W ramach rynkowej części rządowego programu powstanie 124 mieszkań przy ul. Tytoniowej. To wspólna inwestycja spółki PFR Nieruchomości i radomskiego samorządu, dlatego także nabór przyszłych najemców będzie odbywał się wspólnie.

Pierwszym krokiem na drodze do ubiegania się o zawarcie umowy najmu jest wypełnienie i złożenie wniosku za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie urzędu miasta i stronie internetowej radomskiej inwestycji. Kolejnym warunkiem jest dostarczenie dokumentów niezbędnych do formalnej weryfikacji informacji zawartych we wniosku. Następnie, każdy wniosek otrzyma punkty za spełnienie tzw. kryteriów pierwszeństwa.

Radomska inwestycja to dwa siedmiokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 124 mieszkania. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 60% stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni blisko 60 mkw. Architekci – czyli warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w kontekst architektoniczny, gdyż po drugiej stronie ulicy Tytoniowej znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego.

Elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce. Fragment jej finalnego kształtu widać już na jednym z bloków. Radom jest drugim samorządem, w którym ruszyła budowa mieszkań w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Pierwsza została uruchomiona inwestycja w Mińsku Mazowieckim, w którym rekrutacja najemców ruszy 10 maja 2021 roku.