Inwestycja w Dębicy to osiedle trzech 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 201 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw. Na osiedlu przewidziano także 201 miejsc postojowych. Inwestycja zostanie przekazana do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

„Z dumą mogę powiedzieć, że rozpoczęliśmy kolejny nabór. Jest to pierwszy nabór na Podkarpaciu. Mamy do dyspozycji najemców 201 mieszkań. Średni metraż mieszkania to ok. 50 mkw. Osiedle jest przepiękne, kolorowe i jestem przekonana, że dzięki tej zieleni zaprojektowanej przez architektów będzie to osiedle, na którym będzie chciało się mieszkań” - członek zarządu PFR Nieruchomości S. A. Krystyna Wąchała-Malik.

Podobnie jak w innych lokalizacjach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego – w Dębicy nabór najemców składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które od 11 maja będzie można wypełnić na stronie internetowej. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku.

W ramach drugiej części naboru – za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości – najemcy zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej tzn. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

„W tym momencie można ocenić, że mamy prace wykonane na poziomie 99 proc. Zostały nam drobne prace dotyczące wykańczania mieszkań i zagospodarowania terenu. Jeśli chodzi o mieszkania mamy wykonane wszystkie podłogi, prace glazurnicze w lokalach również zostały zakończenie, podobnie jak prace malarskie. Trwa uzupełnianie listw przypodłogowych.” - wyjaśnił kierownik kontraktu Transtolbud – Piekutowski sp. z o.o. Karol Kostro.