Rynek domów na sprzedaż w Warszawie należy do zróżnicowanych. Na rynku dostępne są zarówno nieruchomości wolnostojące, jak również bliźniaki i szeregowce. Kupujący mogą wybrać taką nieruchomość, która będzie najbardziej odpowiadała ich indywidualnym preferencjom. Jednym będzie zależało na bliskości centrum, innym na możliwości zamieszkania bliżej obrzeży miasta, w większym otoczeniu terenów zielonych. Dla jednych ważny będzie duży budynek mieszkalny, a dla innych przestronny ogród. Co zatem ten sektor rynku nieruchomości ma do zaoferowania w stolicy?

Spis treści:

Nieruchomości wolnostojące w stolicy kraju

Ogródek czy liczba pokoi – co jest ważniejsze?

Popularne dzielnice w stolicy

Lokalizacja warta zamieszkania?

Oferta biur WGN

Czy deweloperzy będą dostarczać nowe inwestycje?

Sektor domów na sprzedaż w Warszawie

Domy na sprzedaż w Warszawie, jak cała oferta nieruchomości w stolicy, należą do najdroższych pośród dużych aglomeracji miejskich. Niemniej osób zainteresowanych nabyciem luksusowej nieruchomości mieszkalnej nie brakuje. Ofert na rynku nie jest wiele, co wynika też ze specyfiki regionu. Dostępne na rynku oferty sprzedaży są zróżnicowane, dzięki czemu jest szansa na to, że osoba poszukująca warszawskiej willi, będzie mogła znaleźć nieruchomość, która w możliwie największym zakresie będzie spełniała jej oczekiwania – zarówno pod kątem cech samej nieruchomości, jak również jej ceny.

fot. WGN Kwidzyn / Dom na sprzedaż w Warszawie

Wielkość budynku kontra powierzchnia działki

Rynek gruntów w stolicy jest pod stałą obserwacją inwestorów. Działki budowlane, które cechują się dobrą ceną i atrakcyjną lokalizacją, są praktycznie rozchwytywane. Inwestorzy, którym oda się nabyć grunt budowlany, starają się w taki sposób rozplanować przyszłą inwestycję, aby pomieścić optymalną liczbę domów na sprzedaż w Warszawie. W efekcie nabywcy nie mogą liczyć na bardzo przestronne działki. Nie zmienia to faktu, że oferta nieruchomości w stolicy i tak jest atrakcyjna. Pomimo wysokich cen willi, zainteresowanie nimi stale się utrzymuje.

Jaka lokalizacja domów na sprzedaż w Warszawie jest najbardziej pożądana przez kupujących?

Jaka lokalizacja domów na sprzedaż w Warszawie jest uznawana za atrakcyjną? W stolicy jednymi z ładniejszych dzielnic są Ursynów i Wesoła. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć Mokotów, Śródmieście i Wolę. także Praga-Południe cieszy się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Dynamicznie rozwija się także dzielnica Białołęka, w której stale przybywa nowych inwestycji. Ciężko jednak mówić o tym, która z dzielnic jest najlepsza. Wybór najbardziej dogodnej lokalizacji to kwestia indywidualnych preferencji. To, co dla jednego będzie doskonałą lokalizacją, dla innego może już taką nie być. Najlepiej więc, jeśli nabywcy zwracają uwagę nie na popularność dzielnic, a na własne preferencje mieszkaniowe.

fot. WGN Warszawa / Dom w zabudowie szeregowej w Warszawie na sprzedaż

Stolica dobrym miejscem do życia?

Stolica kraju przyciąga jak magnes, zwłaszcza młode osoby, które rozpoczynają karierę zawodową i należy im na możliwościach rozwoju. Należy jednak pamiętać, że o ile stolica rzeczywiście stwarza duże możliwości, to równocześnie życie w niej nie należy do tanich. To samo tyczy się nieruchomości – domy na sprzedaż w Warszawie potrafią osiągać naprawdę bardzo wysokie stawki. Podobnie jest w sektorze mieszkaniowym. Stolica może być dobrym miejscem do życia, stwarza bowiem możliwość osiągnięcia wysokich zarobków i decyzyjnych stanowisk w dużych korporacjach. Ale należy brać pod uwagę również fakt, że ceny potrafią być tutaj naprawdę wysokie.

Oferta domów na sprzedaż w Warszawie – co rynek w Polsce ma do zaproponowania?

Jakie domy na sprzedaż w Warszawie czekają obecnie na nabywców? Postanowiliśmy przejrzeć oferty dostępne w bazie biur WGN. Poniżej prezentujemy przykładowe z nich. Mają one posłużyć lepszemu zobrazowaniu, ile trzeba zapłacić za nieruchomość w stolicy, a także co w danej cenie otrzyma kupujący.

WGN Kwidzyn jest wyłącznym agentem sprzedaży willi w stolicy. Nieruchomość jest zlokalizowana w dzielnicy Wesoła, w zielonej i spokojnej okolicy. Dom na sprzedaż w warszawie ma powierzchnię całkowitą 520 metrów kwadratowych, z czego powierzchnia użytkowa wynosi 420 metrów kwadratowych. Budynek posadowiony jest na działce o kształcie prostokąta, której powierzchnia wynosi około 836 metrów kwadratowych. Dookoła nieruchomości rozpościera się widok na zaadaptowany ogród oraz pobliski las. Willa cechuje się unikalnym rozkładem pomieszczeń, ma też wydaną zgodę na prowadzenie na jej terenie działalności gospodarczej, co stanowi duży atut w przypadku, jeśli kupujący prowadzi własny biznes (lub ma taką działalność w planach). W części przyziemnej znajduje się 2.stanowiskowy garaż. Na pozostałych 3 kondygnacjach rozlokowanych jest 11 pokoi. Jest to budynek wolnostojący, który został oddany do użytku w 2005 roku. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 650 000 złotych.

WGN Częstochowa jest agentem sprzedaży nieruchomości zlokalizowanej w dzielnicy Żoliborz. Jest to budynek w zabudowie szeregowej (skrajny szereg), który oferuje nieco ponad 380 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Atutem nieruchomości jest piwnica. Powierzchnia użytkowa domu na sprzedaż w Warszawie wynosi nieco ponad 200 metrów kwadratowych. Budynek jest posadowiony na działce o powierzchni 396 metrów kwadratowych. Przedmiotowy dom na sprzedaż w Warszawie został oddany do użytku w 1992 roku, a w 2008 roku został przeprowadzony remont. Na terenie nieruchomości znajduje się garaż na 2 samochody. Nieruchomość zlokalizowana jest na osiedlu domków, w cichej, spokojnej i bezpiecznej okolicy. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 3 500 000 złotych.

WGN Warszawa jest agentem sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości w zabudowie szeregowej, zlokalizowanej w obrębie dzielnicy Białołęka. Niewielki dom na sprzedaż w Warszawie ma powierzchnię 82 metrów kwadratowych. Do budynku przynależy ogródek o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Na nowego właściciela czekają 4 komfortowe pokoje, rozlokowane na 2 kondygnacjach. Jest to nowe budownictwo, nieruchomość została oddana do użytku w 2022 roku. Jest to nieruchomość w stanie deweloperskim, do samodzielnego wykończenia i aranżacji. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 899 000 złotych.


fot. WGN 

Czy deweloperzy będą budować więcej w stolicy?

Czy jest szansa na to, że w stolicy Polski będzie więcej nieruchomości deweloperskich w segmencie mieszkaniowym? Jeśli chodzi o domy na sprzedaż w Warszawie, to ten sektor rynku z pewnością nie będzie rozwijał się w tak szybkim tempie, jak sektor mieszkaniowy. Obecnie dużo większe jest zapotrzebowanie na lokale mieszkalne, które są zwyczajnie tańsze i nie wymagają tak dużego zaangażowania w utrzymanie nieruchomości w należytym stanie technicznym i czystości, jak w przypadku domów na sprzedaż w Warszawie. Należy też pamiętać o tym, że nie na każdej działce da się zrealizować osiedle willowe, a na takie właśnie inwestycje często stawiają inwestorzy, którzy planują realizację domów na sprzedaż w Warszawie.

Czy zatem tego rodzaju nieruchomości będzie więcej? Z pewnością będzie ich przybywać, jednak w wyważonym tempie. Deweloperzy stale monitorują rynek i weryfikują, na jakie nieruchomości jest w danym momencie największe zapotrzebowanie. Inwestycji mieszkaniowych będzie z pewnością przybywać w bardziej skrajnych dzielnicach, w których jest większa dostępność wolnych działek budowlanych przeznaczonych do sprzedaży.