Mieszkanie Plus we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które pomieszczą w sumie sto mieszkań. Ich budowa ruszyła w czwartym kwartale 2020 roku. Jeden z bloków osiągnął już stan surowy otwarty, w drugim wylano fundamenty. Powstające mieszkania to lokale dwu i trzypokojowe o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym, oznacza to ściany pomalowane na biało, panele podłogowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, biały montaż, glazurę i terakotę w łazienkach i częściach kuchennych. Przyszli najemcy będą musieli jedynie wyposażyć kuchnię i wnieść meble.

We Wrześni, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy i będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne zwykle ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Września to kolejna lokalizacja, w której powstają mieszkania w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Pierwszą inwestycją finansowaną przez PFR Nieruchomości S.A. było 366 mieszkań na terenie gminy Jarocin. Kolejną 36 mieszkań w Kępnie. W całym kraju w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego powstało 1017 mieszkań, a kolejnych 2451 jest w realizacji. Budowy trwają w takich lokalizacjach jak Katowice, Kraków, Nowy Targ, Radom, Dębica czy Oława.