W ramach inwestycji w Katowicach powstanie osiedle Nowy Nikiszowiec, w którym powstanie 513 mieszkań. Projekt jest realizowany przez MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości S.A. – spółki odpowiedzialnej za rynkową część rządowego programu mieszkaniowego. Ponad pół tysiąca mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku to nie tylko inwestycja, która jako pierwsza na Śląsku zostanie przekazana najemcom, ale także najbardziej wpisująca się charakter lokalizacji, w której powstaje. Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy. Nie tylko ułożone w kwartały budynki czy ceglany kolor elewacji są inspirowane tradycyjną śląską zabudową z początku ubiegłego wieku, ale także dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne. Każdy z trzech kwartałów ma swój dziedziniec, który wypełni się zielenią, a serce osiedla będzie stanowił centralny plac, czyli miejsce nawiązywania sąsiedzkich relacji.

Architektura osiedla i jego lokalizacja to nie jedyne atuty Nowego Nikiszowca. W ramach inwestycji oferowane są mieszkania o różnorodnej strukturze i metrażach. To zarówno mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, od 36 mkw. do niemal 95 mkw. Dodatkowo w parterach budynków przewidziano aż 14 lokali usługowych.

„Budowanie mieszkań na wynajem to ważna misja i mierzenie się z dużymi oczekiwaniami, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za jakość życia przyszłych najemców. Finalizujemy tę inwestycję w szczególnym momencie. Trwająca pandemia sprawia, że dach nad głową jest dla nas wszystkich największą wartością. Bezpieczeństwo, funkcjonalność, dostępność i dobre otoczenie miejsca, w którym mieszkamy to dla nas najważniejsze kwestie. To wszystko mamy do zaoferowania naszym przyszłym najemcom na Nowym Nikiszowcu. Komfortowe, wykończone pod klucz mieszkania, sąsiedztwo terenów zielonych i przestrzenie wspólne umożliwiające spędzanie wolnego czasu na osiedlu są tym, co wyróżnia naszą ofertę” – podkreśla Krystyna Wąchała -Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób ubiegających się o najem mieszkania pierwsza część naboru odbędzie się online. Wnioski będzie można składać poprzez stronę internetową , a także stronę Urzędu Miasta Katowice. Natomiast dla osób, które nie posługują się internetem, zostanie uruchomiony specjalny system pomocy telefonicznej. Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku do końca stycznia 2021 roku oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów do końca lutego 2021 roku. Następnie samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Wśród ubiegających się o mieszkania na Nowym Nikiszowcu na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

„Nowy Nikiszowiec to ciekawa propozycja dla osób, które szukają mieszkania w Katowicach. Liczymy na to, że projekt będzie impulsem dla osób, które już wybrały Katowice jako miejsce pracy – by tutaj także zamieszkały, założyły rodziny, wychowywały dzieci. Lokalizacja tej inwestycji wśród zieleni, blisko klimatycznego Nikiszowca, a jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta jest na pewno warta uwagi” – zwraca uwagę Ewa Lipka, rzecznik prasowy miasta Katowice.