Obecnie na rynku dostępnych jest wiele domów z ogródkiem na sprzedaż. Rynek mieszkaniowy cały czas się rozwija. Nasyca się on nie tylko mieszkaniami, ale również nieruchomościami wolnostojącymi. Niemniej podaż nie jest tak duża, jak w przypadku mieszkań. Kupujący muszą więc wnikliwie analizować oferty dostępne na rynku, aby trafić na wymarzoną nieruchomość, która zapewni im nie tylko atrakcyjny dach nad głową, ale również przestronną działkę, którą będą mogli zaaranżować według własnych potrzeb i gustu.

Spis treści:

Własna nieruchomość celem kupujących
Od powierzchni działki zależy prywatność
Duże możliwości aranżacyjne
Nowa czy używana nieruchomość?
Rośnie podaż na rynku nieruchomości w segmencie mieszkalnym
Deweloperzy z atrakcyjnymi projektami inwestycyjnymi
Lokalizacja zależy od preferencji i możliwości kupującego

Marzenie o własnym domu z ogródkiem na sprzedaż...

Dom z ogródkiem na sprzedaż to marzenie wielu kupujących. Poza samym budynkiem mieszkalnym, marzą oni o komfortowej przestrzeni na zewnątrz. Możliwość swobodnego spędzania wolnego czasu z kawą i dobrą książką, czy oddawania się sportom w rodzinnym gronie, to dla ich idealne rozwiązanie. Duże działki oferują kupującym bardzo wiele możliwości. Od stworzenia enklawy ciszy i spokoju, cieszącej oczy licznymi roślinami i kwiatami, po strefę rozrywkowo-sportową, która służyć będzie wszystkim mieszkańcom budynku mieszkalnego.

Większa działka – dalej od sąsiada

Duża powierzchnia gruntu to nie tylko dodatkowa przestrzeń wokół domu. Kupujący zdają sobie sprawę z jeszcze jednej dogodności, jaką zapewnia duża strefa zieleni. Im większy grunt, tym dalej od sąsiadów. Osoby, które cenią sobie prywatność i swobodę, z pewnością będą poszukiwały nieruchomości mieszkalnych, które zagwarantują im takie rozwiązanie. Oddalenie od sąsiadów sprawi, że mieszkańcy nieruchomości mieszkalnej poczują się bardziej zrelaksowani. Nie będzie problemu z urządzeniem grilla, z którego dym mógłby przeszkadzać sąsiadowi mieszkającemu obok. Nie słychać też prywatnych rozmów zza ściany, co z pewnością dla wielu osób jest istotną kwestią.

Dom z ogródkiem na sprzedaż – potencjał ukryty w metrażu

Decydując się na poszukiwania domu z ogródkiem na sprzedaż, przyszłym właściciel może liczyć nie tylko na spokój i prywatność. Z posiadania dużej działki płyną również inne zalety. Posiadając duży kawałek gruntu, przyszły właściciel może postarać się o budowę osobnego budynku garażowego. Dzięki temu, jeśli w domostwie znajduje się więcej niż jeden samochód, tego rodzaju hala garażowa będzie stanowiła doskonałe rozwiązanie. Ponadto na przestronnym terenie można zaaranżować profesjonalną strefę do grillowania lub wybudować altankę ogrodową na gabarytowe przedmioty, których lokatorzy nie chcą trzymać wewnątrz domu. Może to być również schowek na rowery, który umożliwi bezpośredni wyjazd z terenu działki na pobliskie ścieżki do jazdy. Jeszcze inną opcją, atrakcyjną zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, jest stworzenie placu zabaw dla dzieci. Jeszcze innym pomysłem może być stworzenie prywatnego warzywnika, który zapewni mieszkańcom świeże produkty prosto z własnego ogródka.

Dom z ogródkiem z drona
fot. pexels.com

Od dewelopera czy z drugiej ręki?

Podejmując się poszukiwań idealnej nieruchomości, kupujący musi zdecydować, czy woli nieruchomość z rynku pierwotnego, czy może nieruchomość z rynku wtórnego. Obie opcje posiadają swoje zalety. Wielu kupujących nie zwraca większej uwagi na to, czy nieruchomość jest z pierwszej czy drugiej ręki. Bardziej istotny jest dla nich metraż, rozkład pomieszczeń i wielkość ogródka. Ważna jest także lokalizacja oraz potencjał gruntu, na którym posadowiony jest budynek mieszkalny. Można więc uznać, że jest to kwestia mocno indywidualna.

Atrakcyjne domy z ogródkiem na sprzedaż coraz częściej w ofercie deweloperów

Deweloperzy coraz chętniej dostarczają na rynek domy z ogródkiem na sprzedaż, ponieważ dostrzegają potencjał, jaki drzemie w nieruchomościach wolnostojących. Ceny za tego rodzaju nieruchomości są oczywiście wyższe, jednak kupujący zyskują przestrzeń przygotowaną pod własną aranżację. Zainteresowanie tego rodzaju ofertami wzrasta. Deweloperzy, dostrzegając rosnący popyt, starają się więc odpowiadać odpowiednio zadowalającą podażą. Dzięki temu rynek nieruchomości mieszkalnych stale nasyca się atrakcyjnymi domami ogródkiem.

Inwestycje godne uwagi

Deweloperzy stale starają się dostarczać na rynek nowe budynki mieszkalne. Najczęściej są to obiekty w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej, jednak zdarzają się również nieruchomości wolnostojące. Coraz więcej z nich posiada atrakcyjne działki, które stwarzają możliwość realizacji wielu pomysłów aranżacyjnych. Kupujący zwracają uwagę na powierzchnie działki, z czego dewelopery zdają się coraz lepiej zdawać sprawę. Domów z ogródkiem przybywa więc zarówno w mniejszych miastach, jak i dużych aglomeracjach miejskich. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty deweloperów, które obecnie dostępne są na rynku. Firma deweloperska NowaBud posiada w swojej ofercie inwestycję Carmelove. W sprzedaży są budynki o powierzchni 85 і 152 metrów kwadratowych. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Milanówek, 20 km od Warszawy. Wraz z budynkiem nowy właściciel zyskuje własną działkę o powierzchni 750 metrów kwadratowych. W pobliżu inwestycji znajduje się park nad rzeką Rokitnicą. W miejscowości Brzezina, zaledwie 1 km od granic Wrocławia, powstaje nowe osiedle bliźniaków Klonowa. Inwestorem projektu jest firma EKDOM. Inwestycja obejmuje 24 nieruchomości w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 90 metrów kwadratowych lub 110 metrów kwadratowych. Są to budynki z garażami lub miejscem na wiatę garażową. W ofercie dewelopera znajdują się Zróżnicowane działki o powierzchni od 245 do 500 metrów kwadratowych, dzięki czemu każdy kupujący będzie mógł wybrać budynek mieszkalny z odpowiednio dużą dla siebie działką. Deweloper Jandach posiada w swojej ofercie inwestycję Miętowa Park zlokalizowaną w Poznaniu. W ramach projektu zrealizowane zostało kameralne osiedle, na które składa się 60 budynków z zabudowie bliźniaczej. W sprzedaży są budynki o metrażach: 76 metrów kwadratowych, 91 metrów kwadratowych oraz 107 metrów kwadratowych. Wszystkie budynki posiadają przynależne ogrody. Atrakcyjna lokalizacja osiedla zapewnia szybki dojazd do centrum Poznania.

W dużym mieście czy małej miejscowości?

Duże miasto, czy mała miejscowość? Wybór lokalizacji zawsze był kwestią mocno indywidualną, uzależnioną od prywatnych preferencji i możliwości budżetowych. Czasem kupujący wolą odległość od aglomeracji miejskich, gdyż pragną większego spokoju i ciszy. Innym razem do wyprowadzki poza granice dużego miasta zmuszają ich ceny nieruchomości mieszkalnych. W mniejszych miejscowościach, gdzie dostępność gruntów jest stosunkowo większa, mogą oni liczyć na nieruchomości mieszkalne z większymi działkami. Ponadto ceny za metr kwadratowy są w małych miastach często niższe, co pozwala na zakup wolnostojącej nieruchomości mieszkalnej także osobom, których budżet wyklucza nabycie budynki z dużą działką w dużej aglomeracji miejskiej.