Właśnie ruszyła ankieta dla osób zainteresowanych Mieszkaniem Plus we Wrześni. Dwadzieścia zawartych w ankiecie pytań dotyczy zarówno preferencji związanych z przyszłym mieszkaniem – liczba pokoi, typ kuchni, rodzaju umowy najmu, a także obecnej sytuacji rodzinnej i materialnej potencjalnych najemców.

„Oferowane przez nas mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Ponad tysiąc lokali, które powstały w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, jest niemal w 100% wynajętych. Mieszkania z długoterminową umową najmu instytucjonalnego są alternatywą dla tych, którzy marzą o życiowej stabilizacji, ale brakuje im zdolności kredytowej. To propozycja także dla osób, które pragną pozostać mobilne. Wierzę, że podobnie jak w innych lokalizacjach, również we Wrześni znajdziemy wielu chętnych na nasze mieszkania” – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Mieszkanie Plus we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które pomieszczą w sumie sto mieszkań. Ich budowa ruszyła w czwartym kwartale 2020 roku. Powstające mieszkania to lokale dwu- i trzypokojowe o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym, oznacza to ściany pomalowane na biało, panele podłogowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, biały montaż, glazurę i terakotę w łazienkach i częściach kuchennych. Przyszli najemcy będą musieli jedynie wyposażyć kuchnię i wnieść meble.

„We Wrześni buduje się bardzo wiele mieszkań, natomiast oferta rynkowej części Mieszkania Plus jest skierowana do tej wybranej grupy, która niekoniecznie chce zaciągać kredyt albo nie jest pewna z którym miejscem zwiąże swoje życie. Te sto mieszkań z pewnością znajdzie chętnych, bo we Wrześni pojawiają się nowi inwestorzy, którzy wkrótce zaoferują niemal tysiąc nowych miejsc pracy” – zaznacza Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, przekazała najemcom ponad tysiąc mieszkań, a blisko 2,5 tysiąca jest w budowie. Wiosną zakończy się realizacja 513 mieszkań w Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku. Inwestycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu trzech tygodni wpłynęło ponad 2100 wniosków, co przełożyło się na czterech chętnych na mieszkanie.