Informacje korporacyjne

WGN Gorzów Wielkopolski i jego historia.

WGN Gorzów Wielkopolski i jego historia.

 

Oddział WGN w Gorzowie Wielkopolskim powstał w 2012 roku. Jest na rynku 8,5 roku, czyli tyle, ile wynosi średni staż biur w Grupie WGN (dane styczeń 2021) . I ten wynik świadczy o wielkiej stabilności marki WGN. Nadmienić również należy, że średni staż pracy w WGN, to blisko 5 lat.

 

Tomasz Kazuś - właściciel Biura WGN Gorzów Wlkp.

 

Tomasz Kazuś zaczął pracę agenta nieruchomości w biurze WGN zaraz po studiach, w 2013 roku.

- To była pierwsza poważna praca, w którą się zaangażowałem. Zaczynałem od zera, bo nie miałem ani wiedzy ani doświadczenia. Pomogło mi jednak wsparcie współpracowników oraz chęć do samorozwoju. Czytałem dużo literatury i materiałów związanych z branżą. Zrobiłem też licencję pośrednika – opowiada Tomasz Kazuś.

 

W miarę jak zapoznawał się z firmą WGN, jakie daje możliwości rozwoju zawodowego i finansowego, coraz poważniej myślał, żeby uruchomić własny Oddział pod tą marką. Niepowtarzalna okazja nadarzyła się pod koniec września 2018 r.

- Właściciel gorzowskiego oddziału, w którym pracowałem, zaproponował mi przejęcie biura, gdyż zmieniły mu się plany życiowe. Uznałem, że to doskonała okazja, żeby prowadzić własne biuro, gdyż znałem dobrze markę WGN, całą sieć oraz jej strukturę z różnych spotkań integracyjnych i szkoleniowych.– opowiada Tomasz Kazuś.

 

Zdecydował się na przejęcie biznesu od swojego dotychczasowego pracodawcy. Historycznej decyzji nie żałuje.

- Już wtedy WGN to była marka dobrze znana nie tylko w Gorzowie Wielkopolskim, ale w całym kraju. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że zgłasza się do nas wielu klientów, którzy z góry zakładają, że to nam będą przekazywać nieruchomości i to na wyłączność, ponieważ znają WGN i standardy jej pracy – mówi Tomasz Kazuś.

Docenia on fakt, że wraz z istniejącym biurem mógł przejąć pewien system pracy i od razu zacząć działać, bez konieczności zastanawiania się, co i w jaki sposób robić, czy też jak się reklamować. To wszystko franczyzobiorcy dostają w pakiecie – podkreśla Tomasz Kazuś.

 

 Biuro WGN w Gorzowie Wlkp

 

Jego zdaniem dużym plusem współpracy z WGN jest także  fakt, że można liczyć na wsparcie franczyzodawcy, a to jest ważne w biznesie.

- Jeśli pojawiają się problemy z trudną transakcją, czy nietypowym stanem prawnym, zawsze wiem, do kogo mogę się zwrócić, żeby móc liczyć na pomoc. Współpracujemy też  z agentami z biur WGN w innych lokalizacjach – mówi Tomasz Kazuś.

Jedynym minusem, który dostrzega, jest fakt, że w czasie pandemii spotkania zostały mocno ograniczone.

- Obecnie jest zbyt mało okazji, podczas których zawsze omawiane były wspólne kierunki działania i zapadały ważne decyzje.  To jest niestety efekt pandemii – mówi Tomasz Kazuś.

 

Właściciel gorzowskiego Oddziału WGN podkreśla, że kluczowa w prowadzeniu biura nieruchomości jest chęć do ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy jednym słowem podnoszenia kwalifikacji zawodowej.

- Staram się stale rozwijać, ponieważ ten rynek cały czas się zmienia. Trzeba być na bieżąco choćby z przepisami. Na pewno nie jest to praca dla kogoś, kto chciałby przychodzić do biura, żeby wypić kawę i wykonać kilka telefonów, a od czasu do czasu pokazać nieruchomość. Trzeba się naprawdę postarać – mówi Tomasz Kazuś.

 

Jego zdaniem na rynku nie poradzą sobie osoby, które nie są otwarte na nową wiedzę.

- Oprócz tego trzeba być uczciwym, kompetentnym i profesjonalnym. To nie jest łatwy pieniądz. Klienci też często zaskakują swoją dzisiaj wiedzą i obeznaniem. Dużo ludzi zanim podejmuje sprzedaż swojej nieruchomości, samodzielnie szuka różnych informacji w internecie – opowiada Tomasz Kazuś.

 

Dodaje, że przy nastawieniu tylko na pieniądze trudno byłoby odnieść sukces.

- Trzeba zainwestować swój czas i energię, w to co się robi, dopiero wtedy można liczyć na efekty – radzi Tomasz Kazuś.

 

W jego biurze pracują cztery osoby. Oddział jest rentowny od samego początku.

- W WGN nauczyłem się planowania sprzedaży. Kiedy przejmowałem biuro, miałem już zaplanowane kolejne transakcje na kolejne miesiące, które potem kontynuowałem. W zasadzie cały czas jest tak, że jak kończy się jedna transakcja, to rozpoczynają się kolejne. Nie mam przestojów – mówi Tomasz Kazuś.

 

 Nawet w czasie pandemii biura WGN miały co robić osiągając rekordowe ilości transakcji. W ostatnim czasie nawet chętnych na zakup nieruchomości pojawia się więcej niż wcześniej.

- Jest więcej transakcji w ogóle i coraz więcej tych największych. Wydaje się, że hossa na rynku jest spowodowana tym, że  każdy chce gdzieś ulokować pieniądze nie wiedząc co  będzie dalej. Lokaty się nie opłacają, dużo ludzi ma spore oszczędności i obawia się inflacji. Szukają alternatywy dla lokat. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy na tym rynku wciąż będzie się dużo działo – mówi Tomasz Kazuś.

 

Tekst jest częścią wywiadu Tomasza Kazusia dla serwisu franchising .pl

 

 

 

Nowe, eleganckie Biuro WGN w Warszawie

Nowe, eleganckie Biuro WGN w Warszawie

Nowe eleganckie biuro w Warszawie zlokalizowane jest przy ul. Szulborskiej 3/5 przy rogu ul. Sowińskiego.

Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz urządzili swoje biuro z miłością do WGN, z pietyzmem i dbałością o wszystkie szczegóły.

Specjalizują się z pasją w nieruchomościach premium zwłaszcza w rezydencjach, posiadłościach, willach i apartamentach. Mają na swoim koncie już wiele spektaluranych transakcji.

Każdą nieruchomość powierzoną przez klientów przygotowują z sercem i pełnym zaangażowaniem do sprzedaży lub wynajmu. Każdej powierzonej do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości wykonują sami profesjonalną sesję zdjęciową, dlatego szybko znajdują nabywców.

Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz

 

A to ruchomość "maskotka" właścicieli biura

 

Centrala WGN życzy samych udanych transakcji.

WGN z pasją sprzedaje i wynajmuje nieruchomości premium

WGN z pasją sprzedaje i wynajmuje nieruchomości premium

WGN - podsumowanie III kwartałów 2020

WGN - podsumowanie III kwartałów 2020

Rynek nieruchomości na świecie, a tym samym w Polsce jest branżą perspektywiczną, a w okresie pandemii jest jedną z usług, w której nie odnotowano zastoju, zwłaszcza w III kwartale br.

 

 

Tylko we wrześniu br. Grupa WGN przeprowadziła blisko 1 100 transakcji, dzięki czemu od początku roku zanotowała na swoim koncie 6 700 transakcji. Świadczy to o bardzo dużym zaufaniu klientów do marki WGN,  jako sprawdzonej, stabilnej i co bardzo ważne bezpiecznej, zwłaszcza w tym trudnym okresie.

WGN dysponuje bazą ponad 60 tysięcy ofert, na której pracuje ponad 500 agentów, doradców, ekspertów, prawników, analityków itp. w 84 biurach w Polsce i zagranicą. Są to ludzie z ogromnym doświadczeniem zawodowym, profesjonaliści i pasjonaci.  Od samego początku powstania, WGN był i nieprzerwanie jest liderem na rynku nieruchomości, największą siecią franczyzową, z największym, 30 letnim doświadczeniem.

To co wyróżnia WGN wśród sieci franczyzowych to prowadzona działalność deweloperska w 4-ech oddziałach WGN (żadna sieć franczyzowa nie ma deweloperów pod swoją marką).

 

 

Trzy kwartały 2020 mamy za sobą - podsumowanie

W tym okresie przystąpiło do Grupy WGN siedmiu (7) nowych Partnerów, w tym jedno biuro otworzyło swój drugi oddział. Na podpisanie umów czeka 7 kolejnych, którzy przeszli pozytywną weryfikację. Liczba ta nie dziwi. Doskonale bowiem jest wiadome, że w sytuacjach niestabilnych, niepewnych liczy się partner silny, gwarantujący stabilność na rynku usług.

W ciągu 9 miesięcy br. przeprowadzono ponad 6700 transakcji, a w całym 2019 roku - 10 900 transakcji.

W ciągu trzech pierwszych kwartałów br. portal wgn.pl odwiedziło blisko 1,5 mln osób.

W tym też czasie średnia ilość transakcji uzyskana przez 1 agenta wynosiła – 2 miesięcznie.

Na koniec września br. średni staż biura franczyzowego w Grupie WGN wynosił blisko 9 lat, natomiast średni staż agentów w Biurach WGN - ponad 7 lat. Świadczy to o bardzo dużej stabilności zespołów pośredników i wysokich zarobkach.

W 2019 roku 4,5% wszystkich transakcji w WGN przeprowadzonych było z klientami zagranicznymi, co znaczy, że co 24 transakcja była z klientem spoza Polski. W tym roku, niestety, pandemia pokrzyżowała plany. Na koniec września br. klientów z zagranicy jest około 2,7%.

W pierwszych trzech kwartałach 2020 odnotowano na wgn.pl, że użytkownicy spoza Polski stanowią 10,54 % wszystkich użytkowników (w 2019 było ich 14,79 %). Pokazuje to, że polskie nieruchomości nadal cieszą się nieustannym zainteresowaniem inwestorów zza granicy.

 

Co Partnerzy cenią najbardziej przystępując do Grupy WGN.

Pozycja WGN jako niekwestionowanego lidera w Polsce. W ostatnim czasie przyjęto do Grupy WGN kilkunastu partnerów z innych sieci franczyzowych, co tylko potwierdza przewagę WGN.

Współpraca partnerska i dobra atmosfera w Grupie.

W odróżnieniu od innych sieci franczyzowych, WGN nie pobiera od Partnerów prowizji od przeprowadzonych przez nich transakcji.

Model biznesowy prowadzenia biura sprawdzony w ciągu 30 lat.

Możliwość działania i zarabiania nie tylko na pośrednictwie obrotu nieruchomościami i w usługach kredytowych, ale też ubezpieczeniowych, rzeczoznawstwa, home-stagingu itp., a także działaniach deweloperskich pod szyldem WGN.

Niskie opłaty franczyzowe i marketingowe.

Szkolenia startowe prowadzone przez Dział Szkoleniowy WGN przygotowujące do profesjonalnej i bezpiecznej pracy już od pierwszego dnia.

Dostęp do całej bazy ofert Grupy WGN – już od pierwszego dnia.

Cykliczne kongresy i konwenty szkoleniowe dedykowane właścicielom/dyrektorom biur i agentom prowadzone na najwyższym poziomie przez Akademię Nieruchomości oraz zapraszanych specjalistów z Polski i zagranicy.

Autorski program CRM do zarządzania biurem, agentami i ofertami.

Pozycja lidera w obrocie nieruchomościami komercyjnymi i premium, co przekłada się na większe dochody biur.

Duża rozpoznawalność marki WGN na świecie, co przekłada się na transakcje z klientami z poza Polski. Marka WGN została dobrze wypromowana, m.in. dzięki obecności na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach branżowych, współpracy z amerykańskim koncernem nieruchomości Realty Executives International oraz międzynarodowemu portalowi WGN.pl.

Dedykowany opiekun wspierający uruchomienie i działalność biura.

Help desk, tj. doradztwo prawne, wsparcie merytoryczne i techniczne doradców ds. nieruchomości w każdym segmencie nieruchomości.

Księga know-how WGN (na bieżąco aktualizowana) z wzorami wszystkich niezbędnych umów, dokumentami i procedurami - potrzebnymi do codziennej pracy samodzielnego biura.

Skuteczna reklama i marketing – eksport ofert do ponad 100 portali i serwisów, własne dwa tytuły wydawnicze, promocja na targach nieruchomości w Polsce i w Europie, google Ads, FB itp.

 

Leszek Michniak

Prezes Grupy WGN

 

WGN potwierdza pozycje lidera

WGN potwierdza pozycje lidera

1 października 2020 roku Pani Agnieszka Niechciał podpisała umowę franczyzową na otwarcie kolejnego biura WGN w Katowicach. Nowy Oddział powstanie przy ulicy Staromiejskiej 3, czyli w samym sercu miasta.

Każdy nowy Partner swoim doświadczeniem i zaangażowaniem wnosi cegiełkę do budowania pozycji lidera sieci WGN na rynku. Pani Agnieszka Niechciał to artystyczna dusza posiadająca wykształcenie plastyczne oraz doświadczenie graficzne. Posiada również ponad 3 letnie doświadczenie w pracy z nieruchomościami.

Zajmowała się zarządzaniem nieruchomościami oraz najmem zarówno krótkoterminowym jak i długo terminowym, aranżacją wnętrz oraz home standingiem. Dlaczego więc osoba ze znajomością branży, rynku oraz własnym doświadczeniem zdecydowała się na współprace w ramach sieci franczyzowej? WGN to największy polski koncern obrotu nieruchomościami (82 Oddziały), który zapewnia wszystkim swoim Partnerom wsparcie na każdym etapie.

Pani Agnieszka stwierdziła, że „działanie pod skrzydłami solidnej marki, z tak długą tradycją to olbrzymi komfort pracy. Wsparcie od strony prawnej i merytorycznego przygotowania daje pewność i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.” WGN zapewnia swoim Partnerom, przez cały okres współpracy, wsparcie działy prawnego, graficznego, informatycznego oraz dedykowanego opiekuna. Co już na starcie wpływa na ograniczenie wydatków oraz czasu na uruchomienie biura i procesjonalny marketing.

Rozpoznawalność marki WGN na terenie całej Polski jest bardzo ważnym aspektem, szczególnie dla osób chcących rozpocząć swoja przygodę z obrotem nieruchomościami, w tym zwłaszcza komercyjnymi i z sektora premium. Charakterystyczne, granatowo-czerwono-białe logo WGN jest doskonale rozpoznawalne przez klientów i jest jednoznacznie kojarzone z profesjonalizmem i skutecznością. Silna i ugruntowana pozycja na rynku to bezpieczeństwo i gwarancja sukcesu i to już na początku uruchomienie biura.

 

Pani Agnieszce życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Biuro: Katowice- Śródmieście 

WGN nie zwalnia- kolejny Oddział w województwie Łódzkim

WGN nie zwalnia- kolejny Oddział w województwie Łódzkim

17 września 2020 Pan Grzegorz Kwiecień podpisał umowę franczyzową z siecią WGN, tym samym powołując do życia kolejne Biuro WGN w województwie łódzkim.

Nowy Oddział WGN powstanie w Pajęcznie, skąd pomysł na biuro nieruchomości w tak niewielkim mieście? Odpowiedź jest prosta: z zapotrzebowania. Pan Grzegorz od lat prowadzący biznes na tamtejszym terenie dostrzegł duży potencjał rynku. Podkreślił, że WGN-owe know-how w połączeniu z doświadczeniem biznesowym i chłonnym rynkiem jest gwarancją sukcesu.

Franczyza WGN to nie tylko sprawdzony model biznesowy, to także prawdziwa Sieć kontaktów i współpracy biznesowej oddziałów z całej Polski. Dzięki wysokim standardom obowiązującym w Grupie WGN marka może pochwalić się, unikatowa na skale kraju - opinią profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie obrotu nieruchomościami. Jest to bezcenna wartość, która wpływa na postrzeganie Grupy WGN przez potencjalnych klientów w całej Polsce.

Model franczyzowy WGN zapewnia wszystkim Partnerom wsparcie, wiedzę a przede wszystkim sprawdzone rozwiązania zarówno w pracy z klientem jak i w kwestii rozwiązań prawnych. Sieć WGN daje unikatową możliwość rozwoju Partnerom, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i sukces. Taki wachlarz rozwiązań i możliwości połączony z szeroko zakrojonym marketingiem oraz rozpoznawalnością marki jest gwarancją sukcesu w branży obrotu nieruchomościami w każdej lokalizacji. Co więcej, system szkoleń, autorskie know-how oraz helpdesk jest po prostu oszczędnością czasu i środków. Przyłączenie do Największego w Polsce Koncernu Obrotu Nieruchomościami to sprawdzony pomysł na biznes, który opiera się na połączeniu wiedzy z doświadczeniem. Wypracowane procedury stanowią wizytówkę Sieci WGN- 

Panu Grzegorzowi życzymy sukcesów na nowym polu działalności oraz satysfakcji zawodowej.

WGN Sosnowiec otwiera drugi oddział w Tarnowskich Górach.

WGN Sosnowiec otwiera drugi oddział w Tarnowskich Górach.

W dniu 09 września 2020 r. Panowie Rafał Kampczyk i Krzysztof Badan podpisali umowę franczyzową powołując do życia swoje drugie Biuro WGN, tym razem w Tarnowskich Górach.

Obaj Panowie działają w Grupie WGN od blisko 10 lat prowadząc Biuro WGN w Sosnowcu, przy głównym deptaku ulicy Modrzejowskiej, pomagając klientom w realizowaniu ich marzeń. Dzięki fachowej wiedzy oraz doświadczeniu sprzedażowemu doskonale wiedzą, jakie działania należy podjąć, aby bezpiecznie sprzedać oraz kupić nieruchomość, w odpowiednim czasie i zarazem za możliwie najlepszą cenę.

Dlaczego wybór po Sosnowcu padł na otwarcie drugiego biura w Tarnowskich Górach? Obydwaj podkreślają, że jest to jedno z miast aglomeracji ślaskiej, które posiada największe skupisko domów jednorodzinnych. Otaczające miasto gminy również charakteryzują się zabudową jednorodzinną. A co za tym idzie bardzo duży potencjał w obsłudze klientów o większych zasobach finansowych.

Choć Śląsk kojarzy się głównie z kopalniami i przemysłem Tarnowskie Góry nie są miastem typowo górniczym. Zainteresowanie klientów przyciąga duża liczba terenów rekreacyjnych w okolicy (liczne parki, Jezioro Chechło-Nakło), dobra infrastruktura oraz bogata oferta kulturalno - rozrywkowa.

Centrala WGN życzy Panom dalszego realizowania się z sukcesem na rynku nieruchomości utrzymując wysoki poziom świadczonych usług.   

Spektakularna transakcja na 10-lecie w Grupie WGN

Spektakularna transakcja na 10-lecie w Grupie WGN

Oddział WGN w Inowrocławiu sfinalizował spektakularną sprzedaż obiektu komercyjnego. Tak się złożyło, że ostatnio Biuro w Inowrocławiu obchodziło 10 lecie obecności w Grupie WGN.

Oddział WGN w Inowrocławiu od samego początku współpracy z Siecią WGN cechuje się stabilnością i dużym zaangażowaniem. Biuro od 10 lat mieści się pod tym samym adresem, dzięki czemu stało się ono już rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta. Zespół kierowany przez Pana Andrzeja Gorzelańczyka był kilkakrotnie nominowany do nagrody Orła Brokera WGN. Należy dodać, że już po roku działalności Biuro zostało docenione i otrzymało prestiżowe Wyróżnienie Orła Brokera. Panu Andrzejowi i całemu Zespołowi życzymy kolejnych sukcesów zawodowych, wielu spektakularnych transakcji i co najmniej 100 lat w Grupie WGN.

 

Wracając do spektakularnej transakcji:

Sprzedany obiekt to zespół hal produkcyjno- magazynowych znajdujący się w centrum Inowrocławia. Możemy zdradzić, że kompleks kupiła polska rodzinna firma z siedzibą w Inowrocławiu. Cena ofertowa to 4 000 000zł.

 

Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego od Centrali WGN

 

WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

W obecnej dobie na rynku nieruchomości najlepiej sobie radzą firmy z długoletnim stażem oraz te zrzeszone w dużych sieciach franczyzowych. Dzięki obecności w sieci franczyzobiorcy ponoszą mniejsze koszty prowadzenia działalności niż indywidualne biura. Wypracowane w tym czasie procedury WGN pozwoliły utrzymać z sukcesem dotychczasowy stan ilości biur oraz liczby agentów.

Pomimo ostrożności, którą od marca obserwujemy wśród klientów Grupy WGN, w podejmowaniu decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości, z satysfakcją możemy ogłosić powrót do normalności. Najlepszym przykładem jest lipiec br., który okazał się najlepszym miesiącem pod względem ilości transakcji w ciągu ostatnich czterech lat.

- Ale można powiedzieć - życie nie znosi próżni. W przeciwności do innych sieci franczyzowych związanych z usługami, to właśnie sektor obrotu nieruchomościami, w obecnym czasie, okazuje się być najlepszą branżą usługową. Większość Biur zrzeszonych w Grupie WGN nie tylko nie straciła w ostatnim czasie agentów ale wręcz rozbudowuje swoje zespoły sprzedażowe. – mówi Prezes Leszek Michniak. – I tak: w miesiącu lipcu br. Grupa WGN zrealizowała blisko 900 transakcji, dzięki czemu od początku roku zanotowaliśmy w sumie ponad 4700 realizacji. Jest to w skali Polski wynik rewelacyjny.

Klienci, którzy odkładali decyzję o zakupie czy sprzedaży nieruchomości na okres bardziej stabilny, powracają do tematu i pośpiesznie realizują swoje plany.

- Okres pandemii wprowadził spowolnienie w transakcjach np. na trójmiejskim rynku nieruchomości. Większość klientów popytowych zrezygnowała z zakupu nieruchomości, a sprzedający lawinowo wycofywali swoje oferty ze sprzedaży bojąc się o zbyt duży spadek cen na rynku. Na szczęście, obecna rzeczywistość przypomina czas sprzed pandemii. Klient zaakceptował panujące realia w kraju. Dzięki czemu zarówno sprzedaż, jak i kupno nieruchomości powróciły do świetności sprzed kilku miesięcy – mówi Katarzyna Stachowska – Jurgiel, Dyrektor Biura Franczyzowego WGN w Gdańsku.- Zauważam jednak pewną prawidłowoś , która nie miała miejsca w przeszłości - w segmencie premium przeprowadzamy w większości transakcje gotówkowe. Jestem przekonana, że ta trudna sytuacja pokazała, iż rynek nieruchomości jest w stanie się obronić i jeżeli nawet powtórnie przyjdzie zmierzyć się nam z taką sytuacją, to na pewno przetrwamy i wyjdziemy z niej znowu silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia.Okres pandemii pokazał również, że ludzie coraz większą uwagę przykładają do zajmowanej przestrzeni w swoich mieszkaniach, nie chcą być ograniczani do minimum lokalowego. Zamknięcie w domach zmusiło ludzi do zweryfikowania swojej sytuacji i tego, w jakich warunkach może im przyjść spędzić kolejną falę zachorować i idącymi za nią obostrzeniami. Dlatego też klienci często zgłaszają się do Biur WGN w celu przeprowadzenia podwójnej transakcji – zlecają zaufanemu agentowi sprzedaż mieszkania, jak i w następnej kolejności znalezienie dla niego nowej nieruchomości – większego mieszkania, gruntu lub domu.

- Odnotowujemy wzmożone zainteresowanie klientów i inwestorów gruntami oraz domami. I na tym polu wyróżniamy się profesjonalizmem- zauważa Ewa Syrenicz- Tryburska, Dyrektor Biura Franczyzowego WGN Szczecin Prawobrzeże 01. - Grunty bywają dla niektórych agentów trudnym tematem, często trzeba większej czujności na niektóre kwestie, jak np. dostęp do drogi. Agent w takim przypadku musi być nie tylko pośrednikiem, ale przede wszystkim doradcą, który służy swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą. A tę wiedzę zdobywają franczyzobiorcy na starcie a agenci WGN podczas wewnątrzsieciowych szkoleń.

Pod względem rozwoju sieci franczyzowej zauważamy niezmienne zainteresowanie potencjalnych kandydatów otworzeniem własnego biura nieruchomości pod szyldem WGN. Od marca br. do Grupy zostały przyłączone 4 kolejne Biura a w miesiącu sierpniu planowane jest otwarcie następnego biura w Tarnowskich Górach. Będzie to już drugi oddział dotychczasowych Partnerów Franczyzowych z Biura w Sosnowcu.

- Aktualnie weryfikujemy aż siedmiu potencjalnych franczyzobiorców. Dlaczego kandydaci wybierają nas w trudnych czasach? W okresie kryzysu jakim jest pandemia w usługach utrzymują się głównie firmy z długoletnim doświadczeniem, jak WGN (30 lat na rynku) - mówi Dagmara Komarnicka, Główny Manager rozwoju sieci franczyzowej WGN - Przedsiębiorcy oczekują od silnego partnera franczyzowego doświadczenia, skuteczności w każdej sytuacji, umiejętności rozwijania z sukcesem swojego biznesu. Podsumowując, z dumą mogę powiedzieć - WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

 

 

 

Zarząd Spółki WGN powierzył obowiązki Dyrektora Nieruchomości Lidii Dołhan.

Zarząd Spółki WGN powierzył obowiązki Dyrektora Nieruchomości Lidii Dołhan.

Zarząd WGN Nieruchomości Sp. z o.o., największego franchisedawcy w nieruchomościach w Polsce mianował Lidię Dołhan na Dyrektora ds. Nieruchomości w Centrali WGN. Lidia Dołhan jest związana z WGN od 2006 roku. Przechodziła wszystkie szczeble zawodowe w sektorze nieruchomościowym, zaczynając od działów: najmu i mieszkaniowego, aby po trzech latach na dobre zakotwiczyć w Dziale Nieruchomości Komercyjnych.

Lidia Dołhan WGN

Właśnie w tym dziale odnosi sukcesy zawodowe, a współpraca z inwestorami daje jej i inwestorom pełną satysfakcję. W 2019 roku Spółka mianowała Lidię Dołhan na Starszego Doradcę ds. Nieruchomości. W Grupie WGN ten tytuł otrzymują tylko Profesjonaliści o ponad przeciętnych wynikach, dużej wiedzy i ponad 10-letnim doświadczeniu w nieruchomościach.

Zarząd życzy Pani Lidii dalszych sukcesów zawodowych !

Mimo pandemii WGN rośnie w siłę

Mimo pandemii WGN rośnie w siłę

9 czerwca została podpisana kolejna umowa franczyzowa. Nowe biuro WGN powstanie w Wejherowie. Miło nam powitać Pana Damiana Bojek w Grupie WGN.

 

 

WGN gwarantuje swoim Partnerom rozpoznawalną markę już od pierwszego dnia działalności. Jest to szczególnie ważne dla osób nie mających doświadczania w obrocie nieruchomościami. Pan Damian posiada wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej i rozpoznawalne nazwisko na rynku lokalnym. Połączenie takiego potencjału z wieloletnim doświadczaniem WGN i sprawdzonym, autorskim know-how jest praktycznie gwarancją sukcesu.

 

Przyłączenie do sieci, która jest liderem na rynku, to wsparcie ekspertów, możliwość korzystania ze sprawdzonych rozwiązań (w tym marketingowych) a co najważniejsze bezpieczeństwo na każdym etapie działalności. Sieć WGN jest wyjątkowa ze względu na relacje z Partnerami oraz duży nacisk na ciągły rozwój i szkolenia. Blisko 30 letnia obecność  Grupy WGN na rynku i pozycja lidera wśród sieci franczyzowych zajmujących się obrotem nieruchomościami jest najlepszym dowodem, na skuteczność tej strategii.

Franczyza WGN to nie tylko możliwość rozwoju i współpracy z najlepszymi, ale także przestrzeń dla naszych Partnerów do swobodnego wykorzystania dostarczonych narzędzi. Agenci pracujący w Grupie WGN to specjaliści potwierdzający, że silna pozycja WGN to nie jest przypadek. Dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi pozyskują zaufanie nawet najbardziej wymagających klientów, a ilość i jakość przeprawionych transakcji jest imponująca - stwierdza Pan Damian Bojek.

Pan Damian poznał sieć WGN właśnie dzięki takiemu agentowi (WGN Gdańsk - dobra robota) owocna współpraca i obsługa na najwyższym poziomie sprawiły że poznał naszą Grupę i zdecydował się wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na Partnera franczyzowego. I tak oto dzięki zaangażowaniu wielu osób koncern WGN zyskała nowego Partnera.

 

 

TARCZA ANTYKRYZYSOWA - wybrane formy wsparcia dla Oddziałów WGN w obecnym czasie (skrót procedur WGN – Monitor WGN, 29.05.2020 r.)

TARCZA ANTYKRYZYSOWA - wybrane formy wsparcia dla Oddziałów WGN w obecnym czasie (skrót procedur WGN – Monitor WGN, 29.05.2020 r.)

Przedstawiamy wybrane formy pomocy wprowadzone na podstawie tzw. Tarczy Antykryzysowej 1.0, 2.0., 3.0 oraz Tarczy Finansowej, które mogą być istotne w działalności:

 1. Zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r. dla osób prowadzących działalność, firm zgłaszających do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób

 Ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek do ZUS mogą skorzystać:

 • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą opłacające składki ZUS wyłącznie na własne ubezpieczenie społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne za okres od dnia 1 marca 2020 r do dnia 31 maja 2020 r. - zwolnienie dotyczy 100% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek w wysokości składek obliczonych od najniższej podstawy ich wymiaru;
 • płatnicy składek zgłaszający do ubezpieczenia do 9 pracowników - zwolnienie dotyczy 100% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek wskazywanych w deklaracji rozliczeniowej;
 • płatnicy zgłaszający do ubezpieczenia społecznego nadzień 29 lutego 2020 r od 10 do 49 ubezpieczonych - w tym przypadku zwolnienie dotyczy 50 % łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek wykazanych w deklaracji rozliczeniowej złożonej za dany miesiąc;

 

Przedsiębiorcy nie zatrudniający pracowników i opłacający składki tylko za siebie mogą skorzystać ze zwolnienia jeśli:

 • przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek nie przekraczał kwoty 15 681 zł, tj. 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto za 2020 rok;
 • przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek przekraczał kwotę 15 681 zł, tj. 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto za 2020 rok, a dochód nie przekraczał kwoty 7000 zł;

 tarcza antykryzysowa

Zwolnienie dotyczy tylko nieopłaconych składek. Wyjątkiem są składki za miesiąc marzec 2020, w przypadku ich opłacenia można wnioskować do ZUS o zwrot nadpłaconych środków najpóźniej przed upływem terminu opłacania składek za kwiecień.

 

Warunkiem otrzymania zwolnienia z opłacania składek jest brak zaległości za wcześniejsze okresy. Firma nie mogła znajdować się w trudnej sytuacji finansowej e grudniu 2019 r.

 

Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS należy złożyć do 30 czerwca 2020 r.

Do tego dnia należy także złożyć deklaracje rozliczeniowe za okres marzec - maj 2020 r., chyba, że zgodnie z przepisami przedsiębiorca jest zwolniony z ich składnia.

 

Zwolnienie z opłacania składek ZUS stanowi pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Komunikacie Komisji Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID 19 2020 /C 91 I/ 01. Umożliwi to przedsiębiorcom wnioskowanie o pomoc publiczną z tego tytułu do maksymalnej wysokości 800 tys euro.

 

Aktualne informacje i wnioski o zwolnienie ze składek ZUS dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/web/guest/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/zwolnienie-z-obowiazku-oplacenia-naleznosci-z-tytulu-skladek-za-marzec-maj-2020-r_/2551396

 

 1. Świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (zlecenie, agencyjna, o dzieło)

 Osoby wykonujące umowę cywilnoprawną (umowę agencyjną, umowę zlecenia, inną umowę o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, umowę o dzieło) mogą wnioskować do ZUS o przyznanie świadczenia postojowego, jeśli:

 • wykonują umowę cywilnoprawną zawartą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.;
 • nie mają innego tytułu do ubezpieczeń społecznych;
 • nie mogły wykonywać umowy cywilnoprawnej w całości lub w części z powodu przestoju w prowadzeniu działalności;
 • przychód z umowy cywilnoprawnej uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym został złożony wniosek wniosek o świadczenie postojowe nie przekroczył kwoty wyliczonej jako 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłoszonego przez Prezesa GUS na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z FUS obowiązującego na dzień złożenia wniosku (tj. 15 994, 41 zł).

 

Ta forma wsparcia ma rekompensować zleceniobiorcom utratę przychodów z powodu COVID-19.

 

Świadczenie postojowe przyznawane jest w wysokości:

 • 2080 zł, tj. 80% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r.;
 • sumy wynagrodzeń z umów cywilnoprawnych - max. 1299, 99 zł, jeśli suma przychodów zleceniobiorcy z umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym został złożony wniosek o świadczenie postojowe wynosi do 1299,99 zł (mniej niż 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r.);

 

Świadczenie postojowe jest nieoskładkowane i nieopodatkowane.

Świadczenie postojowe można otrzymać 3 razy.

 

Wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do ZUS najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii.

 

Świadczenie można otrzymać po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 

Pierwszy wniosek o świadczenie postojowe składa na do ZUS zleceniodawca (po otrzymaniu wniosku od zleceniobiorcy). Zleceniodawca załacza do tego wniosku kopię umowy cywilnoprawnej.

 

Kolejne wnioski do ZUS składa bezpośrednio zleceniobiorca wraz z oświadczeniem, że jego sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

 

Zleceniobiorca, który chce wnioskować o świadczenie postojowe musi złożyć zleceniodawcy oświadczenia, że nie podlega ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu oraz o kwocie przychodów z innych umów.

 

Jeżeli zleceniobiorca zawarł więcej niż jedną umowę cywilnoprawną, każdy zleceniodawca składa wniosek odrębnie dla każdej umowy.

 

Wniosek o świadczenie postojowe można złożyć najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony stan epidemii.

 

Aktualne informacje i wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców dostępne są na stronie ZUS:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/swiadczenie-postojowe-dla-osob-wykonujacych-umowy-cywilnoprawne/2551448

 
 

 1. Świadczenie postojowe dla samozatrudnionych

Osoby wykonujące działalność gospodarczą na podstawie prawa przedsiębiorców mogą wnioskować do ZUS o przyznanie świadczenia postojowego, jeśli miały przestój w prowadzeniu działalności w związku z COVID-19. Świadczenie postojowe ma zrekompensować utratę przychodów.

 

Świadczenie postojowe w wysokości 2080 zł może otrzymać przedsiębiorca, który:

 • rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020 r.;
 • nie zawiesił działalności, a przychód z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym został złożony wniosek o świadczenie postojowe był o co najmniej 15% niższy od przychodu, który przedsiębiorca uzyskał w miesiącu poprzedzającym ten miesiąc. Oznacza to, że np. na wniosku składanym w maju, przychód z kwietnia powinien być niższy o 15 % od przychodu z marca. Jeżeli wniosek będzie składany (po raz pierwszy) o świadczenie postojowe w czerwcu, to przychód z maja powinien być niższy o 15% od przychodu z kwietnia,;
 • zawiesił działalność gospodarczą po dniu 31 stycznia 2020 r.;
 • nie ma innego tytułu do ubezpieczeń społecznych;

 

Świadczenie postojowe w wysokości 1300 zł może otrzymać przedsiębiorca, który:

 • rozlicza podatek kartą podatkową oraz jest zwolniony z opłacania podatku VAT;
 • nie ma innego tytułu do ubezpieczeń społecznych;

 

Świadczenie postojowe jest nieoskładkowane i nieopodatkowane.

 

Świadczenie postojowe można otrzymać maksymalnie 3 razy.

 

Świadczenie można otrzymać po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 

Przedsiębiorca we wniosku o przyznanie po raz kolejny świadczenia postojowego składa oświadczenie, że jego sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. To do przedsiębiorcy należy ocena czy jego sytuacja materialna uległa poprawie czy też nie. W oświadczeniu trzeba wykazywać spadku przychodów o kolejne 15%, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.

 

 

Aktualne informacje i wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych dostępne są na stronie ZUS:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/swiadczenie-postojowe-dla-osob-prowadzacych-dzialalnosc-gospodarcza/2551468

 

 1. Ulga w opłacaniu składek ZUS bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek

Dla płatników składek, którzy mają trudności z w terminowym opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne w następstwie COVID-19 przewidziana została możliwość skorzystania z ulgi w ich opłacaniu. Dla skorzystania z tej formy pomocy nie ma znaczenia wielkość prowadzonego przedsiębiorstwa.

 

Przedsiębiorca może wnioskować o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek należnych za przedsiębiorcę oraz osób zatrudnianych przez niego

 

Ta ulga dotyczy wyłącznie składek za okres od stycznia 2020 r. Nie można wnioskować o ulgę dotyczącą składek za 2019 r.

 

Dzięki tej formie wsparcia przedsiębiorca ma możliwość opłacenia składek do ZUS w dłuższym czasie. Jeśli wniosek zostanie złożony przed terminem płatności składek przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów związanych z ulgą.

Jeśli wniosek zostanie złożony po terminie opłacania składek ZUS naliczy odsetki za zwłokę na dzień złożenia wniosku.

 

Nie ma żadnych ograniczeń co do wysokości składek, których dotyczy ulga.

 

Skorzystanie z ulgi nie wyklucza możliwości skorzystania z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Aktualne informacje i wnioski o ulgę w opłacaniu składek ZUS dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/ulga-w-oplacaniu-skladek-bez-oplaty-prolongacyjnej-odroczenie-terminu-platnosci-lub-rozlozenie-na-raty-naleznosci-z-tytulu-skladek/2551351

 

 1. Odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę dla należności z tytułu składek ZUS za okres od stycznia 2020 r.

Przedsiębiorcy, którzy mają problemy w opłaceniu składek w następstwie COVID-19 mogą skorzystać z odstąpienia od pobierania odsetek za zwłokę od składek za okres od stycznia 2020 r.

 

Ulga ta dotyczy wszystkich płatników składek - nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa.

 

Odstąpienie od pobierania odsetek jest możliwe w sytuacji, gdy składki już zostały opłacone, ale po ustawowym terminie płatności i w związku z tym powstały odsetki.

 

Dzięki uldze przedsiębiorca nie będzie musiał płacić odsetek za zwłokę od opłaconych składek.

 

Skorzystanie z tej ulgi nie wyklucza możliwości skorzystania z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Aktualne informacje i wnioski o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę w płatności składek ZUS dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/odstapienie-od-pobierania-odsetek-za-zwloke-dla-naleznosci-za-okres-od-stycznia-2020-r_/2562465

 

 tarcza antykryzysowa

 1. Zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty lub umowy o odroczeniu terminu płatności na okres 3 miesięcy

 Przedsiębiorcy, którzy mają zawartą z ZUS umowę o rozłożenie zadłużenia na raty lub umowę o odroczeniu terminu płatności i jednocześnie mają trudności w jej realizacji w następstwie COVID-19, mogą skorzystać z zawieszenia jej realizacji na okres 3 miesięcy. Bez znaczenia jest wielkość przedsiębiorstwa.

 

Z tej formy wsparcia może skorzystać każdy płatnik składek, który ma zawartą z ZUS umowę o rozłożeniu zadłużenia na raty lub umowę o odroczeniu terminu płatności.

 

Ulga dotyczy zawieszenia realizacji zawartej umowy na okres 3 miesięcy.

 

Zawieszenie realizacji umowy dotyczy rat i składek nieopłaconych, których terminy płatności przypadają w marcu, kwietniu lub maju 2020 r.

 

Dzięki tej uldze przedsiębiorca będzie mógł zapłacić raty bądź należności odroczone w późniejszym terminie, bez przeliczenia odsetek za zwłokę, a jedynie opłaty prolongacyjnej.

 

Ponadto zawieszenie realizacji umowy o rozłożeniu zadłużeniu na raty na okres 3 miesięcy powoduje wydłużenie jej obowiązywania o ten okres.

 

Skorzystanie z ulgi nie wyklucza możliwości skorzystania z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Aktualne informacje i wnioski o zawieszenie spłaty umowy z ZUS o rozłożenie zadłużenia na raty lub umowy o odroczeniu terminu płatności na okres 3 miesięcy dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/zawieszenie-realizacji-umowy-o-rozlozeniu-zadluzenia-na-raty-lub-umowy-o-odroczeniu-terminu-platnosci-na-3-miesiace/2562396

 

 1. Wsparcie dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych realizowane przez Wojewódzkie Urzędy Pracy - przestój ekonomiczny, obniżenie wymiaru czasu pracy i dofinansowanie do wynagrodzenia:

Przedsiębiorcy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy przysługują środki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników należnych od pracodawcy od przyznanych świadczeń.

 

Jako pracownicy traktowane są osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, a także  zatrudnione na podstawie umowy o pracę nakładczą lub umowę zlecenia albo inną umowę o świadczenie usług, jeżeli z tego tytułu podlegają obowiązkowi ubezpieczeń: emerytalnemu i rentowemu.

 

Z tej formy wsparcia może skorzystać przedsiębiorca będący:

 • osobą fizyczną,
 • osobą prawną,
 • jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą,
 • wspólnikami spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

 

Warunki, które muszą zostać spełnione, aby przedsiębiorca mógł skorzystać ze środków na ochronę miejsc pracy z FGŚP:

 

 • spadek obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, przez co rozumie się spadek sprzedaży towarów lub usług, w ujęciu ilościowym lub wartościowym:

 

 • nie mniej niż o 15%, obliczony jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych, przypadających w okresie po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie świadczeń, w porównaniu do łącznych obrotów analogicznych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych roku poprzedniego; za miesiąc uważa się także 30 kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych, w przypadku gdy dwumiesięczny okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, tj. w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego;
 • nie mniej niż o 25%, obliczony jako stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca kalendarzowych, przypadającego po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie świadczeń, w porównaniu do obrotów z miesiąca poprzedniego; za miesiąc uważa się także 30 kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych, w przypadku gdy okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, tj. w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego;

 

 • brak zaległości w regulowaniu zobowiązań podatkowych, składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Pracy lub Fundusz Solidarnościowy do końca trzeciego kwartału 2019 r., z wyjątkiem przypadku, gdy przedsiębiorca zawarł umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub otrzymał decyzję urzędu skarbowego w sprawie spłaty zadłużenia i terminowo opłaca raty lub korzysta z odroczenia terminu płatności;

 

 • nie mogą zachodzić przesłanki do ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy, o których mowa w art. 11 lub art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 498, z późn. zm.);

 

 • zawarcie porozumienia w zakresie obniżenia wymiaru czasu pracy pracowników lub objęcia pracowników przestojem ekonomicznym.

 

Przestój ekonomiczny to okres niewykonywania pracy przez pracownika z przyczyn niedotyczących pracownika pozostającego w gotowości do pracy.

 

Pracownikowi objętemu przestojem ekonomicznym pracodawca wypłaca wynagrodzenie obniżone nie więcej niż o 50%, nie niższe jednak niż w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

 

W przypadku przestoju ekonomicznego maksymalna kwota dofinansowania (z FGŚP) na pracownika wyniesie 1.533,09 zł (brutto) w tym składki na ubezpieczenie społeczne należne od pracodawcy w przeliczeniu na pełny etat (przy założeniu składki na ubezpieczenie wypadkowe w wysokości 1,67%). Dofinansowanie przysługuje z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

 

Obniżony wymiar czasu pracy przez przedsiębiorcę, to wymiar czasu pracy pracownika z przyczyn niedotyczących pracownika. Przedsiębiorca może obniżyć wymiar czasu pracy o 20% nie więcej niż do 0,5 etatu.

 

Wynagrodzenie z tytułu obniżonego wymiaru czasu pracy nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Przepis wprowadza gwarancję minimalnego wynagrodzenia za pracę po obniżeniu wymiaru czasu pracy do 20% z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy pracownika przed jego obniżeniem.

 

W przypadku obniżonego wymiaru czasu pracy maksymalna kwota dofinansowania (z FGŚP) na pracownika wyniesie 2.452,27 zł (brutto) w tym składki na ubezpieczenie społeczne należne od pracodawcy od przyznanego świadczenia (przy założeniu składki na ubezpieczenie wypadkowe w wysokości 1,67%). Dofinansowanie przysługuje z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

 

Przedsiębiorcy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy przysługują środki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników należnych od pracodawcy (powyżej przy wyliczeniach kwot maksymalnych wskazano już wysokość dofinansowań z uwzględnieniem składek od przyznanych świadczeń) od przyznanych świadczeń.

 

Wymienione świadczenia przysługują przedsiębiorcy przez łączny okres 3 miesięcy. We wniosku o przyznanie z FGŚP środków na wypłatę świadczeń należy określić okres od kiedy – do kiedy przedsiębiorca wnioskuje o świadczenia. Termin ten nie może przypadać wcześniej niż od dnia wejścia w życie ustawy COVID-19, a także od dnia wprowadzenia przestoju ekonomicznego lub obniżonego czasu pracy na podstawie zawartego porozumienia.

 

Przedsiębiorca nie może otrzymać:

 • pomocy w odniesieniu do tych samych pracowników w zakresie takich samych tytułów wypłaty na rzecz ochrony miejsc pracy (wynagrodzenia, składki),
 • dofinansowania do wynagrodzenia pracowników, którzy w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku uzyskali wynagrodzenie wyższe niż 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obowiązującego na dzień złożenia wniosku.

 

Przedsiębiorca, który na podstawie umowy o wypłatę świadczeń otrzymał z FGŚP środki na rzecz ochrony miejsc pracy jest obowiązany do:

 • wykorzystania środków na warunkach określonych w umowie,
 • nie wypowiedzenia umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie pobierania przez pracownika wynagrodzenia z dofinansowaniem z FGŚP,
 • nie wypowiedzenia umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika, pracownikom objętym dofinansowaniem ze środków FGŚP, przez okres kolejnych miesięcy odpowiadający długością liczbie miesięcy dofinansowania z FGŚP,
 • udokumentowania wykorzystania środków zgodnie z przeznaczeniem, w terminie do 30 dnia po otrzymaniu ostatniej transzy świadczenia,
 • udokumentowanie zatrudniania pracowników, na których otrzymał świadczenie w stosownych okresach,
 • zwrotu niewykorzystanych środków w ww. terminie.

 

Przedsiębiorca, który zawarł z dyrektorem WUP umowę o wypłatę świadczeń i wykorzystał środki niezgodnie z przeznaczeniem, zobowiązany jest do zwrotu na rachunek bankowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, środków w części wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych, liczonymi od dnia przekazania środków wykorzystanych niezgodnie z przeznaczeniem.

 

Przedsiębiorca, który zawarł z dyrektorem WUP umowę o wypłatę świadczeń i odmówił poddania się kontroli lub w razie faktycznej niemożności przeprowadzenia kontroli, zobowiązany jest do zwrotu na rachunek bankowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, całości środków wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych, liczonymi od dnia przekazania środków.

 

Świadczenia z FGŚP przyznawane są na podstawie wniosku złożonego przez przedsiębiorcę do dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy.

 

Wypłata świadczeń następuje na podstawie umowy zawartej między dyrektorem wojewódzkiego urzędu pracy a przedsiębiorcą w transzach miesięcznych (ilość transz - uzależniona jest od okresu na jaki wnioskowana jest pomoc), w oparciu o złożony wykaz pracowników uprawnionych do świadczeń. Przekazanie środków przez dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy następuje na rachunek przedsiębiorcy wskazany we wniosku.

 

Po otrzymaniu świadczenia z FGŚP przedsiębiorca zobowiązany jest do wypłaty wynagrodzenia pracownikom - odprowadzając od niego należne składki oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych.

 

Wniosek o dofinansowanie przedsiębiorca składa do wojewódzkiego urzędu pracy.

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie świadczeń na ochronę miejsc pracy dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/swiadczenia

 

 1. Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców realizowana przez Powiatowe Urzędy Pracy.

 Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

 • zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
 • osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro),
 • prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

 

O pożyczkę mogą ubiegać się także mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników.

 

Wniosek o pożyczkę mikroprzedsiębiorca składa do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, po ogłoszeniu naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

 

Starosta może, na podstawie umowy, udzielić ze środków Funduszu Pracy jednorazowo pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

 

Pożyczka jest udzielana ze środków Funduszu Pracy do wysokości 5 tys. zł, zaś jej oprocentowanie jest stałe i wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

 

Okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy niż 12 miesięcy, z karencją w spłacie kapitału wraz z odsetkami przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

 

Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. We wniosku o umorzenie mikroprzedsiębiorca oświadcza, że prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

 

Wsparcie polegające na udzieleniu niskooprocentowanej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców (wartość pożyczki bez odsetek) stanowi pomoc publiczną, mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (2020/C 91 I/01) (Dz. Urz. UE C 91I z 20.03.2020, str. 1).

 

Do wniosku o udzielenie pożyczki Wnioskodawca dołącza wypełniony Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19.

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

 

 1. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy;

Przedsiębiorca, u którego w następstwie COVID-19 nastąpił spadek obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym może ubiegać się dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Wsparcie może zostać przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

 

Spadek obrotów jest rozumiany jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrane miesiące powinny przypadać w okresie przypadającym po dniu 1 stycznia 2020 r. i kończyć się najpóźniej w dniu poprzedzającym złożenie wniosku.

 

Aby uzyskać wsparcie należy złożyć wniosek do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

 

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia dofinansowania przedsiębiorca zawiera ze Starostą umowę, w która określa warunki dofinansowania i termin wypłaty środków finansowych.

 

Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania na te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

 

Wysokość przyznanego dofinansowania jest uzależniona od wysokości spadku obrotów:

 • co najmniej 30% spadku obrotów – dofinansowanie może być przyznane w wysokości 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie,
 • co najmniej 50% spadku obrotów– dofinansowanie może być przyznane w wysokości 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie,
 • co najmniej 80% spadku obrotów – dofinansowanie może być przyznane w wysokości 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie.

 

Przedsiębiorca jest obowiązany do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres, na który przyznane zostało dofinansowanie.

 

Bez względu na termin złożenia wniosku, dofinansowanie obowiązuje od miesiąca, w którym wniosek został złożony.

 

Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku nieprowadzenia działalności gospodarczej przez okres wynikający z umowy,  przedsiębiorca jest obowiązany do zwrotu środków proporcjonalnie do okresu nieprowadzenia działalności gospodarczej, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty. Zwrot środków następuje bez odsetek.

 

Dofinansowanie lub rezygnacja z dochodzenia odsetek przy zwrocie dofinansowania wykorzystanego niezgodnie z przeznaczeniem stanowią pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki  w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (Dz. Urz. UE C 91 I/1 z 20.03.2020 r. ze zm.)

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/dofinansowanie

 

 1. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy

Przedsiębiorca, u którego w następstwie COVID-19 nastąpił spadek obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym może złożyć wniosek o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne.

 

Wsparcie może zostać przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

 

Spadek obrotów jest rozumiany jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrany okres powinien mieścić się w ramach czasowych: od po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego złożenie wniosku.

 

Aby uzyskać wsparcie należy złożyć wniosek do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy lub miejsce wykonywania pracy pracowników w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

 

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia dofinansowania przedsiębiorca zawiera ze Starostą umowę, w która określa warunki dofinansowania i termin wypłaty środków finansowych.

 

Wysokość przyznanego dofinansowania jest uzależniona od wysokości spadku obrotów przedsiębiorcy. W przypadku spadku obrotów na poziomie:

 • co najmniej 30% – dofinansowanie może być może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 50% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w rozumieniu ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika;
 • co najmniej 50% – dofinansowanie może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 70% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika,
 • co najmniej 80% – dofinansowanie może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 90% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika.

 

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2020 r. wynosi 2600 zł brutto.

 

Przedsiębiorca, który skorzystał ze zwolnienia, w całości lub w części, z obowiązku opłacania należności z tytułu składek odprowadzanych do ZUS, nie może otrzymać dofinansowania w części dotyczącej składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Może natomiast otrzymać dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników.

 

Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

 

Dofinansowanie jest wypłacane w okresach miesięcznych, po złożeniu przez przedsiębiorcę oświadczenia o zatrudnianiu w danym miesiącu pracowników objętych umową oraz kosztach wynagrodzeń każdego z tych pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, według stanu na ostatni dzień miesiąca, za który dofinansowanie jest wypłacane.

 

Przedsiębiorca jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu pracowników objętych umową przez okres dofinansowania.

 

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest także złożenie do Urzędu Pracy w terminie 30 dni po zakończeniu okresu dofinansowania dokumentów potwierdzających prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków oraz dokumentów potwierdzających zatrudnienie pracowników, na których otrzymał dofinansowanie.

 

Przedsiębiorca jest zobowiązany do powiadomienia Urzędu Pracy o każdej zmianie okoliczności mających wpływ na wysokość wypłacanego dofinansowania, w terminie 7 dni roboczych od dnia uzyskania informacji o jej wystąpieniu.

 

Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty wynagrodzeń pracowników i/lub należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Jeżeli środki zostaną wydatkowane niezgodnie z przeznaczeniem podlegają zwrotowi bez odsetek,                     w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania Starosty.

 

Dofinansowanie lub rezygnacja z dochodzenia odsetek przy zwrocie dofinansowania wykorzystanego niezgodnie z przeznaczeniem stanowią pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (Dz. Urz. UE C 91 I/1 z 20.03.2020 r. ze zm.).

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie dofinansowania kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/wynagrodzenia

 

 1. Odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych

 

Przedsiębiorca, który ma trudności z zapłatą w terminie podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od niezapłaconych w terminie zaliczek na podatek może złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności.

 

Ta forma wsparcia polega na przesunięciu spłaty należności podatkowych na dogodniejszy dla podatnika czas.

 

Przedsiębiorca powinien złożyć wniosek o odroczenie terminu zapłaty podatku przed upływem tego terminu, niezwłocznie po stwierdzeniu faktu, że nie może uregulować zobowiązania podatkowego.

 

Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, to powstanie tzw. zaległość podatkowa. W takim przypadku – oprócz zaległości – przedsiębiorca będzie zobowiązany do zapłaty odsetek za zwłokę.

 

Wniosek należy złożyć:

 • do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania przedsiębiorcy - jeśli prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą;
 • do urzędu skarbowego właściwego dla siedziby podmiotu - jeśli przedsiębiorca prowadzi firmę jako osoba prawna (np. spółka z o.o.) lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. stowarzyszenie);
 • do urzędu skarbowego właściwego dla stałego miejsca prowadzenia działalności - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby w Polsce, ale na stałe prowadzisz tutaj działalność gospodarczą;
 • do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby, ani na stałe nie prowadzi działalności gospodarczej w Polsce.

 

Organ podatkowy powinien rozpoznać wniosek w terminie miesiąca, od jego złożenia. Jeśli sprawa będzie trudniejsza – w ciągu 2 miesięcy. Termin ten może się wydłużyć, gdy konieczne będą do wykonania dodatkowe czynności dla wyjaśnienia sprawy. Ponadto na czas trwania postępowania wpływają okresy zawieszenia postępowania lub opóźnienia (z twojej przyczyny lub niezależne od urzędu).

 

Decyzja o odroczeniu terminu jest uznaniowa - to organ podatkowy decyduje, czy przyzna przedsiębiorcy prawo do zapłaty należności w późniejszym terminie. Nawet jeśli przedsiębiorca złoży wniosek i spełni wszystkie wymagania, które uprawniają do odroczenia płatności, nie ma gwarancji, że taka ulga zostanie mu przyznana.

 

Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Organ podatkowy rozpatrujący wniosek może między innymi sprawdzić sytuację majątkową przedsiębiorcy i zweryfikować jak zapłata podatku wpłynie na sytuację życiową oraz rodziny przedsiębiorcy.

 

Odroczenie terminu zapłaty podatku może nastąpić ze względu na:

 • ważny interes podatnika (to sytuacja, gdy z powodu nadzwyczajnych, losowych przypadków, podatnik nie jest w stanie zaległości podatkowych uregulować. Będzie to utrata możliwości zarobkowania, utrata losowa majątku) lub
 • interes publiczny (to sytuacja, gdy zapłata zaległości podatkowej spowoduje konieczność sięgania przez podatnika do środków pomocy państwa, gdyż nie będzie w stanie zaspakajać swoich potrzeb materialnych).

 

Ponieważ ważny interes podatnika lub interes publiczny, które uzasadniają odroczenie terminu są pojęciami bardzo pojemnymi, dlatego przedsiębiorca powinien przedstawić we wniosku wyczerpujące wyjaśnienie swojej sytuacji i potwierdzić ją dokumentami, które może załączyć do wniosku.

 

W okresie stanu epidemii spowodowanej COVID-19, do wniosku składanego do urzędu skarbowego za pośrednictwem Biznes.gov.pl, nie trzeba dołączać dokumentów potwierdzających okoliczności opisane we wniosku. W takim wypadku organ podatkowy rozpozna wniosek na podstawie materiału dowodowego zebranego we własnym zakresie. Jeśli, jednak przedsiębiorca może dołączyć takie dokumenty, dobrze jest je załączyć, ponieważ może to przyspieszyć rozpoznanie wniosku.

 

Przedsiębiorca może wnioskować o odroczenie:

 • terminu zapłaty podatku,
 • termin zapłaty zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę,
 • odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek.

 

Organ podatkowy jest związany treścią wniosku przedsiębiorcy, co oznacza, że organ nie zastosuje innej ulgi, niż ta, o którą wnioskuje przedsiębiorca, np. jeśli we wniosku zostanie wskazane, że przedsiębiorca wnosi o odroczenie terminu płatności, organ podatkowy nie może zastosować innej ulgi (rozłożenie należności podatkowej na raty, umorzenie zaległości podatkowej).

 

Organ podatkowy może odroczyć płatności podatkowe przedsiębiorcy, w formie ulgi:

 

1) która nie stanowi pomocy publicznej, czyli gdy pomoc udzielona przez państwo nie zakłóca lub nie grozi zakłóceniem konkurencji oraz nie wpływa na wymianę handlową pomiędzy państwami członkowskimi UE. Taki charakter może mieć ulga dla przedsiębiorcy, który działa wyłącznie na rynku lokalnym;

 

2) która stanowi pomoc publiczną, czyli wpływa na zakłócenie wymiany handlowej, (np. ulgi dla eksporterów), ale udzielona została:

 • w celu naprawienia szkód po klęskach żywiołowych lub innych poważnych zdarzeniach,
 • w celu zapobieżenia lub likwidacji poważnych zakłóceń w gospodarce o charakterze ponadsektorowym,
 • w celu wsparcia krajowych przedsiębiorców działających w ramach przedsięwzięcia gospodarczego, podejmowanego w interesie europejskim,
 • w celu promowania i wspierania kultury, dziedzictwa narodowego, nauki i oświaty,
 • jako rekompensata za realizację usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym,
 • na szkolenia,
 • na zatrudnienie,
 • na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw,
 • na restrukturyzację,
 • na ochronę środowiska,
 • na prace badawczo-rozwojowe,
 • jako pomoc regionalną oraz inną pomoc publiczną (dopuszczalną w ramach przepisów unijnych);

 

 • która jest pomocą de minimis - ulga nie stanowi pomocy publicznej ponieważ jej wysokość mieści się w limicie, który dla jednego przedsiębiorcy wynosi 200 000 euro w ciągu 3 lat podatkowych, a dla przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie drogowego transportu towarów w kwocie nie większej niż 100 000 euro w ciągu trzech lat podatkowych).

 

Organ podatkowy po rozpoznaniu wniosku może wydać:

 1. decyzję o odroczeniu terminu zapłaty zobowiązań podatkowych, co oznacza, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i zapłata należnych zobowiązań będzie odroczona. Jeśli jednak należność w nowym terminie nie zostanie zapłacona, to decyzja o odroczeniu spłaty wygasa z mocy prawa i musisz natychmiast wpłacić odroczoną kwotę podatku wraz z odsetkami za zwłokę. Odsetki są naliczone od dnia, w którym upłynął termin płatności tego podatku;
 2. decyzję o odmowie odroczenia terminu zapłaty zobowiązań. W takim przypadku można ponownie złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności, wskazując na nowe okoliczności, które uzasadniają prośbę. Zostanie ponownie przeprowadzone postępowanie w tym zakresie;
 3. postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania jeśli np. wniosek zostanie złożony, przez osobę nieuprawnioną, która nie jest stroną sprawy, albo wniosek dotyczy spraw, których urząd nie może rozpatrzyć, ze względu na brak podstawy prawnej;
 4. decyzję o umorzeniu postępowania jeśli np. nie ma jeszcze albo już nie ma zobowiązania podatkowego określonego w twoim wniosku, albo zobowiązanie podatkowe się przedawniło.

 

W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji o odroczeniu terminu płatności przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłaty opłaty prolongacyjnej. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona, decyzja o przyznaniu ulgi staje się nieważna (w części lub w całości). Opłaty prolongacyjna, nie jest naliczana, jeśli przyczyną wniosku o odroczenie płatności była klęska żywiołowa lub wypadek losowy.

 

Opłata prolongacyjna za odroczenie terminu płatności zobowiązań podatkowych nie jest także naliczana w okresie epidemii COVID-19.

 

Wysokość opłaty ustalana jest od kwoty podatku lub zaległości podatkowej. Opłata naliczana jest w przypadku wydania decyzji o odroczeniu terminu zapłaty:

 • podatku – od następnego dnia po terminie płatności podatku do dnia, do którego odroczono termin płatności tego podatku,
 • zaległości podatkowej – od następnego dnia od daty złożonego wniosku w sprawie odroczenia spłaty do dnia odroczenia tego podatku;

 

Aktualne informacje oraz wniosek o odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych dostępne są na stronie:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/podatki-i-ksiegowosc/chce-rozliczac-pit/proc_293-odroczenie-terminu-platnosci-podatku-zaleglosci-podatkowych-lub-odsetek

 

 1. Rozłożenie na raty należności podatkowych

Przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie zapłacić jednorazowo całego podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek mogą wystąpić z wnioskiem o rozłożenie tych należności na raty.

 

Rozłożenie na raty zaległości podatkowych polega na podziale kwoty podatku lub innych zobowiązań podatkowych na co najmniej dwie części i ustalenia dla nich nowych terminów płatności.

 

Przedsiębiorca powinien złożyć wniosek o rozłożenie podatku na raty przed upływem terminu jego płatności, niezwłocznie po stwierdzeniu, że nie jesteś w stanie zapłacić zobowiązania podatkowego w całości.

 

 Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, to powstanie tzw. zaległość podatkowa. W takim przypadku – oprócz zaległości – przedsiębiorca będzie zobowiązany do zapłaty odsetek za zwłokę. Nie pozbawi cię to jednak możliwości złożenia wniosku o rozłożenie na raty całej należności.

 

Wniosek należy złożyć:

 • do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania przedsiębiorcy - jeśli prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą;
 • do urzędu skarbowego właściwego dla siedziby podmiotu - jeśli przedsiębiorca prowadzi firmę jako osoba prawna (np. spółka z o.o.) lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. stowarzyszenie);
 • do urzędu skarbowego właściwego dla stałego miejsca prowadzenia działalności - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby w Polsce, ale na stałe prowadzisz tutaj działalność gospodarczą;
 • do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby, ani na stałe nie prowadzi działalności gospodarczej w Polsce.

 

 

Rozłożenie na raty zaległości podatkowych może nastąpić ze względu na:

 • ważny interes podatnika (to sytuacja, gdy z powodu nadzwyczajnych, losowych przypadków, podatnik nie jest w stanie zaległości podatkowych uregulować. Będzie to utrata możliwości zarobkowania, utrata losowa majątku) lub
 • interes publiczny (to sytuacja, gdy zapłata zaległości podatkowej spowoduje konieczność sięgania przez podatnika do środków pomocy państwa, gdyż nie będzie w stanie zaspakajać swoich potrzeb materialnych).

 

Ponieważ ważny interes podatnika lub interes publiczny, które uzasadniają rozłożenie na raty są pojęciami bardzo pojemnymi, dlatego przedsiębiorca powinien przedstawić we wniosku wyczerpujące wyjaśnienie swojej sytuacji i potwierdzić ją dokumentami, które może załączyć do wniosku.

 

W okresie stanu epidemii spowodowanej COVID-19, do wniosku składanego do urzędu skarbowego za pośrednictwem Biznes.gov.pl, nie trzeba dołączać dokumentów potwierdzających okoliczności opisane we wniosku. W takim wypadku organ podatkowy rozpozna wniosek na podstawie materiału dowodowego zebranego we własnym zakresie. Jeśli, jednak przedsiębiorca może dołączyć takie dokumenty, dobrze jest je załączyć, ponieważ może to przyspieszyć rozpoznanie wniosku.

 

Przedsiębiorca może wnioskować o rozłożenie na raty:

 • zapłaty podatku,
 • zapłaty zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę,
 • odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek.

 

Organ podatkowy może rozłożyć  na raty przedsiębiorcy płatności podatkowe, w formie ulgi:

 

1) która nie stanowi pomocy publicznej, czyli gdy pomoc udzielona przez państwo nie zakłóca lub nie grozi zakłóceniem konkurencji oraz nie wpływa na wymianę handlową pomiędzy państwami członkowskimi UE. Taki charakter może mieć ulga dla przedsiębiorcy, który działa wyłącznie na rynku lokalnym;

 

2) która stanowi pomoc publiczną, czyli wpływa na zakłócenie wymiany handlowej, (np. ulgi dla eksporterów), ale udzielona została:

 • w celu naprawienia szkód po klęskach żywiołowych lub innych poważnych zdarzeniach,
 • w celu zapobieżenia lub likwidacji poważnych zakłóceń w gospodarce o charakterze ponadsektorowym,
 • w celu wsparcia krajowych przedsiębiorców działających w ramach przedsięwzięcia gospodarczego, podejmowanego w interesie europejskim,
 • w celu promowania i wspierania kultury, dziedzictwa narodowego, nauki i oświaty,
 • jako rekompensata za realizację usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym,
 • na szkolenia,
 • na zatrudnienie,
 • na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw,
 • na restrukturyzację,
 • na ochronę środowiska,
 • na prace badawczo-rozwojowe,
 • jako pomoc regionalną oraz inną pomoc publiczną (dopuszczalną w ramach przepisów unijnych);

 

 • która jest pomocą de minimis - ulga nie stanowi pomocy publicznej ponieważ jej wysokość mieści się w limicie, który dla jednego przedsiębiorcy wynosi 200 000 euro w ciągu 3 lat podatkowych, a dla przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie drogowego transportu towarów w kwocie nie większej niż 100 000 euro w ciągu trzech lat podatkowych).

 

Organ podatkowy po rozpoznaniu wniosku może wydać:

 1. decyzję rozłożeniu na raty terminu zapłaty należności podatkowych, co oznacza, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i zapłata należnych zobowiązań będzie przesunięta w czasie.W decyzji zostaną wskazane terminy, w których ma nastąpić zapłata. Jeśli jednak należność w którejkolwiek nie zostanie zapłacona we wskazanym terminie, to decyzja o rozłożeniu należności podatkowej w ratach w części dotyczącej tych rat wygaśnie z mocy prawa. Przedsiębiorca powinien zapłacić jak najszybciej wymagane raty wraz z odsetkami za zwłokę. W przypadku pozostałych rat, które nie są jeszcze wymagane, decyzja przyznająca ulgę pozostaje ważna. Jeśli jednak nie zostaną zapłacone w terminie trzy kolejne raty,to decyzja o rozłożeniu na raty wszystkich niezapłaconych rat wygaśnie. W takiej sytuacji należy zapłacić jednorazowo całość należności podatkowej pozostałej do spłaty wraz z odsetkami za zwłokę.
 2. decyzję o odmowie rozłożenia na raty zapłaty zobowiązań. W takim przypadku można ponownie złożyć wniosek, wskazując na nowe okoliczności, które uzasadniają prośbę. Zostanie ponownie przeprowadzone postępowanie w tym zakresie;
 3. postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania jeśli np. wniosek zostanie złożony, przez osobę nieuprawnioną, która nie jest stroną sprawy, albo wniosek dotyczy spraw, których urząd nie może rozpatrzyć, ze względu na brak podstawy prawnej;
 4. decyzję o umorzeniu postępowania jeśli np. nie ma jeszcze albo już nie ma zobowiązania podatkowego określonego w twoim wniosku, albo zobowiązanie podatkowe się przedawniło.

 

W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji rozłożeniu na raty płatności przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłaty opłaty prolongacyjnej. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona, decyzja o przyznaniu ulgi staje się nieważna (w części lub w całości). Opłaty prolongacyjna, nie jest naliczana, jeśli przyczyną wniosku o odroczenie płatności była klęska żywiołowa lub wypadek losowy.

 

Opłata prolongacyjna rozłożenie na raty terminu płatności zobowiązań podatkowych nie jest także naliczana w okresie epidemii COVID-19.

 

Aktualne informacje oraz wniosek o rozłożenie na raty należności podatkowych dostępne są na stronie:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/podatki-i-ksiegowosc/chce-rozliczac-inne-podatki/proc_291-rozlozenie-na-raty-zaleglosci-podatkowych?selected_institution=0

 

 1. Czasowe wygaśnięcie umowy najmu, dzierżawy lub innej podobnej umowy

 

Dla przedsiębiorców będących najemcami powierzchni w galeriach handlowych Tarcza Antykryzysowa wprowadziła czasowe wygaśnięcie w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia działalności w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych zgodnie z właściwymi przepisami, zobowiązań wynikających z umów: najmu, dzierżawy lub innej podobnej umowy, przez którą dochodzi do oddania do używania powierzchni handlowej.

 

W terminie trzech miesięcy od dnia zniesienia zakazu prowadzenia działalności w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych osoba uprawniona dotychczas do używania powierzchni handlowej ma złożyć udostępniającemu bezwarunkową i wiążącą ofertę przedłużenia obowiązywania umowy na takich samych warunkach, jak przed ogłoszeniem zakazu.

 

Nowa umowa ma wiązać przez okres odpowiadający długości okresu obowiązywania zakazu i dodatkowo sześciu miesięcy. Jeśli oferta nie zostanie złożona w terminie, to uważa się, że do czasowego wygaśnięcia umowy nie doszło. Czasowe wygaśnięcie umowy obowiązuje od dnia wprowadzenia zakazu, a obowiązek złożenia oferty zawarcia nowej umowy na dotychczasowych zasadach – od dnia zniesienia zakazu.

 

Strony wyżej wymienionych umów mogą korzystać także z innych rozwiązań na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego na wypadek wprowadzenia ograniczeń w swobodzie działalności gospodarczej.

 

Aktualne informacje dotyczące czasowego wygaśnięcia umowy najmu, dzierżawy lub innej podobnej umowy dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/gov/czasowe-wygasniecie-umowy-najmu-dzierzawy-lub-innej-podobnej-umowy

 

 1. Informacje o pozostałych formach wsparcia dla przedsiębiorców wprowadzonych przez Tarcze Antykryzysowe w zakresie podatków oraz świadczeń finansowych dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-przedsiebiorcy

 

 1. Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla firm i pracowników

 

Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników jest programem wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. PFR oferuje mikrofirmom i MŚP subwencje finansowe możliwe do uzyskania za pośrednictwem banków.

Wszystkie rozwiązania przewidziane w Tarczy Finansowej mają na celu:

 • poprawić płynność finansową firm;
 • zrekompensować im szkody poniesione w wyniku pandemii;
 • ochronić miejsca pracy szczególnie w mikrofirmach i MŚP;
 • wesprzeć działanie sektorów najmocniej dotkniętych skutkami pandemii;

 

Aktualne informacje dotyczące subwencji dostępne są na stronie:

https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr.html

 

Dział Prawny WGN

mec. Bogumiła Sipak

Franczyza WGN również w dobie pandemii wzbudza zainteresowanie.

Franczyza WGN również w dobie pandemii wzbudza zainteresowanie.

Jak wynika z naszych obserwacji pandemia nie osłabiła zainteresowania ofertą współpracy franczyzowej Grupy WGN.

– Każdego dnia otrzymujemy mnóstwo pytań od zainteresowanych o możliwość współpracy – mówi Dagmara Komarnicka, główny menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN. - Wiele osób ma ostatnio więcej czasu, zwłaszcza osoby szukające biznesu, w który można zainwestować. Jedni myślą o przebranżowieniu się, inni o poszerzeniu zakresu usług albo o alternatywie dla pracy w korporacji. A rynek nieruchomości ciągle jest bardzo atrakcyjny, mimo pandemii ma się całkiem nieźle.

Kto może zostać Partnerem WGN?

Partnerem WGN może zostać zarówno osoba bez doświadczenia w branży, jak i pośrednik z długim stażem pracy. – Osoby bez doświadczenia wbrew pozorom są dla nas bardzo cenne, ponieważ nie posiadają nawyków z poprzednich miejsc pracy, a nasze know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń zapewnia im szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy i wejście w wypracowane i sprawdzone procedury WGN – tłumaczy Dagmara Komarnicka.

Kandydaci na partnerów WGN powinni dysponować lokalem o powierzchni min. 30 m2, w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, najlepiej z witryną (preferowany parter). Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej kasetonu o powierzchni min. 3,5 m2. – Oferujemy pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod biuro. Wspieramy także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – dodaje Dagmara Komarnicka.

Franczyza w nieruchomościach nie musi być droga.

Szacowana kwota potrzebna na otwarcie biura to 10-15 tys. zł. Kwota ta zawiera opłatę startową na rzecz WGN (3 000 zł netto), marketing lokalny oraz pierwsze koszty związane z prowadzeniem działalności, jak urządzenie i obrandowanie lokalu Aby ułatwić partnerom start centrala zwalnia z opłat miesięcznych przez pierwsze dwa miesiące współpracy. Franczyzodawca zaznacza, że zwrot wkładu własnego następuje już po dwóch - trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Ekspansja WGN na kolejne miasta w Polsce i w Europie.

Obecnie WGN ma cztery biura własne, 74 oddziały franczyzowe w Polsce i w Hiszpanii. W drugiej połowie roku marka chce skupić się na jeszcze większym pozyskiwaniu i obsłudze klientów również z zagranicy. – Jak wyraźnie pokazują nasze statystyki, aż 14 proc. użytkowników pochodzi z rynku międzynarodowego. W 2020 roku chcemy nadal powiększać sieć biur o kolejne miasta na mapie Polski oraz Europy. Planujemy wprowadzenie nowych narzędzi służących do promocji Grupy WGN na rynku międzynarodowym – dodaje Dagmara Komarnicka.

WGN otworzył następny Oddział franczyzowy w Szczecinie

WGN otworzył następny Oddział franczyzowy w Szczecinie

Dnia 30 kwietnia 2020 r. została podpisana przez Panią Ewę Syrenicz umowa na uruchomienie w Szczecinie na Prawobrzeżu kolejnego Oddziału WGN.

 

Czemu zdecydowała się Pani na otworzenie własnego biura w Szczecinie Prawobrzeże pod szyldem WGN?

Jestem kobietą, która uwielbia wyzwania. Wyzwania niełatwe i nieszablonowe. To już drugie biuro WGN, które organizuje i to w czasie tzw. pandemii. Zazwyczaj inwestowanie w bessie bardziej się opłaca.

Tak sobie myślę, że pewnie pytanie mogłoby brzmieć – Czemu zdecydowała się Pani w pewnym wieku - na otworzenie własnego i to już drugiego oddziału WGN w Szczecinie? Przecież kobiety w wieku bardzo dojrzałym zajmują się pielęgnowaniem ogródka i pilnowaniem wnuków zazwyczaj … Ale tu stop: doświadczenie które zdobyłam nie powinno się zmarnować, tak uważam. Przeżyłam już wiele lat, tworzyłam wiele firm, przedsiębiorstw. Mam swój duży udział w rozwoju branży morskiej na Pomorzu Zachodnim i w tworzeniu pozycji kobiet w polskiej polityce. Pracowałam też na dużych tankowcach. Byłam Prezeską, Przewodniczącą, Dyrektorką, Członkiem Rad Nadzorczych …….. jeżeli dla kogoś są ważne tytuły..

Czasami są one ważne, bo pokazują, jaki ogrom pracy, wysiłku i cierpliwości włożyło się w swoją pozycję, budowanie swojego sukcesu, swojej marki. Ukończyłam też wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii i psychologii niekonwencjonalnej oraz medycyny niekonwencjonalnej. To mój kapitał. Nieoceniony w tworzeniu nowej firmy, nowego własnego biura. Jestem inicjatorką powstania kilku firm i stowarzyszeń. Czuję ogromną radość, gdy widzę, jak to, co powołałam do życia rozwija się harmonijnie, pięknieje, zdobywa uznanie, święci tryumfy, raduje się życiem, nawet u konkurencji, jeśli jest szlachetna i przyzwoita.

Uwielbiam radować się życiem. Jestem dalej pełna energii, witalności, radości. I chcę tę radość pokazać innym. I tu przechodzimy do tematu nieruchomości. Bo kiedy człowiek jest szczęśliwy? Kiedy się cieszy? Dla każdego szczęście oznacza coś innego. Dla jednych to pieniądze, innych wymarzona rodzina, sukces zawodowy czy społeczny, nowy samochód, zdolne i mądre dzieci, wczasy zagraniczne w bajecznym miejscu … można wymieniać w nieskończoność.

Ale czego byśmy nie wymienili, to i tak, osiągając te rzeczy, czy też do nich dążąc i marząc, to codziennie wracamy do jakiegoś miejsca, jakiegoś pokoju, domku, kawalerki, mieszkania z poddaszem czy z antresolą, domku w style góralskim lub wiejskim ….. żeby odpocząć, odetchnąć, nabrać sił, spędzić czas z rodziną. Niejednokrotnie marzymy o czymś innym albo chcemy lub po prostu potrzebujemy zmian. Jest nam ciasno lub potrzebujemy więcej przestrzeni. Ja właśnie pragnę te ludzkie marzenia spełniać. Marzenia o własnym domku z ogródkiem, własnej kawalerce, czy dworku przy leśnej głuszy. Pragnę, swoim doświadczeniem, wiedzą, kwalifikacjami nieść pomoc. Gdy widzę autentyczną radość u swojego klienta, który zaprasza mnie do swojego dopiero co nowo nabytego domu - jestem szczęśliwa i cieszę się razem z nim. To nasz wspólny sukces. I o tą właśnie radość chodzi. O uśmiech na twarzy zadowolonego klienta. Urealnienie jego marzeń. Przeprowadzenie go bezpiecznie przez meandry procedur i urzędów. Taki James Bond w nieruchomościach.

Jakie ma Pani doświadczenie w nieruchomościach ? Czym zajmowała się Pani przed przygodą z nieruchomościami?

Tak, jak wspomniałam na początku przeszłam długą drogę, żeby znaleźć się w tym miejscu co dzisiaj. To tysiące przepłyniętych mil na statkach obcej bandery i setki przygód z tym związanych, to dziesiątki inicjatyw zrealizowanych w Forum Kobiet Równych Praw i Szans oraz w ramach Stowarzyszenia Aktywności Kobiet „Awans i Promocja”, miliony dokumentów, pism i strategii które przeszły przez moje ręce jako urzędniczki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, to setki działań promocyjnych, marketingowych i handlowych, szkolenia, doradztwo. Doświadczenie w nieruchomościach wynika nie tylko z samej 5 letniej bardzo intensywnej praktyki w nieruchomościach ale właśnie z historii zawodowej, która w doskonały sposób przekłada się na możliwość współpracy z klientem, wyczuwania jego potrzeb, intencji. W tej wodzie zdarzają się też piranie a czasami jest ona bardzo mętna i trzeba sobie z tym właściwie poradzić. Wcześniej współpracowałam w Biurze Nieruchomości Pomerania i jestem bardzo wdzięczna, że tam właśnie trafiłam. Mogłam nauczyć się nie tylko pośrednictwa nieruchomościami na bardzo wysokim poziomie ale i przekonać się, że etyka i standardy zawodowe istnieją faktycznie. Było to jednak biuro o zasięgu regionalnym, a ja potrzebowałam już oddechu, wejścia na szersze wody. Grupa WGN od początku bardzo mnie fascynowała, przeglądałam różne propozycje i nie miałam specjalnie kłopotu z podjęciem współpracy z innymi sieciami. Tu jednak zauważyłam to COŚ, czego nie ma gdzie indziej: potężne zaplecze w polskiej sieci franczyzowej, zorganizowanej można powiedzieć przez jednego człowieka o nie bagatelnej historii zawodowej, gdzie ogromną wagę przywiązuje się do osobowości, która będzie prezentowała markę WGN. Tu jesteśmy od rozwiązywania problemów a nie ich stwarzania. Marka WGN to marka profesjonalnej pracy z uśmiechem na twarzy, emanacją twórczej energii.

Czy narzędzia jakie oferuje WGN pozwolą osiągnąć Pani duży sukces na rynku nieruchomości premium i komercyjnych?

Narzędzia WGN to sama marka Wielkiej Grupy Nieruchomości, która już na wstępie jest zapachem dużego biznesu i przyciąga wielkich. Tutaj przyszli do mnie z ofertami luksusowymi potentaci tacy, jak właściciele hoteli w Turcji i Kołobrzegu, znajomi z luksusowymi i komercyjnymi ofertami, którzy nie przyszliby do regionalnego biura. Tutaj udało mi się sprzedać kilka nieruchomości, które wcześniej nie mogły się sprzedać w biurze regionalnym. Kilka razy znalazłam się już w pierwszej 10 agentów WGN. Organizuję teraz ze swoim młodym, radosnym, a jednocześnie bardzo fachowym zespołem oddział WGN https://szczecinprawobrzeze1.wgn.pl/ ul. Struga 25 na prawym brzegu Szczecina - rozkręcamy się pomimo przeciwności.

Narzędzia proponowane przez WGN jak wgn.pl, Komercja 24, Property Journal, ekskluzyw.pl, portale ponad 100, to unikalne zaplecze. Najważniejsi są w tym ludzie- zawsze to od nich się zaczyna i na nich kończy. Centrala WGN z profesjonalnym zespołem i szefem to bezpieczeństwo w biznesie. Organizowane corocznie kongresy szkoleniowe to fantastyczna okazja poznania nietuzinkowych partnerów i nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Poznałam tu wspaniałych ludzi. Więc pomimo zewnętrznych niekorzystnych warunków, podjęłam decyzję zainwestowania w nowy oddział WGN po raz drugi. Trzymajcie za nas kciuki.

Wiara, nadzieja, niezłomność i miłość do ludzi – to moje główne narzędzia. Nigdy się nie poddaję. Walczę do końca. Jestem uczciwa i ufam Bogu. To moja recepta na sukces.

Ewa Syrenicz

Centrala WGN życzy Pani Ewie dalszego realizowania się na rynku nieruchomości. Bądź co bądź markę WGN tworzą ludzie sukcesu.

 

PRACA POŚREDNIKA WGN w dobie epidemii - wybrane fragmenty procedur WGN

PRACA POŚREDNIKA WGN w dobie epidemii - wybrane fragmenty procedur WGN

W związku z częściowym odmrażaniem gospodarki WGN spodziewa się od maja br. większego zainteresowania zakupem i wynajmem nieruchomości.

Agenci muszą dopilnować, aby klient bezwzględnie zdezynfekował ręce przy wejściu do Sali Obsługi Oddziałów WGN oraz był w maseczce. Ponadto powinien być posadowiony minimum 1,5 metra od prowadzącego agenta.

WGN dopuszcza zawieranie umów z klientami drogą mailową. Prezentacje powinny być bezwzględnie przeprowadzane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uprzedzić należy, aby klienci na prezentacji bezwzględnie mieli założone maseczki i rękawiczki ochronne. Ponadto każdy klient powinien powiadomić agenta czy nie jest na kwarantannie. Dopuszcza się, aby na prezentacje umawiać klientów bez obecności agenta, dbając o procedury pokwitowania przyjęcia oferty i prezentacji. Wszystkie czynności muszą być dokumentowane zgodnie z procedurami w dokumentowanej historii klienta.

 

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE DLA AGENTÓW WGN - wybrane fragmenty:

 1. należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy, innego agenta lub współpracownika w odległości 2 m (minimalna odległość to 1, 5 m),

 2. o ile to możliwe wszystkie sprawy powinny być załatwiane za pośrednictwem internetu,

 3. pracownicy i współpracownicy, którzy obsługują bezpośrednio klientów, zarówno w biurze jak i poza nim, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa przy pomocy przyłbicy ochronnej, maseczki, maski (obowiązek ten nie dotyczy pracowników i współpracowników, którzy z powodu stanu zdrowia nie mogą zakrywać ust lub nosa);

 4. klienci dokonujący czynności w Biurze WGN są zobowiązani do zakrywania ust i nosa przy pomocy przyłbicy ochronnej, maseczki, maski lub odzieży ochronnej (obowiązek ten nie dotyczy osób, które z powodu stanu zdrowia nie mogą zakrywać ust i nosa);

 5. pracownicy, współpracownicy i agenci mają prawo poprosić klienta o odsłonienie nosa i ust w celu dokonania identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta;

 6. klienci dokonujący czynności w Biurze WGN są zobowiązani przy wejściu do biura zdezynfekować ręce udostępnionym płynem dezynfekcyjnym na bazie alkoholu (min. 60%) bądź posiadać rękawiczki ochronne;

 7. agenci i współpracownicy obowiązani są do regularnego i dokładnego mycia rąk: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%),

 8. dozowniki z płynem odkażającym powinny być umieszczone w widocznych miejscach oraz regularnie napełniane,

 9. agenci i współpracownicy w biurze są zobowiązani do regularnego dezynfekowania klamek drzwi wejściowych;

 10. w widocznym miejscu są wywieszone informacje jak skutecznie myć ręce,

 11. podczas pracy NIE należy dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu,

 12. podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

 13. Agenci i współpracownicy obowiązani są zapewnić, aby miejsca pracy były czyste i higieniczne:

 1. powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym, lub przecierane wodą z detergentem,

 2. wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane, z użyciem wody z detergentem;

 3. w części socjalnej może przebywać jedna osoba spożywająca posiłek, a po zakończonym posiłku jest zobowiązania do posprzątania po sobie i zdezynfekowania powierzchni;

 4. każdy przed i po uruchomieniu urządzeń typu czajnik, ekspres, kran i używania blatu, siedzisk itp. musi przeprowadzić dezynfekcję tych elementów i miejsc.

 1. agenci obowiązani są do ograniczenia do minimum kontaktów z innymi współpracownikami, agentami, klientami, pracownikami poczty oraz innymi osobami,

 2. agent lub współpracownik będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu obowiązany jest bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych znajduje się tutaj: https://gis.gov.pl/mapa/)lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (listę oddziałów zakaźnych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic). Należy unikać korzystania z transportu publicznego.

 

W obecnej, trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać, że z czasem wszystko wróci do normy, a z całego kryzysu najprawdopodobniej wyjdziemy silniejsi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

 

 

Koronawirus a nieruchomości. Procedury dla agentów WGN do swobodnego wykorzystania

Koronawirus a nieruchomości. Procedury dla agentów WGN do swobodnego wykorzystania

 Pandemia koronawirusa w znaczny sposób wpłynęła na rynek nieruchomości w Polsce zarówno na działania agencji i deweloperów, jak również serwisów nieruchomościowych. Jest to niewątpliwie trudny okres dla wszystkich branż i dostosowanie się do obecnych warunków wymaga od nas wielu modyfikacji, zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym.

Centrala WGN, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich współpracowników przygotowała pakiet konkretnych porad, dzięki którym biuro nieruchomości będzie mogło dalej działać. Zwracamy uwagę na narzędzia online, z których można korzystać, jak ograniczać kontakty i dbać o bezpieczeństwo klientów oraz jakie rozwiązania prawne zastosować, aby sprawnie przeprowadzać transakcje i zawierać nowe umowy.

 

I. Koronawirus a procedury dla agentów nieruchomości: stale podtrzymuj relacje z klientami

Spowodowana koronawirusem kwarantanna i izolacja domowa często sprawia, że wiele osób poświęca się zajęciom, na które do tej pory nie starczało czasu. Jednym z tych zajęć jest research na rynku nieruchomości w poszukiwaniu mieszkania, domu czy działki. Utrzymanie i aktualizowanie bieżących ofert to gwarancja, że przebywający w domach klienci po prostu będą mieli co przeglądać. Doradcy, którzy nadal pracują mają szansę pozyskać nowych klientów i utrzymać dotychczasowych. Z doświadczenia naszych doradców wiemy, że klienci poszukujący nowej nieruchomości, nawet w okresie pandemii, nie przestają kontaktować się telefonicznie czy mailowo. Konieczne jest więc trzymanie tzw. „ręki na pulsie”. Według statystyk WGN w krótkim okresie od ogłoszenia obostrzeń widoczne jest wzmożone zainteresowanie oglądalnością ofert na naszych portalach. To sygnał, że klienci powoli zaczynają dostosowywać się do nowej rzeczywistości. A czas izolacji chcą wykorzystać na realizację swoich planów.

II. Wideoprezentacja lub wirtualny spacer zamiast tradycyjnego spotkania

Jeśli właściciel nieruchomości lub potencjalny kupujący lub najemca wolą nie umawiać się na bezpośrednie spotkanie, najlepiej zaproponować im wideoprezentację.

Taka wideoprezentacja może być prowadzona przez agenta bezpośrednio z danej nieruchomości (jeśli właściciel nie będzie mieć nic przeciwko), lub też mogą uczestniczyć w niej trzy strony - właściciel, agent i potencjalny klient. W tym drugim przypadku właściciel może skupić się na pokazywaniu nieruchomości, a agent na opisywaniu jej zalet.

Jakie narzędzia wybrać?

Pierwsze kryterium to sprawne działanie na urządzeniach wykorzystywanych do wideoprezentacji. Osoba pokazująca nieruchomość będzie robić to zapewne ze smartfona lub tabletu, więc narzędzie musi działać sprawnie na takim sprzęcie.

Drugim kryterium jest to, by wybrane narzędzie było już używane przez klienta zainteresowanego nieruchomością lub też by wymagało jedynie wejścia w przeglądarce na odpowiednią stronę internetową wskazaną przez agenta.

Najpopularniejsze narzędzia do Facebook Messenger (można na nim przygotować grupową widekonferencje), Skype, Google Hangouts (dla posiadaczy konta na gmail.com)

Jak zdalnie prezentować nieruchomość?

- przed wideoprezentacją dopilnuj, by telefon był w pełni naładowany. Połączenia wideo mogą szybko zużywać baterię, więc przygotuj się na taką ewentualność. Warto się zaopatrzyć w power bank.

- zadbaj o dobrą jakość dźwięku. Lepiej usłyszysz oglądających, a oni Ciebie, jeśli skorzystasz z zestawu słuchawkowego.

- dopilnuj, by w mieszkaniu było jasno. Odsłoń rolety i zasłony, wpuść do wnętrza naturalne światło. Unikaj umawiania się wieczorami, kiedy trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia.

- rozpoczynając wideoprezentację, przywitaj się z rozmówcą, korzystając z przedniej kamery. Dobrze, byście wzajemnie się zobaczyli dla nawiązania relacji. Do pokazywania nieruchomości przełącz obraz na ten z kamery głównej.

- prezentację mieszkania zacznij od kluczowego pomieszczenia - zazwyczaj będzie to salon lub pokój dzienny. Następnie przechodź do kolejnych pomieszczeń - sypialni, pokojów, kuchni i łazienki. Na koniec możesz pokazać balkon lub taras oraz widok z okna.

- zadbaj o to, by prezentacja była ciekawa i atrakcyjna. W miarę możliwości wykonuj
pewne aktywności, które przyciągną uwagę oglądającego, np. otwórz szafę i pokaż jej pojemność czy udowodnij, jak łatwo uruchomić domowy sprzęt jednym przyciskiem.

- buduj interakcję, zachęcaj oglądających do zadawania pytań i śmiało pokazuj te elementy nieruchomości, o które poproszą.

- na zakończenie prezentacji, zapytaj, czy klienci mają jakieś pytania lub czy chcieliby jeszcze zobaczyć jakiś fragment mieszkania.

Inne sposoby wykorzystania wideorozmów

Dobrą praktyką jest poinformowanie klientów o możliwości kontaktu z agentami poprzez wideorozmowy - również z tymi, którzy przebywają w biurze. Komunikacja wideo jest dużo bardziej skuteczna w zachęcaniu klientów do skorzystania z usług agencji oraz weryfikacji ich potrzeb. Wiele z rozwiązań do wideorozmów ma funkcję współdzielenia ekranu, co pozwala na pokazanie klientowi listy nieruchomości spełniających jego oczekiwania.

Wirtualna prezentacja mieszkań w innej formie

Istnieją rozwiązania, które umożliwiają połączenie wirtualnego spaceru po nieruchomości przygotowanego z wyprzedzeniem oraz rozmowy z klientem. Są to tak zwane współdzielone prezentacje online. Wymagają wcześniejszego przygotowania zdjęć 360 stopni. Jedno z nich to SpotBrowser, a drugie - Evryplace. Warto przetestować oba i sprawdzić, czy mogą okazać się przydatne w bieżących okolicznościach.

Wirtualny spacer pomaga wzbudzić zainteresowanie nieruchomością, nawet jeśli nie towarzyszy mu prezentacja online.

III. Sprzedajesz nieruchomości w trakcie pandemii koronawirusa? Zminimalizuj kontakty bezpośrednie

Praca pośrednika nieruchomości opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem, choć dużą część zadań zawodowych może wykonywać zdalnie lub telefonicznie. Obecna sytuacja epidemii koronawirusa wymusza na pośrednikach dopasowanie prowadzonych działań z jednej strony do potrzeb klientów, a z drugiej wystosowanych obostrzeń i wynikających z nich trudności. Jak więc zminimalizować bezpośrednie kontakty z klientami i innymi osobami, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo?

Rozmowy i kontakty telefoniczne nie są niczym nowym dla pośredników. Utrzymuj stały kontakt z klientami, którzy podjęli już pewne decyzje, a nawet kroki do dokonania zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Opieka nad klientami jest teraz bardzo potrzebna. Trzeba zapewniać, że ich transakcje nie są zagrożone. Taki kontakt będzie dla aktualnych nabywców i najemców uspokajający. W przypadku nowych klientów, telefonicznie weryfikuj ich rzeczywiste zainteresowanie, a jednocześnie szczegółowo opowiedz o obsługiwanej przez Ciebie nieruchomości.

Zapraszaj klientów tylko do tych nieruchomości, w których nie ma domowników i do których możesz swobodnie wejść o każdej porze. Poproś jednocześnie klienta, by w miarę możliwości przybył na spotkanie samodzielnie. Zachowanie wszelkich środków ostrożności zapewni bezpieczeństwo obu stronom.

Środki ostrożności

Podczas prezentowania nieruchomości stosuj się do wskazań dotyczących bezpiecznej odległości od innej osoby oraz obowiązku zakrywania nosa i ust.

Telefonicznie możesz częściowo zweryfikować stan zdrowia rozmówcy. Jeśli dzwoniący kicha czy kaszle, lepiej przełóż spotkanie na inny termin. Umawiając się z klientem na oglądanie nieruchomości do zakupu lub najmu, otwórz drzwi mieszkania i poproś o samodzielne obejrzenie wszystkich pomieszczeń.

Część z naszych biur zdecydowało się nie zamykać swoich oddziałów a jedynie np. ograniczyć liczbę pracowników przebywających w biurze w tym samym czasie oraz na zmianę godzin otwarcia. Wynika to chociażby z obowiązku wobec aktualnych klientów, którzy są już na pewnym etapie załatwiania formalności i chcą domknąć rozpoczęty proces najmu lub zakupu.

W sytuacji, gdzie klient ma przyjść do biura, umów się na konkretną godzinę i spróbuj wydzielić dla niego bezpieczną strefę ze stolikiem i krzesełkiem, z dala od innych pracowników. Pamiętaj o stosowaniu środków dezynfekcyjnych, przed i po wizycie klienta.

W sytuacji, gdy nie możesz pokazać nieruchomości, bo ograniczasz kontakty z innymi osobami bądź w mieszkaniu przebywają domownicy, poproś właściciela o możliwość wykonania zdjęć, nagrania filmu. Wcześniej nie zapomnij przekazać mu kilku niezbędnych wskazówek dla osiągnięcia jak najlepszego efektu oraz oczywiście poproś o posprzątanie mieszkania.

IV. Sprawy prawne dotyczące nieruchomości? W trakcie epidemii koronawirusa obsłużysz je bez wychodzenia z domu

Część klientów jest w trakcie realizowania transakcji sprzedaży nieruchomości, zbierania dokumentacji i dopełniania formalności prawnych czy bankowych. Wynikające z epidemii koronawirusa ograniczenie pracy urzędów i sądów często nie oznacza zupełnego zawieszenia ich działalności, a jedynie wymusza nieco inną formę kontaktu. Jednocześnie ilość wpływających wniosków o wydanie dokumentów, zaświadczeń czy uzyskanie informacji jest duża, więc oczekiwanie na reakcję może być wydłużone.

Część spraw prawnych związanych z podpisywaniem umów można zrealizować zdalnie. W niektórych przypadkach ustawodawca zostawia stronom umowy swobodę w kwestii formy jej zawarcia. Mogą być one ustanawiane ustnie lub w dowolnej formie pisemnej. Zdarza się, że zaczynają funkcjonować w sposób dorozumiany, kiedy strony, nie ustalając żadnych warunków, zaczynają spełniać je zgodnie z aktami prawnymi.

Uwaga, nie każda wymiana wiadomości e-mail jest od razu umową. Jeśli ustawa przewiduje dla konkretnej umowy formę pisemną, nie wystarczy spisanie postanowień i przesłanie ich drugiej stronie. Wiążąca będzie tylko w momencie podpisania jej przez strony.

Do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli. Do zawarcia umowy wystarcza wymiana dokumentów obejmujących treść oświadczeń woli, z których każdy jest podpisany przez jedną ze stron, lub dokumentów, z których każdy obejmuje treść oświadczenia woli jednej ze stron i jest przez nią podpisany (art. 78 § 1 kodeksu cywilnego).

Umowa pośrednictwa - można ją zawrzeć zdalnie

W art. 180 ust 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami napisano: Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej lub elektronicznej pod rygorem nieważności.

Umowa pośrednictwa wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Skutecznym sposobem zawarcia umowy pośrednictwa w sytuacji, gdy nie ma możliwości spotkania się z klientem, jest droga korespondencyjna.

Pośrednik po kontakcie telefonicznym z klientem wysyła mailem treść umowy pośrednictwa. Klient drukuje dokument, podpisuje go i odsyła tradycyjną pocztą, kurierem, pozostawia w ustalonym miejscu czy wrzuca do skrzynki odbiorczej biura, czyli korzysta z miejsca, które nie wymaga osobistego kontaktu. Jednocześnie przesyła drogą elektroniczną skan podpisanej umowy. Pośrednik nie musi oczekiwać na dojście poczty, a po otrzymaniu skanów z podpisem, może już podjąć czynności objęte umową.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zawarcie umowy opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym. Zgodnie z Art. 78 § 2: Oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu jest równoważne z oświadczeniem woli złożonym w formie pisemnej.

Umowa pośrednictwa zawarta przez e-mail będzie ważna tylko pod warunkiem posiadania przez obie strony bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Umowa sprzedaży - można umówić się z notariuszem poza siedzibą kancelarii oraz zadbać o pełnomocnictwo

Umowa sprzedaży nieruchomości bezwzględnie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. Nie jest dopuszczalna żadna forma inna, niż obecność obu stron przed notariuszem. Wyjściem z takiej sytuacji jest skorzystanie z możliwości dokonania czynności przez notariusza poza siedzibą kancelarii. Takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowym kosztem.

Warto zwrócić uwagę na aktualną formę pracy przyjętą przez kancelarię. Część notariuszy pracuje w systemie zdalnym i indywidualnie umawia się z klientami na dokonanie czynności – w kancelarii bądź poza nią.

Co w sytuacji, gdy jedna ze stron rezygnuje z umowy sprzedaży? Jeśli do umowy przyrzeczonej nie może dojść wskutek wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych i niezależnych od którejś ze stron umowy, a w trakcie podpisywania umowy przedwstępnej kupujący wnosił zadatek, podlega on zwrotowi. Jeśli w następstwie epidemii strona wnosząca zadatek straciła pracę, główne źródło dochodów lub bank odmówił jej finansowania zakupu nieruchomości, to kwotę zadatku otrzymuje z powrotem.

W tej sytuacji to siła wyższa, czyli zdarzenie o charakterze przypadkowym, nie do uniknięcia, nie pozwoliła na dopełnienie warunków umowy. Na tę okoliczność nie można powoływać się zawsze, tylko w sytuacji możliwej do uzasadnienia. Należy udowodnić realny wpływ siły wyższej na prywatną sytuację finansową.

Warto pamiętać o dopełnieniu formalności i podpisaniu odstąpienia od umowy. Pisemne rozwiązanie umowy można przeprowadzić drogą korespondencyjną.

Umowa przedwstępna - można ją zawrzeć ustnie

Ważność umowy przedwstępnej nie jest uzależniona od formy, w jakiej została zawarta. Umowa przedwstępna zwykle przybiera formę pisemną, ale ważna będzie również ta zawarta ustnie lub w sposób dorozumiany (por. wyrok SA w Gdańsku z 3 grudnia 2015 r., I ACa 642/15).

Warto podkreślić, że bez zachowania pewnych procedur, trudno będzie przed sądem wykazać jej postanowienia w przypadku, gdy do umowy sprzedaży nie dojdzie. Obecna sytuacja zagrożenia epidemicznego wymusza na stronach różne niestandardowe dotychczas zachowania.

Jeśli nie ma możliwości przełożenia zawarcia umowy na innym termin i spotkania się obu stron, można skorzystać z formy korespondencyjnej.

Umowę przedwstępną można również zawrzeć ustnie, ale wykonując kilka ważnych kroków. Po pierwsze drogą elektroniczną pośrednik ustala z klientem treść i warunki umowy przedwstępnej. Następnie pośrednik telefonuje do klienta i odczytuje zapisy umowy, równocześnie nagrywając połączenie. Klient musi wyraźnie potwierdzić treść porozumienia. Po tym kupujący dokonuje przelewu kwoty zadatku z własnego konta bankowego na konto bankowe sprzedającego z zaznaczeniem w tytule przelewu: “Uzgodniony zadatek zgodnie z ustną umową przedwstępną zawartą między X a Y w dniu…”

Umowa najmu lokalu mieszkalnego - można ją zawrzeć ustnie

Umowa najmu nie musi przybierać formy pisemnej. Wiążąca jest także wtedy, gdy właściciel mieszkania oddaje je do użytku innej osobie, a ta regularnie płaci za to określoną kwotę, ale formalnie umowy nie podpisali.

Umowa najmu zawierana ustnie wprowadza pewne ograniczenia. Nie ma możliwości kształtowania jej treści. Warunki porozumienia regulują wprost przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, a w sprawach nieuregulowanych w ustawie - przepisy kodeksu cywilnego. Kwestie te dotyczą choćby obowiązków stron czy możliwości i sposobu wypowiedzenia umowy.

W obecnej sytuacji epidemicznej, gdy najemcy kończy się umowa, a chce ją kontynuować i nie ma możliwości spotkania się z właścicielem, nie musi obawiać się konsekwencji prawnych, ale pod pewnymi warunkami. Właściciel musi wyrazić zgodę na kontynuację najmu, a najemca nadal regularnie wnosi ustalony czynsz i inne opłaty za mieszkanie.

Przepisy przyjmują, że między stronami nadal obowiązuje umowa najmu i jest zawarta na czas nieokreślony.

Praca pośrednika a ograniczenia w funkcjonowaniu banków

Wiele instytucji finansowych wprowadziło ograniczenia w funkcjonowaniu placówek stacjonarnych. Skrócone godziny pracy, wyłączenie z obsługi między godziną 10 a 12 osób poniżej 65-tego roku życia czy tygodniowe zmiany pracowników utrudniają klientom hipotecznym dopełnienie formalności kredytowych. Warto upewnić się wcześniej, na jakich zasadach i w jakich godzinach działa konkretna placówka.

Zamknięcie urzędów i ograniczone godziny pracy placówek bankowych wymusiło wprowadzenie alternatywnych rozwiązań w obiegu dokumentacji niezbędnej przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Nawet najbardziej tradycyjne banki wprowadzają możliwość akceptacji za-świadczeń o niezaleganiu wydanych przez ZUS oraz Urząd Skarbowy w formie elektronicznej. Pośrednicy współpracujący z klientami, którzy korzystają z kredytów hipotecznych powinni poinformować ich o takiej możliwości.

Do tej pory wniosek o wpis do hipoteki kredytobiorca musiał składać osobiście w sądzie rejonowym bądź za pomocą notariusza. Obecnie część banków akceptuje wnioski złożone listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Korzystając z tej formy zgłoszenia w sądzie wpisu do księgi wieczystej, kredytobiorca musi w banku przedstawić podpisaną przez właścicieli nieruchomości kopię wniosku o wpis do hipoteki, potwierdzenie wniesienia opłaty sądowej, potwierdzenie nadania przesyłki poleconej oraz zwrotne potwierdzenie odbioru przesyłki przez sąd rejonowy.

Z uwagi na rosnące ryzyko utraty pracy przez kredytobiorców hipotecznych banki wprowadziły nowe wymagania i obostrzenia. Klienci, którzy nie zdążyli podpisać umów kredytowych, teraz mogą mieć trudności z uzyskaniem finansowania. Część banków nie akceptuje dochodów z tytułu umowy zlecenia, umowy o dzieło czy prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze podwyższonego ryzyka.

Niektóre banki zaprzestały finansowania inwestycji deweloperskich rozpoczętych 1 stycznia 2020 r. oraz powierzchni komercyjnych.V. Jeżeli jako pośrednik nieruchomości musisz się z kimś spotkać w czasie trwania epidemii koronawirusa, zachowaj odpowiednie zasady higieny i bezpieczeństwa.

Praca pośrednika nieruchomości nieodzownie wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientami. W dobie zagrożenia epidemią koronawirusa kontakty te muszą być ograniczone. Może się zdarzyć, że nawet pracując zdalnie, niekiedy nie da się ich uniknąć. Jak zatem zabezpieczyć siebie i swoich kontrahentów w sytuacji, gdy umówimy się na spotkanie?

Noś maseczkę

Zgodnie z nowymi zaleceniami pamiętaj o zakrywaniu nosa i ust również podczas spotkań z klientami, zarówno w terenie, jak i w biurze.

Myj ręce

Podstawowa zasada higieny ma szczególne zastosowanie w przypadku prezentowania nieruchomości. Pamiętając o unikaniu podawania ręki na powitanie, często myjemy ręce - zwłaszcza wtedy, gdy poruszamy się komunikacją miejską.

Trzymaj dystans

Kurtuazja nakazuje podać rękę na powitanie. W przypadku epidemii ryzyko jest jednak zbyt duże, by robić wyjątek dla zasad savoir-vivre’u. Ponadto w trakcie spotkania lub prezentacji starajmy się utrzymać dystans pomiędzy wszystkimi jej uczestnikami: Ministerstwo Zdrowia zaleca odległość 1-1,5 m.

Dezynfekuj najbardziej newralgiczne części nieruchomość oraz często używane przedmioty

W obecnej sytuacji do działań z zakresu home stagingu należy też włączyć dezynfekcję powierzchni szczególnie narażonych na przenoszenie zarazków. Należą do nich przede

wszystkim klamki - po każdej wizycie odkażamy je płynem dezynfekującym (lub ewentualnie spirytusem). Pamiętajmy też o możliwie częstym wietrzeniu prezentowanej nieruchomości.

Często pierz ubranie

W niektórych sklepach można zobaczyć sprzedawców w maseczkach lub przyłbicach z pleksi. Praca pośrednika nie wiąże się jednak z na tyle dużym przepływem klientów, aby uzasadniać tak radykalne środki. Mimo tego nie zapominajmy o wypraniu ubrania po każdej prezentacji czy też dniu w biurze. Może się bowiem zdarzyć, że obecny w powietrzu wirus znajdzie bezpieczną przystań na naszej odzieży - nie dajmy mu na to szans.VI. Sprzedajesz nieruchomości? Zadbaj o odpowiedni marketing i komunikację w obliczu pandemii koronawirusa

Nikomu nie trzeba przypominać o roli skutecznego marketingu w handlu nieruchomościami. W niepewnych czasach zagrożenia koronawirusem marketing staje się podwójnie istotny: z jednej strony umożliwia podtrzymanie zaufania dotychczasowych klientów, z drugiej zaś potwierdza odporność naszej firmy na rynkowe zawirowania. O czym powinien pamiętać każdy pośrednik w trakcie planowania strategii na najbliższy czas?

Daj znać, że działasz!

To pierwsza i zarazem podstawowa zasada: utrzymanie kontaktu z klientami staje się najlepszym potwierdzeniem rzetelności naszej pracy, nawet pomimo kryzysu. Strona internetowa, newsletter i spersonalizowane e-maile, a także Facebook, Twitter czy Instagram - każdy sposób jest dobry, by zapewnić kontrahentów, że twoje biuro nadal działa i daje sobie radę!

Wskaż użytkownikom witryny i serwisów społecznościowych preferowaną formę kontaktu z pośrednikami i zakres świadczonych usług.

Jeśli decydujesz się na całkowite przeniesie-nie pracy do trybu home office i zamykasz na pewien czas biuro, pamiętaj o przekierowaniu połączeń z telefonu stacjonarnego na komórki pracowników. Podobnie zrób w przypadku wiadomości email czy pytań z formularza kontaktowego trafiających na adres skrzynki biurowej.

Pozostań w kontakcie

W obecnej sytuacji każdy klient ma prawo do uzyskania szybkich informacji na temat dalszej współpracy z pośrednikiem. Spokojnie i rzeczowo odpowiadaj na pytania zadawane przez telefon, e-mail czy Skype. Dokładnie tłumacz, dlaczego w swojej pracy zachowujesz najwyższe środki ostrożności. Pamiętaj też o zachowaniu dotychczasowych godzin pracy - wielu klientów może być do nich przyzwyczajonych.

Poinformuj klientów o możliwości prezentacji wirtualnej

Nadzwyczajna sytuacja wymaga skutecznej re-akcji. W trakcie obmyślania nowej taktyki warto zwrócić się więc ku zdobyczom najnowszej techniki. Jedną z nich jest prezentacja wideo, której plusy przedstawiliśmy wcześniej. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z mediów społecznościowych, które umożliwiają np. zorganizowanie internetowej prezentacji dla kilku zainteresowanych osób.

Pomóż zorientować się w nowej sytuacji

Zagrożenie epidemią w dużym stopniu zmienia sytuację na rynku nieruchomości. Przygotuj się więc na szereg pytań od mniej lub bardziej zdezorientowanych klientów. Mogą one doty-czyć m.in. możliwości zawierania umów “twarzą w twarz”, a także aktualnych warunków udzie-lania kredytów. Dodatkowe punkty zgarniesz za wiarygodne naszkicowanie perspektyw dla całej branży - ten aspekt również może trapić część twoich klientów.

Rozwiązuj problemy na bieżąco

Jeżeli w trudnej sytuacji okażesz troskę o potrzeby klientów, istnieje duża szansa na to, że wytworzone w ten sposób zaufanie za-procentuje w późniejszym czasie. Zastanów się, jakie obawy może generować obecna sytuacja pomoże to zaplanować ewentualne działania. Przy tym jednak nie zapominaj, by wątpliwości rozwiewać na bieżąco… i bez owijania w bawełnę.

Informuj o utrzymywaniu przez Twoje biuro najwyższych standardów bezpieczeństwa

Zachowanie nadzwyczajnych standardów bezpieczeństwa jest oczywiste dla każdego pośrednika, ale mimo tego warto o tym stale przypominać. Dziś to może być dla klientów szczególnie istotne. Praktycznym rozwiązaniem może być wstawienie do każdej oferty krótkiej informacji o zmianach w pracy biura i pośredników, z podaniem preferowanej formy i godzin kontaktu. Równie skuteczny będzie komunikat na stronie internetowej bądź w mediach społecznościowych.

W obecnej, trudnej sytuacji należy jednak pamiętać, że z czasem wszystko wróci do normy, a z całego kryzysu najprawdopodobniej wyjdziemy silniejsi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

 

 

Dagmara Komarnicka
Manager Rozwoju Sieci Franczyzowej 

Na podstawie procedur WGN oraz materiałów pozyskanych od Morizon.pl

 

 

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcję z rynku nieruchomości komercyjnych.

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcję z rynku nieruchomości komercyjnych.

Z radością i dumą informujemy o kolejnym sukcesie naszego pośrednika. Pani Lidia Dołhan, starszy doradca biura WGN we Wrocławiu, będąc wyłącznym agentem sprzedaży, sfinalizowała sprzedaż działki o powierzchni 1,3053 ha. 

Teren inwestycyjny zlokalizowany jest w północnej części Wrocławia przy ulicy Kminkowej. Do zabudowania jest obszar ok. 5.000 m2.

Działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz zabudowę jednorodzinną oraz tereny zielone. W sąsiedztwie w trakcie realizacji są duże inwestycje mieszkaniowe wielorodzinne prowadzone przez znanego wrocławskiego dewelopera.

Teren inwestycyjny został sprzedany za cenę 3 mln złotych. Negocjacje były trudne ale ostatecznie satysfakcjonujące dla obu stron.


Ostatnie tygodnie są wyjątkowe pod wieloma względami. Pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat ma wpływ na wszystkie sektory polskiej gospodarki, w tym oczywiście na obrót nieruchomościami. Dlatego niezmiernie nas cieszy fakt, że w tym trudnym okresie nasi pośrednicy przeprowadzają transakcję, a zwłaszcza tak spektakularne.

 

Franczyza WGN - sprawdzony pomysł na sukces

Franczyza WGN - sprawdzony pomysł na sukces

Blisko 30-letnie doświadczenie, szkolenie startowe oraz sprawdzone know- how pozwala partnerom franczyzowym uzyskiwać ponad przeciętny sukces biznesowy niezależnie od wielkości miasta. Nowy Partner WGN staje się liderem na swoim rynku już w ciągu 9-18 miesięcy. 

 Najlepszym przykładem może być fakt, że wielu Partnerów otworzyło kolejne, drugie lub trzecie, własne oddziały WGN, w innych miastach. Dowodem na to, że nieruchomości to działalność przynosząca sukces i zyski a Grupa WGN to idealny wybór, jest to, że również wiele biur prowadzonych jest przez kolejne pokolenie. Średni staż biura WGN należy do również imponujących i wynosi ponad 9 lat.

WGN obecnie posiada 4 własne biura, 73 oddziały franczyzowe nieruchomości w Polsce i w Hiszpanii oraz 4 oddziały franczyzowe deweloperskie. Trwają rozmowy na otwarcie biur w kilku innych miastach ale na tym etapie nie chcemy za dużo zdradzać. Planujemy również otwarcie się na rynek brytyjski, ale tę kwestię uzależniamy od czynników zewnętrznych.

Nasze oczekiwania wobec kandydatów na franczyzę WGN

Naszym Partnerem może zostać zarówno osoba / firma, która nie ma doświadczenia w nieruchomościach, jak i w pełni ukształtowany pośrednik. Oczywiście, musi posiadać istotne dla menadżera cechy, jak determinacja, konsekwencja w działaniu i dążenie do sukcesu. Osoby bez doświadczenia są dla nas bardzo cenne, ponieważ nie posiadają żadnych nawyków z innych miejsc pracy, a nasze know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń zapewnia im szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy i wejście w wypracowane procedury WGN.

Nasi Franczyzobiorcy to również osoby mające doświadczenie uzyskane w innych biurach nieruchomości, chcące przejść na własny rachunek. A także agencje nieruchomości, które chcą zdobyć na swoich rynkach regionalnych przewagę nad konkurencją i wejść na lukratywny rynek nieruchomości komercyjnych i premium (WGN jest na tym rynku liderem), które dają większe przychody niż mieszkaniówka. Inwestorzy bowiem korzystają z usług tylko dużych, renomowanych i rozpoznawalnych marek. Jako ciekawostkę możemy podać, że w ciągu ostatnich trzech lat przyjęliśmy do Grupy WGN z 24 kandydatów aż 16 biur z konkurencyjnych sieci franczyzowych.

Kandydatów mamy wielu, jednak naszym Partnerem może zostać tylko najlepszy.Warunki dla nowych partnerów WGN

Przystąpienie do Grupy WGN nie wymaga znacznego kapitału, a zwrot wkładu własnego następuje już w 3 miesiącu od rozpoczęcia działalności.


Szacowany koszt potrzebny na otwarcie biura nieruchomości pod szyldem WGN to 10 – 15 tys. złotych. Powyższa kwota dotyczy lokalu biurowego bez konieczności generalnego remontu. W jej skład wchodzi natomiast: jednorazowa opłata startowa za przyłączenie do sieci ( 3 000 zł netto), oszyldowanie zewnętrzne i wewnętrzne biura, wyposażenie biura, marketing lokalny niezbędny w początkowym okresie działalności oraz koszty związane z prowadzeniem działalności. Aby ułatwić Partnerom start Centrala zwalnia z konieczności dokonywania opłat miesięcznych przez pierwsze dwa miesiące.

Zalecamy, aby kandydaci dysponowali własnym lub wynajętym lokalem, o powierzchni nie mniejszej niż 30 m2 w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną (preferowany parter). Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej (kasetonu / szyldu) o powierzchni min. 3,5 m2.

WGN oferuje swoim Partnerom pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod biuro. Wspiera także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Pakiet franczyzowy WGN

Każdy nowy franczyzobiorca WGN przechodzi przez profesjonalny system szkoleń przygotowany przez liderów rynku nieruchomości i trenerów biznesu oraz otrzymuje pakiet ponad 150 dokumentów stanowiących bazę wiedzy na temat profesjonalnego i skutecznego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i prowadzenia profesjonalnego, bezpiecznego oddziału WGN. Materiały źródłowe w postaci umów pośrednictwa, umów agencyjnych, informacji dotyczących technicznej obsługi witryn internetowych, dostępów do paneli administracyjnych, zgłoszeń do odpowiednich urzędów a zwłaszcza system obiegu dokumentów zgodnie ze znakiem ZJ-WGN (Znak Jakości WGN) pozwalają sprawnie uruchomić oraz zarządzać własnym biurem. Centrala WGN dokonuje bieżących aktualizacji całej dokumentacji, zgodnie ze zmieniającym się systemem prawnym oraz sytuacją na rynku nieruchomości.

Profesjonalne szkolenia kluczem do sukcesu

Spotkania Partnerów WGN to obok cyklicznych szkoleń jedna z ważniejszych aktywności, na które stawiamy. Dwa razy w roku organizowane są 3-dniowe profesjonalne Konferencje Szkoleniowe dla wszystkich Partnerów i ich agentów oraz Konwenty Dyrektorów Oddziałów. Dzięki tym szkoleniom Biura WGN mają bardzo dobre wyniki finasowe, co z kolei przekłąda się na wyjątkową stabilność oddziałów, a najważniejsze na brak rotacji w zespołach agentów. Średnia ilość transakcji na jednego agenta WGN wynosi dwie na miesiąc, tj. 6-7 razy więcej niż w innych biurach nieruchomości.

Na co dzień Partnerzy znajdują się pod opieką dedykowanego opiekuna z Centrali. Ważne jest jednak dla nas organizowanie spotkań dla całej Grupy WGN, aby móc utrzymać bezpośredni kontakt i na bieżąco szybko analizować sytuacje, wdrażać nowe pomysły oraz, przy okazji, organizować szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe zespołów agentów.

Model franczyzowy WGN

WGN jest na rynku blisko 30 lat a sieć franczyzowa działa prężnie od ponad 28 lat. Rewolucyjnych zmian nie przewidujemy, uważając, że jedną z najważniejszych naszych zalet jest wysoka i stabilna pozycja absolutnego lidera na rynku. Jesteśmy jednak otwarci na nowe wyzwania i podnosimy sobie coraz wyżej poprzeczkę.

Klienci mają zaufanie do doradców rynku nieruchomości, zwłaszcza reprezentujących duże marki z wieloletnim doświadczeniem. Coraz bardziej rosną też oczekiwania klientów dotyczące jakości obsługi. Korzystając z usług biura nieruchomości chcą mieć zapewnione często również doradztwo kredytowe, ubezpieczeniowe, wycenę nieruchomości, remont czy aranżację wnętrza. WGN wychodząc naprzeciwko swoim klientom oferuje w swoich biurach właśnie taką kompleksową obsługę. W tym zakresie również jesteśmy prekursorem wśród sieci franczyzowych.

Plany WGN na 2020

Mamy wiele pomysłów, aby utrzymać pozycję lidera na rynku nieruchomości. Zamierzamy m.in. bardziej skupić się na pozyskiwaniu i obsłudze klientów z zagranicy. Jak wyraźnie pokazują statystyki portalu WGN.pl aż 14 % użytkowników pochodzi z rynku międzynarodowego.

W 2020 roku chcemy nadal powiększać sieć biur o kolejne miasta na mapie Polski oraz Europy. Planujemy wprowadzenie nowych narzędzi służących do promocji Grupy WGN na rynku międzynarodowym.
Flota portali i serwisów Grupy WGN (72) jest imponująca i szacuje się, że w zeszłym roku odwiedziło ją ponad 3 mln osób z czego sztandarowy portal wgn.pl odnotował ponad 1,6 mln wejść (wg statystyk Google Analytics).

Chcielibyśmy w tym roku również przeprowadzić ilość transakcji porównywalną do rekordowego roku poprzedniego. W 2019 roku Grupa WGN sprzedała lub wynajęla ponad 10 900 nieruchomości.

Grupa WGN wzbudza spore zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów jako renomowany specjalista od przeprowadzania profesjonalnych i bezpiecznych transakcji. Średnia ilość transakcji na rynku międzynarodowym w ciągu ostatnich 3 lat podwoiła się.Dagmara Komarnicka
Główny Manager Rozwoju Sieci Franczyzowej

 

Praca pośrednika WGN w czasie pandemii

Praca pośrednika WGN w czasie pandemii

Ostanie tygodnie br. były wyjątkowe pod wieloma względami. Pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat ma wpływ na wszystkie sektory gospodarki, w tym oczywiście na obrót nieruchomościami. Oto kilka rad WGN, jak efektywnie wykorzystać ten trudny czas.

Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami opiera się na licznych spotkaniach z klientami, prezentacjach wielu nieruchomości oraz utrzymywaniu wielu kontaktów biznesowych. Obecnie, w czasach pandemii, wiele z tych czynności staje się wręcz niemożliwe. Jednak czas spędzony w home office można wykorzystać bardzo efektywnie. Według procedur WGN jednym z przykładów takich działań jest skupienie się na budowaniu bazy klientów (zarówno sprzedających jak i wynajmujących). Prezentacje nieruchomości organizowane są bez uczestnictwa agenta. Zawieranie umów pośrednictwa przeprowadzane są drogą elektroniczną.

Bardzo pomocne okazuje się wykorzystywanie rozwiązań internetowych i nowoczesnych technologii. Podczas prezentacji można wykorzystać wideokonferencje i oprowadzić klienta wirtualnie po nieruchomości. Ciekawym rozwiązaniem staje się nagranie takich prezentacji i przesłanie jej zainteresowanemu klientowi. Kolejnym rozwiązaniem może być zorganizowanie dni otwartych online czy wirtualnych spacerach.

Jednym z kluczowych elementów w tym czasie jest utrzymywanie kontaktu z klientami. Dzięki temu klienci nie czują się pozostawieni sami sobie w trudnej także dla nich sytuacji. Warto w tym czasie również zainwestować w promocję siebie jako tzw. „super” agenta WGN. Jest to idealny moment na założenie profesjonalnego profilu agenta na Facebooku czy biura na Instagramie. Takie działania marketingowe zaowocują większą rozpoznawalnością profesjonalisty na lokalnym rynku. Pamiętajmy, że po zakończeniu pandemii wiele osób będzie zmuszona do szybkiej sprzedaży nieruchomości i wtedy zwrócą się do „znajomego” biura.

Co więcej, warto poświecić czas na zaktualizowanie swojej bazy ofert. Rozbudowanie opisu czy zmiana zdjęć wpłynie na ich atrakcyjność oraz pozycjonowanie. To idealna okazja, żeby zająć się sprawami, które były odkładane na później. WGN-owskie, blisko 30-letnie doświadczenie na rynku pomogło szybko w zorganizowaniu procedur na niebywale trudny czas. To zaowocowało, że w miesiącu marcu Grupa WGN przeprowadziła ponad 750 transakcji.

 

 

Reklama dźwignią handlu

Reklama dźwignią handlu

Tym razem przedstawiamy pomysł reklamowania Oddziału WGN w siłowni!

Baner reklamowy został umieszczony na siłowni Gracja, która znajduje się w 4 gwiazdkowym hotelu w Gorzowie Wielkopolskim.  

„Z uwagi na dużą rotacje różnych ludzi na obiekcie, postanowiłem skorzystać z okazji zaprezentowania siebie jako doradcę ds. nieruchomości WGN”- komentuje Pan Tomasz Kazuś pomysłodawca banneru.

Pan Tomasz Kazuś jest właścicielem prężnie rozwijającego się oddziału WGN w Gorzowie Wielkopolskim, laureatem prestiżowej nagrody Objawienie Roku WGN 2019. Musimy przyznać, że jest to jeden z naszych najbardziej kreatywnych partnerów.

WGN umacnia swoją pozycję

WGN umacnia swoją pozycję

W dniu 25.02.2020 została podpisana umowa franczyzowa, na podstawie której Pan Dariusz Szlachta odtworzy swoje biuro WGN w Zawierciu.

Podczas rozmów z nowymi Partnerami często pada pytanie dlaczego zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z nieruchomościami. Pan Dariusz opowiedział nam wyjątkową historię o pasji, która teraz stanie się jego pracą. Nowy Partner jest pasjonatem lokalnej historii i zabytkowych nieruchomości. Działanie pod szyldem WGN pozwoli na obrót właśnie takimi obiektami, z historią i duszą. Prawie 30 letnia obecności marki WGN na rynku pozwoliła na wypracowanie pozycji lidera w obrocie nieruchomościami z kategorii premium a w tym także zabytkami.

Ponadto Grupa WGN poza możliwością pracy pod znanym szyldem zapewnia unikatowe wsparcie swoim Partnerom. Franczyza WGN to pakiet szkoleń (szkolenie startowe i cykliczne), wsparcie działu prawnego (bieżące doradztwo), sprawdzone kwow-how (ponad 200 dokumentów) oraz dedykowany opiekun. Każdy z naszych Partnerów jest traktowany indywidualnie, to do jego potrzeb dostosowywane jest szkolenie.

WGN to przede wszystkim ludzie a nie sztywne wytyczne czy przepisy. Takie podejście zapewnia naszym Partnerom swobodę działania a co za tym idzie rozwój i realizowanie swoich pasji. Każde biuro jest inne a przez to wyjątkowe, jednak bezwzględnie łączy nas skuteczność, profesjonalizm przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa transakcji. 

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

W dniach 22 i 23 lutego w Ergo Arenie w Gdańsku odbędą się Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.  Biura WGN Spain i WGN Gdańsk zdecydowały połączyć siły i wziąć wspólnie udział w tych największych na Pomorzu targach mieszkaniowych.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to impreza poświęcona nieruchomościom.Odwiedzający Ergo Arenę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków, czy architektów wnętrz oraz pośredników ds.nieruchomości. Swoją obecność na Targach zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in..: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Hossa, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.


Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czeka też bezpłatny katalog "Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe", w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży w Trójmieście i okolicach oraz w Hiszpanii. Doradcy Biura Nieruchomości WGN w Hiszpanii oraz Biura Nieruchomości WGN w Gdańsku na stoisku targowym z logo WGN Nieruchomości prezentować będą oferty nieruchomości w Hiszpanii .

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE Ergo Arena WSTĘP WOLNY
22 lutego (sobota): 10.00-17.00
23 lutego (niedziela): 10.00-16.00

 

Kontakt: 

WGN Spain
WGN Gdańsk

Nowy rok, nowy oddział WGN

Nowy rok, nowy oddział WGN

 

W styczniu 2020 została podpisana umowa franczyzowa z Panem Dariuszem Trzcionką, który otwiera oddział WGN w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Pan Dariusz posiadając już doświadczenia ze współpracą z sieciami franczyzowymi zdecydował się na współpracę z WGN, ponieważ jest liderem w sektorze obrotu nieruchomościami w Polsce. Dla WGN jest to cenny Partner z uwagi na wieloletnie doświadczenie w usługach oraz prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa. Dlatego też przeszedł pozytywnie procedurę przyjęcia w poczet Grupy WGN.

Prawie 30 letnie doświadczenie jakim może poszczycić się Grupa WGN jest potwierdzeniem, że motto WGN profesjonalizm, bezpieczeństwo, skuteczność jest codziennie wcielane w życie przez setki ekspertów w całym kraju.

Przyłączenie do sieci franczyzowej WGN to duże ułatwienie dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z pośrednictwem w nieruchomościach. Zaplecze w postaci rozpoznawalnej marki, know-how, pomocy działu prawnego i doświadczonych agentów a także cyklicznych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Znany szyld to nie tylko rozpoznawalne logo to przede wszystkim pozytywna opinia dziesiątek tysięcy zadowolonych klientów.

WGN to marka pod każdym względem wyjątkowa na polskim rynku. Jest gwarantem sukcesu.

 

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Wieloletni współpracownicy Beata Krupa, Wojciech Walkowiak oraz Marek Świdziński w dniu 29 stycznia 2020 r. przejęli dotychczasowe biura: w Szprotawie i Polkowicach.

Beata Krupa i Wojciech Walkowiak są jednymi z najlepszych doradców w Grupie WGN. Regularnie pojawiają się w rankingach Najlepszych Agentów, zarówno miesięcznych, jak i rocznych. W 2020 staną przed kolejnym zawodowym wyzwaniem. Samodzielne prowadzenie biura to duża odpowiedzialność ale i satysfakcja.

Nowym Partnerom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


Kolejna spektakularna transakcja na koncie WGN

Kolejna spektakularna transakcja na koncie WGN

Zespół doradców z WGN Myszków zrealizował transakcje sprzedaży obiektu handlowego o powierzchni 894 mkw.

 

 

Obiekt znajdujący się w centrum Myszkowa (woj. śląskie) został sprzedany za 1 600 000 zł. W budynku znajduje się część sprzedażowa oraz część socjalna ( o powierzchni ponad 100 mkw). Największym atutem prezentowanej nieruchomości jest jej doskonała lokalizacja przy dworcu PKP, w bezpośrednim sąsiedztwie banków, galerii handlowej i ciągów komunikacyjnych. Budynek, w którym mieścił się sklep Media Expert, z uwagi na tradycję jest idealną propozycją do prowadzenia wielkopowierzchniowej działalności handlowej. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 1210m2.

 

 

WGN stawia na ekologię

WGN stawia na ekologię

WGN stawia sobie za cel ciągły rozwój i promowanie nowoczesnych rozwiązań. Kwestie ekologiczne są dla WGN-u bardzo ważne.

Jednym z przykładów szeroko zakrojonych działań proekologicznych jest wybór samochodów elektrycznych i tak np. Oddział WGN Warszawa Mokotów wprowadza praktyczny a przede wszystkim ekologiczny miejski samochód.  

 

Sami musicie przyznać, że tzw. elektryk warszawskiego Biura jest nie tylko zgodny z duchem ekologicznym ale również jest to ładny „gadżet”.

 

 

ZOBACZ POZOSTAŁĄ FLOTĘ WGN

Trzecie Biuro WGN w Poznaniu.

Trzecie Biuro WGN w Poznaniu.

W dniu 18 grudnia 2019 roku została podpisana umowa franczyzowa na podstawie, której Oskar Latecki otwiera swoje biuro pod szyldem WGN w Poznaniu.

Trzeci  Oddział WGN w Poznaniu powstaje przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5. Pan Oskar zdecydował się na przyłączenie do Grupy WGN, ponieważ prawie 30- letnia obecność marki na rynku świadczy o wysokich standardach obsługi i doświadczeniu oraz ułatwia wejście na rynek. Ugruntowana pozycja WGN na polskim rynku zapewnia nowym Partnerom lepszy start, wiedzę, doświadczenie oraz wsparcie w działaniach marketingowych i reklamowych. Ponadto przyłączenie do największego koncernu obrotu nieruchomościami w Polsce ułatwia wejście w branżę i pozwala na ograniczenie nakładów finansowych i czasowych.

Sieć WGN wyróżnia się na polskim rynku przede wszystkim tradycją, doświadczeniem i profesjonalizmem w działaniu. Prawie 80 biur w całym kraju to dowód na skuteczność autorskiego know-how i systemu cyklicznych szkoleń. Co ciekawe, do Grupy WGN stosunkowo często przechodzą osoby związane z konkurencyjnymi sieciami, uznając, że WGN jest najlepszym wyborem. Wszystkim naszym Partnerom zapewniamy indywidualne podejście i wsparcie dedykowanego opiekuna, działu prawnego i doświadczonych ekspertów. Pan Oskar, korzystając z renomy marki, planuje wyspecjalizować się w obrocie nieruchomościami typu premium.

WGN: żeby być najlepszym trzeba działać z najlepszymi

 

 

Rozmowę przeprowadziła:
Sandra Wolna, redaktor naczelna WGN.pl

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcje z sektora premium

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcje z sektora premium

Grupa WGN jest najstarszym a co za tym idzie najbardziej doświadczonym polskim koncernem obrotu nieruchomościami i niekwestionowanym liderem w sprzedaży nieruchomości premium. Tylko w 2019 roku przeprowadzonych zostanie ok. 10 800 transakcji. WGN Warszawa- Mokotów sfinalizował sprzedaż wyjątkowej nieruchomości z sektora PREMIUM. 

Andrzej Stankiewicz, dyrektor WGN Warszawa- Mokotów, będąc wyłącznym agentem sfinalizował sprzedaż luksusowej rezydencji na Mazurach. Posiadłość znajduje się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich a działka o powierzchni 2 900 m2 posiada własną linię brzegową. Ekskluzywna willa o powierzchni 460,3 m2 została wybudowana w 2000 roku z zachowaniem najwyższych standardów i najlepszej jakości materiałów wykończeniowych. Posiadłość składa się z dwóch budynków mieszkalnych, z których: – pierwszy ma 136,10 m2 powierzchni, oddany został do użytku w 1992 – 1995, i wyremontowany w 2014 roku. Natomiast drugi o powierzchni 234,20 m2 został oddany do użytku w 2003 roku.

Wyjątkowa lokalizacja zapewnia ciszę i bliskość natury, będąc doskonałą ucieczką od zgiełku miasta. Nowy właściciel ma w planach wykorzystywać posiadłość jedynie w celach prywatnych. Cena ofertowa nieruchomości wynosiła prawie 3,5 mln zł, Andrzej Stankiewicz zdradził, że negocjacje były wyjątkowo trudne i trwały kilka godzin.

Należy podkreślić, że w sprzedaży nieruchomości sektora premium bardzo dużą rolę odgrywa profesjonalizm, wiedza oraz doświadczenie. Grupa WGN zapewnia swoim klientom wsparcie na każdym etapie transakcji. Wszystkie nieruchomości w bazie WGN są profesjonalnie przygotowywane do sprzedaży. Nasi specjaliści wiedzą jak ważne są zdjęcia, opisy a przede wszystkim sprawna promocja ofert również międzynarodowym (ok. 14% użytkowników portalu WGN.pl to obcokrajowcy). Wszystkie te elementy sprawiają, że WGN jest liderem na polskim rynku.

Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy.

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

Do tej pory marka WGN kojarzyła się jako specjalista od obrotu nieruchomościami premium (apartamenty, luksusowe domy, posiadłości, pałace itp.) oraz nieruchomości inwestycyjnych.

Od tego roku Grupa WGN poszerzyła ofertę o sprzedaż mieszkań i domów z rynku pierwotnego, zarówno w Polsce, jak i za granicą – głównie w Hiszpanii, Bułgarii czy też Turcji.

W sumie WGN ma przedsięwzięć deweloperskich aż 363, z czego 24 jest na wyłączność. Łącznie jest to ponad 7 000 mieszkań, apartamentów, domów i rezydencji. . Na rynku krajowym w ofercie WGN znalazły się najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne lokalne inwestycje, a także nowe apartamenty w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Wrocławia, Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta.

 Przewidujemy, że w 2020 roku oferta WGN będzie się dynamicznie zwiększała za sprawą niesłabnącej aktywności deweloperów. Warto podkreślić, że Grupa WGN systematycznie wzbogaca się o oferty nowych inwestorów i zyskuje nowe działy dedykowane tylko obsłudze inwestycji rynku pierwotnego. W Grupie WGN nie brakuje również inwestorów budujących własne zespoły nowych apartamentów na sprzedaż, których łączy wspólna platforma WGN DEVELOPMENT.

Rynek pierwotny jest dobrym uzupełnieniem sektora mieszkaniowego na rynku wtórnym, w którym to WGN ma silną pozycję. W ciągu 11 miesięcy 2019 roku WGN przeprowadził ponad 10 000 transakcji, z czego w sektorze mieszkaniowym było ponad 81%.

WGN posiada wszelkie narzędzia, które pozwalają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji na rynku pierwotnym. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze mieszkania i uzyskaniu finansowania w postaci kredytu hipotecznego.

 

https://rynekpierwotny.wgn.pl/

WGN w Gorzowie Wielkopolskim z kolejną sfinalizowaną transakcją sprzedaży kamienicy

WGN w Gorzowie Wielkopolskim z kolejną sfinalizowaną transakcją sprzedaży kamienicy

Z dużą radością oraz dumą informujemy, że biuro WGN Gorzów Wielkopolski, którego właścicielem jest Tomasz Kazuś - zdobywca tytułu Objawienie WGN Roku 2019, sfinalizował sprzedaż kolejnej kamienicy w Gorzowie.

Kamienica usytuowana jest przy zbiegu ulic Łokietka i Dąbrowskiego, w bliskiej odległości centrum miasta. Została zaprojektowana w stylu późnej secesji, o charakterze modernistycznym, całkowicie autorskim, wykonanym metodą "z ręki”. 

Budynek wielosiowy, czterokondygnacyjny, z wysokim poddaszem, doświetlonym lukarnami w połaci dachowej, ze zróżnicowanym wystrojem poszczególnych poziomów i modułów pionowych. Na każdym piętrze znajdowały się po dwa mieszkania o sporych powierzchniach. Dodatkowo za budynkiem znajduje się dawna oficyna. 

Cały budynek stał niewykorzystany przez około 20 lat. Eksmitowany w obawie o zły stan techniczny.

 
Kupującym jest ponownie polski inwestor działający w Niemczech. Firma zakupiła w lipcu br., również za pośrednictwem biura w WGN w Gorzowie Wielkopolskim, kamienicę położoną przy ul. 30-go Stycznia. Inwestor posiada duże doświadczenie przy remontach tego typu obiektów i przywracania ich do świetności. Zapowiada, że również i ta kamienica po renowacji stanie się jedną z piękniejszych kamienic w mieście.

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

Gwiazdy WGN błyszczą na każdej ściance, zwłaszcza podczas Kongresów WGN.

W jednym miejscu i w jednym czasie jest ich ponad setka. Wszyscy ciężko pracują w swoim zawodzie ale również doskonale się bawią.

 od lewej: Justyna Klementowska, Małgorzata Pakuła, Katarzyna Pawłowska, Lidia Dołhan,
Jarosław Wójtowicz, Marta Bobin, Agnieszka Prądzyńska WGN Wrocław

 

WGN Tarnów: Jan Szatko, Konrad Nowiński, Paweł Kawa i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 WGN Spain: Victor Alejandro Campos, Victoria Alejandra Gracia Lomax, Anselmo Guillen Rios, Ewelina Bołoz, Prezes EIN Jacek Kolibski, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 od lewej: Katarzyna Stachowska- Jurgiel, Sylwia Kowalik, Małgorzata Wodzyńska, Łukasz Wrona WGN Gdańsk

 

 

od lewej: Zbigniew Biały, Grzegorz Wincenciak, Ewa Goryszewska, Zbigniew Żak, Marta Bauman WGN Brodnica 

 

 

od lewej: Ewa Konopska WGN Głogów, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław, Ewa Rybczyńska WGN Głogów, Wojciech Walkowiak WGN Szprotawa, Sandra Wolna WGN Wrocław 

 

 

 
od lewej: Aneta Paziewska WGN Katowice, Artur Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Justyna Wołosowicz WGN Katowice, Joanna Wyrwol WGN Jaworzno 

 Tomasz Kazuś WGN Gorzów Wielkopolski i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Rafał Kampczyk WGN Sosnowiec /ul. Modrzejowska

 

 

 od lewej: Konrad Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Maciej Więzowski WGN Inowrocław, Piotr Żuczkowski WGN Chrzanów, Andrzej Gorzelańczyk WGN Inowrocław, Piotr Gałązka WGN Szczecin /pl. Lotników

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Prezes EIN Jacek Kolibski

 

 Agnieszka Konopka i Dariusz Włodara WGN Radomsko

 

 

  Grzegorz Brzozowski WGN Elbląg i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Gabriela Szozda i Anna Łakomska WGN Legnica

 


 Estera Szeląg i Szymon Tamborski WGN Poznań / ul. Grunwaldzka

 

 

 Ewa i Piotr Żuczkowscy WGN Chrzanów

 

 

 Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz WGN Warszawa Ochota

 

 

 Jarosław Wójtowicz i Katarzyna Pawłowska WGN Wrocław

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN regularnie od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Targi te to jedne z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych wydarzenie poświęconych światowym i europejskim rynkom nieruchomości.

 

Tegoroczna, 22 edycja, zgromadziła ponad 2000 wystawców oraz ekspertów, dziennikarzy, polityków, inwestorów z całego świata. Szacuje się, że Expo Real 2019 odwiedziło ponad 45 000 osób.

Bogactwo ofert inwestycyjnych prezentowanych na Expo Real było znaczące. Wzrost zainteresowania ofertą inwestycyjną Polski odnotowują nie tylko uczestnicy targów reprezentujący Grupę WGN, ale również pozostali wystawcy.

Zauważyć można rosnącą popularność polskich regionów, które posiadają wiele interesujących ofert inwestycyjnych.

WGN przygotował na tę edycję targów ponad 500 wyselekcjonowanych, najciekawszych nieruchomości komercyjnych z całego kraju. Jak każdego roku, WGN miał okazję do odbycia kilkudziesięciu inspirujących rozmów, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania dotychczasowych.

Potwierdziło się, że marka WGN jest rozpoznawalna, i to już nie tylko wśród polskich uczestników targów. Coraz większa liczba inwestorów zagranicznych zaczyna rozpoznawać WGN jako interesującego partnera do rozmów albo przynajmniej kojarzy WGN jako dobrą i znaczącą markę na międzynarodowym rynku. Dostrzegalne jest ponadto zarówno wśród przedstawicieli miast i regionów, jak i inwestorów z sektora prywatnego, zapotrzebowanie na możliwości rozwijania kontaktów biznesowych i marketingowych.

WGN posiada właściwe narzędzia, aby spełnić oczekiwania nieraz bardzo wymagających partnerów.

Obecność WGN na targach w Monachium to okazja, aby dotychczasowe doświadczenie znacząco poszerzyć i sprostać międzynarodowym standardom. WGN zawsze realizuje wielkie transakcje dbając o ich profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Zobacz film WGN na Expo Real 2019

 

WGN otwiera koleje biuro w Warszawie

WGN otwiera koleje biuro w Warszawie

17 września 2019 została podpisana umowa franczyzowa na podstawie, której zostanie otwarte biuro WGN w Warszawie.

 

 

Nowy Oddział będzie prowadzony przez Pana Krzysztofa Henrych, który oficjalnie został najmłodszym dyrektorem w sieci WGN. Nowy Partner zaznaczył, że współczesny rynek nieruchomości jest przepełniony agencjami pośredniczącymi w obrocie nieruchomościami, jednak znajduje się miejsce dla biur wspieranych przez największą sieć obrotu nieruchomościami w Polsce.

Grupa WGN działając już 28 lat wypracowała sprawdzony system wdrażania i szkolenia swoich Partnerów. Autorskie know-how zapewnia komplet wszelkich dokumentów, które gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Sieć WGN zapewnia wszystkim swoim Partnerom, wsparcie dedykowanego opiekuna, stałe konsultacje z działem prawnym oraz cykliczne szkolenia.

Ponadto sieć WGN wyróżnia się na rynku przejrzystością zasad współpracy, dużą swobodą w prowadzeniu własnego oddziału oraz atrakcyjną kwotą opłaty za przyłączenie. Warto podkreślić, że przez pierwsze dwa miesiące od podpisania umowy Partnerzy WGN są zwolnieni z wszelkich opłat na rzecz franczyzodawcy, co zapewnia komfort i pozwala płynnie wejść na rynek. Państwo Aleksandra i Krzysztof Henrych otworzą swoje biuro w dzielnicy Żoliborz w Warszawie.

Nowym Partnerom życzymy samych spektakularnych transakcji i zawodowych sukcesów.

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Oddział WGN Spain powstaje w San Pedro del Pinatar przy ulicy Avenida de Taibilla 1 w prowincji Murcja.

Pani Ewelina Boloz reprezentuje hiszpańskie konsorcjum, które w sierpniu 2019 podpisało umowę franczyzową z Grupą WGN.  Nowi Partnerzy zdecydowali się na otwarcie biura pod szyldem WGN ponieważ działając na tamtejszym rynku nieruchomości odnotowano rosnące zainteresowanie obywateli polskich zakupem nieruchomości na terenie Hiszpanii, dlatego też zapadła decyzja o kompleksowej obsłudze sprzedaży nieruchomości przy wsparciu doświadczonego polskiego Partnera.

Popularność inwestowania w hiszpańskie nieruchomości wynika  z atrakcyjnych cen, łatwości otrzymania kredytu oraz bliskości pięknych plaż i gwarancji dobrej pogody. Te argumenty przekonują Polaków, którzy kupują apartamenty w Hiszpanii i spędzają tam między innymi emeryturę. Roczny koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii jest niższy niż w Polsce (brak nakładów finansowych na ogrzewanie) to miedzy 200-800 euro rocznie opłata za wspólnotę plus około 200 euro rocznie z tytułu podatku od nieruchomości. Co więcej rosnąca liczba tanich połączeń lotniczych z Polską dodatkowo przekonuje polskich klientów.

Obecnie WGN jest największa siecią franczyzową w sektorze obrotu nieruchomościami co zapewnia bezpieczeństwo współpracy na terenie całego świata. Ważnym  czynnikiem dla nowych Partnerów była także ponad 28 letnia obecność Grupy na rynku. Wieloletnie doświadczenie to kompleksowa pomoc w sprzedaży nieruchomości, profesjonalizm oraz dowód na zadowolenie klientów i efektywność Grupy. Baza ofert WGN znajduje się na najważniejszych portalach, używane są   nowoczesne technologie oraz kreatywny marketing. WGN uczy nowych Partnerów współczesnych technik sprzedażowych oraz negocjacyjnych.

Ważnym argumentem dla międzynarodowych Partnerów jest udział Grypy WGN na największych targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium.

Konsorcjum, które stało się Partnerem franczyzowym WGN było przez 20 lat profesjonalnie związane ze sprzedażą i promocja nieruchomości w południowo–wschodnim rejonie Hiszpanii (głównie: Javea, Santa Pola, Arenales del Sol, Guardamar de Segura, Torrevieja, Orihuela Costa, Mil Palmeras, San Pedro del Pinatar, Santiago de la Ribera). Do tej pory zrealizowali budowę ponad 4 000 nieruchomości ! Obecnie działalność została poszerzona o wyszukiwanie nieruchomości, dopasowanie ich do potrzeb klientów, potencjału inwestycyjnego i oczekiwań finansowych.

Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomość jest opłacalne z kilku powodów.

Po pierwsze atrakcyjne warunki turystyczne. Piękne krajobrazy, wyśmienita kuchnia śródziemnomorska, optymizm Hiszpanów daleki od stresów, słoneczna pogoda i średnia temperatura w zimie w Rejonie Costa Calida  20 stopni Celsjusza, bogate dziedzictwo kulturowe, zabytki, obiekty i wydarzenia kulturalne.

Po drugie korzystna sytuacja gospodarcza w Hiszpanii, która tworzy dogodne warunki do inwestowania. Wcześniejszy kryzys spowodował spadek cen nieruchomości, które obecnie można nabyć po niezwykle atrakcyjnych cenach. Z analiz Tinsa, hiszpańskiego biura, które zajmuje się wyceną nieruchomości, opublikowanym na portalu amp.expansion.com wynika ze w roku 2019 możemy spodziewać się wzrostu cen nieruchomości na poziomie ok 5-7% w dużych miastach a nawet 10%.Warto zaznaczyć iż w 2019 przewiduje się wzrost czynszów o ok 10%.

WGN wita nowych Partnerów

WGN wita nowych Partnerów

19.08.2019 podpisano kolejną umowę franczyzową w tym kwartale. Państwo Monika i Grzegorz Brzozowscy otworzą biuro WGN w Elblągu.

Nowi Partnerzy Grupy WGN posiadają ponad 9- letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Rozpoczęcie przygody z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami stało się więc naturalnym rozszerzeniem działalności. Państwo Brzozowscy odnieśli już pierwsze sukcesy we flipingu a przyłączenie do największej sieci obrotu nieruchomościami w Polsce pozwoli im na bezpieczne wejście na rynek nieruchomości.

Dzięki ponad 8- letniej obecności na rynku Grupa WGN zapewnia swoim Partnerom sprawdzone, a przede wszystkim skuteczne know-how. Nowi franczyzobiorcy podkreślają, że przystąpienie do WGN, sieci o ugruntowanej pozycji lidera na rynku, zapewnia bezpieczeństwo, bogate zaplecze (autorski system Inet, help desk, doświadczony dział prawny, pakiet dokumentów niezbędnych do prowadzenia biura, cykliczne szkolenia) oraz ciągłą możliwość rozwoju.

Na stałe powiększanie sieci biur franczyzowych WGN wpływa również stosunkowa łatwość przystąpienia do Grupy, konkurencyjne warunki finansowe i pomoc Centrali w uruchomieniu biura. Duża liczba Oddziałów WGN w całej Polsce to nie tylko bezpieczeństwo dla Partnerów, ale co ważniejsze, dowód zaufania od zadowolonych klientów sieci. Co więcej, sieć 80 biur to przede wszystkim ludzie. Profesjonaliści i eksperci, którzy każdego dnia pracują na pozycje lidera WGN w Polce.

Bardzo nam miło, że do tego elitarnego grona dołączyli nowi Partnerzy. Wierzymy, że dzięki przyłączeniu do sieci WGN osiągną spektakularny sukces na rynku nieruchomości.

WGN zrealizował kolejną spektakularną transakcje

WGN zrealizował kolejną spektakularną transakcje

Niezmiernie miło nam poinformować, że Grupa WGN ma na swoim koncie kolejną spektakularną transakcje. Pan Andrzej Gorzelańczyk właściciel biura WGN w Inowrocławiu sfinalizował sprzedaż kolejnej kamienicy. Jest to już 8 sprzedana kamienica w pierwszym półroczu 2019 roku za pośrednictwem agentów z Grupy WGN.

Negocjacje dotyczące sprzedaży kamienicy o powierzchni użytkowej 767 mkw, trwały blisko rok. W budynku znajduje się 10 mieszkań oraz dwa lokale użytkowe. Nowym właścicielem jest osoba prywatna, która planuje dalszy remont budynku, w tym elewacji oraz kontynuacje zawartych już umów.

Warto zaznaczyć, że jest to kolejna transakcja sprzedaży kamienicy przeprowadzona przez Pana Andrzeja Gorzelańczyka, specjalisty od nieruchomości komercyjnych.

Kolejna spektakularna transakcja zrealizowana przez WGN

Kolejna spektakularna transakcja zrealizowana przez WGN

Doradca nieruchomości z biura WGN w Myszkowie, Sebastian Jagusiak przeprowadził transakcje sprzedaży kultowego pensjonatu "Kubalonka" w Istebnej.

Pensjonat znajdujący się w Beskidzie Śląskim był wyłącznie w ofercie WGN od listopada 2018 roku. Obiekt komercyjny o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1200 m2 bezpośrednio graniczy z biegowymi trasami narciarskimi FIS oraz wtapiający się w Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Hotel sąsiaduje z Zamkiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewódzkim Centrum Pediatrii oraz obiektami sportowo-rekreacyjnymi. Na działce o powierzchni 5400m2 znajduje się również zbiornik wodny otoczony lasem iglastym. Proces negocjacji transakcji sprzedaży rozpoczął się w maju 2019 i został sfinalizowany już w lipcu. Cena ofertowa kultowego pensjonatu wynosiła 2 mln zł. Nowy właściciel zamierza przeprowadzić modernizacje obiektu i kontynuować działalność hotelową.

„WGN nauczyło mnie wszystkiego”- Rozmowa z Dyrektorem jednego z najprężniej działających biur Grupy WGN

„WGN nauczyło mnie wszystkiego”- Rozmowa z Dyrektorem jednego z najprężniej działających biur Grupy WGN

Biuro WGN w Szczecinie (Plac Lotników), którego dyrektorem jest Pan Piotr Gałązka działa pod szyldem WGN już 7 lat. Oddział odniósł wiele sukcesów między innymi realizując spektakularne transakcje w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz premium. Nasz Partner w 2014 roku zdobył tytuł Orła Brokera WGN za całokształt pracy, rozwój biura oraz imponujące wyniki. Kolejnym krokiem w karierze Pana Piotra w Grupie WGN było otwarcie w 2018 roku WGN Development.

Jednak jak zaczęła się Pana przygoda z Grupą WGN?

„Zanim trafiłem pod skrzydła WGN przez trzy lata prowadziłem swój biznes. Byłem małym przedsiębiorcą, który zdecydował się na zmianę perspektywy biznesowej. Siedem lat temu postanowiłem dołączyć do marki już znaczącej. WGN był doskonałym wyborem. Od samego początku działalności mogłem liczyć na pomoc franczyzodawcy. Szkolenia, pomoc help desk, pomoc prawna, czy pomoc przy realizacji umów. A szkolenia, które odbywają się co sześć miesięcy, ciągle rozwijają moje umiejętności.”

WGN wykorzystując swoją wiedze i doświadczenie zdobyte dzięki 28 letniej obecności na rynku polskim jak i międzynarodowym, pomaga swoim Partnerom już na etapie wyboru biura. Co Pan sądzi o wymaganiach stawianych potencjalnym Partnerom?

 „Konkretne wymagania, które stawia franczyozdawca uważam za wielki plus. Dobra lokalizacja oraz wygląd miejsca mają przełożenie na zaufanie klientów. WGN nauczył mnie wszystkiego. W tej chwili nie jestem maklerem, a deweloperem. WGN stawia przede wszystkim na rozwój. Marka dała mi narzędzia, które mnie odpowiednio ukierunkowały. Dzięki nim zdobyłem konieczną wiedzę, aby z sukcesem prowadzić swoją działalność.”

 Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez potencjalnych franczyzobiorców dotyczy tego czy, aby przystąpić do Grupy WGN koniecznie trzeba posiadać doświadczenie w branży. Jakie jest Pana zdanie na ten temat?

 „Doświadczenie jest mile widziane. Ale WGN bardzo dobrze szkoli przyszłych franczyzobiorców. Franczyzodawca nauczył mnie jak rekrutować pracowników.”

Pan Piotr podkreśla również, że w branży nieruchomości ważna jest konsekwencja działania i każdy potencjalny Partner WGN powinien posiadać taką cechę. Zaangażowanie powinno dotyczyć każdego etapu prowadzonej działalności: od inwestycji w ładne, estetyczne biura po zbudowanie dobrego zespołu ludzi.

 

 Z Piotrem Gałązką, Dyrektorem Oddziału WGN w Szczecinie rozmawiała Sandra Wolna, Redaktor Naczelna wgn.pl

 

 

WGN jako wyłączny agent sprzedaży sfinalizował sprzedaż kamienicy

WGN jako wyłączny agent sprzedaży sfinalizował sprzedaż kamienicy

WGN zrealizował sprzedaż kamienicy o dużym potencjale inwestycyjnym w centrum Gorzowa Wielkopolskiego.

Kamienia była wystawiona na sprzedaż przez około 1,5 roku, jednak  przez większość tego czasu sprzedaż była wstrzymana na rzecz klientów, z którymi ostatecznie nie doszło do porozumienia. 

Zabytkowy budynek znajdujący się przy ulicy 30- Stycznia został kupiony przez polską firme działającą od lat w Niemczech, która posiada duże doświadczenie przy remontach tego typu obiektów i przywracania ich do świetności. Czterokondygnacyjna kamienica o powierzchni 1692 mkw jest zlokalizowana na działce o powierzchni 509 mkw.

Nieruchomość po renowacji stanie się jedną z piękniejszych kamienic mieście - stanie się  apartamentowcem z częścią użytkową na parterze, w stylu  jaki jeszcze nie zagościł w Gorzowie Wielkopolskim.

 
 

 

 

 

 Zdaniem Tomasza Kazusia, dyrektora biura WGN w Gorzowie Wielkopolskim „Dużym atutem wspomagającym tą skuteczność, jest marka WGN - Wielka  Giełda Nieruchomości, bez której nie byłoby mowy o wielu dużych sukcesach mojego oddziału”. Pan Tomasz ma wieloletnie doświadczenie jako pośrednik, mediator, sprzedawca a do tego marketingowiec, który lubi pomagać w trudnych  transakcjach, gdzie nawet często sam sprzedający traci nadzieję na to, że  znajdzie się szczęśliwiec na jego nieruchomość.

Zza kulis WGN

Zza kulis WGN

Niepisaną tradycją stało się, że na portalu WGN.pl prezentujemy zdjęcia zza kulis WGN. Tym razem przygotowaliśmy fotoreportaż z ostatnich Kongresów WGN.

Możemy zdradzić, że trwają przygotowania do kolejnego, już 49 Kongresu Szkoleniowego WGN. Jak zawsze WGN-owcy będą mieli okazje nie tylko poszerzyć i zaktualizować swoją branżową wiedzę ale również zrelaksować się w dobrym towarzystwie.

Jak widać na poniższych zdjęciach Kongresy Szkoleniowe WGN to nie tylko profesjonalne wykłady i warsztaty ale również doskonała zabawa oraz możliwość nawiązania i utrzymania kontaktów, również biznesowych.

                                                                                        
od lewej: Leszek Michniak, Prezes Grupy WGN, Leszek A. Hardek, były Prezydent PFRN

 

 

                                                           
od lewej: Piotr Żuczkowski, Parterzy WGN z Real Executives: Chris Budz oraz Danuta Hansen, Wojciech Merchelski, Małgorzata Cnotek

 

 

                                                                                                                 
       od lewej: Paweł Dubiago, Piotr Gałązka

 

                                                                                                 
  od lewej: Karolina Jaworska, Karolina Mydłowska, Magdalena Paluch


 

                                                                                             
od lewej: Andrzej Gorzelańczyk, Jadwiga Kubicz, Adam Mleczko, Mariusz Jachowski

 

                                                                                              
od lewej: Ewa Rybczyńśka, Wojciech Walkowiak, Ewa Konopska, Beata Krupa

 

 

                                                                                             
  od lewej: Krzysztof Janoś, Konferansjer,  Leszek Michniak, Piotr Żuczkowski

 

                                                                                                                  
                 Ewa Syrenicz- Tryburska

 

 

                                                                                      
  od lewej: Patryk Zacharek, Tomasz Małek, Małgorzata Pakuła, Agnieszka Prądzyńska

 

                                                                                      
 od lewej: Jacek Kolibski, Prezes EIN, Ewa Klos-Rychter, Radca prawny

 

 

                                                                                    
od lewej: Aleksandra Grzywacz, Monika Krupa, Tomasz Pastuszak, Konrad Wcisło z WGN Lublin

 

 

                                                                                              
  od lewej: Magdalena Paluch, Karolina Mydłowska, Paulina Michniak

 

 

                                                                                               
       od lewej: Zbigniew Biały, Leszek Michniak, Rafał Kampczyk

 

 
WGN Szczecin, pl. Lotników (i Prezes) podczas robienia selfie

 


toast WGN

 

Uroczysta Wielka Gala Broker Awards WGN

 

                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                      

 

„Muchy” WGN

„Muchy” WGN

Ekspertów WGN cechuje wyjątkowa zdolność łączenia ciężkiej pracy przynoszącej spektakularne sukcesy zawodowe z poczuciem humoru i umiejętnością dobrej zabawy. Podczas każdej Uroczystej Wielkiej Gali WGN panuje doskonała atmosfera a wzrok gości tradycyjnie przykuwają „Panowie w muchach”.  Należy podkreślić, że trend staje się zauważalny także u Pań. Można już z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że "muchowy" zwyczaj stał się kolejną WGN-ową tradycją. 

 Marta Bauman i Zdzisław Biały

 

 

 od lewej: Dariusz Włodara, Zbigniew Bosiak, Leszek Michniak, Jarosław Świętoń, Zbigniew Biały

 

 

 od lewej: Błażej Salamon i Kondrad Zgorzelski

 

 

 Beata Krupa i Wojciech Walkowiak

 

 

 od lewej: Jacek Kolibski, Leszek Michniak, Paweł Dubiago, Jarosław Świętoń, Zbigniew Biały

 

 

 Prezes Leszek Michniak

 

 

 Tomasz Pastuszak

 

 

zbiorowe zdjęcie "much" WGN

 

 

 Artur Gmyz i Ewa Ciecieląg

 

 

 Sylwia Badora i Sebastian Jagusiak

 

 

 "WGN- owski" DJ

 

 

od lewej: Błażej Salamon, Kondrad Zgorzelski, Dagmara Komarnicka, Andrzej Gorzelańczyk

 

 


 od lewej: Piotr Gałązka, Jarosław Świętoń

 

 

 Leszek Michniak i Dariusz Włodara

 

 

zbiorowe zdjęcie "much" WGN

 

od lewej: Zbigniew Biały, Leszek Michniak, Rafał Kampczyk

WGN otwiera kolejne biuro w Warszawie

WGN otwiera kolejne biuro w Warszawie

24 czerwca 2019 Grupa WGN otworzyła kolejny Oddział w Warszawie, który prowadzić będzie Pan Andrzej Stankiewicz mający wieloletnie doświadczenie w  pośrednictwie obrocie nieruchomościami.

WGN to polska marka z ponad 28 letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która oferuje swoim Parterom bogate, a co najważniejsze sprawdzone know-how. Pan Andrzej Stankiewicz, działający w branży nieruchomości już ponad 12 lat, zwraca również uwagę na indywidualne podejście do Partnera i bezpieczeństwo wynikające z tak długiego stażu Grupy WGN na rynku polskim jak i międzynarodowym. Wieloletnia tradycja i pozycja WGN są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale również siłą napędową dalszego rozwoju, dzięki czemu WGN niezmienne jest liderem na rynku.

Duża liczba biur z długoletnim stażem, w całej Polsce jest namacalnym dowodem na skuteczność mechanizmów wypracowanych przez WGN.

Oddział w Warszawie będzie specjalizował się w obrocie działkami, domami i mieszkaniami. Jednak ze względu na specyfikę warszawskiego rynku właściciel biura zapowiada, że jego zespół zajmę  się w szczególności rynkiem nieruchomości premium, luksusowymi apartamentami i nowoczesnymi willami oraz rezydencjami.

Nowe biuro powstanie w istniejącej już agencji prowadzonej przez Pana Andrzeja przy ulicy Racławickiej. Zaplanowane jest już przeniesienie Oddziału do nowej, atrakcyjniejszej lokalizacji na parterze. 

Już w momencie podpisania umowy franczyzowej Dyrektor Biura zapowiedział, że na jednym oddziale się nie skończy. W najbliższej przyszłości zamierza otworzyć kolejne biuro w tak zwanej „sypialni Warszawy”.

Pan Andrzej Stankiewicz w pracy doradcy nieruchomości realizuje swoją pasje i zamiłowanie do fotografii. Dzięki czemu specjalizuje się w home stanginu i profesjonalnym przygotowywaniu wnętrz. Uważa że „ fotografia to gra kolorów, harmonii i symetrii”. Wiedza z zakresu fotografii i najnowocześniejszy sprzęt, w tym drony przekładają się na profesjonalne prezentacje nieruchomości.


Mamy nadzieję, że dzięki temu Oddział WGN w Warszawie odniesie spektakularny sukces.

 

Najbardziej designerskie Oddziały WGN

Najbardziej designerskie Oddziały WGN

Redakcja portalu wgn.pl wybrała dziesięć oryginalnych i designerskich wnętrz Oddziałów WGN.

Jedną z podstawowych zasad, na których opiera się Grupa WGN jest swoboda w prowadzeniu a co więcej w aranżacji własnych biur przez Partnerów. Wybrane wnętrza charakteryzują się oryginalnością i nowoczesnością. Każde z nich podkreśla indywidualny styl biura. Z prawie 30 letniego doświadczenia Grupy WGN wynika, że wygląd biura na znaczny wpływ na dobre samopoczucie agentów, a co ważniejsze klientów, co przekłada się na sukces zawodowy w branży nieruchomości.

Oddział WGN w Ełku przy ulicy Mickiewicza 13

 

Oddział WGN w Gdyni przy ul. Śląskiej 53a

 

Oddział WGN w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 68

 

Oddział WGN w Szczecinie na Placu Lotników 7

 

Oddział WGN w Tarnowie w Galerii Tarnovia

 

Oddział WGN w Szaczecinie- Prawobrzeże w Centrum Handlowym Helios

 

Oddział WGN w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 38b

 

Oddział WGN w Mielnie- Pas Nadmorski przy ulicy Nadbrzeżnej 12

 

Oddział WGN w Radomiu przy ulicy Żeromskiego 92/3A

 

Oddział WGN w Szczecinie przy alei Bohaterów Warszawy 40

 

Kolejność losowa

 

Zobacz nowy spot reklamowy Oddziału WGN w Ustroniu

Zobacz nowy spot reklamowy Oddziału WGN w Ustroniu

Już 10-ty rok współpracy w WGN

Już 10-ty rok współpracy w WGN

Średni staż biura w Grupie WGN wynosi 9 lat. Na długoletnią współpracę wpływa wiele czynników, do najważniejszych niewątpliwie należy zaliczyć stabilne i silne zespoły Doradców.

W rozmowie z Panem Andrzejem Gorzelańczykiem, Dyrektorem Oddziału WGN w Inowrocławiu, zdradzamy tajniki prowadzenia dobrze prosperującego biura.

Biuro w Inowrocławiu rozpoczęło 10 rok współpracy z Grupą WGN, co spowodowało, że swego czasu zdecydował się Pan na branżę nieruchomości?

Decyzję o pracy w branży nieruchomości podjąłem już ponad 11 lat temu zapisując się na studia podyplomowe z zakresu Pośrednictwa i Zarządzania Nieruchomościami, a rok później na podyplomowe studia z zakresu wyceny nieruchomości. Powodem i iskrą była swego rodzaju pewność, że posiadając wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi oraz stosowne wykształcenie, będę mógł im pomóc w zakresie nieruchomości, które zawsze były dla mnie towarem wyjątkowym. Często są to majątki całego życia naszych klientów i należy w sposób szczególny z dużym wyczuciem i wrażliwością oraz wiedzą działać w tej branży.

A dlaczego wybrał Pan Grupę WGN?

Uważałem, że marka ogólnopolska sieci WGN Nieruchomości będzie dobrym wsparciem zwłaszcza na początkowym etapie pracy w nieruchomościach, ale również i obecnie mówiąc klientom, że jesteśmy częścią ogólnopolskiej sieci jest dobrze odbierane i buduje prestiż biura.

Zespół WGN Inowrocław cechuje stabilność i długoletnia współpraca, oparta na zaufaniu i partnerskich relacjach. Co przekłada się na atmosferę panującą w biurze oraz profesjonalne przygotowanie. Co Pana zdaniem jest podstawą sukcesu długoletniego i stabilnego zespołu?

Podstawą sukcesu w tej branży jest na pewno merytoryczne przygotowanie, systematyczność, gotowość pomocy klientom, wczucie się w ich rolę i poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla obu stron transakcji. Jest to na pewno budowanie pewnej relacji, posiadamy kontakty z klientami, którzy wracają po latach. Jesteśmy pod tym samym adresem już 10 rok, ale wciąż staramy się szukać nowych platform i ścieżek dotarcia do nowych klientów oraz umacniać pozycję na rynku.  A co do stabilnego zespołu to na pewno pozwala budować te relacje uczciwość. Omawiamy sytuacje z klientami, pomagam znaleźć rozwiązanie i wspieram w miarę możliwości współpracowników w codziennej pracy.

A jeśli to nie tajemnica proszę zdradzić jaki jest Pana największy sukces zawodowy?

Największy sukces zawodowy to chyba właśnie praca w stabilnym zespole, że mogliśmy sobie zaufać przez wiele lat i działać wspólnie w niełatwej pracy. Natomiast jeżeli chodzi o nieruchomości to sprzedaż nieruchomości-kamienicy za 2 mln zł przy aż 11 spadkobiercach z zagranicznymi pełnomocnictwami i zbudowanie świetnych relacji z nowymi właścicielami. W krótce będziemy realizować podobną transakcję, ale na rynku nieruchomości magazynowych. Przykładów można by mnożyć setki, bo nie zawsze wartość, ale rozwiązanie spraw w których strony nie mogły się latami dogadać, a nam się udaje zamknąć transakcje to ogromny sukces.

 

Z Andrzejem Gorzelańczykiem, Dyrektorem Oddziału WGN w Inowrocławiu rozmawiała Sandra Wolna, Redaktor Naczelna wgn.pl

Gwiazdy WGN na ściance

Gwiazdy WGN na ściance

WGN to ponad 500 agentów, doradców, ekspertów, analityków, prawników, jednym słowem specjalistów, w tym wielu wybitnych gwiazd WGN. Gwiazdy świecą i realizują się w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami.
od lewej:
Dariusz Włodara, Agnieszka Konopka, Dariusz Gizeweter z WGN RADOMSKO

 

 

od lewej: Sandra Wolna, Tomasz Małek, Dagmara Komarnicka, Katarzyna Pałowska, Justyna Klementowska, Małgorzata Pakuła, Agnieszka Prądzyńska, Patryk Zacharek z WGN Wrocław

 

 

od lewej: Aleksandra Grzywacz, Monika Krupa, Tomasz Pastuszak, Konrad Wcisło z WGN Lublin

 

 

od lewej: Anna Graban, Aneta Niewiarowska, Joanna Piesik z WGN Tczew

 

 

 

Ewa Syrenicz z WGN Szczecin Prawobrzeże

 

 

od lewej: Beata Krupa i Wojciech Walkowiak z WGN Szprotawa

 

 


od lewej: Adam Więclawski oraz Katarzyna Stachowiak- Jurgiel z WGN Gdańsk

 

 

Zobacz flotę aut WGN

Zobacz flotę aut WGN

WGN to:

- ponad 28 lat na rynku polskim i zagranicznym,

- ponad 500 agentów, doradców, ekspertów kredytowych, analityków, prawników, …

- ponad 80 oddziałów biur nieruchomości, Partnerów współpracujących, …

- ponad 40 tysięcy ofert nieruchomości,

- blisko 8 800 zrealizowanych transakcji w 2018 roku,

- ponad 180 000 zrealizowanych transakcji w ciągu 28 lat,

- to też flota dronów, aut, busów, autobusów, …

WGN Bolesławiec otworzył drugi oddział ze specyfikacją rynku pierwotnego na wyłączność.

WGN Bolesławiec otworzył drugi oddział ze specyfikacją rynku pierwotnego na wyłączność.

Z przyjemnością informujemy, że oddział WGN Bolesławiec rozwija swoją działalność.

Od dnia 25 kwietnia funkcjonuje nowa placówka oddziału – WGN Bolesławiec Rynek Pierwotny, przy ul. Zgorzeleckiej 34.

Właściciele biura- małżonkowie Małgorzata i Roman Mlak, kontynuatorzy jako drugie pokolenie biura otwartego jeszcze w ubiegłym wieku, zdecydowali się na krok umocnienia pozycji na rynku obrotu nowymi mieszkaniami i domami. Chcą w ten sposób podkreścić rozpoznawalność biura i marki WGN na swoim terenie. W swojej dotychczasowej ofercie mają już nieruchomości z rynku pierwotnego, głównie na wyłączność.

 

Stworzenie tego typu specjalistycznej placówki pozwala pozyskać jeszcze więcej klientów, deweloperów i inwestorów zainteresowanych sprzedażą nieuchomości. Dzięki temu również osobom zainteresowanym tego typu nieruchomościami będzie o wiele łatwiej pod jednym adresem znaleźć cały wachlarz nowych mieszkań i domów.

W dobie tak dużej konkurencji na rynku biur nieruchomości specjalizacja pozwala się wyróżnić i umocnić swoją pozycję jako lidera rynku nieruchomości.

Oddział WGN w Kwidzynie ma nowego właściciela.

Oddział WGN w Kwidzynie ma nowego właściciela.

W dniu 16.04.2019 r. Pan Jacek Chomicki został właścicielem prowadzonego do tej pory Biura w Kwidzynie przez Panią Wiesławę Chomicką. Dyrektorem biura nadal pozostanie Pani Wiesława.

Jest to już kolejne biuro przechodzące z pokolenia na pokolenie. Pan Jacek jest synem Pani Wiesławy i jej dotychczasowym współpracownikiem.

W historii Grupy WGN aż 7 biur przejęły i prowadzą z dużym sukcesem kolejne pokolenia właścicieli, co pokazuje, że związanie się z najsilniejszą marką, jaką jest WGN, na rynku obrotu nieruchomościami gwarantuje ciągły rozwój, dostęp do najlepszych narzędzi, nowatorskich rozwiązań, bezpieczeństwo transakcji, a co ważne stały, wysoki dochód oraz satysfakcję zawodową.

Nowy oddział WGN! Powstaje kolejne biuro w Kaliszu

Nowy oddział WGN! Powstaje kolejne biuro w Kaliszu

W dniu 3 kwietnia 2019 podpisano kolejną umowę franczyzową na otwarcie biura WGN w Kaliszu.

AGRO-EXPERT sp. z o.o została Partnerem Grupy WGN i otworzy swój oddział w Kaliszu w Galerii Złote Centrum. WGN jest największą i najstarszą siecią franczyzową zajmująca się obrotem nieruchomościami w Polsce. Wiedza, doświadczenie i wsparcie, jakie gwarantuje swoim Partnerom jest unikatowe nie tylko na rynku krajowym.

Każdy nowy Franczyzobiorca w dniu podpisania umowy otrzymuje nieszablonowe, a przede wszystkim, sprawdzone know how. Dzięki temu nawet osoby nie mające doświadczenia w nieruchomościach, nie tracą czasu na popełnianie błędów i nie muszą eksperymentować na własnej firmie.

 

Model franczyzy WGN zapewnia dużą swobodę działania przy jednoczesnym wsparciu i indywidualnym traktowaniu Partnerów. Współczesny rynek nieruchomości w Polsce jest zdominowany przez sieci franczyzowe i aby otworzyć własne, odnoszące sukcesy biuro nieruchomości, trzeba dysponować albo olbrzymim kapitałem albo sprawdzonym know how. WGN oferuje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży i nie pobiera od swoich Partnerów procentu od obrotu, cały wypracowany przychód trafia do właścicieli biur.

 

„jeśli współpracować to tylko z największymi, jeśli się uczyć to tylko od najlepszych”- podsumowuje nowy Partner WGN prezes Jacek Wichorski

WGN otwiera kolejny Oddział. Tym razem w Gdańsku.

WGN otwiera kolejny Oddział. Tym razem w Gdańsku.

Sieć franczyzowa WGN ciągle się rozbudowuje potwierdzając swoją pozycje lidera na rynku.  W dniu 20.03.2019 została podpisana umowa franczyzowa na otwarcie biura w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej.

Pani Katarzyna Stachowska - Jurgiel zdecydowała się na otwarcie biura pod szyldem WGN przede wszystkim ze względu na korzystne warunki, jakie zapewnia największa sieć w Polsce. Ważnym czynnikiem były stosunkowo niskie, a przede wszystkim stałe opłaty franczyzowe oraz duża przestrzeń pozostawiana Partnerom. WGN gwarantuje wszystkim swoim Partnerom swobodę działania, bezpieczeństwo a przede wszystkim sprawdzone know-how i 30- letnie doświadczenie oraz tradycję.

Warto podkreślić, że zauważalny jest proces konsolidacji rynku, przez co przyłączenie do sieci jest o wiele bardziej opłacalne i rentowne niż samodzielne otwarcie biura nieruchomości. Z biznesowego punktu widzenia dołączanie do liczącej się na rynku sieci ma same zalety, w tym: wsparcie działu prawnego, sprawdzone rozwiązania marketingowe oraz cykliczne szkolenia podnoszące wiedzę Doradców. WGN jest jedyną siecią franczyzową w nieruchomościami zapewniającą przedsiębiorcom pełną dowolność w prowadzeniu biura, które de facto jest ich własnym biznesem.

 

 

WGN - Twój biznes z Naszym wsparciem.  

MIPIM 2019:WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych.

MIPIM 2019:WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych.

Międzynarodowe targi nieruchomości i inwestycji MIPIM to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie. W tym roku odbyła się już po raz 30.

Jubileuszowa edycja targów MIPIM, odbyła się w dniach 12- 15 marca w Pałacu Festiwalowym w Cannes. Wydarzenie to, tradycyjnie, wzbudziło zainteresowanie inwestorów i biznesmenów a także przedstawicieli miast i regionów oraz firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i technologicznej.

W tegorocznej edycji targów wzięło udział 26 000 akredytowanych uczestników z prawie 100 krajów. Oprócz prezentacji ofert inwestycyjnych organizowane były konferencje z udziałem największych przedsiębiorstw i inwestorów ze wszystkich sektorów międzynarodowego rynku nieruchomości.

Jak co roku, Grupa WGN wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu, jakim są targi MIPIM w Cannes, prezentując swoje najlepsze oferty nieruchomości inwestycyjnych - prawie 500 wybranych nieruchomości w tym: tereny inwestycyjne, biurowce, kamienice, magazyny, centra handlowe czy pałace i zamki- komentuje Leszek Michniak Prezes Grupy WGN

 

Zobacz film: WGN ze swoimi najlepszymi nieruchomościami w Cannes

Zbiór zmian prawnych w 2019

Zbiór zmian prawnych w 2019

Investment Properties Catalogue WGN Group 2019 już dostępny

Investment Properties Catalogue WGN Group 2019 już dostępny

WGN otworzył kolejne biuro w Katowicach

WGN otworzył kolejne biuro w Katowicach

Kolejny Oddział WGN powstaje w Katowicach, w dniu 29 stycznia 2019 została podpisana umowa franczyzowa przez Państwa Karolinę i Tomasza Pampuch.

Nowy Oddział WGN mieścić się będzie przy ulicy Kościuszki 42, e-mail: katowice1@wgn.pl.

Państwo Pampuch zdecydowali się przyłączyć do Grupy WGN „ze względu na jej wielkość oraz rozpoznawalność na rynku nieruchomości w Polsce i w Europie. Duże znaczenie miały korzystne warunki tj. koszty przyłączenia do Sieci WGN”. Dodają, że „nieruchomości są branżą bardzo prestiżową, dająca ogromne możliwości zarówno w kwestii finansowej jak i na płaszczyźnie rozwoju osobistego”.

 Nowym Partnerom gratulujmy pozytywnego wyniku procesu rekrutacyjnego i jesteśmy pewni ze dzięki rozbudowanemu pakietowi szkoleń startowych i       autorskiemu know- how odniosą sukces na rynku nieruchomości wykorzystując swoje doświadczenie zdobyte w branży usługowo- finansowej.

WGN jest potentatem w sprzedaży nieruchomości zabytkowych

WGN jest potentatem w sprzedaży nieruchomości zabytkowych

Grupa WGN od polowy lat 90 XX wieku, odnotowuje sukcesy w finalizowaniu sprzedaży nieruchomości takich jak: pałace, dwory, rezydencje, zamki, kamienice oraz wieże ciśnień czy kościoły.

W swojej historii Grupa WGN pośredniczyła w sprzedaży ponad pół tysiąca tego typu obiektów.   Nie trzeba nadmieniać, że są to obiekty trudne w sprzedaży, wymagają dużego doświadczenia i profesjonalnego marketingu również na rynku międzynarodowym.

Aktualnie w bazie ofert WGN można znaleźć ponad 400 nieruchomości o charakterze zabytkowym. Ta liczba czyni WGN absolutnym liderem na rynku polskim i jednym z wiodących w Europie.

WGN: 14 nowych umów franczyzowych w 2018

WGN: 14 nowych umów franczyzowych w 2018

W 2018 roku Grupa WGN podpisała 14 nowych umów franczyzowych, w tym 3 istniejące biura WGN uruchomiły swoje kolejne Oddziały.

Ostatnim przyjętym do Grupy WGN jest biuro w Rawiczu, które umowę zawarło 27 grudnia 2018.

Średni staż biur w Grupie WGN liczy prawie 9 lat, co wskazuje na stabilność marki oraz z każdy rokiem zwiększającą się liczbę przeprowadzanych transakcji. W 2018 roku Grupa WGN przeprowadziła blisko 8800 transakcji, tj. aż o 29% więcej niż w roku 2017.

„Odnotowaliśmy w 2018 w Grupie WGN zwiększony udział procentowy w obrocie nieruchomościami premium i komercyjnymi, co szczególnie nas cieszy”- zauważa Dagmara Komarnicka, Główny Manager ds. Rozwoju Sieci WGN

Ostatnim przyjętym do Grupy WGN jest biuro w Rawiczu, które umowę zawarło 27 grudnia 2018.

WGN stale buduje swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości w Polsce zwłaszcza w sektorze nieruchomości premium i komercyjnych.

Średni staż biur w Grupie WGN liczy prawie 9 lat, co wskazuje na stabilność marki oraz z każdy rokiem zwiększającą się liczbę przeprowadzanych transakcji. W 2018 roku Grupa WGN przeprowadziła blisko 8800 transakcji, tj. aż o 29% więcej niż w roku 2017.

„Odnotowaliśmy w 2018 w Grupie WGN zwiększony udział procentowy w obrocie nieruchomościami premium i komercyjnymi, co szczególnie nas cieszy”- zauważa Dagmara Komarnicka, Główny Manager ds. Rozwoju Sieci WGN

W 2018 roku WGN podpisał 12 umów franczyzowych.

W 2018 roku WGN podpisał 12 umów franczyzowych.

Grupa WGN stale buduje swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości w Polsce i do końca listopada br podpisała 12 umów franczyzowych, w tym trzy biura WGN otworzyły swoje kolejne Oddziały: w Szczecinie, Polkowicach i w Krakowie.

Ostatnim przyjętym do Grupy jest biuro w Gorzowie Wielkopolskim, które umowę zawarło 28 listopada.

Ze statystyk wynika, że średni staż biur już przekracza grubo ponad 8 lat, co wskazuje na stabilność marki oraz z każdy rokiem zwiększającą się liczbę przeprowadzanych transakcji.

Analiza sukcesu Grupy WGN

Analiza sukcesu Grupy WGN

Podczas 19 już Konwentu Dyrektorów Biur WGN powstała dogłębna analiza niewątpliwego sukcesu Grupy WGN na rynku obrotu nieruchomościami.

Marka WGN istnieje na rynku nieruchomość już 28 lat. W tym czasie WGN przeprowadził ponad 160 tysięcy transakcji, satysfakcjonując 320 tysięcy osób, firm i instytucji. Od 1994 roku jest nieprzerwanie największym koncernem i liderem obrotu nieruchomościami w Polsce.

W 2017 r. WGN przeprowadził ponad 6800 transakcji a w 2018 tylko w 9 miesiącach już ponad 6300.

W sierpniu 23 agentów sfinalizowało prawie 150 transakcji, jest to niekwestionowany sukces i rzadkość na polskim rynku. We wrześniu tylko 14 agentów przeprowadziło 106 transakcji.

W WGN pracuje ponad 500 osób. Na jednego agenta obecnie przypada średnio 1,9 transakcji. Te dane w sposób obrazowy przedstawiają siłę i skuteczność, nie wspominając o profesjonalizmie agentów i doradców, który przekłada się na sukces.

Ogromną rolę w tych osiągnięciach ma współpraca agentów i doradców w obrębie systemu MLS-WGN i skuteczna promocja ofert nieruchomości na wielu płaszczyznach w tym na rynku międzynarodowym.

Mottem WGN jest “tradycja i nowoczesność”, wierzymy, że dzięki połączeniu tych dwóch komponentów Koncern nigdy nie ustąpi z pozycji lidera. W marcu 2018 uruchomiono dwa innowacyjne biura WGN Development – w Szczecinie, pl. Lotników i w Ełku. Oba Biura realizują inwestycje apartamentowe: w Szczecinie, Ełku oraz Międzyzdrojach.

W ciągu ostatnich 9 miesięcy przybyło nowych 12 oddziałów, w tym trzy biura otworzyły swoje kolejne oddziały. Natomiast zakończyło współpracę 6 biur.

W sierpniu tego roku WGN nawiązała strategiczną i wielopłaszczyznową współpracę z Grupą Expander, która wzbogaci zakres obsługi klientów we wszystkich oddziałach.

Cały wysiłek wszystkich Partnerów Grupy WGN, w tym agentów, doradców, analityków, marketingowców i prawników zastał już po raz trzeci doceniony. WGN otrzymał nagrodę Najwyższej Jakości Usług za rok 2018 (Quality International) – Złote Godło QI za Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Trzecia z rzędu nominacja do tej nagrody łączy się z otrzymaniem prestiżowej statuetki Perła QI. Jest to szczególne wyróżnienie wśród dużej konkurencji nominowanych firm.

Partnerem do rozmów na temat przyłączenia do Grupy WGN jest dla nas każdy, ale współpracujemy tylko z nielicznymi profesjonalistami.

 

Sandra Wolna
Redaktor Naczelna wgn.pl

 

Spektakularny sukces WGN

Spektakularny sukces WGN

W sierpniu 2018 tylko 23 agentów Grupy WGN sfinalizowało aż 147 transakcji sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Daje to średnią ilość transakcji 6,4 przypadającej na jednego agenta w sierpniu. Jest to absolutnie rekordowy wynik na światowym poziomie. Okres wakacyjny był bardzo korzystny dla rynku nieruchomości w Polsce, co eksperci WGN przekłuli na swój sukces. Z raportów WGN wynika, że ubiegły miesiąc był najlepszym w porównaniu do analogicznego okresu na przestrzeni 10 ostatnich lat. Również w sierpniu br. WGN pozyskał rekordową ilość  spektakularnych nieruchomości na sprzedaż, których poszczególne wartości wahają się w granicach kilkunastu-kilkudziesięciu milionów złotych.

Tak zaczął kształtować się autorski pakiet know-how WGN

Tak zaczął kształtować się autorski pakiet know-how WGN

Z początkiem lat 90-tych ubiegłego wieku rozpoczął się rozwój rynku nieruchomości w Polsce. Był to czas dla młodych przedsiębiorców, który chcieli mieć swój udział w tworzeniu i w rozwoju rynku obrotu nieruchomościami. Jedną z osób, która kształtowała polski rynek obrotu nieruchomościami jest Leszek Michniak- współzałożyciel Krajowej Struktury Organizacyjnej Przedstawicieli Regionalnych Stowarzyszeń Pośredników w Obrocie Nieruchomościami czyli dzisiejszej Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Prezes Grupy WGN- najstarszej polskiej sieci franczyzowej zajmującej się obrotem nieruchomościami, opowie o kulisach powstania WGN. 

 

“Tak więc w roku 1991 założyłem Wielką Giełdę Nieruchomości, której celem do dzisiaj jest bezpiecznie i profesjonalnie pomagać, osobom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym, przeprowadzać transakcje na rynku nieruchomości. Pomysł i pierwsze biuro narodziły się w stolicy Dolnego Śląska. Dwa lata później WGN posiadał już trzy własne biura we Wrocławiu, a rok później w Jeleniej Górze powstał pierwszy oddział franczyzowy.

W założeniach firma miała otwierać własne biura na terenie całej Polski. Jednak zakładanie oddziałów w odległych od Centrali miastach wiązałoby się z dużymi inwestycjami, wkładem pracy, a co najważniejsze - nadzorowaniem dziesiątek agentów na odległość. W tym samym czasie na mojej drodze pojawił się niezwykły człowiek, który stał się dla mnie i w perspektywie czasu dla sieci franczyzowej inspiracją. Podzielił się ze mną swoim doświadczeniem pozyskanym z rynku amerykańskiego. Przez pół roku przekonywał mnie do współpracy na zasadach, nieznanej do tej pory w Polsce, franczyzy. Było to pionierskie i bardzo nowatorskie rozwiązanie jak na początek lat 90-tych XX wieku. W ten sposób zaczęła powstawać sieć franczyzowa WGN.

Marka WGN była już rozpoznawalna i budziła zaufanie w Polsce. Znałem realia rynku i wiedziałem, jak się po nim bezpiecznie i swobodnie poruszać. Pierwsze doświadczenia w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami zdobyłem w 1990 roku, kiedy to założyłem od podstaw samofinansujący się dział - Giełdę Nieruchomości przy pierwszej prywatnej telewizji w Polsce - Echo.

Była to dla mnie prawdziwa szkoła życia. Pamiętam jak pierwszy raz wszedłem do pokoju z wypożyczonymi meblami i musiałem wziąć na siebie odpowiedzialność za stworzenie działu zajmującego się profesjonalnie obrotem nieruchomościami. Do moich obowiązków należało m.in. stworzenie programu telewizyjnego i wykorzystanie tego narzędzia w działalności. Pierwszy komputer kupiłem za pieniądze z pierwszej transakcji, dzięki któremu powstawała pierwsza baza ofert. Jako ambitny i początkujący przedsiębiorca wychodziłem z biura po północy, by następnego dnia rano z powrotem się tam pojawić. Następne pieniądze pozyskane z transakcji pozwoliły na pełne wyposażenie biura oraz zatrudnienie pierwszych pracowników.

W pewnym momencie praca dla telewizji przestała mnie satysfakcjonować. Chciałem robić coś na własny rachunek i wykorzystać sprzyjające warunki, jakie oferował rodzący się rynek nieruchomości w Polsce. Chciałem także, aby zdobyta przeze mnie wiedza w tamtym, trudnym dla rynku czasie, została wykorzystana przez innych. Stąd pomysł na własną firmę zajmującą się pośrednictwem w nieruchomościach. Zaczynałem bardzo skromnie – od wynajmowanego 14,5 metrowego biura, by po sześciu latach WGN stał się właścicielem kamienicy w centrum Wrocławia. Do dzisiaj znajduje się tam siedziba Centrali WGN.

Tak zaczął kształtować się autorski pakiet know-how, który po wielu aktualizacjach, sprawdza się do tej pory.

Tutaj z dumą mogę stwierdzić, że sukces WGN-u stał się z kolei inspiracją do powstania kilku innych konkurencyjnych sieci franczyzowych. Ale to WGN jest pierwszą, polską, a zarazem największą siecią.

Celem, który mi przyświecał było zostanie liderem na rynku. A nie było to takie proste jak dzisiaj, gdyż ostatnia dekada XX wieku nie miała potężnego narzędzia reklamowo-marketingowego, jakim jest internet. W owym czasie mieliśmy za to potężną broń, którą tworzyło 5 własnych tytułów wydawniczych. Było to unikatowe rozwiązanie na rynku. Dzięki temu staliśmy się potentatem wydawniczym w branży nieruchomości. W latach 1996-1998 zostały otwarte 3 modelowe własne biura z granatowo-czerwono-białym logo WGN, których głównym zadaniem było wsparcie dla rozwoju sieci. Oddziały w Warszawie, Katowicach i Gdyni przyczyniły się do dynamicznego rozwoju sieci franczyzowej. W roku 2000 Grupa WGN liczyła już 48 biur w całej Polsce. A trzy lata później utworzono pierwsze biura za granicą, na Węgrzech i w Rosji.

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że WGN został liderem w swojej branży i utrzymuje ten tytuł nieprzerwanie od ćwierć wieku. Osobiście bardzo cieszy mnie rozwój moich Współpracowników i Partnerów. Grupa WGN nie byłaby liderem bez zaangażowania i ciężkiej pracy wielu ludzi. Obecnie tworzy ją ponad pół tysiąca menagerów, agentów, doradców ds. nieruchomości, finansów, obsługi deweloperskiej, analityków, prawników, speców od reklamy i PR, jednym słowem Grupa WGN to najwyższej klasy eksperci.

Partnerem do rozmów jest dla nas każdy, ale franczyzobiorcą mogą zostać tylko nieliczni. Ludzie nastawieni na sukces, głodni wiedzy i ponadprzeciętni managerowie, którzy potrafią budować i prowadzić własne zespoły, są dla nas idealnymi Partnerami. Z dumą mogę stwierdzić, że średni staż biura WGN to ponad 8 lat owocnej współpracy gwarantującej duże przychody dla franczyzobiorców. Blisko trzydziestoletnie doświadczenie na rynku pozwala nam stale osiągać rekordowe ilości bezpiecznych transakcji, również na rynku międzynarodowym.
Mogę też nieskromnie stwierdzić, że duży wkład w rozwój rynku nieruchomości w Polsce wniosła zarówno moja osoba jak i WGN.”

Grupa WGN przez lata swojej działalności na rynku wypracowała skuteczną strategię pozyskiwania ofert i klientów, gwarantującą wysokie zyski i pozycję niekwestionowanego lidera. Wykorzystanie najnowocześniejszych narzędzi i technologii pozwala Agentom i Partnerom plasować się zawsze w czołówce branży nieruchomości. Najnowszym osiągnięciem ostatnich miesięcy jest realizacja przez Grupę WGN trzech przedsięwzięć deweloperskich -budowy apartamentów w Międzyzdrojach, Szczecinie i w Ełku. Ponadto WGN wraz z Europejskim Instytutem Nieruchomości otworzył Akademię Nieruchomości i Inwestycji, której celem jest szkolenie wysokiej klasy profesjonalistów.

Sieć franczyzowa WGN oparta na zasadach partnerskich ciągle się rozwija, pozyskuje nowych klientów, w tym z rynku międzynarodowego, przeprowadza spektakularne transakcje i pomimo dużej konkurencji osiąga coraz większe przychody. Stałe miesięczne opłaty, brak dodatkowej prowizji od obrotów i regularne szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe zapewniają współprace na jasnych i uczciwych warunkach. WGN oferuje potencjalnym Partnerom wsparcie merytoryczne i prawne, pomoc przy promowaniu ofert oraz dostęp do rozbudowanej bazy nieruchomości.


Zobacz więcej : franczyza WGN

W biurze WGN we Wrocławiu powitaliśmy kolejnego eksperta

W biurze WGN we Wrocławiu powitaliśmy kolejnego eksperta

W związku z dynamicznym rozwojem Działu Nieruchomości Centrali WGN do naszego zespołu dołączyła Pani Agnieszka Prądzyńska, która objęła stanowisko Kierownika Działu. 

Pani Agnieszka posiadająca duże doświadczenie managerskie w wielu branżach, głównie finansowej. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała się kwestiami związanymi z human resources, public relations oraz marketingiem. Jest osobą bardzo kontaktową i otwartą na współprace. Odważnie i optymistycznie podchodzącą do życia. Doskonale zarządza i motywuje swój zespół do realizacji celów. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Bankowej. Bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę.
Prywatnie lubi dobry film, czerwone wino i relaks nad brzegiem morza.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i spektakularnych transakcji.

REGULAMIN PROMOCJI „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO”

REGULAMIN PROMOCJI „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO”

I.     POSTANOWIENIA OGÓLNE
Regulamin określa zasady skorzystania z promocji „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO” („Promocja”) organizowanej przez Grupę WGN skupiającą WGN – Nieruchomości Sp. z o.o., Wrocławską Giełdę Nieruchomości i biura- oddziały franczyzowe WGN (dalej: „WGN”).

II.    ZASADY PROMOCJI

 1. Promocja dotyczy ofert znajdujących się w bazie ofert WGN.
 2. Promocją objęte są oferty nieruchomości opatrzone symbolem „0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO” i samodzielnie (bez jakiegokolwiek udziału Pośrednika) wyszukane przez Klienta.
 3. Warunkiem skorzystania z Promocji jest potwierdzenie adresu oglądanej nieruchomości oraz przekazanie WGN danych osobowych. Przetwarzanie danych osobowych następuje z poszanowaniem ustawy o ochronie danych osobowych. Każda osoba biorąca udział w Promocji ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, ma prawo do ich poprawiania jak również żądania usunięcia danych osobowych w dowolnym czasie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne (zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych).
 4. Osoba zainteresowana zakupem nieruchomości i skorzystaniem z Promocji nie ma obowiązku podpisywania umowy pośrednictwa.
 5. W ramach Promocji, prowizję należną WGN w całości pokrywa strona sprzedająca nieruchomość. Kupujący nabywa nieruchomość włączoną do Promocji bez uiszczenia prowizji.
 6. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że WGN w ramach Promocji działa wyłącznie w imieniu i na rzecz strony sprzedającej.

III. POSTANOWIENIA DODATKOWE
W przypadku, gdy osoba zainteresowana zakupem nieruchomości  samodzielnie (bez jakiegokolwiek udziału Pośrednika) nie znajdzie w ramach Promocji oferty odpowiadającej jej oczekiwaniom, to osoba ta będzie mogła skorzystać z usług pośrednictwa świadczonych przez WGN a obejmujących wyszukanie oferty na rynku według określonych kryteriów, doradztwo oraz pomoc organizacyjno - prawną za zapłatą wynagrodzenia, na warunkach określonych w odrębnie zawartej umowie.

 IV.    POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1.  WGN zastrzega sobie prawo do zmiany ilości ofert nieruchomości włączonych do Promocji.
 2. Każda osoba zainteresowana udziałem w Promocji zobowiązana jest do zapoznania się z warunkami Promocji przedstawionymi w niniejszym Regulaminie.
 3. Z Regulaminem Promocji można zapoznać się w siedzibie WGN. Regulamin Promocji znajduje się również na stronie internetowej www.wgn.pl.
 4. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.

Regulamin obowiązuje od 25 maja 2018r.

 

Renaming WGN.

Renaming WGN.

Po 27 latach działalności firmy, zarząd postanowił zmienić jej nazwę z Wrocławska Giełda Nieruchomości na WIELKA GIEŁDA NIERUCHOMOŚCI. Skrót nazwy pozostanie ten sam: WGN .

W celu dokonania powyższej zmiany podjęte zostały już wszystkie konieczne formalności, w tym dokonano zgłoszenia do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, aby zarejestrować nazwę i zastrzec możliwość jej używania wyłącznie przez firmę i Grupę WGN.

Decyzja zarządu o renamingu była poprzedzona dokładną analizą rynku, w tym zwłaszcza rynku nieruchomości oraz rynku franczyzowego, w kraju oraz za granicą. Analizie poddane zostały również wypowiedzi Dyrektorów Konwentu Grupy WGN  - Franchisebiorców, korzystających dotychczas z nazwy Wrocławska Giełda Nieruchomości.

Wyniki powyższej analizy wskazują, że renaming będzie sprzyjał osiągnięciu sukcesu Grupy WGN z następujących powodów:

 • Nowa nazwa ma pozytywne skojarzenia – połączenie słów „wielka giełda nieruchomości” jednoznacznie sugeruje na firmę z dużym potencjałem, ze znaczącą (wielką) ilością ofert a tym samym transakcji, biur i współpracujących Agentów. Zachęca to inwestorów, deweloperów oraz podmioty prywatne do skorzystania z usług Koncernu WGN;

 • Zachowany zostaje skrót nazwy „WGN”, który jest bardzo utrwalony na rynku nieruchomości w Polsce i na świecie. Przypomnieć należy, że w 2017 WGN przeprowadził ponad 7 200 transakcji. Klienci nie będą mieli więc żadnych problemów z identyfikacją marki. Firma, bez konieczności składania żadnych dodatkowych wyjaśnień, będzie korzystać ze swojej renomy, ugruntowanej pozycji, możliwości powoływania się na swoją ćwierćwiekową historię;

 • Zmiana nazwy to sygnał dla wszystkich Klientów, że firma zmienia się na lepsze – poprzez słowa użyte w nowej nazwie chcemy podkreślić dominującą rolę Grupy na rynku nieruchomości, jedną z największych baz ofert, dążenie do systematycznego rozwoju i zwiększania zasięgu działalności, zarówno w wymiarze terytorialnym jak i ilościowym;

 • Dotychczasowa marka nie do końca odpowiadała założeniom firmy oraz nowych strategiom jej rozwoju – sugerowała bowiem lokalny, ograniczony charakter działalności. Tymczasem celem i strategią Koncernu jest nieustanny rozwój, rozmach, dominacja na rynku i objęcie swoim zasięgiem nie tylko całą Polskę, ale również inne kraje.    

 

Zarząd zakłada, że zmiana nazwy przyniesie wszystkim odczuwalne korzyści a tym samym więcej Klientów z rynku międzynarodowego.

 

Dagmara Komarnicka
Manager Rozwoju Sieci Franczyzowej

WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych MIPIM 2018.

WGN prezentuje swoje oferty na targach inwestycyjnych MIPIM 2018.

Jak co roku, Grupa WGN wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu, jakim są targi MIPIM w Cannes, prezentując swoje najlepsze oferty nieruchomości inwestycyjnych - blisko 500 wyselekcjonowanych nieruchomości, takich jak tereny inwestycyjne, biurowce, kamienice, magazyny, centra handlowe czy pałace i zamki.

Każdego roku Grupa WGN, podczas targów, pozyskuje cennych inwestorów, podkreślając tym samym międzynarodowe znaczenie marki.

W tegorocznej edycji targów w Cannes, które odbyły się w dniach 13-16 marca 2018 r. brało udział 26 000 akredytowanych uczestników, w tym 5400 inwestorów z ponad 100 krajów.

Hasłem przewodnim MIPIM 2018 było zwiększenie inwestycji w nieruchomości, rozwój miast a także wykorzystanie współczesnej technologii w branży nieruchomości.

WGN wydał nowy numer Katalogu „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES 2018” .

WGN wydał nowy numer Katalogu „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES 2018” .

Grupa WGN, jak co roku, na początku lutego, promuje „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES”, ze swoimi najlepszymi ofertami komercyjnymi dla inwestorów z Polski i zagranicy.

WGN jeszcze nigdy w swojej historii nie miał tak rekordowo interesujących i wartościowych nieruchomości komercyjnych dla inwestorów o różnej grubości portfela.

W Katalogu znajduje się blisko 350 nieruchomości, takich jak: biurowce, kamienice, hale, hotele, pałace, zamki i tereny, jak również lokale biurowe, handlowe i usługowe, na sprzedaż lub wynajem.

Zamówienie Katalogu „WGN - INVESTMENTS PROPERTIES 2018”: sekretariat@wgn.pl , cena: 45 zł brutto/ egz.

WGN specjalizuje się obrotem nieruchomościami komercyjnymi, gdyż jako lider rynku, zna się na tym najlepiej.

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2017

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2017

WGN od samego początku uczestniczy w międzynarodowych targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Expo Real to, obok MIPIM w Cannes, najbardziej prestiżowe wydarzenie poświęcone światowym i europejskim rynkom nieruchomości.

Tegoroczna edycja Expo Real osiągnęła wszelkie możliwe rekordy popularności. Organizatorzy odnotowali udział w targach 2003 wystawców i ponad 41 500 uczestników. Klaus Dittrich, prezes zarządu Messe München, podkreśla, że oznacza to wzrost liczby wystawców o 13 punktów procentowych oraz wzrost liczby uczestników o 6,1 procent w stosunku do poprzedniego roku. Dla porównania, w czasie zeszłorocznej edycji Expo Real były to odpowiednio liczby: 1768 wystawców i 39 101 uczestników.

 

Wzrost liczby uczestników jest wart wspomnienia w kontekście stale polepszającej się koniunktury na rynkach nieruchomości komercyjnych. Bogactwo ofert inwestycyjnych prezentowanych na Expo Real było niezwykłe. Wzrost zainteresowania ofertą inwestycyjną odnotowują nie tylko uczestnicy targów reprezentujący Grupę WGN, ale również pozostali wystawcy. Potwierdza się rosnąca siła niektórych polskich regionów, które mają tak wiele interesujących ofert, iż potrafią dla każdego inwestora indywidualnie tworzyć pieczołowicie i wyczerpująco skonstruowane oferty współpracy i sprzedaży nieruchomości. WGN przygotował na tę edycję targów ponad 500 wyselekcjonowanych, najciekawszych nieruchomości komercyjnych.

 

Coraz wyraźniej obecni na monachijskich targach są inwestorzy z sektora prywatnego, którzy kapitał inwestują i lokują w polski rynek jako stabilny i bezpieczny rynek.

 

Obecność WGN na Expo Real 2017 uświęca dobrze przyjętą tradycję uczestnictwa w największych i najbardziej wartościowych wydarzeniach dotyczących rynku nieruchomości. Jak każdego roku, WGN miał okazję do odbycia kilkudziesięciu inspirujących rozmów, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania dotychczasowych. Potwierdziło się, że marka WGN jest rozpoznawalna, i to już nie tylko wśród polskich uczestników targów. Coraz większa liczba inwestorów zagranicznych zaczyna rozpoznawać WGN jako interesującego partnera do rozmów albo przynajmniej kojarzy WGN jako dobrą i znaczącą markę na międzynarodowym rynku. Oferta nieruchomości komercyjnych proponowanych przez WGN została przekazana naszym partnerom w czasie targów. Nowe kontakty pozyskane na Expo Real, w połączeniu z siłą i konsekwencją w działaniu, przyniosą całej Grupie WGN wymierne korzyści w postaci spektakularnych kontraktów i transakcji, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach.

 

Dostrzegalne jest ponadto zarówno wśród przedstawicieli miast i regionów, jak i inwestorów z sektora prywatnego, zapotrzebowanie na możliwości rozwijania kontaktów biznesowych i marketingowych. WGN posiada właściwe narzędzia, aby spełnić oczekiwania nieraz bardzo wymagających partnerów.

 

Expo Real to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat nowoczesnych metod prezentacji i promocji ofert w oparciu o specjalistyczną wiedzę z zakresu rynku nieruchomości, rynku pracy, nowych technologii, ekonomii, psychologii i socjologii. Obecność WGN na targach w Monachium to okazja, aby dotychczasowe doświadczenie znacząco poszerzyć i sprostać międzynarodowym standardom. WGN zawsze realizuje wielkie transakcje dbając o ich profesjonalizm i bezpieczeństwo.

 

Jarosław Wójtowicz / Doradca WGN ds. nieruchomości komercyjnych

 

Zobacz film WGN na Expo Real 2017

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

 Inwestor, który chce zaistnieć na rynku nieruchomości ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli interesuje go doradztwo i pośrednictwo powinien zastanowić się nad modelem franczyzowym. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mniejszych, początkujących podmiotów. Dzięki dużej, rozpoznawalnej marce i wsparciu, jakie otrzymuje od sieci, ma szansę szybko osiągać sukces zawodowy i finansowy na rynku.

- Obserwujemy błyskawiczny rozwój małych oddziałów, które weszły z nami we współpracę w charakterze franczyzy. M.in. dzięki temu lokalne biura, które korzystają z ogólnopolskiej, rozpoznawalnej marki WGN, znacznie poszerzają zakres działalności. To oczywiście korzyść obopólna. Grupa WGN może pochwalić się obecnie liczbą ponad 80 oddziałów franczyzowych na terenie całego kraju, ze średnim stażem ponad 8 lat w koncernie. Pod marką WGN działa obecnie ponad 500 agentów na rynku nieruchomości (dane: III kwartał 2018). Sukces WGN zawdzięczamy również amerykańskiemu partnerowi strategicznemu Realty Executives International - komentuje Leszek Michniak, prezes Grupy WGN. - M.in. dzięki temu Grupa jest obecnie absolutnym liderem w branży pośrednictwa w nieruchmościach. Wyróżnia nas przede wszystkim dobrze rozwinięta sieć na terenie całej Polski nie tylko w dużych miastach, ale i na mniejszych rynkach, w małych miejscowościach i średnich ośrodkach, gdzie często nie docierają pośrednicy sieciowi, a my tam działamy. Lokalne biuro pod rozpoznawalną, ogólnopolską marką wygrywa z reguły konkurencję z innymi, mniejszymi biurami. Dla Grupy jest to oczywiście ogromna wartość. Dzięki rozwiniętej sieci i dużej liczbie agentów możemy działać kompleksowo, oferując cały wachlarz najróżniejszych nieruchomości – nie tylko mieszkaniowych i apertamentowo- rezdencjalnych, ale również nieruchomości zabytkowych a zwłaszcza komercyjnych – biur, magazynów, lokali i centrów handlowych, terenów inwestycyjnych – dodaje Leszek Michniak.

POD OPIEKĄ DUŻEGO PARTNERA

Jeśli marzysz o własnym biurze nieruchomości i chcesz zarabiać dla siebie a nie dla kogoś – pracując na etacie – powinieneś na poważnie przemyśleć model franczyzowy, zwłaszcza jeśli obawiasz się, że nie dysponujesz odpowiednio dużymi środkami, by działać w odpowiedniej skali. Zanim powiemy o zasadach i korzyściach z franczyzy w nieruchomościach, kilka słów należy poświęcić na odpowiedź na pytanie: czym w ogóle jest franczyza? Jest to rodzaj biznesu polegający na ścisłej współpracy dwóch podmiotów – oba są niezależnymi podmiotami. Ich kooperację reguluje umowa franczyzy. Franczyzodawca to ten, większy partner, który udostępnia swoją markę innemu przedsiębiorstwu. Przyjęcie marki wiąże się z przyjęciem praw i obowiązków z tego tytułu. Z kolei franczyzodawca ma obowiązek wspierać swego kooperanta poprzez dostarczanie know – how oraz m.in. szkolenia. Franczyzodawca oprócz udzielenia szyldu, wymaga też akceptacji zasad i jego metody prowadzenia biznesu.

Franczyzobiorca z tytułu korzystania z marki uiszcza odpowiednią opłatę i akceptuje zasady współpracy. Obie strony rozliczają się na podstawie pakietu franczyzowego, o czym powiemy później.

 

FRANCZYZA W POLSCE

System franczyzowy ma różne odmiany. Jest więc system indywidualny, gdzie główny podmiot ma kilku franczyzobiorców, model sieciowy – z wieloma firmami działającymi w ramach franczyzy, partnerski, gdzie franczyzodawca część placówek prowadzi samodzielnie, master franchising, gdzie kontrahent – franczyzobiorca ma dowolność w sposobie prowadzenia działalności, czy wreszcie subordynacyjny, gdzie franczyzodawca samodzielnie nie prowadzi działalności, natomiast dzieli się z kontrahentami swoim pomysłem, następnie rozwijanym przez nich.

Franczyza w Polsce „czuje się” wyjątkowo dobrze. Co ciekawe – od kilku lat wzmacniają się polskie sieci franczyzowe, uzyskują przewagę nad sieciami zagranicznymi. W naszym kraju od 2000 roku działa Polska Organizacja Franczyzodawców (POF) zrzeszająca franczyzodawców działających w Polsce, którzy zobowiązali się przestrzegać Europejskiego Kodeksu Etyki Franczyzy. Od 2010 POF należy do Europejskiej Federacji Franczyzy, a od 2011 do Światowej Rady Franczyzy.
Jak już wspomnieliśmy – model franczyzowy wyjątkowo dobrze funkcjonuje w naszym kraju. Z raportu „Rynek franczyzy 2016” firmy doradczej PROFIT system oraz portalu Franchising.pl wynika, że na polskim rynku działa już blisko 1200 systemów franczyzowych, w ramach których funkcjonuje ponad 70 tys. sklepów i punktów usługowych. Franczyza w naszym kraju daje pracę blisko pół miliona obywateli i wg ekspertów jest głównym motorem napędzającym mały biznes.

Jeśli porównać dane liczbowe sprzed 10 lat, okazuje się, że rozwój sieci franczyzowych jest bardzo dynamiczny. Wg wspomnianego raportu w 2006 roku liczba systemów franczyzowych w naszym kraju wynosiła 329. Po 10 latach było ich już 1170, co oznacza wzrost o 255 proc!

Z raportu wynika, że w 2015 roku przybyło 2,5 tys. sklepów i punktów usługowych. Ich łączna liczba przekracza 68,4 tys. Najwięcej systemów franczyzowych działa w branży gastronomicznej - ich liczba sięgnęła 176. Rynkiem najliczniej reprezentowanym przez franczyzobiorców od lat pozostaje natomiast branża artykułów spożywczych i przemysłowych - 154 handlowe marki skupiają ponad 36 tys. placówek na licencji.

Eksperci nie mają wątpliwości, że system franczyzowy czeka w Polsce nadal dynamiczny rozwój. Pozytywny dla tego sektora gospodarki okazał się brak podatku handlowego.

FRANCZYZA W NIERUCHOMOŚCIACH

Choć system franczyzowy na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z rynkiem nieruchomości, także w tym segmencie świetnie się sprawdza – oczywiście o ile obie strony wypełniają swoje obowiązki wynikające z umowy franczyzy.

Wejście we franczyze nieruchomości jest pozornie znacznie bardziej łatwe po wejściu w życie prawa deregulującego ten zawód. Stało się tak od 2014 roku. Od 1 stycznia 2014 roku działalność pośrednika w obrocie nieruchomościami nie wymaga już posiadania licencji zawodowej. Nie są także konieczne inne licencje, zezwolenia czy koncesje. W praktyce każda osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych, może założyć biuro nieruchomości. Przyjęte uregulowania znoszą konieczność posiadania praktyki zawodowej. Jedynym warunkiem działania jako pośrednik jest więc wyłącznie podpisanie umowy z klientem oraz obowiązkowe ubezpieczenie.

- Taki stan rzeczy może skłaniać do „startu” w tej branży, jednak należy również pamiętać o znacznie większej konkurencji i związanym z tym obniżeniem standardów. Na rynku obecnie obserwujemy masę mniejszych biur o charakterze wręcz „sezonowym”. Niestety spora ich grupa po deregulacji zawodu, psuje ten rynek, np. nie wypełniając podstawowych obowiązków wobec klientów, za to świetnie pamiętając o pobraniu prowizji. Na tym tle dobre biura mogą się oczywiście wyróżnić, ale mogą też „zginąć” w tłumie. Dlatego właśnie w czasach deregulacji tym bardziej młodym biurom opłaca się franczyza – komentuje Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.

Choć ciężko precyzyjnie określić liczbę pośredników nieruchomości w Polsce. Sama grupa ludzi działających na starych zasadach, a więc mogących się pochwalić licencją pośrednika, to blisko 20 tys. Do tego dochodzi rzesza nowych pośredników, którzy weszli w ten zawód po deregulacji.

- Jeśli ktoś chce się wyróżnić na rynku, może to zrobić na dwa podstawowe sposoby: pierwszym jest oczywiście jakość oferowanych usług, drugim znana i ceniona marka. W przypadku prawidłowo funkcjonującej franczyzy, takie biuro otrzymuje dwa w jednym, bowiem działanie pod szyldem np. WGN obliguje do zachowania bardzo wysokich standardów. Ludzie od których nie wymaga się już licencji, od dużego podmiotu dostają po prostu know – how i gruntowne przeszkolenie, a więc konkretne wytyczne, które gwarantują nie tylko sukces biznesowy i finansowy, ale i jakość. Dlatego też świadomy klient chętniej wybierze cenione biuro znanej marki, niż firemkę typu no-name – tłumaczy Leszek Michniak.

SYSTEM FRANCZYZOWY W NIERUCHOMOŚCIACH NA PRZYKŁADZIE WGN

Na jakich zasadach funkcjonuje franczyza w nieruchomościach? Owocna współpraca biura i dużego kooperanta, właściciela marki opiera się na ścisłej kooperacji, w której mniejszy zachowuje autonomię, może wykazać się kreatywnością, ale jednocześnie musi przestrzegać podstawowych zasad, zachowywać odpowiednie standardy. W zamian za to i w ramach umowy franczyzowej, dostaje jak najszersze wsparcie nie tylko w postaci wiedzy i szkoleń, ale również kanałów promocji swoich nieruchomości i innych form wsparcia. Model współpracy franczyzowej na tym rynku omówimy na przykładzie Grupy WGN – największego pośrednika nieruchomości w Polsce.

Firma, która istnieje od 1991 roku może pochwalić się imponującymi wynikami w branży. Rozpoznawalność marki potwierdza szereg badań, typu „tajemniczy klient”, które pokazują, że WGN to szyld najlepiej rozpoznawalny w Polsce w segmencie pośrednictwa nieruchomości. Grupa działająca w systemie franczyzy może też pochwalić się szeregiem wyróżnień – m.in. uzyskaniem tytułu Ikony Biznesu 2015, Symbolu Rozwoju Biznesu Roku 2014, tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2015 i 2017 i kilkudziesięciu innych prestiżowych wyróżnień i nagród.

Grupa w swojej 27 – letniej historii współpracowała z ponad 150 tysiącami partnerów handlowych z 70 krajów świata. W 2017 r. roku Biura Obrotu Nieruchomościami należące do Grupy WGN zrealizowały 7200 transakcji handlowych. Ich wartość określa się na ponad 1,8 miliarda złotych.

Garść zaprezentowanych danych pokazuje przyszłemu franczyzobiorcy, na ile wartościowym jest podmiot, z którym chce on się związać. Oczywiście zbadanie kondycji i reputacji firmy oferującej franczyzę powinno być niezbędnym, podstawowym elementem, przed decyzją i podpisaniem umowy.

Oczywiście nie sama siła marki się liczy. Istotne jest natomiast to, na co franczyzobiorca może liczyć. Zakres franczyzy, zasady jej działania określa tzw. pakiet franczyzowy. Jest to dokument, w którym powinny się znaleźć takie dane, jak m.in. opis działania przedsiębiorstwa, zagadnienia dotyczące ochrony prawnej związanej z własnością przemysłową i intelektualną (szyldy, logo itp.), zobowiązania franczyzodawcy w zakresie szkoleń, zobowiązania franczyzobiorcy do korzystania jedynie z materiałów od podmiotu wyznaczonego przez franczyzodawcę, zobowiązanie franczyzodawcy do prowadzenia akcji reklamowych marki, deklarację franczyzodawcy dotyczącą zapewnienia franczyzobiorcom stałego dostępu do zasobów pomocy.

W przypadku WGN pakiet franczyzowy obejmuje m.in. możliwość korzystania z systemu identyfikacji wizualnej WGN: logotypu, zewnętrznych oznaczeń, wzorów dekoracyjnej typografii oraz firmowych druków, wzór systemu aranżacji i wyposażenia wnętrza biura, udostępnienie księgi standardów, a więc liczącej ponad 200 wzorów dokumentacji, zawierającej między innymi: zasady bezpieczeństwa wszystkich umów i transakcji WGN, umowy pośrednictwa sprzedaży, oferty handlowe, wykaz materiałów istotnych przy zawieraniu umowy pośrednictwa, wzór zgłoszenia danych do systemu GIODO i wiele innych dokumentów. Franczyzodawca oferuje również m.in. partycypację w kosztach poniesionych przez franczyzobiorcę na rzecz lokalnych działań marketingowych, oraz doradztwo i bieżące wsparcie formalno-prawne.

MARKETING, MARKETING, MARKETING

- W przypadku franczyzy w nieruchomościach jednym z podstawowych elementów pakietu franczyzowego powinien być dostęp do szerokiej gamy efektywnych narzędzi promujących nieruchomości danego biura. Dziś zasada jest prosta: albo istniejesz w internecie, albo nie istniejesz w ogóle – tłumaczy Leszek Michniak. - W przypadku WGN kładziemy na to wielki nacisk, dlatego franczyzobiorca dostaje dostęp do programu iNET.wgn.online - profesjonalnego narzędzia obsługującego Oddziały WGN w internecie. Dzięki systemowi MLS WGN następuje wielokrotna wymiana około 40 tysięcy ofert nieruchomości pomiędzy placówkami WGN. Biuro dostaje też dostęp do narzędzia CRM, które zapewnia efektywne zarządzanie ofertami nieruchomości oraz uzyskuje przypisany wyłącznie franczyzobiorcy indywidualny portal internetowy wyposażony w zaawansowaną wyszukiwarkę ofert nieruchomości, działający w 65 językach. Ponadto każda nieruchomość biura jest automatycznie eksportowana do ponad 100 portali internetowych działających pod WGN – wymienia Leszek Michniak.

Dodaje, że ważnym elementem marketingu nieruchomości biur działających na zasadzie franczyzy są także tradycyjne wydawnictwa papierowe i uznane tytuły o wieloletniej historii. Można tu wymienić m.in. angielsko-polskie czasopismo „Property Journal” (zajmujące się tematyką przede wszystkim nieruchomości komercyjnych i segmentu premium). Reklamy ofert partnera franczyzowego pojawiają się również w angielsko-polskim katalogu “Investment Properties WGN Group”, w czasopiśmie „Apartamenty & Rezydencje”, a także w promowanych przez Grupę serwisach internetowych – m.in. Komercja24.pl, Property Journal.pl, Dzialki.pl, ApartamentyPolska.com.pl, Ekskluzyw.pl oraz ApartamentyRezydencje.com. Wgnkredyty.pl, Mieszkaniasprzedaz.com.pl.

- Dobry marketing to promocja nie tylko konkretnych rodzajów nieruchomości ale i całej grupy, dlatego w przypadku WGN dbamy o obecność na ważnych wydarzeniach w segmencie nieruchomościowym (m.in. targi MIPIM w Cannes, Expo Real w Monachium) oraz obecność na łamach ogólnopolskich portali informacyjnych. Dzięki sprawnie działającemu Działowi Analiz Rynku Nieruchomości dostarczamy szerokiej rzeszy odbiorców, atrakcyjne treści z zakresu rynku nieruchomości, najnowsze informacje o trendach, cenach itp. W ten sposób wizerunkowo zyskuje sama marka, a to przekłada się na sukces poszczególnych biur – komentuje Leszek Michniak.

SZKOLENIA, SZKOLENIA, SZKOLENIA

- Sukces w segmencie franczyzy w nieruchomościach zależy od wielu czynników – oczywiście liczy się operatywność pośredników, ale też znaczenie ma szeroka wiedza. Prawidłowo działająca franczyza musi opierać się na ciągłym szkoleniu, udoskonalaniu, dobrej komunikacji między centralą a biurami. Co więce,j nie jest to komunikacja w jedną stronę – w WGN wyznajemy zasadę, że uczymy się od siebie nawzajem. Szyld pod którym działają biura, oczywiście poza pakietem niezbędnych szkoleń podstawowych i ciągłej opieki merytorycznej, powinien też być miejscem wymiany doświadczeń, w którym poszczególne biura spotykają się z centralą i z innymi biurami. Każdy uczy się na podstawie wiedzy drugiego. Temu służą u nas m.in. kongresy WGN, organizowane dwa razy do roku, a gromadzące przedstawicieli biur z całego kraju. Oprócz wykładów cenionych specjalistów stricte z rynku nieruchomości z Polski i zagranicy także z zakresu coachingu, budowania marki osobistej, oraz paneli dyskusyjnych umożliwiających wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, a najlepszymi brokerami w grupie, nagradzanymi statuetką Orła Brokera oraz specjalnymi Wyróżnieniami Brokera WGN – tłumaczy Leszek Michniak.

Franczyzodawca powinien reagować na zmienną sytuację rynkową. WGN wraz ze zmianą przepisów czy innych uwarunkowań aktualizuje na bieżąco bazę wiedzy i dokumentacji, która trafia do partnerów – komentuje Leszek Michniak.

NARZĘDZIA ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI

Po deregulacji zawodu pośrednika, podaż usług na tym rynku znacznie wzrosła. Dziś bycie tylko i wyłącznie pośrednikiem nieruchomości to za mało, by odnieść rynkowy sukces. Coraz bardziej świadomy i wymagający klient często oczekuje podejścia kompleksowego, a więc np. usługi, która rozpocznie się od wytypowania dobrej oferty kredytowej i zapewnienia finansowania, a skończy np. na wykończeniu nieruchomości pod klucz.

Biuro, które chce podążać za trendami rynkowymi, musi zdawać sobie sprawę z coraz większej liczby usług w segmencie nieruchomościowym, natomiast franczyzodawca powinien oferować swoim biurom możliwość zaimplementowania tej oferty w swojej działalności.

Tak dzieje się w przypadku WGN. Franczyzobiorca może przystąpić do pozostałych programów WGN. W ten sposób znacznie poszerzy swoją ofertę – chodzi np. o działanie w ramach pośrednictwa kredytowego, ubezpieczeniowego, usług wykończeniowych czy też fachowej wyceny nieruchomości.

- Kompleksowa usługa na coraz bardziej wymagającym rynku jest ofertą przyszłościową. Ci którzy szybko i atrakcyjnie ją zaimplementują mają szansę na rynkowy sukces. Dziś klient chce wszystko załatwić w jednym miejscu i my powinniśmy mu to umożliwić – komentuje Leszek Michniak.

WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ

Wielką niewiadomą jest to, w jakim kierunku będzie rozwijał się rynek nieruchomości w Polsce, ale mimo czynników, które budzą obawy – m.in. koniec programu MDM, przeważa optymizm. Jeśli uda się zachować ogólną koniunkturę na wysokim poziomie, prawdopodobnie utrzyma się też wysoki popyt na nieruchomości. Rośnie atrakcyjność rynku najmu, m.in. dzięki niskim stopom procentowym i wzmożonemu popytowi ze strony przybyszów z zagranicy. Przed branżą nieruchomościową więc tłuste lata, jednak zdyskontują je dobrze tylko ci, którzy zaoferują lepszą jakość. Przy wysypie mikro -biur, z jakim mamy obecnie do czynienia, przetrwają ci, którzy działają w systemie. Dlatego franczyza w branży nieruchomościowej będzie się rozwijać. Mały zniknie na dużym rynku. Pod wspólną marką ma szansę przetrwać, zaoferować odpowiedni standard i odnieść sukces biznesowy.


Marcin Moneta
redaktor naczelny Komercja24.pl
analityk rynku nieruchomości WGN

 

WGN na Międzynarodowych Targach Expo Real 2016

WGN na Międzynarodowych Targach Expo Real 2016

Targi Nieruchomości i Inwestycji Expo Real odbywają się corocznie w Monachium. Jak zawsze udział w nich brali również przedstawiciele Grupy WGN, którzy prezentowali ponad 500 nieruchomości inwestycyjnych.

W tegorocznej edycji targów uczestniczyło w sumie 39 tysięcy osób z 77 krajów. To o prawie 2 procent więcej uczestników, niż w ubiegłorocznej edycji.
W pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych pod kątem inwestycyjnym krajów znalazły się: Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Polska, Francja, Czechy, USA, Luksemburg oraz Hiszpania.

Jednym z ważniejszych, poruszanych na targach tematów, był popyt na tanie mieszkania. Ten segment nieruchomości nie schodzi w ostatnim czasie ze świecznika. Mówiono o potrzebie zapewnienia większej ilości tanich mieszkań zarówno ze strony państw, jak również prywatnych inwestorów. Popyt na tanią mieszkaniówkę stale rośnie i należy sprostać tej sytuacji.

Gorącym tematem były również atrakcyjne cenowo mieszkania na wynajem, których coraz częściej poszukują najemcy. Dla coraz większej ilości osób cena staje się najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, gdzie wynajmą mieszkanie.

Ponadto podczas paneli dyskusyjnych poruszano kwestię innowacyjnej ekonomii, inwestycji komercyjnych oraz omawiano i prezentowano nowoczesne technologie.

Targi Expo Real 2016 okazały się być kolejnym sukcesem i potwierdziły, że to największe i najlepiej zorganizowane wydarzenie poświęcone tematyce nieruchomości, które w jednym miejscu i czasie potrafi skupić wybitnych przedstawicieli rynków nieruchomości, ekonomii i finansów.

Magdalena Paluch

WGN na targach MIPIM 2016, po raz 17

WGN na targach MIPIM 2016, po raz 17

W dniach 15-18 marca 2016 r. grupa WGN po raz 17 uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIN w Cannes, na francuskim Lazurowym Wybrzeżu.

Targi MIPIN, obok Expo Real, uważane są za najważniejsze wydarzenie rynku nieruchomości na świecie. Uczestniczą w nich najbardziej wpływowe podmioty z branży nieruchomości. W tym roku Pałac Festiwalowy zgromadził ponad 21 tysięcy uczestników (w tym prawie 5 tysięcy inwestorów i 400 dziennikarzy) z 89 krajów.

WGN zaprezentował wyselekcjonowaną ofertę ponad pięciuset nieruchomości komercyjnych, z czego aż blisko połowę stanowiły tereny inwestycyjne. Wartość nieruchomości prezentowanych przez WGN na MIPIM wynosiła blisko 1 miliard PLN.

Zainteresowanie polskimi nieruchomościami prezentowanymi przez WGN co roku jest bardzo duże, a dzięki promocji ich na targach, co roku finalizowanych jest kilkaset transakcji.

WGN regularnie od 2000 r.  czynnie uczestniczy w Targach i m.in. dzięki temu plasuje się w grupie czołowych graczy na światowym rynku nieruchomości.   

W środę odbyły się panele dyskusyjne, odnośnie możliwości inwestowania w polskich miastach,  moderowane przez "Poland Today" i "Property EU", z udziałem prezydentów miast i dyrektorów firm deweloperskich (Ghelamko, Skanska Property, ICON Real Estate, Echo Investment, Xcity Investment). W programie konferencyjnym, jak co roku, znalazło się wiele interesujących tematów, poruszających aktualną sytuację na międzynarodowym rynku nieruchomości.

Nadto, miało miejsce ponad 100 innych paneli i  konferencji oraz 150 spotkań coworkingowych, służących nawiązywaniu kontaktów biznesowych i prezentowaniu swoich ofert.

Izabela Jasińska / Doradca ds. nieruchomości komercyjnych

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies