Co jest potrzebne do pożyczki przez Internet?

Część dokumentów trzeba dołączyć do składanego wniosku, a niektóre przedstawia się dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji. Najważniejsze to kserokopia dowodu osobistego, zaświadczenir o zarobkach oraz wyciąg z konta.

Naprawdę wystarczy tylko dowód?

Wśród firm działających online znajdą się pożyczkodawcy, którym do udzielenia pożyczki wystarczy wyłącznie dowód osobisty klienta. Oczywiście, nie ma potrzeby, żebyś składać wniosek z kopią dowodu osobiście – wystarczy jego kopię przesłać mailem lub dołączyć do internetowego wniosku w odpowiednim miejscu.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach

Większość pożyczkodawców wymaga (poza dowodem osobistym) również zaświadczenia o dochodach. W taki sposób pożyczkodawca może ocenić, czy klienta stać na spłatę raty i pozostałe zobowiązania po jej uregulowaniu. Dlatego aby zwiększyć swoje szanse na pożyczkę, warto przygotować takie zaświadczenia, które mogą potwierdzić wszystkie otrzymywane dochody.

Zaświadczenie o dochodach często może zostać zastąpione bankowym wyciągiem z ostatnich kilku miesięcy. Dzięki temu firma pożyczkowa widzi jakie wpływy i w jakiej wysokości klient otrzymuje i może ocenić czy pożyczka nie będzie przekraczała jego możliwości finansowych.

Pożyczkodawcy, którzy nie wymagają zaświadczeń, oferują zwykle niższe kwoty pożyczki, które mogą być droższe, niż te u konkurencji, która formalności wymaga. Pożyczka bez znajomości sytuacji finansowej klienta wiąże się z większym ryzykiem, dlatego pożyczkodawcy zabezpieczają się wyższymi prowizjami.

Do nas należy decyzja, na którą opcję się zdecydujemy - za okazaniem zaświadczenie czy bez przedstawiania informacji o dochodach.