Wille na sprzedaż to komfortowe budynki mieszkalne, które zapewniają dostęp do dużej powierzchni użytkowej. Są to nieruchomości dla osób wymagających, które cenią sobie możliwość swobodnej adaptacji dostępnych przestrzeni. Jakie prestiżowe nieruchomości o charakterze mieszkalnym są obecnie dostępne na polskim rynku nieruchomości? W poniższym artykule prezentujemy przykładowe oferty, które dostępne są na ten moment w bazie biur WGN.

Spis treści:

Domy premium – co oferuje rynek mieszkaniowy w sektorze premium?

Plusy prestiżowych posiadłości

Gdzie to jest?

Infrastruktura otoczenia istotnym czynnikiem wyboru Firma w domu? To może być dobry pomysł

Jakie nieruchomości oferują biura WGN w Polsce?

Podsumowanie

Wille na sprzedaż jako wąski segment rynku nieruchomości mieszkalnych w Polsce

Wille na sprzedaż stanowią wąski segment rynku mieszkalnego, definiowanego jako premium. W porównaniu do standardowych domów, czy to w zabudowie bliźniaczej, czy to w zabudowie szeregowej, nieruchomości tego rodzaju nie jest na rynku zbyt wiele. Kupujący mają więc ograniczony wachlarz wyboru.

Oczywiście niejednokrotnie osoby planujące zamieszkać w prestiżowym domu, decydują się na jego samodzielną budowę według projektu, który będzie maksymalnie dopasowany do ich potrzeb i wymagań. Jednak czasem, czy to ze względu na czas, czy po prostu chęć nabycia gotowej nieruchomości, poszukują willi na sprzedaż z rynku wtórnego.

Zalety obiektów mieszkalnych w standardzie premium

Niewątpliwą zaletą większych domów jest fakt, że stwarzają one dużo większe (niż standardowe domy) możliwości aranżacji przestrzeni. Większa ilość pokoi, które dodatkowo są często bardzo przestronne – to duży plus dla osób, które cenią sobie swobodę w poruszaniu się wewnątrz nieruchomości. Ponadto wille na sprzedaż mogą służyć nie tylko do zamieszkania.

Sprawdzą się też doskonale jako miejsce do prowadzenia biznesu. Inną opcją, z jakiej może skorzystać właściciel nieruchomości, jest też wynajem części powierzchni. Często w przypadku dużych budynków o charakterze mieszkalnym istnieje możliwość podzielenia powierzchni. Do budynku prowadzą często osobne wejścia, co gwarantuje większy komfort.

Lokalizacja willi na sprzedaż też ma znaczenie

To, gdzie znajduje się willa na sprzedaż, ma ogromne znaczenie. Wielu nabywcom zależy na bliskości centrum dużej aglomeracji miejskiej, przy równoczesnym zachowaniu ciszy i spokoju, w odosobnieniu od miejskiego zgiełku. Wydaje się niemożliwe do połączenia? Mimo wszystko, nawet w dużych miastach w Polsce, można znaleźć zakątki, które spełniają te kryteria wyboru. Nabywcy zwracają również baczną uwagę na poziom rozbudowania infrastruktury handlowo-usługowej w najbliższym otoczeniu.

To ważne, aby mieć dostęp do najpotrzebniejszych w codziennym życiu punktów.

Miejsce do zamieszkania i prowadzenia biznesu?

Czy nieruchomość rezydencjalna może stanowić dobre miejsce do życia i równoczesnego prowadzenia biznesu? Oczywiście, w Polsce można zobaczyć wiele budynków, których funkcja prywatna (mieszkaniowa), łączona jest z funkcją biznesową. Prowadzenie firmy w zaciszu własnego domostwa to coś, co ceni sobie wielu przedsiębiorców.

Najczęściej na takie rozwiązanie decydują się drobne firmy, które nie potrzebują dużej przestrzeni i kilku osobnych pomieszczeń. To też doskonałe rozwiązanie w przypadku własnych działalności gospodarczych, kiedy właściciel firmy nie pracuje w stałych godzinach.

Oferty willi na sprzedaż w bazie biur WGN

Jakie wille na sprzedaż czekają obecnie na nowych właścicieli na rynku nieruchomości w Polsce? Postanowiliśmy przyjrzeć się ofertom z rynku wtórnego. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty, które pochodzą z bazy biur WGN.

WGN Inowrocław jest wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnego domu, który zlokalizowany jest w miejscowości Inowrocław. Dom ma powierzchnię nieco ponad 290 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 5 pokoi mieszkalnych. Jest to budynek dwukondygnacyjny, wybudowany w 2016 roku. Willa na sprzedaż posadowiona jest na działce o powierzchni 3001 metrów kwadratowych. W bryle budynku znajduje się garaż, który pomieści 3 samochody. Plusem domu jest piękny taras, z którego można podziwiać malowniczą okolicę.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 220 000 złotych, co daje 7 643 złotych za metr kwadratowy.

WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem sprzedaży posiadłości, która zlokalizowana jest w miejscowości Trzebinia. Willa na sprzedaż ma powierzchnię 523 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 6 pokoi, które rozlokowane są na 2 kondygnacjach: parterze i piętrze. Działka, na której posadowiony jest dom, ma powierzchnię 5230 metrów kwadratowych. Atutem nieruchomości jest spokojna okolica. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa jednorodzinna, a dom posiada bezpośredni dostęp do lasu. Dom posiada dwustanowiskowy garaż, oraz część rekreacyjną z wewnętrznym basenem, sauną oraz siłownią z prysznicem.
Cena ofertowa willi na sprzedaż wynosi 2 600 000 złotych, co daje 4 971 złotych za metr kwadratowy.

WGN Szprotawa jest wyłącznym agentem sprzedaży luksusowego domu, który znajduje się w miejscowości Szprotawa. Willa na sprzedaż mieści się przy Parku Słowiańskim, co stanowi duży atut lokalizacyjny. Dodatkowo dom posadowiony jest blisko centrum miasta. Jest to nieruchomość w wysokim standardzie, z działką o powierzchni 4525 metrów kwadratowych w kształcie prostokąta. Dom ma powierzchnię 280 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 6 pokoi.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 1 200 000 złotych. Daje to stawkę 4 286 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Zgorzelec jest wyłącznym agentem sprzedaży okazałego domu, który znajduje się w miejscowości Zgorzelec. Dom o powierzchni 321 metrów kwadratowych oferuje dostęp do 9 pokoi mieszkalnych, rozlokowanych na 2 kondygnacjach. Działka, na której znajduje się dom, ma powierzchnię 937 metrów kwadratowych. Obiekt jest całkowicie podpiwniczony, co stanowi duży atut. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 999 000 złotych, co daje 3 112 złotych za metr kwadratowy willi na sprzedaż.

Jak widać, nieruchomości te cechują się różnorodną lokalizacją, powierzchnią mieszkalną, wielkością działki oraz ceną. Wybór odpowiedniej nieruchomości zależy od indywidualnych preferencji nabywcy. Warto stale przeglądać oferty willi na sprzedaż dostępnych na rynku, aby nie przegapić nieruchomości idealnie skrojonej pod potrzeby osoby poszukującej idealnej nieruchomości mieszkalnej, a także takiej, która poza celem mieszkalnym, nada się również do prowadzenia przedsiębiorstwa.

Czy rynek premium będzie rósł w siłę?

Nieruchomości z segmentu premium stale zyskują na zainteresowaniu wśród polskich nabywców nieruchomości. O ile ich ceny są często bardzo wysokie, o tyle Polacy zdają się przykładać coraz większą wagę do standardu zamieszkania. Nie dziwi więc to, że rosnąć może zainteresowanie willami na sprzedaż.

Obecnie najwięcej ofert można spotkać na rynku wtórnym. Nieruchomości z rynku pierwotnego budowane są raczej indywidualnie przez przyszłych mieszkańców, według wybranych przez nich projektów.

 

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna Komercja24.pl