Inwestycja jest efektem współpracy PKP S.A. i PFR Nieruchomości. PFR Nieruchomości odpowiada za utworzenie dwóch funduszy, które udostępniają mieszkania w formule najmu instytucjonalnego.

 

Inwestycja będzie realizowana na działce zlokalizowanej na lewym brzegu Odry. Na podstawie założeń, przy ulicy Białowieskiej, na osiedlu Popowice powstanie około 450 mieszkań z garażami podziemnymi i lokalami usługowymi umiejscowionymi na parterach.

Firma architektoniczna Group–Arch z Wrocławia opracowała dokumentację projektową dla nadchodzącego osiedla.

 

Ze względu na położenie pomiędzy Odrą a sąsiednim Parkiem Popowickim, teren objęty pracami projektowymi jawi się bardzo klimatyczne i atrakcyjne miejsce.

Założenie będzie świadomie korzystać z dobrodziejstw swojej lokacji kierując fronty budynków w stronę rzeki. Dodatkowo w ramach inwestycji planowane jest powstanie także spacerowych bulwarów.

 

Do stworzenia osiedla zostanie wykorzystana technologia BIM, która opiera się na elektronicznej rejestracji danych obiektu budowlanego w trójwymiarowym modelu wirtualnym. Dane generowane na etapie projektowania będą wykorzystywane podczas budowy i użytkowania budynku.

 Poza walorami przyrodniczymi mieszkańcy przyszłego osiedla będą mogli również liczyć na szybki dojazd do oddalonego o parę kilometrów centrum Wrocławia.

 

W pobliżu znajdują się różne przystanki komunikacji miejskiej, jak również stacja kolejowa.

Inwestycję sfinansuje Fundusz Mieszkań dla Rozwoju, którego majątkiem zarządza PFR Nieruchomości.