Osiedle w Łowiczu znajduje się w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego. W trzech trzypiętrowych budynkach powstaje 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw.. Najwięcej jest tych dwu – trzypokojowych stanowiących niemal 90 % wszystkich oferowanych lokali. Budowa przekroczyła już 70 % zaawansowania, jej zakończenie przewidziano na czwarty kwartał 2021 roku.

96 lokali na łowickiej Korabce to wspólna inwestycja samorządu i spółki PFR Nieruchomości, która powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Wspólnie będzie przeprowadzany również dwuetapowy nabór do mieszkań. Za jego pierwszą częśodpowiada samorząd, który zbierze wnioski i dokumenty potwierdzające zawarte w nich informacje, a następnie nada im odpowiednią liczbę punktów. Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Łowicza, preferowane będą m.in. rodziny z dziećmi, rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu, młodzi, którzy nie ukończyli 35 roku życia, seniorzy powyżej 65 roku życia, repatrianci oraz osoby, które utraciły dom lub mieszkanie wskutek działania żywiołu.

Bardzo się cieszę, że Łowicz zyska 96 nowych mieszkań. Byliśmy jednym z pierwszych samorządów, które zdecydowały się na współpracę z PFR Nieruchomości. Już niedługo będziemy mieli owoc tej kooperacji. Ta inwestycja skierowana jest do osób których nie stać na zakup mieszkania, a których sytuacja finansowa pozwala ubiegać się o własny kąt „Mieszkanie Plus”. Zbudowaliśmy wspólnie z PFR Nieruchomości ciekawe architektonicznie, funkcjonalne mini osiedle. Mam nadzieję, że nowi lokatorzy będą tam szczęśliwi – powiedział Krzysztof Jan Kaliński, Burmistrz Miasta Łowicza

Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości. Przyszli będą zobowiązani do wykazania łącznego miesięcznego dochodu netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowych dochodów np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.