Nowa inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem powstanie na obszarze tzw. Nowego Centrum Łodzi, które w wyniku wielu nowych inwestycji oraz działań rewitalizacyjnych ma stanowić wizytówkę miasta. Lokalizacja przy ul. Składowej jest bardzo atrakcyjna – niecałe 300 metrów dzieli ją od dworca Łódź Fabryczna i kompleksu kulturalno-edukacyjnego EC1. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także plac Dąbrowskiego z łódzkim Teatrem Wielkim. Na ulicę Piotrkowską można się dostać pieszo w ciągu zaledwie 15 minut.

„W Funduszu Mieszkań na Wynajem stawiamy na atrakcyjne, dobrze skomunikowane lokalizacje. Nasza łódzka inwestycja jest tego najlepszym przykładem. To wyjątkowy projekt, także ze względu na jego walor rewitalizacyjny. Powstanie nowoczesny budynek, ale inspirowany architekturą łódzkich kamienic. Będzie to ciekawy, kameralny projekt z mieszkaniami o podwyższonym standardzie dla wymagającego najemcy” – wyjaśnia Rafał Malik, Dyrektor Pionu Zarządzania Nieruchomościami w PFR Nieruchomości S.A.

Za inwestycję będzie odpowiadała doświadczona firma deweloperska Varitex, która ma na swoim koncie wiele prestiżowych realizacji m.in. budowę Filharmonii Łódzkiej czy Muzeum Sztuki MS2 w Manufakturze. Inwestycja przy ul. Składowej powstanie w formule „zaprojektuj i buduj”. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, prace budowlane mają ruszyć na początku przyszłego roku i zakończyć się w III kwartale 2023.

„Wiele z naszych realizacji, szczególnie w zakresie budownictwa mieszkaniowego jest realizowanych w formule zaprojektuj i wybuduj. Bardzo chętnie realizujemy prace w tej formule, gdyż pozwala to na bardziej efektywną realizację zakładanego programu funkcjonalnego, jednocześnie nie tracąc z oczu zakładanego budżetu inwestycji. Sporym sprawdzianem umiejętności będzie fakt, że plac budowy jest zlokalizowany w obszarze o dużym znaczeniu historycznym dla miasta. Planowany obiekt przy ul. Składowej będzie budynkiem wielorodzinnym, który będzie łączył odbudowywaną kamienicę z XIX wieku z nowoczesnym obiektem, który pomimo nowoczesnej architektury, będzie stanowił spójną całość z otaczającymi go budynkami i charakterystyczną zabudową śródmiejską miasta” – stwierdza Marcin Ulacha, prezes zarządu Varitex Construction sp. z o.o.

Nieruchomość przy ul. Składowej będzie drugą inwestycją Funduszu Mieszkań na Wynajem w Łodzi. W połowie lipca Fundusz udostępnił najemcom 80 mieszkań przy ul. Wspólnej na łódzkich Bałutach. Są to lokale wykończone z wyposażonymi łazienkami i umeblowanymi kuchniami posiadającymi sprzęt AGD. Mieszkania są oferowane w formule najmu instytucjonalnego.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest pionierską inicjatywą Banku Gospodarstwa Krajowego, która została powołana w 2014 roku, by stworzyć rynek najmu instytucjonalnego w Polsce. Od tego czasu oferta Funduszu stale się powiększa, obecnie dysponuje on 2049 mieszkaniami w 17 lokalizacjach w największych polskich miastach, m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Trójmieście czy Wrocławiu. Poziom wynajęcia mieszkań sięga 95 %.