Nowo powstałe osiedle zostanie także objęte programem „Mieszkanie na Start”, którego celem jest pomoc państwa w pierwszych latach najmu. Dopłaty finansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, są przyznawane na 15 lat najemcom nowych mieszkań, budowanych we współpracy inwestora z gminą. By ubiegać się o wsparcie najemca musi spełnić ustawowo określone warunki, m.in. dochodowe.

Inwestycja przy ul. Puszczyka to 6 czterokondygnacyjnych bloków, które mieszą łącznie 172 mieszkania. Zdecydowaną większość, bo aż 83% stanowią lokale 2 i 3-pokojowe. Jest też 7 kawalerek oraz 19 mieszkań 4-pokojowych i 4 mieszkania 5-pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkony, a do mieszkań na parterze przynależą ogródki lokatorskie.

„Nasze osiedle uzupełnia ofertę na gdyńskim rynku mieszkaniowym. Zaoferowaliśmy dostępne cenowo mieszkania, które są alternatywą dla zakupu mieszkania na kredyt. Zarówno dla rodzin, które nie mają zdolności, by zaciągnąć takie zobowiązanie, ale także dla tych, którzy po prostu nie chcą się zadłużać. Zależy nam, by na osiedlu przy ul. Puszczyka wytworzyła się lokalna społeczność, a mieszkańcy utożsamiali się z tym miejscem. Dlatego wspólnie z gdyńskim samorządem planujemy ogłoszenie konkursu na nazwę dla osiedla. Nagrody trafią także do najemców, którzy w najciekawszy sposób zaaranżowali swoje „M”” – wyjaśnia Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Inwestycja w Gdyni to nie jedyne osiedle na terenie województwa pomorskiego, które powstało w ramach rządowego programu mieszkaniowego i zostało objęte dopłatami. W Kępicach, gdzie powstały 42 lokale dopłaty do czynszu otrzymuje niemal 100% najemców. Pierwsze rodziny wprowadziły się do mieszkań w połowie maja i już od czerwca otrzymują wsparcie. Najwyższa dopłata w Kępicach wynosi ponad 440 zł, a najniższa - ponad 150 zł

Dopłatami do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start objęte są także inwestycje PFR Nieruchomości w Wałbrzychu, Kępnie oraz w Białej Podlaskiej.