Domy na sprzedaż o dużej powierzchni mieszkalnej, wynoszącej powyżej 300 metrów kwadratowych, wśród dostępnych na rynku ofert nie są rzadkością. Stanowią one atrakcyjne nieruchomości do nabycia zarówno dla osób prywatnych, jak również inwestorów poszukujących dobrego miejsca na prowadzenie działalności biznesowej. Tak duże nieruchomości kryją w sobie duży potencjał, który wystarczy wydobyć.

Spis treści:

Nieruchomości do zamieszkania i pod biznes

Aranżacja zależna od wizji inwestora

Lokalizacja ważna przy wyborze nieruchomości

Grunt – im większy, tym lepszy?

Używane nieruchomości kryją duży potencjał

Biura WGN z atrakcyjnymi ofertami

Podsumowanie

 

Oferta dużych domów na sprzedaż dość bogata

Oferta ponad 300.metrowych domów na sprzedaż wbrew pozorom jest na polskim rynku dość bogata. Budynków o takiej powierzchni jest dużo, jednak są one rozsiane po mapie całego kraju. Z tego względu inwestor może mieć problem z nabyciem idealnego dla siebie domu na sprzedaż. Aby trafić na ofertę, która będzie idealnie spełniała wymogi inwestora, konieczne jest śledzenie rynku nieruchomości. Często bywa tak, że kiedy do sprzedaży trafi atrakcyjna nieruchomość w dogodnej dla wielu potencjalnych nabywców lokalizacji, szybko znika ona z rynku.

fot. WGN Łódź / Willa na sprzedaż

Duża powierzchnia nieruchomości stwarza większe możliwości adaptacyjne

Im więcej, tym lepiej? W przypadku nieruchomości nabywanych w celach inwestycyjnych można tak powiedzieć. Duża powierzchnia domu, a tym samym większa liczba pomieszczeń, stwarzają przed inwestorem szerokie możliwości. Jeśli budynek jest nabywane w celu wynajmu, to właściciel może wydzielić pojedyncze biura i wynająć je kilku firmom, zyskując tym samym większe, comiesięczne przychody z tytułu najmu. Kolejną możliwością jest przekształcenie domu na prywatny apartamentowiec wakacyjny. Również w tym przypadku im więcej będzie pokoi, tym większą liczbę gości będzie mógł przyjąć właściciel i w efekcie uzyskać bardziej satysfakcjonujące przychody. Jeszcze jedną, dość popularną opcją, jest podzielenie dostępnej w nieruchomości przestrzeni. Część budynku właściciel może zachować na własny użytek – czy to prywatny, czy też biznesowy. Z kolei drugą może wynająć innemu przedsiębiorcy, lub osobom prywatnym w celach mieszkalnych.

Centrum czy ubocze? Gdzie szukać domów na sprzedaż?

W jakich lokalizacjach inwestorzy powinni szukać domów na sprzedaż pod inwestycje? Wiele zależy od tego, w jakim celu ma zostać wynajęta nieruchomość. Jeśli właściciel planuje stworzyć w niej hotel, to dobrze, żeby wokół znajdowały się atrakcje, które przyciągną gości, na przykład jezioro lub góry. Popularne są też nieruchomości położone blisko morza. Z kolei przedsiębiorcy nastawieni na wynajem powierzchni pod biura do wynajęcia powinni celować w budynki zlokalizowane bliżej centrum miasta, gdzie znalezienie potencjalnych najemców powinno być łatwiejsze.

fot. WGN Wrocław / Na sprzedaż dom we Wrocławiu

Wielkość działki również jest istotna

Kolejną istotną kwestią jest wielkość działki, na której jest posadowiony budynek. Na rynku dostępne są oferty domów na sprzedaż, gdzie budynki odznaczają się dużą powierzchnią, jednak stoją na bardzo małych działkach. Z punktu widzenia inwestorów może być to duży minus. Nie będą bowiem dysponować żadną dodatkową przestrzenią do adaptacji. Zniknie możliwość stworzenia dodatkowego garażu lub zagospodarowania terenu pod parking dla gości. W przypadku adaptacji nieruchomości pod ośrodek wypoczynkowy, na małej działce nie da się wydzielić przestrzeni do grillowania lub stworzenia strefy rekreacyjno-sportowej. O ile więc wielkość samego domu na sprzedaż ma duże znaczenie, to dodatkowo bardzo istotna jest powierzchnia działki inwestycyjnej.

Rynek wtórny czeka na inwestorów

Nieruchomości z drugiej ręki stanowią poważną konkurencję dla budynków, które wychodzą spod ręki deweloperów. Często odznaczają się one bardzo dogodną lokalizacją, na przykład blisko ścisłego centrum miasta. Ogrody, które przynależą do nieruchomości, często są ładnie zagospodarowane i nie wymagają aranżacji od zera.

Kolejną zaletą jest fakt, że nieruchomości z rynku wtórnego są najczęściej wykończone. Część z nich wymaga remontów czy napraw, jednak mimo wszystko nowy właściciel może wprowadzić się praktycznie od zaraz. Decydując się na poszukiwania domu na sprzedaż, warto brać pod uwagę zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak również nieruchomości z rynku wtórnego. Wówczas wachlarz do wyboru wzbogaci się bardziej i osoba poszukująca domu na sprzedaż będzie miała w czym wybierać.

fot. WGN Mielec / Piękny dom na sprzedaż w okolicach Mielca

Duże domy na sprzedaż w ofercie biur WGN – przegląd ofert

Jakie domy na sprzedaż o powierzchni przekraczającej 300 metrów kwadratowych czekają obecnie na kupujących? Postanowiliśmy przyjrzeć się, co oferuje w chwili obecnej rynek nieruchomości. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty pochodzące z biur WGN.

WGN Szczecin jest wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnego domu na sprzedaż położonego na przedmieściach Szczecina. Wnętrze budynku zostało zaprojektowane na indywidualne życzenie. Budynek o powierzchni 406 metrów kwadratowych oferuje 7 przestronnych pokoi, które są rozlokowane na 3 kondygnacjach. Jest to budynek wolnostojący, posadowiony na przestronnej działce o powierzchni 2758 metrów kwadratowych. Cena ofertowa wynosi 1 850 000 złotych, co daje około 4 557 złotych za metr kwadratowy.

WGN Ostrów Wielkopolski jest wyłącznym agentem sprzedaży dochodowej nieruchomości o charakterze mieszkalnym, połączonej z halą magazynową. Budynek nadaje się więc doskonale do prowadzenia biznesu oraz zamieszkania. Przedmiotowa nieruchomość znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim. Budynek liczy dwie kondygnacje i oferuje 1090 metrów kwadratowych powierzchni. Działka, na której jest posadowiony, ma powierzchnię 4324 metrów kwadratowych, dzięki czemu inwestor będzie miał szerokie pole do jej adaptacji. Cena ofertowa wynosi 2 500 000 złotych, co daje około 2 294 złotych za metr kwadratowy.

WGN Częstochowa jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości, która położona jest w tym samym mieście, tj. Częstochowie. Budynek o powierzchni nieco ponad 305 metrów kwadratowych liczy 6 pokoi, które są rozlokowane na 2 kondygnacjach. Do domu na sprzedaż przynależy bardzo duża działka o powierzchni aż 6483 metrów kwadratowych. Stan techniczny umożliwia nowemu właścicielowi zamieszkanie w nieruchomości od zaraz. Atutem nieruchomości jest jej dogodna lokalizacja, zaledwie 3 minuty od przystanków komunikacji miejskiej. Cena ofertowa wynosi 1 380 000 złotych, co daje około 4 520 metrów kwadratowych za metr kwadratowy nieruchomości.

Inwestycja, która ma szansę zwrotu?

Zakup dużej nieruchomości powinien być w pełni przemyślaną decyzją. Domy na sprzedaż cechują się często wysokimi cenami. Inwestorzy powinni również przeanalizować, jakim budżetem będą musieli dysponować, aby wykończyć nieruchomość na gotowo. Niejednokrotnie okazuje się bowiem, że koszty wykończenia budynku przekraczają możliwości finansowe inwestora. W takich sytuacjach ukończenie projektu inwestycyjnego może okazać się problematyczne. Niemniej inwestowanie w nieruchomości w dalszym ciągu uznawane jest za stabilną i względnie bezpieczną inwestycję kapitału.