W Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej budowa trwa od 30 września 2019 roku. W pierwszym i drugim budynku trwa betonowanie stropu 1-ego piętra oraz zbrojenie ścian 2-ego piętra. Pod koniec kwietnia w pierwszym zostaną rozpoczęte prace obejmujące betonowanie murów 1-ego piętra oraz zbrojenie stropu 2-iego. Równocześnie generalny wykonawca jest w trakcie robót ziemnych związanych z doporowadzeniem do inwestycji sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Przyłącza energetyczne zostały już zrealizowane.

„Mimo obecnej sytuacji w kraju i na świecie prace idą zgodnie z harmonogramem i nie przewidujemy problemów, które byłby zależne od Spółki Partner. Jeśli miałby wystąpić jakiekolwiek opóźnienia to będzie to wynikało ze zdarzeń całkowicie niezależnych od nas.” – komentuje Jacek Struk z PHU Partner, firmy deweloperskiej realizującej inwestycję.

Na 138 zaprojektowanych lokali, zdecydowaną większość stanowią 2 i 3-pokojowe; z odrębną kuchnią lub aneksem. Przewidziano także kilka kawalerek. Metraż lokali 2-pokojowych waha się od 35 do 55 mkw., a 3-pokojowych: od 46 do 66 mkw.

Elewacja bloków będzie utrzymana w jasnej, szaro-białej kolorystyce, a przestronne loggie w tonacji drewna. Lokale na najwyższej kondygnacji będą wyposażone w tarasy z widokiem na otaczającą zieleń. W przestrzeniach między budynkami zaplanowano strefy rekreacyjne z alejkami spacerowymi i starannie zaprojektowaną zielenią. Na osiedlu znajdzie się też duży, bezpieczny plac zabaw. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2021 roku.