Obiekt, w którym znajdują się lokale do wynajęcia znajduje się u zbiegu ulic Zgierskiej i Wspólnej, co oznacza, że do centrum Łodzi można dostać się w niecały kwadrans.

Poza bardzo dobrym skomunikowaniem inwestycji z innymi częściami miasta, jej atutem jest położenie w bliskim sąsiedztwie szkół, przedszkoli, punktów usługowych i sklepów, np. by dotrzeć do Manufaktury – jednego z największych łódzkich centrów handlowych – wystarczą cztery przystanki tramwajowe.

Tym, co wyróżnia ofertę Funduszu są nowocześnie wykończone i wyposażone mieszkania, w których można zamieszkać od razu po podpisaniu umowy i dopełnieniu niezbędnych formalności. Na najemców czekają w pełni wyposażone łazienki i umeblowane kuchnie posiadające sprzęt AGD. Budynek przy ul. Wspólnej oferuje szeroki wybór mieszkań i dostępnych metraży, są tu zarówno niespełna 30 – metrowe kawalerki, jak i M4 z powierzchnią sięgającą niemal 90 mkw.

Do dyspozycji jest także 84 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 52 komórki lokatorskie. Najemcy mogą korzystać także z przestronnego, zielonego patio zlokalizowanego we wschodniej części inwestycji. Niepodważalną zaletą wynajmu jest także gwarantowana w umowie obsługa klienta. Fundusz oferuje utworzony specjalnie na te potrzeby 24-godzinny serwis, którego zadaniem jest naprawianie awarii i usterek.

Fundusz Mieszkań na Wynajem oferuje mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. Oznacza to, że każdy najemca może mieć pewność, że wywiązując się ze swoich zobowiązań nie zostanie postawiony wobec konieczności opuszczenia lokalu przed terminem zakończenia umowy. Co więcej, z Funduszem można zawrzeć umowę długoterminową nawet na 6 lat, a sam proces wynajęcia mieszkania jest bardzo prosty.

Wystarczy odwiedzić stronę, wybrać lokalizację, a następnie umówić się na obejrzenie wybranych z oferty mieszkań. Po dopełnieniu wszystkich formalności, m.in. zweryfikowaniu zdolności czynszowej, sporządzana jest umowa najmu. Warto pamiętać, że Fundusz docenia długoletnich najemców – im dłuższy okres umowy, tym niższa stawka czynszu. Ważną informacją dla poszukujących stabilności jest to, że każdy najemca na czas trwania umowy może zameldować się w wynajmowanym mieszkaniu.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest pionierską inicjatywą Banku Gospodarstwa Krajowego, która została powołana w 2014 roku, by stworzyć rynek najmu instytucjonalnego w Polsce. Od tego czasu oferta Funduszu stale się powiększa, obecnie dysponuje on 2049 mieszkaniami w 17 lokalizacjach głównie w największych polskich miastach. Poziom wynajęcia mieszkań sięga 95 %.