Ofert domów na sprzedaż w Polsce jest całkiem sporo. Wprawdzie nie stanowią one dominującej części rynku, jednak w sprzedaży można znaleźć naprawdę wiele perełek. Różnią się one pod kątem lokalizacji, wielkości budynku oraz ilości pokoi, a także działki. Duża rozbieżność jest widoczna również w cenie nieruchomości, dzięki czemu nabywcy mogą wybrać taką, która najlepiej będzie odpowiadała ich indywidualnych preferencjom, a równocześnie możliwościom finansowym.

Spis treści:
Nieruchomości o charakterze mieszkalnym
Potencjał drzemiący w domowych ścianach
Deweloperzy aktywni w segmencie mieszkaniowym
Nie tylko dla jednego pokolenia
Szeroka oferta nieruchomości do sprzedania
Przykładowe inwestycje

Domy na sprzedaż w Polsce

Oferta domów na sprzedaż jest w Polsce skromniejsza, niż w przypadku mieszkań. Wytłumaczenie jest jednak proste – nieruchomości te są droższe i nie każdy kupujący może sobie na nie pozwolić. Ponadto deweloperzy zyskują więcej na realizacji projektów mieszkalnych, ponieważ w obrębie jednej działki budowlanej mogą ich zrealizować więcej. Budynki mieszkalne są więc dla nich bardziej opłacalne, a także chętnie wybierane przez kupujących z przeciętnym budżetem. Ci , którzy oczekują większego komfortu, prywatności i przestrzeni, powinni skierować swoje spojrzenia ku domom. Na mapie kraju jest ich w sprzedaży całkiem sporo, przy czym dostępne są zarówno na rynku wtórnym, jak również pierwotnym.

Nieruchomości mieszkalne z potencjałem

Tego rodzaju nieruchomości mieszkalne cechują się bardzo dużym potencjałem. Przez wzgląd na ich powierzchnię, w wielu nieruchomościach można nie tylko mieszkać, ale również prowadzić działalność gospodarczą. Na rynku sprzedaży dostępne są różne domy, od budynków wolnostojących, przez bliźniaki, na szeregowcach kończąc. Dzięki tak zróżnicowanemu wyborowi, nabywca może dopasować do swoich potrzeb odpowiednią nieruchomość. Dla jednym istotnym kryterium wyboru będzie zabudowa parterowa, podczas gdy inni będą preferowali budynki piętrowe, w których swobodniej będzie można wydzielić przestrzeń dzienną od nocnej, a także przestrzeń do prywatnego życia oddzielić od przestrzeni do pracy. Dla nabywców niezmiernie ważna jest też powierzchnia działki, na której posadowiony jest budynek. Jeśli można na niej wybudować altankę, stworzyć miejsce do grillowania, przestronny taras lub wydzielić miejsca parkingowe, to jest to ogromny, dodatkowy plus.

W ofertach deweloperów coraz częściej pojawiają się domy na sprzedaż

Również deweloperzy zdają sobie sprawę z rosnących wymagań ze strony kupujących. O ile domy na sprzedaż wciąż nie są dostępne dla wielu nabywców ze względu na swoją cenę, to jednak rośnie liczba kupujących, którzy rezygnują z mieszkań na rzecz bardziej komfortowych budynków do życia. Inwestycje deweloperskie często powstają na obrzeżach miast, lub w miejscowościach oddalonych do około 30 km od dużych aglomeracji miejskich. Deweloperzy realizujący prestiżowe osiedla willowe potrafią zarobić na sprzedaży poszczególnych willi lepiej, niż za mieszkania. Nie dziwi więc fakt, że w takich lokalizacjach rośnie ilość domów na sprzedaż.

Dom pod klucz
fot. Pexels.com

Wielopokoleniowa inwestycja

Budynki mieszkalne różnią się od mieszkań tym, że są wielopokoleniowymi inwestycjami. W praktyce oznacza to możliwość zamieszkania pod jednym dachem nawet trzech pokoleń – od babć po wnuki. Plusem są w tym przypadku domy posiadające osobne wejścia do poszczególnych pięter budynku. Takie rozwiązanie zapewni mieszkańcom więcej prywatności i pozwoli poszczególnym pokoleniom mieszkańców żyć bardziej w odrębności. Oczywiście nie brakuje też nieruchomości, w których wejście do budynku jest tylko jedno, a poszczególni domownicy mają rozdzielone swoje przestrzenie do życia wewnątrz domu. Wybór odpowiedniej nieruchomości jest kwestią mocno indywidualną i zależy zarówno od preferencji nabywców, jak również ich możliwości finansowych.

Wachlarz domów na sprzedaż jest szeroki

Atrakcyjną ofertę domów na sprzedaż prezentują biura WGN. Dzięki temu, że biura Grupy WGN rozlokowane są po całej Polsce, nabywcy mogą zostać obsłużeni kompleksowo, na przykład zbywając nieruchomość w jednym mieście, a nabywając w innym. W poszczególnych biurach na nabywców czekają naprawdę godne uwagi, rynkowe perełki.

Nieruchomości, które czekają na właścicieli

Oddziały WGN posiadają w swoich ofertach szeroki wachlarz ofert, dlatego serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu. Warto być z nimi na bieżąco, ponieważ biura posiadają bardzo atrakcyjne oferty domów. Poniżej prezentujemy przykładowe propozycje nieruchomości na sprzedaż. Podane informacje mają na celu pomóc w zobrazowaniu, jakiej nieruchomości może spodziewać się nabywca z konkretnej lokalizacji oraz przy uwzględnieniu dokładnego budżetu, jakim dysponuje. WGN Szprotawa jest wyłącznym agentem sprzedaży budynku o charakterze mieszkalnym, który zlokalizowany jest w miejscowości Żary. Jest to niewielka kamienica zlokalizowana w centrum miasta. Na 3 kondygnacjach rozlokowanych jest 6 komfortowych pokoi. Dom ma powierzchnię 271 metrów kwadratowych, natomiast działka, na której się znajduje, ma powierzchnię 141 metrów kwadratowych. Część nieruchomości posiada założoną klimatyzację. Dzięki rozlokowaniu pokoi na kilku piętrach oraz bardzo dobrej lokalizacji, przyszły właściciel może podzielić budynek na część mieszkalną oraz część komercyjną. Nieruchomość, która prezentuje bardzo dobry stan techniczny, została wystawiona na sprzedaż za 1 250 000 złotych. Kolejnym przykładem jest oferta sprzedaży nieruchomości, prowadzonej na wyłączność przez WGN Wrocław. Przedmiotem sprzedaży jest dom wolnostojący o powierzchni 137,50 metrów kwadratowych wraz z garażem, usytuowany na działce o powierzchni 0,1034 ha. Dom zlokalizowany jest w bardzo dogodnej lokalizacji Psiego Pola. Budynek jest podpiwniczony i posiada duży potencjał inwestycyjny. W ogrodzie znajdują się liczne nasadzenia tui, drzew owocowych, a także dom gospodarczy przeznaczony do remontu, który może służyć jako dodatkowe mieszkanie, warsztat lub pracownię. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 1 190 000 złotych. WGN Sosnowiec jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości o charakterze mieszkalnym, która zlokalizowana jest w Sosnowcu. Na 2 kondygnacjach rozlokowanych jest 5 pokoi. Dom został wybudowany w 1979 roku, w dalszym ciągu prezentuje dobry stan techniczny i wymaga jedynie odświeżenia. W 2011 roku budynek przeszedł gruntowny remont. Dom posiada ponadto nowe instalacje: elektryczną, gazową, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną oraz piony – stanowi to jego niewątpliwą zaletę. Budynek ma powierzchnię 220 metrów kwadratowych i jest posadowiony na działce o powierzchni 512 metrów kwadratowych. Wnętrze domu urządzone jest w eleganckim i nowoczesnym stylu. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 1 297 000 złotych. Domy na sprzedaż cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem ze strony sprzedających. Osoby, które mogą sobie pozwolić na ich zakup, chętnie poszukują dla siebie idealnej nieruchomości. Część nabywców posiłkuje się przy wsparciu kredytu hipotecznego, jednak na rynku nie brakuje takich, którzy kupują nieruchomości za gotówkę. W celu usprawnienia poszukiwań nieruchomości, warto skorzystać ze specjalnego formularza na stronie WGN.

 

Magdalena Łozowicka / Redaktor Naczelna Komercja24.pl