Mieszkanie Plus w Nowym Targu to sześciokondygnacyjny budynek, który pomieści 130 mieszkań o średniej powierzchni 40 mkw.. Będą to lokale dwu i trzypokojowe, które zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Teren, na którym ruszy inwestycja znajduje się w południowej części miasta i stanowi atrakcyjnie położony obszar w pobliżu Białego Dunajca i osiedla Polana Szaflarska.

„Jako rodowita mieszkanka Podhala mogę z dumą powiedzieć, że właśnie w tym regionie rozpoczynamy pierwszą inwestycję Mieszkania Plus. Jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ będzie to 130 mieszkań dostępnych cenowo, co da możliwość zamieszkania ludziom młodym, którzy będą mogli się tu zadomowić. Ponadto, to impuls do rozwoju miasta i całego regionu podhalańskiego” - podkreśliła Krystyna Wąchała - Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Chemobudowa-Kraków to spółka należąca do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Historia firmy sięga 1949 roku. W jej portfolio znajduje się ponad 1200 realizacji w 14 krajach świata. W Polsce powierzono jej wykonanie takich obiektów jak Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, siedziba Radia Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha czy Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Istotnym obszarem działalności spółki jest budownictwo mieszkaniowe.

„Nasza spółka ma bardzo duże doświadczenie realizacyjne, dlatego sama budowa nie będzie dla nas wyzwaniem. Zależy nam na tym, by efekt naszej pracy zadowolił inwestora, samorząd i przede wszystkim przyszłych mieszkańców. Liczymy, że to otworzy nam drogę do dalszej współpracy. Podpisana umowa zakłada, że czas realizacji inwestycji wyniesie nieco ponad rok. Jeżeli nie zaskoczy nas żadne nieprzewidywalne zdarzenie, to w terminie kontraktowym inwestycja zostanie wykonana „– dodaje Andrzej Wyszyński prezes zarządu Chemobudowy-Kraków S.A.

Inwestycja powstanie przy budowanym węźle „Nowy Targ Południe”, który daje łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż Białego Dunajca, a także rezerwat Bór na Czerwonem.

„Dziś zmaterializowały się plany uruchomienia tej inwestycji. Daje to duże nadzieje dla tych, którzy czekali z niecierpliwością na Mieszkanie Plus w Nowym Targu. Wielu pytało kiedy ten program zawita do stolicy Podhala. Dzisiaj mamy ten dobry dzień dla miasta i mieszkańców Nowego Targu, Podhala, a może i dla tych, którzy chcą się tu osiedlić” – uzupełnia Grzegorz Watycha burmistrz Nowego Targu.