Osiedle w Świdniku będzie się składać z dwóch trzypiętrowych bloków, w których powstanie 108 lokali. Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak nie zabraknie kawalerek, a także większych lokali czteropokojowych. Średni metraż lokalu to 50 mkw. Osiedle zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Stelmach i Partnerzy realizuje firma API sp. z o.o.

„Na budowie przy ulicy Roweckiego w Świdniku ruszyły prace wykończeniowe we wnętrzach mieszkań. W tej chwili mamy już wykonane okładziny z płytek gresowych w kuchni i w łazience, mieszkania są już pierwszy raz pomalowane. Będą montowane jeszcze drzwi wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń, panele podłogowe oraz biały montaż. W łazience jest już wykonany pełen montaż sanitarny. Pozostałe mieszkania są na ten moment w stanie deweloperskim, trwa jeszcze montaż grzejników” - komentuje Jacek Zięba, kierownik projektu, API sp. z o.o.

Generalny Wykonawca inwestycji planuje uruchomienie prac związanych z zagospodarowaniem terenu w pierwszym kwartale 2021 roku i podkreśla, że mimo trwającej pandemii budowa jest realizowana zgodnie z planem.

„W ramach osiedla budowane są bloki mieszkalne, cała infrastruktura zewnętrzna, drogi, parkingi i chodniki, także zagospodarowanie terenu zieleni oraz plac zabaw. W tej chwili kończymy pracę elewacyjne, przygotowujemy się do uruchomienia ogrzewania. Pozostają nam do wykonania prace zewnętrzne, czyli drogi, parkingi, chodniki i to jest przewidziane na okres zimowy jeżeli pogoda pozwoli, ewentualnie – na wiosnę przyszłego roku. Oddanie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia przyszłego roku. Epidemia w znaczący sposób nie wpłynęła na pracę na budowie. Na szczęście nasze środki ostrożności pomogły zapobiec jej większym skutkom” – uzupełnia Jacek Zięba

108 mieszkań w Świdniku to niejedyna inwestycja na terenie Lubelszczyzny realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości. W budowie jest także osiedle w Zamościu przy ul. Parkowej, gdzie powstaje 96 mieszkań. Planowanym terminem zakończenia prac budowlanych jest trzeci kwartał 2022 roku. Ponadto, w połowie grudnia spółka PFR Nieruchomości kupiła od Krajowej Spółki Cukrowej teren po byłej Cukrowni Lublin. Powstanie na nim ponad 200 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. W 186 mieszkaniach w Białej Podlaskiej od przeszło dwóch lat mieszkają rodziny. Była to pierwsza inwestycja, w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, która w maju 2018 roku została przekazana najemcom.