Informacje korporacyjne

Kolejny nowy Partner WGN - Białystok

Kolejny nowy Partner WGN - Białystok

W dniu 3 listopada do Grupy WGN przyłączono dwóch Partnerów - WGN Orzesze Tychy oraz WGN Białystok.

Partnerami Grupy WGN tym razem zostali - Joanna Nerkowska i Jacek Kuźmicki.

Od 12 lat zajmujemy się pośrednictwem finansowym. Wychodząc naprzeciw naszym Klientom kredytowym, którzy potrzebowali naszej pomocy w zakresie poszukiwania (na ich rzecz) nieruchomości, zatrudniliśmy  doradcę, który zajmował się obrotem nieruchomości. W chwili obecnej zdecydowaliśmy się znacznie rozszerzyć działalność z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z uwagi na naszą dużą wiedzę w tym zakresie, potrzeby naszych wieloletnich Klientów oraz potrzeby rynku.

Jako pośrednicy finansowi od lat należymy do Grupy ANG SA co dało nam łatwiejszy dostęp do systemów i regulacji prawnych oraz bankowych. Sieciowy CRM umożliwił sprawniejsze działanie i zarządzanie pracującymi z nami doradcami. Działanie w grupie umożliwia korzystanie z wypracowanych już zasad, ścieżek, procedur, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas i zająć się bezpośrednio obsługą Klienta i sprzedażą, a nie czynnościami dodatkowymi choć niezbędnymi przy tego rodzaju działalności. Dlatego też zdecydowaliśmy się i w obszarze nieruchomości działać wspólnie ze znaną na rynku MARKĄ i GRUPĄ, która ma duże doświadczenie i sukcesy.

Marka WGN znana nam była na rynku, bo od lat działamy w takim samym obszarze usług.

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami?

Ujęły nas klarowne zasady współpracy, czytelne wymagania, nacisk na wysoką JAKOŚĆ usług przy równoczesnym zachowaniu dużej samodzielności Franczyzobiorcy. Bardzo ważne dla nas były też pozytywne opinie zarówno Klientów jak i współpracowników WGN, bo zawsze jakość usług i zadowolenie Klienta stawialiśmy na pierwszym miejscu. GRUPA ANG z którą działamy w zakresie pośrednictwa kredytowego tworzona była jako spółdzielnia, stąd też poszukiwaliśmy podobnych wartości i zasad działania wśród Franczyzodawców. Zależało też nam na etyczności postępowania zarówno wobec Klientów jak i współpracowników. Zdecydowaliśmy się na WGN ponieważ jej działanie opiera się na wspólnym, odpowiedzialnym biznesie - nie na zasadach korporacyjnych. W korporacji czasami "gubiony jest interes Klienta". Nam zależy na partnerstwie w biznesie i działaniach bez misselingu wobec naszych Klientów.

od lewej - Joanna Nerkowska, Jacek Luźmicki

 

Jakim rynkiem chcą się Państwo głównie zajmować? Czy może nie zamierzają się Państwo ograniczać tylko do jednego typu nieruchomości?

Interesuje nas sprzedaż domów i mieszkań, co już w niewielkim zakresie prowadziliśmy. Ponieważ nasi Klienci kredytowi należeli do segmentu Klienta zamożnego, dlatego ten obszar działania jest nam najbliższy. Choć chcielibyśmy zając się również nieruchomościami komercyjnymi. Nabyta przez lata duża wiedza w zakresie nieruchomości gruntowych spowodowała, że  jest to nasz ulubiony typ nieruchomości. Z uwagi na powyższe, na ten moment nie chcemy ograniczać naszego działania tylko do jednego typu nieruchomości. 

 

 

Nowy GŁÓWNY MENADŻER ds. rozwoju Grupy WGN

Nowy GŁÓWNY MENADŻER ds. rozwoju Grupy WGN

 

Z dniem 3 listopada 2022 r. Luiza Stasiak została nowym Głównym Menadżerem ds. Rozwoju Grupy WGN. Warto zaznaczyć, że wygrała konkurencję na to stanowisko z blisko 50 kandydatami.

 

„Moim nadrzędnym celem będzie stałe budowanie siły marki WGN na polskim i zagranicznym rynku nieruchomości. Jestem absolwentem Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Luiza Stasiak

 

We współpracy z Zespołem będę czuwać nad dynamicznym rozwojem sieci franczyzowej. Będę miała przyjemność wspierać Partnerów na każdym etapie przygody z Grupą WGN.”

Luiza Stasiak, kontakt – 71 337 84 05, 609 130 707, e-mail – l.stasiak@wgn.pl

Nowe biuro WGN w Orzeszu Tychy

Nowe biuro WGN w Orzeszu Tychy

W dniu 03.11.2022 do Grupy WGN przyłączono dwa nowe biura w Orzeszu Tychy i w Białymstoku.

Nowym partnerem Grupy WGN w Orzeszu Tychach została Pani Klaudia Czerwik-Nowrot.  

Nieruchomości zawsze były, są i będą, dlatego naszym zdaniem jest to pewna branża na długoterminowy biznes. Już od dłuższego czasu interesowało nas zagadnienie obrotu nieruchomościami. Wykorzystując nasze doświadczenie w handlu i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wpadliśmy na wspólny pomysł, aby spróbować swoich sił w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami w ramach Grupy WGN

Szukaliśmy solidnego partnera do współpracy na zasadach franczyzy oraz aby była to firma z rozpoznawalną marką, z tradycjami jak i ugruntowaną pozycją na rynku. Zdecydowaliśmy się na współpracę z WGN, która oferuje najlepsze na rynku warunki współpracy.

 

 

Bycie częścią stabilnej organizacji jest również dużym atutem, zwłaszcza na początkowym etapie działalności. Inną istotną dla nas kwestią jest oferowany szeroki wachlarz szkoleń i wsparcia.

 

Gratulujemy przyłączenia się do Grupy WGN i życzymy samych sukcesów zawodowych i finansowych.

Dobre prognozy wypływające z 26. Konwentu WGN

Dobre prognozy wypływające z 26. Konwentu WGN

Dnia 23 września 2022 roku odbył się  w tym roku już drugi 26.Konwent Dyrektorów i Menadżerów Grupy WGN.

 

W dobie wysokich kredytów, wysokiej inflacji i sytuacji geopolitycznej, kiedy na rynku pozamykało się około 25-30 % konkurencyjnych agencji nieruchomości - ten Konwent cieszył się dużym zainteresowaniem.

Grupa WGN wprawdzie nie odczuwa kryzysu, wyniki zrealizowanych transakcji są porównywalne do poprzedniego roku, to jednak wypracowano strategię jeszcze większej ekspansji reklamowej i promocyjnej ofert nieruchomości.

 

WGN do końca roku ma już zakontraktowane przyłączenie kolejnych 7 Oddziałów franczyzowych. Uczestnicy Konwentu podkreślali sukcesy jakie w ostatnim roku osiągnęła Grupa. Mianowicie  - powiększenie ilości ofert na wyłączność - już 62 %, a jeszcze nie tak dawno temu, bo zaledwie 3 lata temu było 24 %.

Również sukcesem jest średni staż pracy agentów/doradców ds. nieruchomości - ponad 8 lat. Świadczy to o stabilnych zarobkach i dobrych przychodach Oddziałów.

 

Podsumowując można stwierdzić, że WGN nie odczuwa jako takiego kryzysu na rynku nieruchomości, a wypracowana strategia pozwoli dalej utrzymać pozycje numer jeden na rynku nieruchomości.

Grupa WGN chciałaby zakończyć ten rok podobnymi wynikami jak w poprzednim, a mianowicie zrealizowaniem przez poszczególne Oddziały 200, a nawet 300 transakcji.

 

 

To już 3-cie biuro WGN w Łodzi

To już 3-cie biuro WGN w Łodzi

 

Dnia 5 września 2022 roku WGN powitał nowego Partnera Franczyzowego w Łodzi. Właścicielami nowego Oddziału są Katarzyna Rybicka-Pach oraz Gabriel Puzio.

 

Skąd pomysł na szeroko pojęte pośrednictwo w obrocie nieruchomościami?

Od dawna pasjonował nas ten temat, ale traktowaliśmy go w charakterze hobby. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, że temat nieruchomości pojawia się coraz częściej w naszym życiu, więc uznaliśmy to za znak, by stał się on naszym zawodowym wyzwaniem, które będziemy mogli z sukcesem realizować w praktyce.

Dlaczego zdecydowali się Państwo przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro?

Nie chcieliśmy tracić potencjału naszego czasu i energii na kwestie marketingowe związane z promowaniem i rozpoznawalnością nowej marki. WGN ma już od wielu lat ugruntowaną pozycję na rynku, jest symbolem bezpieczeństwa, jedności, nakierowania na cel, a przede wszystkim jest to niezwykle Prestiżowa Marka.

Któregoś dnia, gdy wychodziliśmy z naszego biura rachunkowego, logo WGN po prostu rzuciło nam się w oczy. Z ciekawości poczytaliśmy o Grupie WGN i jej wartościach, z którymi mocno się identyfikujemy. Następnie, gdy poszukiwaliśmy rozwiązań franczyzowych, m.in. na portalu franchising.pl z nieskrywaną przyjemnością odnaleźliśmy znajome logo. I tak to się zaczęło.

WGN Łódź / Katarzyna Rybicka-Pach i Gabriel Puzio

 

Jakie czynniki zdecydowały o przewadze WGN nad konkurencyjnymi sieciami?

W naszym odczuciu, WGN pozwala na znacznie większą swobodę działania swoim partnerom niż inne sieci konkurencyjne. Daje to możliwość wyrażenia ich indywidualnej kreatywności. Co więcej, opłaty nie są liczone procentowo od obrotów, tylko w prosty i przejrzysty sposób naliczane ryczałtowo. Przysłowiową kropką nad "i" było dla nas pierwsze, osobiste spotkanie z p. Prezesem, który zainspirował nas swoją pasją, serdecznością i niezwykle pozytywnym podejściem do życia. Te wartości zawsze były również nam bliskie.

Czy posiadają Państwo doświadczenie w usługach i jakim rynkiem chcą się Państwo głównie zajmować?

Tak, prowadzimy własną firmę szkoleniową, której nadrzędnym celem jest szerzenie rozwoju osobistego jednostki. Nie tylko nie zamierzamy się ograniczać do jednego typu nieruchomości, lecz również chcemy konsekwentnie poszerzać zakres naszych usług o usługi około nieruchomościowe.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów zawodowych i finansowych.

 

Nowy Partner z Wrocławia w Grupie WGN

Nowy Partner z Wrocławia w Grupie WGN

 

W dniu 19 sierpnia 2022 r. Grupa WGN powiększyła się o nowy oddział, tym razem we Wrocławiu. Nowym Partnerem jest Dominika Baran, która uruchamia swoje biuro przy ul. Sienkiewicza 34 A we Wrocławiu.

 

„Jestem zaszczycona, iż mogę być ułamkiem potężnej Grupy, jaką jest Firma WGN. Ten niewielki ułamek mam nadzieję, że okaże się być jednak wielki w kontekście całego przedsięwzięcia.

Współpraca z WGN to dla mnie nowe szanse i możliwości. Do tej pory nieruchomości były mi znane ze strony najmu. Jednak to sprzedaż idzie ze mną przez całe życie oraz wysokie ambicje - to popchnęło mnie do wejścia w nieruchomości głębiej.

WGN daje niezwykłe poczucie bezpieczeństwa swoim Partnerom, ale przede wszystkim klientom. Dla Partnerów wsparcie w postaci szkoleń, konwentów, kongresów szkoleniowych działu prawnego (od zadań specjalnych), reklamy i wielu innych.

 

Dominika Baran, WGN Wrocław / Sienkiewicza

 

To wszystko przekłada się na wiedzę i umiejętności, które będę mogła pogłębiać, co z pewnością odczują klienci. To znowu spowoduje, że poczują, że ich posiadłości są we właściwych rękach.

Wszystko to potwierdzają sukcesy wielu już Partnerów Grupy WGN oraz ich pracowników.

Cieszę się, że jestem częścią tej Grupy.”

 

Życzymy Pani Dominice samych sukcesów zawodowych i rozpoczęcia pięknej przygody z nieruchomościami

SIŁA MARKI WGN - w swojej historii zrealizował ponad 225 tysięcy transakcji.

SIŁA MARKI WGN - w swojej historii zrealizował ponad 225 tysięcy transakcji.

 

Zobacz film  - Siła Marki WGN

 

 

Nowe biuro - WGN Mielec

Nowe biuro - WGN Mielec

 

Dnia 19 maja 2022 roku Grupa WGN poszerzyła się o nowego Partnera Franczyzowego. Nowe biuro będzie uruchomione w Mielcu.

 

 

Mirosław Bąk, właściciel i dyrektor biura WGN w Mielcu, już siedem lat wcześniej zrobił studia podyplomowe o specjalności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jak sam mówi: „marzenia trzeba spełniać i je realizować”. Z tego też powodu zrodził mu się pomysł na kolejny biznes, który chce zrealizować właśnie teraz.

 

Pan Mirosław zdecydował się przyłączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro – jako podstawowy atut wymienia „bycie w strukturach przedsiębiorców i możliwości korzystania z ich doświadczeń”. Dodatkowo pozwala to na wymianę poglądów oraz, jak sam zaznacza, wspólne realizacje sprzedaży pomiędzy oddziałami. Kolejnym elementem wymienianym przez Pana Mirosława to pomoc prawna oraz dostosowanie się do zmian przepisów, które są przekazywane franczyzobiorcom poprzez szkolenia. Interpretacja przepisów jest łatwiejsza w grupie specjalistów.

 

O WGN dowiedział się poprzez jedno ze spotkań biznesowych, w których uczestniczył. Poznał tam jednego z dyrektorów Grupy WGN, który opowiadał o prowadzeniu biznesu w ramach franczyzy.

 

Na pytanie o czynniki przeważające WGN nad konkurencyjnymi sieciami franczyzowymi Pan Mirosław odpowiedział następująco:

„WGN to firma z polskimi tradycjami i kapitałem, która posiada doświadczenie na wciąż rozwijającym się rynku nieruchomości w Polsce”.

 

Nowemu Partnerowi Franczyzowemu nie brakuje także doświadczenia w usługach. Wskazuje, że w szeroko pojętych usługach ma aż osiemnaście lat doświadczenia i co ważne, to doświadczenie „z każdym rokiem procentuje, bardzo dobry kontakt z klientem jest dla mnie najważniejszy”.

 

Nowy Partner zauważa, że rynek nieruchomości stale się zmienia. Dlatego też uznaje, że należy być elastycznym, a jako że nie boi się wyzwań, na pytanie o to, jakim rynkiem głównie chce się zajmować, wskazuje, że podejmie się także niszowymi segmentami rynku nieruchomości w Polsce, które są obarczone wadami prawnymi.

 

Gratulujemy dołączenia do największej w Polsce sieci obrotu nieruchomościami WGN i tym samym życzymy sukcesów w obszarze finansowym oraz zawodowym.

Witamy w Grupie WGN!

 

25 Konwent Dyrektorów i Menadżerów WGN - relacja

25 Konwent Dyrektorów i Menadżerów WGN - relacja

 

 

W Hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu 20 maja 2022 r. odbył się Jubileuszowy 25 Konwent Dyrektorów i Menadżerów Grupy WGN. Uczestniczyło w nim 58 szefów Oddziałów Koncernu WGN, którzy uznali to spotkanie za najważniejsze wydarzenie w tym sezonie.

 

Podczas Konwentu przedstawiono i omówiono m.in. bieżącą pozycję marki WGN jako lidera na rynku (ponad 30 lat doświadczenia), a także plany i strategię rozwoju Grupy WGN na najbliższy rok.

 

 

Miały miejsce także dwie ciekawe debaty prowadzone przez Roksanę Białecką, podczas których dyskutowano chociażby o najlepszych modelach prowadzenia biur, budowania stabilnych, silnych zespołów sprzedażowych czy nt. osiągania rekordowych wyników finansowych.

 

Punktem dnia była Uroczysta Ceremonia wręczenia Statuetki i Wyróżnień ORŁA BROKERA WGN 2021 prowadzona przez Dagmarę Komarnicką. Zwycięzcą  prestiżowej nagrody został Szymon Tamborski z WGN Poznań / Grunwald.

 

Trzy równorzędne Wyróżnienia Orła Brokera trafiły do WGN Bolesławiec, WGN Częstochowa i  WGN Polkowice / Szprotawa / Nowa Sól / Żagań.

Wszyscy nagrodzenie uzyskali w zeszłym roku rekordowe wyniki sprzedażowe, nawet siedmiocyfrowe.

Specjalne Wyróżnienie za wysoki, innowacyjny poziom usług otrzymał WGN Sosnowiec / Modrzejowska.

 W Konwencie udział wzięły też notariusz Beata Janowska oraz radca prawny Aleksandra Jurak – członek Rady Polityki WGN.

Plany Grupy WGN na rok 2022 to m.in. rozbudowa sieci WGN o 30 nowych Oddziałów i powtórzenie sukcesu z roku 2021 tj. zrealizowanie co najmniej ponad 15 tysięcy bezpiecznych transakcji.

 

 

25 Konwent Dyrektorów WGN

25 Konwent Dyrektorów WGN

W dniu 20 maja 2022 r. odbędzie się 25 Konwent Dyrektorów Grupy WGN.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Hotelu Double Tree by Hilton we Wrocławiu.

 

 

Przedstawiona i omówiona zostanie m.in. sytuacja bieżąca (ponad 30 lat na rynku) oraz strategia rozwoju Grupy WGN na najbliższy rok.

Podczas debaty zaprezentowane zostaną najlepsze modele prowadzenia biur WGN i ich wyników.

Tego dnia będzie miała też miejsce Uroczysta Ceremonia wręczenia Statuetki i Wyróżnień Orła Brokera WGN.

 

 

Tradycyjnie najważniejsze jednak będą rozmowy nie tylko zawodowe w kuluarach, na co wszyscy czekają.

 

Jednodniowy Konwent zakończony zostanie mniej formalnym spotkaniem, na którym m.in. zostanie wzniesiony toast na cześć Laureatów.

 

 

 

 

 

Nowe Biuro WGN w Warszawie

Nowe Biuro WGN w Warszawie

 

 

Dnia 11 maja 2022 roku WGN powitał nowego Partnera Franczyzowego w Warszawie.

 

Właścicielem, jak i dyrektorem nowego biura jest Pan Wojciech Pietrzak. Chociaż Pan Wojciech dopiero rozpoczyna współpracę z WGN-em, to nie znaczy, że wcześniej nie zajmował się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Wręcz przeciwnie – jak sam twierdzi, ma doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych, choć była to raczej praca dodatkowa; a zatem będzie to jego kontynuacja pracy. Konsekwencją rozwinięcia działalności w pośredniczeniu w obrocie nieruchomościami jest założenie biura. Pan Wojciech ma wizję świetnie funkcjonującego i prosperującego biura jako wyspecjalizowanego zespołu.

Zapytany o to, dlaczego zdecydował się dołączyć do sieci franczyzowej zamiast samodzielnie otworzyć biuro, szybko wyjaśnił, jak pragmatyczne i efektywne jest to rozwiązanie. Pan Wojciech widzi ogromną wartość rozpoczęcia pracy w istniejącym i dobrze działającym systemie. Zakładając biuro samodzielnie, musiałby spędzić dużo czasu na nauce i korygowaniu popełnionych błędów, które niewątpliwie by wystąpiły. W przypadku dołączenia do sieci franczyzowej – Pan Wojciech zdaje się na bogate doświadczenie osób, które początki i popełnione błędy mają za sobą, metodą prób i błędów wypracowały rozwiązania. Nie widzi powodu, dlaczego miałby nie oszczędzić czasu i nie skorzystać z tej wiedzy.

 

 

O WGN dowiedział się z kolei, gdy przeglądał różne sieci franczyzowe, ich oferty oraz umiejscowienie biur w kraju. Decyzja padła na WGN.

Pan Wojciech, mówiąc o swoim biurze w Grupie WGN, nie chce ograniczać się do jednego obszaru rynku, do jednego typu nieruchomości. Mając już doświadczenie w nieruchomościach komercyjnych, chce rozwinąć się na rynek mieszkaniowy. Planuje stworzyć wyspecjalizowane zespoły osób, które będą zajmowały się odpowiednio do kwalifikacji konkretnym typem nieruchomości.

Chcemy najmocniej pogratulować dołączenia do największej w Polsce sieci obrotu nieruchomościami WGN. Tym samym życzymy samych sukcesów w obszarze finansowym oraz zawodowym.

 

Witamy w Grupie WGN!

Cała prawda o WGN - kwiecień 2022

Cała prawda o WGN - kwiecień 2022


Na rynku – 31 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - blisko 100.

W okresie styczeń-kwiecień 2022 do Grupy WGN przyjęto 5 Partnerów.

Średni staż na rynku Biura WGN – ponad 13 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez KOLEJNE POKOLENIE - 7.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 650 w tym około 570 agentów.

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN – ponad 8 lat.

Ilość transakcji – od stycznia do kwietnia 2022 ponad 4 700.

Ilość transakcji  w 2021 r.- ponad 15 000 o wartości ponad 3 miliardy PLN.    

Udział marki na rynku obrotu nieruchomościami wyniósł ponad 2 % całego wolumenu transakcji w Polsce.

Ilość transakcji w historii WGN ponad 220 000.

Średnia ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc – ponad 2,1.

Ilość wejść na flagowy portal WGN.pl w roku 2021 – ponad 1,8 miliona.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Ilość wejść na flotę portali WGN w roku 2021 – ponad 2,5 miliona

Jedyny wydawca w Polsce wśród pośredników dwóch tytułów prasowych – „APARTAMENTY REZYDENCJE” i „INVESTMENT PROPERTIES WGN GROUP”.

Własna flota specjalistycznych portali Centrali i Partnerów WGN – 55.

Promocja każdej nieruchomości zgłoszonej do WGN – na wszystkich portalach i serwisach – ponad 150, w tym między innymi na Morizon, Gratka, Onet, Oferty.net, Domiporta, Klikmapa, Otodom.

Najlepsza 10. Agentów zrealizowała w roku 2021 aż 1020 transakcji.

Najlepsza Agentka Ewa Zawrotniak-Cawricz z WGN Bolesławiec – 132.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 43%.

Ilość ofert na wyłączność w stosunku do całej bazy – ponad 58 %.

Skuteczność sprzedaży wyniosła blisko 90%.                                                   

Najlepsze Oddziały WGN sprzedają rocznie powyżej 200, a nawet ponad 300 nieruchomości.

Wyspecjalizowane portale WGN w poszczególnych kategoriach:
Komercja24.pl, Propertyjournal.pl – w szczególności komercyjne i inwestycyjne.
Ekskluzyw.pl, Apartamentyrezydencje.com, Apartamentypolska.com.pl – w szczególności premium tj. apartamenty, rezydencja, posiadłości, pałace, zamki.
Dzialki.pl - w szczególności tereny, grunty, działki.
Wgnkredyty.com - pośrednictwo kredytowe.

 

 

 

 

Pożegnanie Pawła Kawy

Pożegnanie Pawła Kawy

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pawła Kawy

naszego kilkunastoletniego Partnera Grupy WGN Nieruchomości - współwłaściciela i Dyrektora Biura WGN Tarnów oraz współwłaściciela Biura WGN Dębica.

Nie tylko my, ale całe środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami w Polsce straciło doświadczonego i cenionego specjalistę. Paweł pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci.
Rodzinie i Bliskim przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

Prezes Zarządu, współpracownicy i cała Grupa WGN Nieruchomości

 

Kolejne Biuro WGN w Poznaniu

Kolejne Biuro WGN w Poznaniu

W dniu 11.04.2022 roku do WGN przystąpił nowy Partner Franczyzowy w Poznaniu.

 

Dyrektorem a zarazem właścicielem nowo powstałego biura została Pani Estera Szeląg, która swoją przygodę z WGN, pracując jako pośrednik w biurze nieruchomości WGN w Poznaniu. Jak sama wskazuje, doświadczenie to :
” (...) dało mi mobilizację do otworzenia własnego oddziału "

 

Pani Estera posiada umiejętność pracy z drugim człowiekiem, to ważna cecha w tej branży.

3-letnia praca z klientami w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami dała mi doświadczenie oraz nauczyła mnie, że pośrednictwo to złożony proces, gdzie akt notarialny umowy sprzedaży czy umowa najmu jest tylko jednym z elementów naszej misji jako pośredników. Na każdym etapie współpracy klient powinien zostać otoczony opieką, czuć się bezpiecznie oraz komfortowo z pośrednikiem i znaleźć szereg odpowiedzi na nurtujące go wątpliwości.”

 

 

Zapytana, dlaczego wybrała dołączenie do Grupy franczyzowej WGN, zamiast samodzielnie otworzyć biuro odpowiedziała, że to w Grupie leży siła i dużo łatwiej jest osiągnąć sukces przynależąc do takiej, która daje wsparcie oraz możliwość wymiany doświadczeń.

„Sieć franczyzowa WGN w mojej ocenie powoduje lepszą rozpoznawalność marki oraz efekt synergii całej Grupy. Z mojego doświadczenia wynika, że zdecydowanie łatwiej jest odnieść sukces będąc członkiem dużej, stabilnej organizacji. Obecność w sieci franczyzowej daje również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy agentami z różnych oddziałów.''

Jak się okazuje, marka WGN po raz kolejny nie ma sobie równych w przygotowaniu Partnerów do pracy na rynku nieruchomości, dzięki licznym szkoleniom i kongresom. Poza precyzją, ogromem wiedzy i doświadczenia, marka WGN to również wspaniali ludzie, którzy ją tworzą – wprowadzają atmosferę i wspierają się na każdym kroku.

Marka WGN posiada najlepszy znany mi model biznesowy. Możliwość uczestnictwa w kongresach oraz szkoleniach prowadzonych przez wykładowców to kolejny atut. Dodatkowo wspaniała atmosfera i współpraca pomiędzy oddziałami w całej Polsce, które dane mi było zaznać do tej pory przeważył ostatecznie o wyborze WGN.”

 

 Pani Estera nie zamierza ograniczać się do jednego typu  nieruchomości. Jej początkowym planem jest skupienie się na rynku wtórnym oraz sprzedaży działek budowlanych w okolicach Poznania.

 

Jeszcze raz niezmiernie gratulujemy dołączenia do największej w Polsce sieci obrotu nieruchomościami WGN i życzymy samych sukcesów w obszarze finansowym oraz zawodowym.

 

Witamy w Grupie WGN!

 

 

 

Styczeń, Luty 2022 w WGN - Podsumowanie

Styczeń, Luty 2022 w WGN - Podsumowanie

Pierwsze dwa miesiące bieżącego roku są kontynuacją dobrej passy z roku 2021. W tych dwóch miesiącach WGN przeprowadził ponad 2 000 transakcji, pomimo ciepłej zimy i wstrętnej pandemii.

 

W Biuletynie WGN podsumowującego pierwsze dwa miesiące br. ujęto, że w Grupie WGN pracuje ponad 650 osób z czego ponad 570 agentów, doradców i ekspertów.

W lutym br. wdrożono kolejne procedury usprawniające, a wręcz podnoszące jeszcze bardziej profesjonalizm i skuteczność pracy nieruchomistów – „Wytyczne dla Biur i Agentów WGN – 2022.”

W ciągu 2021 r. w bazie ofert Grupy WGN zdecydowanie wzrosła ilość ofert na wyłączność  z 37 na 58 %. Świadczy to o coraz silniejszym zaufaniu klientów do marki WGN.

Specjalizacją WGN jest nieprzerwanie obrót nieruchomościami premium i inwestycyjnymi, które stanowią około 48 % wszystkich ofert. To do WGN przychodzą klienci z drogimi nieruchomościami, bo wiedzą, że nasza marka w tej dziedzinie nie ma sobie równych.

Podsumowując: 31 lat na rynku,   ~100 Biur WGN,   210 000 zrealizowanych transakcji w swojej historii.

W roku 2021 Wielka Giełda Nieruchomości zrealizowała rekordową ilość transakcji - ponad

15 000, sprzedając nieruchomości o wartości ponad 3 mld PLN, a udział marki na rynku obrotu nieruchomościami wyniósł ponad 2 % całego wolumenu transakcji w Polsce.

 

Średni staż Biura WGN w Grupie wynosi ponad 13 lat a najstarsi Partnerzy są od ponad 27 lat. 

Na sukces WGN składają się profesjonalne narzędzia, Księga Wiedzy i Dokumentów WGN, systematyczne szkolenia, procedury, a zwłaszcza ludzie z pasją.

Największe Oddziały WGN sprzedały w roku 2021 powyżej 200, a nawet ponad 300 nieruchomości osiągając przychody siedmiocyfrowe.

W ostatnich latach szeregi Grupy WGN powiększyły się o 36 Partnerów, w tym aż 14 przeszło z konkurencyjnych sieci franczyzowych  - to jest najlepsza rekomendacja.

 

 

 

 

WGN otworzył nowy Oddział.

WGN otworzył nowy Oddział.

 W dniu 13 stycznia 2022 roku, do WGN przystąpił kolejny Partner Franczyzowy.

 

           Nowy Oddział największej sieci obrotu nieruchomościami zlokalizowany jest w Koszalinie - Sianowie w województwie zachodnio-pomorskim. Dyrektorem nowo powstałego Biura, a zarazem jego właścicielem jest Marta Sobczyk. Pani Marta posiada duże doświadczenie w sektorze handlu, które nabyła podczas prowadzenia sklepów w Koszalinie. Pomysł na otwarcie biura nieruchomości jak sama wskazuje narodził się z pasji oraz hobby.

 

Nieruchomościami interesuję się od dawna. Analizę rynku zawsze traktowałam jako hobby. Z ciekawością i bardzo często z dużym niedowierzaniem obserwowałam, jak duży jest popyt na nieruchomości. Zaskakujące dla mnie było, w jak szybkim tempie znikają z ofert zarówno małe mieszkania, luksusowe rezydencje jak i również obszerne grunty pod inwestycje. Stąd pomysł dlaczego nie połączyć pracy z pasją.”

Pani Marta odkryła markę WGN Nieruchomości podczas analizy prowadzonych franczyz w Polsce na portalu franchising.pl. Zdecydowała się na przyłączenie do Grupy WGN Nieruchomości, doceniając silnie wypracowane standardy, pozycję na rynku oraz  wieloletnie doświadczenie.

 

 „[...] sieć franczyzowa daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa - takie przeświadczenie, które sprawia, że w razie wątpliwości można skonsultować z kimś bardziej doświadczonym, pozostając przy tym nadal niezależnym w swoim działaniu.

Przejrzyste, czytelne i klarownie wytłumaczone zasady franczyzy. Uczciwe warunki współpracy. Rozpoznawalność marki. Ilość otwartych biur. Analizy i rankingi jakie prowadzi WGN. Świetne jest też to, że wchodząc na strony z informacjami o franczyzie WGN, ja, jako przyszły potencjalny franczyzobiorca, od razu odnoszę wrażenie, że sieć "czuwa" nad swoimi partnerami - poprzez to że są zdjęcia partnerów i ich biur, opis historii powstania, przedstawienie pośredników, sukcesy pośredników. Widać że tu nie ma obojętności względem partnerów.”

 

Nowy Oddział WGN w Koszalinie - Sianowie prowadzony przez Panią Martę, planuje stale się rozwijać i nabywać doświadczenia w każdym sektorze nieruchomości.

 

Życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz finansowych całemu zespołowi, który stworzy Nasz Nowy Parter.


Witamy w Grupie WGN!

 

 

 

Grupa WGN powiększa się o nowy oddział w Świebodzinie

Grupa WGN powiększa się o nowy oddział w Świebodzinie

Z dniem 31 października 2021 roku, do największej sieci franczyzowej WGN dołączył kolejny Partner. Nowy oddział WGN mieścić się będzie w mieście Świebodzin w woj. lubuskim.

 

Dyrektorem nowo powstałego biura został Pan Sylwester Kłos, natomiast właścicielem jest Spółka Grzywacz Sp. Z o.o., której prezesem zarządu jest Pan Jarosław Grzywacz.

Obaj Panowie posiadają bardzo duże doświadczenie w usługach oraz szeroko pojętym handlu, nabyte podczas prowadzenia swoich działalności. Pan Jarosław „od kilku lat z sukcesem buduje i sprzedaje domy i mieszkania na terenie Wojewódźtwa Lubuskiego oraz Wielkopolski“.

 
Nowe biuro WGN prowadzone będzie pod skrzydłami Pana Sylwestra, który od ponad 20 lat pracuje w sektorze usług, a od 5 lat zajmuje się również pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych.

Patrząc na doświadczenie obu Panów nie można dziwić się, że wybrali oni właśnie pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, które jest ich pasją.

 

Dyrektor Biura WGN Świebodzin

 

„Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami to ogromnie przyjemna, dająca wiele satysfakcji praca, przede wszystkim wtedy gdy utrwalimy w naszej własnej świadomości, że priorytetem jest i zawsze pozostanie w pierwszej kolejności realizacja marzeń i planów naszych klientów. Ale również należy pamiętać, że jest to praca wymagająca samodyscypliny, poświęcenia i zaangażowania, cechy bez których trudno gdziekolwiek odnieść sukces.“


Zapytani dlaczego wybrali przyłączenie się do sieci franczyzowej zamiast samodzielnego prowadzenia biura zgodnie odpowiedzieli, że: „Dobrze jest mieć za plecami partnera o ugruntowanej, wieloletniej pozycji na rynku, szczególnie w momencie uruchamiania nowego projektu [...]”


Dzięki silnej pozycji na rynku, rozpoznawalności wśród klientów oraz obserwowaniu sukcesów Naszych długoletnich Partnerów, po raz kolejny Grupa WGN nie miała sobie równych.

„Zdecydowanie pierwszym kryterium naszego wyboru to pozycja oraz rozpoznawalność marki, następnie warunki współpracy [...] znacznie różniące się od ofert konkurencji, do tego sprawdzone w praktyce narzędzia, wspólny marketing lokalny i międzynarodowy. 

Duże znaczenie ma również klimat wewnętrzny, poprawne relacje, satysfakcja i zadowolenie ze współpracy partnerów w strukturach organizacji.“

Oddział WGN w Świebodzinie głównie zajmować się będzie zaspokojeniem potrzeb lokalnych mieszkańców miasta i jego okolic. Wraz z rozwojem biura otworzy się ono na nowe możliwości rynkowe tj. Nieruchomości premium, grunty inwestycyjne oraz rekreacyjne.

Nabyte doświadczenie, pasja do wykonywanej pracy oraz współpraca jest idealnym połączeniem, które stanowią nasi nowi Partnerzy. Jako cała społeczność WGN bardzo się cieszymy, że do szeregów Naszej Grupy Franczyzowej dołączają właśnie tacy Partnerzy.

Całemu zespołowi biura WGN Świebodzin życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz finansowych.


Witamy w Grupie WGN!

 

 

 

Biura WGN powiększają swoje zespoły sprzedażowe agentów.

Biura WGN powiększają swoje zespoły sprzedażowe agentów.

Biura WGN stanowiące Grupę WGN tworzą własną politykę rozwoju oraz indywidualne plany rozbudowy swoich zespołów agentów.

WGN nie zwalnia tempa - 10 miesięcy 2021 roku

WGN nie zwalnia tempa - 10 miesięcy 2021 roku

 

WGN nie zwalnia tempa – podsumowanie 10 miesięcy 2021 roku. Koncern WGN wszedł już w 31 rok swojej obecności na rynku.

 

Od początku roku Agenci WGN przeprowadzili blisko 12 700 transakcji uszczęśliwiając tym samym ponad 25 000 klientów. Jest to absolutny rekord w historii Koncernu WGN.

Topowa grupa agentów z listy TOP 4+ (agenci, którzy realizują w miesiącu 4 i więcej transakcji) przeprowadza średnio miesięcznie po około 6,8 transakcji.

Również rekordowo w tym okresie przyjęto do Grupy WGN 12 nowych Oddziałów oraz 4 -ech dotychczasowych Partnerów otworzyło kolejne własne Biura WGN w innych miastach. W sieci WGN działają obecnie 94 biura świadczące usługi szeroko pojętego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, w których pracuje ponad 570 m.in. agentów, doradców i ekspertów finansowych. Jest duża szansa, że w tym roku ilość biur WGN przybliży się do stu.

Średni staż Oddziałów Franczyzowych w Grupie WGN wynosi średnio blisko 10 lat, co jest  wartością dodaną dla Koncernu, a zarazem najlepszym dowodem, że właściciele Oddziałów w pełni wykorzystują narzędzia oferowane przez WGN osiągając wysokie przychody.

 Innym sukcesem WGN jest rosnące zaufanie klientów, co przekłada się bezpośrednio na stały wzrost zawieranych z klientami umów na wyłączność, które w Grupie WGN stanowią obecnie 48 % wszystkich zleceń sprzedaży i wynajmu. Warto zaznaczyć, że na koniec roku 2020 oferty na wyłączność stanowiły 28 %.

 

WGN otwiera nowy oddział tym razem w Mikołowie

WGN otwiera nowy oddział tym razem w Mikołowie

W dniu 6 października 2021 roku, do WGN przystąpił kolejny Partner Franczyzowy. Nowy oddział największej sieci obrotu nieruchomościami zlokalizowany będzie w Mikołowie na Śląsku.

Dyrektorem nowo powstałego oddziału została Izabela Strzelec, a właścicielem biura Mariusz Kaczmarczyk.

Pan Mariusz posiada 20-sto letnie doświadczenie w sektorze handlu oraz sprzedaży, które nabył podczas prowadzenia własnej firmy.

 „Decyzja o rozpoczęciu działalności w sektorze nieruchomości uwarunkowana jest przede wszystkim doświadczeniem, a oddział WGN w Mikołowie będzie stanowić dopełnienie firmy „matki”, która jest silnie związana ze sprzedażą”.

Oddział WGN w Mikołowie, prowadzony będzie przez Panią Izabelę, która ma 7 letnie doświadczenie w branży nieruchomości, nabyte na stanowisku managera, w konkurencyjnej sieci franczyzowej.

Kolejny z naszych partnerów zdecydował się na przyłączenie do Grupy WGN Nieruchomości, nie rozważając nawet otwarcia samodzielnego biura ze względu na szerokie wsparcie Partnera, wysoką pozycję na rynku, a zwłaszcza jego 30-letnie doświadczenie.


Wsparcie jakie od Państwa otrzymujemy, wysoka pozycja firmy WGN na rynku oraz postrzeganie przez klientów Państwa marki, nie pozostawiła nam nawet cienia wątpliwości”.

Rozbudowana sieć franczyzowa, rozpoznawalność na rynku krajowym jak i międzynarodowym, stałe wsparcie oraz opieka nad Partnerami sprawiła, ze WGN nie miał sobie równych.

„Nie rozważaliśmy nawet innej sieci franczyzowej, do której moglibyśmy się przyłączyć. Od samego początku nasza decyzja była uwarunkowana na WGN.”

Nowo powstały oddział w Mikołowie, będzie zajmować się głównie rynkiem wtórnym mieszkań oraz domów, jednakże Nasi nowi Partnerzy pragną powoli wdrażać się w zasady funkcjonowania rynku pierwotnego.

Wspaniale dobrany duet Pani Izabeli oraz Pana Marka, współpracuje ze sobą  od 16 lat.

Życzymy minimum drugie tyle wspólnych lat z WGN Nieruchomości oraz wielu sukcesów zarówno zawodowych jaki finansowych.

Witamy w Grupie WGN.

 

Małgorzata Rzęśnicka

Specjalista ds. marketingu i mediów

 

 

 

Klienci mają zaufanie do WGN – blisko 50 % ofert jest na wyłączność

Klienci mają zaufanie do WGN – blisko 50 % ofert jest na wyłączność

 

Dzięki ugruntowanej pozycji WGN na rynku nieruchomości, doświadczeniu, bezpiecznym transakcjom i skuteczności w szybkiej sprzedaży i wynajmie  - na dzień 30 września 2021 odnotowaliśmy w bazie ofert mlsWGN 48 % umów pośrednictwa z klauzulą wyłączności.

 

Oferty na wyłączność stanowiące aż około 50 % całej bazy WGN maja znaczący udział w rekordowych wynikach sprzedażowych. Trzy kwartały 2021 roku zamykane są ponad 11 tysiącami zrealizowanych transakcji. Dokładne wyniki tego kwartału będą znane za kilka dni.

Przyczyną sukcesu niewątpliwie jest dobra promocja ofert na ponad 150 portalach i serwisach nieruchomościowych, ale też systematyczne szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe WGN-owców.

Umowy z klauzulą wyłączności to umowy, które w wielu krajach o długiej historii zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami są jedyną formą współpracy z Klientem.

Umowy tzw. otwarte nie dają dużej skuteczności sprzedaży jak umowy na wyłączność, dlatego WGN ma w planach w przyszłym roku zbliżyć się do 60 % ofert na wyłączność.

WGN-owcy mają zawsze przed sobą rachunek ekonomiczny, który powinien im gwarantować zwrot ponoszonych znaczących nakładów reklamowo-marketingowych jak również zaangażowania i wiedzy, a taką gwarancję dają umowy na wyłączność. Ponadto z analiz praktyków wynika jednoznacznie, że nieruchomości przyjęte do sprzedaży na wyłączność mają skuteczność w finalizacji w ponad 90 %, a oferty tzw. otwarte zaledwie kilkanaście procent.

 

 

 

WGN prześcignął 2020 rok.

WGN prześcignął 2020 rok.

Sierpień 2021 zakończył się zrealizowanymi blisko 1 400 transakcjami, co daje sumaryczną ilość – 9 800 przeprowadzonych w 2021 roku transakcji. Dzięki temu już w pierwszych ośmiu miesiącach udało się przekroczyć  ilość transakcji zrealizowanych w ciągu całego 2020 roku, tj. 9 400.

Na ten wynik wpływ ma na pewno stały rozwój sieci franczyzowej, a w szczególności ilość doświadczonych specjalistów pracujących w szeregach Grupy WGN. Pokazuje to, że nawet w niestabilnych czasach marka WGN zapewnia stabilną pozycję oraz pewne zyski dla Partnerów franczyzowych.


Na wysoką ocenę wśród klientów a tym samym na wynik zrealizowanych transakcji wpływa również poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizmu przy realizowanych transakcjach oraz ponad 30-letnie doświadczenie marki WGN i jej stała obecność na rynku szeroko pojętego obrotu nieruchomościami.

Dla przypomnienia wśród ofert Grupy WGN 32% stanowią oferty na wyłączność a na 570 osób pracujących w WGN ponad 480 to doradcy ds. nieruchomości o dużym stażu i doświadczeniu.

Trzeba mieć pewien dystans do tego, co dzieje się dookoła

Trzeba mieć pewien dystans do tego, co dzieje się dookoła

 

Nie wolno zbytnio się przejmować, trzeba po prostu dobrze robić swoje. I inwestować w swój rozwój i zdobywanie wiedzy, to zawsze procentuje.” 

 

 

Tomasz Kazuś przez pięć lat pracował jako doradca ds. nieruchomości w biurze WGN w Gorzowie Wielkopolskim. - To była moja pierwsza poważna praca – opowiada Tomasz Kazuś. - Zaczynałem od zera, bez żadnego doświadczenia w tej branży. Ale dzięki własnej chęci rozwoju i pomocy współpracowników nauczyłem się wszystkiego.

Jak mówi, ten zawód pozwala rozwijać się w wielu kierunkach: jest się trochę fotografem, trochę projektantem wnętrz, marketingowcem, operatorem drona i oczywiście sprzedawcą. Potrzebne są tzw. umiejętności miękkie, czyli umiejętność negocjacji, rozmowy z trudnymi klientami. Nie wolno też dopuścić do stagnacji i rutyny – na bieżąco należy śledzić zmiany w prawie, w trendach rynkowych.

Z czasem w głowie Tomasza Kazusia zaczęła kiełkować myśl o tym, aby otworzyć własne biuro. - Jednak rynek był w tym czasie nieprzewidywalny, trochę niestabilny – opowiada. - Czekałem więc na odpowiedni moment. W międzyczasie ukończyłem studia z zarządzania przedsiębiorstwem.

Odpowiedni moment przyszedł sam. - Właściciel biura, w którym pracowałem, zaproponował mi jego przejęcie, bo sam zmienił swoje plany życiowe – wspomina Tomasz Kazuś. - I zdecydowałem się.

Nasz rozmówca przyznaje, że miał łatwiejsze wejście w biznes niż standardowo początkujący przedsiębiorca. - Przez pięć lat pracowałem w tym biurze i widziałem, jakie są obroty, koszty prowadzenia biznesu, na jakie zyski mogę liczyć w perspektywie miesiąca, dwóch, trzech – mówi franczyzobiorca WGN. - Przejmowałem tez placówkę z ugruntowaną pozycją, okrzepłą na rynku. Przekazana Księga Know- How WGN stanowiła fundament rozwoju i wiedzy na temat prowadzenia biura nieruchomości. Nie zaczynałem więc od zera. To pozwoliło mi uniknąć wielu zmartwień.

 

 

Jeśli się komuś wydaje, że w związku z tym Tomasz Kazuś mógł tylko odcinać kupony od już rozkręconego biznesu, jest w błędzie. Po pierwsze w swoim biurze został... sam. - Tak się złożyło, że w tym momencie nie było innego doradcy ani pośrednika, musiałem dopiero zbudować własny zespół – wspomina franczyzobiorca. - Ale na początku mogłem liczyć tylko na to, co sam wypracuję.

Po drugie 5-letnie doświadczenie zawodowe i przekazana wiedza przez Centralę WGN pozwoliły mu na bezpieczne zmierzenie się w praktyce z  prowadzeniem firmy – kalkulować koszty, dzielić budżet, z czasem rekrutować pracowników i nimi zarządzać. - Obowiązków mam teraz znacznie więcej - nie ukrywa Tomasz Kazuś. - Tym bardziej, że – choć dziś ma trzyosobowy zespół pośredników - sam nadal zajmuję się bezpośrednią obsługą klientów, a nie tylko zarządzaniem firmą.

Co daje mu własny biznes? - Większy komfort pracy – twierdzi franczyzobiorca WGN. - Mam pełną decyzyjność, sam kieruję rozwojem firmy, decyduję o doborze pracowników, dysponuję budżetem. Owszem, dzień pracy mi się wydłużył. Ciężko na dłużej rozstać się z telefonem, nawet w weekend czy na urlopie. Ale też zawód pośrednika nieruchomości należy do tych, w których ciężko jest o normowany czas pracy. Umawiamy się z klientami o różnych porach dnia, bywa, że w weekendy. Byłem do tego przyzwyczajony.

Tomasz Kazuś przyznaje, że poziom odpowiedzialności przy prowadzeniu firmy jest dużo większy, niż przy pracy na etacie. Chociażby z tego względu, że od dobrego funkcjonowania biznesu zależy też los jej pracowników. - Dlatego przedsiębiorca powinien mieć pewne cechy charakteru: determinację, odwagę – podkreśla Tomasz Kazuś. - Uważam jednak, że można je wypracować. - Trzeba też mieć pewien dystans do tego, co dzieje się dookoła. Np. do konkurencji. Nie wolno zbytnio się nią przejmować, trzeba po prostu dobrze robić swoje. I inwestować w swój rozwój i zdobywanie wiedzy, to zawsze procentuje. 

 

Tomasz Kazuś

Właściciel Biura WGN w Gorzowie Wielkopolskim

Wypowiedź dla miesięcznika Franchising

 

 

WGN wśród najlepszych

WGN wśród najlepszych

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że oddział WGN w Sosnowcu znalazł się wśród 10 najlepszych biur obrotu nieruchomościami w Katowicach.

W zestawieniu opublikowanym na portalu money.pl Oddział WGN w Sosnowcu został doceniony za profesjonalizm, wiedzę oraz najwyższe sztandary obsługi klienta. Biuro prowadzone przez  Rafała Kampczyka i Krzysztofa Badana pośredniczy w sprzedaży wszelkiego rodzaju nieruchomości w tym komercyjnych, luksusowych oraz zabytkowych, oferując swoim klientom kompleksową obsługę.

 

10 najlepszych biur nieruchomości w Katowicach do Twojej dyspozycji wg money.pl:

Grupa WGN Sosnowiec

GELTAG

Śląskie Centrum Nieruchomości

EstateStreet

HOUSE & HOME

RE/MAX Carbon

Consensus Nieruchomości

Realton Nieruchomości

ESTATE GROUP

Biuro Nieruchomości MIASTORAMA

 

Profesjonalne sesje zdjęciowe, filmy promocyjne oraz szeroko zakrojone działania marketingowe sprawiają, że oferty biura WGN w Sosnowcu są wyjątkowo atrakcyjne. Należy również wspomnieć, że klienci WGN są otoczeni opieką prawną podczas całego procesy transakcji, a w razie potrzeby jest także możliwa pomoc związana z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Za sukcesem duetu Kampczyk & Badan stoi także doświadczenie zdobyte we flippingu, doskonale wyszkolony zespół agentów oraz zaplecze marketingowe. Oddział WGN Sosnowiec wielokrotnie udowadniał, że jest liderem na rynku a potwierdzają to liczne nagrody oraz wyróżnienia, w tym: tytuł Orła Nieruchomości za rok 2021 czy Wyróżnienie Orła Brokera WGN za 2020 rok.

Kolejny sukces Oddziału WGN na lokalnym rynku potwierdza, że WGN jest liderem na ogólnopolskim rynku nieruchomości. Know-how oparte na ponad 30letnim doświadczeniu w branży to nie tylko teoretyczne standardy, ale przepis na realny sukces w branży obrotu nieruchomościami.

Dyrektorom Oddziału WGN w Sosnowcu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

 

 

Historyczny moment dla Grupy WGN

Historyczny moment dla Grupy WGN

 

W sierpniu 2021 Ewa Rybczyńska i Marek Świdziński podpisali umowę franczyzową na otwarcie kolejnego biura pod logiem WGN. Czwarty Oddział tego duetu zostanie otwarty w Żaganiu w województwie lubuskim.

 

Jest to historyczny moment dla całej sieci WGN, ponieważ do tej pory żaden z Partnerów Grupy WGN nie prowadził takiej liczby własnych oddziałów. W czym tkwi sekret sukcesu duetu Rybczyńska Świdziński?

Obydwoje dyrektorzy są zgodni i udzielają prostej odpowiedzi:

„To ludzie! Podstawą dobrze prosperującego biura nieruchomości są agenci. Zwracamy szczególną uwagę na ludzi jakich zatrudniamy i nie szczędzimy czasu na ich szkolenie. Prowadzimy cykliczne szkolenia, nasi agenci zawsze mogą się zgłosić o pomoc. Odpowiadamy na wszystkie pytania i zawsze jesteśmy do dyspozycji. W budowaniu zespołu ważne są także relacje poza biurem, dlatego też regularnie spotykamy się poza biurem, integrujemy się, wyjeżdżamy na weekendy. Dobra atmosfera przekłada się bezpośrednio na relacje zawodowe. Nasi agenci po prostu ze sobą współpracują.

Kolejnym ważnym aspektem jest system motywacyjny. Organizujemy wewnętrzne konkursy dla najlepszych agentów w zespole. Nagradzamy zaangażowanie i ciężką pracę, co po prostu motywuje agentów do stawania się coraz lepszymi i to przekłada się na wyniki. Lipiec 2021 roku był najlepszym miesiącem w naszej działalności, przeprowadziliśmy około 70 transakcji a 8 agentów zostało zgłoszonych do TOP 4+ AGENTÓW WGN.”

 

Zespół agentów w (jeszcze) trzech biurach liczy obecnie 21 osoby. Biura dysponują również flotą własnych, obrandowanych samochodów, co zwiększa rozpoznawalność agentów i marki WGN na lokalnym rynku.

 

 

I półrocze 2021 roku w WGN na dużym plusie

I półrocze 2021 roku w WGN na dużym plusie

W ciągu 6 miesięcy br. WGN zrealizował ponad 7 300 transakcji.

 

I półrocze br. jak nigdy dotąd nie było dla WGN tak udane. W ciągu 6 miesięcy WGN zrealizował ponad 7300 transakcji. Jest to o tyle niespodziewane ze względu na cały czas panującą na świecie pandemie.  Warto wspomnieć, że w całym roku 2020 WGN przeprowadził 9 400 transakcji. Z pewnością wpływ na ten sukces mają sprzyjające warunki na zakup nieruchomości w postaci tanich kredytów, a także ucieczka z lokat bankowych i rosnąca inflacja. Ponadto WGN posiada w ofercie coraz więcej ofert na wyłączność, które stanowią ponad 28 % całej bazy nieruchomości.

 

 


WGN w liczbach – I półrocze 2021:

Na rynku – ponad 30 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - 87,

Średni staż na rynku Biura WGN – blisko 9 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez drugie pokolenie - 6.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 570 w tym około 480 agentów

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN – ponad 6 lat.

Ilość transakcji w I półroczu 2021 - ponad  7 300.

Ilość transakcji w historii WGN – około 210 000.

Ilość zadowolonych klientów - ponad 420 000.

Średnia ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc – 2,2.

Ilość wejść w I półroczu 2021 na portal WGN.pl – blisko 1 milion.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Własne 2 tytuły wydawnicze – „APARTAMENTY REZYDENCJE” i „INVESTMENT PROPERTIES WGN”.

Własna flota tematycznych portali Centrali i Partnerów WGN - 53.

Promocja każdej nieruchomości WGN na portalach, serwisach i subdomenach - ponad 150.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 39%.

Ilość ofert na wyłączność w stosunku do całej bazy – ponad 32 %.

 

Prezentacja ofert w największej ogólnopolskiej bazie ofert MLS-WGN - system wielokrotnej wymiany ofert nieruchomości oraz informacji i współpracy pomiędzy biurami WGN.

Partnerem strategicznym Grupy WGN jest amerykański Koncern Obrotu Nieruchomościami REALTY EXECUTIVES INTERNATIONAL.

 

 

 

Znajdź to, co kochasz, a potem kogoś, kto ci za to zapłaci

Znajdź to, co kochasz, a potem kogoś, kto ci za to zapłaci

 

W dniu 17 maja 2021 r. Kapituła WGN ogłosiła czterech Laureatów prestiżowych równorzędnych Wyróżnień Orła Brokera WGN za rok 2020.

 

Jednymi z czterech laureatów zostali Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk prowadzący dwa Biura WGN w Sosnowcu i w Tarnowskich Górach.

WYRÓŻNIENIE Brokera 2020 dla WGN Sosnowiec i Tarnowskie Góry zostało przyznane za profesjonalizm, imponującą ilość transakcji zaangażowanie w promocje marki WGN.

W Grupie WGN od 2013 roku.

„Nasz pomysł na prowadzenie biura nieruchomości z sukcesem od tylu lat, to przede wszystkim uśmiech i frajda z wykonywanego hobby w ramach sieci WGN. Dlaczego nazywamy to hobby, a nie pracą? Bo sprzedawanie domów, mieszkań, działek czy różnego rodzaju obiektów komercyjnych, rozwiązywanie spraw wydających się nie do rozwiązania, handlowanie i negocjowanie są naszą codzienną przyjemnością.

Profesjonalna fotografia i filmy, własne działy – marketingowy, prawny i kredytowy, organizacja szkoleń czy dni otwartych są dla nas jedynie narzędziami do wykonywania tego, co lubimy najbardziej – spotykania się z fajnymi ludźmi, pomagania przy transakcjach i miesiąc w miesiąc realizowania ich dużej ilości, co przynosi pieniądze nam i naszym Klientom.

Dzięki takiemu podejściu nie dość, że we dwóch udaje się nam świetnie współpracować przez tyle lat, to dodatkowo skompletowaliśmy fantastyczny zespół Doradców, który jest dla nas rewelacyjnym wsparciem każdego dnia. Nasz wspólny entuzjazm jest gwarancją naszego sukcesu dziś, jutro, pojutrze i jeszcze przez wiele, wiele lat!”

Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk

Nowy Oddział WGN w Sławnie

Nowy Oddział WGN w Sławnie

Grupa WGN powiększyła się o kolejne biuro! Pani Katarzyna Pietrzak podpisała umowę franczyzową, na podstawie której powstanie oddział WGN w Sławnie.

 

 

Pani Katarzyna opowiada dlaczego zdecydowała się na branżę nieruchomości oraz jak to się stało, że postanowiła nawiązać współpracę z Grupą WGN.

 

„W moim życiu zawodowym pojawiła się luka spowodowana koniecznością zakończenia prowadzonej działalności. Na skutek pandemii musiałam znaleźć nowa ścieżkę. Szukając pomysłu na nowe przeglądałam ogłoszenia internetowe. Była tam informacja o pracy dla agenta nieruchomości w biurze WGN. Zapukałam i zostałam. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Wtedy zrozumiałam, że właśnie to będę robić.

 

Znana i ugruntowana pozycja WGN to dowód, że wszystko jest ok, Możliwość samodzielnej pracy  w oparciu o silnego i doświadczonego partnera to ogromny bonus. Myślę, że  Pomorze to doskonała lokalizacja dla kolejnego przedstawicielstwa. Doskonale sprzedają się działki w tych rejonach i na tym właśnie chcę się skupić.


Dlaczego franczyza WGN? Ponieważ otrzymuję praktycznie całą niezbędną wiedzę na temat bezpiecznego prowadzenia biura od franczyzodawcy. Zdejmuje to ze mnie konieczność przecierania szlaku, szukania niezbędnej wiedzy, kompletowania dokumentów. Otrzymuję wszystko na tacy, zastaje mi tylko zaangażowanie, z wykorzystaniem gotowych narzędzi. Podoba mi się to. Samodzielnie tworzone od podstaw biuro obarczone jest moim zdaniem zbyt wysokim ryzykiem.

 

WGN pojawiło się na mojej drodze w trudnym dla mnie czasie, trochę przypadkiem. podjęłam współprace  jako agent w biurze WGN i po niedługim czasie poczułam, ze chcę więcej.”

 

Pani Katarzynie gratulujemy i życzymy samych zawodowych sukcesów.

 

 

Od 12 lat jestem pod skrzydłami WGN

Od 12 lat jestem pod skrzydłami WGN

W dniu 17 maja 2021 r. kapituła ogłosiła czterech Laureatów prestiżowych równorzędnych Wyróżnień Orła Brokera WGN za rok 2020.

 

Jednym z czterech laureatów została Mariola Teszler prowadząca od 2009 roku Oddział WGN franczyzowy w Ustroniu.

WYRÓŻNIENIE Brokera 2020 dla WGN Ustroń zostało przyznane za imponującą ilość transakcji na trudnym rynku, wysoką skuteczność oraz  zaangażowanie w promocje marki WGN.

 

Od 12 lat jestem pod skrzydłami WGN i  jestem dumna, że tyle lat ciężkiej pracy zostało nagrodzone, że dotarłam do miejsca, w którym teraz się znajduję.

Cieszę się , że mogę reprezentować godnie Koncern WGN i przynosi to chlubę tak mnie, jak i firmie - razem dążymy do wspólnego celu.

Gdy wchodziłam w biznes związany z obrotem nieruchomościami potrzebowałam wiele samozaparcia i uporu, aby wybić się na tak trudnym rynku do tego w dobie szalejącego kryzysu, nie było to łatwe,  a wręcz piekielnie trudne.

12 lat ciężkiej pracy w poznawania rynku, negocjacji z klientami wielkiej odpowiedzialności, jednak gdy teraz patrzę wstecz, muszę stwierdzić jedno, było warto.

 

3 sentencje którymi się kieruję:

nie oglądać się na konkurencję, oni zostaną w tyle,

ustanawiać sobie cel i dążyć  wprost do niego,

nie poddawać się, wierzyć w siebie.

 

Oczywiście dziękuję mojemu zespołowi za wkład w sukces , który odnieśliśmy.

Ja i mój  zespół bardzo poważnie traktujemy każdego klienta, sprawdzamy szczegółowo każdą nieruchomość i zawsze mówimy prawdę o nieruchomości, nawet jeśli ma poważne wady. Oczywiście pomagamy w rozwiązaniu wszelkich problemów, w miarę naszych możliwości.

 

Oferta naszych usług nie sprowadza się tylko do sprzedaży i wynajmu nieruchomości, ale świadczymy usługi dodatkowe:                                                                      

- pomagamy w załatwieniu kredytu,

 • przepisywaniu mediów,  
 • załatwianiu ekip remontowo budowlanych,  
 • w razie potrzeby załatwiamy prawników, geodetów, rzeczoznawców i innych potrzebnych specjalistów do zrealizowania transakcji.

 

A ponieważ pracujemy tylko na zasadach wyłączności, to nasze oferty muszą być na najwyższym poziomie, czyli profesjonalne opisy, zdjęcia, świetnie wypozycjonowana reklama.

Staramy się, myślę, że z dobrym skutkiem intensyfikować dobrą opinię o Grupie WGN, a świadczyć o tym może fakt, iż jesteśmy polecani przez klientów.

Dziękujemy bardzo za docenienie naszych starań i ciężkiej pracy.

 

Mariola Teszler

Dyrektor Oddziału WGN Ustroń

 

 

Marka i know-how pomagają w biznesie, zwłaszcza gdy jesteś w nim początkującym przedsiębiorcą.

Marka i know-how pomagają w biznesie, zwłaszcza gdy jesteś w nim początkującym przedsiębiorcą.

 

 

Dnia 25 maja 2021 Pan Gabriel Kromski podpisał umowę franczyzową na otwarcie biura WGN w Ząbkowicach Śląskich. Warto odnotować, że od początku roku Grupa WGN powiększyła się już o 10 nowych Oddziałów.

 

Nowy Partner wraz z zespołem na rynku finansowym działa z sukcesem od 5 lat.

Zauważyliśmy, że nasze biznesy się uzupełniają. Często kredytujemy zakup nieruchomości w postaci kredytów hipotecznych czy firmowych inwestycyjnych. Klienci dzisiaj chcą być obsługiwani kompleksowo i zaoszczędzić swój cenny czas.- mówi Pan Gabriel.

 

Na wspólpracę z marką WGN zdecydował się ze względu na jej bardzo dużą rozponawalność na rynku nieruchomości, a co ważne znajomość marki jeszcze z czasów studiów oraz rekomendację znajomych i klientów. 

Porównując oferty na rynku w WGN mieliśmy dogodne warunki i koszty wejścia w ten biznes jak i jego utrzymania.- mówi Pan Gabriel.-  Zdarza się nam również kredytować nieruchomości, w których sprzedaży pośredniczy WGN.


Formę współpracy franczyzowej znał już od dawna.

Jako spółka rozpoczęliśmy współpracę z Bankami na poziomie właśnie oddziałów franczyzowych, partnerskich. Tam nam się to sprawdziło.- mówi Pan Gabriel-  Marka i know-how pomagają w biznesie, zwłaszcza gdy jesteś w nim początkującym przedsiębiorcą.

 

Panu Gabrielowi i całemu Zespołowi życzymy wiele sukcesów zawodowych i finansowych. Witamy w Grupie WGN.

 

Mój sukces to WGN – Katarzyna Stachowska Jurgiel

Mój sukces to WGN – Katarzyna Stachowska Jurgiel

 

W dniu 17 maja 2021 r. kapituła ogłosiła czterech Laureatów prestiżowych równorzędnych Wyróżnień Orła Brokera WGN za rok 2020.

 

Jednym z czterech laureatów została Katarzyna Stachowska – Jurgiel prowadząca Oddział WGN franczyzowy w Gdańsku.

WYRÓŻNIENIE Brokera 2020 dla WGN Gdańsk zostało przyznane za wysoki poziom obsługi Klienta, modelowe prowadzenie biura i zaangażowanie w promocje marki WGN.

W Grupie WGN jest dopiero od 2019 roku.

Wypowiedź Laureatki:

Niezawodny zespół doradców ds. nieruchomości, wysokiej jakości świadczone usługi , umiejętność słuchania  oraz stworzenia relacji z klientem to główne źródła, które wpłynęły na sukces oddziału WGN Gdańsk. Bez kapitału ludzkiego złożonego z moich wysoce zaangażowanych w pracę agentów nie byłoby tak imponujących efektów. Widząc ich trud oraz świadomość wykonywanego zawodu staram się wspierać  ich działania dodatkowymi narzędziami marketingowymi , które pozwalają  dotrzeć do szerokiej grupy klientów.

 

Duża aktywność w social media we współpracy z zewnętrzną agencją marketingową przynosi również niewspółmierne korzyści w postaci rozpoznawalności firmy WGN Gdańsk oraz dużego zaufania ze strony Klientów. Nieobojętna pozostaje współpraca z innymi oddziałami WGN , która niejednokrotnie przełożyła się na finalizację umów sprzedaży nieruchomości . Sukces nie jedno ma imię , ale dzisiaj mogę powiedzieć ,że sukces to WGN Gdańsk czyli moi współpracownicy i ja z nimi na czele za co im z całego serca dziękuję

 

Katarzyna Stachowska-Jurgiel

Dyrektor Oddziału WGN Gdańsk

 

 

 

WGN to najlepszy wybór w moim życiu zawodowym – Artur Kupis WGN Częstochowa

WGN to najlepszy wybór w moim życiu zawodowym – Artur Kupis WGN Częstochowa

 

Do Grupy WGN dołączyłem w 2016 r., przechodząc z konkurencyjnej sieci. Jak się okazało, był to najlepszy wybór w moim życiu zawodowym.

 

Do odniesienia sukcesu w biznesie z jednej strony nie potrzeba posiadać tajemnej wiedzy, z drugiej strony okazuje się, że tylko nieliczni ten sukces osiągają.

Zgodzimy się chyba wszyscy, że najważniejszym aspektem pracy w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest zbudowanie dobrych relacji z klientami.

Aby tak się stało, pośrednik musi być osobą, do której klient będzie miał pełne zaufanie. Aby to zaufanie zbudować, pośrednik powinien być wiarygodny, wierzyć w to co mówi, a przede wszystkim wierzyć w swoje umiejętności.

Pośrednik musi także utrzymywać stały kontakt z klientem, trwający od nawiązania współpracy aż do jej zakończenia, a nawet jeszcze dłużej.

Zbudowanie profesjonalnych relacji z klientem często skutkuje przeprowadzeniem udanej transakcji. A to z kolei sprawia, że zadowolony klient będzie polecał pośrednika swoim znajomym.

Poziom na jakim funkcjonuje biuro nieruchomości uzależniony jest od wszystkich osób, które pracują w tym biurze.

Właściciel biznesu, który w moim przypadku pełni również funkcję dyrektora oddziału WGN – to od niego zależy najwięcej. Jeżeli właściciel nie będzie odpowiednio zaangażowany, jego biznes nie będzie poprawnie funkcjonował.

Właściciel musi znać swoją wartość, wierzyć w siebie, nigdy nie zwątpić. Musi dawać swoim postępowaniem pozytywny przykład współpracownikom. Szef musi być optymistą, i właśnie tym optymizmem powinien zarażać swoje koleżanki i kolegów z pracy.

 

Drugim obszarem, bez którego sukces biura byłby niemożliwy, są właśnie pracownicy – agenci nieruchomości.

Oddział WGN w Częstochowie tworzy grupa doświadczonych i zgranych agentów. Wszyscy dbamy o to, aby atmosfera w biurze była jak najlepsza.

Agent, który chce być skuteczny musi oczywiście wykazać się odpowiednim zaangażowaniem w pracę, a także wysoką kulturą osobistą.

Agenci oddziału WGN w Częstochowie świetnie współpracują ze sobą. Często skutkuje to przeprowadzeniem wspólnych transakcji, w których jeden agent współpracuje z klientem sprzedającym nieruchomość, podczas gdy drugi agent z naszego oddziału obsługuje klienta kupującego.

Zarówno dla dyrektora oddziału, jak i samego agenta, nie ma przyjemniejszej rzeczy, niż usłyszenie z ust klienta pochwał pod adresem agenta za sprawnie i bezpiecznie przeprowadzony proces sprzedaży/zakupu nieruchomości.

 

 

W końcu – bycie częścią sieci WGN daje nam dużo większe możliwości, niż działanie w pojedynkę.

Agencja sieciowa WGN stwarza swoim partnerom świetne warunki do rozwoju i prowadzenia odnoszącego sukcesu biura nieruchomości.

Renoma marki WGN istniejącej od 30 lat oraz fakt, iż sieć posiada ponad 80 biur w całym kraju, powoduje że klienci darzą nas zaufaniem i chętnie podejmują z nami współpracę.

Często zgłaszają się do nas klienci zlecając nam do sprzedaży duże, droższe nieruchomości z rynku Premium, takie jak biurowce, obiekty przemysłowe, czy duże grunty inwestycyjne. Nad przyjętą do sprzedaży ofertą nieruchomości pracuje kilkuset agentów WGN nie tylko w Częstochowie, ale we wszystkich oddziałach sieci w całym kraju. Klient zlecając nam do sprzedaży taką nieruchomość ma więc gwarancję wysokiej jakości obsługi, a przede wszystkim skuteczności naszych działań.

To wszystko powoduje, że pomimo funkcjonowania na rynku częstochowskim kilkudziesięciu innych biur nieruchomości, praktycznie nie odczuwamy obecności konkurencji.

Na marginesie warto wspomnieć, iż od 2017 roku zajmujemy się także sprzedażą nieruchomości w Hiszpanii. W latach 2017-2019 udało nam się skutecznie przeprowadzić kilkanaście transakcji sprzedaży nieruchomości na Costa Blanca oraz Costa del Sol. W ubiegłym roku nastąpiło ochłodzenie popytu na hiszpańskie nieruchomości, związane z pandemią koronawirusa, jednakże sytuacja pomału wraca do normy i odnotowujemy coraz większe zainteresowanie klientów z Polski zakupem nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu.

W imieniu swoim oraz pracowników naszego oddziału pragnę podziękować centrali WGN za uznanie oraz przyznanie prestiżowego Wyróżnienia Orła Brokera WGN za rok 2020.

Jednocześnie, po upływie zaledwie 5 miesięcy bieżącego roku, mogę śmiało zapowiedzieć, że rok 2021 będzie dla naszego oddziału jeszcze lepszy niż rok poprzedni

 

Artur Kupis

Dyrektor Oddziału WGN Częstochowa

 

Jak utrzymać poziom zarobków z korporacji, ale jednocześnie być na swoim

Jak utrzymać poziom zarobków z korporacji, ale jednocześnie być na swoim

 

Rafał Kampczyk i Krzysztof Badan poznali się w Open Finance. Rafał Kampczyk był zastępcą kierownika w katowickim oddziale tej firmy i prowadził oddział w Rybniku, gdzie sprawował funkcję dyrektora. Dostał wyróżnienie doradcy roku i został zauważony przez kadrę zarządzającą. Krzysztof Badan również był zastępcą kierownika w katowickim oddziale tej firmy, a następnie w Dąbrowie Górniczej. Wspólnie braliśmy udział we wdrożeniu w firmie projektu trenerskiego – opowiada Rafał Kampczyk.

 


W jego trakcie bliżej poznał się z Krzysztofem Badanem. To on wpadł na pomysł otworzenia biznesu w branży nieruchomości.
- W wieku 26 lat zachorowałem na ospę i mając dłuższą przerwę od pracy zastanawiałem się, co zrobić, żeby utrzymać poziom zarobków z korporacji, ale jednocześnie  być na swoim. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem będzie uruchomienie biura sprzedaży nieruchomości na Śląsku – opowiada Krzysztof Badan.
Dodaje, że praca w korporacji jest niesamowicie ciekawa i rozwijające, ponieważ uczy nawyków, systematyki pracy, pracy pod presją. Jednak na dłuższą metę potrafi być wyniszczająca - trwa od rana do wieczora, również w weekendy, zawsze na wysokich obrotach.
- Obaj byliśmy mocno wypaleni i zmęczeni – przyznaje Rafał Kampczyk.
Spotkali się, porozmawiali i postanowili uruchomić biuro sprzedaży nieruchomości. Na tamtym etapie mieli jeszcze dwóch wspólników.
- Chcieliśmy postawić firmę na dwóch, niezależnych od siebie, ale uzupełniających się, nogach – nieruchomościowej i kredytowej – tłumaczy Rafał Kampczyk.Doszli do wniosku, że lepiej wystartować pod znaną marką, niż samodzielnie uruchamiać agencję nieruchomości od zera.
- Wiedzieliśmy, że jak wystartujemy od zera, to po pierwszym spotkaniu pewnie przekonamy do siebie klientów, ale nie będzie za nami stała żadna silna marka i tradycja. Nawet, jeśli wymyślimy silną nazwę, która chwyci, to dla klientów liczy się właśnie bezpieczeństwo i doświadczenie w branży. Działając pod skrzydłami WGN mamy poparcie marki mocno rozpoznawalnej na rynku. Od pierwszych spotkań z klientami możemy mówić, że nasza firma zajmuje się rynkiem nieruchomości ponad 20 lat (a obecnie 30) i liczy ponad 90 oddziałów – opowiada Rafał Kampczyk.
Ponadto WGN przekonało ich do siebie kosztami współpracy.
- Były one stosunkowo niewysokie w porównaniu do innych franczyz. Koszty wejścia to zaledwie kilka tys. zł, a opłata miesięczna wynosi 1200 zł i jest stała, niezależna od przychodu – mówi Krzysztof Badan.
Przy tym, jego zdaniem, plusem WGN jest fakt, że firma daje franczyzobiorcom dużą swobodę, jeśli chodzi o działanie.
- Dzięki temu pomimo, że jesteśmy częścią większej organizacji, to atmosfera jest tutaj zupełnie inna niż w dużych firmach. Nie ma ścisłych i rygorystycznych poleceń z góry, dzięki czemu możemy bardzo dobrze wykonywać swoje zadania. To daje nam kreatywną wolność, którą sobie bardzo cenimy – mówi Krzysztof Badan.
Współpraca w ramach franczyzy pomaga w szczególności przy sprzedaży nieruchomości o większej wartości.
- Klienci, posiadający drogie nieruchomości – domy, obiekty komercyjne czy hotele, chcą współpracować z dużymi biurami, ponieważ dobrze wiedzą, że takie nieruchomości nie sprzedają się lokalnie. Powierzając je większej sieci, czują się też bezpieczniej, bo wiedzą, że przy całym procesie sprzedaży są wsparci przez profesjonalny dział prawny i marketingowy – mówi Krzysztof Badan.
Generalnie, zdaniem franczyzobiorców WGN, działając na własną rękę też poradziliby sobie na rynku.
- Jednak dzięki temu, że stoi za nami silny brand, radzimy sobie jeszcze lepiej – mówi Krzysztof Badan.

Ich pierwsze biuro w Sosnowcu ruszyło osiem lat temu.
- Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do działania po szkoleniach i dzięki wcześniejszemu doświadczeniu. Dzięki temu już w pierwszym miesiącu od startu znaleźliśmy się w topach sprzedaży WGN. Sprzedaliśmy osiem nieruchomości i wszystkie umowy mieliśmy na wyłączność – opowiada Rafał Kampczyk.
Dość szybko zdecydowali o rezygnacji z działu finansowego i rozstaniu z dwoma pozostałymi wspólnikami.
- Doszliśmy do wniosku, że szkoda nam czasu i energii na dział finansowy. Zapewniliśmy sobie outsourcing w tym zakresie. Mamy dzisiaj dwóch świetnych doradców, którzy obsługują kwestie kredytowe, ale z zewnątrz – mówi Rafał Kampczyk.
Co więcej, obecnie zainteresowanie ich usługami jest tak duże, że ciągle muszą myśleć o tym jak przy tak dużej ilości pracy nadal zachować wysoki poziom obsługi.
- Od wielu lat, to klienci sami zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc. Przychodzą głównie z polecenia od innych zadowolonych osób lub po sprawdzeniu nas i poziomu naszej pracy w Internecie. Dzisiaj pracy mamy tak dużo, że czasem nie możemy zająć się wszystkimi zleceniami, więc np. praktycznie zrezygnowaliśmy z pośrednictwa w wynajmie – opowiada Krzysztof Badan.
Dodaje, że w najbliższym czasie planują zatrudnić kolejnych doradców, którzy pomogą im obsłużyć liczne zlecenia. Pandemia nie spowolniła sprzedaży. W jej trakcie w minionym roku otworzyli kolejne biuro WGN w Tarnowskich Górach.
- To bardzo przemyślana decyzja. W czasie zeszłorocznej pandemii przeprowadziliśmy analizę rynku i wyszło nam, że tam jest najwięcej domów, działek i terenów na sprzedaż. A my chcemy jeszcze mocniej uderzyć w ten segment – mówi Rafał Kampczyk.
Ich plan zakłada, że właśnie w Tarnowskich Górach będzie się mieściło główne biuro, ale w kolejnych miejscowościach powstanie kilka mniejszych.
- To będą takie biura satelity, które ułatwią przyjmowanie klientów lokalnie i podpisywanie umów tak, by mieli do nas bliżej – mówi Rafał Kampczyk.

Zdaniem franczyzobiorców WGN na ich sukces złożyło się kilka przyczyn.
Po pierwsze dobry start zapewniła im praca najpierw w firmie ubezpieczeniowej, a następnie w finansowej. Ponadto już wcześniej zajmowali się inwestowaniem w nieruchomości, mieli więc odpowiednią wiedzę zarówno finansową, prawną jak i inwestycyjną.
- Od początku byliśmy w stanie polecać naszym klientom dobre firmy budowlane, remontowe czy ekipy do wykończenia domu i nawet podpowiedzieć, ile to wszystko będzie kosztowało – mówi Krzysztof Badan.
Dodaje, że w tej branży bardzo ważna jest też odpowiednia prezencja.
Jednak tym, co zdaniem franczyzobiorców WGN w największej mierze wpływa na ich sukces, jest nietypowe dla polskiego rynku podejście do klientów.
- My, w przeciwieństwie do większości biur działających w Polsce, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia od kupujących nieruchomość. Naszym klientem jest osoba, która dostarcza nam towar do sprzedaży, czyli sprzedający. To z nim podpisujemy umowę i od niego podbieramy wynagrodzenie, ustalone kwotowo, a nie procentowo – tłumaczy Rafał Kampczyk.
Dodaje, że w ten sposób działa duża część zachodniego rynku (w tym amerykańskiego), a w Polsce nie wiedzieć czemu przyjęło się, że za sprzedaż nieruchomość należy skasować obie strony transakcji.
- Wydaje nam się to jednak nierynkowym podejściem. Np. kupując auto w salonie lub komisie nikt się nie zastanawia, ile sprzedawca ma z niego prowizji. Tak samo jest z nieruchomościami – kupujący nie powinien zastanawiać się ile zarabia agent, podpisywać umowy gdzieś po klatkach schodowych czy na szybko w aucie, tylko skupić się na samej nieruchomości, a następnie na kupieniu jej za określoną w Internecie cenę bez żadnych niespodzianek. Naszym zdaniem agent, który sprzedaje powierzoną mu nieruchomość i podbiera wynagrodzenie od dwóch stron, zachowuje się - np. przy negocjacjach - tak, jak prawnik, który reprezentuje przy rozwodzie zarówno żonę jak i męża. Oczywiście szanujemy to, że każdy ma prawo prowadzić biuro nieruchomości jak mu wygodniej, ale nasz system pracy jest najbardziej efektywny. Naszym zadaniem jest znalezienie osoby, która daną nieruchomość kupi za ustaloną cenę i nie jest zaskakiwana żadnymi dodatkowymi kosztami – tłumaczy Rafał Kampczyk.

Rynek obecnie sprzyja agencjom nieruchomości. Popyt na domy, mieszkania i działki jest bardzo duży, a ceny cały czas rosną.
- Zdecydowanie agencje nieruchomości mają dzisiaj rewelacyjne warunki do rozwoju i zarabiania pieniędzy. My mamy bardzo dużo pracy, na tyle dużo, że aby obsłużyć kolejnych klientów, którzy się do nas zgłaszają z ofertą sprzedaży nieruchomości, musimy szkolić i rekrutować kolejnych doradców, a także otwierać nowe oddziały WGN – mówi Rafał Kampczyk.

Na tym rynku powstaje też coraz więcej konkurencji. Ale Rafałowi Kampczykowi i Krzysztofowi Badanowi to nie przeszkadza.
- Od momentu, kiedy nie są potrzebne żadne licencje do tego, żeby sprzedawać nieruchomości, na rynku powstaje wiele nowych biur. Jedne z nich radzą sobie lepiej, inne gorzej. Są też takie, które nie przetrwały próby czasy. Dla nas konkurencja nie jest jednak żadną przeszkodą, gdyż klienci przeważnie zgłaszają się do nas sami lub bardzo często są z polecenia - mówi Krzysztof Badan.

 

źródło FRANCHISING

WGN sfinalizował w tym roku już ponad 4600 transakcji

WGN sfinalizował w tym roku już ponad 4600 transakcji

 

W dniu 21 maja 2021 r. o godz. 14.00 rozpocznie się XXIII Konwent Dyrektorów Grupy WGN.

 

Na konwencie nastąpi podsumowanie dotychczasowych działań Grupy WGN oraz przedstawienie kierunków strategii dalszego rozwoju. Dyrektorzy oddziałów będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami w osiąganiu indywidualnych sukcesów, a one na przykładzie ostatnich czterech miesięcy są imponujące.

W pierwszych miesiącach 2021 roku WGN sfinalizował ponad 4600 transakcji, co jest absolutnym rekordem nie tylko w skali Grupy WGN. Tylko sami agenci z listy TOP 4+ w tym czasie zrealizowali 688 transakcji. Średnio na 1 agenta WGN przypada w tym czasie 2,3 transakcje w miesiącu. Te rezultaty w sposób znaczący wpływają na stabilność zespołów agentów i konsekwentny rozwój Grupy WGN.

Bezpośrednio przy obrocie nieruchomościami pracuje blisko 500 agentów, przy wszystkich zatrudnionych w WGN – około 570 osób.

Od początku roku 2021 uruchomiono kolejnych 7 Oddziałów WGN. W najbliższych dniach będą podpisane następne dwie umowy, a na weryfikację czeka kolejnych 11 kandydatów.

Warto też odnotować, że 7 Partnerów zamierza jeszcze w tym roku uruchomić kolejne swoje oddziały w innych miastach.

Konwent Dyrektorów odbędzie się w systemie online.

Wszystkie dotychczasowe działania wypracowane na poprzednich Konwentach są konsekwentnie realizowane i przynoszą oczekiwane wyniki. Konsekwencją tego jest zwiększająca się liczba transakcji w porównaniu każdego roku do roku.

WGN otwiera już 7 Oddział w tym roku, tym razem w Świdnicy

WGN otwiera już 7 Oddział w tym roku, tym razem w Świdnicy

 

10 maja 2021 roku została podpisana umowa franczyzowa, na mocy której zostanie uruchomiony kolejny Oddział WGN tym razem w Świdnicy, przy ulicy Komunardów 8.

Nowy Oddział otwierają Państwo Joanna i Marek Lipińscy. Nowi franczyzobiorcy zdecydowali się na współpracę z WGN, ponieważ jak sami podkreślają: „na lokalnym rynku jest wiele biur obrotu nieruchomościami. Nie chcieliśmy być kolejnym bezimiennym, przeciętnym biurem.

Współpraca z WGN niesie za sobą pewne wartości i standardy. Przyłączenie do dużej sieci, która od lat jest liderem na rynku nieruchomości to gwarancja najwyższych usług, które przyciągają klientów.”

 

Sieć WGN, która istnieje od 1991 roku zapewnia nowym Partnerom kompleksowe wsparcie. Franczyza WGN to sprawdzone rozwiązania, autorskie know-how, wsparcie ekspertów oraz działu prawnego.

 

Joanna i Marek Lipińscy

Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to unikatowy na polskim rynku nieruchomości zestaw narzędzi gwarantujących sukces. WGN to rozpoznawalna, stabilna marka, która przekazuje swoje doświadczenie, dzięki czemu nasi Partnerzy wyróżniają się na rynku jakością świadczonych usług oraz profesjonalizmem.

 

Model franczyzowy, jaki oferuje WGN to gwarancja bezpieczeństwa oraz ponadprzeciętnych dochodów. Markę WGN budują przede wszystkim ludzie: eksperci w swoich dziedzinach, pasjonaci oraz doświadczeni doradcy ds. nieruchomości, którzy dzielą się swoją wiedzą.

Fundamentem systemu franczyzowego WGN jest kreatywna wolność i samodzielność - każde biuro WGN jest niezależne i działa na własny rachunek zatrzymując 100 % wypracowanego przez siebie przychodu.

 

Zdecydowaliśmy się 7 lat temu na franczyzę WGN

Zdecydowaliśmy się 7 lat temu na franczyzę WGN

W minionym roku rozpoczynała się pandemia i zbliżał się kryzys. Byłem przekonany, że będziemy mieli powtórkę z 2008 roku, kiedy to doszło do załamania na rynku i dużej redukcji cen nieruchomości trwającej aż do 2013 roku. 

Dzisiaj oczywiście ceny już mocno przekroczyły poziom sprzed 2008 r. Część analityków już od dwóch lat mówi, że zaraz przyjdzie korekta i wszystko się zredukuje, ale tak się nie dzieje. Wciąż mamy duży boom na rynku, a ceny, włącznie z cenami materiałów budowlanych oraz wykonawstwa, cały czas rosną. I nie wygląda na to, żeby to się miało zmienić. Deweloperzy i inwestorzy są przekonani, że hossa będzie dalej trwała.

Dlaczego ceny nieruchomości oszalały?

Powodów jest wiele. Na pewno kluczowym są rekordowo niskie stopy procentowe, które z jednej strony powodują, że raty są bardzo niskie, a przez to kredyty bardziej przystępne; a z drugiej strony niskie oprocentowanie lokat, wraz z rosnącą inflacją, powoduje duży napływ kapitału inwestycyjnego na rynek nieruchomości. Dodatkowymi czynnikami są m.in. bardzo mocny wzrost wynagrodzeń, który miał miejsce w ostatnich kilku latach; przypływ osób zza wschodniej granicy, które się u nas zadomowiły, kupują nieruchomości i zakładają rodziny oraz stały deficyt mieszkań, który występuje w naszym kraju.

Czy to dobry moment na zakup mieszkania?

Myślę, że czas na realizację marzeń zawsze jest dobry. Jednak na pytanie, czy warto dzisiaj zainwestować w nieruchomość, bardzo trudno odpowiedzieć. Rynek mieszkaniowy jest nieprzewidywalny. Z jednej strony ceny rosną do absurdalnych poziomów, a tempo tego przyrostu jest bardzo szybkie. O inwestowaniu w nieruchomości myśli dzisiaj wiele osób, które się na tym nie znają. Mówi się, że gdy taksówkarz opowiada Ci o tym jakie akcje kupił, to czas ewakuować się z rynku i tak to obecnie wygląda, że o „flipowaniu” myślą osoby, które nigdy wcześniej nieruchomościami się nie zajmowały. Z drugiej jednak strony profesjonalni inwestorzy i deweloperzy są przekonani, że ceny będą rosły dalej. Ci pierwsi kupują bez wahania, ci drudzy rozpoczynają coraz więcej nowych budów.Czy to dobry moment na otwarcie agencji nieruchomości?

Zdecydowanie agencje nieruchomości mają dzisiaj rewelacyjne warunki do rozwoju i zarabiania pieniędzy. My mamy bardzo dużo pracy, na tyle dużo, że aby obsłużyć kolejnych klientów, którzy się do nas zgłaszają z ofertą sprzedaży nieruchomości, musimy szkolić i rekrutować kolejnych doradców, a także otwierać nowe oddziały. Co więcej, ruch w interesie nie zmniejszył się niemal wcale z powodu koronawirusa. Tylko od połowy marca i w kwietniu ubiegłego roku zaobserwowaliśmy niewielki zastój spowodowany lockdownem, ale później każdy kolejny miesiąc jest lepszy od poprzedniego.

Czy na rynku agencji nieruchomości jest duża konkurencja?

Od kiedy nie potrzeba licencji uprawniającej do działania na rynku pośrednictwa nieruchomości, coraz więcej osób para się tym zajęciem. Przybywa biur nieruchomości na rynku, więc i konkurencja jest spora. Jednak my na swoim terenie działania w ogóle nie odczuwamy jej obecności. Mamy dużo pracy, a klienci przeważnie zgłaszają się do nas sami lub bardzo często są z polecenia.

Dlaczego warto otworzyć biuro nieruchomości we franczyzie?

Działanie pod szyldem znanej marki WGN, z ugruntowaną pozycją na rynku, bardzo pomaga przy pozyskiwaniu i sprzedaży nieruchomości,szczególnie tych komercyjnych czy prestiżowych. Dzięki temu już od momentu startu działania na rynku, jesteśmy wiarygodni i profesjonalni dzięki know how. Sam proces sprzedaży również wygląda całkowicie inaczej, gdy angażuje się w niego ponad 80 biur w całym kraju, aniżeli lokalne biuro z kilkoma pracownikami. Dodatkowo już od momentu startu działania na rynku, jesteśmy wiarygodni.

Zdecydowaliśmy się na franczyzę WGN, ponieważ to firma, która ma dobrą pozycję na rynku nieruchomości, a koszty wejścia we współpracą są nieduże w porównaniu do innych franczyz. W jej ramach mamy też dużą swobodę, jeśli chodzi o sposób działania. Z jednej strony należymy więc do dużej sieci, z drugiej mamy taką kreatywną wolność, którą sobie bardzo cenimy. Ponadto współpraca w ramach większej sieci to także możliwość wielu szkoleń i wymiany doświadczeń z osobami, które działają w tym samym systemie.

 


Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk

Właściciele Biur WGN w Sosnowcu i w Tarnowskich Górach

 

żródło - franchising.pl

 

 

WGN sfinalizował sprzedaż luksusowego pałacu w Bąkowicach.

WGN sfinalizował sprzedaż luksusowego pałacu w Bąkowicach.

 

W kwietniu 2021 roku WGN będąc wyłącznym agentem sprzedaży sfinalizował transakcję pałacu w Bąkowicach, w powiecie namysłowskim, w województwie opolskim. Cena wyjściowa wynosiła 3,8 miliona złotych. Sprzedającymi była rodzina z Niemiec, a kupującym obywatel polski.

 

Barokowo-klasycystyczny pałac z XVIII wieku, był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany.  Łączna powierzchnia użytkowa pałacu to 1 314 m2.

 

fot. WGN

Luksusowy pałac pieczołowicie odrestaurowany zachwyca architekturą oraz oryginalnym, wiernym wykończeniem wnętrz. Z tarasu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na piękny park krajobrazowy o łącznej  powierzchni 23,22 ha.

Zespół pałacowy stanowi wielką atrakcję dla turystów i ludzi ceniących atmosferę dawnej epoki.

 

Pałac wraz z parkiem wpisany jest do rejestru zabytków.

 

fot. WGN

 

Agentem prowadzącym była Justyna Klementowska WGN Wrocław

 

WGN - podsumowanie I kwartału 2021

WGN - podsumowanie I kwartału 2021

 

I kwartał 2021 roku na pewno był rekordowy pod względem sfinalizowanych transakcji. W tym okresie i to w czasie pandemii Grupa WGN zrealizowała ponad 3300 transakcji uszczęśliwiając ponad 6600 klientów. Stanowi to absolutny rekord w historii Grupy WGN.

W wdrożonych na wiosnę ubiegłego roku procedurach w Grupie WGN dokładnie określono jak bezpiecznie obsługiwać klientów w wydzielonych sektorach, przeprowadzać prezentacje nieruchomości i finalizować transakcje.

Tylko w marcu 2021 29 najlepszych doradców WGN z listy TOP 4+ przeprowadziło aż 218 transakcji.

 

 

 

30 letnie doświadczenie renomowanej marki WGN na rynku oraz bezpieczne procedury dające klientom bezpieczeństwo przyczyniły się do takiego sukcesu. Nie wspominając o ciężkiej pracy i profesjonalizmie agentów.

W Grupie WGN pracuje grubo ponad pół tysiąca osób, z czego blisko 470 to agenci i doradcy ds. nieruchomości. Każdy z agentów/doradców w ciągu 2020 roku przeprowadził średnio 20,4 transakcje, co w czasie pandemii stanowi bardzo dobry wynik.

Flagowy portal wgn.pl w I kwartale 2021 wg Analytics Google odwiedziło ponad pół miliona osób (dokładnie 517 389).

 

W tym czasie do Grupy WGN przystąpiło 3 nowych Partnerów oraz 1, który otworzył swój trzeci oddział. Jak na trudny kwartał bilans Oddziałów jest grubo na plusie.

Na koniec roku 2020 Grupa WGN liczyła 87 Oddziałów Obrotu Nieruchomościami i Działalności Deweloperskich utrzymując tym samy pozycję lidera na rynku nieruchomości.

Jak widać branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie.

 

 

WGN w liczbach – I kwartał 2021:

Na rynku - 30 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - 87, w I kwartale przybyły 4 biura, na weryfikację czeka kolejnych 5.

Średni staż na rynku Biura WGN – ponad 9 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez drugie pokolenie - 7.

Liczba zatrudnionych osób - blisko 550.

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN – blisko 8 lat.

Ilość transakcji w I kwartale 2021 - ponad  3 300.

Ilość transakcji w historii 30 lat - ponad 200 000.

Ilość zadowolonych klientów - ponad 410 000.

Ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc - 1,9.

Ilość wejść w I kwartale 2021 na portal WGN.pl – ponad 0,5 miliona.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Własne tytuły wydawnicze - 2 (APARTAMENTY REZYDENCJE i INVESTMENT PROPERTIES WGN).

Ilość własnych tematycznych portali Grupy WGN - 53.

Promocja nieruchomości WGN na portalach, serwisach i subdomenach - ponad 150.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 39%.

Prezentacja ofert w największej ogólnopolskiej bazie ofert MLS-WGN (Multiple Listing System WGN) - system wielokrotnej wymiany ofert nieruchomości oraz informacji i współpracy pomiędzy biurami WGN.

Partnerem strategicznym Grupy WGN jest amerykański Koncern Obrotu Nieruchomościami REALTY EXECUTIVES INTERNATIONAL. Dzięki tej współpracy WGN przeprowadza transatlantyckie transakcje.

 

stan na 31 marca 2021 r.

Leszek Michniak

 

 

Marek Świdziński otworzył swój kolejny, trzeci Oddział WGN!

Marek Świdziński otworzył swój kolejny, trzeci Oddział WGN!

 

9 marca 2021 roku Marek Świdziński podpisał umowę franczyzową na podstawie, której otwiera swoje trzecie biuro nieruchomości pod szyldem WGN.

 

 

Kolejny oddział WGN powstanie w Nowej Soli przy ulicy Wrocławskiej 3. Ze względu na prężny rozwój swoich dwóch biur w Polkowicach i Szprotawie oraz ponad przeciętne wyniki finansowe decyzja o utworzeniu kolejnego oddziału była niejako naturalna. Pan Marek na pytanie o przepis na taki sukces bez wahania odpowiada, że sekret to zespół, marka WGN oraz znajomość lokalnego rynku. Obecnie w biurach w Polkowicach i Szprotawie pracuje 20 agentów. W zestawieniu dziesięciu najlepszych Doradców Grupy WGN listy TOP4+ za rok 2020 aż trzy osoby są agentami tych biur.

Franczyza WGN to nie tylko możliwość rozwoju i współpracy z najlepszymi, ale także przestrzeń dla naszych Partnerów do swobodnego wykorzystania dostarczonych narzędzi. Agenci pracujący w Grupie WGN to specjaliści potwierdzający, że silna pozycja WGN to nie jest przypadek. Dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi pozyskują zaufanie nawet najbardziej wymagających klientów, a ilość i jakość przeprowadzonych transakcji jest imponująca.

Centrala WGN życzy Markowi Świdzińskiemu dalszego rozwoju na rynku nieruchomości a wszystkim Agentom z nim współpracującym wielu transakcji w tym spektakularnych.

 

Rok 2020 – WGN w liczbach na PLUSIE

Rok 2020 – WGN w liczbach na PLUSIE

 

Rok 2020 był wyjątkowy w historii świata ostatniego półwiecza.

Okres pandemii to na pewno trudny czas i wyzwanie dla przedsiębiorców i klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. W początkowej fazie tego roku tj. od marca do maja 2020 r. wszyscy byliśmy poważnie zaniepokojeni nową sytuacją, jak w tym czasie mają pracować agenci Grupy WGN. W tym czasie było większe przerażenie u agentów i klientów niż w drugiej połowie roku, pomimo, że ilość zakażeń była kilkadziesiąt razy większa. Po prostu większość z nas dostosowała się do nowych realiów.

Już 10 marca 2020 r. WGN opracował i wdrożył dla agentów i pracowników administracyjnych w Centrali i w Oddziałach szczegółowe PROCEDURY WGN ANTYKOWIDOWE, które następnie w zależności od sytuacji epidemicznej w Polsce modyfikował wprowadzając kolejne obostrzenia. To pozwoliło Grupie WGN i jej klientom przejść bezpiecznie przez dotychczasowy okres 11 miesięcy.

 

Również Centrala WGN dla swoich Partnerów/Franchisebiorców wyszła naprzeciw zwalniając częściowo z opłat licencyjnych. Ponadto w miesiącach maj i czerwiec zdecydowana większość Oddziałów WGN pozyskała subwencje i dotacje rządowe dla swoich działalności. Te wszystkie działania pozwoliły całej Grupie WGN już od czerwca 2020 wyjść na prostą, a najbardziej rekordowymi miesiącami pod względem przeprowadzonych transakcji były cztery miesiące: lipiec, sierpień, wrzesień i październik zeszłego roku, kiedy ilość transakcji była wyższa średnio o 12 % do analogicznych miesięcy w roku 2019.

Tutaj trzeba jednak wspomnieć, że w kwietniu i maju ilość transakcji spadła do 27 % do podobnego okresu rok wcześniej.

W wdrożonych procedurach w Grupie WGN dokładnie określono jak bezpiecznie obsługiwać klientów w wydzielonych sektorach, przeprowadzać prezentacje nieruchomości i finalizować transakcje.

W 2020 roku Grupa WGN przeprowadziła ponad 9 400 transakcji. W tym samych 10 najlepszych agentów Grupy WGN zrealizowało aż 746 transakcji, co stanowi ponad 8 % wszystkich transakcji.  

Na takie wyniki sprzedaży jak zawsze ma wpływ profesjonalizm i skuteczność wynikające dodatkowo z 30 letniego doświadczenia na rynku. Na pewno też przyczynia się do tego ogromne zaufanie klientów do sprawdzonej, renomowanej marki, którzy polecają WGN innym.

W Grupie WGN pracuje ponad pół tysiąca osób, z czego blisko 460 to agenci i doradcy ds. nieruchomości. Każdy z agentów/doradców w ciągu 2020 roku przeprowadził średnio 20,4 transakcje, co w czasie pandemii stanowi bardzo dobry wynik.

Biuro WGN w Warszawie - Laureat WNĘTRZE ROKU 2020

 

Biuro WGN w Elblągu - Laureat WNĘTRZE ROKU 2019

 

Warto też zauważyć, że na sukces złożyła się duża flota portali i serwisów Grupy WGN. Każda zgłoszona oferta nieruchomości przez klientów trafia do ponad 150 wyszukiwarek nieruchomości, a flagowy portal wgn.pl w 2020 roku wg Analytics Google odnotował blisko 1,9  mln odwiedzin.

 W 2020 roku do Grupy WGN przystąpiło 6 nowych Partnerów oraz jeden Franchisebiorca otworzył drugi swój oddział. Natomiast z powodów losowych zakończono współpracę z trzema Oddziałami. Jak na trudny rok bilans Oddziałów jest na plusie.

Na koniec roku 2020 Grupa WGN liczyła 83 Oddziały Obrotu Nieruchomościami i Działalności Deweloperskich utrzymując tym samy pozycję lidera na rynku nieruchomości.

Warto zaznaczyć, że branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie.

 

 

WGN 2020 w liczbach:

Na rynku - 30 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - 83.

Średni staż na rynku Biura WGN - 9 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez drugie pokolenie - 7.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 500, w tym 460 agentów.

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN –7 lat.

Ilość transakcji w 2020 - ponad  9 400.

Ilośc transakcji w historii 30 lat - ponad 200 000.

Ilość zadowolonych klientów - ponad 410 000.

Ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc - 1,8.

Ilość wejść w 2020 na flagowy portal WGN.pl – blisko 1,9 mln.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Własne tytuły wydawnicze - 2.

Ilość własnych tematycznych portali Grupy WGN - 52.

Promocja nieruchomości WGN na portalach, serwisach i subdomenach - ponad 150.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 38%.

stan na grudzień 2020

 

 

Leszek Michniak

 

 

WGN Gorzów Wielkopolski i jego historia.

WGN Gorzów Wielkopolski i jego historia.

 

Oddział WGN w Gorzowie Wielkopolskim powstał w 2012 roku. Jest na rynku 8,5 roku, czyli tyle, ile wynosi średni staż biur w Grupie WGN (dane styczeń 2021) . I ten wynik świadczy o wielkiej stabilności marki WGN. Nadmienić również należy, że średni staż pracy w WGN, to blisko 5 lat.

 

Tomasz Kazuś - właściciel Biura WGN Gorzów Wlkp.

 

Tomasz Kazuś zaczął pracę agenta nieruchomości w biurze WGN zaraz po studiach, w 2013 roku.

- To była pierwsza poważna praca, w którą się zaangażowałem. Zaczynałem od zera, bo nie miałem ani wiedzy ani doświadczenia. Pomogło mi jednak wsparcie współpracowników oraz chęć do samorozwoju. Czytałem dużo literatury i materiałów związanych z branżą. Zrobiłem też licencję pośrednika – opowiada Tomasz Kazuś.

 

W miarę jak zapoznawał się z firmą WGN, jakie daje możliwości rozwoju zawodowego i finansowego, coraz poważniej myślał, żeby uruchomić własny Oddział pod tą marką. Niepowtarzalna okazja nadarzyła się pod koniec września 2018 r.

- Właściciel gorzowskiego oddziału, w którym pracowałem, zaproponował mi przejęcie biura, gdyż zmieniły mu się plany życiowe. Uznałem, że to doskonała okazja, żeby prowadzić własne biuro, gdyż znałem dobrze markę WGN, całą sieć oraz jej strukturę z różnych spotkań integracyjnych i szkoleniowych.– opowiada Tomasz Kazuś.

 

Zdecydował się na przejęcie biznesu od swojego dotychczasowego pracodawcy. Historycznej decyzji nie żałuje.

- Już wtedy WGN to była marka dobrze znana nie tylko w Gorzowie Wielkopolskim, ale w całym kraju. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że zgłasza się do nas wielu klientów, którzy z góry zakładają, że to nam będą przekazywać nieruchomości i to na wyłączność, ponieważ znają WGN i standardy jej pracy – mówi Tomasz Kazuś.

Docenia on fakt, że wraz z istniejącym biurem mógł przejąć pewien system pracy i od razu zacząć działać, bez konieczności zastanawiania się, co i w jaki sposób robić, czy też jak się reklamować. To wszystko franczyzobiorcy dostają w pakiecie – podkreśla Tomasz Kazuś.

 

 Biuro WGN w Gorzowie Wlkp

 

Jego zdaniem dużym plusem współpracy z WGN jest także  fakt, że można liczyć na wsparcie franczyzodawcy, a to jest ważne w biznesie.

- Jeśli pojawiają się problemy z trudną transakcją, czy nietypowym stanem prawnym, zawsze wiem, do kogo mogę się zwrócić, żeby móc liczyć na pomoc. Współpracujemy też  z agentami z biur WGN w innych lokalizacjach – mówi Tomasz Kazuś.

Jedynym minusem, który dostrzega, jest fakt, że w czasie pandemii spotkania zostały mocno ograniczone.

- Obecnie jest zbyt mało okazji, podczas których zawsze omawiane były wspólne kierunki działania i zapadały ważne decyzje.  To jest niestety efekt pandemii – mówi Tomasz Kazuś.

 

Właściciel gorzowskiego Oddziału WGN podkreśla, że kluczowa w prowadzeniu biura nieruchomości jest chęć do ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy jednym słowem podnoszenia kwalifikacji zawodowej.

- Staram się stale rozwijać, ponieważ ten rynek cały czas się zmienia. Trzeba być na bieżąco choćby z przepisami. Na pewno nie jest to praca dla kogoś, kto chciałby przychodzić do biura, żeby wypić kawę i wykonać kilka telefonów, a od czasu do czasu pokazać nieruchomość. Trzeba się naprawdę postarać – mówi Tomasz Kazuś.

 

Jego zdaniem na rynku nie poradzą sobie osoby, które nie są otwarte na nową wiedzę.

- Oprócz tego trzeba być uczciwym, kompetentnym i profesjonalnym. To nie jest łatwy pieniądz. Klienci też często zaskakują swoją dzisiaj wiedzą i obeznaniem. Dużo ludzi zanim podejmuje sprzedaż swojej nieruchomości, samodzielnie szuka różnych informacji w internecie – opowiada Tomasz Kazuś.

 

Dodaje, że przy nastawieniu tylko na pieniądze trudno byłoby odnieść sukces.

- Trzeba zainwestować swój czas i energię, w to co się robi, dopiero wtedy można liczyć na efekty – radzi Tomasz Kazuś.

 

W jego biurze pracują cztery osoby. Oddział jest rentowny od samego początku.

- W WGN nauczyłem się planowania sprzedaży. Kiedy przejmowałem biuro, miałem już zaplanowane kolejne transakcje na kolejne miesiące, które potem kontynuowałem. W zasadzie cały czas jest tak, że jak kończy się jedna transakcja, to rozpoczynają się kolejne. Nie mam przestojów – mówi Tomasz Kazuś.

 

 Nawet w czasie pandemii biura WGN miały co robić osiągając rekordowe ilości transakcji. W ostatnim czasie nawet chętnych na zakup nieruchomości pojawia się więcej niż wcześniej.

- Jest więcej transakcji w ogóle i coraz więcej tych największych. Wydaje się, że hossa na rynku jest spowodowana tym, że  każdy chce gdzieś ulokować pieniądze nie wiedząc co  będzie dalej. Lokaty się nie opłacają, dużo ludzi ma spore oszczędności i obawia się inflacji. Szukają alternatywy dla lokat. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy na tym rynku wciąż będzie się dużo działo – mówi Tomasz Kazuś.

 

Tekst jest częścią wywiadu Tomasza Kazusia dla serwisu franchising .pl

 

 

 

Nowe, eleganckie Biuro WGN w Warszawie

Nowe, eleganckie Biuro WGN w Warszawie

Nowe eleganckie biuro w Warszawie zlokalizowane jest przy ul. Szulborskiej 3/5 przy rogu ul. Sowińskiego.

Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz urządzili swoje biuro z miłością do WGN, z pietyzmem i dbałością o wszystkie szczegóły.

Specjalizują się z pasją w nieruchomościach premium zwłaszcza w rezydencjach, posiadłościach, willach i apartamentach. Mają na swoim koncie już wiele spektaluranych transakcji.

Każdą nieruchomość powierzoną przez klientów przygotowują z sercem i pełnym zaangażowaniem do sprzedaży lub wynajmu. Każdej powierzonej do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości wykonują sami profesjonalną sesję zdjęciową, dlatego szybko znajdują nabywców.

Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz

 

A to ruchomość "maskotka" właścicieli biura

 

Centrala WGN życzy samych udanych transakcji.

WGN z pasją sprzedaje i wynajmuje nieruchomości premium

WGN z pasją sprzedaje i wynajmuje nieruchomości premium

WGN - podsumowanie III kwartałów 2020

WGN - podsumowanie III kwartałów 2020

Rynek nieruchomości na świecie, a tym samym w Polsce jest branżą perspektywiczną, a w okresie pandemii jest jedną z usług, w której nie odnotowano zastoju, zwłaszcza w III kwartale br.

 

 

Tylko we wrześniu br. Grupa WGN przeprowadziła blisko 1 100 transakcji, dzięki czemu od początku roku zanotowała na swoim koncie 6 700 transakcji. Świadczy to o bardzo dużym zaufaniu klientów do marki WGN,  jako sprawdzonej, stabilnej i co bardzo ważne bezpiecznej, zwłaszcza w tym trudnym okresie.

WGN dysponuje bazą ponad 60 tysięcy ofert, na której pracuje ponad 500 agentów, doradców, ekspertów, prawników, analityków itp. w 84 biurach w Polsce i zagranicą. Są to ludzie z ogromnym doświadczeniem zawodowym, profesjonaliści i pasjonaci.  Od samego początku powstania, WGN był i nieprzerwanie jest liderem na rynku nieruchomości, największą siecią franczyzową, z największym, 30 letnim doświadczeniem.

To co wyróżnia WGN wśród sieci franczyzowych to prowadzona działalność deweloperska w 4-ech oddziałach WGN (żadna sieć franczyzowa nie ma deweloperów pod swoją marką).

 

 

Trzy kwartały 2020 mamy za sobą - podsumowanie

W tym okresie przystąpiło do Grupy WGN siedmiu (7) nowych Partnerów, w tym jedno biuro otworzyło swój drugi oddział. Na podpisanie umów czeka 7 kolejnych, którzy przeszli pozytywną weryfikację. Liczba ta nie dziwi. Doskonale bowiem jest wiadome, że w sytuacjach niestabilnych, niepewnych liczy się partner silny, gwarantujący stabilność na rynku usług.

W ciągu 9 miesięcy br. przeprowadzono ponad 6700 transakcji, a w całym 2019 roku - 10 900 transakcji.

W ciągu trzech pierwszych kwartałów br. portal wgn.pl odwiedziło blisko 1,5 mln osób.

W tym też czasie średnia ilość transakcji uzyskana przez 1 agenta wynosiła – 2 miesięcznie.

Na koniec września br. średni staż biura franczyzowego w Grupie WGN wynosił blisko 9 lat, natomiast średni staż agentów w Biurach WGN - ponad 7 lat. Świadczy to o bardzo dużej stabilności zespołów pośredników i wysokich zarobkach.

W 2019 roku 4,5% wszystkich transakcji w WGN przeprowadzonych było z klientami zagranicznymi, co znaczy, że co 24 transakcja była z klientem spoza Polski. W tym roku, niestety, pandemia pokrzyżowała plany. Na koniec września br. klientów z zagranicy jest około 2,7%.

W pierwszych trzech kwartałach 2020 odnotowano na wgn.pl, że użytkownicy spoza Polski stanowią 10,54 % wszystkich użytkowników (w 2019 było ich 14,79 %). Pokazuje to, że polskie nieruchomości nadal cieszą się nieustannym zainteresowaniem inwestorów zza granicy.

 

Co Partnerzy cenią najbardziej przystępując do Grupy WGN.

Pozycja WGN jako niekwestionowanego lidera w Polsce. W ostatnim czasie przyjęto do Grupy WGN kilkunastu partnerów z innych sieci franczyzowych, co tylko potwierdza przewagę WGN.

Współpraca partnerska i dobra atmosfera w Grupie.

W odróżnieniu od innych sieci franczyzowych, WGN nie pobiera od Partnerów prowizji od przeprowadzonych przez nich transakcji.

Model biznesowy prowadzenia biura sprawdzony w ciągu 30 lat.

Możliwość działania i zarabiania nie tylko na pośrednictwie obrotu nieruchomościami i w usługach kredytowych, ale też ubezpieczeniowych, rzeczoznawstwa, home-stagingu itp., a także działaniach deweloperskich pod szyldem WGN.

Niskie opłaty franczyzowe i marketingowe.

Szkolenia startowe prowadzone przez Dział Szkoleniowy WGN przygotowujące do profesjonalnej i bezpiecznej pracy już od pierwszego dnia.

Dostęp do całej bazy ofert Grupy WGN – już od pierwszego dnia.

Cykliczne kongresy i konwenty szkoleniowe dedykowane właścicielom/dyrektorom biur i agentom prowadzone na najwyższym poziomie przez Akademię Nieruchomości oraz zapraszanych specjalistów z Polski i zagranicy.

Autorski program CRM do zarządzania biurem, agentami i ofertami.

Pozycja lidera w obrocie nieruchomościami komercyjnymi i premium, co przekłada się na większe dochody biur.

Duża rozpoznawalność marki WGN na świecie, co przekłada się na transakcje z klientami z poza Polski. Marka WGN została dobrze wypromowana, m.in. dzięki obecności na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach branżowych, współpracy z amerykańskim koncernem nieruchomości Realty Executives International oraz międzynarodowemu portalowi WGN.pl.

Dedykowany opiekun wspierający uruchomienie i działalność biura.

Help desk, tj. doradztwo prawne, wsparcie merytoryczne i techniczne doradców ds. nieruchomości w każdym segmencie nieruchomości.

Księga know-how WGN (na bieżąco aktualizowana) z wzorami wszystkich niezbędnych umów, dokumentami i procedurami - potrzebnymi do codziennej pracy samodzielnego biura.

Skuteczna reklama i marketing – eksport ofert do ponad 100 portali i serwisów, własne dwa tytuły wydawnicze, promocja na targach nieruchomości w Polsce i w Europie, google Ads, FB itp.

 

Leszek Michniak

Prezes Grupy WGN

 

WGN potwierdza pozycje lidera

WGN potwierdza pozycje lidera

1 października 2020 roku Pani Agnieszka Niechciał podpisała umowę franczyzową na otwarcie kolejnego biura WGN w Katowicach. Nowy Oddział powstanie przy ulicy Staromiejskiej 3, czyli w samym sercu miasta.

Każdy nowy Partner swoim doświadczeniem i zaangażowaniem wnosi cegiełkę do budowania pozycji lidera sieci WGN na rynku. Pani Agnieszka Niechciał to artystyczna dusza posiadająca wykształcenie plastyczne oraz doświadczenie graficzne. Posiada również ponad 3 letnie doświadczenie w pracy z nieruchomościami.

Zajmowała się zarządzaniem nieruchomościami oraz najmem zarówno krótkoterminowym jak i długo terminowym, aranżacją wnętrz oraz home standingiem. Dlaczego więc osoba ze znajomością branży, rynku oraz własnym doświadczeniem zdecydowała się na współprace w ramach sieci franczyzowej? WGN to największy polski koncern obrotu nieruchomościami (82 Oddziały), który zapewnia wszystkim swoim Partnerom wsparcie na każdym etapie.

Pani Agnieszka stwierdziła, że „działanie pod skrzydłami solidnej marki, z tak długą tradycją to olbrzymi komfort pracy. Wsparcie od strony prawnej i merytorycznego przygotowania daje pewność i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.” WGN zapewnia swoim Partnerom, przez cały okres współpracy, wsparcie działy prawnego, graficznego, informatycznego oraz dedykowanego opiekuna. Co już na starcie wpływa na ograniczenie wydatków oraz czasu na uruchomienie biura i procesjonalny marketing.

Rozpoznawalność marki WGN na terenie całej Polski jest bardzo ważnym aspektem, szczególnie dla osób chcących rozpocząć swoja przygodę z obrotem nieruchomościami, w tym zwłaszcza komercyjnymi i z sektora premium. Charakterystyczne, granatowo-czerwono-białe logo WGN jest doskonale rozpoznawalne przez klientów i jest jednoznacznie kojarzone z profesjonalizmem i skutecznością. Silna i ugruntowana pozycja na rynku to bezpieczeństwo i gwarancja sukcesu i to już na początku uruchomienie biura.

 

Pani Agnieszce życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Biuro: Katowice- Śródmieście 

WGN nie zwalnia- kolejny Oddział w województwie Łódzkim

WGN nie zwalnia- kolejny Oddział w województwie Łódzkim

17 września 2020 Pan Grzegorz Kwiecień podpisał umowę franczyzową z siecią WGN, tym samym powołując do życia kolejne Biuro WGN w województwie łódzkim.

Nowy Oddział WGN powstanie w Pajęcznie, skąd pomysł na biuro nieruchomości w tak niewielkim mieście? Odpowiedź jest prosta: z zapotrzebowania. Pan Grzegorz od lat prowadzący biznes na tamtejszym terenie dostrzegł duży potencjał rynku. Podkreślił, że WGN-owe know-how w połączeniu z doświadczeniem biznesowym i chłonnym rynkiem jest gwarancją sukcesu.

Franczyza WGN to nie tylko sprawdzony model biznesowy, to także prawdziwa Sieć kontaktów i współpracy biznesowej oddziałów z całej Polski. Dzięki wysokim standardom obowiązującym w Grupie WGN marka może pochwalić się, unikatowa na skale kraju - opinią profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie obrotu nieruchomościami. Jest to bezcenna wartość, która wpływa na postrzeganie Grupy WGN przez potencjalnych klientów w całej Polsce.

Model franczyzowy WGN zapewnia wszystkim Partnerom wsparcie, wiedzę a przede wszystkim sprawdzone rozwiązania zarówno w pracy z klientem jak i w kwestii rozwiązań prawnych. Sieć WGN daje unikatową możliwość rozwoju Partnerom, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i sukces. Taki wachlarz rozwiązań i możliwości połączony z szeroko zakrojonym marketingiem oraz rozpoznawalnością marki jest gwarancją sukcesu w branży obrotu nieruchomościami w każdej lokalizacji. Co więcej, system szkoleń, autorskie know-how oraz helpdesk jest po prostu oszczędnością czasu i środków. Przyłączenie do Największego w Polsce Koncernu Obrotu Nieruchomościami to sprawdzony pomysł na biznes, który opiera się na połączeniu wiedzy z doświadczeniem. Wypracowane procedury stanowią wizytówkę Sieci WGN- 

Panu Grzegorzowi życzymy sukcesów na nowym polu działalności oraz satysfakcji zawodowej.

Spektakularna transakcja na 10-lecie w Grupie WGN

Spektakularna transakcja na 10-lecie w Grupie WGN

Oddział WGN w Inowrocławiu sfinalizował spektakularną sprzedaż obiektu komercyjnego. Tak się złożyło, że ostatnio Biuro w Inowrocławiu obchodziło 10 lecie obecności w Grupie WGN.

Oddział WGN w Inowrocławiu od samego początku współpracy z Siecią WGN cechuje się stabilnością i dużym zaangażowaniem. Biuro od 10 lat mieści się pod tym samym adresem, dzięki czemu stało się ono już rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta. Zespół kierowany przez Pana Andrzeja Gorzelańczyka był kilkakrotnie nominowany do nagrody Orła Brokera WGN. Należy dodać, że już po roku działalności Biuro zostało docenione i otrzymało prestiżowe Wyróżnienie Orła Brokera. Panu Andrzejowi i całemu Zespołowi życzymy kolejnych sukcesów zawodowych, wielu spektakularnych transakcji i co najmniej 100 lat w Grupie WGN.

 

Wracając do spektakularnej transakcji:

Sprzedany obiekt to zespół hal produkcyjno- magazynowych znajdujący się w centrum Inowrocławia. Możemy zdradzić, że kompleks kupiła polska rodzinna firma z siedzibą w Inowrocławiu. Cena ofertowa to 4 000 000zł.

 

Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego od Centrali WGN

 

WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

W obecnej dobie na rynku nieruchomości najlepiej sobie radzą firmy z długoletnim stażem oraz te zrzeszone w dużych sieciach franczyzowych. Dzięki obecności w sieci franczyzobiorcy ponoszą mniejsze koszty prowadzenia działalności niż indywidualne biura. Wypracowane w tym czasie procedury WGN pozwoliły utrzymać z sukcesem dotychczasowy stan ilości biur oraz liczby agentów.

Pomimo ostrożności, którą od marca obserwujemy wśród klientów Grupy WGN, w podejmowaniu decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości, z satysfakcją możemy ogłosić powrót do normalności. Najlepszym przykładem jest lipiec br., który okazał się najlepszym miesiącem pod względem ilości transakcji w ciągu ostatnich czterech lat.

- Ale można powiedzieć - życie nie znosi próżni. W przeciwności do innych sieci franczyzowych związanych z usługami, to właśnie sektor obrotu nieruchomościami, w obecnym czasie, okazuje się być najlepszą branżą usługową. Większość Biur zrzeszonych w Grupie WGN nie tylko nie straciła w ostatnim czasie agentów ale wręcz rozbudowuje swoje zespoły sprzedażowe. – mówi Prezes Leszek Michniak. – I tak: w miesiącu lipcu br. Grupa WGN zrealizowała blisko 900 transakcji, dzięki czemu od początku roku zanotowaliśmy w sumie ponad 4700 realizacji. Jest to w skali Polski wynik rewelacyjny.

Klienci, którzy odkładali decyzję o zakupie czy sprzedaży nieruchomości na okres bardziej stabilny, powracają do tematu i pośpiesznie realizują swoje plany.

- Okres pandemii wprowadził spowolnienie w transakcjach np. na trójmiejskim rynku nieruchomości. Większość klientów popytowych zrezygnowała z zakupu nieruchomości, a sprzedający lawinowo wycofywali swoje oferty ze sprzedaży bojąc się o zbyt duży spadek cen na rynku. Na szczęście, obecna rzeczywistość przypomina czas sprzed pandemii. Klient zaakceptował panujące realia w kraju. Dzięki czemu zarówno sprzedaż, jak i kupno nieruchomości powróciły do świetności sprzed kilku miesięcy – mówi Katarzyna Stachowska – Jurgiel, Dyrektor Biura Franczyzowego WGN w Gdańsku.- Zauważam jednak pewną prawidłowoś , która nie miała miejsca w przeszłości - w segmencie premium przeprowadzamy w większości transakcje gotówkowe. Jestem przekonana, że ta trudna sytuacja pokazała, iż rynek nieruchomości jest w stanie się obronić i jeżeli nawet powtórnie przyjdzie zmierzyć się nam z taką sytuacją, to na pewno przetrwamy i wyjdziemy z niej znowu silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia.Okres pandemii pokazał również, że ludzie coraz większą uwagę przykładają do zajmowanej przestrzeni w swoich mieszkaniach, nie chcą być ograniczani do minimum lokalowego. Zamknięcie w domach zmusiło ludzi do zweryfikowania swojej sytuacji i tego, w jakich warunkach może im przyjść spędzić kolejną falę zachorować i idącymi za nią obostrzeniami. Dlatego też klienci często zgłaszają się do Biur WGN w celu przeprowadzenia podwójnej transakcji – zlecają zaufanemu agentowi sprzedaż mieszkania, jak i w następnej kolejności znalezienie dla niego nowej nieruchomości – większego mieszkania, gruntu lub domu.

- Odnotowujemy wzmożone zainteresowanie klientów i inwestorów gruntami oraz domami. I na tym polu wyróżniamy się profesjonalizmem- zauważa Ewa Syrenicz- Tryburska, Dyrektor Biura Franczyzowego WGN Szczecin Prawobrzeże 01. - Grunty bywają dla niektórych agentów trudnym tematem, często trzeba większej czujności na niektóre kwestie, jak np. dostęp do drogi. Agent w takim przypadku musi być nie tylko pośrednikiem, ale przede wszystkim doradcą, który służy swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą. A tę wiedzę zdobywają franczyzobiorcy na starcie a agenci WGN podczas wewnątrzsieciowych szkoleń.

Pod względem rozwoju sieci franczyzowej zauważamy niezmienne zainteresowanie potencjalnych kandydatów otworzeniem własnego biura nieruchomości pod szyldem WGN. Od marca br. do Grupy zostały przyłączone 4 kolejne Biura a w miesiącu sierpniu planowane jest otwarcie następnego biura w Tarnowskich Górach. Będzie to już drugi oddział dotychczasowych Partnerów Franczyzowych z Biura w Sosnowcu.

- Aktualnie weryfikujemy aż siedmiu potencjalnych franczyzobiorców. Dlaczego kandydaci wybierają nas w trudnych czasach? W okresie kryzysu jakim jest pandemia w usługach utrzymują się głównie firmy z długoletnim doświadczeniem, jak WGN (30 lat na rynku) - mówi Dagmara Komarnicka, Główny Manager rozwoju sieci franczyzowej WGN - Przedsiębiorcy oczekują od silnego partnera franczyzowego doświadczenia, skuteczności w każdej sytuacji, umiejętności rozwijania z sukcesem swojego biznesu. Podsumowując, z dumą mogę powiedzieć - WGN to stabilna marka w niestabilnych czasach.

 

 

 

Zarząd Spółki WGN powierzył obowiązki Dyrektora Nieruchomości Lidii Dołhan.

Zarząd Spółki WGN powierzył obowiązki Dyrektora Nieruchomości Lidii Dołhan.

Zarząd WGN Nieruchomości Sp. z o.o., największego franchisedawcy w nieruchomościach w Polsce mianował Lidię Dołhan na Dyrektora ds. Nieruchomości w Centrali WGN. Lidia Dołhan jest związana z WGN od 2006 roku. Przechodziła wszystkie szczeble zawodowe w sektorze nieruchomościowym, zaczynając od działów: najmu i mieszkaniowego, aby po trzech latach na dobre zakotwiczyć w Dziale Nieruchomości Komercyjnych.

Lidia Dołhan WGN

Właśnie w tym dziale odnosi sukcesy zawodowe, a współpraca z inwestorami daje jej i inwestorom pełną satysfakcję. W 2019 roku Spółka mianowała Lidię Dołhan na Starszego Doradcę ds. Nieruchomości. W Grupie WGN ten tytuł otrzymują tylko Profesjonaliści o ponad przeciętnych wynikach, dużej wiedzy i ponad 10-letnim doświadczeniu w nieruchomościach.

Zarząd życzy Pani Lidii dalszych sukcesów zawodowych !

TARCZA ANTYKRYZYSOWA - wybrane formy wsparcia dla Oddziałów WGN w obecnym czasie (skrót procedur WGN – Monitor WGN, 29.05.2020 r.)

TARCZA ANTYKRYZYSOWA - wybrane formy wsparcia dla Oddziałów WGN w obecnym czasie (skrót procedur WGN – Monitor WGN, 29.05.2020 r.)

Przedstawiamy wybrane formy pomocy wprowadzone na podstawie tzw. Tarczy Antykryzysowej 1.0, 2.0., 3.0 oraz Tarczy Finansowej, które mogą być istotne w działalności:

 1. Zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r. dla osób prowadzących działalność, firm zgłaszających do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób

 Ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek do ZUS mogą skorzystać:

 • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą opłacające składki ZUS wyłącznie na własne ubezpieczenie społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne za okres od dnia 1 marca 2020 r do dnia 31 maja 2020 r. - zwolnienie dotyczy 100% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek w wysokości składek obliczonych od najniższej podstawy ich wymiaru;
 • płatnicy składek zgłaszający do ubezpieczenia do 9 pracowników - zwolnienie dotyczy 100% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek wskazywanych w deklaracji rozliczeniowej;
 • płatnicy zgłaszający do ubezpieczenia społecznego nadzień 29 lutego 2020 r od 10 do 49 ubezpieczonych - w tym przypadku zwolnienie dotyczy 50 % łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek wykazanych w deklaracji rozliczeniowej złożonej za dany miesiąc;

 

Przedsiębiorcy nie zatrudniający pracowników i opłacający składki tylko za siebie mogą skorzystać ze zwolnienia jeśli:

 • przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek nie przekraczał kwoty 15 681 zł, tj. 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto za 2020 rok;
 • przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek przekraczał kwotę 15 681 zł, tj. 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto za 2020 rok, a dochód nie przekraczał kwoty 7000 zł;

 tarcza antykryzysowa

Zwolnienie dotyczy tylko nieopłaconych składek. Wyjątkiem są składki za miesiąc marzec 2020, w przypadku ich opłacenia można wnioskować do ZUS o zwrot nadpłaconych środków najpóźniej przed upływem terminu opłacania składek za kwiecień.

 

Warunkiem otrzymania zwolnienia z opłacania składek jest brak zaległości za wcześniejsze okresy. Firma nie mogła znajdować się w trudnej sytuacji finansowej e grudniu 2019 r.

 

Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS należy złożyć do 30 czerwca 2020 r.

Do tego dnia należy także złożyć deklaracje rozliczeniowe za okres marzec - maj 2020 r., chyba, że zgodnie z przepisami przedsiębiorca jest zwolniony z ich składnia.

 

Zwolnienie z opłacania składek ZUS stanowi pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Komunikacie Komisji Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID 19 2020 /C 91 I/ 01. Umożliwi to przedsiębiorcom wnioskowanie o pomoc publiczną z tego tytułu do maksymalnej wysokości 800 tys euro.

 

Aktualne informacje i wnioski o zwolnienie ze składek ZUS dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/web/guest/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/zwolnienie-z-obowiazku-oplacenia-naleznosci-z-tytulu-skladek-za-marzec-maj-2020-r_/2551396

 

 1. Świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (zlecenie, agencyjna, o dzieło)

 Osoby wykonujące umowę cywilnoprawną (umowę agencyjną, umowę zlecenia, inną umowę o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, umowę o dzieło) mogą wnioskować do ZUS o przyznanie świadczenia postojowego, jeśli:

 • wykonują umowę cywilnoprawną zawartą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.;
 • nie mają innego tytułu do ubezpieczeń społecznych;
 • nie mogły wykonywać umowy cywilnoprawnej w całości lub w części z powodu przestoju w prowadzeniu działalności;
 • przychód z umowy cywilnoprawnej uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym został złożony wniosek wniosek o świadczenie postojowe nie przekroczył kwoty wyliczonej jako 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłoszonego przez Prezesa GUS na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z FUS obowiązującego na dzień złożenia wniosku (tj. 15 994, 41 zł).

 

Ta forma wsparcia ma rekompensować zleceniobiorcom utratę przychodów z powodu COVID-19.

 

Świadczenie postojowe przyznawane jest w wysokości:

 • 2080 zł, tj. 80% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r.;
 • sumy wynagrodzeń z umów cywilnoprawnych - max. 1299, 99 zł, jeśli suma przychodów zleceniobiorcy z umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym został złożony wniosek o świadczenie postojowe wynosi do 1299,99 zł (mniej niż 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r.);

 

Świadczenie postojowe jest nieoskładkowane i nieopodatkowane.

Świadczenie postojowe można otrzymać 3 razy.

 

Wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do ZUS najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii.

 

Świadczenie można otrzymać po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 

Pierwszy wniosek o świadczenie postojowe składa na do ZUS zleceniodawca (po otrzymaniu wniosku od zleceniobiorcy). Zleceniodawca załacza do tego wniosku kopię umowy cywilnoprawnej.

 

Kolejne wnioski do ZUS składa bezpośrednio zleceniobiorca wraz z oświadczeniem, że jego sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

 

Zleceniobiorca, który chce wnioskować o świadczenie postojowe musi złożyć zleceniodawcy oświadczenia, że nie podlega ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu oraz o kwocie przychodów z innych umów.

 

Jeżeli zleceniobiorca zawarł więcej niż jedną umowę cywilnoprawną, każdy zleceniodawca składa wniosek odrębnie dla każdej umowy.

 

Wniosek o świadczenie postojowe można złożyć najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony stan epidemii.

 

Aktualne informacje i wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców dostępne są na stronie ZUS:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/swiadczenie-postojowe-dla-osob-wykonujacych-umowy-cywilnoprawne/2551448

 
 

 1. Świadczenie postojowe dla samozatrudnionych

Osoby wykonujące działalność gospodarczą na podstawie prawa przedsiębiorców mogą wnioskować do ZUS o przyznanie świadczenia postojowego, jeśli miały przestój w prowadzeniu działalności w związku z COVID-19. Świadczenie postojowe ma zrekompensować utratę przychodów.

 

Świadczenie postojowe w wysokości 2080 zł może otrzymać przedsiębiorca, który:

 • rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020 r.;
 • nie zawiesił działalności, a przychód z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym został złożony wniosek o świadczenie postojowe był o co najmniej 15% niższy od przychodu, który przedsiębiorca uzyskał w miesiącu poprzedzającym ten miesiąc. Oznacza to, że np. na wniosku składanym w maju, przychód z kwietnia powinien być niższy o 15 % od przychodu z marca. Jeżeli wniosek będzie składany (po raz pierwszy) o świadczenie postojowe w czerwcu, to przychód z maja powinien być niższy o 15% od przychodu z kwietnia,;
 • zawiesił działalność gospodarczą po dniu 31 stycznia 2020 r.;
 • nie ma innego tytułu do ubezpieczeń społecznych;

 

Świadczenie postojowe w wysokości 1300 zł może otrzymać przedsiębiorca, który:

 • rozlicza podatek kartą podatkową oraz jest zwolniony z opłacania podatku VAT;
 • nie ma innego tytułu do ubezpieczeń społecznych;

 

Świadczenie postojowe jest nieoskładkowane i nieopodatkowane.

 

Świadczenie postojowe można otrzymać maksymalnie 3 razy.

 

Świadczenie można otrzymać po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 

Przedsiębiorca we wniosku o przyznanie po raz kolejny świadczenia postojowego składa oświadczenie, że jego sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. To do przedsiębiorcy należy ocena czy jego sytuacja materialna uległa poprawie czy też nie. W oświadczeniu trzeba wykazywać spadku przychodów o kolejne 15%, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.

 

 

Aktualne informacje i wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych dostępne są na stronie ZUS:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/swiadczenie-postojowe-dla-osob-prowadzacych-dzialalnosc-gospodarcza/2551468

 

 1. Ulga w opłacaniu składek ZUS bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek

Dla płatników składek, którzy mają trudności z w terminowym opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne w następstwie COVID-19 przewidziana została możliwość skorzystania z ulgi w ich opłacaniu. Dla skorzystania z tej formy pomocy nie ma znaczenia wielkość prowadzonego przedsiębiorstwa.

 

Przedsiębiorca może wnioskować o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek należnych za przedsiębiorcę oraz osób zatrudnianych przez niego

 

Ta ulga dotyczy wyłącznie składek za okres od stycznia 2020 r. Nie można wnioskować o ulgę dotyczącą składek za 2019 r.

 

Dzięki tej formie wsparcia przedsiębiorca ma możliwość opłacenia składek do ZUS w dłuższym czasie. Jeśli wniosek zostanie złożony przed terminem płatności składek przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów związanych z ulgą.

Jeśli wniosek zostanie złożony po terminie opłacania składek ZUS naliczy odsetki za zwłokę na dzień złożenia wniosku.

 

Nie ma żadnych ograniczeń co do wysokości składek, których dotyczy ulga.

 

Skorzystanie z ulgi nie wyklucza możliwości skorzystania z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Aktualne informacje i wnioski o ulgę w opłacaniu składek ZUS dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/ulga-w-oplacaniu-skladek-bez-oplaty-prolongacyjnej-odroczenie-terminu-platnosci-lub-rozlozenie-na-raty-naleznosci-z-tytulu-skladek/2551351

 

 1. Odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę dla należności z tytułu składek ZUS za okres od stycznia 2020 r.

Przedsiębiorcy, którzy mają problemy w opłaceniu składek w następstwie COVID-19 mogą skorzystać z odstąpienia od pobierania odsetek za zwłokę od składek za okres od stycznia 2020 r.

 

Ulga ta dotyczy wszystkich płatników składek - nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa.

 

Odstąpienie od pobierania odsetek jest możliwe w sytuacji, gdy składki już zostały opłacone, ale po ustawowym terminie płatności i w związku z tym powstały odsetki.

 

Dzięki uldze przedsiębiorca nie będzie musiał płacić odsetek za zwłokę od opłaconych składek.

 

Skorzystanie z tej ulgi nie wyklucza możliwości skorzystania z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Aktualne informacje i wnioski o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę w płatności składek ZUS dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/odstapienie-od-pobierania-odsetek-za-zwloke-dla-naleznosci-za-okres-od-stycznia-2020-r_/2562465

 

 tarcza antykryzysowa

 1. Zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty lub umowy o odroczeniu terminu płatności na okres 3 miesięcy

 Przedsiębiorcy, którzy mają zawartą z ZUS umowę o rozłożenie zadłużenia na raty lub umowę o odroczeniu terminu płatności i jednocześnie mają trudności w jej realizacji w następstwie COVID-19, mogą skorzystać z zawieszenia jej realizacji na okres 3 miesięcy. Bez znaczenia jest wielkość przedsiębiorstwa.

 

Z tej formy wsparcia może skorzystać każdy płatnik składek, który ma zawartą z ZUS umowę o rozłożeniu zadłużenia na raty lub umowę o odroczeniu terminu płatności.

 

Ulga dotyczy zawieszenia realizacji zawartej umowy na okres 3 miesięcy.

 

Zawieszenie realizacji umowy dotyczy rat i składek nieopłaconych, których terminy płatności przypadają w marcu, kwietniu lub maju 2020 r.

 

Dzięki tej uldze przedsiębiorca będzie mógł zapłacić raty bądź należności odroczone w późniejszym terminie, bez przeliczenia odsetek za zwłokę, a jedynie opłaty prolongacyjnej.

 

Ponadto zawieszenie realizacji umowy o rozłożeniu zadłużeniu na raty na okres 3 miesięcy powoduje wydłużenie jej obowiązywania o ten okres.

 

Skorzystanie z ulgi nie wyklucza możliwości skorzystania z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

Aktualne informacje i wnioski o zawieszenie spłaty umowy z ZUS o rozłożenie zadłużenia na raty lub umowy o odroczeniu terminu płatności na okres 3 miesięcy dostępne są na stronie:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/zawieszenie-realizacji-umowy-o-rozlozeniu-zadluzenia-na-raty-lub-umowy-o-odroczeniu-terminu-platnosci-na-3-miesiace/2562396

 

 1. Wsparcie dla przedsiębiorców na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych realizowane przez Wojewódzkie Urzędy Pracy - przestój ekonomiczny, obniżenie wymiaru czasu pracy i dofinansowanie do wynagrodzenia:

Przedsiębiorcy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy przysługują środki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników należnych od pracodawcy od przyznanych świadczeń.

 

Jako pracownicy traktowane są osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, a także  zatrudnione na podstawie umowy o pracę nakładczą lub umowę zlecenia albo inną umowę o świadczenie usług, jeżeli z tego tytułu podlegają obowiązkowi ubezpieczeń: emerytalnemu i rentowemu.

 

Z tej formy wsparcia może skorzystać przedsiębiorca będący:

 • osobą fizyczną,
 • osobą prawną,
 • jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą,
 • wspólnikami spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

 

Warunki, które muszą zostać spełnione, aby przedsiębiorca mógł skorzystać ze środków na ochronę miejsc pracy z FGŚP:

 

 • spadek obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, przez co rozumie się spadek sprzedaży towarów lub usług, w ujęciu ilościowym lub wartościowym:

 

 • nie mniej niż o 15%, obliczony jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych, przypadających w okresie po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie świadczeń, w porównaniu do łącznych obrotów analogicznych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych roku poprzedniego; za miesiąc uważa się także 30 kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych, w przypadku gdy dwumiesięczny okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, tj. w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego;
 • nie mniej niż o 25%, obliczony jako stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca kalendarzowych, przypadającego po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie świadczeń, w porównaniu do obrotów z miesiąca poprzedniego; za miesiąc uważa się także 30 kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych, w przypadku gdy okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, tj. w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego;

 

 • brak zaległości w regulowaniu zobowiązań podatkowych, składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Pracy lub Fundusz Solidarnościowy do końca trzeciego kwartału 2019 r., z wyjątkiem przypadku, gdy przedsiębiorca zawarł umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub otrzymał decyzję urzędu skarbowego w sprawie spłaty zadłużenia i terminowo opłaca raty lub korzysta z odroczenia terminu płatności;

 

 • nie mogą zachodzić przesłanki do ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy, o których mowa w art. 11 lub art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 498, z późn. zm.);

 

 • zawarcie porozumienia w zakresie obniżenia wymiaru czasu pracy pracowników lub objęcia pracowników przestojem ekonomicznym.

 

Przestój ekonomiczny to okres niewykonywania pracy przez pracownika z przyczyn niedotyczących pracownika pozostającego w gotowości do pracy.

 

Pracownikowi objętemu przestojem ekonomicznym pracodawca wypłaca wynagrodzenie obniżone nie więcej niż o 50%, nie niższe jednak niż w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

 

W przypadku przestoju ekonomicznego maksymalna kwota dofinansowania (z FGŚP) na pracownika wyniesie 1.533,09 zł (brutto) w tym składki na ubezpieczenie społeczne należne od pracodawcy w przeliczeniu na pełny etat (przy założeniu składki na ubezpieczenie wypadkowe w wysokości 1,67%). Dofinansowanie przysługuje z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

 

Obniżony wymiar czasu pracy przez przedsiębiorcę, to wymiar czasu pracy pracownika z przyczyn niedotyczących pracownika. Przedsiębiorca może obniżyć wymiar czasu pracy o 20% nie więcej niż do 0,5 etatu.

 

Wynagrodzenie z tytułu obniżonego wymiaru czasu pracy nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Przepis wprowadza gwarancję minimalnego wynagrodzenia za pracę po obniżeniu wymiaru czasu pracy do 20% z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy pracownika przed jego obniżeniem.

 

W przypadku obniżonego wymiaru czasu pracy maksymalna kwota dofinansowania (z FGŚP) na pracownika wyniesie 2.452,27 zł (brutto) w tym składki na ubezpieczenie społeczne należne od pracodawcy od przyznanego świadczenia (przy założeniu składki na ubezpieczenie wypadkowe w wysokości 1,67%). Dofinansowanie przysługuje z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy.

 

Przedsiębiorcy w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy przysługują środki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pracowników należnych od pracodawcy (powyżej przy wyliczeniach kwot maksymalnych wskazano już wysokość dofinansowań z uwzględnieniem składek od przyznanych świadczeń) od przyznanych świadczeń.

 

Wymienione świadczenia przysługują przedsiębiorcy przez łączny okres 3 miesięcy. We wniosku o przyznanie z FGŚP środków na wypłatę świadczeń należy określić okres od kiedy – do kiedy przedsiębiorca wnioskuje o świadczenia. Termin ten nie może przypadać wcześniej niż od dnia wejścia w życie ustawy COVID-19, a także od dnia wprowadzenia przestoju ekonomicznego lub obniżonego czasu pracy na podstawie zawartego porozumienia.

 

Przedsiębiorca nie może otrzymać:

 • pomocy w odniesieniu do tych samych pracowników w zakresie takich samych tytułów wypłaty na rzecz ochrony miejsc pracy (wynagrodzenia, składki),
 • dofinansowania do wynagrodzenia pracowników, którzy w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku uzyskali wynagrodzenie wyższe niż 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obowiązującego na dzień złożenia wniosku.

 

Przedsiębiorca, który na podstawie umowy o wypłatę świadczeń otrzymał z FGŚP środki na rzecz ochrony miejsc pracy jest obowiązany do:

 • wykorzystania środków na warunkach określonych w umowie,
 • nie wypowiedzenia umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie pobierania przez pracownika wynagrodzenia z dofinansowaniem z FGŚP,
 • nie wypowiedzenia umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika, pracownikom objętym dofinansowaniem ze środków FGŚP, przez okres kolejnych miesięcy odpowiadający długością liczbie miesięcy dofinansowania z FGŚP,
 • udokumentowania wykorzystania środków zgodnie z przeznaczeniem, w terminie do 30 dnia po otrzymaniu ostatniej transzy świadczenia,
 • udokumentowanie zatrudniania pracowników, na których otrzymał świadczenie w stosownych okresach,
 • zwrotu niewykorzystanych środków w ww. terminie.

 

Przedsiębiorca, który zawarł z dyrektorem WUP umowę o wypłatę świadczeń i wykorzystał środki niezgodnie z przeznaczeniem, zobowiązany jest do zwrotu na rachunek bankowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, środków w części wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych, liczonymi od dnia przekazania środków wykorzystanych niezgodnie z przeznaczeniem.

 

Przedsiębiorca, który zawarł z dyrektorem WUP umowę o wypłatę świadczeń i odmówił poddania się kontroli lub w razie faktycznej niemożności przeprowadzenia kontroli, zobowiązany jest do zwrotu na rachunek bankowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, całości środków wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych, liczonymi od dnia przekazania środków.

 

Świadczenia z FGŚP przyznawane są na podstawie wniosku złożonego przez przedsiębiorcę do dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy.

 

Wypłata świadczeń następuje na podstawie umowy zawartej między dyrektorem wojewódzkiego urzędu pracy a przedsiębiorcą w transzach miesięcznych (ilość transz - uzależniona jest od okresu na jaki wnioskowana jest pomoc), w oparciu o złożony wykaz pracowników uprawnionych do świadczeń. Przekazanie środków przez dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy następuje na rachunek przedsiębiorcy wskazany we wniosku.

 

Po otrzymaniu świadczenia z FGŚP przedsiębiorca zobowiązany jest do wypłaty wynagrodzenia pracownikom - odprowadzając od niego należne składki oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych.

 

Wniosek o dofinansowanie przedsiębiorca składa do wojewódzkiego urzędu pracy.

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie świadczeń na ochronę miejsc pracy dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/swiadczenia

 

 1. Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców realizowana przez Powiatowe Urzędy Pracy.

 Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

 • zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
 • osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro),
 • prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

 

O pożyczkę mogą ubiegać się także mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników.

 

Wniosek o pożyczkę mikroprzedsiębiorca składa do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, po ogłoszeniu naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

 

Starosta może, na podstawie umowy, udzielić ze środków Funduszu Pracy jednorazowo pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

 

Pożyczka jest udzielana ze środków Funduszu Pracy do wysokości 5 tys. zł, zaś jej oprocentowanie jest stałe i wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

 

Okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy niż 12 miesięcy, z karencją w spłacie kapitału wraz z odsetkami przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

 

Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. We wniosku o umorzenie mikroprzedsiębiorca oświadcza, że prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

 

Wsparcie polegające na udzieleniu niskooprocentowanej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców (wartość pożyczki bez odsetek) stanowi pomoc publiczną, mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (2020/C 91 I/01) (Dz. Urz. UE C 91I z 20.03.2020, str. 1).

 

Do wniosku o udzielenie pożyczki Wnioskodawca dołącza wypełniony Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19.

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

 

 1. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy;

Przedsiębiorca, u którego w następstwie COVID-19 nastąpił spadek obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym może ubiegać się dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Wsparcie może zostać przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

 

Spadek obrotów jest rozumiany jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrane miesiące powinny przypadać w okresie przypadającym po dniu 1 stycznia 2020 r. i kończyć się najpóźniej w dniu poprzedzającym złożenie wniosku.

 

Aby uzyskać wsparcie należy złożyć wniosek do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

 

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia dofinansowania przedsiębiorca zawiera ze Starostą umowę, w która określa warunki dofinansowania i termin wypłaty środków finansowych.

 

Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania na te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

 

Wysokość przyznanego dofinansowania jest uzależniona od wysokości spadku obrotów:

 • co najmniej 30% spadku obrotów – dofinansowanie może być przyznane w wysokości 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie,
 • co najmniej 50% spadku obrotów– dofinansowanie może być przyznane w wysokości 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie,
 • co najmniej 80% spadku obrotów – dofinansowanie może być przyznane w wysokości 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie.

 

Przedsiębiorca jest obowiązany do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres, na który przyznane zostało dofinansowanie.

 

Bez względu na termin złożenia wniosku, dofinansowanie obowiązuje od miesiąca, w którym wniosek został złożony.

 

Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku nieprowadzenia działalności gospodarczej przez okres wynikający z umowy,  przedsiębiorca jest obowiązany do zwrotu środków proporcjonalnie do okresu nieprowadzenia działalności gospodarczej, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty. Zwrot środków następuje bez odsetek.

 

Dofinansowanie lub rezygnacja z dochodzenia odsetek przy zwrocie dofinansowania wykorzystanego niezgodnie z przeznaczeniem stanowią pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki  w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (Dz. Urz. UE C 91 I/1 z 20.03.2020 r. ze zm.)

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/dofinansowanie

 

 1. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy

Przedsiębiorca, u którego w następstwie COVID-19 nastąpił spadek obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym może złożyć wniosek o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne.

 

Wsparcie może zostać przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

 

Spadek obrotów jest rozumiany jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrany okres powinien mieścić się w ramach czasowych: od po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego złożenie wniosku.

 

Aby uzyskać wsparcie należy złożyć wniosek do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy lub miejsce wykonywania pracy pracowników w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

 

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia dofinansowania przedsiębiorca zawiera ze Starostą umowę, w która określa warunki dofinansowania i termin wypłaty środków finansowych.

 

Wysokość przyznanego dofinansowania jest uzależniona od wysokości spadku obrotów przedsiębiorcy. W przypadku spadku obrotów na poziomie:

 • co najmniej 30% – dofinansowanie może być może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 50% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w rozumieniu ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy w odniesieniu do każdego pracownika;
 • co najmniej 50% – dofinansowanie może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 70% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika,
 • co najmniej 80% – dofinansowanie może być przyznane w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumę 90% wynagrodzeń poszczególnych pracowników objętych wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnymi od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu do każdego pracownika.

 

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2020 r. wynosi 2600 zł brutto.

 

Przedsiębiorca, który skorzystał ze zwolnienia, w całości lub w części, z obowiązku opłacania należności z tytułu składek odprowadzanych do ZUS, nie może otrzymać dofinansowania w części dotyczącej składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Może natomiast otrzymać dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników.

 

Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

 

Dofinansowanie jest wypłacane w okresach miesięcznych, po złożeniu przez przedsiębiorcę oświadczenia o zatrudnianiu w danym miesiącu pracowników objętych umową oraz kosztach wynagrodzeń każdego z tych pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, według stanu na ostatni dzień miesiąca, za który dofinansowanie jest wypłacane.

 

Przedsiębiorca jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu pracowników objętych umową przez okres dofinansowania.

 

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest także złożenie do Urzędu Pracy w terminie 30 dni po zakończeniu okresu dofinansowania dokumentów potwierdzających prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków oraz dokumentów potwierdzających zatrudnienie pracowników, na których otrzymał dofinansowanie.

 

Przedsiębiorca jest zobowiązany do powiadomienia Urzędu Pracy o każdej zmianie okoliczności mających wpływ na wysokość wypłacanego dofinansowania, w terminie 7 dni roboczych od dnia uzyskania informacji o jej wystąpieniu.

 

Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty wynagrodzeń pracowników i/lub należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Jeżeli środki zostaną wydatkowane niezgodnie z przeznaczeniem podlegają zwrotowi bez odsetek,                     w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania Starosty.

 

Dofinansowanie lub rezygnacja z dochodzenia odsetek przy zwrocie dofinansowania wykorzystanego niezgodnie z przeznaczeniem stanowią pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (Dz. Urz. UE C 91 I/1 z 20.03.2020 r. ze zm.).

 

Aktualne informacje i wnioski o przyznanie dofinansowania kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców dostępne są na stronie:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/wynagrodzenia

 

 1. Odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych

 

Przedsiębiorca, który ma trudności z zapłatą w terminie podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od niezapłaconych w terminie zaliczek na podatek może złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności.

 

Ta forma wsparcia polega na przesunięciu spłaty należności podatkowych na dogodniejszy dla podatnika czas.

 

Przedsiębiorca powinien złożyć wniosek o odroczenie terminu zapłaty podatku przed upływem tego terminu, niezwłocznie po stwierdzeniu faktu, że nie może uregulować zobowiązania podatkowego.

 

Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, to powstanie tzw. zaległość podatkowa. W takim przypadku – oprócz zaległości – przedsiębiorca będzie zobowiązany do zapłaty odsetek za zwłokę.

 

Wniosek należy złożyć:

 • do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania przedsiębiorcy - jeśli prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą;
 • do urzędu skarbowego właściwego dla siedziby podmiotu - jeśli przedsiębiorca prowadzi firmę jako osoba prawna (np. spółka z o.o.) lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. stowarzyszenie);
 • do urzędu skarbowego właściwego dla stałego miejsca prowadzenia działalności - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby w Polsce, ale na stałe prowadzisz tutaj działalność gospodarczą;
 • do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby, ani na stałe nie prowadzi działalności gospodarczej w Polsce.

 

Organ podatkowy powinien rozpoznać wniosek w terminie miesiąca, od jego złożenia. Jeśli sprawa będzie trudniejsza – w ciągu 2 miesięcy. Termin ten może się wydłużyć, gdy konieczne będą do wykonania dodatkowe czynności dla wyjaśnienia sprawy. Ponadto na czas trwania postępowania wpływają okresy zawieszenia postępowania lub opóźnienia (z twojej przyczyny lub niezależne od urzędu).

 

Decyzja o odroczeniu terminu jest uznaniowa - to organ podatkowy decyduje, czy przyzna przedsiębiorcy prawo do zapłaty należności w późniejszym terminie. Nawet jeśli przedsiębiorca złoży wniosek i spełni wszystkie wymagania, które uprawniają do odroczenia płatności, nie ma gwarancji, że taka ulga zostanie mu przyznana.

 

Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Organ podatkowy rozpatrujący wniosek może między innymi sprawdzić sytuację majątkową przedsiębiorcy i zweryfikować jak zapłata podatku wpłynie na sytuację życiową oraz rodziny przedsiębiorcy.

 

Odroczenie terminu zapłaty podatku może nastąpić ze względu na:

 • ważny interes podatnika (to sytuacja, gdy z powodu nadzwyczajnych, losowych przypadków, podatnik nie jest w stanie zaległości podatkowych uregulować. Będzie to utrata możliwości zarobkowania, utrata losowa majątku) lub
 • interes publiczny (to sytuacja, gdy zapłata zaległości podatkowej spowoduje konieczność sięgania przez podatnika do środków pomocy państwa, gdyż nie będzie w stanie zaspakajać swoich potrzeb materialnych).

 

Ponieważ ważny interes podatnika lub interes publiczny, które uzasadniają odroczenie terminu są pojęciami bardzo pojemnymi, dlatego przedsiębiorca powinien przedstawić we wniosku wyczerpujące wyjaśnienie swojej sytuacji i potwierdzić ją dokumentami, które może załączyć do wniosku.

 

W okresie stanu epidemii spowodowanej COVID-19, do wniosku składanego do urzędu skarbowego za pośrednictwem Biznes.gov.pl, nie trzeba dołączać dokumentów potwierdzających okoliczności opisane we wniosku. W takim wypadku organ podatkowy rozpozna wniosek na podstawie materiału dowodowego zebranego we własnym zakresie. Jeśli, jednak przedsiębiorca może dołączyć takie dokumenty, dobrze jest je załączyć, ponieważ może to przyspieszyć rozpoznanie wniosku.

 

Przedsiębiorca może wnioskować o odroczenie:

 • terminu zapłaty podatku,
 • termin zapłaty zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę,
 • odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek.

 

Organ podatkowy jest związany treścią wniosku przedsiębiorcy, co oznacza, że organ nie zastosuje innej ulgi, niż ta, o którą wnioskuje przedsiębiorca, np. jeśli we wniosku zostanie wskazane, że przedsiębiorca wnosi o odroczenie terminu płatności, organ podatkowy nie może zastosować innej ulgi (rozłożenie należności podatkowej na raty, umorzenie zaległości podatkowej).

 

Organ podatkowy może odroczyć płatności podatkowe przedsiębiorcy, w formie ulgi:

 

1) która nie stanowi pomocy publicznej, czyli gdy pomoc udzielona przez państwo nie zakłóca lub nie grozi zakłóceniem konkurencji oraz nie wpływa na wymianę handlową pomiędzy państwami członkowskimi UE. Taki charakter może mieć ulga dla przedsiębiorcy, który działa wyłącznie na rynku lokalnym;

 

2) która stanowi pomoc publiczną, czyli wpływa na zakłócenie wymiany handlowej, (np. ulgi dla eksporterów), ale udzielona została:

 • w celu naprawienia szkód po klęskach żywiołowych lub innych poważnych zdarzeniach,
 • w celu zapobieżenia lub likwidacji poważnych zakłóceń w gospodarce o charakterze ponadsektorowym,
 • w celu wsparcia krajowych przedsiębiorców działających w ramach przedsięwzięcia gospodarczego, podejmowanego w interesie europejskim,
 • w celu promowania i wspierania kultury, dziedzictwa narodowego, nauki i oświaty,
 • jako rekompensata za realizację usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym,
 • na szkolenia,
 • na zatrudnienie,
 • na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw,
 • na restrukturyzację,
 • na ochronę środowiska,
 • na prace badawczo-rozwojowe,
 • jako pomoc regionalną oraz inną pomoc publiczną (dopuszczalną w ramach przepisów unijnych);

 

 • która jest pomocą de minimis - ulga nie stanowi pomocy publicznej ponieważ jej wysokość mieści się w limicie, który dla jednego przedsiębiorcy wynosi 200 000 euro w ciągu 3 lat podatkowych, a dla przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie drogowego transportu towarów w kwocie nie większej niż 100 000 euro w ciągu trzech lat podatkowych).

 

Organ podatkowy po rozpoznaniu wniosku może wydać:

 1. decyzję o odroczeniu terminu zapłaty zobowiązań podatkowych, co oznacza, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i zapłata należnych zobowiązań będzie odroczona. Jeśli jednak należność w nowym terminie nie zostanie zapłacona, to decyzja o odroczeniu spłaty wygasa z mocy prawa i musisz natychmiast wpłacić odroczoną kwotę podatku wraz z odsetkami za zwłokę. Odsetki są naliczone od dnia, w którym upłynął termin płatności tego podatku;
 2. decyzję o odmowie odroczenia terminu zapłaty zobowiązań. W takim przypadku można ponownie złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności, wskazując na nowe okoliczności, które uzasadniają prośbę. Zostanie ponownie przeprowadzone postępowanie w tym zakresie;
 3. postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania jeśli np. wniosek zostanie złożony, przez osobę nieuprawnioną, która nie jest stroną sprawy, albo wniosek dotyczy spraw, których urząd nie może rozpatrzyć, ze względu na brak podstawy prawnej;
 4. decyzję o umorzeniu postępowania jeśli np. nie ma jeszcze albo już nie ma zobowiązania podatkowego określonego w twoim wniosku, albo zobowiązanie podatkowe się przedawniło.

 

W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji o odroczeniu terminu płatności przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłaty opłaty prolongacyjnej. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona, decyzja o przyznaniu ulgi staje się nieważna (w części lub w całości). Opłaty prolongacyjna, nie jest naliczana, jeśli przyczyną wniosku o odroczenie płatności była klęska żywiołowa lub wypadek losowy.

 

Opłata prolongacyjna za odroczenie terminu płatności zobowiązań podatkowych nie jest także naliczana w okresie epidemii COVID-19.

 

Wysokość opłaty ustalana jest od kwoty podatku lub zaległości podatkowej. Opłata naliczana jest w przypadku wydania decyzji o odroczeniu terminu zapłaty:

 • podatku – od następnego dnia po terminie płatności podatku do dnia, do którego odroczono termin płatności tego podatku,
 • zaległości podatkowej – od następnego dnia od daty złożonego wniosku w sprawie odroczenia spłaty do dnia odroczenia tego podatku;

 

Aktualne informacje oraz wniosek o odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych dostępne są na stronie:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/podatki-i-ksiegowosc/chce-rozliczac-pit/proc_293-odroczenie-terminu-platnosci-podatku-zaleglosci-podatkowych-lub-odsetek

 

 1. Rozłożenie na raty należności podatkowych

Przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie zapłacić jednorazowo całego podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek mogą wystąpić z wnioskiem o rozłożenie tych należności na raty.

 

Rozłożenie na raty zaległości podatkowych polega na podziale kwoty podatku lub innych zobowiązań podatkowych na co najmniej dwie części i ustalenia dla nich nowych terminów płatności.

 

Przedsiębiorca powinien złożyć wniosek o rozłożenie podatku na raty przed upływem terminu jego płatności, niezwłocznie po stwierdzeniu, że nie jesteś w stanie zapłacić zobowiązania podatkowego w całości.

 

 Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, to powstanie tzw. zaległość podatkowa. W takim przypadku – oprócz zaległości – przedsiębiorca będzie zobowiązany do zapłaty odsetek za zwłokę. Nie pozbawi cię to jednak możliwości złożenia wniosku o rozłożenie na raty całej należności.

 

Wniosek należy złożyć:

 • do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania przedsiębiorcy - jeśli prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą;
 • do urzędu skarbowego właściwego dla siedziby podmiotu - jeśli przedsiębiorca prowadzi firmę jako osoba prawna (np. spółka z o.o.) lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. stowarzyszenie);
 • do urzędu skarbowego właściwego dla stałego miejsca prowadzenia działalności - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby w Polsce, ale na stałe prowadzisz tutaj działalność gospodarczą;
 • do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście - jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby, ani na stałe nie prowadzi działalności gospodarczej w Polsce.

 

 

Rozłożenie na raty zaległości podatkowych może nastąpić ze względu na:

 • ważny interes podatnika (to sytuacja, gdy z powodu nadzwyczajnych, losowych przypadków, podatnik nie jest w stanie zaległości podatkowych uregulować. Będzie to utrata możliwości zarobkowania, utrata losowa majątku) lub
 • interes publiczny (to sytuacja, gdy zapłata zaległości podatkowej spowoduje konieczność sięgania przez podatnika do środków pomocy państwa, gdyż nie będzie w stanie zaspakajać swoich potrzeb materialnych).

 

Ponieważ ważny interes podatnika lub interes publiczny, które uzasadniają rozłożenie na raty są pojęciami bardzo pojemnymi, dlatego przedsiębiorca powinien przedstawić we wniosku wyczerpujące wyjaśnienie swojej sytuacji i potwierdzić ją dokumentami, które może załączyć do wniosku.

 

W okresie stanu epidemii spowodowanej COVID-19, do wniosku składanego do urzędu skarbowego za pośrednictwem Biznes.gov.pl, nie trzeba dołączać dokumentów potwierdzających okoliczności opisane we wniosku. W takim wypadku organ podatkowy rozpozna wniosek na podstawie materiału dowodowego zebranego we własnym zakresie. Jeśli, jednak przedsiębiorca może dołączyć takie dokumenty, dobrze jest je załączyć, ponieważ może to przyspieszyć rozpoznanie wniosku.

 

Przedsiębiorca może wnioskować o rozłożenie na raty:

 • zapłaty podatku,
 • zapłaty zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę,
 • odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek.

 

Organ podatkowy może rozłożyć  na raty przedsiębiorcy płatności podatkowe, w formie ulgi:

 

1) która nie stanowi pomocy publicznej, czyli gdy pomoc udzielona przez państwo nie zakłóca lub nie grozi zakłóceniem konkurencji oraz nie wpływa na wymianę handlową pomiędzy państwami członkowskimi UE. Taki charakter może mieć ulga dla przedsiębiorcy, który działa wyłącznie na rynku lokalnym;

 

2) która stanowi pomoc publiczną, czyli wpływa na zakłócenie wymiany handlowej, (np. ulgi dla eksporterów), ale udzielona została:

 • w celu naprawienia szkód po klęskach żywiołowych lub innych poważnych zdarzeniach,
 • w celu zapobieżenia lub likwidacji poważnych zakłóceń w gospodarce o charakterze ponadsektorowym,
 • w celu wsparcia krajowych przedsiębiorców działających w ramach przedsięwzięcia gospodarczego, podejmowanego w interesie europejskim,
 • w celu promowania i wspierania kultury, dziedzictwa narodowego, nauki i oświaty,
 • jako rekompensata za realizację usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym,
 • na szkolenia,
 • na zatrudnienie,
 • na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw,
 • na restrukturyzację,
 • na ochronę środowiska,
 • na prace badawczo-rozwojowe,
 • jako pomoc regionalną oraz inną pomoc publiczną (dopuszczalną w ramach przepisów unijnych);

 

 • która jest pomocą de minimis - ulga nie stanowi pomocy publicznej ponieważ jej wysokość mieści się w limicie, który dla jednego przedsiębiorcy wynosi 200 000 euro w ciągu 3 lat podatkowych, a dla przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie drogowego transportu towarów w kwocie nie większej niż 100 000 euro w ciągu trzech lat podatkowych).

 

Organ podatkowy po rozpoznaniu wniosku może wydać:

 1. decyzję rozłożeniu na raty terminu zapłaty należności podatkowych, co oznacza, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i zapłata należnych zobowiązań będzie przesunięta w czasie.W decyzji zostaną wskazane terminy, w których ma nastąpić zapłata. Jeśli jednak należność w którejkolwiek nie zostanie zapłacona we wskazanym terminie, to decyzja o rozłożeniu należności podatkowej w ratach w części dotyczącej tych rat wygaśnie z mocy prawa. Przedsiębiorca powinien zapłacić jak najszybciej wymagane raty wraz z odsetkami za zwłokę. W przypadku pozostałych rat, które nie są jeszcze wymagane, decyzja przyznająca ulgę pozostaje ważna. Jeśli jednak nie zostaną zapłacone w terminie trzy kolejne raty,to decyzja o rozłożeniu na raty wszystkich niezapłaconych rat wygaśnie. W takiej sytuacji należy zapłacić jednorazowo całość należności podatkowej pozostałej do spłaty wraz z odsetkami za zwłokę.
 2. decyzję o odmowie rozłożenia na raty zapłaty zobowiązań. W takim przypadku można ponownie złożyć wniosek, wskazując na nowe okoliczności, które uzasadniają prośbę. Zostanie ponownie przeprowadzone postępowanie w tym zakresie;
 3. postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania jeśli np. wniosek zostanie złożony, przez osobę nieuprawnioną, która nie jest stroną sprawy, albo wniosek dotyczy spraw, których urząd nie może rozpatrzyć, ze względu na brak podstawy prawnej;
 4. decyzję o umorzeniu postępowania jeśli np. nie ma jeszcze albo już nie ma zobowiązania podatkowego określonego w twoim wniosku, albo zobowiązanie podatkowe się przedawniło.

 

W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji rozłożeniu na raty płatności przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłaty opłaty prolongacyjnej. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona, decyzja o przyznaniu ulgi staje się nieważna (w części lub w całości). Opłaty prolongacyjna, nie jest naliczana, jeśli przyczyną wniosku o odroczenie płatności była klęska żywiołowa lub wypadek losowy.

 

Opłata prolongacyjna rozłożenie na raty terminu płatności zobowiązań podatkowych nie jest także naliczana w okresie epidemii COVID-19.

 

Aktualne informacje oraz wniosek o rozłożenie na raty należności podatkowych dostępne są na stronie:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/podatki-i-ksiegowosc/chce-rozliczac-inne-podatki/proc_291-rozlozenie-na-raty-zaleglosci-podatkowych?selected_institution=0

 

 1. Czasowe wygaśnięcie umowy najmu, dzierżawy lub innej podobnej umowy

 

Dla przedsiębiorców będących najemcami powierzchni w galeriach handlowych Tarcza Antykryzysowa wprowadziła czasowe wygaśnięcie w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia działalności w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych zgodnie z właściwymi przepisami, zobowiązań wynikających z umów: najmu, dzierżawy lub innej podobnej umowy, przez którą dochodzi do oddania do używania powierzchni handlowej.

 

W terminie trzech miesięcy od dnia zniesienia zakazu prowadzenia działalności w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych osoba uprawniona dotychczas do używania powierzchni handlowej ma złożyć udostępniającemu bezwarunkową i wiążącą ofertę przedłużenia obowiązywania umowy na takich samych warunkach, jak przed ogłoszeniem zakazu.

 

Nowa umowa ma wiązać przez okres odpowiadający długości okresu obowiązywania zakazu i dodatkowo sześciu miesięcy. Jeśli oferta nie zostanie złożona w terminie, to uważa się, że do czasowego wygaśnięcia umowy nie doszło. Czasowe wygaśnięcie umowy obowiązuje od dnia wprowadzenia zakazu, a obowiązek złożenia oferty zawarcia nowej umowy na dotychczasowych zasadach – od dnia zniesienia zakazu.

 

Strony wyżej wymienionych umów mogą korzystać także z innych rozwiązań na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego na wypadek wprowadzenia ograniczeń w swobodzie działalności gospodarczej.

 

Aktualne informacje dotyczące czasowego wygaśnięcia umowy najmu, dzierżawy lub innej podobnej umowy dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/gov/czasowe-wygasniecie-umowy-najmu-dzierzawy-lub-innej-podobnej-umowy

 

 1. Informacje o pozostałych formach wsparcia dla przedsiębiorców wprowadzonych przez Tarcze Antykryzysowe w zakresie podatków oraz świadczeń finansowych dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-przedsiebiorcy

 

 1. Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla firm i pracowników

 

Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników jest programem wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. PFR oferuje mikrofirmom i MŚP subwencje finansowe możliwe do uzyskania za pośrednictwem banków.

Wszystkie rozwiązania przewidziane w Tarczy Finansowej mają na celu:

 • poprawić płynność finansową firm;
 • zrekompensować im szkody poniesione w wyniku pandemii;
 • ochronić miejsca pracy szczególnie w mikrofirmach i MŚP;
 • wesprzeć działanie sektorów najmocniej dotkniętych skutkami pandemii;

 

Aktualne informacje dotyczące subwencji dostępne są na stronie:

https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr.html

 

Dział Prawny WGN

mec. Bogumiła Sipak

Franczyza WGN również w dobie pandemii wzbudza zainteresowanie.

Franczyza WGN również w dobie pandemii wzbudza zainteresowanie.

Jak wynika z naszych obserwacji pandemia nie osłabiła zainteresowania ofertą współpracy franczyzowej Grupy WGN.

– Każdego dnia otrzymujemy mnóstwo pytań od zainteresowanych o możliwość współpracy – mówi Dagmara Komarnicka, główny menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN. - Wiele osób ma ostatnio więcej czasu, zwłaszcza osoby szukające biznesu, w który można zainwestować. Jedni myślą o przebranżowieniu się, inni o poszerzeniu zakresu usług albo o alternatywie dla pracy w korporacji. A rynek nieruchomości ciągle jest bardzo atrakcyjny, mimo pandemii ma się całkiem nieźle.

Kto może zostać Partnerem WGN?

Partnerem WGN może zostać zarówno osoba bez doświadczenia w branży, jak i pośrednik z długim stażem pracy. – Osoby bez doświadczenia wbrew pozorom są dla nas bardzo cenne, ponieważ nie posiadają nawyków z poprzednich miejsc pracy, a nasze know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń zapewnia im szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy i wejście w wypracowane i sprawdzone procedury WGN – tłumaczy Dagmara Komarnicka.

Kandydaci na partnerów WGN powinni dysponować lokalem o powierzchni min. 30 m2, w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, najlepiej z witryną (preferowany parter). Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej kasetonu o powierzchni min. 3,5 m2. – Oferujemy pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod biuro. Wspieramy także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – dodaje Dagmara Komarnicka.

Franczyza w nieruchomościach nie musi być droga.

Szacowana kwota potrzebna na otwarcie biura to 10-15 tys. zł. Kwota ta zawiera opłatę startową na rzecz WGN (4 000 zł netto), marketing lokalny oraz pierwsze koszty związane z prowadzeniem działalności, jak urządzenie i obrandowanie lokalu Aby ułatwić partnerom start centrala zwalnia z opłat miesięcznych przez pierwsze dwa miesiące współpracy. Franczyzodawca zaznacza, że zwrot wkładu własnego następuje już po dwóch - trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Ekspansja WGN na kolejne miasta w Polsce i w Europie.

Obecnie WGN ma cztery biura własne, 74 oddziały franczyzowe w Polsce i w Hiszpanii. W drugiej połowie roku marka chce skupić się na jeszcze większym pozyskiwaniu i obsłudze klientów również z zagranicy. – Jak wyraźnie pokazują nasze statystyki, aż 14 proc. użytkowników pochodzi z rynku międzynarodowego. W 2020 roku chcemy nadal powiększać sieć biur o kolejne miasta na mapie Polski oraz Europy. Planujemy wprowadzenie nowych narzędzi służących do promocji Grupy WGN na rynku międzynarodowym – dodaje Dagmara Komarnicka.

PRACA POŚREDNIKA WGN w dobie epidemii - wybrane fragmenty procedur WGN

PRACA POŚREDNIKA WGN w dobie epidemii - wybrane fragmenty procedur WGN

W związku z częściowym odmrażaniem gospodarki WGN spodziewa się od maja br. większego zainteresowania zakupem i wynajmem nieruchomości.

Agenci muszą dopilnować, aby klient bezwzględnie zdezynfekował ręce przy wejściu do Sali Obsługi Oddziałów WGN oraz był w maseczce. Ponadto powinien być posadowiony minimum 1,5 metra od prowadzącego agenta.

WGN dopuszcza zawieranie umów z klientami drogą mailową. Prezentacje powinny być bezwzględnie przeprowadzane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uprzedzić należy, aby klienci na prezentacji bezwzględnie mieli założone maseczki i rękawiczki ochronne. Ponadto każdy klient powinien powiadomić agenta czy nie jest na kwarantannie. Dopuszcza się, aby na prezentacje umawiać klientów bez obecności agenta, dbając o procedury pokwitowania przyjęcia oferty i prezentacji. Wszystkie czynności muszą być dokumentowane zgodnie z procedurami w dokumentowanej historii klienta.

 

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE DLA AGENTÓW WGN - wybrane fragmenty:

 1. należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy, innego agenta lub współpracownika w odległości 2 m (minimalna odległość to 1, 5 m),

 2. o ile to możliwe wszystkie sprawy powinny być załatwiane za pośrednictwem internetu,

 3. pracownicy i współpracownicy, którzy obsługują bezpośrednio klientów, zarówno w biurze jak i poza nim, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa przy pomocy przyłbicy ochronnej, maseczki, maski (obowiązek ten nie dotyczy pracowników i współpracowników, którzy z powodu stanu zdrowia nie mogą zakrywać ust lub nosa);

 4. klienci dokonujący czynności w Biurze WGN są zobowiązani do zakrywania ust i nosa przy pomocy przyłbicy ochronnej, maseczki, maski lub odzieży ochronnej (obowiązek ten nie dotyczy osób, które z powodu stanu zdrowia nie mogą zakrywać ust i nosa);

 5. pracownicy, współpracownicy i agenci mają prawo poprosić klienta o odsłonienie nosa i ust w celu dokonania identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta;

 6. klienci dokonujący czynności w Biurze WGN są zobowiązani przy wejściu do biura zdezynfekować ręce udostępnionym płynem dezynfekcyjnym na bazie alkoholu (min. 60%) bądź posiadać rękawiczki ochronne;

 7. agenci i współpracownicy obowiązani są do regularnego i dokładnego mycia rąk: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%),

 8. dozowniki z płynem odkażającym powinny być umieszczone w widocznych miejscach oraz regularnie napełniane,

 9. agenci i współpracownicy w biurze są zobowiązani do regularnego dezynfekowania klamek drzwi wejściowych;

 10. w widocznym miejscu są wywieszone informacje jak skutecznie myć ręce,

 11. podczas pracy NIE należy dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu,

 12. podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

 13. Agenci i współpracownicy obowiązani są zapewnić, aby miejsca pracy były czyste i higieniczne:

 1. powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym, lub przecierane wodą z detergentem,

 2. wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane, z użyciem wody z detergentem;

 3. w części socjalnej może przebywać jedna osoba spożywająca posiłek, a po zakończonym posiłku jest zobowiązania do posprzątania po sobie i zdezynfekowania powierzchni;

 4. każdy przed i po uruchomieniu urządzeń typu czajnik, ekspres, kran i używania blatu, siedzisk itp. musi przeprowadzić dezynfekcję tych elementów i miejsc.

 1. agenci obowiązani są do ograniczenia do minimum kontaktów z innymi współpracownikami, agentami, klientami, pracownikami poczty oraz innymi osobami,

 2. agent lub współpracownik będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu obowiązany jest bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych znajduje się tutaj: https://gis.gov.pl/mapa/)lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (listę oddziałów zakaźnych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic). Należy unikać korzystania z transportu publicznego.

 

W obecnej, trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać, że z czasem wszystko wróci do normy, a z całego kryzysu najprawdopodobniej wyjdziemy silniejsi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

 

 

Koronawirus a nieruchomości. Procedury dla agentów WGN do swobodnego wykorzystania

Koronawirus a nieruchomości. Procedury dla agentów WGN do swobodnego wykorzystania

 Pandemia koronawirusa w znaczny sposób wpłynęła na rynek nieruchomości w Polsce zarówno na działania agencji i deweloperów, jak również serwisów nieruchomościowych. Jest to niewątpliwie trudny okres dla wszystkich branż i dostosowanie się do obecnych warunków wymaga od nas wielu modyfikacji, zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym.

Centrala WGN, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich współpracowników przygotowała pakiet konkretnych porad, dzięki którym biuro nieruchomości będzie mogło dalej działać. Zwracamy uwagę na narzędzia online, z których można korzystać, jak ograniczać kontakty i dbać o bezpieczeństwo klientów oraz jakie rozwiązania prawne zastosować, aby sprawnie przeprowadzać transakcje i zawierać nowe umowy.

 

I. Koronawirus a procedury dla agentów nieruchomości: stale podtrzymuj relacje z klientami

Spowodowana koronawirusem kwarantanna i izolacja domowa często sprawia, że wiele osób poświęca się zajęciom, na które do tej pory nie starczało czasu. Jednym z tych zajęć jest research na rynku nieruchomości w poszukiwaniu mieszkania, domu czy działki. Utrzymanie i aktualizowanie bieżących ofert to gwarancja, że przebywający w domach klienci po prostu będą mieli co przeglądać. Doradcy, którzy nadal pracują mają szansę pozyskać nowych klientów i utrzymać dotychczasowych. Z doświadczenia naszych doradców wiemy, że klienci poszukujący nowej nieruchomości, nawet w okresie pandemii, nie przestają kontaktować się telefonicznie czy mailowo. Konieczne jest więc trzymanie tzw. „ręki na pulsie”. Według statystyk WGN w krótkim okresie od ogłoszenia obostrzeń widoczne jest wzmożone zainteresowanie oglądalnością ofert na naszych portalach. To sygnał, że klienci powoli zaczynają dostosowywać się do nowej rzeczywistości. A czas izolacji chcą wykorzystać na realizację swoich planów.

II. Wideoprezentacja lub wirtualny spacer zamiast tradycyjnego spotkania

Jeśli właściciel nieruchomości lub potencjalny kupujący lub najemca wolą nie umawiać się na bezpośrednie spotkanie, najlepiej zaproponować im wideoprezentację.

Taka wideoprezentacja może być prowadzona przez agenta bezpośrednio z danej nieruchomości (jeśli właściciel nie będzie mieć nic przeciwko), lub też mogą uczestniczyć w niej trzy strony - właściciel, agent i potencjalny klient. W tym drugim przypadku właściciel może skupić się na pokazywaniu nieruchomości, a agent na opisywaniu jej zalet.

Jakie narzędzia wybrać?

Pierwsze kryterium to sprawne działanie na urządzeniach wykorzystywanych do wideoprezentacji. Osoba pokazująca nieruchomość będzie robić to zapewne ze smartfona lub tabletu, więc narzędzie musi działać sprawnie na takim sprzęcie.

Drugim kryterium jest to, by wybrane narzędzie było już używane przez klienta zainteresowanego nieruchomością lub też by wymagało jedynie wejścia w przeglądarce na odpowiednią stronę internetową wskazaną przez agenta.

Najpopularniejsze narzędzia do Facebook Messenger (można na nim przygotować grupową widekonferencje), Skype, Google Hangouts (dla posiadaczy konta na gmail.com)

Jak zdalnie prezentować nieruchomość?

- przed wideoprezentacją dopilnuj, by telefon był w pełni naładowany. Połączenia wideo mogą szybko zużywać baterię, więc przygotuj się na taką ewentualność. Warto się zaopatrzyć w power bank.

- zadbaj o dobrą jakość dźwięku. Lepiej usłyszysz oglądających, a oni Ciebie, jeśli skorzystasz z zestawu słuchawkowego.

- dopilnuj, by w mieszkaniu było jasno. Odsłoń rolety i zasłony, wpuść do wnętrza naturalne światło. Unikaj umawiania się wieczorami, kiedy trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia.

- rozpoczynając wideoprezentację, przywitaj się z rozmówcą, korzystając z przedniej kamery. Dobrze, byście wzajemnie się zobaczyli dla nawiązania relacji. Do pokazywania nieruchomości przełącz obraz na ten z kamery głównej.

- prezentację mieszkania zacznij od kluczowego pomieszczenia - zazwyczaj będzie to salon lub pokój dzienny. Następnie przechodź do kolejnych pomieszczeń - sypialni, pokojów, kuchni i łazienki. Na koniec możesz pokazać balkon lub taras oraz widok z okna.

- zadbaj o to, by prezentacja była ciekawa i atrakcyjna. W miarę możliwości wykonuj
pewne aktywności, które przyciągną uwagę oglądającego, np. otwórz szafę i pokaż jej pojemność czy udowodnij, jak łatwo uruchomić domowy sprzęt jednym przyciskiem.

- buduj interakcję, zachęcaj oglądających do zadawania pytań i śmiało pokazuj te elementy nieruchomości, o które poproszą.

- na zakończenie prezentacji, zapytaj, czy klienci mają jakieś pytania lub czy chcieliby jeszcze zobaczyć jakiś fragment mieszkania.

Inne sposoby wykorzystania wideorozmów

Dobrą praktyką jest poinformowanie klientów o możliwości kontaktu z agentami poprzez wideorozmowy - również z tymi, którzy przebywają w biurze. Komunikacja wideo jest dużo bardziej skuteczna w zachęcaniu klientów do skorzystania z usług agencji oraz weryfikacji ich potrzeb. Wiele z rozwiązań do wideorozmów ma funkcję współdzielenia ekranu, co pozwala na pokazanie klientowi listy nieruchomości spełniających jego oczekiwania.

Wirtualna prezentacja mieszkań w innej formie

Istnieją rozwiązania, które umożliwiają połączenie wirtualnego spaceru po nieruchomości przygotowanego z wyprzedzeniem oraz rozmowy z klientem. Są to tak zwane współdzielone prezentacje online. Wymagają wcześniejszego przygotowania zdjęć 360 stopni. Jedno z nich to SpotBrowser, a drugie - Evryplace. Warto przetestować oba i sprawdzić, czy mogą okazać się przydatne w bieżących okolicznościach.

Wirtualny spacer pomaga wzbudzić zainteresowanie nieruchomością, nawet jeśli nie towarzyszy mu prezentacja online.

III. Sprzedajesz nieruchomości w trakcie pandemii koronawirusa? Zminimalizuj kontakty bezpośrednie

Praca pośrednika nieruchomości opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem, choć dużą część zadań zawodowych może wykonywać zdalnie lub telefonicznie. Obecna sytuacja epidemii koronawirusa wymusza na pośrednikach dopasowanie prowadzonych działań z jednej strony do potrzeb klientów, a z drugiej wystosowanych obostrzeń i wynikających z nich trudności. Jak więc zminimalizować bezpośrednie kontakty z klientami i innymi osobami, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo?

Rozmowy i kontakty telefoniczne nie są niczym nowym dla pośredników. Utrzymuj stały kontakt z klientami, którzy podjęli już pewne decyzje, a nawet kroki do dokonania zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Opieka nad klientami jest teraz bardzo potrzebna. Trzeba zapewniać, że ich transakcje nie są zagrożone. Taki kontakt będzie dla aktualnych nabywców i najemców uspokajający. W przypadku nowych klientów, telefonicznie weryfikuj ich rzeczywiste zainteresowanie, a jednocześnie szczegółowo opowiedz o obsługiwanej przez Ciebie nieruchomości.

Zapraszaj klientów tylko do tych nieruchomości, w których nie ma domowników i do których możesz swobodnie wejść o każdej porze. Poproś jednocześnie klienta, by w miarę możliwości przybył na spotkanie samodzielnie. Zachowanie wszelkich środków ostrożności zapewni bezpieczeństwo obu stronom.

Środki ostrożności

Podczas prezentowania nieruchomości stosuj się do wskazań dotyczących bezpiecznej odległości od innej osoby oraz obowiązku zakrywania nosa i ust.

Telefonicznie możesz częściowo zweryfikować stan zdrowia rozmówcy. Jeśli dzwoniący kicha czy kaszle, lepiej przełóż spotkanie na inny termin. Umawiając się z klientem na oglądanie nieruchomości do zakupu lub najmu, otwórz drzwi mieszkania i poproś o samodzielne obejrzenie wszystkich pomieszczeń.

Część z naszych biur zdecydowało się nie zamykać swoich oddziałów a jedynie np. ograniczyć liczbę pracowników przebywających w biurze w tym samym czasie oraz na zmianę godzin otwarcia. Wynika to chociażby z obowiązku wobec aktualnych klientów, którzy są już na pewnym etapie załatwiania formalności i chcą domknąć rozpoczęty proces najmu lub zakupu.

W sytuacji, gdzie klient ma przyjść do biura, umów się na konkretną godzinę i spróbuj wydzielić dla niego bezpieczną strefę ze stolikiem i krzesełkiem, z dala od innych pracowników. Pamiętaj o stosowaniu środków dezynfekcyjnych, przed i po wizycie klienta.

W sytuacji, gdy nie możesz pokazać nieruchomości, bo ograniczasz kontakty z innymi osobami bądź w mieszkaniu przebywają domownicy, poproś właściciela o możliwość wykonania zdjęć, nagrania filmu. Wcześniej nie zapomnij przekazać mu kilku niezbędnych wskazówek dla osiągnięcia jak najlepszego efektu oraz oczywiście poproś o posprzątanie mieszkania.

IV. Sprawy prawne dotyczące nieruchomości? W trakcie epidemii koronawirusa obsłużysz je bez wychodzenia z domu

Część klientów jest w trakcie realizowania transakcji sprzedaży nieruchomości, zbierania dokumentacji i dopełniania formalności prawnych czy bankowych. Wynikające z epidemii koronawirusa ograniczenie pracy urzędów i sądów często nie oznacza zupełnego zawieszenia ich działalności, a jedynie wymusza nieco inną formę kontaktu. Jednocześnie ilość wpływających wniosków o wydanie dokumentów, zaświadczeń czy uzyskanie informacji jest duża, więc oczekiwanie na reakcję może być wydłużone.

Część spraw prawnych związanych z podpisywaniem umów można zrealizować zdalnie. W niektórych przypadkach ustawodawca zostawia stronom umowy swobodę w kwestii formy jej zawarcia. Mogą być one ustanawiane ustnie lub w dowolnej formie pisemnej. Zdarza się, że zaczynają funkcjonować w sposób dorozumiany, kiedy strony, nie ustalając żadnych warunków, zaczynają spełniać je zgodnie z aktami prawnymi.

Uwaga, nie każda wymiana wiadomości e-mail jest od razu umową. Jeśli ustawa przewiduje dla konkretnej umowy formę pisemną, nie wystarczy spisanie postanowień i przesłanie ich drugiej stronie. Wiążąca będzie tylko w momencie podpisania jej przez strony.

Do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli. Do zawarcia umowy wystarcza wymiana dokumentów obejmujących treść oświadczeń woli, z których każdy jest podpisany przez jedną ze stron, lub dokumentów, z których każdy obejmuje treść oświadczenia woli jednej ze stron i jest przez nią podpisany (art. 78 § 1 kodeksu cywilnego).

Umowa pośrednictwa - można ją zawrzeć zdalnie

W art. 180 ust 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami napisano: Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej lub elektronicznej pod rygorem nieważności.

Umowa pośrednictwa wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Skutecznym sposobem zawarcia umowy pośrednictwa w sytuacji, gdy nie ma możliwości spotkania się z klientem, jest droga korespondencyjna.

Pośrednik po kontakcie telefonicznym z klientem wysyła mailem treść umowy pośrednictwa. Klient drukuje dokument, podpisuje go i odsyła tradycyjną pocztą, kurierem, pozostawia w ustalonym miejscu czy wrzuca do skrzynki odbiorczej biura, czyli korzysta z miejsca, które nie wymaga osobistego kontaktu. Jednocześnie przesyła drogą elektroniczną skan podpisanej umowy. Pośrednik nie musi oczekiwać na dojście poczty, a po otrzymaniu skanów z podpisem, może już podjąć czynności objęte umową.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zawarcie umowy opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym. Zgodnie z Art. 78 § 2: Oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu jest równoważne z oświadczeniem woli złożonym w formie pisemnej.

Umowa pośrednictwa zawarta przez e-mail będzie ważna tylko pod warunkiem posiadania przez obie strony bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Umowa sprzedaży - można umówić się z notariuszem poza siedzibą kancelarii oraz zadbać o pełnomocnictwo

Umowa sprzedaży nieruchomości bezwzględnie wymaga zachowania formy aktu notarialnego. Nie jest dopuszczalna żadna forma inna, niż obecność obu stron przed notariuszem. Wyjściem z takiej sytuacji jest skorzystanie z możliwości dokonania czynności przez notariusza poza siedzibą kancelarii. Takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowym kosztem.

Warto zwrócić uwagę na aktualną formę pracy przyjętą przez kancelarię. Część notariuszy pracuje w systemie zdalnym i indywidualnie umawia się z klientami na dokonanie czynności – w kancelarii bądź poza nią.

Co w sytuacji, gdy jedna ze stron rezygnuje z umowy sprzedaży? Jeśli do umowy przyrzeczonej nie może dojść wskutek wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych i niezależnych od którejś ze stron umowy, a w trakcie podpisywania umowy przedwstępnej kupujący wnosił zadatek, podlega on zwrotowi. Jeśli w następstwie epidemii strona wnosząca zadatek straciła pracę, główne źródło dochodów lub bank odmówił jej finansowania zakupu nieruchomości, to kwotę zadatku otrzymuje z powrotem.

W tej sytuacji to siła wyższa, czyli zdarzenie o charakterze przypadkowym, nie do uniknięcia, nie pozwoliła na dopełnienie warunków umowy. Na tę okoliczność nie można powoływać się zawsze, tylko w sytuacji możliwej do uzasadnienia. Należy udowodnić realny wpływ siły wyższej na prywatną sytuację finansową.

Warto pamiętać o dopełnieniu formalności i podpisaniu odstąpienia od umowy. Pisemne rozwiązanie umowy można przeprowadzić drogą korespondencyjną.

Umowa przedwstępna - można ją zawrzeć ustnie

Ważność umowy przedwstępnej nie jest uzależniona od formy, w jakiej została zawarta. Umowa przedwstępna zwykle przybiera formę pisemną, ale ważna będzie również ta zawarta ustnie lub w sposób dorozumiany (por. wyrok SA w Gdańsku z 3 grudnia 2015 r., I ACa 642/15).

Warto podkreślić, że bez zachowania pewnych procedur, trudno będzie przed sądem wykazać jej postanowienia w przypadku, gdy do umowy sprzedaży nie dojdzie. Obecna sytuacja zagrożenia epidemicznego wymusza na stronach różne niestandardowe dotychczas zachowania.

Jeśli nie ma możliwości przełożenia zawarcia umowy na innym termin i spotkania się obu stron, można skorzystać z formy korespondencyjnej.

Umowę przedwstępną można również zawrzeć ustnie, ale wykonując kilka ważnych kroków. Po pierwsze drogą elektroniczną pośrednik ustala z klientem treść i warunki umowy przedwstępnej. Następnie pośrednik telefonuje do klienta i odczytuje zapisy umowy, równocześnie nagrywając połączenie. Klient musi wyraźnie potwierdzić treść porozumienia. Po tym kupujący dokonuje przelewu kwoty zadatku z własnego konta bankowego na konto bankowe sprzedającego z zaznaczeniem w tytule przelewu: “Uzgodniony zadatek zgodnie z ustną umową przedwstępną zawartą między X a Y w dniu…”

Umowa najmu lokalu mieszkalnego - można ją zawrzeć ustnie

Umowa najmu nie musi przybierać formy pisemnej. Wiążąca jest także wtedy, gdy właściciel mieszkania oddaje je do użytku innej osobie, a ta regularnie płaci za to określoną kwotę, ale formalnie umowy nie podpisali.

Umowa najmu zawierana ustnie wprowadza pewne ograniczenia. Nie ma możliwości kształtowania jej treści. Warunki porozumienia regulują wprost przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, a w sprawach nieuregulowanych w ustawie - przepisy kodeksu cywilnego. Kwestie te dotyczą choćby obowiązków stron czy możliwości i sposobu wypowiedzenia umowy.

W obecnej sytuacji epidemicznej, gdy najemcy kończy się umowa, a chce ją kontynuować i nie ma możliwości spotkania się z właścicielem, nie musi obawiać się konsekwencji prawnych, ale pod pewnymi warunkami. Właściciel musi wyrazić zgodę na kontynuację najmu, a najemca nadal regularnie wnosi ustalony czynsz i inne opłaty za mieszkanie.

Przepisy przyjmują, że między stronami nadal obowiązuje umowa najmu i jest zawarta na czas nieokreślony.

Praca pośrednika a ograniczenia w funkcjonowaniu banków

Wiele instytucji finansowych wprowadziło ograniczenia w funkcjonowaniu placówek stacjonarnych. Skrócone godziny pracy, wyłączenie z obsługi między godziną 10 a 12 osób poniżej 65-tego roku życia czy tygodniowe zmiany pracowników utrudniają klientom hipotecznym dopełnienie formalności kredytowych. Warto upewnić się wcześniej, na jakich zasadach i w jakich godzinach działa konkretna placówka.

Zamknięcie urzędów i ograniczone godziny pracy placówek bankowych wymusiło wprowadzenie alternatywnych rozwiązań w obiegu dokumentacji niezbędnej przy udzielaniu kredytu hipotecznego. Nawet najbardziej tradycyjne banki wprowadzają możliwość akceptacji za-świadczeń o niezaleganiu wydanych przez ZUS oraz Urząd Skarbowy w formie elektronicznej. Pośrednicy współpracujący z klientami, którzy korzystają z kredytów hipotecznych powinni poinformować ich o takiej możliwości.

Do tej pory wniosek o wpis do hipoteki kredytobiorca musiał składać osobiście w sądzie rejonowym bądź za pomocą notariusza. Obecnie część banków akceptuje wnioski złożone listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Korzystając z tej formy zgłoszenia w sądzie wpisu do księgi wieczystej, kredytobiorca musi w banku przedstawić podpisaną przez właścicieli nieruchomości kopię wniosku o wpis do hipoteki, potwierdzenie wniesienia opłaty sądowej, potwierdzenie nadania przesyłki poleconej oraz zwrotne potwierdzenie odbioru przesyłki przez sąd rejonowy.

Z uwagi na rosnące ryzyko utraty pracy przez kredytobiorców hipotecznych banki wprowadziły nowe wymagania i obostrzenia. Klienci, którzy nie zdążyli podpisać umów kredytowych, teraz mogą mieć trudności z uzyskaniem finansowania. Część banków nie akceptuje dochodów z tytułu umowy zlecenia, umowy o dzieło czy prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze podwyższonego ryzyka.

Niektóre banki zaprzestały finansowania inwestycji deweloperskich rozpoczętych 1 stycznia 2020 r. oraz powierzchni komercyjnych.V. Jeżeli jako pośrednik nieruchomości musisz się z kimś spotkać w czasie trwania epidemii koronawirusa, zachowaj odpowiednie zasady higieny i bezpieczeństwa.

Praca pośrednika nieruchomości nieodzownie wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientami. W dobie zagrożenia epidemią koronawirusa kontakty te muszą być ograniczone. Może się zdarzyć, że nawet pracując zdalnie, niekiedy nie da się ich uniknąć. Jak zatem zabezpieczyć siebie i swoich kontrahentów w sytuacji, gdy umówimy się na spotkanie?

Noś maseczkę

Zgodnie z nowymi zaleceniami pamiętaj o zakrywaniu nosa i ust również podczas spotkań z klientami, zarówno w terenie, jak i w biurze.

Myj ręce

Podstawowa zasada higieny ma szczególne zastosowanie w przypadku prezentowania nieruchomości. Pamiętając o unikaniu podawania ręki na powitanie, często myjemy ręce - zwłaszcza wtedy, gdy poruszamy się komunikacją miejską.

Trzymaj dystans

Kurtuazja nakazuje podać rękę na powitanie. W przypadku epidemii ryzyko jest jednak zbyt duże, by robić wyjątek dla zasad savoir-vivre’u. Ponadto w trakcie spotkania lub prezentacji starajmy się utrzymać dystans pomiędzy wszystkimi jej uczestnikami: Ministerstwo Zdrowia zaleca odległość 1-1,5 m.

Dezynfekuj najbardziej newralgiczne części nieruchomość oraz często używane przedmioty

W obecnej sytuacji do działań z zakresu home stagingu należy też włączyć dezynfekcję powierzchni szczególnie narażonych na przenoszenie zarazków. Należą do nich przede

wszystkim klamki - po każdej wizycie odkażamy je płynem dezynfekującym (lub ewentualnie spirytusem). Pamiętajmy też o możliwie częstym wietrzeniu prezentowanej nieruchomości.

Często pierz ubranie

W niektórych sklepach można zobaczyć sprzedawców w maseczkach lub przyłbicach z pleksi. Praca pośrednika nie wiąże się jednak z na tyle dużym przepływem klientów, aby uzasadniać tak radykalne środki. Mimo tego nie zapominajmy o wypraniu ubrania po każdej prezentacji czy też dniu w biurze. Może się bowiem zdarzyć, że obecny w powietrzu wirus znajdzie bezpieczną przystań na naszej odzieży - nie dajmy mu na to szans.VI. Sprzedajesz nieruchomości? Zadbaj o odpowiedni marketing i komunikację w obliczu pandemii koronawirusa

Nikomu nie trzeba przypominać o roli skutecznego marketingu w handlu nieruchomościami. W niepewnych czasach zagrożenia koronawirusem marketing staje się podwójnie istotny: z jednej strony umożliwia podtrzymanie zaufania dotychczasowych klientów, z drugiej zaś potwierdza odporność naszej firmy na rynkowe zawirowania. O czym powinien pamiętać każdy pośrednik w trakcie planowania strategii na najbliższy czas?

Daj znać, że działasz!

To pierwsza i zarazem podstawowa zasada: utrzymanie kontaktu z klientami staje się najlepszym potwierdzeniem rzetelności naszej pracy, nawet pomimo kryzysu. Strona internetowa, newsletter i spersonalizowane e-maile, a także Facebook, Twitter czy Instagram - każdy sposób jest dobry, by zapewnić kontrahentów, że twoje biuro nadal działa i daje sobie radę!

Wskaż użytkownikom witryny i serwisów społecznościowych preferowaną formę kontaktu z pośrednikami i zakres świadczonych usług.

Jeśli decydujesz się na całkowite przeniesie-nie pracy do trybu home office i zamykasz na pewien czas biuro, pamiętaj o przekierowaniu połączeń z telefonu stacjonarnego na komórki pracowników. Podobnie zrób w przypadku wiadomości email czy pytań z formularza kontaktowego trafiających na adres skrzynki biurowej.

Pozostań w kontakcie

W obecnej sytuacji każdy klient ma prawo do uzyskania szybkich informacji na temat dalszej współpracy z pośrednikiem. Spokojnie i rzeczowo odpowiadaj na pytania zadawane przez telefon, e-mail czy Skype. Dokładnie tłumacz, dlaczego w swojej pracy zachowujesz najwyższe środki ostrożności. Pamiętaj też o zachowaniu dotychczasowych godzin pracy - wielu klientów może być do nich przyzwyczajonych.

Poinformuj klientów o możliwości prezentacji wirtualnej

Nadzwyczajna sytuacja wymaga skutecznej re-akcji. W trakcie obmyślania nowej taktyki warto zwrócić się więc ku zdobyczom najnowszej techniki. Jedną z nich jest prezentacja wideo, której plusy przedstawiliśmy wcześniej. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z mediów społecznościowych, które umożliwiają np. zorganizowanie internetowej prezentacji dla kilku zainteresowanych osób.

Pomóż zorientować się w nowej sytuacji

Zagrożenie epidemią w dużym stopniu zmienia sytuację na rynku nieruchomości. Przygotuj się więc na szereg pytań od mniej lub bardziej zdezorientowanych klientów. Mogą one doty-czyć m.in. możliwości zawierania umów “twarzą w twarz”, a także aktualnych warunków udzie-lania kredytów. Dodatkowe punkty zgarniesz za wiarygodne naszkicowanie perspektyw dla całej branży - ten aspekt również może trapić część twoich klientów.

Rozwiązuj problemy na bieżąco

Jeżeli w trudnej sytuacji okażesz troskę o potrzeby klientów, istnieje duża szansa na to, że wytworzone w ten sposób zaufanie za-procentuje w późniejszym czasie. Zastanów się, jakie obawy może generować obecna sytuacja pomoże to zaplanować ewentualne działania. Przy tym jednak nie zapominaj, by wątpliwości rozwiewać na bieżąco… i bez owijania w bawełnę.

Informuj o utrzymywaniu przez Twoje biuro najwyższych standardów bezpieczeństwa

Zachowanie nadzwyczajnych standardów bezpieczeństwa jest oczywiste dla każdego pośrednika, ale mimo tego warto o tym stale przypominać. Dziś to może być dla klientów szczególnie istotne. Praktycznym rozwiązaniem może być wstawienie do każdej oferty krótkiej informacji o zmianach w pracy biura i pośredników, z podaniem preferowanej formy i godzin kontaktu. Równie skuteczny będzie komunikat na stronie internetowej bądź w mediach społecznościowych.

W obecnej, trudnej sytuacji należy jednak pamiętać, że z czasem wszystko wróci do normy, a z całego kryzysu najprawdopodobniej wyjdziemy silniejsi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

 

 

Dagmara Komarnicka
Manager Rozwoju Sieci Franczyzowej 

Na podstawie procedur WGN oraz materiałów pozyskanych od Morizon.pl

 

 

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcję z rynku nieruchomości komercyjnych.

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcję z rynku nieruchomości komercyjnych.

Z radością i dumą informujemy o kolejnym sukcesie naszego pośrednika. Pani Lidia Dołhan, starszy doradca biura WGN we Wrocławiu, będąc wyłącznym agentem sprzedaży, sfinalizowała sprzedaż działki o powierzchni 1,3053 ha. 

Teren inwestycyjny zlokalizowany jest w północnej części Wrocławia przy ulicy Kminkowej. Do zabudowania jest obszar ok. 5.000 m2.

Działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz zabudowę jednorodzinną oraz tereny zielone. W sąsiedztwie w trakcie realizacji są duże inwestycje mieszkaniowe wielorodzinne prowadzone przez znanego wrocławskiego dewelopera.

Teren inwestycyjny został sprzedany za cenę 3 mln złotych. Negocjacje były trudne ale ostatecznie satysfakcjonujące dla obu stron.


Ostatnie tygodnie są wyjątkowe pod wieloma względami. Pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat ma wpływ na wszystkie sektory polskiej gospodarki, w tym oczywiście na obrót nieruchomościami. Dlatego niezmiernie nas cieszy fakt, że w tym trudnym okresie nasi pośrednicy przeprowadzają transakcję, a zwłaszcza tak spektakularne.

 

Franczyza WGN - sprawdzony pomysł na sukces

Franczyza WGN - sprawdzony pomysł na sukces

Blisko 30-letnie doświadczenie, szkolenie startowe oraz sprawdzone know- how pozwala partnerom franczyzowym uzyskiwać ponad przeciętny sukces biznesowy niezależnie od wielkości miasta. Nowy Partner WGN staje się liderem na swoim rynku już w ciągu 9-18 miesięcy. 

 Najlepszym przykładem może być fakt, że wielu Partnerów otworzyło kolejne, drugie lub trzecie, własne oddziały WGN, w innych miastach. Dowodem na to, że nieruchomości to działalność przynosząca sukces i zyski a Grupa WGN to idealny wybór, jest to, że również wiele biur prowadzonych jest przez kolejne pokolenie. Średni staż biura WGN należy do również imponujących i wynosi ponad 9 lat.

WGN obecnie posiada 4 własne biura, 73 oddziały franczyzowe nieruchomości w Polsce i w Hiszpanii oraz 4 oddziały franczyzowe deweloperskie. Trwają rozmowy na otwarcie biur w kilku innych miastach ale na tym etapie nie chcemy za dużo zdradzać. Planujemy również otwarcie się na rynek brytyjski, ale tę kwestię uzależniamy od czynników zewnętrznych.

Nasze oczekiwania wobec kandydatów na franczyzę WGN

Naszym Partnerem może zostać zarówno osoba / firma, która nie ma doświadczenia w nieruchomościach, jak i w pełni ukształtowany pośrednik. Oczywiście, musi posiadać istotne dla menadżera cechy, jak determinacja, konsekwencja w działaniu i dążenie do sukcesu. Osoby bez doświadczenia są dla nas bardzo cenne, ponieważ nie posiadają żadnych nawyków z innych miejsc pracy, a nasze know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń zapewnia im szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy i wejście w wypracowane procedury WGN.

Nasi Franczyzobiorcy to również osoby mające doświadczenie uzyskane w innych biurach nieruchomości, chcące przejść na własny rachunek. A także agencje nieruchomości, które chcą zdobyć na swoich rynkach regionalnych przewagę nad konkurencją i wejść na lukratywny rynek nieruchomości komercyjnych i premium (WGN jest na tym rynku liderem), które dają większe przychody niż mieszkaniówka. Inwestorzy bowiem korzystają z usług tylko dużych, renomowanych i rozpoznawalnych marek. Jako ciekawostkę możemy podać, że w ciągu ostatnich trzech lat przyjęliśmy do Grupy WGN z 24 kandydatów aż 16 biur z konkurencyjnych sieci franczyzowych.

Kandydatów mamy wielu, jednak naszym Partnerem może zostać tylko najlepszy.Warunki dla nowych partnerów WGN

Przystąpienie do Grupy WGN nie wymaga znacznego kapitału, a zwrot wkładu własnego następuje już w 3 miesiącu od rozpoczęcia działalności.


Szacowany koszt potrzebny na otwarcie biura nieruchomości pod szyldem WGN to 10 – 15 tys. złotych. Powyższa kwota dotyczy lokalu biurowego bez konieczności generalnego remontu. W jej skład wchodzi natomiast: jednorazowa opłata startowa za przyłączenie do sieci ( 3 000 zł netto), oszyldowanie zewnętrzne i wewnętrzne biura, wyposażenie biura, marketing lokalny niezbędny w początkowym okresie działalności oraz koszty związane z prowadzeniem działalności. Aby ułatwić Partnerom start Centrala zwalnia z konieczności dokonywania opłat miesięcznych przez pierwsze dwa miesiące.

Zalecamy, aby kandydaci dysponowali własnym lub wynajętym lokalem, o powierzchni nie mniejszej niż 30 m2 w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną (preferowany parter). Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej (kasetonu / szyldu) o powierzchni min. 3,5 m2.

WGN oferuje swoim Partnerom pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod biuro. Wspiera także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Pakiet franczyzowy WGN

Każdy nowy franczyzobiorca WGN przechodzi przez profesjonalny system szkoleń przygotowany przez liderów rynku nieruchomości i trenerów biznesu oraz otrzymuje pakiet ponad 150 dokumentów stanowiących bazę wiedzy na temat profesjonalnego i skutecznego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i prowadzenia profesjonalnego, bezpiecznego oddziału WGN. Materiały źródłowe w postaci umów pośrednictwa, umów agencyjnych, informacji dotyczących technicznej obsługi witryn internetowych, dostępów do paneli administracyjnych, zgłoszeń do odpowiednich urzędów a zwłaszcza system obiegu dokumentów zgodnie ze znakiem ZJ-WGN (Znak Jakości WGN) pozwalają sprawnie uruchomić oraz zarządzać własnym biurem. Centrala WGN dokonuje bieżących aktualizacji całej dokumentacji, zgodnie ze zmieniającym się systemem prawnym oraz sytuacją na rynku nieruchomości.

Profesjonalne szkolenia kluczem do sukcesu

Spotkania Partnerów WGN to obok cyklicznych szkoleń jedna z ważniejszych aktywności, na które stawiamy. Dwa razy w roku organizowane są 3-dniowe profesjonalne Konferencje Szkoleniowe dla wszystkich Partnerów i ich agentów oraz Konwenty Dyrektorów Oddziałów. Dzięki tym szkoleniom Biura WGN mają bardzo dobre wyniki finasowe, co z kolei przekłąda się na wyjątkową stabilność oddziałów, a najważniejsze na brak rotacji w zespołach agentów. Średnia ilość transakcji na jednego agenta WGN wynosi dwie na miesiąc, tj. 6-7 razy więcej niż w innych biurach nieruchomości.

Na co dzień Partnerzy znajdują się pod opieką dedykowanego opiekuna z Centrali. Ważne jest jednak dla nas organizowanie spotkań dla całej Grupy WGN, aby móc utrzymać bezpośredni kontakt i na bieżąco szybko analizować sytuacje, wdrażać nowe pomysły oraz, przy okazji, organizować szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe zespołów agentów.

Model franczyzowy WGN

WGN jest na rynku blisko 30 lat a sieć franczyzowa działa prężnie od ponad 28 lat. Rewolucyjnych zmian nie przewidujemy, uważając, że jedną z najważniejszych naszych zalet jest wysoka i stabilna pozycja absolutnego lidera na rynku. Jesteśmy jednak otwarci na nowe wyzwania i podnosimy sobie coraz wyżej poprzeczkę.

Klienci mają zaufanie do doradców rynku nieruchomości, zwłaszcza reprezentujących duże marki z wieloletnim doświadczeniem. Coraz bardziej rosną też oczekiwania klientów dotyczące jakości obsługi. Korzystając z usług biura nieruchomości chcą mieć zapewnione często również doradztwo kredytowe, ubezpieczeniowe, wycenę nieruchomości, remont czy aranżację wnętrza. WGN wychodząc naprzeciwko swoim klientom oferuje w swoich biurach właśnie taką kompleksową obsługę. W tym zakresie również jesteśmy prekursorem wśród sieci franczyzowych.

Plany WGN na 2020

Mamy wiele pomysłów, aby utrzymać pozycję lidera na rynku nieruchomości. Zamierzamy m.in. bardziej skupić się na pozyskiwaniu i obsłudze klientów z zagranicy. Jak wyraźnie pokazują statystyki portalu WGN.pl aż 14 % użytkowników pochodzi z rynku międzynarodowego.

W 2020 roku chcemy nadal powiększać sieć biur o kolejne miasta na mapie Polski oraz Europy. Planujemy wprowadzenie nowych narzędzi służących do promocji Grupy WGN na rynku międzynarodowym.
Flota portali i serwisów Grupy WGN (72) jest imponująca i szacuje się, że w zeszłym roku odwiedziło ją ponad 3 mln osób z czego sztandarowy portal wgn.pl odnotował ponad 1,6 mln wejść (wg statystyk Google Analytics).

Chcielibyśmy w tym roku również przeprowadzić ilość transakcji porównywalną do rekordowego roku poprzedniego. W 2019 roku Grupa WGN sprzedała lub wynajęla ponad 10 900 nieruchomości.

Grupa WGN wzbudza spore zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów jako renomowany specjalista od przeprowadzania profesjonalnych i bezpiecznych transakcji. Średnia ilość transakcji na rynku międzynarodowym w ciągu ostatnich 3 lat podwoiła się.Dagmara Komarnicka
Główny Manager Rozwoju Sieci Franczyzowej

 

Praca pośrednika WGN w czasie pandemii

Praca pośrednika WGN w czasie pandemii

Ostanie tygodnie br. były wyjątkowe pod wieloma względami. Pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat ma wpływ na wszystkie sektory gospodarki, w tym oczywiście na obrót nieruchomościami. Oto kilka rad WGN, jak efektywnie wykorzystać ten trudny czas.

Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami opiera się na licznych spotkaniach z klientami, prezentacjach wielu nieruchomości oraz utrzymywaniu wielu kontaktów biznesowych. Obecnie, w czasach pandemii, wiele z tych czynności staje się wręcz niemożliwe. Jednak czas spędzony w home office można wykorzystać bardzo efektywnie. Według procedur WGN jednym z przykładów takich działań jest skupienie się na budowaniu bazy klientów (zarówno sprzedających jak i wynajmujących). Prezentacje nieruchomości organizowane są bez uczestnictwa agenta. Zawieranie umów pośrednictwa przeprowadzane są drogą elektroniczną.

Bardzo pomocne okazuje się wykorzystywanie rozwiązań internetowych i nowoczesnych technologii. Podczas prezentacji można wykorzystać wideokonferencje i oprowadzić klienta wirtualnie po nieruchomości. Ciekawym rozwiązaniem staje się nagranie takich prezentacji i przesłanie jej zainteresowanemu klientowi. Kolejnym rozwiązaniem może być zorganizowanie dni otwartych online czy wirtualnych spacerach.

Jednym z kluczowych elementów w tym czasie jest utrzymywanie kontaktu z klientami. Dzięki temu klienci nie czują się pozostawieni sami sobie w trudnej także dla nich sytuacji. Warto w tym czasie również zainwestować w promocję siebie jako tzw. „super” agenta WGN. Jest to idealny moment na założenie profesjonalnego profilu agenta na Facebooku czy biura na Instagramie. Takie działania marketingowe zaowocują większą rozpoznawalnością profesjonalisty na lokalnym rynku. Pamiętajmy, że po zakończeniu pandemii wiele osób będzie zmuszona do szybkiej sprzedaży nieruchomości i wtedy zwrócą się do „znajomego” biura.

Co więcej, warto poświecić czas na zaktualizowanie swojej bazy ofert. Rozbudowanie opisu czy zmiana zdjęć wpłynie na ich atrakcyjność oraz pozycjonowanie. To idealna okazja, żeby zająć się sprawami, które były odkładane na później. WGN-owskie, blisko 30-letnie doświadczenie na rynku pomogło szybko w zorganizowaniu procedur na niebywale trudny czas. To zaowocowało, że w miesiącu marcu Grupa WGN przeprowadziła ponad 750 transakcji.

 

 

Reklama dźwignią handlu

Reklama dźwignią handlu

Tym razem przedstawiamy pomysł reklamowania Oddziału WGN w siłowni!

Baner reklamowy został umieszczony na siłowni Gracja, która znajduje się w 4 gwiazdkowym hotelu w Gorzowie Wielkopolskim.  

„Z uwagi na dużą rotacje różnych ludzi na obiekcie, postanowiłem skorzystać z okazji zaprezentowania siebie jako doradcę ds. nieruchomości WGN”- komentuje Pan Tomasz Kazuś pomysłodawca banneru.

Pan Tomasz Kazuś jest właścicielem prężnie rozwijającego się oddziału WGN w Gorzowie Wielkopolskim, laureatem prestiżowej nagrody Objawienie Roku WGN 2019. Musimy przyznać, że jest to jeden z naszych najbardziej kreatywnych partnerów.

WGN umacnia swoją pozycję

WGN umacnia swoją pozycję

W dniu 25.02.2020 została podpisana umowa franczyzowa, na podstawie której Pan Dariusz Szlachta odtworzy swoje biuro WGN w Zawierciu.

Podczas rozmów z nowymi Partnerami często pada pytanie dlaczego zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z nieruchomościami. Pan Dariusz opowiedział nam wyjątkową historię o pasji, która teraz stanie się jego pracą. Nowy Partner jest pasjonatem lokalnej historii i zabytkowych nieruchomości. Działanie pod szyldem WGN pozwoli na obrót właśnie takimi obiektami, z historią i duszą. Prawie 30 letnia obecności marki WGN na rynku pozwoliła na wypracowanie pozycji lidera w obrocie nieruchomościami z kategorii premium a w tym także zabytkami.

Ponadto Grupa WGN poza możliwością pracy pod znanym szyldem zapewnia unikatowe wsparcie swoim Partnerom. Franczyza WGN to pakiet szkoleń (szkolenie startowe i cykliczne), wsparcie działu prawnego (bieżące doradztwo), sprawdzone kwow-how (ponad 200 dokumentów) oraz dedykowany opiekun. Każdy z naszych Partnerów jest traktowany indywidualnie, to do jego potrzeb dostosowywane jest szkolenie.

WGN to przede wszystkim ludzie a nie sztywne wytyczne czy przepisy. Takie podejście zapewnia naszym Partnerom swobodę działania a co za tym idzie rozwój i realizowanie swoich pasji. Każde biuro jest inne a przez to wyjątkowe, jednak bezwzględnie łączy nas skuteczność, profesjonalizm przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa transakcji. 

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

Oferty WGN Spain na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku

W dniach 22 i 23 lutego w Ergo Arenie w Gdańsku odbędą się Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.  Biura WGN Spain i WGN Gdańsk zdecydowały połączyć siły i wziąć wspólnie udział w tych największych na Pomorzu targach mieszkaniowych.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to impreza poświęcona nieruchomościom.Odwiedzający Ergo Arenę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków, czy architektów wnętrz oraz pośredników ds.nieruchomości. Swoją obecność na Targach zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in..: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Hossa, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.


Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czeka też bezpłatny katalog "Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe", w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży w Trójmieście i okolicach oraz w Hiszpanii. Doradcy Biura Nieruchomości WGN w Hiszpanii oraz Biura Nieruchomości WGN w Gdańsku na stoisku targowym z logo WGN Nieruchomości prezentować będą oferty nieruchomości w Hiszpanii .

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE Ergo Arena WSTĘP WOLNY
22 lutego (sobota): 10.00-17.00
23 lutego (niedziela): 10.00-16.00

 

Kontakt: 

WGN Spain
WGN Gdańsk

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Zmiany w WGN Szprotawa i WGN Polkowice

Wieloletni współpracownicy Beata Krupa, Wojciech Walkowiak oraz Marek Świdziński w dniu 29 stycznia 2020 r. przejęli dotychczasowe biura: w Szprotawie i Polkowicach.

Beata Krupa i Wojciech Walkowiak są jednymi z najlepszych doradców w Grupie WGN. Regularnie pojawiają się w rankingach Najlepszych Agentów, zarówno miesięcznych, jak i rocznych. W 2020 staną przed kolejnym zawodowym wyzwaniem. Samodzielne prowadzenie biura to duża odpowiedzialność ale i satysfakcja.

Nowym Partnerom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


Kolejna spektakularna transakcja na koncie WGN

Kolejna spektakularna transakcja na koncie WGN

Zespół doradców z WGN Myszków zrealizował transakcje sprzedaży obiektu handlowego o powierzchni 894 mkw.

 

 

Obiekt znajdujący się w centrum Myszkowa (woj. śląskie) został sprzedany za 1 600 000 zł. W budynku znajduje się część sprzedażowa oraz część socjalna ( o powierzchni ponad 100 mkw). Największym atutem prezentowanej nieruchomości jest jej doskonała lokalizacja przy dworcu PKP, w bezpośrednim sąsiedztwie banków, galerii handlowej i ciągów komunikacyjnych. Budynek, w którym mieścił się sklep Media Expert, z uwagi na tradycję jest idealną propozycją do prowadzenia wielkopowierzchniowej działalności handlowej. Obiekt znajduje się na działce o powierzchni 1210m2.

 

 

WGN stawia na ekologię

WGN stawia na ekologię

WGN stawia sobie za cel ciągły rozwój i promowanie nowoczesnych rozwiązań. Kwestie ekologiczne są dla WGN-u bardzo ważne.

Jednym z przykładów szeroko zakrojonych działań proekologicznych jest wybór samochodów elektrycznych i tak np. Oddział WGN Warszawa Mokotów wprowadza praktyczny a przede wszystkim ekologiczny miejski samochód.  

 

Sami musicie przyznać, że tzw. elektryk warszawskiego Biura jest nie tylko zgodny z duchem ekologicznym ale również jest to ładny „gadżet”.

 

 

ZOBACZ POZOSTAŁĄ FLOTĘ WGN

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcje z sektora premium

WGN sfinalizował kolejną spektakularną transakcje z sektora premium

Grupa WGN jest najstarszym a co za tym idzie najbardziej doświadczonym polskim koncernem obrotu nieruchomościami i niekwestionowanym liderem w sprzedaży nieruchomości premium. Tylko w 2019 roku przeprowadzonych zostanie ok. 10 800 transakcji. WGN Warszawa- Mokotów sfinalizował sprzedaż wyjątkowej nieruchomości z sektora PREMIUM. 

Andrzej Stankiewicz, dyrektor WGN Warszawa- Mokotów, będąc wyłącznym agentem sfinalizował sprzedaż luksusowej rezydencji na Mazurach. Posiadłość znajduje się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich a działka o powierzchni 2 900 m2 posiada własną linię brzegową. Ekskluzywna willa o powierzchni 460,3 m2 została wybudowana w 2000 roku z zachowaniem najwyższych standardów i najlepszej jakości materiałów wykończeniowych. Posiadłość składa się z dwóch budynków mieszkalnych, z których: – pierwszy ma 136,10 m2 powierzchni, oddany został do użytku w 1992 – 1995, i wyremontowany w 2014 roku. Natomiast drugi o powierzchni 234,20 m2 został oddany do użytku w 2003 roku.

Wyjątkowa lokalizacja zapewnia ciszę i bliskość natury, będąc doskonałą ucieczką od zgiełku miasta. Nowy właściciel ma w planach wykorzystywać posiadłość jedynie w celach prywatnych. Cena ofertowa nieruchomości wynosiła prawie 3,5 mln zł, Andrzej Stankiewicz zdradził, że negocjacje były wyjątkowo trudne i trwały kilka godzin.

Należy podkreślić, że w sprzedaży nieruchomości sektora premium bardzo dużą rolę odgrywa profesjonalizm, wiedza oraz doświadczenie. Grupa WGN zapewnia swoim klientom wsparcie na każdym etapie transakcji. Wszystkie nieruchomości w bazie WGN są profesjonalnie przygotowywane do sprzedaży. Nasi specjaliści wiedzą jak ważne są zdjęcia, opisy a przede wszystkim sprawna promocja ofert również międzynarodowym (ok. 14% użytkowników portalu WGN.pl to obcokrajowcy). Wszystkie te elementy sprawiają, że WGN jest liderem na polskim rynku.

Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy.

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

WGN wszedł głęboko w rynek pierwotny

Do tej pory marka WGN kojarzyła się jako specjalista od obrotu nieruchomościami premium (apartamenty, luksusowe domy, posiadłości, pałace itp.) oraz nieruchomości inwestycyjnych.

Od tego roku Grupa WGN poszerzyła ofertę o sprzedaż mieszkań i domów z rynku pierwotnego, zarówno w Polsce, jak i za granicą – głównie w Hiszpanii, Bułgarii czy też Turcji.

W sumie WGN ma przedsięwzięć deweloperskich aż 363, z czego 24 jest na wyłączność. Łącznie jest to ponad 7 000 mieszkań, apartamentów, domów i rezydencji. . Na rynku krajowym w ofercie WGN znalazły się najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne lokalne inwestycje, a także nowe apartamenty w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Wrocławia, Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta.

 Przewidujemy, że w 2020 roku oferta WGN będzie się dynamicznie zwiększała za sprawą niesłabnącej aktywności deweloperów. Warto podkreślić, że Grupa WGN systematycznie wzbogaca się o oferty nowych inwestorów i zyskuje nowe działy dedykowane tylko obsłudze inwestycji rynku pierwotnego. W Grupie WGN nie brakuje również inwestorów budujących własne zespoły nowych apartamentów na sprzedaż, których łączy wspólna platforma WGN DEVELOPMENT.

Rynek pierwotny jest dobrym uzupełnieniem sektora mieszkaniowego na rynku wtórnym, w którym to WGN ma silną pozycję. W ciągu 11 miesięcy 2019 roku WGN przeprowadził ponad 10 000 transakcji, z czego w sektorze mieszkaniowym było ponad 81%.

WGN posiada wszelkie narzędzia, które pozwalają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji na rynku pierwotnym. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze mieszkania i uzyskaniu finansowania w postaci kredytu hipotecznego.

 

https://rynekpierwotny.wgn.pl/

WGN w Gorzowie Wielkopolskim z kolejną sfinalizowaną transakcją sprzedaży kamienicy

WGN w Gorzowie Wielkopolskim z kolejną sfinalizowaną transakcją sprzedaży kamienicy

Z dużą radością oraz dumą informujemy, że biuro WGN Gorzów Wielkopolski, którego właścicielem jest Tomasz Kazuś - zdobywca tytułu Objawienie WGN Roku 2019, sfinalizował sprzedaż kolejnej kamienicy w Gorzowie.

Kamienica usytuowana jest przy zbiegu ulic Łokietka i Dąbrowskiego, w bliskiej odległości centrum miasta. Została zaprojektowana w stylu późnej secesji, o charakterze modernistycznym, całkowicie autorskim, wykonanym metodą "z ręki”. 

Budynek wielosiowy, czterokondygnacyjny, z wysokim poddaszem, doświetlonym lukarnami w połaci dachowej, ze zróżnicowanym wystrojem poszczególnych poziomów i modułów pionowych. Na każdym piętrze znajdowały się po dwa mieszkania o sporych powierzchniach. Dodatkowo za budynkiem znajduje się dawna oficyna. 

Cały budynek stał niewykorzystany przez około 20 lat. Eksmitowany w obawie o zły stan techniczny.

 
Kupującym jest ponownie polski inwestor działający w Niemczech. Firma zakupiła w lipcu br., również za pośrednictwem biura w WGN w Gorzowie Wielkopolskim, kamienicę położoną przy ul. 30-go Stycznia. Inwestor posiada duże doświadczenie przy remontach tego typu obiektów i przywracania ich do świetności. Zapowiada, że również i ta kamienica po renowacji stanie się jedną z piękniejszych kamienic w mieście.

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

49 Kongres WGN- Gwiazdy błyszczą na ściance

Gwiazdy WGN błyszczą na każdej ściance, zwłaszcza podczas Kongresów WGN.

W jednym miejscu i w jednym czasie jest ich ponad setka. Wszyscy ciężko pracują w swoim zawodzie ale również doskonale się bawią.

 od lewej: Justyna Klementowska, Małgorzata Pakuła, Katarzyna Pawłowska, Lidia Dołhan,
Jarosław Wójtowicz, Marta Bobin, Agnieszka Prądzyńska WGN Wrocław

 

WGN Tarnów: Jan Szatko, Konrad Nowiński, Paweł Kawa i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 WGN Spain: Victor Alejandro Campos, Victoria Alejandra Gracia Lomax, Anselmo Guillen Rios, Ewelina Bołoz, Prezes EIN Jacek Kolibski, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 od lewej: Katarzyna Stachowska- Jurgiel, Sylwia Kowalik, Małgorzata Wodzyńska, Łukasz Wrona WGN Gdańsk

 

 

od lewej: Zbigniew Biały, Grzegorz Wincenciak, Ewa Goryszewska, Zbigniew Żak, Marta Bauman WGN Brodnica 

 

 

od lewej: Ewa Konopska WGN Głogów, Dagmara Komarnicka WGN Wrocław, Ewa Rybczyńska WGN Głogów, Wojciech Walkowiak WGN Szprotawa, Sandra Wolna WGN Wrocław 

 

 

 
od lewej: Aneta Paziewska WGN Katowice, Artur Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Justyna Wołosowicz WGN Katowice, Joanna Wyrwol WGN Jaworzno 

 Tomasz Kazuś WGN Gorzów Wielkopolski i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Rafał Kampczyk WGN Sosnowiec /ul. Modrzejowska

 

 

 od lewej: Konrad Zgorzelski WGN Szczecin /pl. Lotników, Maciej Więzowski WGN Inowrocław, Piotr Żuczkowski WGN Chrzanów, Andrzej Gorzelańczyk WGN Inowrocław, Piotr Gałązka WGN Szczecin /pl. Lotników

 

 

 Prezes WGN Leszek Michniak i Prezes EIN Jacek Kolibski

 

 Agnieszka Konopka i Dariusz Włodara WGN Radomsko

 

 

  Grzegorz Brzozowski WGN Elbląg i Prezes WGN Leszek Michniak

 

 

 Gabriela Szozda i Anna Łakomska WGN Legnica

 


 Estera Szeląg i Szymon Tamborski WGN Poznań / ul. Grunwaldzka

 

 

 Ewa i Piotr Żuczkowscy WGN Chrzanów

 

 

 Małgorzata Zduńczak i Andrzej Stankiewicz WGN Warszawa Ochota

 

 

 Jarosław Wójtowicz i Katarzyna Pawłowska WGN Wrocław

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Expo Real 2019

WGN regularnie od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Targi te to jedne z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych wydarzenie poświęconych światowym i europejskim rynkom nieruchomości.

 

Tegoroczna, 22 edycja, zgromadziła ponad 2000 wystawców oraz ekspertów, dziennikarzy, polityków, inwestorów z całego świata. Szacuje się, że Expo Real 2019 odwiedziło ponad 45 000 osób.

Bogactwo ofert inwestycyjnych prezentowanych na Expo Real było znaczące. Wzrost zainteresowania ofertą inwestycyjną Polski odnotowują nie tylko uczestnicy targów reprezentujący Grupę WGN, ale również pozostali wystawcy.

Zauważyć można rosnącą popularność polskich regionów, które posiadają wiele interesujących ofert inwestycyjnych.

WGN przygotował na tę edycję targów ponad 500 wyselekcjonowanych, najciekawszych nieruchomości komercyjnych z całego kraju. Jak każdego roku, WGN miał okazję do odbycia kilkudziesięciu inspirujących rozmów, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania dotychczasowych.

Potwierdziło się, że marka WGN jest rozpoznawalna, i to już nie tylko wśród polskich uczestników targów. Coraz większa liczba inwestorów zagranicznych zaczyna rozpoznawać WGN jako interesującego partnera do rozmów albo przynajmniej kojarzy WGN jako dobrą i znaczącą markę na międzynarodowym rynku. Dostrzegalne jest ponadto zarówno wśród przedstawicieli miast i regionów, jak i inwestorów z sektora prywatnego, zapotrzebowanie na możliwości rozwijania kontaktów biznesowych i marketingowych.

WGN posiada właściwe narzędzia, aby spełnić oczekiwania nieraz bardzo wymagających partnerów.

Obecność WGN na targach w Monachium to okazja, aby dotychczasowe doświadczenie znacząco poszerzyć i sprostać międzynarodowym standardom. WGN zawsze realizuje wielkie transakcje dbając o ich profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Zobacz film WGN na Expo Real 2019

 

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Nowe biuro WGN w Hiszpanii

Oddział WGN Spain powstaje w San Pedro del Pinatar przy ulicy Avenida de Taibilla 1 w prowincji Murcja.

Pani Ewelina Boloz reprezentuje hiszpańskie konsorcjum, które w sierpniu 2019 podpisało umowę franczyzową z Grupą WGN.  Nowi Partnerzy zdecydowali się na otwarcie biura pod szyldem WGN ponieważ działając na tamtejszym rynku nieruchomości odnotowano rosnące zainteresowanie obywateli polskich zakupem nieruchomości na terenie Hiszpanii, dlatego też zapadła decyzja o kompleksowej obsłudze sprzedaży nieruchomości przy wsparciu doświadczonego polskiego Partnera.

Popularność inwestowania w hiszpańskie nieruchomości wynika  z atrakcyjnych cen, łatwości otrzymania kredytu oraz bliskości pięknych plaż i gwarancji dobrej pogody. Te argumenty przekonują Polaków, którzy kupują apartamenty w Hiszpanii i spędzają tam między innymi emeryturę. Roczny koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii jest niższy niż w Polsce (brak nakładów finansowych na ogrzewanie) to miedzy 200-800 euro rocznie opłata za wspólnotę plus około 200 euro rocznie z tytułu podatku od nieruchomości. Co więcej rosnąca liczba tanich połączeń lotniczych z Polską dodatkowo przekonuje polskich klientów.

Obecnie WGN jest największa siecią franczyzową w sektorze obrotu nieruchomościami co zapewnia bezpieczeństwo współpracy na terenie całego świata. Ważnym  czynnikiem dla nowych Partnerów była także ponad 28 letnia obecność Grupy na rynku. Wieloletnie doświadczenie to kompleksowa pomoc w sprzedaży nieruchomości, profesjonalizm oraz dowód na zadowolenie klientów i efektywność Grupy. Baza ofert WGN znajduje się na najważniejszych portalach, używane są   nowoczesne technologie oraz kreatywny marketing. WGN uczy nowych Partnerów współczesnych technik sprzedażowych oraz negocjacyjnych.

Ważnym argumentem dla międzynarodowych Partnerów jest udział Grypy WGN na największych targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium.

Konsorcjum, które stało się Partnerem franczyzowym WGN było przez 20 lat profesjonalnie związane ze sprzedażą i promocja nieruchomości w południowo–wschodnim rejonie Hiszpanii (głównie: Javea, Santa Pola, Arenales del Sol, Guardamar de Segura, Torrevieja, Orihuela Costa, Mil Palmeras, San Pedro del Pinatar, Santiago de la Ribera). Do tej pory zrealizowali budowę ponad 4 000 nieruchomości ! Obecnie działalność została poszerzona o wyszukiwanie nieruchomości, dopasowanie ich do potrzeb klientów, potencjału inwestycyjnego i oczekiwań finansowych.

Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomość jest opłacalne z kilku powodów.

Po pierwsze atrakcyjne warunki turystyczne. Piękne krajobrazy, wyśmienita kuchnia śródziemnomorska, optymizm Hiszpanów daleki od stresów, słoneczna pogoda i średnia temperatura w zimie w Rejonie Costa Calida  20 stopni Celsjusza, bogate dziedzictwo kulturowe, zabytki, obiekty i wydarzenia kulturalne.

Po drugie korzystna sytuacja gospodarcza w Hiszpanii, która tworzy dogodne warunki do inwestowania. Wcześniejszy kryzys spowodował spadek cen nieruchomości, które obecnie można nabyć po niezwykle atrakcyjnych cenach. Z analiz Tinsa, hiszpańskiego biura, które zajmuje się wyceną nieruchomości, opublikowanym na portalu amp.expansion.com wynika ze w roku 2019 możemy spodziewać się wzrostu cen nieruchomości na poziomie ok 5-7% w dużych miastach a nawet 10%.Warto zaznaczyć iż w 2019 przewiduje się wzrost czynszów o ok 10%.

WGN wita nowych Partnerów

WGN wita nowych Partnerów

19.08.2019 podpisano kolejną umowę franczyzową w tym kwartale. Państwo Monika i Grzegorz Brzozowscy otworzą biuro WGN w Elblągu.

Nowi Partnerzy Grupy WGN posiadają ponad 9- letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Rozpoczęcie przygody z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami stało się więc naturalnym rozszerzeniem działalności. Państwo Brzozowscy odnieśli już pierwsze sukcesy we flipingu a przyłączenie do największej sieci obrotu nieruchomościami w Polsce pozwoli im na bezpieczne wejście na rynek nieruchomości.

Dzięki ponad 8- letniej obecności na rynku Grupa WGN zapewnia swoim Partnerom sprawdzone, a przede wszystkim skuteczne know-how. Nowi franczyzobiorcy podkreślają, że przystąpienie do WGN, sieci o ugruntowanej pozycji lidera na rynku, zapewnia bezpieczeństwo, bogate zaplecze (autorski system Inet, help desk, doświadczony dział prawny, pakiet dokumentów niezbędnych do prowadzenia biura, cykliczne szkolenia) oraz ciągłą możliwość rozwoju.

Na stałe powiększanie sieci biur franczyzowych WGN wpływa również stosunkowa łatwość przystąpienia do Grupy, konkurencyjne warunki finansowe i pomoc Centrali w uruchomieniu biura. Duża liczba Oddziałów WGN w całej Polsce to nie tylko bezpieczeństwo dla Partnerów, ale co ważniejsze, dowód zaufania od zadowolonych klientów sieci. Co więcej, sieć 80 biur to przede wszystkim ludzie. Profesjonaliści i eksperci, którzy każdego dnia pracują na pozycje lidera WGN w Polce.

Bardzo nam miło, że do tego elitarnego grona dołączyli nowi Partnerzy. Wierzymy, że dzięki przyłączeniu do sieci WGN osiągną spektakularny sukces na rynku nieruchomości.

WGN zrealizował kolejną spektakularną transakcje

WGN zrealizował kolejną spektakularną transakcje

Niezmiernie miło nam poinformować, że Grupa WGN ma na swoim koncie kolejną spektakularną transakcje. Pan Andrzej Gorzelańczyk właściciel biura WGN w Inowrocławiu sfinalizował sprzedaż kolejnej kamienicy. Jest to już 8 sprzedana kamienica w pierwszym półroczu 2019 roku za pośrednictwem agentów z Grupy WGN.

Negocjacje dotyczące sprzedaży kamienicy o powierzchni użytkowej 767 mkw, trwały blisko rok. W budynku znajduje się 10 mieszkań oraz dwa lokale użytkowe. Nowym właścicielem jest osoba prywatna, która planuje dalszy remont budynku, w tym elewacji oraz kontynuacje zawartych już umów.

Warto zaznaczyć, że jest to kolejna transakcja sprzedaży kamienicy przeprowadzona przez Pana Andrzeja Gorzelańczyka, specjalisty od nieruchomości komercyjnych.

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies