Mieszkania do Wynajęcia

1 ofert


Mieszkanie na  wynajem Słupsk - Mieszkanie na wynajem, 1-piętro, Nowa Zamiejska
Data dodania: ponad 14 dni temu
Państwo: Polska
Miasto: Słupsk
Piętro: 1
Liczba pokoi: 2
Metraż: 49.64m²

Oferta na wyłączność

Oferta WM082-17
Cena 2 500 zł
cena / m² 50 zł

Oferta tylko u nas

Szukasz nieruchomości w tej okolicy?

Zapisz się na powiadomienia spełniające Twoje kryteria

wgn

Mieszkania do wynajęcia to fantastyczny sposób na znalezienie własnego lokum, który w obliczu zmieniającej się koniunktury od lat zyskuje na popularność. Duża liczba zainteresowanych wynajmem skutkuje coraz większymi trudnościami w znalezieniu swoich czterech kątów. Istnieje jednak kilka prostych zabiegów, które możemy wykonać na etapie przygotowań poszukiwania mieszkania, które w znaczący sposób podniosą ich efektywność. Dzięki temu znajdziemy bardzo szybko idealne mieszkanie, a w następujących po podpisaniu umowy najmu miesiącach lub nawet latach zyskamy całkowity spokój i pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Jak znaleźć komfortowe mieszkania do wynajęcia?

Istnieje tylko jeden sposób, aby znaleźć mieszkanie do wynajęcia, z którego będziemy zadowoleni. Musimy precyzyjnie określić swoje wymagania. W innym przypadku decyzję podejmiemy pod wpływem chwili i emocji. Mieszkanie, które zdecydujemy się wynająć musi zaspokajać wszystkie nasze potrzeby lokalowe i kojarzyć się nam z miejscem, w którym chętnie spędzamy czas i do którego wracamy z ogromną przyjemnością. Dlatego jeszcze zanim przystąpimy do przeglądania ofert zastanówmy się głęboko nad kilkoma podstawowymi czynnikami decydującymi o atrakcyjności mieszkania.

Określ najlepszą lokalizację

Nie ma jednej lokalizacji idealnej dla wszystkich. Jeśli jesteś osobą aktywną zawodowo w pierwszej kolejności zapisz, ile czasu chcesz poświęcać na dojazdy do pracy. Mieszkania do wynajęcia mają tę cechę, że w razie zmiany pracy lub stylu życia, praktycznie w każdej chwili możemy zdecydować się na inne, dopasowane do nowych potrzeb. Jednak tu i teraz masz pewne konkretne miejsce pracy, do którego chcesz dojechać jak najszybciej. Rozsądne wydaje się rozważenie wszelkich ofert, które pozwolą na dojazd w interesujące cię miejsca w mniej niż pół godziny. Jeśli w twojej rodzinie więcej niż jedna osoba musi dojeżdżać do pracy lub szkoły, wyznaczcie część wspólną interesujących was obszarów i dokładnie w tym miejscu rozpocznijcie swoje poszukiwania. Weźcie przy tym pod uwagę możliwości, jakie stwarza w waszym mieście komunikacja miejska - czasem może się okazać, że szybki tramwaj lub metro dowiozą was do celu znacznie szybciej, niż stojące w regularnie tworzących się na trasie korkach auto.
O atrakcyjności danej lokalizacji decyduje również niewielka odległość do wszelkich obiektów użyteczności publicznej. W obrębie dwóch kilometrów od twojego potencjalnego mieszkania powinny znaleźć się sklepy spożywcze i apteka. Dobrze jest zwrócić również uwagę na lokalizację okolicznych oddziałów banku i placówek pocztowych lub paczkomatów - wszystko zależy od tego, jak często korzystasz z usług oferowanych przez tego typu miejsca. Przemyśl dobrze styl życia, jaki prowadzisz i określ, czy bardziej interesuje cię dostęp do szerokiej oferty gastronomicznej lub siłowni w okolicach twojego miejsca zamieszkania, czy bardziej atrakcyjne będą dla ciebie rozległe tereny spacerowe. Jeśli masz dzieci, wysoko w hierarchii ważności znajdzie się bliskość dobrych szkół i przedszkoli oraz placów zabaw.

Jak dużego mieszkania potrzebujesz?

Z pewnością w absolutnie idealnym mieszkaniu, stworzonym jakby na potrzeby twojej rodziny, liczba pokoi odpowiadałaby ilości mieszkańców. Zazwyczaj jednak, chcą zrealizować takie zamierzenie, trafiamy na mur w postaci zbyt wysokiej ceny, dlatego dostosowujemy swoje wymagania do naszych możliwości. Warto wiedzieć, że czasem zdarza się wśród ogłoszeń prawdziwa perełka, więc nie warto już na początku ograniczać poszukiwań do swoich oczekiwań minimalnych. Najlepiej będzie określić pewien zakres cenowy, w ramach którego możemy znaleźć mieszkanie odpowiadające naszym wymaganiom i umożliwiające wygodne rozlokowanie mieszkańców w dostępnej przestrzeni.
Rozsądnie jest również zastanowić się, jaka powierzchnia umożliwi nam prowadzenie komfortowego życia. Rzecz ma się zupełnie inaczej kiedy jesteś singlem lub seniorem – duży metraż ma wtedy prawdopodobnie drugorzędne znaczenie. Jeśli poszukujesz mieszkania razem ze współlokatorami warto mieć świadomość, że ilość konfliktów jest często odwrotnie proporcjonalna do wielkości mieszkania. Kłótnie nigdy nie są pożądane, dlatego załóż, że dla trzech i więcej osób należy przyjąć conajmniej 10 m2 na osobę tak, aby każda z nich mogła znaleźć w domu swój własny kąt.

Jaki rozkład pomieszczeń sprawdzi się najlepiej?

Pomyśl również o tym, czy potrzebujesz mieszkania rozkładowego, czyli takiego, w którym możliwe jest wejście do każdego pomieszczenia bezpośrednio z przedpokoju. Jeśli uwielbiasz gotować z rodziną i przyjaciółmi lepiej będzie rozszerzyć zakres poszukiwań o mieszkania z aneksem kuchennym. Osobna kuchnia nie jest w tym wypadku potrzebna. Dla osób szukających mieszkania, w którym mogłyby spędzać czas ze współlokatorami zamknięta kuchnia jest jednak swego rodzaju koniecznością, ponieważ stanowi swojego rodzaju teren wspólny, który często staje się głównym ośrodkiem życia towarzyskiego. Podobnie jest w przypadku sypialni dostępnej jedynie z salonu - dla pary jest to rozwiązanie idealne, dla studentów niekoniecznie.

Na jaki styl mieszkania się zdecydować?

Największym zainteresowaniem cieszą się lokale przystosowane do zamieszkania od zaraz - masz pełne prawo oczekiwać, by wszystko w twoim nowym domu funkcjonowało sprawnie od pierwszego dnia. To, że w mieszkaniu można od razu zamieszkać oznacza jednak zupełnie co innego dla każdego najemcy i wynajmującego. Jeśli masz smykałkę do remontów i dysponujesz czasem potrzebnym na ich wykonanie, a do tego posiadasz własne meble, możesz zainteresować się mieszkaniami w dobrej lokalizacji w niższej cenie, ale wymagających drobnych prac naprawczych. Ważne jest przy tym, by od razu określić z właścicielem, jakie prace możesz wykonać w mieszkaniu i z góry ustalić, czy masz prawo w pełni decydować o docelowej kolorystyce. Zdarza się, że osoba, od której planujesz wynająć mieszkanie jest z nim silnie związana emocjonalnie i niekoniecznie będzie zadowolona z twojego sposobu aranżacji przy zdawaniu mieszkanie, po zakończeniu umowy. Pewnym uśrednieniem, jeśli chodzi o wynajmowane mieszkania jest standard typu "tania Ikea". W mieszkanie tego typu nie musisz wkładać samodzielnej pracy, wystarczy uzupełnić je o rzeczy osobiste, by stało się w pełni funkcjonalne i pasowało do twojego stylu.

Wyposażenie, które zaspokoi twoje potrzeby

Oprócz stylistyki ważne jest wyposażenie znajdujące się w danym mieszkaniu. Istotny może być dla ciebie dostęp do podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego, jak lodówka i pralka. Jednak nie zawsze warto rezygnować z okazji tylko ze względu na ich brak. Jeśli masz możliwość zakupu swoich urządzeń, taka opcja może być bardzo atrakcyjna, bowiem zakupiony sprzęt będziesz mógł po zakończeniu umowy zabrać ze sobą. Podobnie postępuj w przypadku dalszych udogodnień - robot kuchenny, czy mikrofalówkę bez problemu dokupisz we własnym zakresie. Ogromnym powodzeniem cieszą się obecnie mieszkania klimatyzowane - nastaw się jednak na to, że tego typu oferty szybko znikają, będziesz więc musiał poświęcić sporo czasu na ich znalezienie, wykazać się refleksem i dać się poznać jako zdecydowany i solidny najemca, by cieszyć się tego rodzaju funkcjonalnością.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń jest widok z okna. To on decyduje w dużej mierze o tym, czy w danym mieszkaniu będzie nam się komfortowo mieszkało. Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia. Jeśli nie przeszkadza ci niewielka odległość od okien sąsiadującego bloku - masz naprawdę duże pole do manewru. Kiedy chcesz jednak zyskać w mieszkaniu wrażenie nieco większej przestrzeni przyjrzyj się dokładnie zdjęciom i zwróć uwagę na lokalizację, by nie tracić czasu na lokale, których i tak nie wynajmiesz.

Jak rozpoznać najlepsze ogłoszenia dotyczące mieszkań do wynajęcia?

Przeglądając oferty mieszkań do wynajęcia zwykle poruszamy się na oślep. Jednak dysponując listą konkretnych wymagań, stworzoną na bazie powyższych podpowiedzi, zawężamy nasz obszar poszukiwań do wyników, które naprawdę dają szansę na znalezienie mieszkania z naszych marzeń. Należy jeszcze wiedzieć, gdzie szukać ofert nowych mieszkań do wynajęcia, tak aby nasze wyszukiwanie było efektywne i jak pośród wielu z nich wybrać te, które mają na tyle dużą szansę spełnienia naszych wymagań, by umówić się z właścicielem na prezentację.

Gdzie znajdziesz prywatne oferty?

Obecnie istnieje wiele specjalistycznych portali ogłoszeniowych, które stanowią najlepsze miejsce do poszukiwań wynajmu idealnego mieszkania. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by zamieszczanie ogłoszeń było czynnością prostą dla każdego. Administratorzy takich stron dbają przy tym, aby prezentowane oferty zawierały wszelkie ważne informacje dla osób poszukujących lokalu do wynajęcia, udostępniając w tym celu dedykowane formularze, za pomocą których właściciele tworzą anonsy. Dzięki temu możemy się spodziewać, że na podstawie treści ogłoszenia znajdziemy wszystkie informacje, które pozwolą nam zweryfikować dopasowanie oferty do naszych oczekiwań. Na naszym portalu dostępna jest wygodna wyszukiwarka, która przy zastosowaniu różnych parametrów umożliwi ograniczenie wyników wyszukiwania do najatrakcyjniejszych ofert, spełniających twoje wymagania. Unikniesz wielogodzinnego przeglądania całkowicie nieodpowiadających nieinteresujących Cię ofert.

Na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń?

Prócz standardowych danych, takich jak ilość pokoi, powierzchnia, piętro, czy lokalizacja, dobre ogłoszenie, stworzone z myślą o przekazaniu potencjalnemu najemcy rzeczowych informacji powinno zawierać takie pozycje, jak opis budynku, w którym dane mieszkanie się znajduje oraz krótkie podsumowanie dostępnych w okolicy obiektów. Cenne mogą się również okazać informacje o możliwości korzystania z windy, czy przystosowaniu budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poszukując mieszkania, zapoznajmy się uważnie z całą treścią ogłoszenia, niejednokrotnie bowiem zdarza się, że właściciele zawierają w nim punkty decydujące o tym, czy dane mieszkanie będzie dla nas atrakcyjne. Szczególną uwagę powinniśmy oczywiście zwrócić na cenę. Kwota podana w ogłoszeniu może, lecz nie musi zawierać w sobie takie opłaty jak czynsz, prąd, czy woda. Dlatego zawężając wyniki wyszukiwania dobierzmy odpowiednio widełki cenowe, by mieć okazję zapoznania się zarówno z ofertami, które zawierają w sobie sumaryczną cenę, jaką będziemy musieli zapłacić za wynajem, jak i tymi, w których wyznaczona cena oznacza tylko cenę najmu.

Szukając mieszkania do wynajęcia postaw na dobre relacje z właścicielem

Choć wielu lokatorów przyznaje, że podstawą komfortowego mieszkania do wynajęcia jest dobra relacja z właścicielem, w praktyce mało kto traktuje to, jako ważny czynnik przy podejmowaniu decyzji o wynajmie. Choć wychodzi to poza zakres działalności WGN serdecznie polecamy wzięcie sobie do serca tego elementu poszukiwań, gdyż zależy nam na twojej pełnej satysfakcji.

Jak znaleźć osobę, od której chcemy wynająć lokum?

Podobno idealny właściciel to ten, którego nie widać. W praktyce nie warto jednak ograniczać się do podpisywania umów z osobami, które na co dzień mieszkają za granicą i interesuje je jedynie stały wpływ gotówki na konto. Należy zrozumieć, że w nasze ręce powierzana jest nieruchomość o sporej wartości, dlatego naturalnym jest, że wynajmujący chce być pewien, że jest ona utrzymywana w należytym stanie. Aby mu to zapewnić warto pozostać otwartym na to, że raz na kilka miesięcy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkamy się z posiadaczem wynajmowanego przez nas mieszkani. Unikniemy w ten sposób braku spójności oczekiwań, które i tak wyszłyby na jaw pod koniec umowy i mogłyby się skończyć niezwykle bolesną dla kieszeni utratą kaucji. Jeśli chcemy być spokojni o to, że wynajem będzie się odbywał bez najmniejszych przeszkód ze strony właściciela, a wszelkie sprawy dotyczące stałej dbałości o nieruchomość będą załatwiane szybko i solidnie, zaufajmy naszej intuicji i zdrowemu rozsądkowi. Nie musimy zawierać z wynajmującym przyjaźni, wystarczy, że od początku potrafimy sprawnie się porozumiewać i sprawi on na nas wrażenie osoby, która dobrze rozumie nie tylko swoje, ale i nasze prawa oraz ma potraktuje nas uczciwie. Poświęćmy więc chwilę czasu na szczerą rozmowę i dogadanie wszelkich zasad użytkowania lokalu, by późniejsza współpraca była już tylko przyjemną formalnością.

Savoir-vivre najlepszego lokatora

Jeśli chcesz zostać potraktowany tak, jak solidny najemca na to zasługuje, zadbaj o to, by z twojej strony wszystko przebiegało, jak należy. Po określeniu z góry konkretnych zasad trzymaj się ich bezwzględnie. Informuj wynajmującego o wszelkich drobnych naprawach, jakich dokonałeś i natychmiast zgłaszaj mu powstałe awarie, co umożliwi mu podjęcie szybkiego działania i ograniczy ewentualne szkody powstałe w wyniku zalania lub zwarcia. Bądź również rozsądny, zdarzają się lokatorzy, którzy wołają właściciela do wymiany żarówki - wszelkie sprawy tego typu leżą w zakresie twoich obowiązków, a ich eksploatacja wynika z ciągłego użytkowania. Zachowuj też rozsądne godziny kontaktu i ogranicz go do spraw, które wymagają bezzwłocznej interwencji, o wszelkich innych sprawach możesz porozmawiać zbiorczo przy dogodnej okazji. Nade wszystko - dbaj o mieszkanie tak, jakby było twoje. Porozumienie wynajmującego i najemcy to jedyny gwarant skutecznej realizacji umowy najmu, przynoszącej satysfakcję obu stronom.

Będąc w posiadaniu powyższej wiedzy bez problemu uda ci się znaleźć dokładnie to mieszkanie, którego już tak długo szukasz. Nie marnuj więc czasu i zajmij się tym tematem już dziś, po kolei realizując kolejne wskazane tutaj punkty. Trzymając się tych zasad, masz pewność, że już niedługo zamieszkasz w dokładnie takim lokalu, jaki będzie spełniał twoje wymagania.

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies