

„Muchy” WGN

„Muchy” WGN

Ekspertów WGN cechuje wyjątkowa zdolność łączenia ciężkiej pracy przynoszącej spektakularne sukcesy zawodowe z poczuciem humoru i umiejętnością dobrej zabawy. Podczas każdej Uroczystej Wielkiej Gali WGN panuje doskonała atmosfera a wzrok gości tradycyjnie przykuwają „Panowie w muchach”.  Należy podkreślić, że trend staje się zauważalny także u Pań. Można już z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że "muchowy" zwyczaj stał się kolejną WGN-ową tradycją. 

 Marta Bauman i Zdzisław Biały

 

 

 od lewej: Dariusz Włodara, Zbigniew Bosiak, Leszek Michniak, Jarosław Świętoń, Zbigniew Biały

 

 

 od lewej: Błażej Salamon i Kondrad Zgorzelski

 

 

 Beata Krupa i Wojciech Walkowiak

 

 

 od lewej: Jacek Kolibski, Leszek Michniak, Paweł Dubiago, Jarosław Świętoń, Zbigniew Biały

 

 

 Prezes Leszek Michniak

 

 

 Tomasz Pastuszak

 

 

zbiorowe zdjęcie "much" WGN

 

 

 Artur Gmyz i Ewa Ciecieląg

 

 

 Sylwia Badora i Sebastian Jagusiak

 

 

 "WGN- owski" DJ

 

 

od lewej: Błażej Salamon, Kondrad Zgorzelski, Dagmara Komarnicka, Andrzej Gorzelańczyk

 

 


 od lewej: Piotr Gałązka, Jarosław Świętoń

 

 

 Leszek Michniak i Dariusz Włodara

 

 

zbiorowe zdjęcie "much" WGN

 

od lewej: Zbigniew Biały, Leszek Michniak, Rafał Kampczyk

WGN otwiera kolejne biuro w Warszawie

WGN otwiera kolejne biuro w Warszawie

24 czerwca 2019 Grupa WGN otworzyła kolejny Oddział w Warszawie, który prowadzić będzie Pan Andrzej Stankiewicz mający wieloletnie doświadczenie w  pośrednictwie obrocie nieruchomościami.

WGN to polska marka z ponad 28 letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która oferuje swoim Parterom bogate, a co najważniejsze sprawdzone know-how. Pan Andrzej Stankiewicz, działający w branży nieruchomości już ponad 12 lat, zwraca również uwagę na indywidualne podejście do Partnera i bezpieczeństwo wynikające z tak długiego stażu Grupy WGN na rynku polskim jak i międzynarodowym. Wieloletnia tradycja i pozycja WGN są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale również siłą napędową dalszego rozwoju, dzięki czemu WGN niezmienne jest liderem na rynku.

Duża liczba biur z długoletnim stażem, w całej Polsce jest namacalnym dowodem na skuteczność mechanizmów wypracowanych przez WGN.

Oddział w Warszawie będzie specjalizował się w obrocie działkami, domami i mieszkaniami. Jednak ze względu na specyfikę warszawskiego rynku właściciel biura zapowiada, że jego zespół zajmę  się w szczególności rynkiem nieruchomości premium, luksusowymi apartamentami i nowoczesnymi willami oraz rezydencjami.

Nowe biuro powstanie w istniejącej już agencji prowadzonej przez Pana Andrzeja przy ulicy Racławickiej. Zaplanowane jest już przeniesienie Oddziału do nowej, atrakcyjniejszej lokalizacji na parterze. 

Już w momencie podpisania umowy franczyzowej Dyrektor Biura zapowiedział, że na jednym oddziale się nie skończy. W najbliższej przyszłości zamierza otworzyć kolejne biuro w tak zwanej „sypialni Warszawy”.

Pan Andrzej Stankiewicz w pracy doradcy nieruchomości realizuje swoją pasje i zamiłowanie do fotografii. Dzięki czemu specjalizuje się w home stanginu i profesjonalnym przygotowywaniu wnętrz. Uważa że „ fotografia to gra kolorów, harmonii i symetrii”. Wiedza z zakresu fotografii i najnowocześniejszy sprzęt, w tym drony przekładają się na profesjonalne prezentacje nieruchomości.


Mamy nadzieję, że dzięki temu Oddział WGN w Warszawie odniesie spektakularny sukces.

 

Najbardziej designerskie Oddziały WGN

Najbardziej designerskie Oddziały WGN

Redakcja portalu wgn.pl wybrała dziesięć oryginalnych i designerskich wnętrz Oddziałów WGN.

Jedną z podstawowych zasad, na których opiera się Grupa WGN jest swoboda w prowadzeniu a co więcej w aranżacji własnych biur przez Partnerów. Wybrane wnętrza charakteryzują się oryginalnością i nowoczesnością. Każde z nich podkreśla indywidualny styl biura. Z prawie 30 letniego doświadczenia Grupy WGN wynika, że wygląd biura na znaczny wpływ na dobre samopoczucie agentów, a co ważniejsze klientów, co przekłada się na sukces zawodowy w branży nieruchomości.

Oddział WGN w Ełku przy ulicy Mickiewicza 13

 

Oddział WGN w Gdyni przy ul. Śląskiej 53a

 

Oddział WGN w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 68

 

Oddział WGN w Szczecinie na Placu Lotników 7

 

Oddział WGN w Tarnowie w Galerii Tarnovia

 

Oddział WGN w Szaczecinie- Prawobrzeże w Centrum Handlowym Helios

 

Oddział WGN w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 38b

 

Oddział WGN w Mielnie- Pas Nadmorski przy ulicy Nadbrzeżnej 12

 

Oddział WGN w Radomiu przy ulicy Żeromskiego 92/3A

 

Oddział WGN w Szczecinie przy alei Bohaterów Warszawy 40

 

Kolejność losowa

 

Zobacz nowy spot reklamowy Oddziału WGN w Ustroniu

Zobacz nowy spot reklamowy Oddziału WGN w Ustroniu

Już 10-ty rok współpracy w WGN

Już 10-ty rok współpracy w WGN

Średni staż biura w Grupie WGN wynosi 9 lat. Na długoletnią współpracę wpływa wiele czynników, do najważniejszych niewątpliwie należy zaliczyć stabilne i silne zespoły Doradców.

W rozmowie z Panem Andrzejem Gorzelańczykiem, Dyrektorem Oddziału WGN w Inowrocławiu, zdradzamy tajniki prowadzenia dobrze prosperującego biura.

Biuro w Inowrocławiu rozpoczęło 10 rok współpracy z Grupą WGN, co spowodowało, że swego czasu zdecydował się Pan na branżę nieruchomości?

Decyzję o pracy w branży nieruchomości podjąłem już ponad 11 lat temu zapisując się na studia podyplomowe z zakresu Pośrednictwa i Zarządzania Nieruchomościami, a rok później na podyplomowe studia z zakresu wyceny nieruchomości. Powodem i iskrą była swego rodzaju pewność, że posiadając wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi oraz stosowne wykształcenie, będę mógł im pomóc w zakresie nieruchomości, które zawsze były dla mnie towarem wyjątkowym. Często są to majątki całego życia naszych klientów i należy w sposób szczególny z dużym wyczuciem i wrażliwością oraz wiedzą działać w tej branży.

A dlaczego wybrał Pan Grupę WGN?

Uważałem, że marka ogólnopolska sieci WGN Nieruchomości będzie dobrym wsparciem zwłaszcza na początkowym etapie pracy w nieruchomościach, ale również i obecnie mówiąc klientom, że jesteśmy częścią ogólnopolskiej sieci jest dobrze odbierane i buduje prestiż biura.

Zespół WGN Inowrocław cechuje stabilność i długoletnia współpraca, oparta na zaufaniu i partnerskich relacjach. Co przekłada się na atmosferę panującą w biurze oraz profesjonalne przygotowanie. Co Pana zdaniem jest podstawą sukcesu długoletniego i stabilnego zespołu?

Podstawą sukcesu w tej branży jest na pewno merytoryczne przygotowanie, systematyczność, gotowość pomocy klientom, wczucie się w ich rolę i poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla obu stron transakcji. Jest to na pewno budowanie pewnej relacji, posiadamy kontakty z klientami, którzy wracają po latach. Jesteśmy pod tym samym adresem już 10 rok, ale wciąż staramy się szukać nowych platform i ścieżek dotarcia do nowych klientów oraz umacniać pozycję na rynku.  A co do stabilnego zespołu to na pewno pozwala budować te relacje uczciwość. Omawiamy sytuacje z klientami, pomagam znaleźć rozwiązanie i wspieram w miarę możliwości współpracowników w codziennej pracy.

A jeśli to nie tajemnica proszę zdradzić jaki jest Pana największy sukces zawodowy?

Największy sukces zawodowy to chyba właśnie praca w stabilnym zespole, że mogliśmy sobie zaufać przez wiele lat i działać wspólnie w niełatwej pracy. Natomiast jeżeli chodzi o nieruchomości to sprzedaż nieruchomości-kamienicy za 2 mln zł przy aż 11 spadkobiercach z zagranicznymi pełnomocnictwami i zbudowanie świetnych relacji z nowymi właścicielami. W krótce będziemy realizować podobną transakcję, ale na rynku nieruchomości magazynowych. Przykładów można by mnożyć setki, bo nie zawsze wartość, ale rozwiązanie spraw w których strony nie mogły się latami dogadać, a nam się udaje zamknąć transakcje to ogromny sukces.

 

Z Andrzejem Gorzelańczykiem, Dyrektorem Oddziału WGN w Inowrocławiu rozmawiała Sandra Wolna, Redaktor Naczelna wgn.pl

Gwiazdy WGN na ściance

Gwiazdy WGN na ściance

WGN to ponad 500 agentów, doradców, ekspertów, analityków, prawników, jednym słowem specjalistów, w tym wielu wybitnych gwiazd WGN. Gwiazdy świecą i realizują się w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami.
od lewej:
Dariusz Włodara, Agnieszka Konopka, Dariusz Gizeweter z WGN RADOMSKO

 

 

od lewej: Sandra Wolna, Tomasz Małek, Dagmara Komarnicka, Katarzyna Pałowska, Justyna Klementowska, Małgorzata Pakuła, Agnieszka Prądzyńska, Patryk Zacharek z WGN Wrocław

 

 

od lewej: Aleksandra Grzywacz, Monika Krupa, Tomasz Pastuszak, Konrad Wcisło z WGN Lublin

 

 

od lewej: Anna Graban, Aneta Niewiarowska, Joanna Piesik z WGN Tczew

 

 

 

Ewa Syrenicz z WGN Szczecin Prawobrzeże

 

 

od lewej: Beata Krupa i Wojciech Walkowiak z WGN Szprotawa

 

 


od lewej: Adam Więclawski oraz Katarzyna Stachowiak- Jurgiel z WGN Gdańsk

 

 

Zobacz flotę aut WGN

Zobacz flotę aut WGN

WGN to:

- ponad 28 lat na rynku polskim i zagranicznym,

- ponad 500 agentów, doradców, ekspertów kredytowych, analityków, prawników, …

- ponad 80 oddziałów biur nieruchomości, Partnerów współpracujących, …

- ponad 40 tysięcy ofert nieruchomości,

- blisko 8 800 zrealizowanych transakcji w 2018 roku,

- ponad 180 000 zrealizowanych transakcji w ciągu 28 lat,

- to też flota dronów, aut, busów, autobusów, …

WGN Bolesławiec otworzył drugi oddział ze specyfikacją rynku pierwotnego na wyłączność.

WGN Bolesławiec otworzył drugi oddział ze specyfikacją rynku pierwotnego na wyłączność.

Z przyjemnością informujemy, że oddział WGN Bolesławiec rozwija swoją działalność.

Od dnia 25 kwietnia funkcjonuje nowa placówka oddziału – WGN Bolesławiec Rynek Pierwotny, przy ul. Zgorzeleckiej 34.

Właściciele biura- małżonkowie Małgorzata i Roman Mlak, kontynuatorzy jako drugie pokolenie biura otwartego jeszcze w ubiegłym wieku, zdecydowali się na krok umocnienia pozycji na rynku obrotu nowymi mieszkaniami i domami. Chcą w ten sposób podkreścić rozpoznawalność biura i marki WGN na swoim terenie. W swojej dotychczasowej ofercie mają już nieruchomości z rynku pierwotnego, głównie na wyłączność.

 

Stworzenie tego typu specjalistycznej placówki pozwala pozyskać jeszcze więcej klientów, deweloperów i inwestorów zainteresowanych sprzedażą nieuchomości. Dzięki temu również osobom zainteresowanym tego typu nieruchomościami będzie o wiele łatwiej pod jednym adresem znaleźć cały wachlarz nowych mieszkań i domów.

W dobie tak dużej konkurencji na rynku biur nieruchomości specjalizacja pozwala się wyróżnić i umocnić swoją pozycję jako lidera rynku nieruchomości.

Oddział WGN w Kwidzynie ma nowego właściciela.

Oddział WGN w Kwidzynie ma nowego właściciela.

W dniu 16.04.2019 r. Pan Jacek Chomicki został właścicielem prowadzonego do tej pory Biura w Kwidzynie przez Panią Wiesławę Chomicką. Dyrektorem biura nadal pozostanie Pani Wiesława.

Jest to już kolejne biuro przechodzące z pokolenia na pokolenie. Pan Jacek jest synem Pani Wiesławy i jej dotychczasowym współpracownikiem.

W historii Grupy WGN aż 7 biur przejęły i prowadzą z dużym sukcesem kolejne pokolenia właścicieli, co pokazuje, że związanie się z najsilniejszą marką, jaką jest WGN, na rynku obrotu nieruchomościami gwarantuje ciągły rozwój, dostęp do najlepszych narzędzi, nowatorskich rozwiązań, bezpieczeństwo transakcji, a co ważne stały, wysoki dochód oraz satysfakcję zawodową.

Nowy oddział WGN! Powstaje kolejne biuro w Kaliszu

Nowy oddział WGN! Powstaje kolejne biuro w Kaliszu

W dniu 3 kwietnia 2019 podpisano kolejną umowę franczyzową na otwarcie biura WGN w Kaliszu.

AGRO-EXPERT sp. z o.o została Partnerem Grupy WGN i otworzy swój oddział w Kaliszu w Galerii Złote Centrum. WGN jest największą i najstarszą siecią franczyzową zajmująca się obrotem nieruchomościami w Polsce. Wiedza, doświadczenie i wsparcie, jakie gwarantuje swoim Partnerom jest unikatowe nie tylko na rynku krajowym.

Każdy nowy Franczyzobiorca w dniu podpisania umowy otrzymuje nieszablonowe, a przede wszystkim, sprawdzone know how. Dzięki temu nawet osoby nie mające doświadczenia w nieruchomościach, nie tracą czasu na popełnianie błędów i nie muszą eksperymentować na własnej firmie.

 

Model franczyzy WGN zapewnia dużą swobodę działania przy jednoczesnym wsparciu i indywidualnym traktowaniu Partnerów. Współczesny rynek nieruchomości w Polsce jest zdominowany przez sieci franczyzowe i aby otworzyć własne, odnoszące sukcesy biuro nieruchomości, trzeba dysponować albo olbrzymim kapitałem albo sprawdzonym know how. WGN oferuje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży i nie pobiera od swoich Partnerów procentu od obrotu, cały wypracowany przychód trafia do właścicieli biur.

 

„jeśli współpracować to tylko z największymi, jeśli się uczyć to tylko od najlepszych”- podsumowuje nowy Partner WGN prezes Jacek Wichorski

WGN otwiera kolejny Oddział. Tym razem w Gdańsku.

WGN otwiera kolejny Oddział. Tym razem w Gdańsku.

Sieć franczyzowa WGN ciągle się rozbudowuje potwierdzając swoją pozycje lidera na rynku.  W dniu 20.03.2019 została podpisana umowa franczyzowa na otwarcie biura w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej.

Pani Katarzyna Stachowska - Jurgiel zdecydowała się na otwarcie biura pod szyldem WGN przede wszystkim ze względu na korzystne warunki, jakie zapewnia największa sieć w Polsce. Ważnym czynnikiem były stosunkowo niskie, a przede wszystkim stałe opłaty franczyzowe oraz duża przestrzeń pozostawiana Partnerom. WGN gwarantuje wszystkim swoim Partnerom swobodę działania, bezpieczeństwo a przede wszystkim sprawdzone know-how i 30- letnie doświadczenie oraz tradycję.

Warto podkreślić, że zauważalny jest proces konsolidacji rynku, przez co przyłączenie do sieci jest o wiele bardziej opłacalne i rentowne niż samodzielne otwarcie biura nieruchomości. Z biznesowego punktu widzenia dołączanie do liczącej się na rynku sieci ma same zalety, w tym: wsparcie działu prawnego, sprawdzone rozwiązania marketingowe oraz cykliczne szkolenia podnoszące wiedzę Doradców. WGN jest jedyną siecią franczyzową w nieruchomościami zapewniającą przedsiębiorcom pełną dowolność w prowadzeniu biura, które de facto jest ich własnym biznesem.

 

 

WGN - Twój biznes z Naszym wsparciem.  

MIPIM 2019:WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych.

MIPIM 2019:WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych.

Międzynarodowe targi nieruchomości i inwestycji MIPIM to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie. W tym roku odbyła się już po raz 30.

Jubileuszowa edycja targów MIPIM, odbyła się w dniach 12- 15 marca w Pałacu Festiwalowym w Cannes. Wydarzenie to, tradycyjnie, wzbudziło zainteresowanie inwestorów i biznesmenów a także przedstawicieli miast i regionów oraz firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i technologicznej.

W tegorocznej edycji targów wzięło udział 26 000 akredytowanych uczestników z prawie 100 krajów. Oprócz prezentacji ofert inwestycyjnych organizowane były konferencje z udziałem największych przedsiębiorstw i inwestorów ze wszystkich sektorów międzynarodowego rynku nieruchomości.

Jak co roku, Grupa WGN wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu, jakim są targi MIPIM w Cannes, prezentując swoje najlepsze oferty nieruchomości inwestycyjnych - prawie 500 wybranych nieruchomości w tym: tereny inwestycyjne, biurowce, kamienice, magazyny, centra handlowe czy pałace i zamki- komentuje Leszek Michniak Prezes Grupy WGN

 

Zobacz film: WGN ze swoimi najlepszymi nieruchomościami w Cannes

Zbiór zmian prawnych w 2019

Zbiór zmian prawnych w 2019

Investment Properties Catalogue WGN Group 2019 już dostępny

Investment Properties Catalogue WGN Group 2019 już dostępny

WGN otworzył kolejne biuro w Katowicach

WGN otworzył kolejne biuro w Katowicach

Kolejny Oddział WGN powstaje w Katowicach, w dniu 29 stycznia 2019 została podpisana umowa franczyzowa przez Państwa Karolinę i Tomasza Pampuch.

Nowy Oddział WGN mieścić się będzie przy ulicy Kościuszki 42, e-mail: katowice1@wgn.pl.

Państwo Pampuch zdecydowali się przyłączyć do Grupy WGN „ze względu na jej wielkość oraz rozpoznawalność na rynku nieruchomości w Polsce i w Europie. Duże znaczenie miały korzystne warunki tj. koszty przyłączenia do Sieci WGN”. Dodają, że „nieruchomości są branżą bardzo prestiżową, dająca ogromne możliwości zarówno w kwestii finansowej jak i na płaszczyźnie rozwoju osobistego”.

 Nowym Partnerom gratulujmy pozytywnego wyniku procesu rekrutacyjnego i jesteśmy pewni ze dzięki rozbudowanemu pakietowi szkoleń startowych i       autorskiemu know- how odniosą sukces na rynku nieruchomości wykorzystując swoje doświadczenie zdobyte w branży usługowo- finansowej.

WGN jest potentatem w sprzedaży nieruchomości zabytkowych

WGN jest potentatem w sprzedaży nieruchomości zabytkowych

Grupa WGN od polowy lat 90 XX wieku, odnotowuje sukcesy w finalizowaniu sprzedaży nieruchomości takich jak: pałace, dwory, rezydencje, zamki, kamienice oraz wieże ciśnień czy kościoły.

W swojej historii Grupa WGN pośredniczyła w sprzedaży ponad pół tysiąca tego typu obiektów.   Nie trzeba nadmieniać, że są to obiekty trudne w sprzedaży, wymagają dużego doświadczenia i profesjonalnego marketingu również na rynku międzynarodowym.

Aktualnie w bazie ofert WGN można znaleźć ponad 400 nieruchomości o charakterze zabytkowym. Ta liczba czyni WGN absolutnym liderem na rynku polskim i jednym z wiodących w Europie.

WGN: 14 nowych umów franczyzowych w 2018

WGN: 14 nowych umów franczyzowych w 2018

W 2018 roku Grupa WGN podpisała 14 nowych umów franczyzowych, w tym 3 istniejące biura WGN uruchomiły swoje kolejne Oddziały.

Ostatnim przyjętym do Grupy WGN jest biuro w Rawiczu, które umowę zawarło 27 grudnia 2018.

Średni staż biur w Grupie WGN liczy prawie 9 lat, co wskazuje na stabilność marki oraz z każdy rokiem zwiększającą się liczbę przeprowadzanych transakcji. W 2018 roku Grupa WGN przeprowadziła blisko 8800 transakcji, tj. aż o 29% więcej niż w roku 2017.

„Odnotowaliśmy w 2018 w Grupie WGN zwiększony udział procentowy w obrocie nieruchomościami premium i komercyjnymi, co szczególnie nas cieszy”- zauważa Dagmara Komarnicka, Główny Manager ds. Rozwoju Sieci WGN

Ostatnim przyjętym do Grupy WGN jest biuro w Rawiczu, które umowę zawarło 27 grudnia 2018.

WGN stale buduje swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości w Polsce zwłaszcza w sektorze nieruchomości premium i komercyjnych.

Średni staż biur w Grupie WGN liczy prawie 9 lat, co wskazuje na stabilność marki oraz z każdy rokiem zwiększającą się liczbę przeprowadzanych transakcji. W 2018 roku Grupa WGN przeprowadziła blisko 8800 transakcji, tj. aż o 29% więcej niż w roku 2017.

„Odnotowaliśmy w 2018 w Grupie WGN zwiększony udział procentowy w obrocie nieruchomościami premium i komercyjnymi, co szczególnie nas cieszy”- zauważa Dagmara Komarnicka, Główny Manager ds. Rozwoju Sieci WGN

W 2018 roku WGN podpisał 12 umów franczyzowych.

W 2018 roku WGN podpisał 12 umów franczyzowych.

Grupa WGN stale buduje swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości w Polsce i do końca listopada br podpisała 12 umów franczyzowych, w tym trzy biura WGN otworzyły swoje kolejne Oddziały: w Szczecinie, Polkowicach i w Krakowie.

Ostatnim przyjętym do Grupy jest biuro w Gorzowie Wielkopolskim, które umowę zawarło 28 listopada.

Ze statystyk wynika, że średni staż biur już przekracza grubo ponad 8 lat, co wskazuje na stabilność marki oraz z każdy rokiem zwiększającą się liczbę przeprowadzanych transakcji.

Analiza sukcesu Grupy WGN

Analiza sukcesu Grupy WGN

Podczas 19 już Konwentu Dyrektorów Biur WGN powstała dogłębna analiza niewątpliwego sukcesu Grupy WGN na rynku obrotu nieruchomościami.

Marka WGN istnieje na rynku nieruchomość już 28 lat. W tym czasie WGN przeprowadził ponad 160 tysięcy transakcji, satysfakcjonując 320 tysięcy osób, firm i instytucji. Od 1994 roku jest nieprzerwanie największym koncernem i liderem obrotu nieruchomościami w Polsce.

W 2017 r. WGN przeprowadził ponad 6800 transakcji a w 2018 tylko w 9 miesiącach już ponad 6300.

W sierpniu 23 agentów sfinalizowało prawie 150 transakcji, jest to niekwestionowany sukces i rzadkość na polskim rynku. We wrześniu tylko 14 agentów przeprowadziło 106 transakcji.

W WGN pracuje ponad 500 osób. Na jednego agenta obecnie przypada średnio 1,9 transakcji. Te dane w sposób obrazowy przedstawiają siłę i skuteczność, nie wspominając o profesjonalizmie agentów i doradców, który przekłada się na sukces.

Ogromną rolę w tych osiągnięciach ma współpraca agentów i doradców w obrębie systemu MLS-WGN i skuteczna promocja ofert nieruchomości na wielu płaszczyznach w tym na rynku międzynarodowym.

Mottem WGN jest “tradycja i nowoczesność”, wierzymy, że dzięki połączeniu tych dwóch komponentów Koncern nigdy nie ustąpi z pozycji lidera. W marcu 2018 uruchomiono dwa innowacyjne biura WGN Development – w Szczecinie, pl. Lotników i w Ełku. Oba Biura realizują inwestycje apartamentowe: w Szczecinie, Ełku oraz Międzyzdrojach.

W ciągu ostatnich 9 miesięcy przybyło nowych 12 oddziałów, w tym trzy biura otworzyły swoje kolejne oddziały. Natomiast zakończyło współpracę 6 biur.

W sierpniu tego roku WGN nawiązała strategiczną i wielopłaszczyznową współpracę z Grupą Expander, która wzbogaci zakres obsługi klientów we wszystkich oddziałach.

Cały wysiłek wszystkich Partnerów Grupy WGN, w tym agentów, doradców, analityków, marketingowców i prawników zastał już po raz trzeci doceniony. WGN otrzymał nagrodę Najwyższej Jakości Usług za rok 2018 (Quality International) – Złote Godło QI za Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Trzecia z rzędu nominacja do tej nagrody łączy się z otrzymaniem prestiżowej statuetki Perła QI. Jest to szczególne wyróżnienie wśród dużej konkurencji nominowanych firm.

Partnerem do rozmów na temat przyłączenia do Grupy WGN jest dla nas każdy, ale współpracujemy tylko z nielicznymi profesjonalistami.

 

Sandra Wolna
Redaktor Naczelna wgn.pl

 

Spektakularny sukces WGN

Spektakularny sukces WGN

W sierpniu 2018 tylko 23 agentów Grupy WGN sfinalizowało aż 147 transakcji sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Daje to średnią ilość transakcji 6,4 przypadającej na jednego agenta w sierpniu. Jest to absolutnie rekordowy wynik na światowym poziomie. Okres wakacyjny był bardzo korzystny dla rynku nieruchomości w Polsce, co eksperci WGN przekłuli na swój sukces. Z raportów WGN wynika, że ubiegły miesiąc był najlepszym w porównaniu do analogicznego okresu na przestrzeni 10 ostatnich lat. Również w sierpniu br. WGN pozyskał rekordową ilość  spektakularnych nieruchomości na sprzedaż, których poszczególne wartości wahają się w granicach kilkunastu-kilkudziesięciu milionów złotych.

Tak zaczął kształtować się autorski pakiet know-how WGN

Tak zaczął kształtować się autorski pakiet know-how WGN

Z początkiem lat 90-tych ubiegłego wieku rozpoczął się rozwój rynku nieruchomości w Polsce. Był to czas dla młodych przedsiębiorców, który chcieli mieć swój udział w tworzeniu i w rozwoju rynku obrotu nieruchomościami. Jedną z osób, która kształtowała polski rynek obrotu nieruchomościami jest Leszek Michniak- współzałożyciel Krajowej Struktury Organizacyjnej Przedstawicieli Regionalnych Stowarzyszeń Pośredników w Obrocie Nieruchomościami czyli dzisiejszej Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Prezes Grupy WGN- najstarszej polskiej sieci franczyzowej zajmującej się obrotem nieruchomościami, opowie o kulisach powstania WGN. 

 

“Tak więc w roku 1991 założyłem Wielką Giełdę Nieruchomości, której celem do dzisiaj jest bezpiecznie i profesjonalnie pomagać, osobom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym, przeprowadzać transakcje na rynku nieruchomości. Pomysł i pierwsze biuro narodziły się w stolicy Dolnego Śląska. Dwa lata później WGN posiadał już trzy własne biura we Wrocławiu, a rok później w Jeleniej Górze powstał pierwszy oddział franczyzowy.

W założeniach firma miała otwierać własne biura na terenie całej Polski. Jednak zakładanie oddziałów w odległych od Centrali miastach wiązałoby się z dużymi inwestycjami, wkładem pracy, a co najważniejsze - nadzorowaniem dziesiątek agentów na odległość. W tym samym czasie na mojej drodze pojawił się niezwykły człowiek, który stał się dla mnie i w perspektywie czasu dla sieci franczyzowej inspiracją. Podzielił się ze mną swoim doświadczeniem pozyskanym z rynku amerykańskiego. Przez pół roku przekonywał mnie do współpracy na zasadach, nieznanej do tej pory w Polsce, franczyzy. Było to pionierskie i bardzo nowatorskie rozwiązanie jak na początek lat 90-tych XX wieku. W ten sposób zaczęła powstawać sieć franczyzowa WGN.

Marka WGN była już rozpoznawalna i budziła zaufanie w Polsce. Znałem realia rynku i wiedziałem, jak się po nim bezpiecznie i swobodnie poruszać. Pierwsze doświadczenia w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami zdobyłem w 1990 roku, kiedy to założyłem od podstaw samofinansujący się dział - Giełdę Nieruchomości przy pierwszej prywatnej telewizji w Polsce - Echo.

Była to dla mnie prawdziwa szkoła życia. Pamiętam jak pierwszy raz wszedłem do pokoju z wypożyczonymi meblami i musiałem wziąć na siebie odpowiedzialność za stworzenie działu zajmującego się profesjonalnie obrotem nieruchomościami. Do moich obowiązków należało m.in. stworzenie programu telewizyjnego i wykorzystanie tego narzędzia w działalności. Pierwszy komputer kupiłem za pieniądze z pierwszej transakcji, dzięki któremu powstawała pierwsza baza ofert. Jako ambitny i początkujący przedsiębiorca wychodziłem z biura po północy, by następnego dnia rano z powrotem się tam pojawić. Następne pieniądze pozyskane z transakcji pozwoliły na pełne wyposażenie biura oraz zatrudnienie pierwszych pracowników.

W pewnym momencie praca dla telewizji przestała mnie satysfakcjonować. Chciałem robić coś na własny rachunek i wykorzystać sprzyjające warunki, jakie oferował rodzący się rynek nieruchomości w Polsce. Chciałem także, aby zdobyta przeze mnie wiedza w tamtym, trudnym dla rynku czasie, została wykorzystana przez innych. Stąd pomysł na własną firmę zajmującą się pośrednictwem w nieruchomościach. Zaczynałem bardzo skromnie – od wynajmowanego 14,5 metrowego biura, by po sześciu latach WGN stał się właścicielem kamienicy w centrum Wrocławia. Do dzisiaj znajduje się tam siedziba Centrali WGN.

Tak zaczął kształtować się autorski pakiet know-how, który po wielu aktualizacjach, sprawdza się do tej pory.

Tutaj z dumą mogę stwierdzić, że sukces WGN-u stał się z kolei inspiracją do powstania kilku innych konkurencyjnych sieci franczyzowych. Ale to WGN jest pierwszą, polską, a zarazem największą siecią.

Celem, który mi przyświecał było zostanie liderem na rynku. A nie było to takie proste jak dzisiaj, gdyż ostatnia dekada XX wieku nie miała potężnego narzędzia reklamowo-marketingowego, jakim jest internet. W owym czasie mieliśmy za to potężną broń, którą tworzyło 5 własnych tytułów wydawniczych. Było to unikatowe rozwiązanie na rynku. Dzięki temu staliśmy się potentatem wydawniczym w branży nieruchomości. W latach 1996-1998 zostały otwarte 3 modelowe własne biura z granatowo-czerwono-białym logo WGN, których głównym zadaniem było wsparcie dla rozwoju sieci. Oddziały w Warszawie, Katowicach i Gdyni przyczyniły się do dynamicznego rozwoju sieci franczyzowej. W roku 2000 Grupa WGN liczyła już 48 biur w całej Polsce. A trzy lata później utworzono pierwsze biura za granicą, na Węgrzech i w Rosji.

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że WGN został liderem w swojej branży i utrzymuje ten tytuł nieprzerwanie od ćwierć wieku. Osobiście bardzo cieszy mnie rozwój moich Współpracowników i Partnerów. Grupa WGN nie byłaby liderem bez zaangażowania i ciężkiej pracy wielu ludzi. Obecnie tworzy ją ponad pół tysiąca menagerów, agentów, doradców ds. nieruchomości, finansów, obsługi deweloperskiej, analityków, prawników, speców od reklamy i PR, jednym słowem Grupa WGN to najwyższej klasy eksperci.

Partnerem do rozmów jest dla nas każdy, ale franczyzobiorcą mogą zostać tylko nieliczni. Ludzie nastawieni na sukces, głodni wiedzy i ponadprzeciętni managerowie, którzy potrafią budować i prowadzić własne zespoły, są dla nas idealnymi Partnerami. Z dumą mogę stwierdzić, że średni staż biura WGN to ponad 8 lat owocnej współpracy gwarantującej duże przychody dla franczyzobiorców. Blisko trzydziestoletnie doświadczenie na rynku pozwala nam stale osiągać rekordowe ilości bezpiecznych transakcji, również na rynku międzynarodowym.
Mogę też nieskromnie stwierdzić, że duży wkład w rozwój rynku nieruchomości w Polsce wniosła zarówno moja osoba jak i WGN.”

Grupa WGN przez lata swojej działalności na rynku wypracowała skuteczną strategię pozyskiwania ofert i klientów, gwarantującą wysokie zyski i pozycję niekwestionowanego lidera. Wykorzystanie najnowocześniejszych narzędzi i technologii pozwala Agentom i Partnerom plasować się zawsze w czołówce branży nieruchomości. Najnowszym osiągnięciem ostatnich miesięcy jest realizacja przez Grupę WGN trzech przedsięwzięć deweloperskich -budowy apartamentów w Międzyzdrojach, Szczecinie i w Ełku. Ponadto WGN wraz z Europejskim Instytutem Nieruchomości otworzył Akademię Nieruchomości i Inwestycji, której celem jest szkolenie wysokiej klasy profesjonalistów.

Sieć franczyzowa WGN oparta na zasadach partnerskich ciągle się rozwija, pozyskuje nowych klientów, w tym z rynku międzynarodowego, przeprowadza spektakularne transakcje i pomimo dużej konkurencji osiąga coraz większe przychody. Stałe miesięczne opłaty, brak dodatkowej prowizji od obrotów i regularne szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe zapewniają współprace na jasnych i uczciwych warunkach. WGN oferuje potencjalnym Partnerom wsparcie merytoryczne i prawne, pomoc przy promowaniu ofert oraz dostęp do rozbudowanej bazy nieruchomości.


Zobacz więcej : franczyza WGN

W biurze WGN we Wrocławiu powitaliśmy kolejnego eksperta

W biurze WGN we Wrocławiu powitaliśmy kolejnego eksperta

W związku z dynamicznym rozwojem Działu Nieruchomości Centrali WGN do naszego zespołu dołączyła Pani Agnieszka Prądzyńska, która objęła stanowisko Kierownika Działu. 

Pani Agnieszka posiadająca duże doświadczenie managerskie w wielu branżach, głównie finansowej. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała się kwestiami związanymi z human resources, public relations oraz marketingiem. Jest osobą bardzo kontaktową i otwartą na współprace. Odważnie i optymistycznie podchodzącą do życia. Doskonale zarządza i motywuje swój zespół do realizacji celów. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Bankowej. Bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę.
Prywatnie lubi dobry film, czerwone wino i relaks nad brzegiem morza.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i spektakularnych transakcji.

REGULAMIN PROMOCJI „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO”

REGULAMIN PROMOCJI „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO”

I.     POSTANOWIENIA OGÓLNE
Regulamin określa zasady skorzystania z promocji „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO” („Promocja”) organizowanej przez Grupę WGN skupiającą WGN – Nieruchomości Sp. z o.o., Wrocławską Giełdę Nieruchomości i biura- oddziały franczyzowe WGN (dalej: „WGN”).

II.    ZASADY PROMOCJI

 1. Promocja dotyczy ofert znajdujących się w bazie ofert WGN.
 2. Promocją objęte są oferty nieruchomości opatrzone symbolem „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO” i samodzielnie (bez jakiegokolwiek udziału Pośrednika) wyszukane przez Klienta.
 3. Warunkiem skorzystania z Promocji jest potwierdzenie adresu oglądanej nieruchomości oraz przekazanie WGN danych osobowych. Przetwarzanie danych osobowych następuje z poszanowaniem ustawy o ochronie danych osobowych. Każda osoba biorąca udział w Promocji ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, ma prawo do ich poprawiania jak również żądania usunięcia danych osobowych w dowolnym czasie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne (zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych).
 4. Osoba zainteresowana zakupem nieruchomości i skorzystaniem z Promocji nie ma obowiązku podpisywania umowy pośrednictwa.
 5. W ramach Promocji, prowizję należną WGN w całości pokrywa strona sprzedająca nieruchomość. Kupujący nabywa nieruchomość włączoną do Promocji bez uiszczenia prowizji.
 6. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że WGN w ramach Promocji działa wyłącznie w imieniu i na rzecz strony sprzedającej.

III. POSTANOWIENIA DODATKOWE
W przypadku, gdy osoba zainteresowana zakupem nieruchomości  samodzielnie (bez jakiegokolwiek udziału Pośrednika) nie znajdzie w ramach Promocji oferty odpowiadającej jej oczekiwaniom, to osoba ta będzie mogła skorzystać z usług pośrednictwa świadczonych przez WGN a obejmujących wyszukanie oferty na rynku według określonych kryteriów, doradztwo oraz pomoc organizacyjno - prawną za zapłatą wynagrodzenia, na warunkach określonych w odrębnie zawartej umowie.

 IV.    POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1.  WGN zastrzega sobie prawo do zmiany ilości ofert nieruchomości włączonych do Promocji.
 2. Każda osoba zainteresowana udziałem w Promocji zobowiązana jest do zapoznania się z warunkami Promocji przedstawionymi w niniejszym Regulaminie.
 3. Z Regulaminem Promocji można zapoznać się w siedzibie WGN. Regulamin Promocji znajduje się również na stronie internetowej www.wgn.pl.
 4. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.

Regulamin obowiązuje od 25 maja 2018r.

 

Renaming WGN.

Renaming WGN.

Po 27 latach działalności firmy, zarząd postanowił zmienić jej nazwę z Wrocławska Giełda Nieruchomości na WIELKA GIEŁDA NIERUCHOMOŚCI. Skrót nazwy pozostanie ten sam: WGN .

W celu dokonania powyższej zmiany podjęte zostały już wszystkie konieczne formalności, w tym dokonano zgłoszenia do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, aby zarejestrować nazwę i zastrzec możliwość jej używania wyłącznie przez firmę i Grupę WGN.

Decyzja zarządu o renamingu była poprzedzona dokładną analizą rynku, w tym zwłaszcza rynku nieruchomości oraz rynku franczyzowego, w kraju oraz za granicą. Analizie poddane zostały również wypowiedzi Dyrektorów Konwentu Grupy WGN  - Franchisebiorców, korzystających dotychczas z nazwy Wrocławska Giełda Nieruchomości.

Wyniki powyższej analizy wskazują, że renaming będzie sprzyjał osiągnięciu sukcesu Grupy WGN z następujących powodów:

 • Nowa nazwa ma pozytywne skojarzenia – połączenie słów „wielka giełda nieruchomości” jednoznacznie sugeruje na firmę z dużym potencjałem, ze znaczącą (wielką) ilością ofert a tym samym transakcji, biur i współpracujących Agentów. Zachęca to inwestorów, deweloperów oraz podmioty prywatne do skorzystania z usług Koncernu WGN;

 • Zachowany zostaje skrót nazwy „WGN”, który jest bardzo utrwalony na rynku nieruchomości w Polsce i na świecie. Przypomnieć należy, że w 2017 WGN przeprowadził ponad 7 200 transakcji. Klienci nie będą mieli więc żadnych problemów z identyfikacją marki. Firma, bez konieczności składania żadnych dodatkowych wyjaśnień, będzie korzystać ze swojej renomy, ugruntowanej pozycji, możliwości powoływania się na swoją ćwierćwiekową historię;

 • Zmiana nazwy to sygnał dla wszystkich Klientów, że firma zmienia się na lepsze – poprzez słowa użyte w nowej nazwie chcemy podkreślić dominującą rolę Grupy na rynku nieruchomości, jedną z największych baz ofert, dążenie do systematycznego rozwoju i zwiększania zasięgu działalności, zarówno w wymiarze terytorialnym jak i ilościowym;

 • Dotychczasowa marka nie do końca odpowiadała założeniom firmy oraz nowych strategiom jej rozwoju – sugerowała bowiem lokalny, ograniczony charakter działalności. Tymczasem celem i strategią Koncernu jest nieustanny rozwój, rozmach, dominacja na rynku i objęcie swoim zasięgiem nie tylko całą Polskę, ale również inne kraje.    

 

Zarząd zakłada, że zmiana nazwy przyniesie wszystkim odczuwalne korzyści a tym samym więcej Klientów z rynku międzynarodowego.

 

Dagmara Komarnicka
Manager Rozwoju Sieci Franczyzowej

WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych MIPIM 2018.

WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych MIPIM 2018.

Jak co roku, Grupa WGN wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu, jakim są targi MIPIM w Cannes, prezentując swoje najlepsze oferty nieruchomości inwestycyjnych - blisko 500 wyselekcjonowanych nieruchomości, takich jak tereny inwestycyjne, biurowce, kamienice, magazyny, centra handlowe czy pałace i zamki.

Każdego roku Grupa WGN, podczas targów, pozyskuje cennych inwestorów, podkreślając tym samym międzynarodowe znaczenie marki.

W tegorocznej edycji targów w Cannes, które odbyły się w dniach 13-16 marca 2018 r. brało udział 26 000 akredytowanych uczestników, w tym 5400 inwestorów z ponad 100 krajów.

Hasłem przewodnim MIPIM 2018 było zwiększenie inwestycji w nieruchomości, rozwój miast a także wykorzystanie współczesnej technologii w branży nieruchomości.

WGN wydał nowy numer Katalogu „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES 2018” .

WGN wydał nowy numer Katalogu „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES 2018” .

Grupa WGN, jak co roku, na początku lutego, promuje „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES”, ze swoimi najlepszymi ofertami komercyjnymi dla inwestorów z Polski i zagranicy.

WGN jeszcze nigdy w swojej historii nie miał tak rekordowo interesujących i wartościowych nieruchomości komercyjnych dla inwestorów o różnej grubości portfela.

W Katalogu znajduje się blisko 350 nieruchomości, takich jak: biurowce, kamienice, hale, hotele, pałace, zamki i tereny, jak również lokale biurowe, handlowe i usługowe, na sprzedaż lub wynajem.

Zamówienie Katalogu „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES 2018”: sekretariat@wgn.pl , cena: 45 zł brutto/ egz.

WGN specjalizuje się obrotem nieruchomościami komercyjnymi, gdyż jako lider rynku, zna się na tym najlepiej.

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2017

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2017

WGN od samego początku uczestniczy w międzynarodowych targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Expo Real to, obok MIPIM w Cannes, najbardziej prestiżowe wydarzenie poświęcone światowym i europejskim rynkom nieruchomości.

Tegoroczna edycja Expo Real osiągnęła wszelkie możliwe rekordy popularności. Organizatorzy odnotowali udział w targach 2003 wystawców i ponad 41 500 uczestników. Klaus Dittrich, prezes zarządu Messe München, podkreśla, że oznacza to wzrost liczby wystawców o 13 punktów procentowych oraz wzrost liczby uczestników o 6,1 procent w stosunku do poprzedniego roku. Dla porównania, w czasie zeszłorocznej edycji Expo Real były to odpowiednio liczby: 1768 wystawców i 39 101 uczestników.

 

Wzrost liczby uczestników jest wart wspomnienia w kontekście stale polepszającej się koniunktury na rynkach nieruchomości komercyjnych. Bogactwo ofert inwestycyjnych prezentowanych na Expo Real było niezwykłe. Wzrost zainteresowania ofertą inwestycyjną odnotowują nie tylko uczestnicy targów reprezentujący Grupę WGN, ale również pozostali wystawcy. Potwierdza się rosnąca siła niektórych polskich regionów, które mają tak wiele interesujących ofert, iż potrafią dla każdego inwestora indywidualnie tworzyć pieczołowicie i wyczerpująco skonstruowane oferty współpracy i sprzedaży nieruchomości. WGN przygotował na tę edycję targów ponad 500 wyselekcjonowanych, najciekawszych nieruchomości komercyjnych.

 

Coraz wyraźniej obecni na monachijskich targach są inwestorzy z sektora prywatnego, którzy kapitał inwestują i lokują w polski rynek jako stabilny i bezpieczny rynek.

 

Obecność WGN na Expo Real 2017 uświęca dobrze przyjętą tradycję uczestnictwa w największych i najbardziej wartościowych wydarzeniach dotyczących rynku nieruchomości. Jak każdego roku, WGN miał okazję do odbycia kilkudziesięciu inspirujących rozmów, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania dotychczasowych. Potwierdziło się, że marka WGN jest rozpoznawalna, i to już nie tylko wśród polskich uczestników targów. Coraz większa liczba inwestorów zagranicznych zaczyna rozpoznawać WGN jako interesującego partnera do rozmów albo przynajmniej kojarzy WGN jako dobrą i znaczącą markę na międzynarodowym rynku. Oferta nieruchomości komercyjnych proponowanych przez WGN została przekazana naszym partnerom w czasie targów. Nowe kontakty pozyskane na Expo Real, w połączeniu z siłą i konsekwencją w działaniu, przyniosą całej Grupie WGN wymierne korzyści w postaci spektakularnych kontraktów i transakcji, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach.

 

Dostrzegalne jest ponadto zarówno wśród przedstawicieli miast i regionów, jak i inwestorów z sektora prywatnego, zapotrzebowanie na możliwości rozwijania kontaktów biznesowych i marketingowych. WGN posiada właściwe narzędzia, aby spełnić oczekiwania nieraz bardzo wymagających partnerów.

 

Expo Real to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat nowoczesnych metod prezentacji i promocji ofert w oparciu o specjalistyczną wiedzę z zakresu rynku nieruchomości, rynku pracy, nowych technologii, ekonomii, psychologii i socjologii. Obecność WGN na targach w Monachium to okazja, aby dotychczasowe doświadczenie znacząco poszerzyć i sprostać międzynarodowym standardom. WGN zawsze realizuje wielkie transakcje dbając o ich profesjonalizm i bezpieczeństwo.

 

Jarosław Wójtowicz / Doradca WGN ds. nieruchomości komercyjnych

 

Zobacz film WGN na Expo Real 2017

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

 Inwestor, który chce zaistnieć na rynku nieruchomości ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli interesuje go doradztwo i pośrednictwo powinien zastanowić się nad modelem franczyzowym. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mniejszych, początkujących podmiotów. Dzięki dużej, rozpoznawalnej marce i wsparciu, jakie otrzymuje od sieci, ma szansę szybko osiągać sukces zawodowy i finansowy na rynku.

- Obserwujemy błyskawiczny rozwój małych oddziałów, które weszły z nami we współpracę w charakterze franczyzy. M.in. dzięki temu lokalne biura, które korzystają z ogólnopolskiej, rozpoznawalnej marki WGN, znacznie poszerzają zakres działalności. To oczywiście korzyść obopólna. Grupa WGN może pochwalić się obecnie liczbą ponad 80 oddziałów franczyzowych na terenie całego kraju, ze średnim stażem ponad 8 lat w koncernie. Pod marką WGN działa obecnie ponad 500 agentów na rynku nieruchomości (dane: III kwartał 2018). Sukces WGN zawdzięczamy również amerykańskiemu partnerowi strategicznemu Realty Executives International - komentuje Leszek Michniak, prezes Grupy WGN. - M.in. dzięki temu Grupa jest obecnie absolutnym liderem w branży pośrednictwa w nieruchmościach. Wyróżnia nas przede wszystkim dobrze rozwinięta sieć na terenie całej Polski nie tylko w dużych miastach, ale i na mniejszych rynkach, w małych miejscowościach i średnich ośrodkach, gdzie często nie docierają pośrednicy sieciowi, a my tam działamy. Lokalne biuro pod rozpoznawalną, ogólnopolską marką wygrywa z reguły konkurencję z innymi, mniejszymi biurami. Dla Grupy jest to oczywiście ogromna wartość. Dzięki rozwiniętej sieci i dużej liczbie agentów możemy działać kompleksowo, oferując cały wachlarz najróżniejszych nieruchomości – nie tylko mieszkaniowych i apertamentowo- rezdencjalnych, ale również nieruchomości zabytkowych a zwłaszcza komercyjnych – biur, magazynów, lokali i centrów handlowych, terenów inwestycyjnych – dodaje Leszek Michniak.

POD OPIEKĄ DUŻEGO PARTNERA

Jeśli marzysz o własnym biurze nieruchomości i chcesz zarabiać dla siebie a nie dla kogoś – pracując na etacie – powinieneś na poważnie przemyśleć model franczyzowy, zwłaszcza jeśli obawiasz się, że nie dysponujesz odpowiednio dużymi środkami, by działać w odpowiedniej skali. Zanim powiemy o zasadach i korzyściach z franczyzy w nieruchomościach, kilka słów należy poświęcić na odpowiedź na pytanie: czym w ogóle jest franczyza? Jest to rodzaj biznesu polegający na ścisłej współpracy dwóch podmiotów – oba są niezależnymi podmiotami. Ich kooperację reguluje umowa franczyzy. Franczyzodawca to ten, większy partner, który udostępnia swoją markę innemu przedsiębiorstwu. Przyjęcie marki wiąże się z przyjęciem praw i obowiązków z tego tytułu. Z kolei franczyzodawca ma obowiązek wspierać swego kooperanta poprzez dostarczanie know – how oraz m.in. szkolenia. Franczyzodawca oprócz udzielenia szyldu, wymaga też akceptacji zasad i jego metody prowadzenia biznesu.

Franczyzobiorca z tytułu korzystania z marki uiszcza odpowiednią opłatę i akceptuje zasady współpracy. Obie strony rozliczają się na podstawie pakietu franczyzowego, o czym powiemy później.

 

FRANCZYZA W POLSCE

System franczyzowy ma różne odmiany. Jest więc system indywidualny, gdzie główny podmiot ma kilku franczyzobiorców, model sieciowy – z wieloma firmami działającymi w ramach franczyzy, partnerski, gdzie franczyzodawca część placówek prowadzi samodzielnie, master franchising, gdzie kontrahent – franczyzobiorca ma dowolność w sposobie prowadzenia działalności, czy wreszcie subordynacyjny, gdzie franczyzodawca samodzielnie nie prowadzi działalności, natomiast dzieli się z kontrahentami swoim pomysłem, następnie rozwijanym przez nich.

Franczyza w Polsce „czuje się” wyjątkowo dobrze. Co ciekawe – od kilku lat wzmacniają się polskie sieci franczyzowe, uzyskują przewagę nad sieciami zagranicznymi. W naszym kraju od 2000 roku działa Polska Organizacja Franczyzodawców (POF) zrzeszająca franczyzodawców działających w Polsce, którzy zobowiązali się przestrzegać Europejskiego Kodeksu Etyki Franczyzy. Od 2010 POF należy do Europejskiej Federacji Franczyzy, a od 2011 do Światowej Rady Franczyzy.
Jak już wspomnieliśmy – model franczyzowy wyjątkowo dobrze funkcjonuje w naszym kraju. Z raportu „Rynek franczyzy 2016” firmy doradczej PROFIT system oraz portalu Franchising.pl wynika, że na polskim rynku działa już blisko 1200 systemów franczyzowych, w ramach których funkcjonuje ponad 70 tys. sklepów i punktów usługowych. Franczyza w naszym kraju daje pracę blisko pół miliona obywateli i wg ekspertów jest głównym motorem napędzającym mały biznes.

Jeśli porównać dane liczbowe sprzed 10 lat, okazuje się, że rozwój sieci franczyzowych jest bardzo dynamiczny. Wg wspomnianego raportu w 2006 roku liczba systemów franczyzowych w naszym kraju wynosiła 329. Po 10 latach było ich już 1170, co oznacza wzrost o 255 proc!

Z raportu wynika, że w 2015 roku przybyło 2,5 tys. sklepów i punktów usługowych. Ich łączna liczba przekracza 68,4 tys. Najwięcej systemów franczyzowych działa w branży gastronomicznej - ich liczba sięgnęła 176. Rynkiem najliczniej reprezentowanym przez franczyzobiorców od lat pozostaje natomiast branża artykułów spożywczych i przemysłowych - 154 handlowe marki skupiają ponad 36 tys. placówek na licencji.

Eksperci nie mają wątpliwości, że system franczyzowy czeka w Polsce nadal dynamiczny rozwój. Pozytywny dla tego sektora gospodarki okazał się brak podatku handlowego.

FRANCZYZA W NIERUCHOMOŚCIACH

Choć system franczyzowy na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z rynkiem nieruchomości, także w tym segmencie świetnie się sprawdza – oczywiście o ile obie strony wypełniają swoje obowiązki wynikające z umowy franczyzy.

Wejście we franczyze nieruchomości jest pozornie znacznie bardziej łatwe po wejściu w życie prawa deregulującego ten zawód. Stało się tak od 2014 roku. Od 1 stycznia 2014 roku działalność pośrednika w obrocie nieruchomościami nie wymaga już posiadania licencji zawodowej. Nie są także konieczne inne licencje, zezwolenia czy koncesje. W praktyce każda osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych, może założyć biuro nieruchomości. Przyjęte uregulowania znoszą konieczność posiadania praktyki zawodowej. Jedynym warunkiem działania jako pośrednik jest więc wyłącznie podpisanie umowy z klientem oraz obowiązkowe ubezpieczenie.

- Taki stan rzeczy może skłaniać do „startu” w tej branży, jednak należy również pamiętać o znacznie większej konkurencji i związanym z tym obniżeniem standardów. Na rynku obecnie obserwujemy masę mniejszych biur o charakterze wręcz „sezonowym”. Niestety spora ich grupa po deregulacji zawodu, psuje ten rynek, np. nie wypełniając podstawowych obowiązków wobec klientów, za to świetnie pamiętając o pobraniu prowizji. Na tym tle dobre biura mogą się oczywiście wyróżnić, ale mogą też „zginąć” w tłumie. Dlatego właśnie w czasach deregulacji tym bardziej młodym biurom opłaca się franczyza – komentuje Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.

Choć ciężko precyzyjnie określić liczbę pośredników nieruchomości w Polsce. Sama grupa ludzi działających na starych zasadach, a więc mogących się pochwalić licencją pośrednika, to blisko 20 tys. Do tego dochodzi rzesza nowych pośredników, którzy weszli w ten zawód po deregulacji.

- Jeśli ktoś chce się wyróżnić na rynku, może to zrobić na dwa podstawowe sposoby: pierwszym jest oczywiście jakość oferowanych usług, drugim znana i ceniona marka. W przypadku prawidłowo funkcjonującej franczyzy, takie biuro otrzymuje dwa w jednym, bowiem działanie pod szyldem np. WGN obliguje do zachowania bardzo wysokich standardów. Ludzie od których nie wymaga się już licencji, od dużego podmiotu dostają po prostu know – how i gruntowne przeszkolenie, a więc konkretne wytyczne, które gwarantują nie tylko sukces biznesowy i finansowy, ale i jakość. Dlatego też świadomy klient chętniej wybierze cenione biuro znanej marki, niż firemkę typu no-name – tłumaczy Leszek Michniak.

SYSTEM FRANCZYZOWY W NIERUCHOMOŚCIACH NA PRZYKŁADZIE WGN

Na jakich zasadach funkcjonuje franczyza w nieruchomościach? Owocna współpraca biura i dużego kooperanta, właściciela marki opiera się na ścisłej kooperacji, w której mniejszy zachowuje autonomię, może wykazać się kreatywnością, ale jednocześnie musi przestrzegać podstawowych zasad, zachowywać odpowiednie standardy. W zamian za to i w ramach umowy franczyzowej, dostaje jak najszersze wsparcie nie tylko w postaci wiedzy i szkoleń, ale również kanałów promocji swoich nieruchomości i innych form wsparcia. Model współpracy franczyzowej na tym rynku omówimy na przykładzie Grupy WGN – największego pośrednika nieruchomości w Polsce.

Firma, która istnieje od 1991 roku może pochwalić się imponującymi wynikami w branży. Rozpoznawalność marki potwierdza szereg badań, typu „tajemniczy klient”, które pokazują, że WGN to szyld najlepiej rozpoznawalny w Polsce w segmencie pośrednictwa nieruchomości. Grupa działająca w systemie franczyzy może też pochwalić się szeregiem wyróżnień – m.in. uzyskaniem tytułu Ikony Biznesu 2015, Symbolu Rozwoju Biznesu Roku 2014, tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2015 i 2017 i kilkudziesięciu innych prestiżowych wyróżnień i nagród.

Grupa w swojej 27 – letniej historii współpracowała z ponad 150 tysiącami partnerów handlowych z 70 krajów świata. W 2017 r. roku Biura Obrotu Nieruchomościami należące do Grupy WGN zrealizowały 7200 transakcji handlowych. Ich wartość określa się na ponad 1,8 miliarda złotych.

Garść zaprezentowanych danych pokazuje przyszłemu franczyzobiorcy, na ile wartościowym jest podmiot, z którym chce on się związać. Oczywiście zbadanie kondycji i reputacji firmy oferującej franczyzę powinno być niezbędnym, podstawowym elementem, przed decyzją i podpisaniem umowy.

Oczywiście nie sama siła marki się liczy. Istotne jest natomiast to, na co franczyzobiorca może liczyć. Zakres franczyzy, zasady jej działania określa tzw. pakiet franczyzowy. Jest to dokument, w którym powinny się znaleźć takie dane, jak m.in. opis działania przedsiębiorstwa, zagadnienia dotyczące ochrony prawnej związanej z własnością przemysłową i intelektualną (szyldy, logo itp.), zobowiązania franczyzodawcy w zakresie szkoleń, zobowiązania franczyzobiorcy do korzystania jedynie z materiałów od podmiotu wyznaczonego przez franczyzodawcę, zobowiązanie franczyzodawcy do prowadzenia akcji reklamowych marki, deklarację franczyzodawcy dotyczącą zapewnienia franczyzobiorcom stałego dostępu do zasobów pomocy.

W przypadku WGN pakiet franczyzowy obejmuje m.in. możliwość korzystania z systemu identyfikacji wizualnej WGN: logotypu, zewnętrznych oznaczeń, wzorów dekoracyjnej typografii oraz firmowych druków, wzór systemu aranżacji i wyposażenia wnętrza biura, udostępnienie księgi standardów, a więc liczącej ponad 200 wzorów dokumentacji, zawierającej między innymi: zasady bezpieczeństwa wszystkich umów i transakcji WGN, umowy pośrednictwa sprzedaży, oferty handlowe, wykaz materiałów istotnych przy zawieraniu umowy pośrednictwa, wzór zgłoszenia danych do systemu GIODO i wiele innych dokumentów. Franczyzodawca oferuje również m.in. partycypację w kosztach poniesionych przez franczyzobiorcę na rzecz lokalnych działań marketingowych, oraz doradztwo i bieżące wsparcie formalno-prawne.

MARKETING, MARKETING, MARKETING

- W przypadku franczyzy w nieruchomościach jednym z podstawowych elementów pakietu franczyzowego powinien być dostęp do szerokiej gamy efektywnych narzędzi promujących nieruchomości danego biura. Dziś zasada jest prosta: albo istniejesz w internecie, albo nie istniejesz w ogóle – tłumaczy Leszek Michniak. - W przypadku WGN kładziemy na to wielki nacisk, dlatego franczyzobiorca dostaje dostęp do programu iNET.wgn.online - profesjonalnego narzędzia obsługującego Oddziały WGN w internecie. Dzięki systemowi MLS WGN następuje wielokrotna wymiana około 40 tysięcy ofert nieruchomości pomiędzy placówkami WGN. Biuro dostaje też dostęp do narzędzia CRM, które zapewnia efektywne zarządzanie ofertami nieruchomości oraz uzyskuje przypisany wyłącznie franczyzobiorcy indywidualny portal internetowy wyposażony w zaawansowaną wyszukiwarkę ofert nieruchomości, działający w 65 językach. Ponadto każda nieruchomość biura jest automatycznie eksportowana do ponad 100 portali internetowych działających pod WGN – wymienia Leszek Michniak.

Dodaje, że ważnym elementem marketingu nieruchomości biur działających na zasadzie franczyzy są także tradycyjne wydawnictwa papierowe i uznane tytuły o wieloletniej historii. Można tu wymienić m.in. angielsko-polskie czasopismo „Property Journal” (zajmujące się tematyką przede wszystkim nieruchomości komercyjnych i segmentu premium). Reklamy ofert partnera franczyzowego pojawiają się również w angielsko-polskim katalogu “Investment Properties WGN Group”, w czasopiśmie „Apartamenty & Rezydencje”, a także w promowanych przez Grupę serwisach internetowych – m.in. Komercja24.pl, Property Journal.pl, Dzialki.pl, ApartamentyPolska.com.pl, Ekskluzyw.pl oraz ApartamentyRezydencje.com. Wgnkredyty.pl, Mieszkaniasprzedaz.com.pl.

- Dobry marketing to promocja nie tylko konkretnych rodzajów nieruchomości ale i całej grupy, dlatego w przypadku WGN dbamy o obecność na ważnych wydarzeniach w segmencie nieruchomościowym (m.in. targi MIPIM w Cannes, Expo Real w Monachium) oraz obecność na łamach ogólnopolskich portali informacyjnych. Dzięki sprawnie działającemu Działowi Analiz Rynku Nieruchomości dostarczamy szerokiej rzeszy odbiorców, atrakcyjne treści z zakresu rynku nieruchomości, najnowsze informacje o trendach, cenach itp. W ten sposób wizerunkowo zyskuje sama marka, a to przekłada się na sukces poszczególnych biur – komentuje Leszek Michniak.

SZKOLENIA, SZKOLENIA, SZKOLENIA

- Sukces w segmencie franczyzy w nieruchomościach zależy od wielu czynników – oczywiście liczy się operatywność pośredników, ale też znaczenie ma szeroka wiedza. Prawidłowo działająca franczyza musi opierać się na ciągłym szkoleniu, udoskonalaniu, dobrej komunikacji między centralą a biurami. Co więce,j nie jest to komunikacja w jedną stronę – w WGN wyznajemy zasadę, że uczymy się od siebie nawzajem. Szyld pod którym działają biura, oczywiście poza pakietem niezbędnych szkoleń podstawowych i ciągłej opieki merytorycznej, powinien też być miejscem wymiany doświadczeń, w którym poszczególne biura spotykają się z centralą i z innymi biurami. Każdy uczy się na podstawie wiedzy drugiego. Temu służą u nas m.in. kongresy WGN, organizowane dwa razy do roku, a gromadzące przedstawicieli biur z całego kraju. Oprócz wykładów cenionych specjalistów stricte z rynku nieruchomości z Polski i zagranicy także z zakresu coachingu, budowania marki osobistej, oraz paneli dyskusyjnych umożliwiających wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, a najlepszymi brokerami w grupie, nagradzanymi statuetką Orła Brokera oraz specjalnymi Wyróżnieniami Brokera WGN – tłumaczy Leszek Michniak.

Franczyzodawca powinien reagować na zmienną sytuację rynkową. WGN wraz ze zmianą przepisów czy innych uwarunkowań aktualizuje na bieżąco bazę wiedzy i dokumentacji, która trafia do partnerów – komentuje Leszek Michniak.

NARZĘDZIA ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI

Po deregulacji zawodu pośrednika, podaż usług na tym rynku znacznie wzrosła. Dziś bycie tylko i wyłącznie pośrednikiem nieruchomości to za mało, by odnieść rynkowy sukces. Coraz bardziej świadomy i wymagający klient często oczekuje podejścia kompleksowego, a więc np. usługi, która rozpocznie się od wytypowania dobrej oferty kredytowej i zapewnienia finansowania, a skończy np. na wykończeniu nieruchomości pod klucz.

Biuro, które chce podążać za trendami rynkowymi, musi zdawać sobie sprawę z coraz większej liczby usług w segmencie nieruchomościowym, natomiast franczyzodawca powinien oferować swoim biurom możliwość zaimplementowania tej oferty w swojej działalności.

Tak dzieje się w przypadku WGN. Franczyzobiorca może przystąpić do pozostałych programów WGN. W ten sposób znacznie poszerzy swoją ofertę – chodzi np. o działanie w ramach pośrednictwa kredytowego, ubezpieczeniowego, usług wykończeniowych czy też fachowej wyceny nieruchomości.

- Kompleksowa usługa na coraz bardziej wymagającym rynku jest ofertą przyszłościową. Ci którzy szybko i atrakcyjnie ją zaimplementują mają szansę na rynkowy sukces. Dziś klient chce wszystko załatwić w jednym miejscu i my powinniśmy mu to umożliwić – komentuje Leszek Michniak.

WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ

Wielką niewiadomą jest to, w jakim kierunku będzie rozwijał się rynek nieruchomości w Polsce, ale mimo czynników, które budzą obawy – m.in. koniec programu MDM, przeważa optymizm. Jeśli uda się zachować ogólną koniunkturę na wysokim poziomie, prawdopodobnie utrzyma się też wysoki popyt na nieruchomości. Rośnie atrakcyjność rynku najmu, m.in. dzięki niskim stopom procentowym i wzmożonemu popytowi ze strony przybyszów z zagranicy. Przed branżą nieruchomościową więc tłuste lata, jednak zdyskontują je dobrze tylko ci, którzy zaoferują lepszą jakość. Przy wysypie mikro -biur, z jakim mamy obecnie do czynienia, przetrwają ci, którzy działają w systemie. Dlatego franczyza w branży nieruchomościowej będzie się rozwijać. Mały zniknie na dużym rynku. Pod wspólną marką ma szansę przetrwać, zaoferować odpowiedni standard i odnieść sukces biznesowy.


Marcin Moneta
redaktor naczelny Komercja24.pl
analityk rynku nieruchomości WGN

 

WGN na Międzynarodowych Targach Expo Real 2016

WGN na Międzynarodowych Targach Expo Real 2016

Targi Nieruchomości i Inwestycji Expo Real odbywają się corocznie w Monachium. Jak zawsze udział w nich brali również przedstawiciele Grupy WGN, którzy prezentowali ponad 500 nieruchomości inwestycyjnych.

W tegorocznej edycji targów uczestniczyło w sumie 39 tysięcy osób z 77 krajów. To o prawie 2 procent więcej uczestników, niż w ubiegłorocznej edycji.
W pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych pod kątem inwestycyjnym krajów znalazły się: Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Polska, Francja, Czechy, USA, Luksemburg oraz Hiszpania.

Jednym z ważniejszych, poruszanych na targach tematów, był popyt na tanie mieszkania. Ten segment nieruchomości nie schodzi w ostatnim czasie ze świecznika. Mówiono o potrzebie zapewnienia większej ilości tanich mieszkań zarówno ze strony państw, jak również prywatnych inwestorów. Popyt na tanią mieszkaniówkę stale rośnie i należy sprostać tej sytuacji.

Gorącym tematem były również atrakcyjne cenowo mieszkania na wynajem, których coraz częściej poszukują najemcy. Dla coraz większej ilości osób cena staje się najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, gdzie wynajmą mieszkanie.

Ponadto podczas paneli dyskusyjnych poruszano kwestię innowacyjnej ekonomii, inwestycji komercyjnych oraz omawiano i prezentowano nowoczesne technologie.

Targi Expo Real 2016 okazały się być kolejnym sukcesem i potwierdziły, że to największe i najlepiej zorganizowane wydarzenie poświęcone tematyce nieruchomości, które w jednym miejscu i czasie potrafi skupić wybitnych przedstawicieli rynków nieruchomości, ekonomii i finansów.

Magdalena Paluch

WGN na targach MIPIM 2016, po raz 17

WGN na targach MIPIM 2016, po raz 17

W dniach 15-18 marca 2016 r. grupa WGN po raz 17 uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIN w Cannes, na francuskim Lazurowym Wybrzeżu.

Targi MIPIN, obok Expo Real, uważane są za najważniejsze wydarzenie rynku nieruchomości na świecie. Uczestniczą w nich najbardziej wpływowe podmioty z branży nieruchomości. W tym roku Pałac Festiwalowy zgromadził ponad 21 tysięcy uczestników (w tym prawie 5 tysięcy inwestorów i 400 dziennikarzy) z 89 krajów.

WGN zaprezentował wyselekcjonowaną ofertę ponad pięciuset nieruchomości komercyjnych, z czego aż blisko połowę stanowiły tereny inwestycyjne. Wartość nieruchomości prezentowanych przez WGN na MIPIM wynosiła blisko 1 miliard PLN.

Zainteresowanie polskimi nieruchomościami prezentowanymi przez WGN co roku jest bardzo duże, a dzięki promocji ich na targach, co roku finalizowanych jest kilkaset transakcji.

WGN regularnie od 2000 r.  czynnie uczestniczy w Targach i m.in. dzięki temu plasuje się w grupie czołowych graczy na światowym rynku nieruchomości.   

W środę odbyły się panele dyskusyjne, odnośnie możliwości inwestowania w polskich miastach,  moderowane przez "Poland Today" i "Property EU", z udziałem prezydentów miast i dyrektorów firm deweloperskich (Ghelamko, Skanska Property, ICON Real Estate, Echo Investment, Xcity Investment). W programie konferencyjnym, jak co roku, znalazło się wiele interesujących tematów, poruszających aktualną sytuację na międzynarodowym rynku nieruchomości.

Nadto, miało miejsce ponad 100 innych paneli i  konferencji oraz 150 spotkań coworkingowych, służących nawiązywaniu kontaktów biznesowych i prezentowaniu swoich ofert.

Izabela Jasińska / Doradca ds. nieruchomości komercyjnych

WGN w TVN 24

Najwięcej w Polsce obiektów zabytkowych o funkcji mieszkalnej to dawne dworki szlacheckie oraz neoklasycystyczne pałace. Najmniej zachowało się jednak średniowiecznych zamków a te, które pozostały są w złym stanie.

Bez wątpienia najstarsze nieruchomości zabytkowe to oczywiście zamki. Te nieruchomości są też największe (o ile są zachowane w całości). Przeciętnie po kilka tysięcy metrów kwadratowych mają też pałace – najczęściej realizowane w stylu neoklasycystycznym. Chodzi o okres od połowy XVIII do końca XIX wieku. Natomiast dworki powstawały w Polsce jeszcze nawet w XX- leciu międzywojennym. To najbardziej charakterystyczny typ budownictwa o charakterze posiadłości – specyficzny dla Polski. Dwory ziemiańskie osiągają powierzchnie około 800 – 1000 mkw.

Zobacz film - Los obiektów zabytkowych

WGN w Monachium 2015

W dniach 5-7 października 2015 roku w niemieckim Monachium odbyły się Targi Expo Real, na których, jak co roku, obecna była reprezentacja WGN po raz czternasty. Głównym celem podczas Targów było nawiązanie licznych kontaktów biznesowych oraz promowanie nieruchomości inwestycyjnych, jak i Grupy WGN na arenie międzynarodowej.

Imponująca liczba wystawców – 1670 z ponad 30 krajów, 400 ekspertów wypowiadających się na różnych panelach tematycznych, bogaty program konferencyjny, a także 37 tysięcy odwiedzających z 73 krajów. Tak w skrócie można opisać tegoroczne Targi Expo Real.

Na szczególną uwagę zasługują polskie stoiska, które w tym roku przyciągały nie tylko bogatą ofertą, ale również licznymi atrakcjami. Polskę reprezentowały takie miasta jak: Warszawa, Sopot, Szczecin, Gdynia, Łódź, oraz Kraków, a także region Kujawsko-Pomorski. Po polsku można było porozmawiać również na stoiskach Agencji Mienia Wojskowego, White Star Real Poland czy Inter-Bud. I tu warto wspomnieć o stoisku Warszawy, które swoją klasą i elegancją wprost zapraszało do rozmów biznesowych. Partnerami Warszawy były takie firmy, jak Poczta Polska, Orange czy Bank Zachodni WBK, których przedstawiciele byli również obecni na Targach.

Trójmiasto reprezentowane było przez Sopot, Gdynię oraz ... Szczecin. Przedstawiciele tych trzech miast promowali nowe inwestycje, a także poszukiwali nowych inwestorów na nowe zamierzenia budowlane. Podczas wywiadu udzielonego dla Property Journal, Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Spychała podkreślała, że Gdynia stawia teraz na komercjalizację terenów w centrum miasta oraz industrializację na obrzeżach miasta. Zapytana o następne luksusowe apartamentowce, takie jak Sea Towers, powiedziała, że Gdynia ma przygotowane tereny pod takie inwestycje, a władze miasta są otwarte na rozmowy z deweloperami.

Łódź, podobnie jak na Targach MIPIM w Cannes, promowała swój flagowy projekt Nowa Łódź Fabryczna. Nowa Łódź Fabryczna to nowoczesna hala dworca, wyremontowane tory kolejowe blisko- i dalekobieżne, a także zagospodarowany teren wokół dworca. Duża makieta przedstawiona na stoisku Łodzi pokazywała rozmach inwestycji. Przedstawiciele Łodzi podczas Targów przeprowadzili wiele rozmów biznesowych z inwestorami zainteresowanymi powierzchniami w Łodzi. Warto dodać, że budowa dworca multimodalnego w Łodzi to największa tego typu inwestycja w Polsce (do budowy użyto trzy razy więcej betonu niż na Stadion Narodowy w Warszawie).

Prawdziwą polską perełką było wcześniej wspomniane stoisko miasta Warszawa. Stolica reprezentowana była przez Wiceprezydenta Michała Olszewskiego. 6 października 2015 o godzinie 17:00 na warszawskim stoisku zorganizowano uroczysty raut, który był okazją do spotkania wszystkich Polaków goszczących na Targach, choć nie tylko, bo zewsząd dało się słyszeć angielski i niemiecki język wplatany w rozmowy. W raucie uczestniczyli również przedstawiciele WGN. Przyjęcie rozpoczął Wiceprezydent Olszewski uroczystym powitaniem uczestników i jednocześnie podkreślił, że reprezentuje nie tylko Warszawę, ale również całą Polskę, po czym zaprosił reprezentantów pozostałych polskich miast na scenę i wspólnie życzyli uczestnikom owocnych rozmów i szampańskiej zabawy.

WGN prezentowało dla inwestorów z rynku międzynarodowego ponad 500 wyselekcjonowanych nieruchomości komercyjnych, z których 60 % stanowiły tereny inwestycyjne.

Z rozmów przeprowadzonych przez Przedstawicieli WGN z uczestnikami Targów wynika, iż pomimo dużego nakładu finansowego, jaki trzeba podjąć decydując się na uczestnictwo w Targach, to ilość kontaktów biznesowych zdobytych podczas rozmów, przekładających się na późniejsze kontrakty jest niewspółmierna. I jak sami uczestnicy z uśmiechem podkreślają, często łatwiej porozmawiać na Targach, niż umówić się na spotkanie będąc w Polsce.

zobacz film

Nowy Oddział WGN w Szczecinie robi wrażenie

Nowy Oddział WGN w Szczecinie robi wrażenie
W kwietniu 2015 r. został uruchomiony nowy Oddział WGN w Szczecinie, w Galerii TURZYN przy Al. Bohaterów Warszawy 40. Oddział WGN zajmuje się nieruchomościami komercyjnymi i mieszkalno-apartamentowymi. Zobacz galerię

WGN wypuszcza nowy tytuł "Apartamenty & Rezydencje"

W kwietniu 2015 r. WGN wypuszcza nowy kwartalnik „Apartamenty & Rezydencje”.

 

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce jest rynkiem dynamicznie rozwijającym się, co spowodowane jest stałym wzrostem zamożności Polaków oraz coraz większym udziałem zagranicznych inwestorów w obrocie na tym rynku. Potencjalny rynek tego typu w Polsce szacowany jest na około 650 tysięcy obiektów. Samych tylko zamków, pałaców, dworków, wpisanych do rejestru zabytków jest około 10 tysięcy. Najwięcej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Pomorzu.

Wydawnictwo "Apartamenty & Rezydencje" prezentują ponad 500 ekskluzywnych nieruchomości na sprzedaż i wynajem, takich jak: apartamenty, lofty, rezydencje, wille, luksusowe domy, posiadłości, pałace, dwory, zamki oraz kamienice. Ponadto wewnątrz numeru "A&R": cenne informacje, analizy, raporty i opinie nt. obrotu nieruchomościami zabytkowymi, rezydencjalnymi i apartamentowymi.

WGN jest liderem w obrocie nieruchomościami luksusowymi. W roku 2014 sprzedał lub wynajął ponad 600 tego typu lokali i nieruchomości. Obok dotychczasowego, szerokiego marketingu, jak obecność na targach nieruchomości w kraju i zagranicą, czy promocja na ponad 250 portalach i serwisów - kwartalnik "Apartamenty & Rezydencje" jest dodatkowym narzędziem dla Grupy WGN, promującym ekskluzywne nieruchomości.

"Apartamenty & Rezydencje" dostępne są w Salonach Prasowych, Empik, Relay, InMedio, Świat Prasy oraz w salonach prasy Ruchu i Kolportera.

Cena brutto "A&R" - 3,80 zł

Życzymy ciekawej lektury !

pobierz magazyn

Grupa WGN po raz 16 na MIPIM

Cannes na francuskim Lazurowym Wybrzeżu po raz 26 był światową stolicą nieruchomości. Targi MIPIM odbyły się w dniach 10 – 13 marca 2015 r.

WGN 16 raz z rzędu uczestniczył w tej największej imprezie. Zaprezentował inwestorom ponad 400 najlepszych projektów i inwestycji.

- Celem udziału w targach było zaprezentowanie Grupy WGN, jako jednego z liderów na rynku obrotu nieruchomości komercyjnymi oraz okazja przedstawienia międzynarodowym inwestorom wyselekcjonowanych specjalnych nieruchomości Grupy WGN   Na każdą edycję targów, WGN przygotowuje specjalny Katalog – Investment Properties of WGN Group. Katalog w nakładzie 2,5 tysiąca egzemplarzy, jest wydawany w języku angielskim i polskim – mówi Leszek Michniak, prezes grupy WGN.

WGN jako jedyna polska firma zajmująca się obrotem i doradztwem na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, uczestniczy regularnie od 2000 roku na MIPIM w Cannes i od 2002 roku na Expo Real w Monachium. Czynne uczestnictwo m.in. w tych wydarzeniach, plasuje WGN w ścisłej czołówce graczy na rynku nieruchomości w Polsce i zagranicą.

Na MIPIM prezentowane są nieruchomości z wszystkich sektorów – biurowych, mieszkalnych, handlowych, służby zdrowia, sportu, logistyki itp.

W tegorocznej edycji MIPIM brało udział 21 tys uczestników, 2 100 firm i instytucji, ponad 600 architektów i 400 dziennikarzy. 

W programie, oprócz samych prezentacji na powierzchni 14 tys. mkw. zaplanowano również m.in. 250 sesji konferencyjnych i 150 spotkań biznesowych (networking events), służących nawiązaniu kontaktów i negocjacjom biznesowym.=

Zobacz film - WGN na MIPIM 2015

WGN laureatem Symbolu Rozwoju Biznesu

WGN laureatem Symbolu Rozwoju Biznesu
Z roku na rok Grupa WGN rośnie w siłę. Za dynamiczny rozwój i skutecznie działanie na rzecz klienta w obszarze obrotu nieruchomości spółka została nagrodzona Symbolem Rozwoju Biznesu 2014.

W ciągu niespełna ćwierć wieku WGN wyrósł na jednego z największych polskich graczy w obrocie nieruchomościami i jednego z największych w Europie. W pierwszej połowie lat 90. firma posiadała cztery odziały zlokalizowane we Wrocławiu, w Katowicach, Gdyni oraz Warszawie. Dziś w obrębie całej grupy kapitałowej działa łącznie około 90 biur z armią liczącą ponad pół tysiąca wykwalifikowanych, każdego roku podnoszących swoje umiejętności analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, inwestycji, finansów i przedsięwzięć deweloperskich.
– Jesteśmy liderem posiadającym największą ofertę rynku nieruchomości komercyjnych i apartamentowo-rezydencjalnych – informuje Leszek Michniak, prezes zarządu i twórca WGN Nieruchomości Sp. z o.o. – Jako jedyni na rynku mamy do zaoferowania ponad 200 pałaców, dworów oraz zamków. Nasza marka to nie tylko profesjonalnie przygotowana oferta nieruchomości, to także obecność na międzynarodowym rynku z dotarciem do inwestorów z całego świata i perspektywą szybkiej sprzedaży.

Recepta na sukces: franczyza

Przełomowym w historii firmy był rok 1994. Otwarto wówczas pierwsze przedstawicielskie biuro WGN w Jeleniej Górze, od powstania którego datuje się początek budowy sieci franczyzowej. Jak zauważa L. Michniak, franczyza w obrocie nieruchomościami była pionierskim, nowatorskim jak na owe czasy przedsięwzięciem w Polsce. Firma w oparciu o autorskie umowy nawiązywała współpracę z partnerami biznesowymi chcącymi pracować pod marką WGN.  Tak w szybki i dynamiczny sposób powstała grupa kapitałowa. 11 lat temu pojawiły się pierwsze oddziały franczyzowe poza granicami Polski: na Węgrzech i w Rosji.
Grupa silnie zaznacza swoją obecność na rynku amerykańskim poprzez nawiązanie stałej współpracy z jedną z największych sieci biur nieruchomości w USA: Realty Executives International (REI), związanym z Grupą WGN jako partner strategiczny. – Od siedmiu lat mamy bardzo dobre kontakty z amerykańską Polonią, która zainteresowana jest inwestowaniem w Polsce. Z kolei nasz partner zza oceanu umożliwia nam wyszukanie dla polskich klientów lokali i nieruchomości w Stanach Zjednoczonych – opowiada L. Michniak.
Ważną odnogą spółki jest działalność wydawnicza. Grupa wydaje kwartalnik „Nowe – Apartamenty, Mieszkania, Domy” z myślą o rodzimym rynku. Drugim wydawnictwem, przeznaczonym głównie na rynek międzynarodowy, jest „Properties Investment Catalogue – WGN Group”, zawierający oferty komercyjne dla inwestorów z kraju i zagranicy. Artykuły, analizy i raporty spółki umieszczane są na 49 portalach należących do firmy, m.in. www.wgn.pl, www.komercja24.pl, www.apartamentypolska.com.pl.
– Działamy aktywnie nie tylko w zakresie obrotu nieruchomościami, ale także kształtowania współczesnego oblicza tej branży. Nasi specjaliści opracowują analizy i raporty, zarówno na potrzeby własne, jak i na sympozja, konferencje oraz na potrzeby inwestorów z całego świata. Wiedza ta cytowana jest często jako eksperckie wypowiedzi w prasie i innych mediach – podkreśla L. Michniak.


Być numerem jeden

Głównym celem WGN jest utrzymanie i wzmacnianie pozycji lidera rynku. Grupa, w krótkim czasie, zbudowała wizerunek bezpiecznej, pewnej i szybko kojarzącej się marki.  W 2013 r. przeprowadziła ponad 4900 transakcji, co daje średnio około 410 transakcji miesięcznie. W tym roku, jak przekonują władze, średnia ta przekroczy pół tysiąca.
WGN inwestuje też we współpracę z największymi branżowymi portalami internetowymi. Zapewnia to stałą obecność ofert Grupy na ponad 260 portalach i serwisach. Na coś podobnego żadna z firm działająca w tym obszarze w Polsce nie może sobie pozwolić.
Koncern WGN w ostatniej dekadzie silnie zwiększył swoją obecność w takich obszarach jak kredyty, zarządzanie, wyceny, home staging, poprzez projekty architektoniczne dopasowane do danych działek, remonty i wykonawstwo pod klucz, aż po umeblowanie gotowych lokali. W firmie trwa bowiem ciągły proces poszukiwania kolejnych obszarów działalności powiązanych z szeroko rozumianym rynkiem. Wszystko po to, aby po pierwsze: wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta, który coraz częściej chce mieć jednego dostawcę kompleksowej usługi nieruchomościowej, a po drugie: utrzymać pozycję lidera na rynku. Bo z takim gigantem w obrocie nieruchomościami mieszkalno-apartamentowymi i komercyjnymi – warto współpracować.


Dariusz Brombosz

Monitor Biznesu / Rzeczpospolita 19.12.2014

zobacz film

Investment Properties 2014

WGN w Monachium na Expo Real 2014

W tym roku Międzynarodowe Targi EXPO REAL w Monachium odbyły się w dniach 6-8 października. Tegoroczna, 17. edycja targów przyciągnęła 1665 wystawców z różnych krajów, gromadząc w jednym miejscu specjalistów z całego świata.

Eksperci dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji na międzynarodowej arenie gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem branży nieruchomości oraz inwestycji w nieruchomościach.

Targi odbywały się w 6 halach wystawienniczych Centrum Messe-Munchen, na powierzchni 64.000 m². W trakcie wydarzenia odbyły się liczne konferencje i szereg paneli dyskusyjnych, podczas których wielu ekspertów poświęcało uwagę zagadnieniom branży nieruchomości, finansów i inwestycji.

Obszerny program targów EXPO REAL oferował wszystkim uczestnikom szerokie spojrzenie na całą gamę aktualnych problemów i zagadnień stojących przed międzynarodową branżą nieruchomości.

Jak co roku, wystawcy z Polski jako znaczący partnerzy, prezentowali bogatą ofertę rynku nieruchomości, a wśród nich, tradycyjnie, przedstawiciele WGN. Nawiązali oni szereg kontaktów i uczestniczyli w wielu spotkaniach biznesowych w branży nieruchomości i inwestycji. Dzięki ich obecności na targach 424 oferty inwestycyjne Grupy WGN miały szansę dotrzeć do właściwego grona odbiorców.

Niewątpliwie tegoroczne targi EXPO REAL stworzyły możliwość do wzmocnienia pozycji Grupy WGN na międzynarodowym rynku i były okazją na realizację intratnych transakcji.

Iwona Hryncewicz
WGN

Zobacz film

WGN na MIPIM w Cannes 2014

Ćwierć wieku największych targów nieruchomości i inwestycji na świecie

11 marca 2014 rozpoczęła się 25. edycja największych międzynarodowych targów nieruchomości i inwestycji w Cannes - MIPIM 2014. Temat przewodni tegorocznej edycji to "Coraz bardziej inteligentne budynki i miasta". W tegorocznej edycji targów na 19 000 m.kw. powierzchni zaprezentuje się 2000 wystawców i 4300 inwestorów z 80 krajów, a także udział weźmie 460 dziennikarzy oraz 20 tysięcy akredytowanych uczestników.

Reprezentacja WGN prezentuje na MIPIM specjalnie wyselekcjonowane 320 nieruchomości inwestycyjne.

Honorowymi krajami targów są Brazylia, Rosja i Turcja.

MIPIM w bieżącym roku kieruje swoją uwagę przede wszystkim na rosnące zainteresowanie specjalistów rynku nieruchomości i deweloperów miejskich inteligentnym budownictwem. Nowe wymagania użytkowników i inwestorów, w połączeniu z obowiązkami regulacyjnymi, zachęcają specjalistów w dziedzinie nieruchomości do budowy coraz bardziej innowacyjnych i wydajnych infrastruktur. Komisja Europejska zamierza przeznaczyć na fundusz wspierania rozwoju dla inteligentnych miast wiele milionów euro. Budżet w celu wspierania rozwoju inteligentnych miast i dzielnic ma wynieść 92 mln € . W trakcie targów Komisja przedstawi plan finansowania dla uczestników na MIPIM . Ponadto w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na innowacyjne technologie, czołowi międzynarodowi gracze, tacy jak Cisco, Philips, etykiety BREEAM, BASF, Schneider Electric, Somfy, Daikin w swoich programach mają zaprezentować jak ich umiejętności w kontekście innowacji, mogą być wykorzystane w sektorze nieruchomości.

Program konferencji MIPIM będzie również okazją, aby zapoznać się z najnowszymi projektami architektonicznymi i innowacjami w świecie budownictwa. Pozytywne kształtowanie sektora nieruchomości 21-go wieku to budownictwo energooszczędne, które rozwijając się będzie następowało w oparciu o ich użytkowników i ich środowisko miejskie.

Magdalena Paluch / WGN

Rozwój Grupy WGN nabiera coraz szybszego tempa.

Jesteśmy usatysfakcjonowani ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych Partnerów, którzy doceniają siłę, skuteczność, bezpieczeństwo, profesjonalizm marki WGN oraz partnerskie warunki współpracy.
Z wielką przyjemnością informujemy, że tylko w lutym br. roku do Grupy WGN przystąpiło 6 nowych Partnerów otwierających Oddziały WGN we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Czarnkowie, Brodnicy, Sosnowcu i Głogowie.

Ponadto 5 kolejnych kandydatów, którzy pozytywnie przeszli weryfikacje, rozpocznie współpracę z Grupą WGN w miesiącu marcu. Tym samym Grupa WGN przekroczy 80 biur w Polsce i zagranicą.

90 % nowych WGN-owców równocześnie uruchamia WGN Kredyty – Doradztwo Kredytowe, co zapewnia kompleksową obsługę klientów.

Partnerzy działający w ramach Grupy WGN cenią sobie wysoką rozpoznawalność marki na rynku, wysoką ocenę jej jakości i profesjonalizm. Pewność funkcjonowania Grupy WGN, jej siła i kilkudziesięcioletnie doświadczenie przekładają się na szybki sukces finansowy każdego partnera. Każde Biuro WGN może być pewne, że zostanie zauważone na rynku nieruchomości.Siłę i skuteczność Grupy WGN potwierdzają wyniki osiągnięte w 2013r.:

Grupa WGN w 2013 roku przeprowadziła blisko 5 000 transakcji i pośredniczyła w sprzedaży nieruchomości o wartości ponad 1,2 mld złotych. 

W 2013 roku Grupa WGN osiągnęła obrót blisko 28 mln PLN, posiadając zdecydowaną przewagę konkurencyjną na rynku, zapewniając klientom kompleksową obsługę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i doradztwa kredytowego.

Każda oferta nieruchomości zgłoszona do WGN publikowana jest na rekordowej liczbie portali i serwisów internetowych tj. na ponad 260, w tym na największych. Portal wgn.pl odnotował imponujący wynik ponad 15 mln odsłon miesięcznie.

Oferty Grupy WGN promowane są na Targach w kraju oraz poza jego granicami, między innymi na największych na świecie Targach: MIPIM w Cannes czy Expo Real w Monachium.

Grupa WGN posiada największą liczbę narzędzi do prowadzenia biura nieruchomości, która jest udostępniania każdemu Partnerowi. Przeprowadzane są systematyczne szkolenia oraz wdrażane nowe specjalistyczne działy dla obsługi Klienta: WGN budownictwo jednorodzinne, WGN home staging, WGN wyceny i WGN projekty.

Profesjonalizm i doświadczenie Grupy WGN potwierdza także fakt udzielania licznych wypowiedzi eksperckich przez członków Grupy, na forach wydawnictw i w portalach branżowych. Partnerzy Grupy WGN współpracują z telewizją, prasą, a także z największymi portalami ogólnopolskimi, jak i międzynarodowymi.

Doskonałe wyniki oraz siła WGN, pozwala nam zakładać, że tendencja szybkiego rozwoju Grupy zostanie utrzymana, czego sobie i naszym przyszłym Partnerom serdecznie życzymy.

Justyna Ocimek
Kierownik ds. Rozwoju Grupy WGN

WGN w Monachium na Expo Real 2013

Tegoroczne międzynarodowe Targi Expo Real w Monachium odbyły się w dniach 7-9 października. 16. edycja targów przyciągnęła 1663 wystawców z 33 krajów.
Powierzchnia wystawiennicza obejmowała 6 hal, co przekładało się na 64.000 m² powierzchni wystawienniczej. Mimo niepewnej sytuacji gospodarczej na świecie targi branży nieruchomości cieszą wciąż dużym zainteresowaniem. Targi Expo Real od wielu lat są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży inwestycji i nieruchomości komercyjnych na świecie.

Targom towarzyszyły konferencje, sympozja i szereg paneli dyskusyjnych, podczas których wielu ekspertów poświęcało uwagę rozmaitym zagadnieniom branży nieruchomości, finansów i inwestycji. Obszerny program oferował wszystkim uczestnikom szerokie spojrzenie na całą gamę aktualnych problemów i zagadnień stojących przed międzynarodową branżą nieruchomości. Każdego roku Polska i jej regiony mają swoje silne przedstawicielstwo na targach Expo Real. Również w tym roku wystawcy z Polski jako znaczący partnerzy prezentowali aktualną, bogatą ofertę rynku nieruchomości a stoiska reprezentowały najwyższy poziom.

Tradycyjnie już w targach uczestniczyła reprezentacja WGN. Każde targi Expo Real stwarzają możliwości dla Grupy WGN do realizacji spektakularnych kontraktów oraz wzmocnienia pozycji na międzynarodowym rynku.

Justyna Ocimek WGN

ZOBACZ FILM

Zobacz nowe biuro WGN w Szczecinie


Dynamika rozwoju WGN jest oznaką czasu Rynku Kupującego. Biura WGN mają wpisane w strategii dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów.  WGN jako skuteczna i bezpieczna marka sukcesywnie podnosi standardy i zakres usług na bardziej kompleksowe dla wygody klientów. Biura WGN zmieniają też lokalizacje na bardziej "topowe" wykorzystując przy okazji bardziej agresywną reklamę zewnętrzną. Poniżej przykład Biura WGN w Szczecinie na Placu Lotników.


WGN na rozpoczynającym się MIPIM 2013

Po raz kolejny, jak co roku WGN uczestniczy w Międzynarodowych Targach Inwestycji i Nieruchomości MIPIM w Cannes.

W dniu 12 marca b.r. rozpoczęły się największe w Europie Targi Inwestycji i Nieruchomości - MIPIM w Cannes , które jak co roku skupiają najbardziej wpływowych graczy ze wszystkich międzynarodowych sektorów rynku nieruchomości.

Na 19 000m2 powierzchni wystawienniczej zaprezentuje się 1 850 wystawców z 80 krajów, a także weźmie udział 4 300 inwestorów , 415 dziennikarzy oraz 20 000 akredytowanych uczestników.

Honorowym krajem tegorocznych targów MIPIM jest Turcja, która może poszczycić się niezwykle rozwiniętym i dynamicznym sektorem budowlanym.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia Targów jest dyskusja panelowa na temat inwestycji w masowe budownictwo mieszkalne w przystępnej cenie-wyzwania i możliwości.

W czwartek 14 marca, odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród MIPIM Awards 2013 za najlepsze projekty architektoniczne.

W konkursie brała udział rekordowa liczba 175 projektów z 46 krajów, z których wyłoniono 36 finalistów.

MIPIM to nie tylko ogromna platforma dla międzynarodowych spotkań najważniejszych przedstawicieli branży nieruchomości komercyjnych z całego świata, obfitujących w wielomilionowe kontrakty, dostarcza również bardzo ciekawą ofertę paneli dyskusyjnych oraz konferencji .

Jednym z nich jest Nowe Forum Innowacji, na którym zaprezentowane zostaną najbardziej pomysłowe rozwiązania na powiększenie aktywów majątkowych.

WGN reprezentowane jest przez doświadczony zespół ekspertów rynku nieruchomości inwestycyjnych z wybraną specjalną ofertą ponad 200 nieruchomości komercyjnych.

Paulina Michniak WGN

WGN na NEW EUROPE GRI 2012

W dniach 26-27 listopada 2012 w Warszawie odbyła się konferencja New Europe GRI zorganizowana przez Global Real Estate Institute (GRI).
Spotkali się na niej czołowej rangi decydenci rynku nieruchomości z regionu Europy środkowo-wschodniej i południowo-wschodniej.
GRI jest międzynarodowym klubem zrzeszającym deweloperów, inwestorów oraz kredytodawców mających największy wpływ na kształtowanie oblicza rynku nieruchomości na całym świecie. Jest organizatorem spotkań biznesowych o wyjątkowym charakterze, łamiących standardowe podziały na prowadzących i słuchaczy - wszyscy uczestnicy mogą wypowiadać się swobodnie na zasadzie nieformalnej rozmowy we wspólnym gronie.
WGN oraz Property Journal uczestniczyli na New Europe GRI 2012 w Warszawie jako patroni medialni.

Adres strony GRI: http://www.globalrealestate.org/

WGN na Expo Real 2012

Międzynarodowe Targi EXPO REAL to jedna z dwóch najważniejszych imprez inwestycyjnych B2B na świecie.

Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem branży nieruchomości. Targi te objęte są systemem rejestracji i przeznaczone wyłącznie dla specjalistów z branży.
W Monachium, stolicy Niemieckiej Bawarii, w dniach 8-10.12 r. po raz 15-sty wystawiło się blisko 1700 wystawców z ponad 30 krajów. Największą ich część stanowią wystawcy z Niemiec, Włoch, Austrii, Polski oraz Rosji. Na tym ważnym wydarzeniu, nie mogło zabraknąć przedstawicieli WGN.
W tym roku przestrzeń targowa obejmuje aż 6 hal wystawienniczych, co łącznie wynosi ponad 64 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, na której swoje oferty prezentują wystawcy z każdego sektora rynku inwestycji i nieruchomości: inwestorzy, architekci, prawnicy, deweloperzy, menedżerzy, konsultanci, agenci oraz sektor bankowy.
Jak co roku, targom tradycyjnie towarzyszy rozbudowana konferencja, tym razem podzielona na pięć paneli dyskusyjnych, podczas których ponad 400-stu wykładowców podzieli się swoimi doświadczeniami na temat aktualnych trendów i kierunków rozwoju w obecnej sytuacji na rynku nieruchomości.
Katalogi „Investment Properties Catalogue WGN Group” rozeszły się już pierwszego dnia w nakładzie ponad pół tysięcznym. Dzięki temu przedstawiciele WGN nawiązali cenne kontakty z potencjalnymi inwestorami, którzy planują w niedalekiej przyszłości zainwestować kapitał w Polsce. Dzięki stabilnej sytuacji gospodarczej a także zaufaniu do polskiej waluty i deklaracji przyjęcia docelowo Euro, systematycznie rośnie zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Zwiększający się rynek inwestycyjny, przyczynia się do wzrostu cen, zwłaszcza w sektorze nieruchomości komercyjnych. W przeciągu kilkunastu lat bardzo zmienił się rynek inwestycyjny dzięki czemu projekty inwestycje rozwijają się także w mniejszych miastach i miejscowościach. 
Jak podkreślają inwestorzy na Expo Real „ … dodatni wzrost PKB, stabilna gospodarka i niska inflacja tworzą dobry klimat do inwestowania w Polsce”.

Katarzyna Danielak, Paulina Michniak - WGN Commercial

Top 15 WGN

W dniu 25 września 2012 Kolegium Redaktorów portalu www.wgn.pl wybrało topową piętnastkę Biur WGN.

Kolegium brało pod uwagę unikalną lokalizację, oryginalny budynek, eleganckie oszyldowanie, przygniatającą wielkość szyldu. Ponadto uwzględniono kompromis wkomponowania reklamy zewnętrznej w obiekty podlegające opiece konserwatorskiej.

Na pierwszym miejscu uplasowało się Biuro WGN w Morągu, mieszczące się w dawnej wieży ciśnień.

Na drugim miejscu Biuro WGN w Jaworznie, mające siedzibę w wolno stojącym, oryginalnym, dwukondygnacyjnym (po 15 m2 każda kondygnacja) budynku.

Trzecie miejsce zajęło Biuro WGN we Wrocławiu/Ruska za przestrzenną wielkoformatowe reklamę.

Pozostałe dwanaście Biur WGN z listy „TOP 15 WGN” zostało wyróżnione wg kryteriów konkursu.

Przewodnicząca Kolegium Monika Prądzyńska

XXII Forum Ekonomiczne Krynica Zdrój

XXII Forum Ekonomiczne Krynica Zdrój

W dniach 4-6 września 2012r. odbyło się XXII Forum Ekonomiczne, „polskie Davos” w Krynicy Zdrój.  Krynickie forum jest uznawane za jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tematy przewodnie to "Europa i świat wobec kryzysu" oraz "Nowa wizja na trudne czasy". Pod tymi hasłami obradowało ponad 2,5 tysiąca przedstawicieli świata biznesu, polityki i finansów z areny międzynarodowej. Łącznie odbyło się aż 140 różnych debat. Miejscem spotkań był Stary Dom Zdrojowy, Pijalnia Główna oraz specjalnie wzniesiony pawilon przy krynickim deptaku. Podczas uroczystej Gali wręczono nagrody i wyróżnienia w dorocznych konkursach: Człowiek Roku 2011, Firma Roku 2011, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej. Prezydent Polski, Bronisław Komorowski, odbierając najbardziej prestiżową nagrodę Człowiek Roku 2011, podkreślił, że odczuwa dużą satysfakcję, iż otrzymuje to wyróżnienie właśnie w miejscu, w którym wszyscy mają świadomość wagi gospodarki w rozwoju  Europy. W XXII Forum Ekonomicznym uczestniczyli również przedstawiciele WGN.

Zobacz film

 Anna Puchalska i Katarzyna Danielak, WGN Wrocław

Standardy zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami

Zgodnie z treścią art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2004 r. Nr 261, poz. 2603, z późn. zm.), pośrednik w obrocie nieruchomościami jest zobowiązany do wykonywania czynności zawodowych, zgodnie z przepisami prawa i standardami zawodowymi, ze szczególną starannością właściwą dla zawodowego charakteru tych czynności oraz zasadami etyki zawodowej. Jest on także zobowiązany do kierowania się zasadą ochrony interesu osób, na których rzecz wykonuje te czynności. Natomiast zgodnie z treścią art. 181 ust. 5 ustawy o gospodarce nieruchomościami standardy zawodowe ustalają organizacje zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami, w uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej. Standardy Zawodowe Pośredników w obrocie nieruchomościami zostały uzgodnione z Ministrem Infrastruktury oraz przyjęte przez Radę Krajową PFRN w dniu 15 marca 2005 roku.
Standardy zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami

Dział I
Zasady etyki zawodowej

Rozdział 1
Zasady ogólne


§1. Pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien kierować się zasadami etyki zawodowej. Zasady etyki zawodowej pośrednika wynikają z ogólnie przyjętych norm moralnych i etycznych.
§2. Pośrednik powinien postępować w taki sposób, aby chronić interesy osób, na rzecz których wykonuje czynności pośrednictwa z uwzględnieniem zasady równego i uczciwego traktowania wszystkich stron transakcji.
§3. Pośrednik powinien być lojalny wobec swojego klienta i nie zawieść pokładanego w nim zaufania.

Rozdział 2
Rzetelność zawodowa

§4. Pośrednik jest zobowiązany przestrzegać przepisów prawa.
§5. Pośrednik jest zobowiązany dokładać szczególnej staranności przy wykonywaniu czynności zawodowych.
§6. Pośrednik jest zobowiązany do odmowy wykonania czynności, która pozostawałaby w sprzeczności z regułami wykonywania zawodu.

Rozdział 3
Kompetencja i profesjonalizm

§7. Pośrednik przy wykonywaniu czynności pośrednictwa, powinien kierować się aktualnymi tendencjami rynkowymi.
§8. Pośrednik nie powinien podejmować się wykonywania czynności, które leżą poza jego wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

                                                              
Rozdział 4
Tajemnica zawodowa

§9. Informacje uzyskane przez pośrednika w związku z wykonywaniem zawodu stanowią tajemnicę zawodową. W szczególności informacje uzyskane w toku wykonywania czynności zawodowych nie mogą być przekazywane osobom trzecim. Tajemnica nie obowiązuje przy przekazywaniu informacji niezbędnych dla właściwego wykonania usługi oraz informacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo transakcji.

Rozdział 5
Prestiż zawodu


§10. Pośrednik powinien zapewnić, aby relacje z innymi pośrednikami były oparte na zasadach uczciwej konkurencji, lojalności i szacunku.
§11. Pośrednik nie powinien postępować w sposób godzący w interesy zatrudniającego go przedsiębiorcy.
§12. Pośrednikowi nie wolno formułować fałszywych lub wprowadzających w błąd stwierdzeń dotyczących konkurentów, ich przedsiębiorców lub stosowanych przez nich praktyk zawodowych.
§13. Pośrednik powinien wspierać działalność organizacji zawodowych i przyczyniać się do zapewnienia wysokiej rangi zawodu.
§14. Pośrednik powinien dążyć do wyeliminowania w swym otoczeniu praktyk sprzecznych z przepisami prawa, standardami zawodowymi lub uchybiających godności zawodu.
§15. Pośrednik pełniący funkcje w organizacji zawodowej nie może wykorzystywać ich dla własnych korzyści.

Dział II
Standardy zawodowe


§16. Pośrednik wykonuje czynności pośrednictwa na podstawie zawartej z zamawiającym pisemnej umowy pośrednictwa. W umowie zamieszcza się imię i nazwisko pośrednika, odpowiedzialnego zawodowo za jej wykonanie, numer licencji zawodowej oraz oświadczenie pośrednika o posiadaniu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa. Zakres czynności pośrednictwa określa umowa.
§17. Rola pośrednika polega na gromadzeniu i udzielaniu informacji potrzebnych do zawarcia przez inne osoby umów wymienionych w art. 180 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie warunków ekonomiczno-rynkowych i sposobu realizacji zamówionej usługi, podejmowaniu czynności zmierzających do wyszukania kontrahenta, kojarzeniu stron, aranżowaniu oględzin nieruchomości oraz na życzenie klienta, na udziale w negocjacjach, pomocy przy finalizacji transakcji poprzez podjęcie czynności organizacyjnych, chyba, że umowa stanowi inaczej.
§18. Ogłoszenie, druk, pisemna czy ustna informacja udzielona przez pośrednika powinna być zgodna ze znanym mu stanem faktycznym i prawnym.
§19. Pośrednik powinien dążyć do udokumentowania wykonanych czynności pośrednictwa w związku z realizacją umowy pośrednictwa.
§20. Pośrednik jest zobowiązany zawsze ujawnić status pośrednika przy wykonywaniu czynności pośrednictwa.
§21. Pośrednik nie może składać zamawiającemu nieprawdziwych oświadczeń dotyczących możliwej ceny sprzedaży lub czynszu najmu nieruchomości.
§22. Pośrednik nie może reklamować do sprzedaży, wynajmu lub innego obrotu tych nieruchomości, co, do których nie zawarł uprzednio umowy pośrednictwa poza przypadkami, które wynikają ze szczególnych ustaleń między pośrednikami.
§23. Pośrednik może wykonywać usługę pośrednictwa na rzecz obu stron transakcji.
§24. Pośrednikowi nie wolno oferować usług pośrednictwa przedstawiając je jako wolne od wynagrodzenia, co nie wyklucza pobierania wynagrodzenia wyłącznie od jednej strony transakcji.
§25. Umowy pośrednictwa mogą być zawierane z klauzulą wyłączności. Przez klauzulę wyłączności zamawiający powierza wykonywanie usługi pośrednictwa jedynie wybranemu przedsiębiorcy lub pośrednikowi.
§26. Przed zawarciem umowy pośrednictwa oraz w treści umowy z klauzulą wyłączności przedsiębiorca lub pośrednik jest zobowiązany do poinformowania zamawiającego o konsekwencjach wynikających z wpisania takiej klauzuli.
§27. Przed zawarciem umowy pośrednictwa pośrednik lub przedsiębiorca ma obowiązek uzyskania od zamawiającego informacji, czy nieruchomość nie jest przedmiotem zawartej uprzednio umowy z klauzulą wyłączności.
§28. Pośrednik lub przedsiębiorca, który zawarł umowę pośrednictwa z klauzulą wyłączności, dąży do jak najszerszego uzasadnionego wyeksponowania nieruchomości i nie powinien utrudniać dostępu do informacji o nieruchomości, której dotyczy umowa.
§29. Pośrednik może kontaktować się z osobą, na rzecz której inny pośrednik wykonuje czynności pośrednictwa na podstawie umowy z klauzulą wyłączności, tylko za wiedzą i zgodą tego pośrednika.
§30. Pośrednik nie powinien nakłaniać zamawiającego do zerwania umowy pośrednictwa z klauzulą wyłączności zawartej z innymi pośrednikami.
§31. Pośrednik ma prawo do składania ogólnych ofert przedstawiających zakres świadczonych usług także osobom, które zawarły z innym pośrednikiem umowę z klauzulą wyłączności, jeżeli oferty te stanowią element szerszej akcji promocyjnej.
§32. W przypadku kontaktu z zamawiającym innego pośrednika przy oferowaniu nieruchomości, kolejne kontakty z tym zamawiającym dotyczące oferowanej nieruchomości powinny zawsze odbywać się za wiedzą i zgodą pośrednika, który go przedstawił.
§33. W przypadku podjęcia współpracy pomiędzy pośrednikami, ustalenia, co do wysokości wynagrodzenia i sposobu jego podziału powinny być określone w formie pisemnej w momencie nawiązania współpracy.
§34. Pośrednik, który otrzymał z innego biura informację o nieruchomości jest zobowiązany przy pierwszym kontakcie ze sprzedającym ujawnić, od kogo ofertę otrzymał oraz zachować szczególną dbałość o zabezpieczenie interesów pośrednika, który informacji tej udzielił.
§35. Spory z zakresu wykonywania zawodu, zaistniałe między pośrednikami powinny być rozstrzygane polubownie.
§36. Pośrednik powinien zapewnić, aby osoby, przy pomocy których wykonuje czynności pośrednictwa, uwzględniały zasady wynikające z przepisów prawa oraz reguły postępowania zawarte w standardach zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami.
§37. Każdy pośrednik powinien zwrócić uwagę innemu pośrednikowi na jego postępowanie naruszające zasady niniejszych standardów zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami.

Dział III
Przepisy końcowe

§38. Standardy zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami podlegają uzgodnieniu z Ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej.

Źródło: Minister Infrastruktury w dniu 28 kwietnia 2005 roku podpisał komunikat w sprawie uzgodnienia z Polską Federacją Rynku Nieruchomości standardów zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami. Komunikat Ministra został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Ministra Infrastruktury Nr 6, poz. 37 z dnia 19 maja 2005 roku i wszedł w życie z dniem ogłoszenia.

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,6

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies