Zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych 29 października najwięcej, bo po 10 punktów otrzymają wnioskujący, jeśli w skład ich gospodarstwa domowego wchodzi dziecko (za każdą osobę niepełnoletnią przyznane zostanie 10 punktów), a także nie posiadają prawa własności lub współwłasności do domu jednorodzinnego lub mieszkania. 10 punktów zostanie przyznane, jeżeli przynajmniej jedna osoba w gospodarstwie domowym rozlicza się z podatku dochodowego w Łowiczu, za każda kolejna będzie dodatkowe 5 (maksymalnie z tego tytułu można otrzymać 20 punktów).

Z kolei 9 punktów otrzymają osoby, które obecnie zamieszkują lokal z zasobu gminnego i zdecydują się rozwiązać obowiązującą umowę najmu. Jeden punkt mniej, otrzymają osoby samotnie wychowujące dziecko, a na 7 punktów będą mogły liczyć osoby młode, które nie ukończyły 35 lat. Również 7 punktów będzie przysługiwać gospodarstwu domowemu, które pełni funkcję rodziny zastępczej i tyle samo punktów otrzyma osoba, która wychowała się w takiej rodzinie lub w domu dziecka.

Punkty będą mogły otrzymać Ci, którzy będą chcieli przeprowadzić się do Łowicza z innej miejscowości, osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności, seniorzy powyżej 65 roku życia, repatrianci oraz osoby, które utraciły dom lub mieszkanie wskutek działania żywiołu. Dodatkowa punktacja będzie przysługiwała wnioskującym, którzy do końca października złożą oświadczenie woli ubiegania się o mieszkanie w ramach rynkowej części rządowego programu. Do łowickiego magistratu wpłynęło już 200 takich deklaracji.

Inwestycja realizowana przez PFR Nieruchomości S.A. w Łowiczu znajduje się w rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmot–Skotnickiego. Położona w północnej części miasta niespełna hektarowa działka, na której powstanie osiedle, została wskazana przez Urząd Miejski. 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw. pomieszczą trzy trzypiętrowe budynki. Projekt autorstwa pracowni PA+U Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj zakłada budowę prostych i nowoczesnych budynków o elewacji w kolorze białym.

Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest warszawska spółka ZAB-BUD. Działająca od niemal 40 lat firma budowlana ma na koncie nie tylko realizację i rewitalizację wielu budynków mieszkalnych, ale także mi.in. przebudowę dworca kolejowego Warszawa- Stadion i warszawskiego pawilonu „Zodiak”.

Obecnie w pierwszym i drugim budynku trwa wykonywanie konstrukcji stropu nad trzecią kondygnacją budynku oraz rozpoczęto murowanie na kondygnacji trzeciej. Natomiast w trzecim budynku wykonywana jest już konstrukcja stropu nad czwartą kondygnacją i rozpoczęto murowanie na kondygnacji czwartej. Rozpoczęły się także prace związane z układaniem wewnętrznej sieci wodno-kanalizacyjnej, deszczowej oraz teletechnicznej. 

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości jest obecnie ponad 2 tysiące mieszkań w budowie w takich lokalizacjach jak Katowice, Kraków, Dębica, Radom, Mińsk Mazowiecki, Zamość, Łowicz, Świdnik i Toruń. Najbliższe plany inwestycyjne spółki to uruchomienie kolejnych inwestycji w Oławie, Sianowie, Nowym Targu i Zgorzelcu. Wszystkie wymienione projekty są na etapie pozyskiwania Generalnych Wykonawców.