Jednym z najbardziej stabilnych sektorów nieruchomości na polskim rynku są domy, a coraz częściej ekskluzywne domy na sprzedaż. Potencjalny nabywca kupno każdej nieruchomości traktuje jako swoistą inwestycję, a zauważalny aktualnie trend na zakup luksusowych rezydencji oraz apartamentów wpływa znacząco na wzrost zainteresowania tego typu nieruchomościami.

 

Spis treści

1. Co warunkuje miano ekskluzywnej nieruchomości
2. Wzrost zainteresowania nieruchomościami premium
3. Wpływ pandemii na sektor nieruchomości luksusowych
4. Gdzie najchętniej nabywane są ekskluzywne nieruchomości
5. Baza ofert WGN


Ekskluzywne domy na sprzedaż – co warunkuje uzyskanie miano prestiżowej nieruchomości

Stale podwyższany standard życia polaków sprawia, iż na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej ofert ekskluzywnych domów na sprzedaż. Nie ma jednoznacznej definicji określającej nieruchomości luksusowe, dlatego do pewnego momentu swoistym wyznacznikiem prestiżu i luksusy była cena. Jednakże nie sama wartość nieruchomości sprawa, że możemy określać ją mianem ekskluzywnej. Czynnikami wpływającymi na wysokie pozycjonowanie nieruchomości jest między innymi lokalizacja, sąsiedztwo, materiały budowlane oraz wykończeniowe, czy zastosowanie nowoczesnych technologii. Powierzchnia i standard domu, czy mieszkania bez wątpienia ma duży wpływ jednak same w sobie nie będą kryterium decydującym, tak samo lokalizacja. Bardzo ważna rolę jeżeli chodzi o apartamenty, czy mieszkania ma również typ budynku, w którym się znajdują. Ekskluzywne domy to także szereg zastosowanych udogodnień dla lokatorów. Posiadanie prywatnego basenu, sauny, czy siłowni staje się czymś oczywistym, czymś czym charakteryzują się nieruchomości premium. Wszystkie wymienione kryteria powinny się wzajemnie zazębiać i być spójne.

 

Wzrost zainteresowania wśród polaków ekskluzywnymi domami na sprzedaż 

Aktualnie na rynku nieruchomości premium zauważyć można tendencję wzrostową zainteresowania ekskluzywnymi domami na sprzedaż. Powodów może być kilka. Za jeden z głównych uważa się niestabilną sytuację w sektorze zarówno finansowym jak i towarowym oraz stale rosnącą inflację. To z kolei jest czynnikiem powodującym lokowanie swoich środków pieniężnych ku pewniejszym formom inwestowania, zwłaszcza w dobie wciąż panującej pandemii oraz zmian zachodzących w gospodarce. Ponadto rynek nieruchomości nie jest aż tak wrażliwy na wszelkie wahania dlatego stanowi jedna z najbardziej stabilnych form inwestycji. Wpływ na ten proces ma oczywiście także wzrost zamożności społeczeństwa. Klienci nabywający ekskluzywne nieruchomości często traktują je jako wyznacznik swoich osiągnięć oraz przedkładają ich komfort nad prestiż, jednakże oba te kryteria wciąż idą ze sobą w parze.

 

Wpływ pandemii na rynek premium 

Wciąż panująca pandemia COVID – 19 w mniejszym lub większym stopniu wpłynęła na każdy sektor gospodarki. Jak się okazuje na rynku nieruchomości premium nie zostały zauważone znaczne zmiany. A to dlatego, iż od zawsze nieruchomości premium były w centrum zainteresowania osób zamożnych oraz jako jeden z niewielu segmentów rynku nieruchomości nie jest on aż tak narażony na wszelkie zmiany zachodzące na świecie i w gospodarce. Jednakże zamknięcie ludzi w ich własnych domach spowodowało chęć posiadania takiej nieruchomości, która da nam to co zostało nam na czas lock downu zabrane. Własny, prywatny teren zielony, duże powierzchnie do zagospodarowania pod pracę oraz życie rodzinne, komfort i wygodę.

 

Najbardziej pożądane lokalizacje 

Sektor ekskluzywnych domów na sprzedaż jest zarówno najbardziej popularny jak i najbardziej pożądany w takich lokalizacjach jak Warszawa, Trójmiasto, Kraków i Wrocław. Jednakże potencjalni klienci poszukują również miejsc, które są bardzo mocno związane z naturą dzięki czemu zyskują coraz większą popularność, są to nieruchomość zlokalizowane nad morzem, na Mazurach oraz w regionach podgórskich.

Pożądaną lokalizacją mieszkań oraz apartamentów premium są oczywiście centralne części większych aglomeracji. Natomiast jeżeli chodzi o segment domów jest zupełnie inaczej. Inwestycje domów wolnostojących, jednorodzinnych zazwyczaj są ulokowane na przedmieściach lub zupełnie poza miastem. Często w większych aglomeracjach miejskich tworzą się ekskluzywne dzielnice, w których zlokalizowane są wille. W stolicy naszego kraju niewątpliwie typowymi rejonami uchodzącymi w powszechnym przekonaniu za luksusowe są Mokotów, Wilanów oraz Konstancin Jeziorna. Najwyższa średnia cena za metr kwadratowy, jaką musi zapłacić klient jest oczywiście w Warszawie. W dzielnicy Śródmieście jest to kwota około 21 684 zł za mkw. W pozostałych aglomeracjach średnie ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od od 7 900 zł

 

Baza ofert ekskluzywnych domów na sprzedaż Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości 

Aktualnie w bazie Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości znajduje się 76 ofert ekskluzywnych domów na sprzedaż. Oferty pochodzą zarówno z biur zlokalizowanych w Polsce jak i z zagranicznych oddziałów, oferujących wille w Hiszpanii, Grecji, czy Bułgarii.

 

Luksusowy dom w zielonej okolicy

Przedmiotem sprzedaży jest nowoczesny dom wolnostojący, zlokalizowany w spokojnej i zielonej okolicy, na działce o łącznej powierzchni 15 500 mkw. Nieruchomość otoczona jest przepięknymi terenami zielonymi oraz zadbaną zabudową jednorodzinną. Na całość domu składa się pięć niezależnych pokoi, przestronny salon połączony z wyposażoną kuchnią oraz jadalnią, z którego prowadzi wyjście na komfortowy taras z przepięknym widokiem oraz basenem, łazienki oraz sauny. Do nieruchomości przynależy również piwniczka na wino, wędzarnia, budynek gospodarczy oraz garaż z dwoma miejscami parkingowymi. Budynek w bardzo dobrym stanie technicznym, wykonany z materiałów najwyższej jakości, który został wyposażony w solary, klimatyzację, ogrzewanie podłogowe, monitoring oraz system alarmowy, aby zapewnić wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Malinowice

Ekskluzywna rezydencja na śląsku

Prezentowana rezydencja, stanowiąca przedmiot sprzedaży, zlokalizowana jest w Dąbrowie Górniczej w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych. Nieruchomość położona jest na zagospodarowanej działce z ogrodem i licznymi nasadzeniami o powierzchni 2450 mkw. Na całość domu składa parter oraz piętro. Na parterze mieści się przestronny i komfortowy salon połączony z jadalnią, wyposażona kuchnia, łazienka oraz spiżarnia. Na piętrze zlokalizowane są cztery niezależne sypialnie, z czego jedna z nich posiada również jacuzzi, saunę oraz garderobę. Nieruchomość posiada również tarasy wyposażone w system nagłośnienia, oświetlenia oraz wybudowany grill gazowy, wszystko o łącznej powierzchni 70 mkw. Dom został wykończony z materiałów najwyższej jakości oraz został wyposażony w system alarmowy, monitoring, klimatyzację oraz ogrzewanie podłogowe. Nieruchomość stanowi idealną propozycję dla osób poszukujących luksusu oraz komfortu, połączonego z ciszą i spokojem.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Willa na sprzedaż Dąbrowa Górnicza