W każdym z miast, w których realizowana jest inwestycja, nabór jest dwuetapowy. Na samym początku wymagane jest złożenie wniosku, a następnie dostarczenie potrzebnych dokumentów, które potwierdzą informacje zawarte we wnioskach. Pierwszy etap nadzorowany jest przez samorząd wrzesiński, który nadaje punkty, odnosząc się do uchwały rady miasta.

Mimo, iż program kierowany jest głównie do młodych ludzi, którzy nie mają środków na zakup własnego mieszkania największe szanse na przydzielenie mieszkania mają rodziny zastępcze, rodziny z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi. Za drugi etap odpowiada PFR, który zbada zdolność czynszową najemców oraz prześwietli ich w Krajowym Rejestrze Długów.

We Wrześni dostępna będzie również całkiem nowa oferta najmu – najem instytucjonalny. Jest to jeden ze sposobów na uniknięcie zaciągania kredytu hipotecznego. Mieszkania oddane pod taki najem będą wykończone. Mieszkanie będzie trzeba jedynie wyposażyć w meble.

Cała inwestycja to dwa czterokondygnacyjne budynki, w których znajdą się mieszkania dwu i trzy pokojowe o łącznej powierzchni do 50 mkw. Termin oddania budynku do użytkowania, przewidziany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Do tej pory na terenie całej Wielkopolski rządowy program mieszkaniowy przekazał do użytku 402 mieszkania.