Wille na sprzedaż spotykają się obecnie z dość sporym zainteresowaniem ze strony kupujących. Pomimo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce, prestiżowe inwestycje mieszkaniowe, takie jak rezydencje oraz wille na sprzedaż, wciąż pozostają w kręgu zainteresowania. Chętnie nabywają je osoby prywatne, które poszukują komfortowego miejsca do życia, oraz inwestorzy, którzy dostrzegają drzemiący w nich potencjał inwestycyjny.

Spis treści:
Prestiżowe nieruchomości do zamieszkania
Kupujący, którzy nastawieni są na luksus, wybierają ekskluzywne domy
Nie tylko sam budynek jest ważny
Nieruchomość premium jako inwestycja kapitału
Rynek jest zróżnicowany
Przykładowe oferty nieruchomości na sprzedaż
Prestiżowe nieruchomości utrzymują swoją wartość

Wille na sprzedaż marzeniem niejednego Polaka

Wille na sprzedaż stanowią marzenie wielu Polaków. Posiadanie pięknej i prestiżowej nieruchomości kojarzy się z komfortowym standardem zamieszkania. Przestrzeń, duża liczba pomieszczeń, własny ogród wokół budynku – to brzmi cudownie. Prestiżowego nieruchomości tego rodzaju rzeczywiście posiadają w sobie pewną magię. Zachwycają nie tylko swoją wielkością i możliwościami adaptacyjnymi, ale również reprezentatywną elewacją.

Rezydencje dla najbardziej wymagających

Istnieje pewna różnica pomiędzy rezydencjami i willami. Oczywiście nie są to zapisy sztywne, obowiązujące, jednak przyjęło się, że oba te rodzaje budynków cechują się odmienną specyfikacją. Oba rodzaje domów można zaliczyć do nieruchomości w standardzie premium. Obiekty willowe to luksusowe budynki mieszkalne, których powierzchnia jest większa od standardowego domu. Można uznać, że budynek o powierzchni około 200 metrów kwadratowych ma prawo pretendować do tego miana. W starożytnym Rzymie były to budynki wznoszone na zamówienia zamożnych obywateli. Obecnie niewiele się zmieniło. Wille uznawane są za luksusowe domy z ogrodem, prezentujące wysoki standard wykończenia i dużą powierzchnię mieszkalną. Z kolei rezydencje mogą stanowić pojedynczy budynek, przypominający swoją kubaturą niewielki pałac, lub być zespołem kilku budynków, które są połączone obiektami gospodarczymi. Rezydencje kojarzone są z dużymi dziedzińcami i przestronnymi terenami zielonymi. To budynki reprezentatywne, prestiżowe, większe od budynków willowych.

Kupujący zwracają uwagę nie tylko na nieruchomość, ale i otoczenie

Istnieją dwa rodzaje kupujących. Dla jednych pierwsze skrzypce gra bogato rozbudowana infrastruktura otoczenia, sąsiedztwo innych domów, bliskość centrum miasta itp. Z kolei drugim zależy na możliwości izolacji od otoczenia, dużej działce, która stworzy poczucie większej prywatności oraz zapewni ciszę. Osobom takim nie straszne są dojazdy do miasta i wszelkiego rodzaju punktów handlowo-usługowych, ponieważ ponad wszystko cenią sobie prywatność. Nieruchomości zlokalizowane w miastach, z sąsiedztwem i bogatą infrastrukturą otoczenia, z pewnością bardziej przysłużą się osobom z dziećmi, które muszą mieć zapewniony łatwy i szybki dojazd do miejsca pracy, jak również szkoły czy przedszkola. Z kolei domy na uboczu sprawdzą się lepiej w przypadku osób, które pracują mobilnie i ciągle są w rozjazdach. Powrót do spokojnego domu stanowi dla nich ukojenie i stwarza możliwość wypoczynku. To także dobre rozwiązanie dla freelancerów, którzy pracują zdalnie i nie muszą codziennie dojeżdżać do pracy.

Wnętrze apartamentu na sprzedaż
Fot.: pexels.com

Nieruchomości nie tylko na własny użytek

Prestiżowe domy to nie tylko idealne miejsce do zamieszkania. Tego rodzaju nieruchomości sprawdzą się doskonale jako inwestycje. Willa czy rezydencja to idealne nieruchomości, aby stworzyć w nich luksusowy dom weselny, biurowiec, apartamentowiec, butikowy hotel, centrum konferencyjne itp. Tego rodzaju budynki kryją w sobie naprawdę ogromny potencjał. Zawdzięczają go oczywiście dużej kubaturze, licznym pomieszczeniom, które można dowolnie zaadaptować oraz przestronnym ogrodom. W przypadku rezydencji często istnieje możliwość wydzielenia przestronnego parkingu, co stanowi dodatkową wartość dodaną.

Jakie wille na sprzedaż oraz rezydencje czekają na polskich kupujących?

Wille na sprzedaż, które czekają na nowych właścicieli, prezentują naprawdę zróżnicowaną ofertę. Prestiżowe domy można kupić w bardzo urozmaiconej lokalizacji, zarówno w dużych miastach, jak i poza ich granicami. Dodatkową zaletą jest różnorodność kubatury obiektów mieszkalnych. Na rynku można dostać stosunkowo niewielkie wille, jak również prawdziwie rozbudowane rezydencje. Kupujący mogą liczyć na różnorodność również w kwestii cen za nieruchomości. Ta zależna jest od lokalizacja, standardu, metrażu budynku, ilości pomieszczeń, powierzchni działki itp.

Nieruchomości na wyciągnięcie ręki

W przypadku prestiżowych nieruchomości o charakterze mieszkalnym, sektor wtórny ma sporo do zaoferowania. Biura nieruchomości WGN posiadają w swojej ofercie atrakcyjne oferty rezydencji i willi. Poniżej prezentujemy przykładowe nieruchomości na sprzedaż, aby lepiej zobrazować, jakiego standardu można spodziewać się w określonej cenie. WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem sprzedaży wspaniałej rezydencji położonej w miejscowości Trzebinia. Jest to o luksusowy dom o powierzchni 429 metrów kwadratowych z malowniczo zagospodarowanym ogrodem. Działka, na której znajduje się rezydencja, ma powierzchnię 5230 metrów kwadratowych, co stwarza ogromne możliwości adaptacyjne. Rezydencja położona jest w pełnej zieloni i gwarantującej spokój okolicy. W sąsiedztwie znajdują się domy jednorodzinne, natomiast z samej rezydencji przyszły właściciel będzie miał dostęp do lasu. Rezydencja kryje w swoim wnętrzu nie tylko komfortowe pokoje, ale również basen, saunę oraz siłownię. Wygodne parkowanie zapewni dwustanowiskowy garaż. Na 2 kondygnacjach znajduje się w sumie 6 komfortowych pokoi. Rezydencja została wystawiona na sprzedaż za 2 600 000 złotych, co daje 4 971 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Kolejnym przykładem jest wspaniała willa położona w Inowrocławiu. Jest to oferta prowadzona przez WGN Inowrocław. Nieruchomość położona jest w spokojnej części miasta. Budynek, na który składa się 6 pokoi, ma powierzchnię 254 metrów kwadratowych i jest posadowiony na działce o powierzchni 992 metrów kwadratowych. Willa oferuje przyszłym lokatorom dostęp do dużego garażu oraz wspaniałego ogrodu, który stwarza duże możliwości aranżacyjne. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 1 240 000 złotych, co daje 4 882 złotych za metr kwadratowy.

Przyszłość rynku nieruchomości mieszkaniowych w sektorze premium

Jak prezentuje się przyszłość luksusowych nieruchomości w segmencie mieszkaniowym? Można założyć, że luksusowe obiekty będą się w dalszym ciągu sprzedawać. Wprawdzie często muszą długo czekać na nabywcę, ale fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ wille i rezydencje to nieruchomości przeznaczone dla klientów z grubszym portfelem. Dużym atutem tego rodzaju budynków o charakterze mieszkaniowym jest fakt, że wolniej tracą one na wartości. Mogą więc stanowić nie tylko doskonałe miejsce do zamieszkania, ale również być procentującą na przyszłość inwestycją.

 

Magdalena Łozowicka / Redaktor Naczelna Komercja24.pl