Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
tel./fax +48 71 337 84 00
e-mail: sekretariat@wgn.pl
Program „Pierwsze Mieszkanie” wszedł w życie w lipcu br., zmieniając sytuację w sektorze mieszkań na sprzedaż. Czy deweloperzy mogą traktować to jako dobrą monetę dla przyszłych projektów, które mają niedługo trafić na rynek? Program wcale nie zobowiązuje beneficjentów do korzystania z oferty sektora pierwotnego. Równie dobrze mogą oni nabywać lokale mieszkalne z sektora wtórnego. Z tego względu uwaga kupujących jest podzielona i cały sektor mieszkaniowy znajduje się obecnie pod lupą beneficjentów programu „Pierwsze Mieszkanie”.
Zadaniem programu Pierwsze Mieszkanie jest ułatwienie Polakom nabycia mieszkania na sprzedaż, które do tej pory było poza ich zasięgiem. Wraz z początkiem lipca br. rząd wprowadził program, który ma ułatwić mieszkańcom kraju realizację marzenia o zakupie własnego M. Wsparcie może zostać udzielone w ramach dwóch instrumentów, które są dostępne w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Są nimi Konto Mieszkaniowe oraz Bezpieczny kredyt 2%.
Mieszkania na sprzedaż na polskim rynku to w ostatnim czasie gorący temat. Kiedy w życie wszedł nowy rządowy program Pierwsze Mieszkanie, Polacy ruszyli szturmem do banków. Warto wiedzieć, jakie banki biorą udział w programie Pierwsze Mieszkanie, aby wiedzieć, do których placówek kierować się z wnioskiem.
Program Pierwsze Mieszkanie już za kilka miesięcy ma wejść w życie. Jego beneficjentami nie będą mogli zostać wszyscy zainteresowani. Osoby, które chciałyby złożyć wniosek o wsparcie w ramach nowej rządowej inicjatywy, powinny się zorientować, czy będą miały taką możliwość.
Ceny mieszkań na sprzedaż od dłuższego czasu utrzymują się na wysokim poziomie. Nie każdy kupujący dysponuje gotówką, aby móc nabyć nieruchomość bez wsparcia kredytu. Tymczasem poza trudną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną i wciąż wysoką inflacją, Polacy muszą mierzyć się z jeszcze jednym problemem. Banki na tyle zaostrzyły swoją politykę kredytową, że część osób, która posiadała zdolność, obecnie ją utraciła i nie może pozwolić sobie na hipoteczną pożyczkę. W efekcie wielu Polaków straciło możliwość nabycia wymarzonego M. Z pomocą przychodzi rządowy program „Pierwsze Mieszkanie”, który oferuje dwa atrakcyjne rozwiązania.
„Mieszkanie Plus” to rządowy program, którego założeniem było wsparcie średniozamożnych osób w wynajmie mieszkań o umiarkowanych czynszach. Jak to w rzeczywistości wygląda? Czy mieszkańcy są zadowoleni z programu?
Niedawna wypowiedź wiceministra rozwoju i technologii Piotra Uścińskiego może dawać nadzieję dla rodzin chcących kupić swoje pierwsze mieszkanie.
W stolicy Dolnego Śląska powstanie osiedle oferujące około 450 lokali na wynajem
Podczas niedawnego spotkania wyborczego w Inowrocławiu Jarosław Kaczyński, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość odniósł się do tempa realizacji mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Jako winnych opóźnień projektu na Odolanach w Warszawie niespodziewanie wskazał... PKP.
Sektor mieszkań na sprzedaż w Polsce przeżywa obecnie pewne załamanie. Analitykom ciężko jest oszacować, na którą szalę przechyli się ich los. Czy wrócą do łask kupujących, czy może zainteresowanie lokalami mieszkalnymi zostanie stłumione przez rosnące stopy procentowe? Polski rynek jest obecnie tak niestabilny, że ciężko prognozować, co wydarzy się w najbliższym półroczu. Być może sytuacja się ustabilizuje, a być może będzie jeszcze gorzej...
Dobiegła końca budowa 138 mieszkań przy ul. Klonowej w Mińsku Mazowieckim. Pierwsi najemcy odebrali już klucze do wykończonych mieszkań. Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
Budowa pierwszych 414 mieszkań na wrocławskim Zakrzowie z pozwoleniem na budowę. Pierwszy etap budowy osiedla rozpocznie się jesienią 2022 roku.
Rok 2021 dla spółki PFR Nieruchomości okazał się rokiem dużych inwestycji oraz ogromnym zainteresowaniem wybudowanymi mieszkaniami. W minionym roku oddanych pod wynajem mieszkań zostało 4,6 tysięcy, natomiast kolejne 2,5 tysiąca pozostaje w budowie.
92 mieszkańców Świdnika nadchodzące święta spędzą już w nowych mieszkaniach, powstałych w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
Kolejna Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa została utworzona pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości, a władzami gmin: Brzeg, Dobrodzień, Głuchołazy, Grodków, Kluczbork, Lewin Brzeski, Nysa, Olesno, Opole, Niemodlin, Popielów, Prószków.
Kolejna inwestycja realizowana w ramach rządowego programu mieszkaniowego ma ruszyć latem 2022 roku. Aktualnie trwa projektowanie około 400 mieszkań. Architekci zajmujący się projektem podkreślają, że ich projekt ma wyróżniać się elegancją i prostotą.
Najwyższa dopłata do czynszu najmu dla mieszkańców osiedla na Nowym Nikiszowcu w Katowicach wyniesie blisko 700 złotych. Nowo wybudowane osiedle jest kolejną inwestycją spółki PFR Nieruchomości.
We Wrocławiu powstanie około 400 nowych mieszkań finansowanych z funduszu zarządzanego przez spółkę PFR Nieruchomości.
15 października 2021 roku, uszył nabór przyszłych najemców mieszkań w Nowym Targu, który potrwa do 5 listopada 2021 roku. Aby aplikować wystarczy wypełnić i wysłać wniosek znajdujący się na stronie www.nowytarg.mdr.pl.
W województwie dolnośląskim została podpisana kolejna umowa na drugą spółkę SIM. Oznacza to, iż w regionie pojawią się kolejne mieszkania. SIM Sudety zapowiada budowę niemal 900 mieszkań.
Do Senatu trafił nowy projekt „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Złożony projekt ma na celu ułatwienie dostępu do mieszkań dla obywateli Polski, którzy uzyskali już zdolność kredytową, natomiast nie posiadają wkładu własnego.
Wraz z początkiem miesiąca władze województwa pomorskiego podpisały akt notarialny zobowiązujący do budowy nowych mieszkań, w ramach programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.
Rozpoczęta inwestycja budowy 100 mieszkań we Wrześni jest częścią rządowego programu mieszkaniowego, który realizowany jest przez PFR Nieruchomości S.A. Na początku września ruszył nabór wniosków, który prowadzony jest online i potrawa 21 dni. Po uruchomieniu możliwości rejestracji, w ciągu 30 minut wpłynęło ok 100 zgłoszeń.
Toruńskie osiedle powstało z 8 budynków, mieszczących w sobie 320 mieszkań. Proces budowy czterokondygnacyjnych obiektów trwał niespełna 9 miesięcy, a sam montaż wykonany był z wyprodukowanych wcześniej w fabrykach ścian i stropów.
W ramach programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii powstanie 720 mieszkań w Małopolsce.
Program Mieszkanie Plus realizowany przy ul. Okólnej w Toruniu zapewni 320 mieszkań. Nowo powstałe osiedle będzie się składać się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków.
Lokale w ramach Funduszy Mieszkań na Wynajem w Łodzi powstaną przy Składowej. Nowo powstały budynek ma nawiązywać do XIX wiecznej kamienicy, która znajdowała się wcześniej na tym terenie.
W ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią powstanie 200 lokali. Inwestycja realizowana w ramach współpracy pomiędzy nakielskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości powstanie przy ulicy Mroteckiej.
W lipcu 2021 roku oficjalniej rozpoczęła się realizacja programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Osiedle, w którym powstanie 469 mieszkań powst5anie w przy ulicy Kolejowej jedynie 1,5 km od Starego Miasta.
Fundusz Mieszkań na Wynajem funkcjonuje już między innym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku oraz Katowicach. W Łodzi na wynajem zostanie przekazanych 80 mieszkań zlokalizowanych na Bałutach.
Osiedle powstające w Toruniu przy ulicy Okólnej będzie się składać z z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. Na początku września rozpocznie się dwuetapowy proces naboru wniosków.
W ramach programu Mieszkanie Plus w Lublinie powstanie 400 nowych lokali. Projekt osiedla składającego się z trzech budynków zostanie opracowany przez pracownię architektoniczną Stelmach i Partnerzy.
Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Krakowie cieszy się bardzo dużą popularnością. Po zakończeniu naboru wniosków obliczono, że na jeden lokal przypadło ponad pięciu chętnych.
W ramach programu Mieszkanie Plus w Łowiczu powstanie 96 lokali. Obecnie ruszył internetowy nabór wniosków.
Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus jest realizowana w Krakowie przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków do 481 mieszkań.
W ramach programu Mieszkanie Plus w Łowiczu powstało 96 lokali. Obecnie ruszył nabór wniosków dla przyszłych najemców.
Program Mieszkanie Plus jest realizowany w Dębicy przy ulicy Ratuszowej. W ramach inwestycji powstanie 201 mieszkań.
Inwestycja składająca się z 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim w ramach programu Mieszkanie Plus powstaje przy ul.Klonowej.
W ramach programu Mieszkanie Plus powstanie 201 mieszkań. Inwestycja realizowana realizowana przez PFR Nieruchomości S.A. w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego powstanie przy ulicy Ratuszowej.
Na krakowskich Klinach powstanie 481 lokali w ramach programu Mieszkanie Plus.
Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Łowiczu jest realizowana przy ulicy Krudowskiego. Projekt w ramach, którego powstanie 96 lokali jest realizowany w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
Program Mieszkanie Plus w Nidzicy będzie obejmował 64 mieszkania. Inwestycja będzie realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Mieszkania powstaną we współpracy z samorządem, który wskazał teren inwestycji. Zakładanym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest początek 2022 roku.
Osiedle w ramach programu mieszkanie Plus powstaje w Radomiu przy ul. Tytoniowej. Niebawem rozpocznie się pierwsza część naboru. Szacuje się, że pierwsze umowy najmu zostaną podpisane w IV kwartale 2021 roku.
Program Mieszkanie Plus w Mińsku Mazowieckim jest realizowany przy ul. Klonowej. W jego ramach powstanie 138 mieszkań.
Osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus w Krakowie powstaje przy ul. Anny Szwed– Śniadowskiej. Projekt będzie się składał z ośmiu bloków, w których będzie się znajdować 481 lokali.
Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu rozpoczyna się niespełna pół roku temu. Osiedle przy ulicy Okólnej powstaje całości z prefabrykatów.
Inwestycja w ramach Programu Mieszkanie Plus we Wrześni powstaje ul. Bronisławy Śmidowicz. 100 mieszkań zostanie przekazanych do najmu w pierwszym kwartale 2022 roku.
W marcu 2021 roku ruszył nabór do programu Mieszkanie Plus realizowanego w w Świdniku przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”.
We Wrocławiu w tamach programu Mieszkanie Plus powstanie 469 mieszkań. Osiedle będzie zlokalizowane w północnej części miasta, przy ulicy Kolejowej.
Osiedle Nowy Nikiszowiec, które jest realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus w Katowicach zostało nominowane do jednej z najważniejszych nagród architektonicznych w Europie.
We Wrześni ruszyła budowa osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus, Przy ul. Bronisławy Śmidowicz powstanie 100 lokali, które zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale 2022 roku.
W ramach program Mieszkanie Plus w Świdniku ma powstać 108 lokali. Już w marcu ma ruszyć dwuetapowy nabór wniosków dla osób zainteresowanych.
Budowa 201 mieszkań w Dębicy osiągnęła już stan surowy. Zakończono już prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowych na wszystkich trzech budynkach! Przewidywany termin ukończenia inwestycji to III kwartał 2021 roku.
Na początku stycznia 2021 roku ruszył nabór do mieszkań powstających w Katowicach w ramach programu Mieszkanie Plus.
Program Mieszkanie Plus w Toruniu jest realizowany przy ulicy Okólnej.
Program Mieszkanie Plus jest realizowany przy ulicy Roweckiego „Grota”. Na osiedlu powstanie 108 mieszkań.
Osiedle mieszkaniowe w ramach programu Mieszkanie Plus w Lublinie powstanie na terenach dawnej Cukierni.
W Nowym Targu powstanie 130 mieszkań wybudowanych przez spółkę Chemobudowa – Kraków w ramach programu Mieszkanie Plus. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w 2020 roku a inwestycja zostanie ukończona pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku.
Na początku 2021 roku, dokładnie 11 stycznia zostanie uruchomiony nabór najemców na mieszkania powstałe w ramach programu Mieszkanie Plus.
Osiedle mieszkaniowe powstające w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu będzie się składać z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 320 mieszkań.
Inwestycja w ramach Programu Mieszkanie Plus w Radomiu rozpoczęła się prawie rok temu. Obecnie zakończone zostały prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły już swoją docelową wysokości.
Prace nad inwestycją realizowaną przez PFR Nieruchomości S.A. Postępują zgodnie z założeniami. Z zapewnień inwestorów wynika, że osiedle zostanie ukończone w 2021 roku.
Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu zakłada powstanie 320 mieszkań przy ul. Okólnej. Co ciekawe, osiedle powstaje z prefabrykatów.
Inwestycję w ramach Programu Mieszkanie Plus w Katowicach jest współtworzona przez Spółkę PFR Nieruchomości, Miasto Katowice i Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Ustalono kryteria pierwszeństwa w naborze do Mieszkań Plus realizowanych przez spółkę PFR Nieruchomości S.A. realizowaną w Łowiczu. Ustalono, że najbardziej preferencyjne warunki otrzymali młodzi, rodziny z dziećmi oraz ci, którzy rozliczają się z podatku dochodowego w Łowiczu.
Warszawska pracownia architektoniczna Atelier Tektura zaprojektowała osiedle mieszkaniowe, które powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus w w Nakle nad Notecią.
Inwestycja powstająca przy ul. Ratuszowej w Warszawie będzie pierwszym osiedlem realizowany przez PFR Nieruchomości w oparciu o technologię BIM.
PFR Nieruchomości S.A. Realizuje rynkową część rządowego programu Mieszkanie Plus. Obecnie w ramach programu trwa budowa blisko 109 tys mkw powierzchni, z których powstanie ponad 2 tys. mieszkań.
W Toruniu rozpoczęła się budowa osiedla składającego się z 320 mieszkań. Inwestycja, która powstanie przy ul. Okólnej, jest realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości.
Osiedle w Gdyni przy ul. Puszczyka w Gdyni zostało zrealizowane przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus.
średnia ocen: 4,4
Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)
| Polityka Cookies