Z zapewnień inwestora wynika, że do lipca zostaną wykonane konstrukcje żelbetowe we wszystkich trzech budynkach. Wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem a inwestycja pochłonęła już ponad 3 tys. m3 betonu oraz 160 ton stali zbrojeniowej.

W ramach projektu powstaną trzy trzypiętrowe budynki. Prace budowlane, za które odpowiada firma Transtolbud-Piekutowski, ruszyły jesienią 2019 roku. W najbardziej zaawansowanym trwa już betonowanie stropu 1-ego piętra oraz prace żelbetowe na piętrze drugim. W kolejnych budynkach betonowane są stropy 1-ego piętra. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Niespełna 1,5 hektarowa działka, na której trwa budowa, to teren wniesiony przez Urząd Miejski w Dębicy. Atrakcyjna lokalizacja przy ul. Ratuszowej ma zapewniony dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła i przedszkole. Z kolei w promieniu 700 metrów od realizowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także park miejski, aquapark, dworzec autobusowy i stacja kolejowa.

Za projekt inwestycji odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwadratową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi. Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 mkw. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz” czyli będą gotowe do zamieszkania.

Zainteresowanie mieszkaniami w Dębicy jest bardzo duże. Wiosną ubiegłego roku spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankiety wśród mieszkańców miasta. Ich wynik wskazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych. Odpowiada to planowanej w dębickiej inwestycji strukturze mieszkań. Mieszkańcy Dębicy zdecydowanie woleliby wynajmować mieszkanie w opcji dojścia do własności. Aż 95 proc. ankietowanych wybrało właśnie taki rodzaj umowy najmu.