96 mieszkań na łowickiej Korabce to wspólna inwestycja samorządu i spółki PFR Nieruchomości, która powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Wspólnie będzie przeprowadzany również dwuetapowy nabór do mieszkań. Za jego pierwszą część odpowiada samorząd, który zbierze wnioski i dokumenty potwierdzające zawarte w nich informacje, a następnie nada im odpowiednią liczbę punktów. Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Łowicza, preferowane będą m.in. rodziny z dziećmi, rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu, młodzi, którzy nie ukończyli 35 roku życia, seniorzy powyżej 65 roku życia, repatrianci oraz osoby, które utraciły dom lub mieszkanie wskutek działania żywiołu.

„Bardzo się cieszę, że 96 mieszkań z programu Mieszkanie Plus jest realizowane właśnie w Łowiczu. Jesteśmy pierwszym miastem w województwie łódzkim, w którym powstają mieszkania. Jesteśmy czwartym miastem w Polsce, które wprowadziło Kartę Dużej Rodziny, więc zrozumiałe jest, że wśród kryteriów preferowane są rodziny wielodzietne, rodziny młode, ale także osoby z domu dziecka czy rozliczający się z podatku dochodowego w Łowiczu. Chcemy też premiować tych, którzy chcą mieć tu w Łowiczu swoje centrum życiowe i przyjadą osiedlić się w naszym mieście” – powiedział Krzysztof Jan Kaliński, Burmistrz Miasta Łowicza

Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości. Łowickie osiedle znajduje się w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego. W trzech trzypiętrowych budynkach powstaje 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw. Najwięcej jest tych dwu – trzypokojowych stanowiących niemal 90 % wszystkich oferowanych lokali. Zakończenie budowy przewidziano na czwarty kwartał 2021 roku.