Jak wynika z analizy ankiet najwięcej, bo blisko 50 proc. badanych, chciałoby zamieszkać w lokalu 3-pokojowym, z kolei na 2-pokojowe mieszkanie zdecydowałoby się 32 proc. ankietowanych. Ponadto aż 65 proc. wybrałoby mieszkanie wykończone pod klucz. Jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową ankietowanych to najczęściej wskazywali oni, że obecnie wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (39 proc.) bądź mieszkają u rodziców (45 proc.). Respondenci zainteresowali się programem Mieszkanie Plus, ponieważ nie mają obecnie własnego mieszkania (62 proc.), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (41 proc.).  Ankietowani zamieszkują głównie gminę Nakło nad Notecią (70 proc.) i mają przeważanie od 21-40 lat (79 proc.).

„Nakło nad Notecią jest przykładem odważanego samorządu, który potrafi wykorzystywać szanse na rozwój i chce współpracować. Po liczbie zebranych ankiet widzimy, że Mieszkania Plus w Nakle są potrzebne. Jestem jednak przekonany, że to nie jedyna gmina w tym województwie, w której program Mieszkanie Plus może być realizowany z powodzeniem. Chciałbym, żeby Nakło było wzorem do naśladowania – inwestycje ze spółką PFR Nieruchomości przekładają się na poprawę jakości życia mieszkańców, dlatego zwracam się do gmin i miast, aby zgłaszały się do nas i razem z nami tworzyły lepszą przyszłość lokalnych społeczności” – wyjaśnia Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią będzie realizowana na działce w rejonie ulicy Mroteckiej. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, wybudowane zostaną cztery pięciokondygnacyjne bloki, w których powstanie 190 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. Inwestycję zaprojektuje pracownia architektoniczna Atelier Tektura Barbara Kozielewska, laureat jednego z konkursów architektoniczno-urbanistycznych organizowanych przez PFR Nieruchomości S.A.

„Z przeprowadzonej ankiety wynika, że zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią jest bardzo duże. Jesteśmy otwarci na potrzeby mieszkańców naszej gminy, dlatego w pierwszej kolejności została przeprowadzona ankieta, która miała na celu wskazać, zapotrzebowanie mieszkańców w ramach programu Mieszkanie Plus, poznać oczekiwania w tymże zakresie. Proces ankietowania został zakończony sukcesem, co daje nam pierwsze namacalne efekty o wielkości zainteresowania Mieszkaniem Plus. Dzięki temu mamy odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Zebrane informacje pozwolą nam na opracowanie jak najlepszej koncepcji dalszego wdrażania programu i planowania kolejnych etapów przedsięwzięcia” - komentuje burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Obok inwestycji w Nakle nad Notecią, najbardziej zaawansowanym projektem w województwie kujawsko-pomorskim jest Toruń. 320 Mieszkań Plus przy ul. Okólnej w Toruniu ma już pozwolenie na budowę. Zakładany termin rozpoczęcia inwestycji to I kwartał 2020 roku.